DALSZE KORZYSTANIE Z WITRYNY OZNACZA ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW
COOKIES, ZGODNIE Z AKTUALNYMI USTAWIENIAMI PRZEGLĄDARKI. WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ W POLITYCE COOKIES
Rok św. Józefa

Parafia
Nawiedzenia N.M.P.
Parafia Nawiedzenia N.M.P.
Ogłoszenia

III Niedziela Zwykła 23 I 2022 r.

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Po południu o 17.45. zapraszamy na nabożeństwo, w czasie którego wysłuchamy fragmentów Pisma Świętego, w których Bóg kieruje słowo do każdego z nas. Pragniemy w ten sposób oddać cześć naszemu Panu i umocnić swoją wiarę.

 

2. Dziś Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

 

3. U ministrantów i w księgarence można nabyć najnowszy numer naszego miesięcznika.Znajdziemy w nim między innymi podsumowanie dotychczasowych spotkań synodalnych.

 

4. W najbliższą środę zapraszamy na kolejne spotkanie synodalne poświęcone udziałowi świeckich w zarządzaniu Kościołem. Rozpoczniemy krótką adoracją Najśw. Sakramentu o 19.00.

 

ZAKOŃCZENIE PRZEDŁUŻONEJ KADENCJI RAD PARAFIALNYCH

I WYBORY DO NOWYCH RAD

5. W czwartek 27 stycznia po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie wszystkich członków Duszpasterskiej i Ekonomicznej Rady Parafialnej.
Decyzją księdza Biskupa Ordynariusza przedłużona kadencja rad parafialnych kończy się 14 lutego bieżącego roku. Nowe wybory należy przeprowadzić do 13 marca. W związku z tym gorąco zachęcamy do zgłaszania kandydatów do nowej rady parafialnej. Zgłoszenie kandydata, najlepiej z każdego rejonu parafii, w formie pisemnej wraz z uzasadnieniem można dokonać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Członkiem Rady może być praktykujący katolik, mający stałe zamieszkanie w parafii, pełnoletni, odznaczający się roztropnością, cieszący się dobrą opinią wśród parafian. Wybory przewidziane są w II Niedzielę Wielkiego Postu 13 marca w Domu Parafialnym.

 

6. Msza Święta w intencji członków Apostolatu Maryjnego i ich rodzin w czwartek o 18:15.

 

7. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ w sobotę o 16. 45.

 

8. W przyszłą niedzielę o 10.30 Msza św. z błogosławieństwem dzieci rocznych, a w czasie Mszy o 12.15 będzie udzielany Sakrament Chrztu. Przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy wieczornej.

 

9. Także w przyszłą niedzielę 30 stycznia bezpośrednio po Mszy Świętej o godz.10:30 Oaza Dzieci Bożych w sercu Maryi przedstawi w bazylice spektakl "Błogosławiona Noc". To historia Bożego Narodzenia opowiadana głosem wołka i osiołka a dedykowana dzieciom.


10. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jadwigi Jary, Janiny Klaczek, Piotra Pilarza. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

Biblioteka Maryjna czynna w domu parafialnym

w każdy wtorek od 16.30 do 18.00

 

 II Niedziela Zwykła 16 I 2022 r.

1. Nieszpory Niedzielne o 17.45.

 

2. Dziękujemy za składane dziś ofiary na prace remontowe i inwestycyjne w naszej parafii.

 

3. Przed kościołem u ministrantów, w księgarence i w kiosku Ruchu można nabyć nowy - styczniowy numer naszego miesięcznika „W Moim Kościele” zatytułowany MIŁOŚĆ ŻYCIA. Znajdziemy w nim między innymi wnioski z dotychczasowych spotkań synodalnych w naszej parafii, wywiad z ks. Kamilem o działalności fundacji NADZIEJA, kazanie z pogrzebu ks. Tadeusza Krzyżaka, artykuł o chórze Jubilaeum oraz piękny komentarz do hymnu o miłości.

 

4. Jutro rozpoczynamy w całym Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.


5. W poniedziałek wieczorem ostatnia Msza kolędowa. Wszystkim parafianom
dziękujemy za wspólną modlitwę w kościele i indywidualne zaproszenia do domów. Wyrażamy naszą wdzięczność za wszelkie znaki życzliwości i przekazywane ofiary. Niech wszystkim Pan Bóg błogosławi.

 

6. We wtorek 18 stycznia rozpoczniemy w Bazylice nowy cykl katechez zatytułowanych DEKALOG - 10 SŁÓW ŻYCIA. Pierwszą z nich „Dekalog – ratunek dla sumienia” wygłosi Ks. Prof. Edward Staniek - patrolog, ceniony kaznodzieja i publicysta. Początek o godz. 19.00. Ks. Profesor wcześniej o 18.15 odprawi Mszę św. Po katechezie będzie możliwość kupienia książek.

 

7. W najbliższą środę zapraszamy na kolejne spotkanie synodalne poświęcone dialogowi w Kościele i społeczeństwie. Rozpoczniemy krótką adoracją Najśw. Sakramentu o 19.00.

 

8. W piątek swoje święto obchodzą Babcie, a w sobotę Dziadkowie. Pamiętajmy o nich w modlitwie i naszej codziennej postawie. Niech dobry Bóg obdarzy żyjących darem zdrowia, pokoju i radości, a zmarłych przyjmie do swojego Królestwa.

 

9. Spotkanie zelatorów Róż Różańcowych odbędzie się w piątek 21 stycznia w domu parafialnym po wieczornej Mszy św.

 

10. Przyszła niedziela obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Po Mszy o 10.30 będzie możliwość wysłuchania krótkiego koncertu kolędowego w wykonaniu kwartetu puzonowego ze szkoły muzycznej. Także w przyszłą niedzielę Akcja Katolicka zaprasza na ciasta domowego wypieku.

 

11. Dodatkowo w Dniu Pańskim znajdziemy informacje o możliwości przekazania 1% na rzecz naszego klubu BESKIDY, propozycje dla Seniorów, informacje o kursie włoskiego dla dorosłych i dzieci oraz program wrześniowej pielgrzymki do Włoch.

 

12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jana Kasprzyckiego, Elżbiety Holisz, Józefa Dobii. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 9 I 2022 R.

1. Dziś Nieszpory o 17.45.

 

2. Zapraszamy przedstawicieli poszczególnych ulic naszej parafii na Msze wieczorne w czasie, których prosimy Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku.

