DALSZE KORZYSTANIE Z WITRYNY OZNACZA ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW
COOKIES, ZGODNIE Z AKTUALNYMI USTAWIENIAMI PRZEGLĄDARKI. WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ W POLITYCE COOKIES
1993-2018

25-lecie

Koronacji Piety Hałcnowskiej
Parafia
Nawiedzenia N.M.P.
Parafia Nawiedzenia N.M.P.
Ogłoszenia

V Niedziela Wielkiego Postu 18 III 2018 r.

1. Przeżywamy wizytację kanoniczną ks. bp Romana Pindla, Ordynariusza naszej diecezji. Dobremu Bogu polecajmy Jego posługę i całą naszą parafię.

2. Gorzkie Żale dziś o 17.15

3. Przed kościołem Panie z Zespołu Charytatywnego rozprowadzają baranki wielkanocne Caritas. Dochód przeznaczony jest na potrzeby ubogich i rodzin wielodzietnych.

4. Ks. Jacek Pędziwiatr – dyrektor programowy Radia Anioł Beskidów, we wtorek 20 marca wygłosi w Hałcnowskiej Bazylice katechezę: „153 wersety czyli co Ewangelia mówi o Maryi?” Jest to pierwsza katecheza z cyklu „Wszystko o Maryi”. Serdecznie zapraszamy parafian i gości. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00, poprzedzona będzie ona Mszą św. o 18.15

5. Spotkanie pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej odbędzie się w czwartek 22 marca o godz. 19.00 w domu parafialnym. Także w czwartek po Mszy wieczornej spotkanie Cudownego Medalika.

6. Chorych z racji świąt wielkanocnych i I piątku odwiedzimy w najbliższą sobotę 24 marca od 9.15. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

7. W najbliższy piątek o godz. 17.30 Droga Krzyżowa z udziałem dzieci. Po wieczornej Mszy św. wyruszymy na Drogę Krzyżową ulicami Hałcnowa, na którą zapraszamy wszystkich parafian i gości. Poszczególne stacje Drogi Krzyżowej będą się znajdować przy ulicy Przyjaźni i Serdecznej. Prosimy zabrać ze sobą świece.

8. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na niedzielę czy późniejsze dni. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św., w sobotę od godz. 17.00

9. Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa rozpoczynająca obrzędy Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. O godz. 10.30 obrzęd poświęcenia palm przy ołtarzu polowym, następnie procesja do kościoła. Po Mszy odbędzie się konkurs na najwyższą i najpiękniejszą palmę wielkanocną. Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie internetowej parafii i w Dniu Pańskim.

10. W Niedzielę Palmową przed kościołem i w Domu Parafialnym odbędzie się
X Charytatywny Kiermasz Wielkanocny, którego dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację 13-letniej Sandry - mieszkanki naszej parafii.

11. W niedzielę palmową po wieczornej Mszy św. zapraszamy na niezwykły koncert muzyki i pieśni pasyjnych z całego świata. Wykonawcą będzie Bielski Chór Kameralny.

12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszych parafian śp. Józefa Wontorczyka, Mariana Dziedzica, Andrzeja Dudka. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

IV Niedziela Wielkiego Postu 11 III 2018 r.

1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. prof. Andrzeja Witko, który od wczorajszego wieczoru głosi rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Matce Bożej Bolesnej powierzajmy jego posługę i wszystkich parafian. Módlmy się, abyśmy ten czas łaski jak najlepiej wykorzystali dla naszej wiary i miłości.
W księgarence i zakrystii można nabyć książkę ks. Andrzeja o siostrze Faustynie i Bożym Miłosierdziu, napisaną na osobistą prośbę Jana Pawła II.

2. Dziś po południu o godz. 14.00 Msza św. dla chorych, starszych i samotnych z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych. Gorzkie Żale o godz. 17.15. Wieczorna Msza o godz. 18.15.

3. Z racji rekolekcji w poniedziałek, wtorek i środę nie będzie Mszy o 6.30!
W czasie głoszonych nauk rekolekcyjnych Spowiedzi nie będzie!
Spowiedź rekolekcyjna będzie w środę (14 marca) według wyznaczonego planu. Bardzo prosimy o nieodkładanie spowiedzi na czas przedświąteczny. We wtorek i w środę na Mszach św. zbierana będzie ofiara na cele rekolekcyjne.

4. Przed kościołem Panie z Zespołu Charytatywnego rozprowadzają paschaliki i baranki wielkanocne Caritas. Dochód przeznaczony jest na potrzeby ubogich i rodzin wielodzietnych. W tym roku rozprowadzane są większe świece z wizerunkiem Chrystusa Zmartwychwstałego.

5. W najbliższy piątek o godz. 18.00 rozpocznie się Wizytacja Kanoniczna ks. Bp Roman Pindla w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkie wspólnoty parafialne oraz poszczególnych parafian do uczestnictwa w przywitaniu ks. Biskupa i Mszy o godz. 18.00. Już od 17.45 modlitwą i śpiewem będziemy przygotowywać się do tego szczególnego spotkania. Z racji wizytacji zapraszamy na Drogę Krzyżową po Mszy wieczornej. Drogi Krzyżowej o 17.30 nie będzie. Dla osób, które nie będą mogły uczestniczyć we Mszy wieczornej będzie Droga Krzyżowa o 16.30.

7. Dokładny program rekolekcji i wizytacji znajduje się w najnowszym numerze naszego miesięcznika „W moim Kościele”, który można nabyć u ministrantów i księgarence. W miesięczniku znajdziemy artykuły, które mogą być pomocą w dobrym przeżyciu Wielkiego Tygodnia i umocnieniu naszej wiary oraz wiele informacji dotyczących parafii i dzielnicy.

8. W Niedzielę Palmową przed kościołem i w Domu Parafialnym odbędzie się X Charytatywny Kiermasz Wielkanocny, którego dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację 13-letniej Sandry - mieszkanki naszej parafii.

9. Przed kościołem przedstawiciel P-SKS „BESKIDY rozdają okolicznościowe kalendarzyki, zawierające informacje na temat możliwości odpisu podatkowego na klub.

10. Przy wyjściu z kościoła można zabrać szczegółowy program nowego cyklu katechez w Bazylice „Wszystko o Maryi”. Pierwsza w nich we wtorek 20 marca o godz.19.00

11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszych parafian śp. Rudolfa Owczarza, Grzegorza Trybały, Franciszka Rąby oraz Kamila Bednarza. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

III Niedziela Wielkiego Postu 4 III 2018 r.

