DALSZE KORZYSTANIE Z WITRYNY OZNACZA ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW
COOKIES, ZGODNIE Z AKTUALNYMI USTAWIENIAMI PRZEGLĄDARKI. WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ W POLITYCE COOKIES
1993-2018

25-lecie

Koronacji Piety Hałcnowskiej
Parafia
Nawiedzenia N.M.P.
Parafia Nawiedzenia N.M.P.
Ogłoszenia

I Niedziela Wielkiego Postu 18 II 2018 r.

1. Wszystkich parafian oraz gości serdecznie zapraszamy do wspólnego rozważania męki i śmierci Chrystusa podczas wielkopostnych nabożeństw. Gorzkie Żale dziś o godz. 17.15. Droga Krzyżowa w piątki o 17.30 i po Mszy o 18.15, w niedzielę po Mszy o godz. 12.15.

2. Dziś zapraszamy na drugie spotkanie Seminarium Odnowy w Duchu Świętym po wieczornej Mszy św. do domu parafialnego.

3. Dziś na parkingu przy Domu Parafialnym od 9.00 do 14.00 odbywa się Akcja Krwiodawstwa. Serdecznie zachęcamy do tego daru miłości bliźniego.

4. „Wierzę w Ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny. Amen” - to temat katechezy, którą wygłosi ks. abp Marek Jędraszewski – metropolita krakowski, w najbliższy wtorek 20 lutego w Hałcnowskiej Bazylice. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na to szczególne spotkanie. Po katechezie będzie możliwość kupienia książek ks. Arcybiskupa.

5. W środę po Mszy wieczornej zapraszamy do domu parafialnego na spotkanie Kręgu Biblijnego, a w czwartek, w święto Katedry św. Piotra, na spotkanie Apostolatu Maryjnego.

6. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy o godz. 10.30 Błogosławieństwo dzieci rocznych, a o 12.15 będzie udzielany sakrament Chrztu. Dzieci roczne prosimy zgłaszać w zakrystii, bądź w kancelarii parafialnej. Przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę po Mszy wieczornej.
Na Mszę o godz. 10.30 zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.

7. Przed kościołem i w księgarence do nabycia najnowszy numer naszego miesięcznika parafialnego „W Moim Kościele”. W księgarence do dostania także najnowszy numer Gościa Niedzielnego, Niedzieli a dla dzieci Małego Gościa.

8. W przyszłą niedzielę 25 lutego, w ramach dzieła Ad gentes, modlitwą i ofiarą do puszek możemy wesprzeć dzieci Afryki.

9. Wszystkich chętnych którzy chcieliby się włączyć w przygotowanie śpiewu na Triduum Paschalne zapraszamy na próby scholi w czwartek o godzinie 19.00 w domu parafialnym.

10. W środę odbył się pogrzeb śp. Kazimiery Dudek, polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

 

VI Niedziela Zwykła 11 II 2018 r.

1. Dziś Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku. Po Mszach dopołudniowych rozpoczniemy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne, którym pragniemy przeprosić Pana Boga za nasze grzechy i przygotować się do zbliżającego się Wielkiego Postu. Szczegółowy plan Nabożeństwa znajduje się w gablotce w przedsionku kościoła i na stronie internetowej parafii. Dziś także w całym Kościele obchodzony jest XXVI Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji ludzi chorych i cierpiących oraz tych, którzy im w różny sposób posługują. W sposób szczególny w tej intencji modlić się będziemy wraz z Zespołem Charytatywnym w czasie modlitwy różańcowej o godz. 17.30

2. Zapraszamy do wzięcia udziału w Seminarium Odnowy w Duchu Świętym, które po-cząwszy od dzisiejszej niedzieli odbywać się będzie w domu parafialnym po wieczornej Mszy św. Są to spotkania otwarte dla wszystkich, którzy pragną umocnienia swojej wia-ry i życia według Ducha Świętego.
3. We wtorek po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowu-jących się do I Komunii Św.

4. W najbliższą środę wypada Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypywania głów popiołem odprawiane będą o godz. 6.15; 7.30; 9.15; 17.00 i 18.15. W tym dniu obowiązuje post ścisły. W tym dniu każda rodzina otrzyma ZDRAPKĘ WIELKOPOSTNĄ – planszę ze zbiorem różnych zadań i ćwiczeń pomagających owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu.

5. Od dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu. Zachęcamy do konkretnych postanowień i podjęcia abstynencji na czas Wielkiego Postu. Na ołtarzu św. Józefa znajduje się Księga trzeźwości.

6. Wielki Post to czas szczególnego rozważania męki i śmierci Pana Jezusa. Niech nie zabraknie nas na Drodze Krzyżowej oraz na nabożeństwie Gorzkich Żali.
Droga Krzyżowa w naszym kościele odprawiana jest w każdy piątek:
a) o godz. 17.30 dla dzieci
b) po Mszy św. o godz. 18.15 dla młodzieży i dorosłych
c) w każdą niedzielę po zakończeniu Mszy św. o 12.15 dla tych wszystkich, którzy z różnych względów nie mogą uczestniczyć w tym nabożeństwie w ciągu tygodnia.
Gorzkie Żale w każdą niedzielę o 17.15

7. Przed kościołem i w księgarence do nabycia najnowszy numer naszego miesięcznika parafialnego „W Moim Kościele”. W nim katecheza o poście, rozważania siedmiu boleści MB, artykuł o scenach biblijnych w naszej bazylice oraz wiele zdjęć oraz informacji dotyczących naszej parafii i dzielnicy.

8. W przyszłą niedzielę 18 lutego w godzinach dopołudniowych odbędzie się przy domu parafialnym Akcja Krwiodawstwa.

9. Z radością pragniemy powiadomić, że nasz parafianin Maciej Dunat przygotowuje się do święceń diakonatu, które przyjmie 8 maja bazylice w Hałcnowie. W tym ważnym dla niego czasie, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

10. Już dziś zapraszamy we wtorek 20 lutego o godz. 19.00 na katechezę o rzeczach ostatecznych, która wygłosi metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski.

11. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Krystyny Miroty, polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

V Niedziela Zwykła 28 I 2018 r.

