DALSZE KORZYSTANIE Z WITRYNY OZNACZA ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW
COOKIES, ZGODNIE Z AKTUALNYMI USTAWIENIAMI PRZEGLĄDARKI. WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ W POLITYCE COOKIES
Parafia
Nawiedzenia N.M.P.
Parafia Nawiedzenia N.M.P.
Ogłoszenia

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 28 V 2023 R.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej parafii Dzień Rodzin. Rozpocznie się on po Mszy o 12.15 występem artystycznym dzieci z przedszkola Sióstr oraz Oazy Dzieci Bożych. Następnie przy ołtarzu polowym usłyszymy koncert uczniów Bielskiej Szkoły Muzycznej.

 

2. Dziś schola VERBA DEI sprzedaje ciasto i prowadzi zbiórkę do puszek na nagłośnienie potrzebne dla swojej działalności.

 

3. Dziś i przez pozostałe dni nabożeństwo majowe o 17.45.

 

4. W zakrystii można jeszcze kupić bilety na film „Niebo nie może czekać. Historia Carlo Acutisa” Zostanie on wyświetlony dziś o 15.20 w kinie Helios.

 

5. Jurto w poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt - święto NMP Matki Kościoła, Msze św. w naszym kościele o 6.30, 9.15, 15.00 i 18.15. W jutrzejsze święto w naszym sanktuarium obchodzimy Diecezjalny Dzień Chorych i Starszych. Zapraszamy wszystkich chorych i starszych wraz z opiekunami do naszego sanktuarium. Msza św. z modlitwą zawierzenia i błogosławieństwem lourdzkim o 15.00, wcześniej o 14.30 Droga Światła i możliwość Spowiedzi. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Bp Roman Pindel. Po Mszy poczęstunek przy ołtarzu polowym.

 

6. W środę 31 maja obchodzimy święto Nawiedzenia NMP. Jest to dzień, w którym w naszej parafii można zyskać odpust zupełny. Msze św. w naszym kościele o 6.30, 9.15 i 18.15. Kazania w tym dniu będzie głosił ks. Stanisław Lubaszka. W tym dniu ostatnie nabożeństwo majowe o 17.30. Ta nieco wcześniejsza godzina podyktowana jest pragnieniem wspólnego pośpiewania pieśni maryjnych. Będziemy mieli także możliwość wysłuchania pieśni w wykonaniu scholi VERBA DEI i bielskich muzyków.

 

7. Przez cały czerwiec będziemy modlić się o dar pokoju litanią do Serca Pana Jezusa. W środę, piątek, sobotę i niedzielę przed Mszą św.; w pozostałe dni po Mszy wieczornej.


8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta o 17.30, Msza św. wynagradzająca NSPJ o godz. 18.15. Po Mszy adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św., w pierwszy piątek po południu od 17.30. W piątek księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii. Nabożeństwo pierwszosobotnie o 17.15.

 

9. W przyszłą niedzielę 4 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Trójcy. Po Mszy o 12.15 rozpocznie się Piknik Rodzinny w ramach Hałcnowskich Dni Sportu. Dokładny program znajduje się w Dniu Pańskim. Zmianka tajemnic różańca po Mszy o 7.30.
 

10. W uroczystość Bożego Ciała 8 czerwca odbędzie się tradycyjna procesja eucharystyczna ulicami Hałcnowa. Procesja przejdzie ulicą Siostry Małgorzaty Szewczyk, przez ogród Sióstr Serafitek, ulicą Sucharskiego i Wyzwolenia. Mieszkańców prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji, natomiast Siostry Serafitki (I ołtarz), Róże Różańcowe (II ołtarz), społeczność szkoły 28 (III ołtarz) oraz rodziców dzieci komunijnych (IV ołtarz) - prosimy o przygotowanie ołtarzy.

 

11. W Dniu Pańskim znajdują się propozycje dla Seniorów oraz piękne modlitwy do Ducha Świętego.

 

12. W związku z przygotowywaniem wystawy z okazji jubileuszu koronacji Piety Hałcnowskiej, osoby posiadające stare zdjęcia naszego kościoła i jego okolicy, dawnych wydarzeń religijnych oraz inne pamiątki, bardzo prosimy o ich wypożyczenie. Można je przynosić do zakrystii lub kancelarii. Z góry bardzo dziękujemy.

 

13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisława Pacholika i Jana Markiel, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

WIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 21 V 2023 r.


1. Dziś Szkolne Koło Wolontariatu przy SP nr 28 przy współpracy z naszą parafią prowadzi kiermasz ciast i zbiórkę pieniężną w ramach akcji Pola Nadziei. Celem akcji jest uwrażliwienie na potrzeby osób ciężko chorych i zebranie środków na Hospicjum im. św. Jana Paweł II Bielsku-Białej. Serdecznie zapraszamy! 

 

2. Dziś o 19.15 Wspólnota Samuel zaprasza do domu parafialnego na konferencję KIM JEST DUCH ŚWIETY?

 

3. Nabożeństwo Majowe w kościele dziś i przez wszystkie dni tygodnia o 17.45., przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych o 19.30.

 

4. W poniedziałek wspomnienie św. Rity z Casci, błogosławieństwo róż po każdej Mszy.


5. We wtorek po Mszy o 18.15 spotkanie Rady Parafialnej.

 

6. W czwartek Msza wieczorna w intencji Apostolatu Maryjnego, po niej spotkanie w domu parafialnym.

 

7. W piątek 26 maja zapraszamy na drugie w tym roku Czuwanie Hałcnowskie. Modlitwom przewodniczyć będzie parafia Zesłania Ducha Świętego z Kóz Gai, parafia Miłosierdzia Bożego z Bielska-Białej oraz członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci z naszej diecezji. Początek o godz. 18.00. W programie Droga Krzyżowa, Różaniec i Nabożeństwo Majowe. Msza św. o godz. 20.00. Z tej racji nie będzie nabożeństwa majowego o 17.45. W tym dniu Apostolstwo Dobrej Śmierci, przeżywa w naszym kościele swój doroczny dzień skupienia. W tym dniu w sposób szczególny będziemy modlić się za wszystkie Mamy.

 

8. W przyszłą sobotę o 16.45 spotkanie Straży Honorowej NSPJ. Wieczorem zapraszamy na Wigilię Zesłania Ducha Świętego. W programie o 20.00 Droga Światła, o 20.45 adoracja w duchu Taize, uwielbienie i o 23.00 Eucharystia.