 

3. W nowym roku pragniemy w naszej parafii kontynuować spotkania synodalne. Na kolejne serdecznie zapraszamy już w najbliższą środę 12 stycznia do Domu Parafialnego. Rozpoczniemy od krótkiej adoracji w kościele po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.00. Temat spotkania to: "Współodpowiedzialni". Więcej informacji w Dniu Pańskim i stronie facebookowej parafii.

 

4. Przypominamy, że w każdy wtorek od 16.30 do 18.00 czynna jest w domu parafialnym na pierwszym piętrze Biblioteka Maryjna.

 

5. Od wtorku 18 stycznia rozpoczniemy w Bazylice nowy cykl katechez zatytułowanych „DEKAOLG - 10 SŁÓW ŻYCIA” Pierwszą z nich „Dekalog-ratunek dla sumienia” wygłosi ks. Prof. Edward Staniek. Początek o godz. 19.00.

 

6. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na cele remontowe i inwestycyjne w naszej parafii.

 

7. W Dniu Pańskim znajdziemy informacje na temat nowych warsztatów języka włoskiego.

 

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Edwarda Błotko, Lubomiry Krzyczkowskiej, Stanisława Matejko i Zofii Oziminy, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

II NIEDZIELA BOŻEGO NARODZENIA – 2 I 2022 R.

1. Dziś Nieszpory o godz. 17.45.

2. Zapraszamy na Msze wieczorne przedstawicieli poszczególnych rejonów kolędowych. Przypominamy, że osoby, które pragną odwiedzin kolędowych w domu zgodnie z ustalonym terminem, proszone są o zgłoszenie tego na karteczkach przygotowanych pod chórem. Karteczki można wrzucić do pudełka znajdującego się na ołtarzu św. Józefa.
3. W czwartek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli. Msze św. w naszym kościele tak jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo mirry i kadzidła. Spod domu Sióstr Serafitek o godz. 10.15 wyruszy do Bazyliki na Mszę św. Orszak Trzech Króli. Zbiórka przy klasztorze sióstr o 10.00. Na to wydarzenie zostały przygotowane dla wszystkich korony. Uczestników zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na najlepiej przebraną rodzinę Orszaku Trzech Króli. Konkurs ma charakter rodzinny, oczekujemy przebrań co najmniej trzech osób (w tym jednej osoby dorosłej). Rozstrzygnięcie konkursu po Mszy św.

4. W uroczystość Trzech Króli (6.01.2022) po Mszy wieczornej zapraszamy na niezapomniany wieczór kolęd w wykonaniu scholi „Verba Dei” i bielskich muzyków. Usłyszymy najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy.

5. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek Msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 18.15. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. W pierwszy piątek dodatkowo od 17.30.
6. W przyszłą niedzielę, w którą obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie szopkę i dekorację bożonarodzeniową zachowujemy do 2 lutego.

7. Po przerwie świątecznej i noworocznej wznawiamy spotkania synodalne. Najbliższe odbędzie się w środę 12 stycznia. W styczniowym numerze naszego parafialnego miesięcznika, który ukaże się w przyszłą niedzielę, będziemy mogli przeczytać o dotychczasowych spotkaniach i płynących z nich wnioskach.

8. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Kazimierza Draguna, ks. Tadeusza Krzy-żaka, Tadeusza Pochopienia, Sewery Czarnej. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

PRZYPOMNIENIE PORZĄDKU PRZYJMOWANIA KOMUNII ŚW. W BAZYLICE.

Przed głównym ołtarzem gdy Komunię św. rozdaje dwóch księży, po prawej stronie (od chrzcielnicy) prosimy o ustawianie się osób przyjmujących Komunię do ust, po lewej na rękę. W innych miejscach kościoła najpierw prosimy o podchodzenie osób przyjmujących Komunię na rękę, następnie tych, którzy przyjmują do ust. Przypominamy także, że osoby przyjmujące Komunię na rękę powinny spożyć ją przed księdzem i sprawdzić czy na ręce nie pozostały odrobinki komunikantu, które także należy przyjąć.

Niedziela Świętej Rodziny 26 XII 2021

1. Dziś Nieszpory o godz. 17.45

2. Od poniedziałku zapraszamy na Msze wieczorne przedstawicieli poszczególnych rejonów kolędowych. Osoby, które mimo wszystko pragną odwiedzin kolędowych zgodnie z ustalonym terminem, proszone są o zgłoszenie tego na karteczkach przygotowanych pod chórem. Karteczki można wrzucić do pudełka znajdującego się na ołtarzu św. Józefa. Prosimy o zgłoszenie kolędy przynajmniej dwa dni przed wyznaczonym terminem.

3. Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią Msza pogrzebowa za śp. Ks. Tadeusza Krzyżaka zostanie odprawiona się w środę 29 XII o 14.00, wprowadzenie trumny do kościoła o 12.00, następnie odmówimy Różaniec, a ok. 13.15 nastąpi odczytanie zamówionych intencji Mszy św. Przed Mszą zostaną wypowiedziane słowa pożegnania.

4. W piątek ostatni dzień starego roku. Ks. Bp Ordynariusz udzielił na ten dzień dyspensy od pokarmów mięsnych. O godz. 16.15 zostanie odprawiona wieczorna Msza św. połączona z nieszporami za zmarłych w 2021 r. Nie będzie więc Mszy o 18.15! Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich parafian i gości, a szczególnie z tych rodzin, z których odszedł ktoś do wieczności w minionym roku. Od 21.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy,
a o północy Msza św. o Boże bł. w nowym roku.

5. W sobotę w Nowy Rok - Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. tak jak w każdą niedzielę.

6. Pod chórem w pojemniku znajduje się woda święcona.

Podziękowanie:
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się, abyśmy pięknie i godnie przeżywali te święta. Bóg zapłać Panu Łukaszowi, Pani Kościelnej, Panom: Zbyszkowi, Mirosławowi i Markowi, wszystkim Paniom i młodzieży za przygotowanie szopki i dekoracji świątecznej. Dziękujemy za dar choinek. Dziękujemy także wszystkim, którzy wsparli osoby potrzebujące, kupując świece Caritas oraz przekazując produkty w czasie przeprowadzanej zbiórki w domu parafialnym. Dziękujemy Pani Renacie i paniom z grupy charytatywnej za przeprowadzenie zbiórki i przygotowanie paczek. Dziękujemy za dobre serce wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli kiermasz świąteczny na rzecz dzieci z grup parafialnych. Dzięki Państwa wsparciu zebrano 6976,10 zł.