1. Dziś Nieszpory o godz. 17.45.

2. W tym tygodniu:
- w poniedziałek wspomnienie Św. Agaty, po każdej Mszy św. tradycyjne bło-gosławieństwo chleba i wody.
- we wtorek świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy, w tym dniu Msza Św. wieczorna za żyjących i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy spotkanie w Domu Parafialnym.
- w sobotę Św. Scholastyki.

3. W przyszłą niedzielę 11 lutego w całym Kościele obchodzony jest XXVI Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji ludzi chorych i cierpiących oraz tych, którzy im w różny sposób posługują. W sposób szczególny w tej intencji modlić się będziemy wraz z Zespołem Charytatywnym w czasie modlitwy różańcowej o godz. 17.30 oraz podczas wieczornej Mszy Św.

4. Także w przyszłą niedzielę Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasto domowego wypieku. Po Mszy o godz. 12.15 rozpocznie się Nabożeństwo Czterdziestogodzinne.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli rozebrać szopkę i dekorację świąteczną.

6. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Seminarium Odnowy w Duchu Świętym, które będzie odbywało się przez kolejne niedziele Wielkiego Postu w domu parafialnym po wieczornej Mszy św. Będą to spotkania otwarte dla wszystkich, którzy pragną umocnienia swojej wiary i życia według Ducha Świętego. Więcej informacji znajduje się w Dniu Pańskim i stronie internetowej parafii.

7. Rodzina, która ucierpiała na skutek pożaru, serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyszli jej z pomocą. Szczegółowe informacje na temat zbiórki
i podziękowania znajdują się w Dniu Pańskim.

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Małgorzaty Pytel, polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

 

 

IV Niedziela Zwykła 28 I 2018 r.


1. Dziś przed kościołem zbiórka pieniężna do puszek dla rodziny, która straciła dobytek w pożarze.
2. Nabożeństwo Wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 17.45
3. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu orkiestry OSP Hałcnów.
4. W środę wspomnienie św. Jana Bosko.
5. W piątek 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego - zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. odprawiane będą o godz. 6.30, 9.15, 17.00 i o godz. 18.15. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy św. Świece można nabyć w księgarence. Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone jest jako Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona będzie na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Ks. bp ordynariusz udziela w tym dniu dyspensy od postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
6. W tym tygodniu wypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
Godzina Święta w czwartek o 17.30, a Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.15. Po Mszy Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., a w pierwszy piątek od godz. 17.30. Chorych odwiedzimy z Komunią św. w I piątek. Ks. Sławek odwiedzi swoich chorych w niedzielę po południu. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
7. W sobotę wspomnienie św. Błażeja i tradycyjne błogosławieństwo po Mszy Świętej.
8. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ w I sobotę – 3 lutego o godz. 16.45.
9. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic Różańca po Mszy o godz. 7.30.

III Niedziela Zwykła 21 I 2018 r.

1. W dzisiejszą niedzielę swoje święto obchodzą Babcie, a w poniedziałek Dziadkowie. Modlimy się za Nich i serdecznie im życzymy: Niech dobry Bóg obdarzy żyjących darem zdrowia, pokoju i radości, a zmarłych przyjmie do swojego Królestwa.

2. Dziś Akcja Katolicka zaprasza od 8.00 do 13.30 na ciasta domowego wypieku do domu parafialnego.

3. Nieszpory niedzielne o 17.45.

4. Zarząd Hałcnowskiego Koła Związku Rencistów i Emerytów serdecznie zaprasza senio-rów na spotkanie noworoczne i wspólne kolędowanie w poniedziałek 22 stycznia 2018 r. o godz. 15.00 do Domu Kultury w Hałcnowie.

5. Noworoczne Spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci, odbędzie się 23 stycznia we wtorek, po Mszy Św. wieczornej, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sym-patyków.

6. Przed kościołem u ministrantów i w księgarence można nabyć nowy - styczniowy numer naszego miesięcznika „W Moim Kościele”.

7. Jutro kończymy kolędę, czyli odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim za życzliwe i serdeczne przyjęcie, za możliwość spotkania oraz wspólną modlitwę. Ofiary składane przy okazji kolędy przeznaczone są na potrzeby naszej parafii i diecezji oraz na osobiste potrzeby duszpasterzy. Za wszystko jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

8. W przyszłą niedzielę o 7.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji ks. Stanisława Śmietany z okazji 70 rocznicy jego urodzin. O godz. 10.30 Msza św. w intencji dzieci rocznych. Prosimy o zgłaszanie dzieci w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Na tę Eucharystię zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do I-Komunii Świętej wraz z rodzicami. Msza będzie połączona z kazaniem dla najmłodszych parafian oraz błogosławieństwem dzieci. Także w przyszłą niedzielę, w czasie Mszy św. o godz. 12.15 będzie udzielany sakrament Chrztu św. Przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św. Obecność rodziców i chrzestnych obowiązkowa!

9. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu orkiestry OSP Hałcnów.

10. Bardzo prosimy parafian i gości o szybkie reagowanie w sytuacjach nagannego czy podejrzanego zachowania różnych osób w rejonie naszej świątyni. W sytuacjach skrajnych prosimy o jak najszybsze powiadomienie policji i przekazanie informacji na plebanię. Dziękujemy za taką szybką i właściwą reakcję w miniony poniedziałek.
11. W przyszłą niedzielę o godz. 17.45 nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Imieniu i Sercu Pana Jezusa.

12. Spotkanie Zelatorów Róż Różańcowych odbędzie się w poniedziałek 29 stycznia w domu parafialnym po Mszy wieczornej.

13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Hanny Całus i Weroniki Ryndak, Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.

 

W imieniu swoim i całej mojej rodziny, serdecznie dziękuję księżom pracującym w naszej parafii, siostrom zakonnym i parafianom za wszelkie wyrazy współczucia, modlitwę za moją zmarłą mamę śp. Marię Konieczną. Dziękuję za tak liczne uczestnictwo w jej pogrzebie oraz za zamówione Msze św. Za uczestników pogrzebu oraz wszystkich, którzy okazali różnorodną pomoc i duchowe wsparcie, odprawię Mszę św. w poniedziałek 29 stycznia 2018r. o godz. 18.15. Niech wszystkim Bóg błogosławi. ks. Piotr Konieczny

 

II Niedziela Zwykła 14 I 2018 r.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlimy się dziś w sposób szczególny za wszystkich migrantów i uchodźców oraz za kraje doświadczające wojny.