9. W przyszłą niedzielę błogosławieństwo dzieci rocznych o 10.30, Chrzest o 12.15. Przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy wieczornej.

 

10. W niedzielę 28 maja odbędzie się Dzień Rodzin. Z tej okazji dzieci z przedszkola Sióstr oraz Oaza Dzieci Bożych przygotowali krótki program artystyczny, wystąpią również uczniowie Bielskiej Szkoły Muzycznej z koncertem: "Dzieci dzieciom". Dla dzieci i rodziców przewidzieliśmy radosne niespodzianki. Wyjątkowo w tym dniu Msza dla dzieci o 12.15, po niej rozpoczniemy nasze spotkanie.

 

11. Schola Verba Dei prowadzi internetową zrzutkę na nagłośnienie potrzebne na wydarzenia związane z jej działalnością - szczegóły na Facebooku. 28 maja będzie można zakupić ciasta i wspomóc ich w tej inicjatywie, w tym dniu będą również wystawione puszki wokół kościoła na ten cel.

 

12. W zakrystii można kupić bilety na film „Niebo nie może czekać. Historia Carlo Acutisa” Zostanie on wyświetlony 28 maja o 15.20 w kinie Helios.

 

13. Przed kościołem u ministrantów, w księgarence i w kiosku Ruchu można kupić nowy numer miesięcznika parafialnego. Znajdziemy w nim między innymi zdjęcia dzieci pierwszokomunijnych, wywiad z nowym diakonem Dominikiem oraz rady jak dobrze przeżyć procesję Bożego Ciała.

 

14. W przyszły poniedziałek 29 maja zapraszamy do bazyliki na diecezjalną pielgrzymkę chorych i starszych. Msza św. o 15.00, spowiedź od 14.30. Po Mszy poczęstunek i koncert.

 

15. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Krzysztofa Kwaśniaka, polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

 

16. Panie, które posiadają stroje hałcnowskie, a nie uczestniczą w delegacjach, proszone są o ich zwrot do kawiarenki.

 

17. Podczas akcji krwiodawstwa zorganizowanej w dniu 14 maja 2023 r. przez Klub HDK PCK przy Parafii pw. Nawiedzenia NMP w Hałcnowie w Ambulansie RCKiK zaparkowanym przed Bazyliką Mniejszą w Bielsku-Białej – Hałcnowie, do oddania krwi zgłosiło się 21 osób, krew oddało 19 krwiodawców. Łącznie zebrano 8,550 ml krwi pełnej. Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji serdecznie dziękujemy.

 

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 14 V 2023 r.

1. Nabożeństwo Majowe dziś i przez wszystkie dni tygodnia o 17.45.

 

2. Modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych o 19.30.

 

3. We wtorek 16 maja, w święto św. Andrzeja Boboli zapraszamy do bazyliki na katechezę ks. Marka Gilskiego: PO CO MARYJA W KOŚCIELE? Jest on cenionym kaznodzieją i publicystą, profesorem Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00. Wcześniej ks. Marek o 18.15 odprawi Mszę św. i wygłosi kazanie. Na ten wtorkowy wieczór zapraszamy, w sposób szczególny, członków Róż Różańcowych i Apostolatu Maryjnego, wszystkich, którzy chcieliby zrozumieć, pogłębić i ożywić maryjną pobożność.

 

4. W środę zapraszamy po Mszy wieczornej na spotkanie kręgu biblijnego.

 

5. W czwartek po Mszy o 18.15 odbędzie się spotkanie grupy charytatywnej.

 

6. W sobotę 20 maja odbędzie się druga wyprawa górska w ramach projektu „30 szczytów na 30 lecie koronacji”. Informacje i zapisy w zakrystii kościoła.

 

7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Szkolne Koło Wolontariatu przy SP nr 28 przy współpracy z naszą parafią przeprowadzi kiermasz ciast i zbiórkę pieniężną w ramach akcji Pola Nadziei. Celem akcji jest uwrażliwienie na potrzeby osób ciężko chorych i zebranie środków na Hospicjum im. św. Jana Paweł II w Bielsku-Białej. Serdecznie zapraszamy!

 

8. Także w przyszłą niedzielę o 19.15 Wspólnota Samuel zaprasza na konferencję Kim jest Duch Święty? Z racji Wigilii Zesłania Ducha Świętego, która będzie 27 maja, nie będzie dziś wieczoru uwielbienia.

 

9. W zakrystii można kupić bilety na film „Niebo nie może czekać. Historia Carlo Acutisa” Zostanie on wyświetlony 28 maja o 15.20 w kinie Helios.

 

10. W niedzielę 4 czerwca odbędzie się Festyn w ramach Hałcnowskich Dni Sportu. Od 12-18 czerwca prowadzona będzie zbiórka makulatury na misje w Boliwii. Propozycje dla seniorów znajdują się w Dniu Pańskim.


11. We wtorek 23 maja odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.

 

12. Rada Osiedla Hałcnów zaprasza do głosowania na budżet obywatelski - projekt OCHOTNICY I DZIELNICE dotyczy Hałcnowa. Głosowanie trwa od 15 do 31 maja poprzez stronę internetową. Szczegóły na facebooku OSP, Rady Osiedla Hałcnów i Domu Kultury.

 

13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Wiesława Fiałka.

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA 7 V 2023 r.


1. Dziś dzieci klas trzecich w czasie Mszy o 11.45 i 13.15 przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.

 

2. Po wieczornej Mszy św. wspólnota Samuel zaprasza do domu parafialnego na spotkanie dzielenia się Bożym Słowem.

 

3. Nabożeństwo Majowe dziś i przez wszystkie dni tygodnia w kościele o 17.45, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach o 19.30. Plan Majówek przy kapliczkach znajduje się w Dniu Pańskim i stronie internetowej parafii.

 

4. W poniedziałek 8 maja obchodzimy uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika. W czasie Mszy wieczornej będziemy modlić się w intencji ks. Stanisława i ks. Waldemara z okazji ich imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

5. W sobotę 13 maja we wspomnienie MB Fatimskiej, o godz. 11.00 młodzież klas ósmych przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Próby dla kandydatów do Bierzmowania odbędą się w poniedziałek, wtorek, środę i piątek po Mszy wieczornej. Spowiedź dla kandydatów, ich bliskich i świadków w piątek od godz. 17.00.