IV Niedziela Adwentu 19 XII 2021

1. Dziś Nieszpory Adwentowe o 17.45

2. Zespół Charytatywny przed kościołem rozprowadza wigilijne świece Caritas. W zakrystii kościoła można jeszcze nabyć opłatki wigilijne.

3. W Domu Parafialnym odbywa się dziś KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY. Dochód z akcji przeznaczony jest na duszpasterstwo dzieci i młodzieży w naszej parafii. Wchodząc do domu parafialnego prosimy o ubranie maseczek.

4. Dziękujemy za ofiary składane dziś na tace z przeznaczeniem na cele remontowe w naszej parafii.

 5. Możliwość do Spowiedzi pół godziny przed Mszą ranną i po południu od 17.15.

6. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnie roraty o 6.30 i 7.15 dla dzieci. Na Mszę o 6.30 zapraszamy osoby, które rok temu zawierzyły swoje życia Jezusowi przez Maryję. Po Komunii św. odnowimy wspólnie akt zawierzenia.

7. Gorąco zachęcamy do zachowania chrześcijańskich tradycji w czasie wieczerzy wigilijnej, Zacznijmy wieczerzę odczytaniem Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa, następnie pomódlmy się i podzielmy się opłatkiem, pamiętajmy także o śpiewie kolęd. Obrzędy wieczerzy wigilijnej znajdują się w miesięczniku parafialnym, który można nabyć u ministrantów, w księgarence i kiosku ruchu.
W naszym kościele w noc Bożego Narodzenia zostaną odprawione dwie Paterki o 22.30 i o 24.00.

8. Przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych we wtorek po Mszy wieczornej.

9. W niedzielę 26 XII obchodzimy święto św. Rodziny z Nazaretu. Błogosławieństwo dzieci rocznych w czasie Mszy o 10.30, a Chrzest o 12.15.

10. Przypominamy, że w naszym miesięczniku parafialnym i w Dniu Pańskim umieszczony jest przygotowany wcześniej plan kolędy. Jednak z racji wielkiej ilości zakażeń udamy się do domów parafian tylko na indywidualne zaproszenie. Zgodnie z planem, wieczorem w naszym kościele odprawimy Mszę św. o błogosławieństwo Boże dla parafian z danych ulic. Osoby, które mimo wszystko pragną odwiedzin kolędowych, proszone są o wpisanie na karteczkach przygotowanych pod chórem, swojego adresu i telefonu. Karteczki można wrzucić do pudełka znajdującego się na ołtarzu św. Józefa. Prosimy o zgłoszenie kolędy przynajmniej dwa dni wcześniej.

11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Andrzeja Stolarczyka, Józefa
Chrobaka i Heleny Sadlik polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.


III Niedziela Adwentu 12 XII 2021

1. Dziś Nieszpory o godz. 17.45. Po Mszy wieczornej wspólnota Samuel zaprasza na adwentowy wieczór uwielbienia.

2. Msza św. roratnia odprawiana jest codziennie o 6.30 i 18.15.

3. We wtorek 14 grudnia zapraszamy na katechezę w bazylice POZWÓL BOGU NARODZIĆ SIĘ W TWOIM ŻYCIU. Wygłosi ją franciszkanin O. Marek Augustyn. Dowiemy się jak i dlaczego św. Franciszek zbudował pierwszą szopkę oraz jak przeżywał Eucharystię. Początek katechezy o 19.00, potraktujemy ją jako nasze małe adwentowe rekolekcje.

4. W środę 15 XII zapraszamy na kolejne spotkanie synodalne. Będzie ono poświęcone tematowi sprawowania Eucharystii i innych nabożeństw. Najbliższe spotkanie rozpocznie się w kościele o godz. 19.00 krótką adoracją Najświętszego Sakramentu.

5. Bardzo prosimy, aby już teraz zatroszczyć się o świąteczną spowiedź. Przypominamy, że spowiedź w Bazylice odbywa się pół godziny przed każdą Mszą świętą. W najbliższą sobotę 18 XII od godz. 17.00 spowiadać będą wszyscy księża.

6. Przypominamy również, że 20 i 21 grudnia księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

7. Chrzest w grudniu będzie udzielany w drugi dzień świąt. Przygotowanie do Chrztu będzie we wtorek 21 XII po Mszy wieczornej.

8. Zespół Charytatywny rozprowadza przed kościołem świece Caritas, z których ofiary przeznaczane są na pomoc potrzebującym. W zakrystii bazyliki można nabyć opłatki wigilijne oraz piękne Bożonarodzeniowe kartki z hałcnowskimi motywami. Kartki można nabyć także w księgarence i kiosku Ruchu.

9. Przed kościołem, w księgarence i w kiosku Ruchu można nabyć najnowszy numer naszego miesięcznika parafialnego. Znajdziemy w nim plan kolędy, obrzędy wieczerzy wigilijnej, wywiad z Papieżem Benedyktem, artykuły o tym jak doświadczyć bliskości Boga oraz wiele informacji dotyczących parafii i dzielnicy.

10. W przyszłą niedzielę 19 grudnia zapraszamy do Domu Parafialnego na KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY. Dochód z akcji przeznaczony jest na duszpasterstwo dzieci i młodzieży w naszej parafii. Osoby, które pragną włączyć się w akcję lub upiec ciasto, proszone są o kontakt R. Zuber tel. 507 862 180.

11. W zeszłą niedzielę na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebrano 4036 zł.

12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Antoniego Dańko, polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

13. Tradycyjna kolęda 2021/22 tylko na osobiste życzenie
W naszym miesięczniku parafialnym umieszczony jest przygotowany wcześniej plan kolędy. Jednak z racji wielkiej ilości zakażeń udamy się do domów parafian tylko na indywidualne zaproszenie. Zgodnie z planem zawartym w miesięczniku, wieczorem w naszym kościele odprawimy Mszę św. o błogosławieństwo Boże dla parafian z danych ulic. Osoby, które mimo wszystko pragną odwiedzin kolędowych, proszone są o wpisanie na karteczkach przygotowanych pod chórem, swojego adresu i telefonu.