1. Gorzkie Żale dziś o godz. 17.15

2. Przypominamy, że nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest odprawiane w naszym kościele w piątki o 17.30 i po Mszy o 18.15 oraz w niedzielę po Mszy o godz. 12.15. Dodatkowo w najbliższy piątek odbędzie się Droga Krzyżowa pod krzyż na Hrobaczej Łące. Jest to droga długa, która wymaga dużej siły i wytrzymałości fizycznej. Uczestnictwo osób niepełnoletnich możliwe jest tylko pod opieką osób dorosłych. Osoby, które chciałyby skorzystać w drodze powrotnej z autobusu, proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii kościoła do środy włącznie.

3. W tym tygodniu:
- we wtorek Msza Św. wieczorna za żyjących i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy spotkanie w Domu Parafialnym.
- w środę po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
- w czwartek po Mszy wieczornej w kościele spotkanie kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców, a w domu parafialnym Grupy Charytatywnej. W tym dniu przez wstawiennictwo MB Hałcnowskiej będziemy modlić się w intencji wszystkich kobiet.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Wygłosi je ks. Andrzej Witko. Program rekolekcji i wizytacji kanonicznej ks. Bp Romana Pindla znajduje się w Dniu Pańskim, stronie internetowej i w gablotce parafialnej. Zaplanujmy sobie tak czas przyszłego tygodnia, aby owocnie uczestniczyć w spotkaniach rekolekcyjnych. Zatroszczmy się o dobry udział w nich dzieci i młodzieży.

5. Do chorych z racji świąt wielkanocnych udamy się w sobotę 24 marca.

6. Parafialny Zespół Charytatywny wraz z uczniami SP 28 w dniach 9-10 marca będą prowadzić kolejną zbiórkę żywności w sklepie "Kosmos" z przeznaczeniem dla rodzin z naszej Parafii będących w trudnej sytuacji życiowej. Prosimy o życzliwość i wsparcie w miarę swoich możliwości tej akcji.
Przypominamy także, że Parafia dysponuje łóżkami "szpitalnymi". Jeśli są osoby, których warunki opieki wymagałyby takich, to można je wypożyczyć.
Od przyszłej niedzieli rozprowadzane będą paschaliki i baranki wielkanocne Caritas. Dochód przeznaczony jest na potrzeby ubogich i rodzin wielodzietnych.

7. Rada Osiedla Hałcnów zaprasza mieszkańców na zebranie sprawozdawcze, które odbędzie się dnia 7 marca (środa) 2018 r. o godzinie 18.00 w Domu Kultury.
W zebraniu udział wezmą przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, jednostek samorządowych oraz radni.

8. Wielkopostna pielgrzymka PZERiI do Częstochowy odbędzie się 8 marca, wyjazd o 7.00. Jest kilka wolnych miejsc.

Inne ogłoszenia:

Nabór do klas I SP 28
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 28 im. gen. Józefa Kustronia w Bielsku-Białej informuje, że nabór do klas I na rok szkolny 2018/2019 rozpoczyna się 1.03.2018 r. o godz. 9.00 i trwa do 30.03.2018 r. do godz. 15.00 pod adresem: www.bielskobiala.podstawowe.vnabor.pl/. Więcej informacji na stronie szkoły www.sp28bielsko.pl

Nabór do Szkoły Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej
Trwa nabór do klas I, IV, VII. Szczegóły na stronie www.szkolacbm.pl

 

II Niedziela Wielkiego Postu 25 II 2018 r.

1. Dzisiaj także w ramach dzieła Ad gentes, ofiarą do puszek możemy wesprzeć dzieci Afryki.

2. Gorzkie Żale dziś o godz. 17.15

3. Przypominamy, że nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest odprawiane w naszym kościele w piątki o 17.30 i po Mszy o 18.15 oraz w niedzielę po Mszy o godz. 12.15. W najbliższy piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na śpiewaną drogę krzyżową pt: Ślad losu w wykonaniu zespołu muzycznego oraz scholi parafialnej.

4. Informujemy także, że Droga Krzyżowa dla wymagających pod krzyż na Hrobaczej Łące odbędzie się 9 marca. Wyjście spod Bazyliki o godz. 20.00. Natomiast Droga Krzyżowa ulicami Hałcnowa odbędzie się 23 marca po wieczornej Mszy św.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
Godzina Święta w czwartek o 17.30, a Msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 18.15. Po Mszy Adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., a w pierwszy piątek od godz. 17.30. Chorych odwiedzimy z Komunią św. w I piątek. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

6. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic Różańca po Mszy o godz. 7.30.
Na Mszę o godz. 10.30 zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z rodzicami. W czasie Mszy odbędzie się poświęcenie i przekazanie dzieciom książeczek do modlitwy.

7. Z racji wypadającego w ostatnim tygodniu marca Wielkiego Tygodnia, błogosławieństwa dzieci rocznych i Chrztu w marcu nie będzie. W kwietniu błogosławieństwo dzieci rocznych i Chrzest będą dwukrotnie: w drugi dzień świąt wielkanocnych i w ostatnią niedzielę miesiąca.

8. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach od 11 do 14 marca. Wygłosi je znany rekolekcjonista krakowski, autor licznych książek o Bożym Miłosierdziu Ks. prof. Andrzej Witko. W dniach 16 i 19 marca w ramach wizytacji kanonicznej nasza parafia będzie gościć ks. bp Romana Pindla - Ordynariusza naszej diecezji.

9. W księgarence do dostania prasa katolicka. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajduje się szczególny dodatek: płyta audio z tekstami ks. Józef Tischnera przeplatanymi piękną refleksyjną muzyką i góralskim śpiewami.

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisława Bachowskiego, polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

 

I Niedziela Wielkiego Postu 18 II 2018 r.

1. Wszystkich parafian oraz gości serdecznie zapraszamy do wspólnego rozważania męki i śmierci Chrystusa podczas wielkopostnych nabożeństw. Gorzkie Żale dziś o godz. 17.15. Droga Krzyżowa w piątki o 17.30 i po Mszy o 18.15, w niedzielę po Mszy o godz. 12.15.