1. Nieszpory niedzielne dziś o 17.45.

2. Zmarła mama ks. proboszcza śp. Maria Konieczna. Jej pogrzeb odbędzie się w najbliższy poniedziałek w kościele św. Królowej Jadwigi w Krakowie-Krowodrzy o godz. 10.00. Odprowadzenie do grobu od bramy Cmentarza Rakowickiego o godz. 12.00. Wyjazd autokaru na pogrzeb o godz. 7.00.

3. Z racji pogrzebu wszystkie kolędy księży z najbliższego poniedziałku 15 stycznia (ul. Wyzwolenia od nr 601 do 454; ul. Krzemionki /nr 160 A, 174, 188/, ul. Suchy Potok /nr 57, 30 C, 22 C/ oraz ul. Porąbki) zostają przełożone na przyszły poniedziałek 22 stycznia, a dzisiejsza kolęda ks. Proboszcza na ul. Orchidei 19 zostaje przeniesiona na przyszłą niedzielę 21 stycznia. Przepraszamy za zmiany.
Dodatkowa kolęda dla tych, którzy nie mogli być na kolędzie w wyznaczonym terminie odbędzie się w niedzielę 21 stycznia od godz. 14.00. Zainteresowane osoby prosimy o zgłoszenie się w zakrystii, w kancelarii parafialnej bądź przekazanie informacji telefonicznie.

KATECHEZA W BAZYLICE DLA DOROSŁYCH
4. „Wierzę w grzechów odpuszczenie” to temat kolejnej katechezy w Bazylice, którą w najbliższy wtorek 16 stycznia o godz. 19.00 wygłosi ks. Przemysław Sawa - misjonarz miłosierdzia i egzorcysta naszej diecezji, założyciel Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody. Wcześniej ks. Przemysław odprawi Mszę św. o godz.18.15.

5. Opłatek Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej, Akcji Katolickiej i Grupy Charytatywnej odbędzie się w czwartek 18 stycznia po wieczornej Mszy św.

6. U ministrantów i w księgarence można nabyć nowy numer naszego parafialnego miesięcznika „W moim Kościele”. Znajdziemy w nim statystykę duszpasterską za rok 2017, katechezę na temat przykazań kościelnych oraz wiele informacji dotyczących naszej parafii i dzielnicy.

7. W przyszłą niedzielę Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ireny Mędrala, Karola Stanclika, Krystyny Nycz, Józefa Jędrzejko. Polecajmy ich i zmarłą Marię Bożemu Miłosierdziu.

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 1 I 2018 R 

1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. W polskiej tradycji śpiewamy kolędy i zachowujemy dekorację świąteczną do 2 lutego - święta Ofiarowania Pańskiego.

2. Dziś o godz. 12.15 Msza św. z okazji Diecezjalnego Dnia Rodzin Wielodzietnych. Nieszpory niedzielne dziś o 17.45.

3. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców odbędzie się w czwartek 11 stycznia po Mszy wieczornej.

4. Już dziś zapraszamy na kolejną katechezę w Bazylice poświęconą Składowi Apostolskiemu. We wtorek 16 stycznia o godz. 19.00 katechezę „Wierzę w grzechów odpuszczenie” wygłosi ks. Przemysław Sawa - misjonarz miłosierdzia i egzorcysta naszej diecezji, założyciel Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody.

5. Opłatek Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej, Akcji Katolickiej i Grupy Charytatywnej odbędzie się w czwartek 18 stycznia po wieczornej Mszy św.

6. W przyszłą niedzielę 14 stycznia przypada w Kościele Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Odpowiadając na wieloletni apel Kościoła, słowa Papieża Franciszka i Księdza Prymasa, podejmiemy modlitwę za migrantów i uchodźców oraz za kraje doświadczające wojny.

PODZIĘKOWANIA:
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nabyli opłatki wigilijne przy naszym kościele. Jest to wyraz łączności ze Wspólnotą Parafialną; a tym samym odpowiedzialności za nią. Z dobrowolnych ofiar uzyskano 13042 zł. Jak już informowaliśmy, ofiary te przeznaczone są na całoroczne utrzymanie służby kościelnej.

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 31 XII 2017 R.

1. Słowo Prezydium Konferencji Episkopatu Polski na Niedzielę Świętej Rodziny „Kochać, nie zabijać!” znajduje się na stronie internetowej parafii.

2. Dziś ostatni dzień starego roku. O godz. 17.15 zostanie odprawiona wieczorna Msza św. połączona z nieszporami za zmarłych w 2017 r. Nie będzie więc Mszy o 18.15! Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich parafian i gości, a szczególnie z tych rodzin,
z których odszedł ktoś do wieczności w minionym roku. O godz. 21.00 w naszym Sanktuarium rozpocznie się modlitewne czuwanie u stóp Matki Bożej Bolesnej. O północy zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie Nowego 2018 Roku.

3. Jutro w Nowy Rok - Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Po południu zapraszamy do Bazyliki na godz. 17.00 na parafialne kolędowanie z udziałem scholi dziecięcej, scholi młodzieżowej VERBA DEI i chóru parafialnego.

4. W sobotę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli. Jest to Święto obowiązujące w Kościele. Msze św. odprawiane będą tak jak w niedzie-lę. Na każdej Mszy błogosławieństwo kadzidła i mirry. W tym dniu przypada 4 rocznica święceń i ingresu Księdza Biskupa Ordynariusza Romana Pindla. W bielskim kościele Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 17.00 ks. Biskup odprawi Mszę św., do udziału w której zaprasza wiernych całej diecezji. Bielski Orszak Trzech Króli wyruszy spod kościoła św. Maksymiliana w Aleksandrowicach po Mszy św. o godz. 10.30.

5. W Trzech Króli, 6 stycznia o godz. 19.00 zapraszamy do Bazyliki na wieczór kolęd w wykonaniu zespołu „Anti Babylon System”.
6. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
W I czwartek Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.15. Godzina Święta o 17.30. Po Mszy wieczornej Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. W I piątek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

7. We wtorek Msza św. wieczorna w intencji Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy spotkanie w domu parafialnym.

8. W przyszłą Niedzielę Chrztu Pańskiego po Mszy o godz. 7.30 zmianka tajemnic różańca, o godz. 12.15 Msza św. z okazji Diecezjalnego Dnia Rodzin Wielodzietnych.
9. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ w sobotę - 6 stycznia o godz. 16.45.