 Z racji wzrostu zakażeń bardzo prosimy o przestrzeganie następujących zasad przyjmowania Komunii św.:

- Gdy Komunię św. rozdaje dwóch księży, po prawej stronie prosimy o ustawianie się osób przyjmujących Komunię do ust, po lewej na rękę.

- Gdy rozdaje tylko jeden ksiądz, najpierw prosimy o podchodzenie osób przyjmujących Komunię na rękę, następnie tych, którzy przyjmują do ust.

- Zasada dotyczy całego kościoła i wszystkich dni tygodnia.

- Przypominamy także, że osoby przyjmujące Komunię na rękę powinny spożyć ją. przed księdzem i sprawdzić czy na ręce nie pozostały odrobinki komunikantu, które także należy przyjąć.

II Niedziela Adwentu 5 XII 2021

1. Dziś obchodzony jest w Polsce „Dzień modlitwy i pomocy materialnej dla katolików na Wschodzie”. Ofiary na ten cel można złożyć do puszek umieszczonych wokół kościoła.
Dziś przy naszej Bazylice odbywa się Akcja Krwiodawstwa od 9.00 do 13.30.

2. Nieszpory o godz. 17.45.

3. Przypominamy, że Msza św. roratnia odprawiana jest o 6.30 i 18.15 z kazaniem dla dzieci.

4. Bardzo prosimy osoby uczestniczące we Mszy św. o zachowywanie wszystkich zasad chroniących przed zakażeniem. W celu zachowania odstępu, zachęcamy do zajmowania także miejsc w kaplicy i na chórze. Prosimy, aby najpierw do Komunii Świętej podchodziły osoby przyjmujące Komunię na rękę, następnie osoby przyjmujące do ust, w kaplicy Miłosierdzia Komunia Święta jest od razu udzielana do ust.

5. Jeszcze w najbliższy poniedziałek w domu parafialnym od 17.00 do 18.00
organizowana jest zbiórka żywności, środków chemicznych, przyborów szkolnych dla potrzebujących z naszej parafii.

6. W środę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
Msze św. o godz. 6.30, 9.15 i 18.15. Z racji tej maryjnej uroczystości w naszej parafii można zyskać odpust zupełny. W tym dniu o godz. 12.00 zapraszamy także do bazyliki na tzw. Godzinę Łaski - adorację w ciszy Najświętszego Sakramentu.

7. Także w środę 8 grudnia zapraszamy na trzecie spotkanie synodalne, które odbędzie się w domu parafialnym o godz. 19.00. Spotkanie będzie poświę-cone tematowi zabierania głosu w Kościele. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby podzielić się odpowiedziami na pytania: Czy jestem przygotowany, by zabrać głos we wspólnocie Kościoła? Czy jestem gotów w sposób odważny, szczery i odpowiedzialny wypowiedzieć się na ważne dla mnie zagadnienia?

8. W czwartek po Mszy wieczornej zapraszamy do biblioteki parafialnej na spotkanie Kręgu Biblijnego.

9. W przyszłą niedzielę wspólnota Samuel zaprasza po Mszy wieczornej na adwentową modlitwę uwielbienia.

10. Już dziś zapraszamy we wtorek 14 grudnia na katechezę w bazylice POZWÓL BOGU NARODZIĆ SIĘ W TWOIM ŻYCIU, którą wygłosi franciszkanin O. Marek Augustyn. Dowiemy się jak i dlaczego św. Franciszek zbudował pierwszą szopkę oraz jak przeżywał Eucharystię. Początek katechezy o 19.00. Zapraszamy wszystkich parafian i gości na ten adwentowy wieczór skupienia.

11. W zakrystii bazyliki można nabyć opłatki wigilijne oraz piękne Bożonarodzeniowe kartki z hałcnowskimi motywami. Kartki można nabyć także w księgarence i kiosku Ruchu.

12. Przed kościołem zespół charytatywny rozprowadza świece Caritas.
Ofiara z nich wspiera Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marii Maciaszek, polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

I Niedziela Adwentu 28 XI 2021

1. Dziś Nieszpory o godz. 17.45.
2. Osoby, które zakupiły bilety na film „Żebrak i madame” proszone są obecność w kinie 15 minut przed seansem.
3. Zaczęliśmy Adwent. Chcąc go przeżyć owocnie i dobrze przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia, serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy św. roratniej.
Roraty w naszym kościele odprawiane są w tygodniu:
a) o godz. 6.30 dla dorosłych i młodzieży
b) o godz. 18.15 dla wszystkich dzieci z opiekunami,
Ze względu na roraty nie będzie Mszy św. o godz. 7.15!
Dzieci zachęcamy o przychodzenie na roraty z lampionami, a dorosłych ze świecami z osłonkami. Niech trzymane w rękach światło będzie symbolem naszej gotowości na przyjście Jezusa.

4. W poniedziałek 29 listopada o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji chóru parafialnego Jubilaeum. W związku z zakończeniem działalności chóru chcemy podziękować za 21 lat posługi w naszej parafii i prosić o potrzebne łaski dla wszystkich członków chóru.

5. Dziś poświęcamy opłatki na stół wigilijny, które będzie można nabywać w zakrystii. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na całoroczne utrzymanie służby kościelnej.

6. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Andrzeja Apostoła, w piątek św. Franciszka Ksawerego, a w sobotę wspomnienie św. Barbary, patronki górników.

7. W najbliższą środę 1 grudnia zapraszamy na drugie spotkanie synodalne, które odbędzie się w domu parafialnym o godz. 19.00. Spotkanie będzie poświęcone tematowi słuchania w Kościele. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby podzielić się odpowiedziami na pytania: Czy we wspólnocie wiary mam sprzyjające środki, by „usłyszeć” głos Boga? Czy słyszę głos bliźniego? Czy słyszę, co inni mówią w Kościele i o Kościele? Czy nie odrzucam z zasady poglądów innych niż swoje? Na ile sam jestem słuchany? Jakie mogą być powody „głuchoty” w Kościele i jak tej „chorobie” zaradzić?

8. W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego w bibliotece parafialnej.

9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie codziennie pół godziny przed każdą Mszą św., w I piątek od godz. 17.30. W czwartek Msza św. wynagradzająca NSPJ o godz. 18.15. Godzina Święta o 17.30. Po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. Z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych w najbliższy piątek. Chorych na pierwszy piątek prosimy zgłaszać w zakrystii. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy jeszcze przed świętami w poniedziałek 20 grudnia, a ks. Piotr wikariusz we wtorek 21 grudnia.
10. Od przyszłej niedzieli Zespół Charytatywny będzie rozprowadzał wigilijne świece Caritas. Ofiara z nich wspiera Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz przeznaczona jest na świąteczne paczki dla potrzebujących z naszej parafii.