2. Dziś zapraszamy na drugie spotkanie Seminarium Odnowy w Duchu Świętym po wieczornej Mszy św. do domu parafialnego.

3. Dziś na parkingu przy Domu Parafialnym od 9.00 do 14.00 odbywa się Akcja Krwiodawstwa. Serdecznie zachęcamy do tego daru miłości bliźniego.

4. „Wierzę w Ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny. Amen” - to temat katechezy, którą wygłosi ks. abp Marek Jędraszewski – metropolita krakowski, w najbliższy wtorek 20 lutego w Hałcnowskiej Bazylice. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na to szczególne spotkanie. Po katechezie będzie możliwość kupienia książek ks. Arcybiskupa.

5. W środę po Mszy wieczornej zapraszamy do domu parafialnego na spotkanie Kręgu Biblijnego, a w czwartek, w święto Katedry św. Piotra, na spotkanie Apostolatu Maryjnego.

6. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy o godz. 10.30 Błogosławieństwo dzieci rocznych, a o 12.15 będzie udzielany sakrament Chrztu. Dzieci roczne prosimy zgłaszać w zakrystii, bądź w kancelarii parafialnej. Przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę po Mszy wieczornej.
Na Mszę o godz. 10.30 zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.

7. Przed kościołem i w księgarence do nabycia najnowszy numer naszego miesięcznika parafialnego „W Moim Kościele”. W księgarence do dostania także najnowszy numer Gościa Niedzielnego, Niedzieli a dla dzieci Małego Gościa.

8. W przyszłą niedzielę 25 lutego, w ramach dzieła Ad gentes, modlitwą i ofiarą do puszek możemy wesprzeć dzieci Afryki.

9. Wszystkich chętnych którzy chcieliby się włączyć w przygotowanie śpiewu na Triduum Paschalne zapraszamy na próby scholi w czwartek o godzinie 19.00 w domu parafialnym.

10. W środę odbył się pogrzeb śp. Kazimiery Dudek, polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

 

VI Niedziela Zwykła 11 II 2018 r.

1. Dziś Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku. Po Mszach dopołudniowych rozpoczniemy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne, którym pragniemy przeprosić Pana Boga za nasze grzechy i przygotować się do zbliżającego się Wielkiego Postu. Szczegółowy plan Nabożeństwa znajduje się w gablotce w przedsionku kościoła i na stronie internetowej parafii. Dziś także w całym Kościele obchodzony jest XXVI Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji ludzi chorych i cierpiących oraz tych, którzy im w różny sposób posługują. W sposób szczególny w tej intencji modlić się będziemy wraz z Zespołem Charytatywnym w czasie modlitwy różańcowej o godz. 17.30

2. Zapraszamy do wzięcia udziału w Seminarium Odnowy w Duchu Świętym, które po-cząwszy od dzisiejszej niedzieli odbywać się będzie w domu parafialnym po wieczornej Mszy św. Są to spotkania otwarte dla wszystkich, którzy pragną umocnienia swojej wia-ry i życia według Ducha Świętego.
3. We wtorek po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowu-jących się do I Komunii Św.

4. W najbliższą środę wypada Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypywania głów popiołem odprawiane będą o godz. 6.15; 7.30; 9.15; 17.00 i 18.15. W tym dniu obowiązuje post ścisły. W tym dniu każda rodzina otrzyma ZDRAPKĘ WIELKOPOSTNĄ – planszę ze zbiorem różnych zadań i ćwiczeń pomagających owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu.

5. Od dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu. Zachęcamy do konkretnych postanowień i podjęcia abstynencji na czas Wielkiego Postu. Na ołtarzu św. Józefa znajduje się Księga trzeźwości.

6. Wielki Post to czas szczególnego rozważania męki i śmierci Pana Jezusa. Niech nie zabraknie nas na Drodze Krzyżowej oraz na nabożeństwie Gorzkich Żali.
Droga Krzyżowa w naszym kościele odprawiana jest w każdy piątek:
a) o godz. 17.30 dla dzieci
b) po Mszy św. o godz. 18.15 dla młodzieży i dorosłych
c) w każdą niedzielę po zakończeniu Mszy św. o 12.15 dla tych wszystkich, którzy z różnych względów nie mogą uczestniczyć w tym nabożeństwie w ciągu tygodnia.
Gorzkie Żale w każdą niedzielę o 17.15

7. Przed kościołem i w księgarence do nabycia najnowszy numer naszego miesięcznika parafialnego „W Moim Kościele”. W nim katecheza o poście, rozważania siedmiu boleści MB, artykuł o scenach biblijnych w naszej bazylice oraz wiele zdjęć oraz informacji dotyczących naszej parafii i dzielnicy.

8. W przyszłą niedzielę 18 lutego w godzinach dopołudniowych odbędzie się przy domu parafialnym Akcja Krwiodawstwa.

9. Z radością pragniemy powiadomić, że nasz parafianin Maciej Dunat przygotowuje się do święceń diakonatu, które przyjmie 8 maja bazylice w Hałcnowie. W tym ważnym dla niego czasie, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

10. Już dziś zapraszamy we wtorek 20 lutego o godz. 19.00 na katechezę o rzeczach ostatecznych, która wygłosi metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski.

11. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Krystyny Miroty, polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

V Niedziela Zwykła 28 I 2018 r.

1. Dziś Nieszpory o godz. 17.45.

2. W tym tygodniu:
- w poniedziałek wspomnienie Św. Agaty, po każdej Mszy św. tradycyjne bło-gosławieństwo chleba i wody.
- we wtorek świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy, w tym dniu Msza Św. wieczorna za żyjących i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy spotkanie w Domu Parafialnym.
- w sobotę Św. Scholastyki.

3. W przyszłą niedzielę 11 lutego w całym Kościele obchodzony jest XXVI Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji ludzi chorych i cierpiących oraz tych, którzy im w różny sposób posługują. W sposób szczególny w tej intencji modlić się będziemy wraz z Zespołem Charytatywnym w czasie modlitwy różańcowej o godz. 17.30 oraz podczas wieczornej Mszy Św.

4. Także w przyszłą niedzielę Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasto domowego wypieku. Po Mszy o godz. 12.15 rozpocznie się Nabożeństwo Czterdziestogodzinne.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli rozebrać szopkę i dekorację świąteczną.

6. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Seminarium Odnowy w Duchu Świętym, które będzie odbywało się przez kolejne niedziele Wielkiego Postu w domu parafialnym po wieczornej Mszy św. Będą to spotkania otwarte dla wszystkich, którzy pragną umocnienia swojej wiary i życia według Ducha Świętego. Więcej informacji znajduje się w Dniu Pańskim i stronie internetowej parafii.

7. Rodzina, która ucierpiała na skutek pożaru, serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyszli jej z pomocą. Szczegółowe informacje na temat zbiórki
i podziękowania znajdują się w Dniu Pańskim.

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Małgorzaty Pytel, polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

 

 

IV Niedziela Zwykła 28 I 2018 r.


1. Dziś przed kościołem zbiórka pieniężna do puszek dla rodziny, która straciła dobytek w pożarze.
2. Nabożeństwo Wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 17.45
3. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu orkiestry OSP Hałcnów.
4. W środę wspomnienie św. Jana Bosko.
5. W piątek 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego - zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. odprawiane będą o godz. 6.30, 9.15, 17.00 i o godz. 18.15. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy św. Świece można nabyć w księgarence. Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone jest jako Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona będzie na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Ks. bp ordynariusz udziela w tym dniu dyspensy od postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
6. W tym tygodniu wypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
Godzina Święta w czwartek o 17.30, a Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.15. Po Mszy Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., a w pierwszy piątek od godz. 17.30. Chorych odwiedzimy z Komunią św. w I piątek. Ks. Sławek odwiedzi swoich chorych w niedzielę po południu. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
7. W sobotę wspomnienie św. Błażeja i tradycyjne błogosławieństwo po Mszy Świętej.
8. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ w I sobotę – 3 lutego o godz. 16.45.
9. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic Różańca po Mszy o godz. 7.30.

III Niedziela Zwykła 21 I 2018 r.

1. W dzisiejszą niedzielę swoje święto obchodzą Babcie, a w poniedziałek Dziadkowie. Modlimy się za Nich i serdecznie im życzymy: Niech dobry Bóg obdarzy żyjących darem zdrowia, pokoju i radości, a zmarłych przyjmie do swojego Królestwa.

2. Dziś Akcja Katolicka zaprasza od 8.00 do 13.30 na ciasta domowego wypieku do domu parafialnego.

3. Nieszpory niedzielne o 17.45.

4. Zarząd Hałcnowskiego Koła Związku Rencistów i Emerytów serdecznie zaprasza senio-rów na spotkanie noworoczne i wspólne kolędowanie w poniedziałek 22 stycznia 2018 r. o godz. 15.00 do Domu Kultury w Hałcnowie.

5. Noworoczne Spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci, odbędzie się 23 stycznia we wtorek, po Mszy Św. wieczornej, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sym-patyków.

6. Przed kościołem u ministrantów i w księgarence można nabyć nowy - styczniowy numer naszego miesięcznika „W Moim Kościele”.

7. Jutro kończymy kolędę, czyli odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim za życzliwe i serdeczne przyjęcie, za możliwość spotkania oraz wspólną modlitwę. Ofiary składane przy okazji kolędy przeznaczone są na potrzeby naszej parafii i diecezji oraz na osobiste potrzeby duszpasterzy. Za wszystko jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

8. W przyszłą niedzielę o 7.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji ks. Stanisława Śmietany z okazji 70 rocznicy jego urodzin. O godz. 10.30 Msza św. w intencji dzieci rocznych. Prosimy o zgłaszanie dzieci w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Na tę Eucharystię zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do I-Komunii Świętej wraz z rodzicami. Msza będzie połączona z kazaniem dla najmłodszych parafian oraz błogosławieństwem dzieci. Także w przyszłą niedzielę, w czasie Mszy św. o godz. 12.15 będzie udzielany sakrament Chrztu św. Przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św. Obecność rodziców i chrzestnych obowiązkowa!

9. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu orkiestry OSP Hałcnów.

10. Bardzo prosimy parafian i gości o szybkie reagowanie w sytuacjach nagannego czy podejrzanego zachowania różnych osób w rejonie naszej świątyni. W sytuacjach skrajnych prosimy o jak najszybsze powiadomienie policji i przekazanie informacji na plebanię. Dziękujemy za taką szybką i właściwą reakcję w miniony poniedziałek.
11. W przyszłą niedzielę o godz. 17.45 nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Imieniu i Sercu Pana Jezusa.

12. Spotkanie Zelatorów Róż Różańcowych odbędzie się w poniedziałek 29 stycznia w domu parafialnym po Mszy wieczornej.

13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Hanny Całus i Weroniki Ryndak, Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.

 

W imieniu swoim i całej mojej rodziny, serdecznie dziękuję księżom pracującym w naszej parafii, siostrom zakonnym i parafianom za wszelkie wyrazy współczucia, modlitwę za moją zmarłą mamę śp. Marię Konieczną. Dziękuję za tak liczne uczestnictwo w jej pogrzebie oraz za zamówione Msze św. Za uczestników pogrzebu oraz wszystkich, którzy okazali różnorodną pomoc i duchowe wsparcie, odprawię Mszę św. w poniedziałek 29 stycznia 2018r. o godz. 18.15. Niech wszystkim Bóg błogosławi. ks. Piotr Konieczny

 

II Niedziela Zwykła 14 I 2018 r.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlimy się dziś w sposób szczególny za wszystkich migrantów i uchodźców oraz za kraje doświadczające wojny.

1. Nieszpory niedzielne dziś o 17.45.

2. Zmarła mama ks. proboszcza śp. Maria Konieczna. Jej pogrzeb odbędzie się w najbliższy poniedziałek w kościele św. Królowej Jadwigi w Krakowie-Krowodrzy o godz. 10.00. Odprowadzenie do grobu od bramy Cmentarza Rakowickiego o godz. 12.00. Wyjazd autokaru na pogrzeb o godz. 7.00.

3. Z racji pogrzebu wszystkie kolędy księży z najbliższego poniedziałku 15 stycznia (ul. Wyzwolenia od nr 601 do 454; ul. Krzemionki /nr 160 A, 174, 188/, ul. Suchy Potok /nr 57, 30 C, 22 C/ oraz ul. Porąbki) zostają przełożone na przyszły poniedziałek 22 stycznia, a dzisiejsza kolęda ks. Proboszcza na ul. Orchidei 19 zostaje przeniesiona na przyszłą niedzielę 21 stycznia. Przepraszamy za zmiany.
Dodatkowa kolęda dla tych, którzy nie mogli być na kolędzie w wyznaczonym terminie odbędzie się w niedzielę 21 stycznia od godz. 14.00. Zainteresowane osoby prosimy o zgłoszenie się w zakrystii, w kancelarii parafialnej bądź przekazanie informacji telefonicznie.

