Czuwanie w Wigilię Zesłania Duchs Świętego

Data wydarzenia

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Świętego.  W sobotę 18 maja w Wigilię Zesłania Ducha Świętego zapraszamy wszystkich na modlitewne czuwanie. Rozpocznie się ono po Mszy wieczornej Adoracją Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. Następnie będziemy modlić się Pismem Świętym i pieśnią, będziemy uwielbiać Jezusa i prosić o dary Ducha Świętego. Czuwanie zakończy Msza św. o 22.00.

Pielgrzymka Osób Chorych i Niepłnosprawnych

Data wydarzenia

20 maja, w święto Matki Kościoła zapraszamy do Sanktuarium Matki Boże Bolesnej w Hałcnowie na Pielgrzymkę Osób Chorych i Niepełnosprawnych.  Mszy o godz. 15.00 będzie przewodniczył i wygłosi kazanie krajowy duszpasterz Apostolstwa Chorych ks. Wojciech Bartoszek. Wcześniej od godz. 14.30 będzie możliwość Spowiedzi Świętej. Spotkanie zakończy słodki poczęstunek dla chorych i ich opiekunów. 

KATECHEZA W BAZYLICE

Data wydarzenia

Już dziś zapraszamy we wtorek 16 kwietnia na Katechezę ks. dr hab. Jana Żelaznego „Kryzysy, które rozjaśniły wiarę. Jak kształtowała się wiara chrześcijańska?” Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00. Wcześniej, o 18. 15 ks. Jan odprawi Mszę Świętą i wygłosi kazanie.