11. Także w przyszłą niedzielę po raz kolejny w Polsce organizowany jest „Dzień modlitwy i pomocy materialnej dla katolików na Wschodzie”. Ofiary na ten cel zbierane będą do puszek przed kościołem.
12. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Aleksandry Bednarz i Tadeusza Owczarza, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

13. W przyszłą niedzielę (5 XII) odbędzie się Akcja Krwiodawstwa od 9.00 do 13.30. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dla bezpieczeństwa dawców i personelu prosimy, aby zgłaszały się osoby: bez jakichkolwiek objawów infekcji - katar, kaszel, duszności, podwyższona temperatura ciała, z ujemnym wywiadem epidemiologicznym-14 dni po powrocie z zagranicy, bez kontaktu z osobami chorymi na Covid19 oraz przebywającymi na kwarantannie.

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA NA RZECZ POTRZEBUJĄCYCH

W tym trudnym dla wszystkich roku związanym z występowaniem koronawirusa SARS-CoV-2, mamy wyjątkową okazję do dzielenia się dobrem. Ten trudny czas został nam dany, byśmy siebie sprawdzili i zadali sobie pytanie: czy umiem dać komuś cząstkę siebie?

W dniach 4 i 6 grudnia w godz. 17.00-18.00 w Domu Parafialnym w Hałcnowie zostanie przeprowadzona świąteczna zbiórka. Paniom z Zespołu Charytatywnego będzie można przekazać: artykuły żywnościowe, chemiczne, przybory szkolne oraz środki pieniężne.
Pomoc przeznaczona będzie dla rodzin wielodzietnych, w potrzebie, sierot, jak również dla osób starszych i samotnych.

 

Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 21 XI 2021 r.

1. Różaniec za zmarłych z wypominkami dziś o godz. 17.30. Do końca listopada w dni powszednie modlitwa za zmarłych z wypominkami o godz. 18.00. Akcja Katolicka zaprasza dziś po każdej Mszy św. do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

2. W poniedziałek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. W tym dniu w sposób szczególny modlić się będziemy za pana Organistę, chór parafialny, scholę młodzieżową i dziecięcą.

3. Pierwsze spotkanie synodalne odbędzie się w najbliższą środę 24 listopada po Mszy wieczornej w domu parafialnym. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej refleksji nad zagadnieniem synodalnym zatytułowanym „Towarzysze podróży”. W czasie spotkania zachęcamy do podzielnia się odpowiedziami na pytania: Jakie jest Twoje doświadczenie wspólnotowego odkrywania Boga, bliźniego i siebie w Kościele? Podkreśl wartość tego, co jest dobre, godne rozwinięcia i pogłębienia, wskaż również obszar wymagający poprawy, a może dostrzegasz wyraźny brak i masz pomysł jak temu zaradzić? Jak Kościół może i powinien wyjść naprzeciw oddalonym i pogubionym?

4. Z racji spotkania synodalnego krąg biblijny zostaje przełożony na pierwszy czwartek grudnia.

5. W czwartek wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Msza wieczorna w intencji członków apostolatu Maryjnego i ich rodzin. Po Mszy spotkanie w domu parafialnym.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się czas Adwentu przygotowujący nas do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty dla dorosłych będą odprawiane o godz. 6.30, dla dzieci o 18.15. Dzieci zachęcamy o przychodzenie na roraty z lampionami, a dorosłych ze świecami z osłonkami. Od przyszłej niedzieli w zakrystii będzie można nabyć opłatki wigilijne.

5. W przyszłą niedzielę błogosławieństwo dzieci rocznych o godz. 10.30, chrzest o godz. 12.15. Dzieci roczne można zgłaszać w zakrystii kościoła, przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy wieczornej.

6. Przed kościołem, w księgarence i w kiosku Ruchu można nabyć najnowszy numer naszego miesięcznika parafialnego oraz kalendarz na rok 2022 z pięknymi zdjęciami pana Andrzeja Rojka.

7. W zakrystii można kupić bilety na film o św. bracie Albercie „Żebrak i madame”, który zostanie wyświetlony w kinie Helios 28 listopada o godz. 15.00.

8. W Dniu Pańskim znajduje się modlitwa do Jezusa Chrystusa naszego Króla i Pana.

9. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone w zeszłą niedzielę na cele remontowe i inwestycyjne w naszej parafii.

10. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Heleny Brak, Jerzego Tchórzewskiego, Zofii Pysz i Józefa Galeja, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

XXXIII Niedziela Zwykła - 14 XI 2021 r. 

1. Dziś we wszystkich parafiach naszej diecezji rozpoczyna się droga synodalna, czas szczególnej modlitwy, refleksji i dzielenia się na temat Kościoła. Otwierając się na światło Ducha Świętego pragniemy wspólnie zastanawiać się jak być Kościołem Jezusa Chrystusa w trzecim tysiącleciu. W „Dniu Pańskim”, „W moim Kościele” a także na stronie internetowej parafii umieszczone są tematy, które pragniemy podjąć w czasie spotkań synodalnych. Pierwsze z nich odbędzie się 24 listopada o godz. 19.00 w domu parafialnym. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zespole, zgłoszenia proponowanego tematu, podzielenia się swoimi spostrzeżeniami, prosimy o kontakt w najbliższym tygodniu telefonicznie, mailowo lub osobiście w godzinach otwarcia biblioteki parafialnej. Koordynatorem prac synodalnych w naszej parafii jest Pani Małgorzata Kunicka.

Adres, na który można zgłaszać chęć uczestnictwa w zespole synodalnym, wybrane tematy, uwagi i itp.: synod.halcnow@wp.pl lub na telefon parafialny:
33 81-07-250 lub ksiedz dyżurnego: 515 599 350

W intencji synodu zostaje wydłużona środowa adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele. Będzie się ona rozpoczynać od godz. 17.00, a kończyć nabożeństwem do MB Nieustającej Pomocy. Zapraszam wszystkich do tej modlitwy w ciszy, abyśmy mogli poznać wolę Pana Boga wobec każdego z nas i wspólnoty Kościoła.