KATECHEZA W BAZYLICE DLA DOROSŁYCH
4. „Wierzę w grzechów odpuszczenie” to temat kolejnej katechezy w Bazylice, którą w najbliższy wtorek 16 stycznia o godz. 19.00 wygłosi ks. Przemysław Sawa - misjonarz miłosierdzia i egzorcysta naszej diecezji, założyciel Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody. Wcześniej ks. Przemysław odprawi Mszę św. o godz.18.15.

5. Opłatek Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej, Akcji Katolickiej i Grupy Charytatywnej odbędzie się w czwartek 18 stycznia po wieczornej Mszy św.

6. U ministrantów i w księgarence można nabyć nowy numer naszego parafialnego miesięcznika „W moim Kościele”. Znajdziemy w nim statystykę duszpasterską za rok 2017, katechezę na temat przykazań kościelnych oraz wiele informacji dotyczących naszej parafii i dzielnicy.

7. W przyszłą niedzielę Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ireny Mędrala, Karola Stanclika, Krystyny Nycz, Józefa Jędrzejko. Polecajmy ich i zmarłą Marię Bożemu Miłosierdziu.

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 1 I 2018 R 

1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. W polskiej tradycji śpiewamy kolędy i zachowujemy dekorację świąteczną do 2 lutego - święta Ofiarowania Pańskiego.

2. Dziś o godz. 12.15 Msza św. z okazji Diecezjalnego Dnia Rodzin Wielodzietnych. Nieszpory niedzielne dziś o 17.45.

3. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców odbędzie się w czwartek 11 stycznia po Mszy wieczornej.

4. Już dziś zapraszamy na kolejną katechezę w Bazylice poświęconą Składowi Apostolskiemu. We wtorek 16 stycznia o godz. 19.00 katechezę „Wierzę w grzechów odpuszczenie” wygłosi ks. Przemysław Sawa - misjonarz miłosierdzia i egzorcysta naszej diecezji, założyciel Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody.

5. Opłatek Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej, Akcji Katolickiej i Grupy Charytatywnej odbędzie się w czwartek 18 stycznia po wieczornej Mszy św.

6. W przyszłą niedzielę 14 stycznia przypada w Kościele Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Odpowiadając na wieloletni apel Kościoła, słowa Papieża Franciszka i Księdza Prymasa, podejmiemy modlitwę za migrantów i uchodźców oraz za kraje doświadczające wojny.

PODZIĘKOWANIA:
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nabyli opłatki wigilijne przy naszym kościele. Jest to wyraz łączności ze Wspólnotą Parafialną; a tym samym odpowiedzialności za nią. Z dobrowolnych ofiar uzyskano 13042 zł. Jak już informowaliśmy, ofiary te przeznaczone są na całoroczne utrzymanie służby kościelnej.

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 31 XII 2017 R.

1. Słowo Prezydium Konferencji Episkopatu Polski na Niedzielę Świętej Rodziny „Kochać, nie zabijać!” znajduje się na stronie internetowej parafii.

2. Dziś ostatni dzień starego roku. O godz. 17.15 zostanie odprawiona wieczorna Msza św. połączona z nieszporami za zmarłych w 2017 r. Nie będzie więc Mszy o 18.15! Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich parafian i gości, a szczególnie z tych rodzin,
z których odszedł ktoś do wieczności w minionym roku. O godz. 21.00 w naszym Sanktuarium rozpocznie się modlitewne czuwanie u stóp Matki Bożej Bolesnej. O północy zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie Nowego 2018 Roku.

3. Jutro w Nowy Rok - Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Po południu zapraszamy do Bazyliki na godz. 17.00 na parafialne kolędowanie z udziałem scholi dziecięcej, scholi młodzieżowej VERBA DEI i chóru parafialnego.

4. W sobotę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli. Jest to Święto obowiązujące w Kościele. Msze św. odprawiane będą tak jak w niedzie-lę. Na każdej Mszy błogosławieństwo kadzidła i mirry. W tym dniu przypada 4 rocznica święceń i ingresu Księdza Biskupa Ordynariusza Romana Pindla. W bielskim kościele Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 17.00 ks. Biskup odprawi Mszę św., do udziału w której zaprasza wiernych całej diecezji. Bielski Orszak Trzech Króli wyruszy spod kościoła św. Maksymiliana w Aleksandrowicach po Mszy św. o godz. 10.30.

5. W Trzech Króli, 6 stycznia o godz. 19.00 zapraszamy do Bazyliki na wieczór kolęd w wykonaniu zespołu „Anti Babylon System”.
6. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
W I czwartek Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.15. Godzina Święta o 17.30. Po Mszy wieczornej Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. W I piątek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

7. We wtorek Msza św. wieczorna w intencji Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy spotkanie w domu parafialnym.

8. W przyszłą Niedzielę Chrztu Pańskiego po Mszy o godz. 7.30 zmianka tajemnic różańca, o godz. 12.15 Msza św. z okazji Diecezjalnego Dnia Rodzin Wielodzietnych.
9. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ w sobotę - 6 stycznia o godz. 16.45.

10. W „Dniu Pańskim” umieszczone są podziękowania za wsparcie przedświątecznych akcji charytatywnych. Serdeczne podziękowania organizatorom i uczestnikom kiermaszu składa także Tomek z rodzicami.

IV NIEDZIELA ADWENTU 24 XII 2017 R. - WIGLIA

1. Z racji Wigilii dziś nie ma Mszy św. o godz. 18.15. Gorąco zachęcamy do zachowania chrześcijańskich tradycji w czasie wieczerzy wigilijnej, Zacznijmy wieczerzę odczytaniem Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa, następnie pomódlmy się i podzielmy się opłatkiem, pamiętajmy także o śpiewie kolęd. Pełne obrzędy wieczerzy wigilijnej możemy znaleźć w świątecznym wydaniu Gościa Niedzielnego i Niedzieli, które można dostać w naszej księ-garence.

2. Zapraszamy wszystkich o północy na Pasterkę. W jutrzejszą Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Nieszpory o godz. 17.45.