 

6. W przyszłą niedzielę uczniowie klas czwartych w czasie Mszy o 10.30 będą obchodzić rocznicę I Komunii Świętej. Przy domu parafialnym od 9.00 do 13.30 odbędzie się Akcja Krwiodawstwa.

 

7. Już dziś zapraszamy we wtorek 16 maja do Bazyliki na katechezę ks. Marka Gilskiego „Po co Maryja w Kościele?”. Początek o godz. 19.00.

 

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Józefa Janeczko. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

 

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 30 IV 2023 r.

 

1. Jeszcze tylko dziś po każdej Mszy można zobaczyć w kawiarence wystawę fotograficzną „Ziemia Obietnicy”. Ukazuje ona piękno ziemi Jezusa.


2. Dziś z naszej bazyliki wyrusza Piesza Diecezjalna Pielgrzymka do Łagiewnik. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki pod przewodnictwem ks. Bp Piotra Gregera przy ołtarzu polowym o godz. 12.00. Bardzo prosimy o niepozostawianie w godzinach dopołudniowych samochodów na parkingu przy kościele i domu kultury.

 

3. Nieszpory niedzielne o 17.45.

 

4. W tym tygodniu obchodzimy:
a) w poniedziałek 1 maja wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika,
b) w środę 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. W naszym kościele Msze św. tak jak w każdą niedzielę. O godz. 10.30 Msza św. w intencji Ojczyzny i OSP Hałcnów;
c) w czwartek św. Floriana męczennika, patrona Strażaków.


5. Z okazji zbliżających się Świąt: Flagi Państwowej oraz Konstytucji 3 Maja, gorąco zachęcamy do udekorowania naszych domów flagami narodowymi.

 

6. Nabożeństwa majowe w naszym Sanktuarium odprawiane będą o godz. 17.45. Wszystkich zapraszamy do licznego udziału. Równocześnie zachęcamy do wspólnej modlitwy przy kapliczkach lub krzyżach przydrożnych. W najbliższym tygodniu duszpasterze naszej parafii przewodniczyć będą „Majówce” 2.05 przy ul. Marglowej (P. Nikiel); 4.05 przy ul. Bystrej (P. Knybel), 5.05 przy ul. Janowickiej (P. Włoch), 6.05 przy ul. Macierzanki (P. Gacek), ul. Grenady (p. Gwizdała), ul. Deszczowa (P. Maślanka); 7.05 przy ul. Witosa (P. Wąs), ul. Pod Kasztanem (P. Włosińska). Początek nabożeństwa przy kapliczkach i krzyżach o godz. 19.30. W księgarence i zakrystii można nabyć maryjne śpiewniki.


7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek Msza św. wynagradzająca NSPJ o godz. 18.15. Po Mszy adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św., w I piątek po południu od 17.00. Chorych odwiedzimy w pierwszy piątek w godzinach dopołudniowych. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii. Z racji przygotowania do I Komunii w piątek nie będzie popołudniowej adoracji Najśw. Sakramentu.

 

8. 2 i 3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

9. Przed kościołem u ministrantów, księgarence oraz w kiosku Ruchu można kupić najnowszy, majowy numer naszego miesięcznika parafialnego. Znajdziemy w nim artykuły o Bożym miłosierdziu, wywiad z panem ministrem Stanisławem Szwedem oraz wiele informacji o dziecięcych przedsięwzięciach, naszej parafii i dzielnicy.


10. W niedzielę 7 maja na Mszy św. o 11.45 i 13.15 dzieci kl. III przystąpią do Pierwszej Komunii. Nie będzie Mszy o 12.15. Próba generalna przed I Komunią Świętą wraz z próbą spowiedzi w piątek od g. 15.10 do 16.00 klasy 3c i 3d, od 16.00 do 17.00 klasy 3a i 3b. Rodziców i bliskich dzieci komunijnych, zapraszamy w najbliższy piątek do skorzystania z Sakramentu Spowiedzi od g. 17.00. W sobotę odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz pierwsza Spowiedź dla dzieci komunijnych o g. 9.00 klasy 3a i 3b, o g. 10.30 klasy 3c i 3d.

 

11. W niedzielę I Komunii Kawiarenka Parafialna będzie nieczynna. Otwarta będzie za to 3.05


12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Heleny Martyniak i Michaliny Wypasek, polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.

 

III NIEDZIELA WIELKANOCNA 13 IV 2023 r.

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy XV Tydzień Biblijny. W kawiarence przez całą niedzielę jest możliwość zakupienia nowych wydań Pisma Świętego, Biblii dla dzieci oraz ciekawych biblijnych komentarzy.

 

2. Po każdej Mszy św. zapraszamy do kawiarenki na wystawę „Ziemia Obietnicy”, na której można zobaczyć piękne zdjęcia z różnych rejonów Izraela.

 

3. Dziś Nieszpory o 17.45. Po wieczornej Mszy św. wspólnota Samuel zaprasza do domu parafialnego na konferencję „Wyzwania w życiu - Ewangelia na co dzień”.

Ks. Piotr zaprasza na krąg biblijny dla młodzieży.

 

4. Jutro w poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, głównego Patrona Polski. W naszym kościele po Mszach porannych rozpocznie się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zachęcamy do znalezienia chwili na tę szczególną modlitwę.

 

5. W tym tygodniu we wtorek obchodzimy Święto Św. Marka Ewangelisty, a w sobotę św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy.

 

6. W środę z racji tygodnia biblijnego, zapraszamy po Mszy wieczornej do domu parafialnego na krąg biblijny dla dorosłych.

 

7. W piątek 28 kwietnia zapraszamy na pierwsze w tym roku Hałcnowskie Czuwanie. W roku, w którym przeżywamy 30 rocznicę koronacji Piety Hałcnowskiej, pragniemy Maryi powierzać los naszych rodzin, Kościoła, Ojczyzny i świata, w Jej boleściach szukać siły, światła i nadziei. Czuwanie rozpocznie się o godz. 18.00 Drogą Światła, następnie o 19.00 odmówimy różaniec. Msza św. o godz. 20.00. Czuwaniu przewodniczyć będzie parafia Narodzenia NMP z Lipnika.