2. Różaniec za zmarłych z wypominkami dziś o godz. 17.30. W dni powszednie
modlitwa za zmarłych z wypominkami o godz. 18.00. Nowe wypominki roczne są odczytywane od dzisiejszej niedzieli przed Mszą o 7.30 i 12.15. Zauważane błędy lub braki w wypominkach prosimy zgłaszać w zakrystii, telefonicznie lub mailowo.

3. W najbliższy wtorek 16 listopada o godz. 19.00 ks. Bogusław Kastelik ojciec duchowny Krakowskiego Seminarium wygłosi w bazylice katechezę: „ZDECYDUJMY SIĘ NA ŚWIĘTOŚĆ”. Wcześniej ks. Bogusław odprawi Mszę i wygłosi kazanie.

4. Spotkanie Grupy Charytatywnej odbędzie się w czwartek po Mszy wieczornej.

5. Przed kościołem, w księgarence oraz w kiosku Ruchu można kupić nowy numer naszego miesięcznika parafialnego. Znajdziemy w nim między innymi ciekawą rozmowę z Ojcem Zdzisławem Kijasem pracującym w Kongregacji do spraw Kanonizacyjnych na temat: „Jak w Kościele zostaje się świętym?”, artykuł ks. Tomasza jak liturgia prowadzi do świętości, refleksje o przygotowaniu do Bierzmowania w naszej parafii, wiele informacji z historii i współczesności Hałcnowa.

6. Przed kościołem można nabyć także hałcnowski kalendarz na rok 2022, który wydała nasza parafia. Oprócz pięknych zdjęć pana Andrzeja Rojka, znajdziemy w nim myśli Bł. Kard Wyszyńskiego, wiele informacji dotyczących roku liturgicznego i życia parafialnego oraz 8 świątecznych kartek z hałcnowskimi motywami. Dochód w całości przeznaczony jest na duszpasterstwo dzieci i młodzieży w naszej parafii. Koszt 15 zł.

7. W zakrystii kościoła można kupić bilety na film „Nędzarz i madame”, który będzie wyświetlany w kinie Helios 28 listopada o 15.00.

8. Płyty ze zdjęciami z uroczystości Bierzmowania są do odebrania w zakrystii.

9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Chrystusa Króla
Wszechświata. Akcja Katolicka po każdej Mszy św. zaprasza na ciasta domowego wypieku.

10. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Janiny Korzeniowskiej i Tadeusza
Smolarskiego, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

 

XXXII Niedziela Zwykła - 7 XI 2021 r.

1. Dziś różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 17.30. W dni powszednie przez cały listopad modlitwa za zmarłych z wypominkami o godz. 18.00. Nowe wypominki roczne będą odczytywane od przyszłej niedzieli przed Mszą o 7.30 i 12.15.
2. W poniedziałek po Mszy wieczornej w domu parafialnym odbędzie się spotkanie rady parafialnej, na które zapraszamy także przedstawicieli wszystkich wspólnot parafialnych.
3. W czwartek 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 9.30. Nie zapomnijmy udekorować naszych domów flagą narodową! Szczegółowy plan obchodów Święta Niepodległości w Hałcnowie znajduje się na Facebooku Rady Osiedla.

4. W przyszłą niedzielę 14 listopada w czasie Mszy o 10.30 odbędzie się modlitewne, uroczyste rozpoczęcie drogi synodalnej w naszej parafii.

5. Także w przyszłą niedzielę po Mszy o 18.15 wspólnota „Samuel” zaprasza do wspólnego uwielbiania Pana Boga. W czasie modlitwy zawierzymy Chrystusowi nasze życie i będziemy prosić Boga o uzdrowienie naszej duszy i ciała.

6. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na prace remontowe w naszej parafii.

7. Już dziś zapraszamy do Bazyliki we wtorek 16 listopada na katechezę: ZDECYDUJMY SIĘ NA ŚWIĘTOŚĆ. Wygłosi ją ksiądz Bogusław Kastelik, ojciec duchowny krakowskiego Seminarium. Początek o godz. 19.00.

8. Informacje i propozycje Hałcnowskiego Koła Emerytów:
Dyżury Zarządu koła nr 7 PZERiI odbędą się dnia 8 i 15 listopada.
Istnieje możliwość zapisów na:
- spektakl „Gość oczekiwany” Teatr w Cieszynie, 14 listopada
- koncert „Trzech tenorów” w BCK, 30 listopada
- na wczasy w 2022r. w Rewalu i w Chorwacji.
W dniu 10 listopada o godz. 16:00 zapraszamy do Domu Parafialnego na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Udział w imprezach na własną odpowiedzialność!

9. Dom Kultury w Hałcnowie serdecznie zaprasza dziś (7.11.2021) o godz. 16:00 na Koncert Galowy Konkursu Piosenki Patriotycznej, Żołnierskiej i Harcerskiej. Wstęp wolny!

 

XXXI Niedziela Zwykła - 31 X 2021 r.

1. Nabożeństwa różańcowe dzisiaj o 17.30.
2. Jutro 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. odprawiane będą tak jak w każdą niedzielę, z wyjątkiem Mszy wieczornej, której w tym dniu nie będzie. Po południu o godz. 14.00 Nieszpory za zmarłych w kościele, następnie procesja na cmentarz. Około godz. 15.00 na cmentarzu zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych wypominanych oraz spoczywających na naszych cmentarzach. Po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego połączona z wypominkami oraz błogosławieństwo nowych nagrobków.
3. Gorąco zachęcamy do skorzystania w tych dniach z sakramentu pojednania, aby uzyskane odpusty oraz Komunię św. móc ofiarować za zmarłych. Okazja do spowiedzi codziennie rano i wieczorem pół godziny przed każdą Mszą św. Również w tym roku przez cały listopad istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego i ofiarowania go za zmarłych.

4. We wtorek Dzień Zaduszny, a więc dzień szczególnej modlitwy w intencji naszych zmarłych. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą o godz. 6.30, 7.15 i 18.15. Msza św. na starym cmentarzu za zmarłych wypominanych zostanie odprawiona o 9.15. (w razie niepogody Msza zostanie odprawiona w kościele).

5. W naszym kościele przez cały listopad modlitwa za zmarłych z wypominkami będzie odmawiana 15 minut przed Mszą wieczorną czyli o godz. 18.00. 2 listopada i w każdą niedzielę odmawiany będzie różaniec połączony z wypominkami o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych.