10. W „Dniu Pańskim” umieszczone są podziękowania za wsparcie przedświątecznych akcji charytatywnych. Serdeczne podziękowania organizatorom i uczestnikom kiermaszu składa także Tomek z rodzicami.

IV NIEDZIELA ADWENTU 24 XII 2017 R. - WIGLIA

1. Z racji Wigilii dziś nie ma Mszy św. o godz. 18.15. Gorąco zachęcamy do zachowania chrześcijańskich tradycji w czasie wieczerzy wigilijnej, Zacznijmy wieczerzę odczytaniem Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa, następnie pomódlmy się i podzielmy się opłatkiem, pamiętajmy także o śpiewie kolęd. Pełne obrzędy wieczerzy wigilijnej możemy znaleźć w świątecznym wydaniu Gościa Niedzielnego i Niedzieli, które można dostać w naszej księ-garence.

2. Zapraszamy wszystkich o północy na Pasterkę. W jutrzejszą Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Nieszpory o godz. 17.45.

3. We wtorek Święto Św. Szczepana. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. W czasie Mszy o 10.30 błogosławieństwo dzieci rocznych, a o 12.15 będzie udzielany Sakrament Chrztu.
4. W środę 27 grudnia święto św. Jana Ewangelisty, po każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa wina. W środę rozpoczynamy w naszej parafii kolędę. W czasie tej duszpasterskiej wizyty pragniemy spotkać się w miarę możliwości z wszystkimi mieszkańcami danego domu, razem pomodlić się, poznać radości i smutki poszczególnych osób, porozmawiać, wsłuchać się w propozycje i uwagi. Plan kolędy znajduje się w dodatku parafialnym „Dzień Pański”, na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej parafii.

5. W ogólnopolskiej akcji Kolędników Misyjnych po raz kolejny wezmą udział Dzieci Maryi z naszej parafii. W Święto Młodzianków 28 grudnia w czwartek zbierać będą datki na Syrię i Liban. Rozesłanie i błogosławieństwo Kolędników Misyjnych będzie 26 grudnia na Mszy świętej o godz. 10: 30. Prosimy o życzliwe przyjęcie dzieci.

6. W przyszłą niedzielę wypada ostatni dzień starego roku. O godz. 17.15 zostanie odprawiona wieczorna Msza św. połączona z nieszporami za zmarłych w 2017 r. Nie będzie więc Mszy o 18.15. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich parafian i gości, a szczególnie z tych rodzin, z których odszedł ktoś do wieczności w minionym roku. O godz. 21.00 w naszym Sanktuarium rozpocznie się modlitewne czuwanie u stóp Matki Bożej Bolesnej. O północy zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie Nowego 2018 Roku.
7. Zespół Charytatywny informuje, iż ze sprzedaży świec „Caritas” pozyskano 6194 zł. z których przygotowano z okazji Świąt Bożego Narodzenia paczki żywnościowe dla rodzin potrzebujących i wielodzietnych. Pozostałe pieniądze przeznaczone są na doraźną pomoc rodzinom i osobom będącym w trudnej sytuacji życiowej. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy włączyli się w Wigilijne Dzieło Pomocy, jak również Zespołowi Charytatywnemu za posługę na rzecz potrzebujących.

8. Bóg zapłać wszystkim Paniom i Panom, którzy przygotowali szopkę i dekorację świąteczną w naszym kościele. Serdecznie dziękujemy Panu Tomaszowi Koniorowi za dar choinek. Za dar dużych drzewek dziękujemy Wspólnocie Leśnej Żarnówka. Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się, abyśmy pięknie i godnie przeżywali święta.

9. W tym tygodniu odbył się pogrzeb †Jadwigi Fiołek, †Anieli Dobiji i †Marii Szczyrk. Polecajmy je Miłosiernemu Bogu.

 

III NIEDZIELA ADWENTU 17 XII 2017 R.

1. Dziś zapraszamy do Domu Parafialnego na Charytatywny Kiermasz Bożonarodze-niowy. Na kiermaszu można nabyć m.in. ozdoby świąteczne oraz smaczne domowe wypieki. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na rehabilitację 11 letniego Tomka.

2. Zespół Charytatywny przed kościołem rozprowadza wigilijne świece Caritas. Ofia-ra z nich wspiera Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz przeznaczona jest na świą-teczne paczki dla potrzebujących z naszej parafii. W zakrystii kościoła można nabyć opłatki wigilijne.

Prosimy tych, którzy jeszcze nie zaopatrzyli się w świece Caritas i opłatki wigilijne, o uczynienie tego dzisiaj, bądź w najbliższych dniach. Bardzo prosimy o nie zostawianie tego na przyszłą niedzielę, w którą wypada Wigilia.

3. Także przed kościołem i w księgarence można nabyć najnowszy świąteczny numer naszego miesięcznika parafialnego „W moim Kościele”. Oprócz wielu ciekawych artykułów, informacji dotyczących naszej parafii i dzielnicy, umieszczony jest w nim plan kolędy. Kolęda w naszej parafii rozpocznie się 27 grudnia.

4. Dziś Nieszpory o godz. 17.45.

5. Przypominamy, że Roraty w naszym kościele odprawiane są w tygodniu:
a) o godz. 6.30 rano dla dorosłych i młodzieży
b) o godz. 18.15 dla wszystkich dzieci z opiekunami,

6. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dziś na spłatę prac remontowych w naszej parafii.

7. Nowenna do Dzieciatka Jezus odmawiana jest codziennie w czasie rannych rorat.

8. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pojednania, aby w radości i pokoju przeżyć czas Świąt Bożego Narodzenia. Bardzo prosimy o nie zostawienie spowiedzi na ostatnie dni. Spowiedź jest codziennie rano i wieczorem poł godziny przed Mszą św. Dodatkowo w czwartek i piątek od godz. 17.00, a w sobotę od 16.30.

9. Z racji zbliżających się Świąt udamy się do chorych z posługą sakramentalną
w sobotę od godz. 9.15. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

10. W przyszłą niedzielę wypada Wigilia. Msze w naszym kościele do południa bez zmian, Nie będzie Mszy wieczornej o 18.15.

11. Chrzest i błogosławieństwo dzieci rocznych w grudniu będzie w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Błogosławieństwo o godz. 10.30, Chrzest o godz. 12.15. Przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w czwartek po wieczornej Mszy św. w domu parafialnym.