 

8. W niedzielę 30 kwietnia z naszej bazyliki wyrusza Piesza Diecezjalna Pielgrzymka do Łagiewnik. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki przy ołtarzu polowym o godz. 12.00. Nie będzie więc Mszy w bazylice o 12.15, ale o 12.00. Bardzo prosimy o niepozostawianie w godzinach dopołudniowych samochodów na parkingu przy kościele i domu kultury.

 

9. W sobotę spotkanie Honorowej Straży NSPJ w domu parafialnym o 16.45.

 

10. Już dziś informujemy, że w niedzielę 7 maja z racji I Komunii w naszej parafii, nie będzie Mszy o 12.15. Dzieci klas III przystąpią do Komunii świętej o godz. 11.45 i 13.15.

 

11. Bierzmowanie uczniów klas 8 odbędzie się 13 maja o godzinie 11:00. Pierwsza obowiązkowa próba dla kandydatów w poniedziałek 8 maja po mszy wieczornej w kościele.

 

12. Rada Osiedla Hałcnów zaprasza na spotkanie w sprawie obwodnicy centrum Hałcnowa we wtorek 25 kwietnia o godzinie 16.00, w budynku SP 28 przy ul. Wyzwolenia.

 

13. Informacje na temat pielgrzymki seniorów na Jasna Górę oraz o możliwości przekazania 1,5% na Parafialno-Szkolny Klub Sportowy "BESKIDY" znajdują się na stronie internetowej i facebookowej parafii.

 

14. Majówki przy kapliczkach rozpoczną się po weekendzie majowym.

 

15. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Janiny Gąsior, polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA 16 IV 2023 r.

1. W dzisiejsze Święto wszyscy biorący udział w nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia mogą uzyskać odpust zupełny. Koronka do Bożego Miłosierdzia z Aktem Zawierzenia dziś o godz. 15.00. Po Mszy o 18.15 wspólnota Samuel zaprasza na wieczór uwielbienia Boga w Jego niezmierzonym i niezgłębionym miłosierdziu.

 

2. Dzisiaj w kawiarence przez całą niedzielę można kupić dzienniczek siostry Faustyny i książki o miłości, która zmienia człowieka i świat. Zapraszamy tez na pyszną kawę i dobre ciastka.

 

3. We wtorek 18 kwietnia zapraszamy na Katechezę o Kościele Miłosiernym i szczególną modlitwę w naszej Bazylice. Zaczniemy o 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia i adoracją Najświętszego Sakramentu w monstrancji, która zawsze towarzyszy diecezjalnej pielgrzymce do Łagiewnik. O 18.15 rozpocznie się Msza św. Po Mszy o 19.00 rozpocznie się w bazylice katecheza „Kościół miłosierny, czyli Jezusowy”, którą wygłosi siostra Paschalisa Walendziuk z Płocka. W czasie całego popołudnia będzie w domu parafialnym czynna kawiarenka, gdzie będzie można pokrzepić się dobrą kawą lub herbatą oraz kupić książki o Bożym Miłosierdziu.
W sposób szczególny na ten wieczór modlitwy i refleksji zapraszani są członkowie Parafialnych Zespołów Caritas z naszej diecezji.

 

4. W najbliższą środę 19 kwietnia, po Mszy św. wieczornej zapraszamy serdecznie do kawiarenki parafialnej na spotkanie z panią Małgosią, która opowie o swoim pobycie w Ziemi Świętej. Spotkanie poprowadzi Miriam Arbter-Korczyńska, redaktorka radia Anioł Beskidów.
Spotkanie połączone jest z otwarciem wystawy „Ziemia Obietnicy”, na której będzie można zobaczyć piękne zdjęcia z różnych rejonów Izraela i posłuchać ciekawych opowieści. Wystawa będzie czynna w każdą sobotę i niedzielę w godzinach otwarcia kawiarenki parafialnej.

 

5. Rada Osiedla Hałcnów zaprasza mieszkańców do wspólnego sprzątania Hałcnowa w sobotę 22 kwietnia. Początek akcji o godzinie 8.00 na parkingu przy Domu Kultury i w Parku Orchidea. Dla dzieci przewidziano słodkie co nieco. Szczegóły na Facebooku Rady Osiedla.

 

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb sp. Jana Matrasa, Artura Hałasa i Wandy Bitomskiej. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA 9 IV 2023 r.

1. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przez swoją pracę i zaangażowanie pomogli nam pięknie i owocnie przeżyć Triduum Paschalne. Dziękujemy wszystkim Księżom, Służbie Liturgicznej, Panu Organiście, Scholi młodzieżowej i dziecięcej, Oazie Rodzin i Oazie Młodzieżowej oraz Siostrom Serfitkom. Wyrażamy wdzięczność Pani Kościelnej i S. Zefirynie, Panu Zbyszkowi, wszystkim Paniom i Panom, którzy przygotowali w tym roku Ciemnicę i Grób Pański, w sposób szczególny Panu Piotrowi Piątkowi, jego żonie, bliskim i znajomym. Dziękujemy wszystkim osobom i grupom prowadzącym modlitwy i adoracje. Dziękuję wszystkim, którzy zadbali o czystość i piękno kościoła oraz placu wokół niego. Dziękuję strażakom OSP oraz Związkowi Strzeleckiemu „Strzelec” za wartę przy grobie Pańskim. Niech wszystkim Zmartwychwstały Chrystus wynagrodzi.

 

2. Dziś Nowenna do Bożego Miłosierdzia i Nieszpory o godz. 17.30.

 

3. Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. tak, jak w każdą niedzielę.
W czasie Mszy o godz. 12.15 będzie udzielany sakrament chrztu. Nowenna o 18.00.


4. Od wtorku do soboty - Msza św. poranna o godz. 7.15 odprawiana będzie wraz
z Nowenną w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

 

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia, Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. a po Mszy wieczornej Wspólnota Samuel zaprasza na wspólne uwielbienie Boga w Jego niezgłębionym miłosierdziu.

 

6. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Łagiewnik w sobotę 15 kwietnia. Zapisy w zakrystii.

 

7. W minioną środę odbył się pogrzeb śp. Alicji Skoczylas, a we wtorek po świętach odbędzie się pogrzeb Jana Matrasa i Artura Hałasa. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.