6. Wypominki jednorazowe i roczne przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W niedzielę oraz w Uroczystość Wszystkich Świętych wypominki można również zamawiać na Nowym i Starym Cmentarzu, przyjmować je będą lektorzy i przedstawiciele grup parafialnych. W intencji zmarłych wypominanych odprawiane będą Msze św. w kolejne niedziele miesiąca listopada.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. W czwartek godzina święta od 17.30, Msza wieczorna w intencji wynagradzającej NSPJ, po Mszy adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. W piątek udamy się do chorych z Komunią św.

8. W poniedziałek 8 listopada po Mszy wieczornej w domu parafialnym odbędzie się spotkanie duszpasterskiej i ekonomicznej rady parafialnej, na które zapraszamy także przedstawicieli wszystkich wspólnot parafialnych.

9. Przypominamy, że przed kościołem na stoisku młodzieżowym można nabyć znicze na groby naszych bliskich.
10. W księgarence można kupić nowy numer Gościa Niedzielnego, w którym
znajdziemy między innymi ciekawy artykuł o tym jak umierali święci oraz wywiad o towarzyszeniu umierającym, nadziei i pogodzie ducha wobec śmierci.
11. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 7.30 zmianka tajemnic różańca. Zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe.
12. W zakrystii można zapisać się na sztukę „Gość Oczekiwany” wystawianą 14 XI w teatrze w Cieszynie.

13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Barbary Kuśmierczyk i Elżbiety Osierdy, polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.

 

 XXX Niedziela Zwykła - 24 X 2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w całym Kościele jako Światowy Dzień Misyjny. W intencjach misyjnych Kościoła będziemy modlić się w czasie nabożeństwa różańcowego, które odprawiane jest codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy dziś na Różaniec Narodów, w czasie, którego będziemy modlić się w różnych językach świata.

2. Wczoraj młodzież z naszej parafii przyjęła Sakrament Bierzmowania. Dziękujemy księdzu Piotrowi, animatorom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do dobrego przygotowania młodych ludzi do tego sakramentu. Dziękujmy także rodzicom bierzmowanych za dar ołtarza.

3. W tym tygodniu:
- w środę po Mszy wieczornej zapraszamy do domu parafialnego na Krąg Biblijny;
- w czwartek Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza;
- w piątek 29 października ostatnie w tym roku Czuwanie Hałcnowskie. Przewodniczyć mu będzie parafia Najśw. Serca Jezusa z Bielska-Białej. W czasie czuwania pragniemy od Maryi uczyć się uwielbiania Boga i wraz z Nią składać Bogu dziękczynienie. Początek jak zawsze o godz. 18.00, Msza św. o godz. 20.00. Z tej racji w tym dniu nie będzie Różańca o 17.30;
- w sobotę o 16.45 spotkanie Honorowej Straży NSPJ w domu parafialnym.

4. Msza św. w intencji dzieci rocznych zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.30. Prosimy o zgłaszanie dzieci w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W czasie Mszy św. o godz. 12.15 będzie udzielany sakrament Chrztu św. Przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św. Obecność rodziców i chrzestnych obowiązkowa!

5. Wypominki roczne i jednorazowe można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W przyszłą niedzielę, Uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny wypominki będzie można zamawiać również na cmentarzu, przyjmować je będą starsi lektorzy i przedstawiciele grup parafialnych.

6. Szacunek wobec naszych zmarłych wyraża się także troską o porządek i czystość na cmentarzu. Bardzo prosimy o wrzucanie do pojemników cmentarnych tylko odpady z cmentarza. Przed wrzuceniem prosimy o segregację odpadów oraz umieszczenie ich w odpowiednich pojemnikach. Przypominamy także, że na stronie Grobonet-Hałcnów można odnaleźć interesujący nas grób i wszelkie potrzebne informacje. https://bielskohalcnow.grobonet.com/

7. Przed kościołem u młodzieży można nabyć znicze na groby naszych najbliższych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wyjazdy rekolekcyjne młodzieży.

8. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Zbigniewa Pindery. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

XXIX Niedziela Zwykła - 17 X 2021 r.

1. Nabożeństwo Różańcowe dziś i przez wszystkie dni tygodnia o 17.30. To już przeszło połowa miesiąca tych szczególnych nabożeństw. Serdecznie zapraszamy na nie starszych, młodzież i dzieci.
W naszej parafii trwa przygotowanie dzieci do I Komunii Św. i młodzieży do sakramentu Bierzmowania, potrzebują oni szczególnego wsparcia modlitewnego swoich najbliższych i całej wspólnoty parafialnej. Pod chórem w koszyku znajdują się karteczki z imionami dzieci i młodzieży, którzy rozpoczęli to przygotowanie. Gorąco zachęcamy do zabrania jednej karteczki i ofiarowania dziesiątki różańca za konkretnego młodego człowieka, aby w ten sposób pomóc mu w życiu wiary.

2. Przed kościołem u ministrantów, w księgarence oraz w kiosku Ruchu można nabyć nowy numer naszego miesięcznika parafialnego „W moim Kościele”. Znajdziemy w nim wiele ciekawych artykułów umacniających wiarę oraz wiele aktualnych informacji o naszej parafii i dzielnicy.
3. Spotkanie kręgu Biblijnego dla młodzieży w każdą niedzielę po Mszy świętej wieczornej, a dla dorosłych w każdą czwartą środę miesiąca.
4. W poniedziałek wspomnienie św. Łukasza, Ewangelisty, patrona wszystkich pracowników służby zdrowia. W intencji tych wszystkich którzy ratują życie i zdrowie ludzkie będziemy modlić się w czasie różańca o 17.30
5. W najbliższy wtorek zapraszamy do bazyliki na katechezę ks. Przemysława Sawy: WRÓĆ DO WSPÓLNOTY KOŚCIOŁA. Początek o godz. 19.00

6. W środę wspomnienie św. Jana Kantego, w piątek św. Jana Pawła II
7. W sobotę 23 października o godz. 11.00 młodzież klas pierwszych przyjmie sakrament Bierzmowania. W najbliższą środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się próba dla kandydatów i świadków, w piątek po Mszy o godz.18.15 adoracja Najśw. Sakramentu i Spowiedź Święta. Gorąco zachęcamy wszystkich do szczególnej modlitwy w tym tygodniu w intencji tej młodzieży i ich najbliższych.