12. Wczoraj odbył się pogrzeb naszego parafianina śp. Jana Pyki, polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

 

II NIEDZIELA ADWENTU 10 XII 2017 R.

1. Dziś obchodzimy „Dzień modlitwy i pomocy materialnej dla katolików na Wschodzie”. Ofiary na ten cel można złożyć do puszek przed kościołem.

2. Zespół Charytatywny rozprowadza wigilijne świece Caritas. Ofiara z nich wspiera Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz przeznaczona jest na świąteczne paczki dla potrzebujących z naszej parafii.

3. W zakrystii kościoła można nabyć opłatki wigilijne. Młodzież przed kościołem rozprowadza kalendarze z pięknymi zdjęciami naszego Sanktuarium, a Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

4. Dziś Nieszpory o godz. 17.45.

5. Dziś także od 9.00 do 14.00 odbywa się Akcja Krwiodawstwa w ambulansie zaparkowanym przy naszym kościele.
6. Przypominamy, że Roraty w naszym kościele odprawiane są w tygodniu:
a) o godz. 6.30 rano dla dorosłych i młodzieży
b) o godz. 18.15 dla wszystkich dzieci z opiekunami,

7. W najbliższy wtorek 12 grudnia Ks. Grzegorz Strzelczyk – znany chrystolog, publicysta, stały współpracownik kanału boska.tv., wygłosi w naszej Bazylice katechezę o Kościele i Świętych Obcowaniu. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00. Przed i po katechezie będzie można zakupić książki ks. Grzegorza.

8. Spotkanie opłatkowe Straży Honorowej NSPJ odbędzie się w sobotę 16 grudnia o godz.16.00 w domu parafialnym.

9. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na spłatę prac remontowych w naszej parafii.

10. W przyszłą niedzielę 17 grudnia w Domu Parafialnym odbędzie się Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Podczas kiermaszu będzie można nabyć m.in. ozdoby świąteczne oraz smaczne domowe wypieki. Dochód z kiermaszu zostanie przezna-czony na rehabilitację 11 letniego Tomka.

I NIEDZIELA ADWENTU 3 XII 2017 R.

1. Od dzisiejszej niedzieli przed kościołem Zespół Charytatywny rozprowadza wigilijne świece Caritas. Ofiara z nich wspiera Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz przeznaczona jest na świąteczne paczki dla potrzebujących z naszej parafii.

2. Dziś Nieszpory o godz. 17.45.
3. Zaczęliśmy Adwent. Chcąc go przeżyć owocnie i dobrze przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia, serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy św. roratniej. Szcze-gólnym patronem i nauczycielem w czasie tegorocznych rorat będzie św. Józef. Przygotowane dla każdej rodziny kartki z litanią do św. Józefa i myślami jak twórczo przeżyć Adwent, znajdują się przy wejściach do kościoła.
Roraty w naszym kościele odprawiane są w tygodniu:
a) o godz. 6.30 rano dla dorosłych i młodzieży
b) o godz. 18.15 dla wszystkich dzieci z opiekunami,
Ze względu na roraty nie będzie Mszy św. o godz. 7.15!
Dzieci zachęcamy o przychodzenie na roraty z lampionami, a dorosłych ze świecami z osłonkami. Niech trzymane w rękach światło będzie symbolem naszej gotowości na przyjście Jezusa.

4. Dziś poświęcamy opłatki na stół wigilijny, które będzie można nabywać w zakrystii. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na całoroczne utrzymanie służby kościelnej.

5. Przed kościołem młodzież rozprowadza kalendarze z pięknymi zdjęciami naszego Sanktuarium. Cena kalendarza 15 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dusz-pasterstwo dzieci i młodzieży naszej parafii.

6. W tym tygodniu:
a) w poniedziałek wspomnienie św. Barbary, patronki górników, w tym dniu modlimy się w sposób szczególny o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla wszystkich gór-ników i ich rodzin,

b) w środę wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

c) w czwartek św. Ambrożego. Jest to zarazem I czwartek miesiąca, Godzina Święta o 17.30, Msza św. wynagradzająca NSPJ o 18.15. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00.

d) w piątek 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. W naszej parafii w tym dniu można zyskać odpust zupełny. Msze św. odprawiane będą o godz. 6.30, 9.15 i o godz. 18.15. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Spotkanie Rady Parafialnej Duszpasterskiej i Ekonomicznej odbędzie się w sobotę 9 grudnia po wieczornej Mszy św. w domu parafialnym.
8. W niedzielę 10 grudnia na Mszy Świętej o 10.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają Medaliki.

9. W przyszłą niedzielę po raz kolejny w Polsce organizowany jest „Dzień modlitwy i pomocy materialnej dla katolików na Wschodzie”. Ofiary na ten cel zbierane będą do puszek przed kościołem.

10. Także w przyszłą niedzielę 10 grudnia od 9.00 do 14.00 odbędzie się Akcja Krwiodawstwa w ambulansie zaparkowanym przy naszym kościele.

11. Akcja Katolicka zaprasza w przyszłą niedzielę na ciasta domowego wypieku.

12. Już dziś zapraszamy we wtorek 12 grudnia na katechezę o Kościele i Świętych Obcowaniu. Wygłosi ją w naszej bazylice znany teolog i publicysta ks. Grzegorz Strzelczyk.

13. W III niedzielę Adwentu 17 grudnia w Domu Parafialnym odbędzie się Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Podczas kiermaszu będzie można nabyć m.in. ozdoby świąteczne oraz smaczne domowe wypieki. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na rehabilitację 11 letniego Tomka.

14. W minioną sobotę odbył się pogrzeb śp. Tadeusza Szlosarczyka, w poniedziałek o 14.30 odbędzie się pogrzeb śp. Marii Homa. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 26 XI 2017 r.

1. Różaniec za zmarłych z wypominkami dziś o godz. 17.30. Do końca listopada w dni powszednie modlitwa za zmarłych z wypominkami o godz. 18.00.

2. Przed kościołem można nabyć kalendarz na rok 2018, który wydała nasza parafia. Oprócz pięknych zdjęć znajduje się w nim sporo informacji dotyczących roku liturgicznego i życia parafialnego. Dochód w całości przeznaczony jest na duszpasterstwo dzieci i młodzieży w naszej parafii. Koszt 15 zł.