8. Serdecznie dziękujemy osobom, które włączyły się w przygotowanie Charytatywnego Kiermaszu Wielkanocnego, za okazaną pomoc i wsparcie materialne. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na kiermasz i okazali wielkie serce. Zebrano 24494 zł. Dziękujemy grupie Charytatywnej, Pani Renacie Zuber i wszystkim wolontariuszom za przygotowanie ponad 200 paczek świątecznych dla osób starszych oraz 140 upominków dla mieszkańców DPS-ów i Hospicjum. Grupie Charytatywnej dziękujemy za rozprowadzenie baranków i paschalików CARITAS.

 

NIEDZIELA PALMOWA 2 IV 2023 r.

1. Dziś o godz. 10.00 przy klasztorze Sióstr Serafitek, zostanie odczytana Ewangelia i poświęcimy palmy, następnie przy radosnym śpiewie ruszymy w procesji do Bazyliki. Msza św. rozpocznie się tak jak zawsze o godz. 10.30. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.15, w czasie których zbierana będzie ofiara na kwiaty do Bożego Grobu.
Po wieczornej Mszy św. wspólnota Samuel zaprasza do domu parafialnego na spotkanie dzielenia się Bożym Słowem.


2. Dziś obchodzimy rocznicę śmierci Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości o godz. 21.00 do Bazyliki na modlitwę różańcową, w czasie której usłyszymy słowa świętego Papieża. Naszą modlitwę zakończymy ok. 21.37 Apelem Jasnogórskim. Prosimy o przyniesienie na Apel świec z osłonkami. Spod chóru i z ołtarzy bocznych można zabrać specjalny dodatek o Janie Pawle II.


3. Przed kościołem i w Domu Parafialnym odbywa się Charytatywny Kiermasz Wielkanocny. W tym roku jego celem jest wsparcie grup dziecięcych działających przy naszej parafii. Na kiermaszu znajdziemy mnóstwo ciasta, palmy, świąteczne ozdoby i wiele innych wielkanocnych atrakcji! Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 
4. Okazja do spowiedzi dla tych, którzy jeszcze nie skorzystali z sakramentu pojednania będzie w poniedziałek, wtorek i w środę od 6.00 rano i podczas Mszy św., popołudniu od godz. 17.00 i podczas Mszy św. Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na Triduum Paschalne!

 

5. Przed nami WIELKI TYDZIEŃ. Starajmy się przeżyć go prawdziwie po chrześcijańsku. Weźmy udział w nabożeństwach liturgii Triduum Paschalnego. Niech te dni będą dla nas czasem szczególnego przeżywania misterium męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Dokładny program Wielkiego Tygodnia znajduje się w „Moim Kościele”, „Dniu Pańskim”, na stronie internetowej parafii i na plakatach w gablotce.

 

6. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek początek liturgii o 18.15, w Wielką Sobotę o 19.15. Na liturgię Wigilii Paschalnej prosimy wszystkich o przyniesienie świec z osłonkami.

 

7. W Wielki Piątek obowiązuje Post ścisły, Droga Krzyżowa o godz. 14.00, a o 15.00 pierwszy dzień Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

 

8. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie przy ołtarzu polowym co pół godziny od 9.00 do 14.00.

 

9. Procesja rezurekcyjna w Niedzielę Wielkanocną o godz. 5.45 rano. Pozostałe Msze św. według stałego porządku niedzielnego.


10. W Wielki Wtorek kancelaria parafialna będzie czynna tylko do godz. 17.00.
Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę kancelaria będzie nieczynna!

 

11. Sakrament chrztu św. będzie udzielany w Poniedziałek Wielkanocny podczas Mszy św. o godz. 12.15, a błogosławieństwo dzieci rocznych o 10.30. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych w Wielki Wtorek po Mszy wieczornej w kościele.

 

12. Przed Kościołem i w księgarence można nabyć nowy numer naszego miesięcznika parafialnego „W moim Kościele”. W nim między innymi znajduje się plan nabożeństw Wielkiego Tygodnia i adoracji przy Grobie Pańskim.

 

13. Serdecznie zapraszamy parafian i gości do wzięcia udziału w górskim wyzwaniu "30 szczytów na 30-lecie koronacji”. Jest to ciekawa propozycja dla aktywnych z okazji 30 rocznicy koronacji Piety Hałcnowskiej. Więcej informacji na stronie internetowej i facebookowej parafii oraz ulotkach w zakrystii. Pierwsza wędrówka już 15 kwietnia.

 

14. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Grzegorza Szymika. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26 III 2023 R.

1. Dziś Droga Krzyżowa po Mszy o 12.15, Gorzkie Żale o 17.15. Po Mszy wieczornej wspólnota Samuel zaprasza na drugą część konferencji o prześladowaniach chrześcijan pierwszych wieków.

 

2. Przed kościołem panie z zespołu charytatywnego rozprowadzają wielkanocne baranki i paschaliki „Caritas”. Dochód przeznaczony jest na ubogich i potrzebujących.

 

3. Przypominamy, że chorych z racji świąt wielkanocnych odwiedzimy w najbliższy piątek 31 marca. Nie będzie odwiedzin w kwietniu. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

 

4. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa w naszym kościele z udziałem dzieci o 17.30 oraz po Mszy o 18.15 dla dorosłych. W tym dniu odbędzie się także Droga Krzyżowa ulicami Bielska-Białej. W tym roku organizuje ją nasz dekanat. Początek w kościele Chrystusa Króla na Leszczynach po Mszy o 18.00, zakończenie w kościele św. Józefa na Złotych Łanach.

 

5. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na niedzielę czy późniejsze dni. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św., w sobotę od godz. 17.00.

 

6. Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa rozpoczynająca obrzędy Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. W tym roku inaczej niż dotychczas będzie wyglądała procesja z palmami. Zbierzemy się o 10.00 przy Klasztorze Sióstr Serafitek, następnie zostanie odczytana Ewangelia i poświęcone palmy i przy radosnym śpiewie ruszymy do Bazyliki. Msza św. rozpocznie się tak jak zawsze o godz. 10.30. Zapraszamy dzieci, rodziców, wszystkich parafian. Zapraszamy także dzieci wraz z rodzinami do udziału w Konkursie Palm Wielkanocnych organizowanych przez Akcję Katolicką i Duszpasterstwo Dzieci naszej parafii. Odbędzie się on po Mszy św. o 10.30 przy ołtarzu polowym. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu. Dostępny jest on na stronie internetowej i facebookowej parafii oraz w miesięczniku „W Moim Kościele”.