3. We wtorek Święto Św. Szczepana. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. W czasie Mszy o 10.30 błogosławieństwo dzieci rocznych, a o 12.15 będzie udzielany Sakrament Chrztu.
4. W środę 27 grudnia święto św. Jana Ewangelisty, po każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa wina. W środę rozpoczynamy w naszej parafii kolędę. W czasie tej duszpasterskiej wizyty pragniemy spotkać się w miarę możliwości z wszystkimi mieszkańcami danego domu, razem pomodlić się, poznać radości i smutki poszczególnych osób, porozmawiać, wsłuchać się w propozycje i uwagi. Plan kolędy znajduje się w dodatku parafialnym „Dzień Pański”, na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej parafii.

5. W ogólnopolskiej akcji Kolędników Misyjnych po raz kolejny wezmą udział Dzieci Maryi z naszej parafii. W Święto Młodzianków 28 grudnia w czwartek zbierać będą datki na Syrię i Liban. Rozesłanie i błogosławieństwo Kolędników Misyjnych będzie 26 grudnia na Mszy świętej o godz. 10: 30. Prosimy o życzliwe przyjęcie dzieci.

6. W przyszłą niedzielę wypada ostatni dzień starego roku. O godz. 17.15 zostanie odprawiona wieczorna Msza św. połączona z nieszporami za zmarłych w 2017 r. Nie będzie więc Mszy o 18.15. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich parafian i gości, a szczególnie z tych rodzin, z których odszedł ktoś do wieczności w minionym roku. O godz. 21.00 w naszym Sanktuarium rozpocznie się modlitewne czuwanie u stóp Matki Bożej Bolesnej. O północy zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie Nowego 2018 Roku.
7. Zespół Charytatywny informuje, iż ze sprzedaży świec „Caritas” pozyskano 6194 zł. z których przygotowano z okazji Świąt Bożego Narodzenia paczki żywnościowe dla rodzin potrzebujących i wielodzietnych. Pozostałe pieniądze przeznaczone są na doraźną pomoc rodzinom i osobom będącym w trudnej sytuacji życiowej. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy włączyli się w Wigilijne Dzieło Pomocy, jak również Zespołowi Charytatywnemu za posługę na rzecz potrzebujących.

8. Bóg zapłać wszystkim Paniom i Panom, którzy przygotowali szopkę i dekorację świąteczną w naszym kościele. Serdecznie dziękujemy Panu Tomaszowi Koniorowi za dar choinek. Za dar dużych drzewek dziękujemy Wspólnocie Leśnej Żarnówka. Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się, abyśmy pięknie i godnie przeżywali święta.

9. W tym tygodniu odbył się pogrzeb †Jadwigi Fiołek, †Anieli Dobiji i †Marii Szczyrk. Polecajmy je Miłosiernemu Bogu.

 

III NIEDZIELA ADWENTU 17 XII 2017 R.

1. Dziś zapraszamy do Domu Parafialnego na Charytatywny Kiermasz Bożonarodze-niowy. Na kiermaszu można nabyć m.in. ozdoby świąteczne oraz smaczne domowe wypieki. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na rehabilitację 11 letniego Tomka.

2. Zespół Charytatywny przed kościołem rozprowadza wigilijne świece Caritas. Ofia-ra z nich wspiera Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz przeznaczona jest na świą-teczne paczki dla potrzebujących z naszej parafii. W zakrystii kościoła można nabyć opłatki wigilijne.

Prosimy tych, którzy jeszcze nie zaopatrzyli się w świece Caritas i opłatki wigilijne, o uczynienie tego dzisiaj, bądź w najbliższych dniach. Bardzo prosimy o nie zostawianie tego na przyszłą niedzielę, w którą wypada Wigilia.

3. Także przed kościołem i w księgarence można nabyć najnowszy świąteczny numer naszego miesięcznika parafialnego „W moim Kościele”. Oprócz wielu ciekawych artykułów, informacji dotyczących naszej parafii i dzielnicy, umieszczony jest w nim plan kolędy. Kolęda w naszej parafii rozpocznie się 27 grudnia.

4. Dziś Nieszpory o godz. 17.45.

5. Przypominamy, że Roraty w naszym kościele odprawiane są w tygodniu:
a) o godz. 6.30 rano dla dorosłych i młodzieży
b) o godz. 18.15 dla wszystkich dzieci z opiekunami,

6. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dziś na spłatę prac remontowych w naszej parafii.

7. Nowenna do Dzieciatka Jezus odmawiana jest codziennie w czasie rannych rorat.

8. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pojednania, aby w radości i pokoju przeżyć czas Świąt Bożego Narodzenia. Bardzo prosimy o nie zostawienie spowiedzi na ostatnie dni. Spowiedź jest codziennie rano i wieczorem poł godziny przed Mszą św. Dodatkowo w czwartek i piątek od godz. 17.00, a w sobotę od 16.30.

9. Z racji zbliżających się Świąt udamy się do chorych z posługą sakramentalną
w sobotę od godz. 9.15. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

10. W przyszłą niedzielę wypada Wigilia. Msze w naszym kościele do południa bez zmian, Nie będzie Mszy wieczornej o 18.15.

11. Chrzest i błogosławieństwo dzieci rocznych w grudniu będzie w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Błogosławieństwo o godz. 10.30, Chrzest o godz. 12.15. Przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w czwartek po wieczornej Mszy św. w domu parafialnym.

12. Wczoraj odbył się pogrzeb naszego parafianina śp. Jana Pyki, polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

 

II NIEDZIELA ADWENTU 10 XII 2017 R.

1. Dziś obchodzimy „Dzień modlitwy i pomocy materialnej dla katolików na Wschodzie”. Ofiary na ten cel można złożyć do puszek przed kościołem.

2. Zespół Charytatywny rozprowadza wigilijne świece Caritas. Ofiara z nich wspiera Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz przeznaczona jest na świąteczne paczki dla potrzebujących z naszej parafii.