3. W tym tygodniu:
a) w czwartek Święto św. Andrzeja, apostoła, po Mszy wieczornej spotkanie Grupy Charytatywnej,
b) w sobotę 2 grudnia w parafii MB Fatimskiej Bielsko-Biała Obszary odbędzie się dzień skupienia dla Straży Honorowej NSPJ. Początek o godz. 10.00.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się czas Adwentu przygotowujący nas do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty dla dorosłych będą odprawiane o godz. 6.30, dla dzieci o 18.15. Dzieci zachęcamy o przychodzenie na roraty z lampionami, a dorosłych ze świecami z osłonkami. Już od przyszłej niedzieli rozprowadzane będą świece Caritas, a w za-krystii będzie można nabyć opłatki na stół wigilijny.
Także w przyszłą niedzielę zmianka tajemnic Różańca po Mszy o godz. 7.30

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie codziennie pół godziny przed każdą Mszą św., w I piątek od godz. 17.30. W czwartek Msza św. wynagradzająca NSPJ o godz. 18.15. Godzina Święta o 17.30. Po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. Z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych w najbliższy piątek. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

6. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze na Regionalny Dzień Skupienia ADŚ, który odbędzie się w Sanktuarium Świętego Mikołaja w Pierśćcu. Wyjazd 2 grudnia w sobotę o godz. 7.45, koszt 15 zł., zapisy w Zakrystii.

7. Jak w latach ubiegłych Caritas naszej diecezji organizuje w tym roku zbiórkę żywności dla mieszkańców Ukrainy i innych krajów Europy wschodniej. Produkty o długim terminie ważności takie jak mąka, cukier, kasza, makarony, olej czy konserwy, kawa, herbata oraz środki czystości, można przynosić do domu parafialnego w środę 29 listopada w godzinach od 17.00 do 19.00.

8. W środę odbył się pogrzeb naszej parafianki śp. Anny Dutki, polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

 


XXXIII Niedziela Zwykła 19 XI 2017 r.

1. Dziś przed kościołem można złożyć podpis pod projektem ustawy, która ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci.

2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dziś na spłatę prac remontowych kaplicy MB Fatimskiej. Podziękowania oraz dokładne rozliczenie prac i zebranych ofiar znajduje się w Dniu Pańskim.

3. Różaniec za zmarłych z wypominkami dziś o godz. 17.30. W dni powszednie modlitwa za zmarłych z wypominkami o godz. 18.00

4. Z radością informujemy, że nasza parafia wydała piękny kalendarz na rok 2018. Oprócz pięknych zdjęć znajduje się w nim sporo informacji dotyczących roku liturgicznego i życia parafialnego. Serdecznie zachęcamy do zakupienia kalendarza, który może być pomocą w dobrym przeżyciu nowego roku, prezentem dla znajomych, a także wsparciem dobrego celu. Dochód w całości będzie przeznaczony na duszpasterstwo młodzieży w naszej parafii. Koszt 15 zł.

5. W tym tygodniu:
a) w poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego,
b) we wtorek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny,
c) w środę św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Msza św. w intencji chóru parafialnego, scholi dziecięcej i młodzieżowej oraz Pana Organisty zostanie odprawiona wieczorem o godz. 18.15,
d) w czwartek po Mszy wieczornej spotkanie "Cudownego Medalika",
e) w piątek wspomnienie świętych męczenników wietnamskich,
f) w sobotę wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej,
g) w przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W czasie każdej Mszy odnowimy akt przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. O godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci rocznych. Prosimy o zgłaszanie dzieci w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Na tę Eucharystię zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do I-Komunii Świętej wraz z rodzicami. Msza będzie połączona z kazaniem dla najmłodszych parafian oraz błogosławieństwem dzieci.
Także w przyszłą niedzielę, w czasie Mszy św. o godz. 12.15 będzie udzielany sakrament Chrztu św. Przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św. Obecność rodziców i chrzestnych obowiązkowa!

6. Parafian i Gości zapraszamy w najbliższy wtorek 21 listopada o godz. 19.00 na kolejną katechezę w bazylice, którą wygłosi ks. Jacek Jastrzębski. Poświęcona będzie ona roli Ducha Świętego w życiu chrześcijanina. Udział w katechezie jest obowiązkowy dla wszystkich kandydatów do Bierzmowania.

7. Pod chórem i na stronie internetowej parafii można sprawdzić poprawione wypominki.

8. W Dniu Pańskim znajdują się ogłoszenia Rady Osiedla Hałcnów.

 

XXXII Niedziela Zwykła 12 XI 2017 r.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym po hasłem „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”.
Więcej informacji znajduje się w Dniu Pańskim.

1. Dziś Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasto domowego wypieku od 8.00 do 13.30.
Po południu o godz. 14.00 Msza św. dla ludzi chorych, starszych i samotnych. 20 minut przed Mszą okazja do Spowiedzi. Po Mszy serdecznie zapraszamy na spotkanie przy stole do domu parafialnego.

2. Różaniec za zmarłych z wypominkami dziś o godz. 17.30. W dni powszednie modlitwa za zmarłych z wypominkami o godz. 18.00

3. W tym tygodniu:
a) w poniedziałek wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka
i Krystyna, pierwszych męczenników Polski,
b) w środę po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego,
c) w piątek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej,
d) w sobotę bł. Karoliny Kózkówny

4. W przyszłą niedzielę będzie możliwość złożenia podpisu pod projektem ustawy, która ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod projektem może każdy kto ukończył 18 rok życia. Do podpisu potrzebny jest numer PESEL. Więcej informacji na stronie internetowej parafii.

5. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na spłatę prac remontowych kaplicy fatimskiej.

6. Już dziś zapraszamy we wtorek 21 listopada na kolejną katechezę w bazylice poświęconą Duchowi Świętemu. Wygłosi ją ks. Jacek Jastrzębski.

7. Przed kościołem u ministrantów i w księgarence można nabyć nowy numer miesięcznika parafialnego „W Moim Kościele”. W nim między innymi rozmowa z naszym parafianinem, tegorocznym laureatem nagrody „Dzban św. Jana Kantego, katecheza na temat pierwszego przykazania kościelnego, streszczenie katechezy
ks. Piotra Pawlukiewicza oraz jak zawsze wiele informacji dotyczących naszej parafii i dzielnicy.