 

7. W Niedzielę Palmową 2 kwietnia Zakon Rycerzy Świętego Jana Pawła II oraz Akcja Katolicka diecezji Bielsko-Żywieckiej zapraszają wszystkich sprzeciwiających się atakowi na dobre imię Św. Jana Pawła II, na spotkanie modlitewne przy pomniku Św. Jana Pawła II na terenie Kurii. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 20.00 w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej, którą będzie sprawował Ksiądz Biskup Ordynariusz. Po Mszy Świętej nastąpi przejście pod pomnik oraz modlitwa.

W tym dniu, w którym przypada 18 rocznica śmierci papieża, zapraszamy do naszej bazyliki na godz. 21.00 na modlitwę różańcową, którą zakończymy apelem o 21.37.

 

8. W przyszłą niedzielę w domu parafialnym w godzinach: 7.00 - 13.30. odbędzie się Charytatywny Kiermasz Wielkanocny. W tym roku jego celem jest wsparcie grup dziecięcych i parafialnych działających przy naszej parafii. Na kiermaszu znajdziemy mnóstwo ciasta, palmy, stroiki, świąteczne ozdoby, rośliny, ceramikę i wiele innych rzeczy! Jeśli ktoś chciałby jeszcze wesprzeć organizację kiermaszu, zapraszamy do kontaktu z ks. Tomaszem lub panią Renatą Zuber.

 

9. W trakcie przeprowadzonej zbiórki żywności w sklepie "Kosmos", w ramach akcji Caritas "Tak Pomagam", parafialny zespół charytatywny pozyskał 249 kg produktów i 870 zł. Wyrażamy wdzięczność uczniom SP nr 28 z opiekunami, właścicielom sklepu oraz wszystkim ofiarodawcom.


10. Osoby, które pragną iść na pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach prosimy, aby karty zgłoszeniowe dostarczyły w tym tygodniu do ks. Piotra lub do zakrystii.

 

11. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Grzegorza Szymika, polecajmy go
i wszystkich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

 

 

 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19 III 2023 R.

MISJE PARAFIALNE 19-24 III 2023 „ODKRYJ AMERYKĘ BOŻEJ MIŁŚCI”

1. Rozpoczynamy dziś Misje Parafialne. Poprowadzą je ks. Mateusz Hosaja
i o. Bartymeusz Kędzior. Przypominamy, że ich program znajduje się przy wejściach do kościoła, na ołtarzach bocznych i w zakrystii. Umieszczony jest także w gablotkach przy kościele i stronie internetowej parafii. Dziś nauki ogólne na każdej Mszy, nauka stanowa dla kobiet o 17.15, dla mężczyzn o 19.15. Gorzkie Żale bez kazania o 17.45.


2. W poniedziałek rozpoczną się nauki dla dzieci i młodzieży. Msza św. dla chorych i starszych z sakramentem namaszczenia chorych w czwartek o 11.00. Istnieje możliwość przywiezienia chorych na Mszę św. i odwiezienia do domu parafialnym busem. Chętnych skorzystania z tej pomocy prosimy zgłaszać do środy w zakrystii. W czwartek na Mszach popołudniowych będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.


3. Spowiedź dla dzieci i młodzieży we wtorek, dla dorosłych w środę. Z sakramentu pokuty będzie można także skorzystać w czasie codziennego Apelu Maryjnego o godz. 20.00.

 

4. Misje zakończymy w piątek Drogą Krzyżową ulicami Hałcnowa po Mszy o 18.15, poświeceniem Krzyża Misyjnego i Apelem Jasnogórskim.

 

5. Z racji Misji i Spowiedzi kancelaria parafialna we wtorek i czwartek będzie nieczynna. Nieczynna będzie także biblioteka parafialna. W czasie trwania Misji nie będzie Mszy o 6.30.

 

6. Składka na cele Misji będzie zbierana w środę i czwartek.

 

7. Uroczystość św. Józefa w tym roku obchodzona jest w Kościele w poniedziałek 20 marca.

 

8. W sobotę 25 marca obchodzimy święto Zwiastowania NMP, a zarazem Dzień Świętości Życia. W naszym kościele w tym dniu można zyskać odpust zupełny. Msze o 6.30, 7.15 i 18.15. W tym dniu o godz. 9.00 rozpocznie się w naszym sanktuarium spotkanie Róż Różańcowych Rodziców z naszej diecezji. Ok. godziny 9.50 zostanie odprawiona Msza św. W czasie każdej Mszy będziemy modlić się, aby życie ludzkie było kochane i szanowane. Podczas Mszy wieczornej odbędzie się obrzęd podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Tekst duchowej adopcji znajduje się pod chórem.

 

9. W przyszłą niedzielę 26 marca na Mszy o 10.30 błogosławieństwo dzieci rocznych, a w czasie Mszy o 12.15 będzie udzielany sakrament Chrztu. Przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę po Mszy wieczornej. Po Mszy wieczornej wspólnota Samuel zaprasza na konferencję o prześladowaniach chrześcijan pierwszych wieków.

 

10. Od dzisiejszej niedzieli grupa charytatywna rozprowadza wielkanocne baranki i paschaliki Caritas. Ofiara z nich wspiera potrzebujących.

 

11. U ministrantów przed kościołem, w księgarence i kiosku Ruchu można kupić najnowszy numer naszego miesięcznika parafialnego. Znajdziemy w nim między innymi program TRIDUUM SACRUM, informacje na temat naszej parafii i dzielnicy oraz artykuły pomagające przeżywać z wiarą dany nam czas.

12. Na stronie internetowej parafii znajduje się informacja o pomocy dla najuboższych „Na codzienne zakupy”.

 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 12 III 2023 R.


1. Gorzkie Żale dziś o godz. 17.15. Droga Krzyżowa w piątki o 17.30 i po Mszy o 18.15, w niedzielę po Mszy o godz. 12.15. Dzisiaj po Mszy wieczornej wspólnota Samuel zaprasza do wspólnego uwielbiania Jezusa Chrystusa - Miłości Ukrzyżowanej.