3. W zakrystii kościoła można nabyć opłatki wigilijne. Młodzież przed kościołem rozprowadza kalendarze z pięknymi zdjęciami naszego Sanktuarium, a Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

4. Dziś Nieszpory o godz. 17.45.

5. Dziś także od 9.00 do 14.00 odbywa się Akcja Krwiodawstwa w ambulansie zaparkowanym przy naszym kościele.
6. Przypominamy, że Roraty w naszym kościele odprawiane są w tygodniu:
a) o godz. 6.30 rano dla dorosłych i młodzieży
b) o godz. 18.15 dla wszystkich dzieci z opiekunami,

7. W najbliższy wtorek 12 grudnia Ks. Grzegorz Strzelczyk – znany chrystolog, publicysta, stały współpracownik kanału boska.tv., wygłosi w naszej Bazylice katechezę o Kościele i Świętych Obcowaniu. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00. Przed i po katechezie będzie można zakupić książki ks. Grzegorza.

8. Spotkanie opłatkowe Straży Honorowej NSPJ odbędzie się w sobotę 16 grudnia o godz.16.00 w domu parafialnym.

9. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na spłatę prac remontowych w naszej parafii.

10. W przyszłą niedzielę 17 grudnia w Domu Parafialnym odbędzie się Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Podczas kiermaszu będzie można nabyć m.in. ozdoby świąteczne oraz smaczne domowe wypieki. Dochód z kiermaszu zostanie przezna-czony na rehabilitację 11 letniego Tomka.

I NIEDZIELA ADWENTU 3 XII 2017 R.

1. Od dzisiejszej niedzieli przed kościołem Zespół Charytatywny rozprowadza wigilijne świece Caritas. Ofiara z nich wspiera Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz przeznaczona jest na świąteczne paczki dla potrzebujących z naszej parafii.

2. Dziś Nieszpory o godz. 17.45.
3. Zaczęliśmy Adwent. Chcąc go przeżyć owocnie i dobrze przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia, serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy św. roratniej. Szcze-gólnym patronem i nauczycielem w czasie tegorocznych rorat będzie św. Józef. Przygotowane dla każdej rodziny kartki z litanią do św. Józefa i myślami jak twórczo przeżyć Adwent, znajdują się przy wejściach do kościoła.
Roraty w naszym kościele odprawiane są w tygodniu:
a) o godz. 6.30 rano dla dorosłych i młodzieży
b) o godz. 18.15 dla wszystkich dzieci z opiekunami,
Ze względu na roraty nie będzie Mszy św. o godz. 7.15!
Dzieci zachęcamy o przychodzenie na roraty z lampionami, a dorosłych ze świecami z osłonkami. Niech trzymane w rękach światło będzie symbolem naszej gotowości na przyjście Jezusa.

4. Dziś poświęcamy opłatki na stół wigilijny, które będzie można nabywać w zakrystii. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na całoroczne utrzymanie służby kościelnej.

5. Przed kościołem młodzież rozprowadza kalendarze z pięknymi zdjęciami naszego Sanktuarium. Cena kalendarza 15 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dusz-pasterstwo dzieci i młodzieży naszej parafii.

6. W tym tygodniu:
a) w poniedziałek wspomnienie św. Barbary, patronki górników, w tym dniu modlimy się w sposób szczególny o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla wszystkich gór-ników i ich rodzin,

b) w środę wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

c) w czwartek św. Ambrożego. Jest to zarazem I czwartek miesiąca, Godzina Święta o 17.30, Msza św. wynagradzająca NSPJ o 18.15. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00.

d) w piątek 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. W naszej parafii w tym dniu można zyskać odpust zupełny. Msze św. odprawiane będą o godz. 6.30, 9.15 i o godz. 18.15. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Spotkanie Rady Parafialnej Duszpasterskiej i Ekonomicznej odbędzie się w sobotę 9 grudnia po wieczornej Mszy św. w domu parafialnym.
8. W niedzielę 10 grudnia na Mszy Świętej o 10.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają Medaliki.

9. W przyszłą niedzielę po raz kolejny w Polsce organizowany jest „Dzień modlitwy i pomocy materialnej dla katolików na Wschodzie”. Ofiary na ten cel zbierane będą do puszek przed kościołem.

10. Także w przyszłą niedzielę 10 grudnia od 9.00 do 14.00 odbędzie się Akcja Krwiodawstwa w ambulansie zaparkowanym przy naszym kościele.

11. Akcja Katolicka zaprasza w przyszłą niedzielę na ciasta domowego wypieku.

12. Już dziś zapraszamy we wtorek 12 grudnia na katechezę o Kościele i Świętych Obcowaniu. Wygłosi ją w naszej bazylice znany teolog i publicysta ks. Grzegorz Strzelczyk.

13. W III niedzielę Adwentu 17 grudnia w Domu Parafialnym odbędzie się Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Podczas kiermaszu będzie można nabyć m.in. ozdoby świąteczne oraz smaczne domowe wypieki. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na rehabilitację 11 letniego Tomka.

14. W minioną sobotę odbył się pogrzeb śp. Tadeusza Szlosarczyka, w poniedziałek o 14.30 odbędzie się pogrzeb śp. Marii Homa. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 26 XI 2017 r.

1. Różaniec za zmarłych z wypominkami dziś o godz. 17.30. Do końca listopada w dni powszednie modlitwa za zmarłych z wypominkami o godz. 18.00.

2. Przed kościołem można nabyć kalendarz na rok 2018, który wydała nasza parafia. Oprócz pięknych zdjęć znajduje się w nim sporo informacji dotyczących roku liturgicznego i życia parafialnego. Dochód w całości przeznaczony jest na duszpasterstwo dzieci i młodzieży w naszej parafii. Koszt 15 zł.

3. W tym tygodniu:
a) w czwartek Święto św. Andrzeja, apostoła, po Mszy wieczornej spotkanie Grupy Charytatywnej,
b) w sobotę 2 grudnia w parafii MB Fatimskiej Bielsko-Biała Obszary odbędzie się dzień skupienia dla Straży Honorowej NSPJ. Początek o godz. 10.00.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się czas Adwentu przygotowujący nas do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty dla dorosłych będą odprawiane o godz. 6.30, dla dzieci o 18.15. Dzieci zachęcamy o przychodzenie na roraty z lampionami, a dorosłych ze świecami z osłonkami. Już od przyszłej niedzieli rozprowadzane będą świece Caritas, a w za-krystii będzie można nabyć opłatki na stół wigilijny.
Także w przyszłą niedzielę zmianka tajemnic Różańca po Mszy o godz. 7.30

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie codziennie pół godziny przed każdą Mszą św., w I piątek od godz. 17.30. W czwartek Msza św. wynagradzająca NSPJ o godz. 18.15. Godzina Święta o 17.30. Po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. Z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych w najbliższy piątek. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

6. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze na Regionalny Dzień Skupienia ADŚ, który odbędzie się w Sanktuarium Świętego Mikołaja w Pierśćcu. Wyjazd 2 grudnia w sobotę o godz. 7.45, koszt 15 zł., zapisy w Zakrystii.