8. Na tablicy pod chórem wywieszone są wypominki. Bardzo prosimy wszystkich, którzy zamówili wypominki roczne o dokładne sprawdzenie zgodności zapisu.
Wypominki można również sprawdzić na stronie internetowej parafii. Wszelkie uwagi należy zgłaszać do ks. Sławomira. Dziś można to uczynić w zakrystii, przekazując informację dowolnemu księdzu.

9. W miniony czwartek odbył się pogrzeb  naszej parafianki śp.Krystyny Blachury. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

 

XXXI Niedziela Zwykła 5 XI 2017 r.

1. Dziś Różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 17.30. W dni powszednie przez cały listopad modlitwa za zmarłych z wypominaniami o godz. 18.00

2. W tym tygodniu:
a) we wtorek Msza wieczorna w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci, po Mszy spotkanie w domu parafialnym.

b) w środę po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego

c) w czwartek Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

d) w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
e) w sobotę 11 listopada wspomnienie św. Marcina z Tours, w tym dniu obchodzimy Święto Niepodległości. Rada Osiedla Hałcnów wraz ze współorganizatorami zaprasza na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 9.30. Po Mszy św. organizato-rzy zapraszają na uroczystości do Domu Kultury. W programie koncert Orkiestry Strażackiej, występ dzieci z SP nr 28 oraz finał Przeglądu Pieśni Patriotycznych. W przeddzień święta 10 listopada o godzinie 17.00 w Domu Kultury odbędzie się Wieczór Pieśni Patriotycznej. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wspólnego śpiewania. Nie zapomnijmy udekorować naszych domów flagą narodową! Szczegółowy plan obchodów znajduje się w „Dniu Pańskim”, na plakatach i Facebooku Rady Osiedla.

3. W przyszłą niedzielę 12 listopada o godz. 14.00 Msza św. dla ludzi chorych, starszych i samotnych. 20 minut przed Mszą okazja do Spowiedzi. Po Mszy ser-decznie zapraszamy na spotkanie przy stole do domu parafialnego.

4. Także w przyszłą niedzielę Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasto domowego wypieku i gofry od 8.00 do 13.30.

5. Grafik spotkań dla kandydatów do Bierzmowania znajduje się w gablotce i Facebooku parafii.

 

XXX Niedziela Zwykła 29 X 2017 r.

1. Nabożeństwa różańcowe dzisiaj i przez ostatnie dni października o 17.45.

2. W środę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. odprawiane będą tak jak w każdą niedzielę, z wyjątkiem Mszy wieczornej, której w tym dniu nie będzie. Po południu o godz. 14.00 Nieszpory żałobne w kościele, następnie procesja na cmentarz. Około godz. 15.00 na cmentarzu zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych wypominanych oraz spoczywających na naszych cmentarzach. Po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego połączona z wypominkami oraz błogosławieństwo nowych nagrobków.

3. Gorąco zachęcamy do skorzystania w tych dniach z sakramentu pojednania, aby uzyskane odpusty oraz Komunię św. móc ofiarować za zmarłych. Okazja do spowiedzi codziennie rano i wieczorem pół godziny przed każdą Mszą św. Przypominamy, iż od 1 do 8 listopada istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego i ofiarowania go za zmarłych. Więcej informacji o odpustach za zmarłych znajduje się na stronie internetowej parafii
i w dodatku parafialnym „Dzień Pański”.

4. W czwartek Dzień Zaduszny, a więc dzień szczególnej modlitwy w intencji naszych zmarłych. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą o godz. 6.30, 7.15 i 18.15. Msza św. na starym cmentarzu za zmarłych wypominanych zostanie odprawiona o godz. 9.15. (w razie niepogody Msza zostanie odprawiona w kościele).
5. W naszym kościele przez cały listopad modlitwa za zmarłych z wypominkami będzie odmawiana 15 minut przed Mszą wieczorną czyli o godz. 18.00. 2 listopada i w każdą niedzielę odmawiany będzie różaniec połączony z wypominkami o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych.

6. Wypominki jednorazowe i roczne przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W niedzielę oraz w Uroczystość Wszystkich Świętych wypominki można również zamawiać na Nowym i Starym Cmentarzu, przyjmować je będą lektorzy i przedstawiciele grup parafialnych. W intencji zmarłych wypominanych odprawiane będą Msze św. w kolejne niedziele miesiąca listopada.

7. Szacunek wobec naszych zmarłych wyraża się także w trosce o porządek i czystość na cmentarzu. Bardzo prosimy o wrzucanie do kontenerów cmentarnych tylko śmieci z cmentarza. Przed wrzuceniem prosimy o segregację śmieci na suche i mokre oraz umieszczenie ich w odpowiednich kontenerach.
8. W czwartek w czasie Mszy o godz. 18.15. będziemy polecać Panu Bogu zmarłych członków Honorowej Straży NSPJ.

9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie codziennie pół godziny przed każdą Mszą św., w I piątek od godz. 17.30. W czwartek po Mszy wieczornej Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00. Z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych w najbliższy piątek. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

10. W sobotę 4 listopada o godz. 16.45 spotkanie Straży Honorowej NSPJ w domu parafialnym.

11. Przed kościołem na stoisku młodzieżowym można nabyć znicze na groby naszych najbliższych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wyjazdy rekolekcyjne młodzieży.

12. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 7.30 zmianka tajemnic różańca. Zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe.

13. Są jeszcze wolne miejsca na Dróżki Kalwaryjskie za zmarłych. Wyjazd w przyszłą sobotę 4 listopada o godz. 7.00. Zapisy w zakrystii kościoła.

14. Msza św. dla chorych, ludzi starszych i samotnych zostanie odprawiona 12 listopada o godz. 14.00. Po Mszy zapraszamy na spotkanie przy stole.

15. Z wielką radością pragniemy poinformować, ze nasz parafianin Pan Eugeniusz Jurecki w minionym tygodniu otrzymał nagrodę Caritas naszej diecezji „Dzban św. Jana Kantego”. Jest to wyróżnienie przyznawane darczyńcom, współpracownikom i wolontariuszom, którzy na co dzień spieszą z pomocą potrzebującym.
Serdecznie gratulujemy Laureatowi i dziękujemy za Jego dobre, pomocne serce.

XXIX Niedziela Zwykła 22 X 2017 r.