 

2. Akcja Katolicka zaprasza dziś do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku. W domu parafialnym można także nabyć "ukraińskie pyrożki". Dzisiaj w kawiarence, z okazji obchodzonego niedawno Dnia Kobiet kawa gratis dla wszystkich Pań. Zapraszamy także na pyszne desery i hałcnowskie krówki.
W każdą sobotę od 17.00 do 20.00 zapraszamy do kawiarenki na gry planszowe. Wiek nie ma znaczenia.

 

3. We wtorek 14 marca o godz. 19.00 zapraszamy na katechezę O. Andrzeja Napiórkowskiego „Dlaczego święty Kościół jest grzeszny?” Wcześniej o 18.15 ojciec Andrzej odprawi Msze św. i powie kazanie.

 

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii Misje Święte. To szczególny czas odnowienia naszej wiary, nadziei i miłości, czas rekolekcji dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Szczegółowy plan znajduje się na specjalnie wydanych zaproszeniach, które znajdziemy przy wejściach do kościoła oraz w zakrystii, na stronie internetowej parafii i w naszym miesięczniku. Zatroszczmy się o jak najlepszy udział w tych szczególnych rekolekcjach.


5. Parafialny Zespół Charytatywny wraz z uczniami i opiekunami SP 28 będzie brał udział w kolejnej edycji programu Caritas "Tak pomagam". Tak jak w poprzednich latach, w ramach tej akcji, będzie prowadzona zbiórka żywności w sklepie Kosmos, w dniach 17 i 18 marca z przeznaczeniem dla rodzin z naszej Parafii będących w trudnej sytuacji życiowej. Zachęcamy do udziału i wsparcia tej akcji. Od przyszłej niedzieli grupa charytatywna będzie rozprowadzać wielkanocne baranki i paschliki Caritas.


6. W niedzielę 19 i 26 marca dzieci ODB w sercu Maryi będą zbierały zapisy na „Bezcenne minuty” czyli adorację Jezusa w Wielki Piątek. Zaproszenie to kierujemy szczególnie do dzieci z rodzicami, rodzeństwem i dziadkami. Więcej informacji w dniu Pańskim.

 

7. W Dniu Pańskim znajdziemy ciekawą propozycję dla Seniorów oraz informacje o tegorocznej akcji szczepienia psów.

 

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Wilhelma Olmy, Franciszka Braka i Tadeusza Pietrzaka, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 5 III 2023 R.


1. Dziś ofiarą do puszek, w ramach dzieła Ad Gentes, wspieramy dzieci Afryki. W dzisiejszą niedzielę po Mszy wieczornej wspólnota Samuel zaprasza do domu parafialnego na wieczór dzielenia się Słowem Bożym, a ksiądz Piotr na młodzieżowy Krąg Biblijny.

 

2. Gorzkie Żale dziś o godz. 17.15. Droga Krzyżowa w piątki o 17.30 i po Mszy o 18.15, w niedzielę po Mszy o godz. 12.15.

 

3. W środę obchodzony jest Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom życzymy wszystkiego co dobre i piękne, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

 

4. W przyszłą niedzielę Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku, będzie można także nabyć "ukraińskie pyrożki".

 

5. U ministrantów przed kościołem, w zakrystii, w księgarence i kawiarence można dostać zaproszenie z programem Misji Świętych, które za dwa tygodnie odbędą się w naszej parafii. Gorąco prosimy, aby każda rodzina zabrała program do swojego domu. Zachęcamy także do zabrania zaproszenia i przekazania osobom, które nie chodzą do kościoła. Na ostatniej stronie zaproszenia znajdziemy także modlitwę w intencji Misji. Odmawiajmy ją prywatnie w rodzinach i wspólnotach. W naszym kościele wspomniana modlitwa będzie odmawiana codziennie przed Mszą św. wieczorną.


6. Akcja Katolicka już dziś zaprasza do udziału w konkursie Palm Wielkanocnych, który odbędzie się w Niedzielę Palmową. Więcej szczegółów za tydzień.

 

7. Już dziś zapraszamy 14 marca na katechezę O. Andrzeja Napiórkowskiego: „Dlaczego święty Kościół jest grzeszny?”

 

8. W środę, 15 marca, Schola Verba Dei zaprasza wszystkich chętnych na próbę do Domu Parafialnego na godz. 19.00. Przygotowujemy oprawę Triduum Paschalne w ramach tzw. Scholii Paschalnej, miłośnicy śpiewu z każdego przedziału wiekowego są jak zawsze mile widziani.

 

9. W weekend majowy wyrusza diecezjalna piesza pielgrzymka do Łagiewnik. Zapisy już się rozpoczęły. Jeśli ktoś jest chętny, aby pielgrzymować wspólnie z grupą bł. Księdza Sopoćki, w której idzie nasza młodzież oazowa, może zapisać się i zdobyć więcej informacji u księdza Piotra Bułki.

 

10. Rada Osiedla Hałcnów zaprasza mieszkańców na zebranie sprawozdawcze, które odbędzie się w piątek 10 marca o godz. 17.00 w Domu Kultury. W zebraniu uczestniczyć będą przedstawiciele Urzędu Miejskiego, spółek miejskich oraz radni.

 

11. W Dniu Pańskim znajdziemy informacje i ciekawe propozycje dla Seniorów.

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26 II 2023 R.


1. Dziś w kawiarence można nabyć "ukraińskie pyrożki", które przygotowała rodzina z Ukrainy mieszkująca w naszym domu parafialnym. Jeszcze dzisiaj w kawiarence zbierane są materiały na świece okopowe (puszki, świece i falista tektura). Są one konkretną pomocą dla społeczeństwa Ukrainy doświadczonego wojną.

 

2. Wszystkich parafian oraz gości serdecznie zapraszamy do wspólnego rozważania męki i śmierci Chrystusa podczas wielkopostnych nabożeństw. Gorzkie Żale dziś o godz. 17.15. Droga Krzyżowa w piątki o 17.30 i po Mszy o 18.15, w niedzielę po Mszy o godz. 12.15.

 

3. Wspólnota Samuel zaprasza dziś do domu parafialnego na godzinę 19.15 na wspólną modlitwę oraz konferencję na temat Chrześcijan II wieku.

 

4. W środę po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta od 17.30, Msza św. wynagradzająca NSPJ o 18.15. Po Mszy wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 20.00.
W piątek spowiedź po południu od 17.15.