7. Jak w latach ubiegłych Caritas naszej diecezji organizuje w tym roku zbiórkę żywności dla mieszkańców Ukrainy i innych krajów Europy wschodniej. Produkty o długim terminie ważności takie jak mąka, cukier, kasza, makarony, olej czy konserwy, kawa, herbata oraz środki czystości, można przynosić do domu parafialnego w środę 29 listopada w godzinach od 17.00 do 19.00.

8. W środę odbył się pogrzeb naszej parafianki śp. Anny Dutki, polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

 


XXXIII Niedziela Zwykła 19 XI 2017 r.

1. Dziś przed kościołem można złożyć podpis pod projektem ustawy, która ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci.

2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dziś na spłatę prac remontowych kaplicy MB Fatimskiej. Podziękowania oraz dokładne rozliczenie prac i zebranych ofiar znajduje się w Dniu Pańskim.

3. Różaniec za zmarłych z wypominkami dziś o godz. 17.30. W dni powszednie modlitwa za zmarłych z wypominkami o godz. 18.00

4. Z radością informujemy, że nasza parafia wydała piękny kalendarz na rok 2018. Oprócz pięknych zdjęć znajduje się w nim sporo informacji dotyczących roku liturgicznego i życia parafialnego. Serdecznie zachęcamy do zakupienia kalendarza, który może być pomocą w dobrym przeżyciu nowego roku, prezentem dla znajomych, a także wsparciem dobrego celu. Dochód w całości będzie przeznaczony na duszpasterstwo młodzieży w naszej parafii. Koszt 15 zł.

5. W tym tygodniu:
a) w poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego,
b) we wtorek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny,
c) w środę św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Msza św. w intencji chóru parafialnego, scholi dziecięcej i młodzieżowej oraz Pana Organisty zostanie odprawiona wieczorem o godz. 18.15,
d) w czwartek po Mszy wieczornej spotkanie "Cudownego Medalika",
e) w piątek wspomnienie świętych męczenników wietnamskich,
f) w sobotę wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej,
g) w przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W czasie każdej Mszy odnowimy akt przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. O godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci rocznych. Prosimy o zgłaszanie dzieci w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Na tę Eucharystię zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do I-Komunii Świętej wraz z rodzicami. Msza będzie połączona z kazaniem dla najmłodszych parafian oraz błogosławieństwem dzieci.
Także w przyszłą niedzielę, w czasie Mszy św. o godz. 12.15 będzie udzielany sakrament Chrztu św. Przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św. Obecność rodziców i chrzestnych obowiązkowa!

6. Parafian i Gości zapraszamy w najbliższy wtorek 21 listopada o godz. 19.00 na kolejną katechezę w bazylice, którą wygłosi ks. Jacek Jastrzębski. Poświęcona będzie ona roli Ducha Świętego w życiu chrześcijanina. Udział w katechezie jest obowiązkowy dla wszystkich kandydatów do Bierzmowania.

7. Pod chórem i na stronie internetowej parafii można sprawdzić poprawione wypominki.

8. W Dniu Pańskim znajdują się ogłoszenia Rady Osiedla Hałcnów.

 

XXXII Niedziela Zwykła 12 XI 2017 r.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym po hasłem „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”.
Więcej informacji znajduje się w Dniu Pańskim.

1. Dziś Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasto domowego wypieku od 8.00 do 13.30.
Po południu o godz. 14.00 Msza św. dla ludzi chorych, starszych i samotnych. 20 minut przed Mszą okazja do Spowiedzi. Po Mszy serdecznie zapraszamy na spotkanie przy stole do domu parafialnego.

2. Różaniec za zmarłych z wypominkami dziś o godz. 17.30. W dni powszednie modlitwa za zmarłych z wypominkami o godz. 18.00

3. W tym tygodniu:
a) w poniedziałek wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka
i Krystyna, pierwszych męczenników Polski,
b) w środę po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego,
c) w piątek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej,
d) w sobotę bł. Karoliny Kózkówny

4. W przyszłą niedzielę będzie możliwość złożenia podpisu pod projektem ustawy, która ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod projektem może każdy kto ukończył 18 rok życia. Do podpisu potrzebny jest numer PESEL. Więcej informacji na stronie internetowej parafii.

5. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na spłatę prac remontowych kaplicy fatimskiej.

6. Już dziś zapraszamy we wtorek 21 listopada na kolejną katechezę w bazylice poświęconą Duchowi Świętemu. Wygłosi ją ks. Jacek Jastrzębski.

7. Przed kościołem u ministrantów i w księgarence można nabyć nowy numer miesięcznika parafialnego „W Moim Kościele”. W nim między innymi rozmowa z naszym parafianinem, tegorocznym laureatem nagrody „Dzban św. Jana Kantego, katecheza na temat pierwszego przykazania kościelnego, streszczenie katechezy
ks. Piotra Pawlukiewicza oraz jak zawsze wiele informacji dotyczących naszej parafii i dzielnicy.

8. Na tablicy pod chórem wywieszone są wypominki. Bardzo prosimy wszystkich, którzy zamówili wypominki roczne o dokładne sprawdzenie zgodności zapisu.
Wypominki można również sprawdzić na stronie internetowej parafii. Wszelkie uwagi należy zgłaszać do ks. Sławomira. Dziś można to uczynić w zakrystii, przekazując informację dowolnemu księdzu.

9. W miniony czwartek odbył się pogrzeb  naszej parafianki śp.Krystyny Blachury. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

 

XXXI Niedziela Zwykła 5 XI 2017 r.

1. Dziś Różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 17.30. W dni powszednie przez cały listopad modlitwa za zmarłych z wypominaniami o godz. 18.00

2. W tym tygodniu:Galeria


Sanktuarium
Matki Bożej Bolesnej

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Nawiedzenia N.M.P.
43-344 Bielsko-Biała Hałcnów
ul. Wyzwolenia 336
tel. 33 81-07-250