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w całym Kościele jako Światowy Dzień Misyjny. W intencjach misyjnych Kościoła, będziemy modlić się także w czasie nabożeństwa różańcowego, które odprawiane jest codziennie o godz. 17.45.

2. W tym tygodniu:
- w poniedziałek wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego.

- w czwartek spotkanie Apostolatu Maryjnego po Mszy wieczornej.

- W piątek 27 października ostatnie w tym roku Czuwanie Hałcnowskie. Przewodniczyć mu będzie ks. Bp Tadeusz Rakoczy oraz parafia Czaniec. W czasie czuwania będziemy modlić się za Papieża Franciszka i Kościół Święty a także w intencji ks. bp Tadeusza z okazji jego imienin. Początek jak zawsze o godz. 18.00, Msza św. o godz. 20.00. Z tej racji w tym dniu nie będzie Różańca o 17.45.

- w sobotę święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W czasie Mszy wieczornej odbędzie się obrzęd przyjęcia nowych ministrantów. Po Mszy zapraszamy rodziców nowych ministrantów na spotkanie do domu parafialnego.

3. Msza św. w intencji dzieci rocznych zostanie odprawiona w niedzielę 29 paź-dziernika o godz. 10.30. Prosimy o zgłaszanie dzieci w zakrystii lub w kancelarii para-fialnej. Na tę Eucharystię zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do I-Komunii Świętej wraz z rodzicami. Msza będzie połączona z kazaniem dla najmłodszych parafian oraz błogosławieństwem dzieci.
Także w przyszłą niedzielę, czasie Mszy św. o godz. 12.15 będzie udzielany sakrament Chrztu św. Przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św. Obecność rodziców i chrzestnych obowiązkowa!

4. Wypominki roczne i jednorazowe można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

5. Przed kościołem u młodzieży można nabyć znicze na groby naszych najbliższych oraz płytę z nagraniem przedstawienia „Chata”. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wyjazdy rekolekcyjne młodzieży.
6. Polecamy najnowszy numer naszej parafialnej gazetki „W Moim Kościele”

7. W najbliższym tygodniu prosimy o zwrot wypożyczonych strojów komunijnych.

8. Apostolstwo Dobrej Śmierci serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na Dróżki za zmarłych do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd w sobotę 4 listopada o godz. 7.00
z parkingu. Koszt 30 złotych, zapisy w zakrystii.

9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Heleny Bąk i Walerii Piper.
Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.

 

 

XXVIII Niedziela Zwykła 15 X 2017 r.

1. Dziś obchodzony jest w Polsce Dzień Dziecka Utraconego. W intencji rodziców, którzy utracili swoje dzieci pragniemy modlić się podczas nabożeństwa różańcowego oraz Mszy św. wieczornej. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe odprawiane są w naszej świątyni codziennie o godz. 17.45.
Dziś w naszej diecezji odbywa się liczenie wiernych.

2. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane dziś na spłatę
remontu kaplicy MB Fatimskiej i kamiennego krzyża z ul. Witosa.

3. W tym tygodniu:
a) w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,
b) we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego,
c) w środę św. Łukasza Ewangelisty, patrona lekarzy i wszystkich pracowników służby zdrowia, pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego,
d) w piątek św. Jana Kantego, kapłana, patrona naszej diecezji,
e) w sobotę bł. Jakuba Strzemię.

4. Od dziś przed kościołem na stoisku młodzieżowym będzie można nabyć znicze na groby naszych najbliższych. Dochód ze sprzedaży młodzież przeznaczy na wyjazdy rekolekcyjne. Także przed kościołem i w księgarence można nabyć najnowszy numer naszego miesięcznika parafialnego „W Moim Kościele”. W nim miedzy innymi nowy cykl katechez o przykazaniach kościelnych, wywiad z ks. Michałem Markiem, dalszy ciąg relacji z pieszej pielgrzymki do San Giovanni Rotondo.
Opisane są również 3 projekty obywatelskie dotyczące naszej dzielnicy, na które można głosować do najbliższego czwartku. Na wszystkie projekty można oddawać głosy przez podaną stronę internetową lub w siedzibie Rady Osiedla.
5. Ks. Piotr Pawlukiewicz – jeden z najbardziej znanych kaznodziejów i rekolekcjonistów w Polsce, we wtorek 17 października wygłosi w Hałcnowskiej Bazylice, katechezę o Bożym sądzie żywych i umarłych. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00. Wcześniej o godz. 18.15 ks. Piotr odprawi Mszę św. i wygłosi kazanie.

6. Wypominki roczne i jednorazowe można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

7. Z racji obchodzonego 14 października Dnia Edukacji Narodowej zapraszamy
w przyszłą niedzielę nauczycieli, katechetów i wychowawców na Mszę św.
o godz. 10.30, która zostanie odprawiona w ich intencji. Po Mszy zapraszamy na spotkanie przy stole do domu parafialnego.

8. W piątek odbył się pogrzeb śp. Zdzisławy Muchy. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

 

XXVII Niedziela Zwykła 8 X 2017 r.

1. W dzisiejszą niedzielę w całej Polce przeżywamy XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!” Z tej racji zbierana jest ofiara do puszek na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.
W dzisiejszą niedzielę Akcja Katolicka po każdej Mszy św. zaprasza do domu parafialnego na ciasto domowego wypieku.

2. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych, które odprawiane są w naszej świątyni codziennie o godz. 17.45.

3. W tym tygodniu:
a) w poniedziałek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka,
b) w środę św. Jana XXIII, papieża,
c) w czwartek św. Jana Beyzyma, na wieczorną Mszę św. i spotkanie po niej, proszeni są kandydaci do Bierzmowania.
d) w piątek bł. O. Honorata Koźmińskiego,
e) w sobotę św. Małgorzaty Marii Alacoque

4. Zarząd Koła Emerytów nr 7 Hałcnów zaprasza we wtorek 10 października na obchody Dnia Seniora. Msza św. w Bazylice w intencji Seniorów o godz. 14.00, następnie spotkanie przy stole w Domu Weselnym „Bartek” - ul. Kryształowa 14. Organizatorzy proszą o wcześniejsze poGaleria


Sanktuarium
Matki Bożej Bolesnej

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Nawiedzenia N.M.P.
43-344 Bielsko-Biała Hałcnów
ul. Wyzwolenia 336
tel. 33 81-07-250