 

6. Nabożeństwo pierwszosobotnie od 17.15.

 

7. W przyszłą niedzielę w ramach dzieła Ad gentes, modlitwą i ofiarą do puszek będziemy mogli pomóc polskim misjonarkom i misjonarzom. Po Mszy o 7.30 zapraszamy Róże Różańcowe na zmiankę tajemnic Różańca.

 

8. U ministrantów, w księgarce i w kiosku Ruchu można nabyć nowy numer naszego miesięcznika parafialnego „W naszym Kościele”. Znajdziemy w nim między innymi plan misji parafialnych, które odbędą się od 19 do 24 marca.


9. W zeszłą niedzielę w czasie zbiórki dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii zebrano 14336 zł. W czasie Akcji Krwiodawstwa zebrano 7,65 litrów krwi.

 

10. W Dniu Pańskim znajdują się ciekawe propozycje dla Seniorów.

 

11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Janiny Głowackiej, Heleny Kubicy, Urszuli Biedroń i Genowefy Wojtas. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.

 

VII NIEDZIELA ZWYKŁA 19 II 2023 R.

 1.Dziś w naszej parafii przeprowadzana jest zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Natomiast w ambulansie przed domem parafialnym trwa Akcja Krwiodawstwa od godziny 9.30 do 13.30.


2.Dziś po Mszach dopołudniowych rozpoczniemy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne, którym pragniemy przeprosić Pana Boga za nasze grzechy i przygotować się do zbliżającego się Wielkiego Postu. Szczegółowy plan Nabożeństwa znajduje się na stronie internetowej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich do znalezienia chwili na osobistą modlitwę.


3.Zapraszamy na drugą katechezę z cyklu „Porozmawiajmy o Kościele w Bazylice”. W najbliższy wtorek 21 lutego ks. Damian Wąsek wygłosi katechezę „Kościół - Instytucja czy Wspólnota Ducha”. Początek o godz.19.00. Wcześniej o 18.15 ks. Damian odprawi Mszę św. i wygłosi kazanie.


4.Od dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu. Zachęcamy do konkretnych postanowień i podjęcia abstynencji na czas Wielkiego Postu. Na ołtarzu św. Józefa znajduje się Księga Trzeźwości.


5.W najbliższą środę wypada Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem odprawiane będą o godz. 6.15; 7.30; 9.15; 17.00 i 18.15. W tym dniu obowiązuje post ścisły.


6.W czwartek Msza Św. wieczorna w intencji Apostolatu Maryjnego, a po Mszy spotkanie w Domu Parafialnym.


7. Wielki Post to czas szczególnego rozważania męki i śmierci Pana Jezusa. Niech nie zabraknie nas na Drodze Krzyżowej oraz na nabożeństwie Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w naszym kościele odprawiana będzie w każdy piątek o 17.30 oraz po Mszy św. o 18.15. W każdą niedzielę po zakończeniu Mszy św. o godz. 12.15 dla tych wszystkich, którzy z różnych względów nie mogą uczestniczyć w tym nabożeństwie w ciągu tygodnia. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o 17.15.


8.Najbliższy piątek obchodzony jest w Kościele jako dzień modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania małoletnich. W intencji wynagradzającej za te grzechy będziemy modlić się w czasie Drogi Krzyżowej i wieczornej Mszy Św.


9.W sobotę o godz. 16:45 spotkanie Straży Honorowej NSPJ.


10.Przed kościołem u ministrantów, w księgarence i kiosku Ruchu można nabyć nowy - lutowy numer naszego miesięcznika „W Moim Kościele”. Znajdziemy w nim program Misji Parafialnych, artykuł o Wielkim Poście; scholi VERBA DEI i wywiad z Panią Marią Satławą.


11. W przyszłą niedzielę o 10.30 błogosławieństwo dzieci rocznych, o 12.15 będzie udzielany sakrament Chrztu. Przygotowanie do Chrztu odbędzie się w sobotę (25.02) po Mszy wieczornej.


12. W niedzielę 26 lutego wspólnota Samuel zaprasza do Domu Parafialnego o 19.15 na konferencję na temat chrześcijan II wieku oraz wspólną modlitwę.

 

 

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 II 2023 R.

1. Dziś Akcja Katolicka po każdej Mszy zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

 

2. Nieszpory niedzielne o 17.30. Po Mszy o 18.15 wspólnota Samuel zaprasza na wieczór uwielbienia.

 

3. Dziś także po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego dla młodzieży.

 

4. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania odbędą się w kościele po Mszy wieczornej: w poniedziałek 13 lutego dla dziewczyn, we wtorek 14 lutego dla chłopaków. Obecność obowiązkowa! Na spotkanie zabieramy indeksy.

 

5. W przyszłą sobotę (18 lutego) Akcja Katolicka zaprasza wszystkich chętnych do Bazyliki na dzień skupienia. W programie Msza św. o godz. 9.00, po Mszy w domu parafialnym Ojciec Tomasz Pawlik z Rychwałdu wygłosi konferencję: "Zbawczy sens Kościoła".

 

6. W przyszłą niedzielę od 9.30 do 13.30 w ambulansie przed domem parafialnym, zostanie przeprowadzona Akcja Krwiodawstwa.

 

7. Także w przyszłą niedzielę po Mszach dopołudniowych rozpocznie się nabożeństwo Czterdziestogodzinne. W czasie Adoracji Najśw. Sakramentu będziemy przepraszać Pana Boga za grzechy minionego czasu i prosić o owocne przeżycie Wielkiego Postu.

 

8. W parafialnej kawiarence DoloRosa można zakupić walentynkowe serca, które są wsparciem akcji "Gramy dla Kacpra". Więcej informacji o akcji znajduje się w Dniu Pańskim i stronie facebookowej.

 

9. W przyszłą niedzielę 19 lutego zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Pomoc można także przekazać wpłacając ofiary na konto CARITAS. Informacje o możliwości pomocy znajdują się na stronie parafii lub Caritas Bielsko.

 

10. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marii Geisler i Edwarda Jatkowskiego, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 II 2023 R.

1. Dziś z racji pierwszej niedziGaleria


Sanktuarium
Matki Bożej Bolesnej

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Nawiedzenia N.M.P.
43-344 Bielsko-Biała Hałcnów
ul. Wyzwolenia 336
tel. 33 81-07-250