8. Dziękujemy za ofiary składane dziś na cele remontowe i inwestycyjne w naszej parafii.

9. Wypominki roczne i jednorazowe można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

10. Ksiądz Kamil organizuje zbiórkę ziemniaków dla Domu Dziecka i Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Młodzieży. Chętnych by pomóc, zachęcamy do zostawiania worków z ziemniakami za bramą do składu węgla przy tylnym wejściu do plebanii. Serdecznie dziękujemy za wsparcie okazane w ten sposób Fundacji "Nadzieja".

11. Przed kościołem Młodzież z naszej parafii rozprowadza znicze na groby naszych najbliższych. Dochód ze sprzedaży młodzież przeznaczy na wakacyjne wyjazdy rekolekcyjne.
12. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży. Zebrano 5375 zł.
13. Przyszła niedziela obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Misyjny, składka przeznaczona jest na cele misyjne. W czasie nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się w różnych językach świata.

14. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Edwarda Krywulta, polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

XXVIII Niedziela Zwykła - 10 X 2021 r.

1. W dzisiejszą niedzielę w całej Polsce przeżywamy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!” Z tej okazji zbierana jest ofiara do puszek na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży. Wspólnota „Samuel” zaprasza po Mszy wieczornej do wspólnego uwielbiania Pana Boga.

2. Dziś Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

3. Nabożeństwo Różańcowe dziś i przez wszystkie dni tygodnia o 17.30.

4. Przed kościołem u ministrantów, w księgarence oraz w kiosku Ruchu można nabyć nowy numer naszego miesięcznika parafialnego „W moim Kościele”. Październikowy numer poświęcony jest roli wspólnoty w rozwoju i umacnianiu wiary. Znajdziemy w nim prezentacje różnych wspólnot naszej parafii, charakterystykę chrześcijańskiej wspólnoty, artykuł o tym jak dobrze przygotować się do Chrztu w rodzinie oraz rozważanie o prawdziwym sukcesie. Dowiemy się także jak wyglądały w przeszłości hałcnowskie domy oraz o różnych inicjatywach Hałcnowianek.

5. W środę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, po Mszy wieczornej próba dla kandydatów do Bierzmowania z klas pierwszych.

6. W czwartek wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, po Mszy o godz. 7.15 rozpocznie się w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Gorąco zachęcamy parafian i gości do znalezienia chociażby kilku minut na to szczególne spotkanie z naszym Zbawicielem.
Także w czwartek z racji Dnia Edukacji Narodowej w czasie Różańca i Mszy wieczornej będziemy modlić się w intencji wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. W piątek 15 października wspomnienie św. Teresy z Avila, w Polsce obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. W intencji rodziców, którzy utracili swoje dzieci pragniemy modlić się podczas nabożeństwa różańcowego.

8. W sobotę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Nabożeństwo Różańcowe w tym dniu pragniemy ofiarować w intencji wszystkich ludzi starszych i chorych. Nabożeństwo zakończymy błogosławieństwem lourdzkim. Do kościoła zapraszamy opiekunów chorych i wszystkich czujących się dobrze. Słabszych i chorych prosimy o włączenie się w modlitwę dzięki transmisji internetowej.

9. Wypominki roczne i jednorazowe można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

10. W przyszłą niedzielę 17 października na Mszę o 10.30 z racji poświęcenia różańców zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z rodzicami. W każdą III niedzielę miesiąca zapraszamy na Mszę św. dla dzieci o godz. 10.30, po niej przy ołtarzu polowym losowanie nagród w związku z rozdawanymi co tydzień "Ziarenkami".

11. Od przyszłej niedzieli przed kościołem na stoisku młodzieżowym będzie można nabyć znicze na groby naszych najbliższych. Dochód ze sprzedaży młodzież przeznaczy na wyjazdy rekolekcyjne.

12. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marii Korzeniowskiej i Andrzeja Rogóża, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

KATECHEZA O WSPÓLNOCIE KOŚCIOŁA

Już dziś zapraszamy we wtorek 19 października do bazyliki na katechezę
ks. Przemysława Sawy: WRÓĆ DO WSPÓLNOTY KOŚCIOŁA. Początek o godz. 19.00

 

XXVII Niedziela Zwykła - 3 X 2021 r.

1. Dzisiaj w naszej parafii odbywa się liczenie wiernych. Krąg Biblijny dla młodzieży w każdą niedzielę po Mszy wieczornej.
2. Przez cały październik Nabożeństwa Różańcowe są odprawiane o 17.30

3. W poniedziałek wspomnienie św. Franciszka.

4. We wtorek wspomnienie św. Siostry Faustyny, Msza św. wieczorna w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci, po Mszy spotkanie w domu parafialnym.

5. W środę po Mszy wieczornej odbędzie się w kościele pierwsza próba dla kandydatów do Bierzmowania z klas pierwszych, a w domu parafialnym spotkanie grupy charytatywnej.

6. W czwartek wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. W naszej parafii w tym dniu można zyskać odpust zupełny. Msze św. w naszym kościele o 6.30, 9.15 i 18.15. Nie będzie Mszy o 7.15. Po Mszy wieczornej modlitwa różańcowa i procesja wokół kościoła. Na procesję prosimy o przyniesienie świec z osłonkami. Na tę szczególną modlitwę zapraszamy wszystkie grupy parafialne, parafian i gości. W tym dniu nie będzie Różańca o 17.30, ale będzie Godzina Święta.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XXI Dzień Papieski. W całej Polsce przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny
przeznaczony dla uzdolnionej młodzieży. Akcja Katolicka zaprasza w tym dniu do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

8. W niedzielę 10 października wspólnota „Samuel” zaprasza po Mszy wieczornej do wspólnego uwielbiania Pana Boga. W czasie modlitwy zawierzymy Chrystusowi nasze życie i będziemy prosić Boga o zdrowie naszej duszy i ciała.

9. Wypominki roczne i jednorazowe można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Pod chórem na stojaku znajdują się kartki, na których można wypisać wypominki.

10. W Dniu Pańskim i stronie internetowej znajduje siGaleria


Sanktuarium
Matki Bożej Bolesnej

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Nawiedzenia N.M.P.
43-344 Bielsko-Biała Hałcnów
ul. Wyzwolenia 336
tel. 33 81-07-250