DALSZE KORZYSTANIE Z WITRYNY OZNACZA ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW
COOKIES, ZGODNIE Z AKTUALNYMI USTAWIENIAMI PRZEGLĄDARKI. WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ W POLITYCE COOKIES
1993-2018

25-lecie

Koronacji Piety Hałcnowskiej
Parafia
Nawiedzenia N.M.P.
Parafia Nawiedzenia N.M.P.
Ogłoszenia


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVI Niedziela Zwykła 22 VII 2018 r.

 

1. Dziś Nieszpory o 17.45

2. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w dni powszednie odprawiane są o godz. 7.15 i 18.15. Spowiedź św. jest codziennie pół godziny przed Mszą św.

 

3. W tym tygodniu:
- w poniedziałek święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy;
- we wtorek wspomnienie św. Kingi;
- w środę święto św. Jakuba, apostoła. W tym dniu wspominamy także
św. Krzysztofa, patrona kierowców i wszystkich podróżujących. Poświęcenie pojazdów odbędzie się po zakończeniu Mszy św. wieczornej.
- w czwartek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny

4. Parafian oraz gości zapraszamy na modlitewne czuwanie w piątek 27 lipca. W czasie czuwania będziemy modlić się w sposób szczególny „o dar modlitwy, rozpoznawanie i wypełnianie woli Boga oraz święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego”. Początek, jak zawsze o godz. 18.00. Msza św. o godz. 20.00.

5. W niedzielę 29 lipca na Mszy św. o godz. 12.15 udzielać będziemy Sakramentu Chrztu św. Błogosławieństwo dzieci rocznych o 10.30. Przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św.

 

6. Siostry Serafitki z Białorusi przesyłają podziękowanie naszej parafii za każdy dar serca przeznaczony na cele pomocy potrzebującym chrześcijanom na wschodzie. W imieniu sióstr, wszystkim zaangażowanym w zbiórkę składamy serdeczne: Bóg zapłać!

 

 XV Niedziela Zwykła 15 VII 2018 r.

1. Dziś Nieszpory o 17.45

2. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w dni powszednie odprawiane są o godz. 7.15 i 18.15. Spowiedź św. jest codziennie pół godziny przed Mszą św.

3. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na prace remontowe i przygotowanie Jubileuszu.

4. W tym tygodniu:
- w poniedziałek obchodzimy Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej
- we wtorek 17 lipca zapraszamy na maryjną katechezę do Bazyliki. Temat najbliższej katechezy: „Czy Jezusowi nie przeszkadza to, że czcimy Maryję, czyli coś o pobożności Maryjnej”. Początek o godz.19.00.

5. W księgarence i zakrystii można nabyć wakacyjny numer naszego miesięcznika parafialnego „W moim Kościele”.

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Bolesława Oskwarka i Józefa Urbańca,polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

XIV Niedziela Zwykła 8 VII 2018 r.

1. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku. W ambulansie zaparkowanym przed Domem Parafialnym odbywa się Akcja Krwiodawstwa.

2. Dziś Nieszpory o 17.45
3. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w dni powszednie odprawiane są o godz. 7.15 i 18.15. Spowiedź św. jest codziennie pół godziny przed Mszą św.

4. W tym tygodniu:
- Spotkanie dla rodziców i dzieci, które wyjeżdżają na obóz sportowy do Jastarni odbędzie się w poniedziałek 9 lipca po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym.
- w środę święto św. Benedykta patrona Europy

5. U ministrantów i w księgarence można nabyć najnowszy, wakacyjny numer naszego miesięcznika parafialnego „W moim Kościele”.

6. Na cmentarzu umieszczono dodatkowy duży kontener na szklane znicze oraz mały na pa-pier, zgodnie z obowiązkiem nowej segregacji. Bardzo prosimy o przestrzeganie segregacji i zwrócenie uwagi na osoby, które nie szanując powagi miejsca, przywożą na cmentarz domowe śmieci. Dokładne zasady nowej segregacji podane są w Dniu Pańskim.

7. Zbliża się czas ważnego dla naszej parafii Jubileuszu Koronacji Piety Hałcnowskiej. W związku z tym podjęto pewne prace remontowe i porządkowe oraz przygotowywane są pamiątki tego wydarzenia. W związku z dużymi wydatkami, po konsultacji z Radą Ekonomiczną Parafii, w trzecie niedziele miesiąca składka niedzielna będzie przeznaczona na cele remontowe i organizacyjne Jubileuszu. Dokładny wykaz przeprowadzanych remontów i prac znajduje się w Dniu Pańskim.

8. Już dziś zapraszamy w trzeci wtorek lipca na maryjną katechezę do Bazyliki. Temat naj-bliższej katechezy: „Czy Jezusowi nie przeszkadza to, że czcimy Maryję, czyli coś o poboż-ności Maryjnej”. Początek o godz.19.00

9. Zapraszamy wszystkich parafian na wycieczkę w Tatry, która odbędzie się w sobotę 14 lipca. Razem przejdziemy trasę do Doliny 5 Stawów (ok. 6 godz.). Wyjazd w sobotę o 6.00. Koszt: 10 zł. Zapisy tylko dzisiaj w zakrystii. Liczba miejsc ograniczona.

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Andrzeja Nikla, polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

 

Odpust Parafialny Nawiedzenia NMP 1 VII 2018 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy tradycyjny Odpust Hałcnowski
i 2 rocznicę ogłoszenia naszego kościoła Bazyliką.
Sumie Odpustowej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie ks. Jerzy Pytraczyk, ojciec duchowny naszego seminarium obchodzący w tym roku 25 lat kapłaństwa. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo dzieci oraz matek oczekują-cych potomstwa. Nieszpory o godz. 17.45. Wychodząc z kościoła można zabrać kartki z re-produkcją obrazu Nawiedzenia NMP z głównego ołtarza. Na odwrocie znajduje się tradycyjna modlitwa za dzieci.

2. Zapraszamy na stoisko młodzieżowe, gdzie można nabyć hałcnowskie koszulki oraz książki o tematyce Maryjnej

3. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w tygodniu odprawiane są o godz. 7.15 i 18.15. Spowiedź św. jest codziennie pół godziny przed Mszą św.

4. W tym tygodniu:
- jutro 2 lipca drugi dzień obchodzenia Odpustu Nawiedzenia NMP
z możliwością zyskania odpustu zupełnego. Msze św. o godz. 6.30, 9.15, 18.15

- we wtorek Święto św. Tomasza, apostoła, Msza wieczorna w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy spotkanie w Domu Parafialnym.
- w piątek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
- w sobotę spotkanie Straży Honorowej NSPJ o godz. 16.45 w domu parafialnym.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W I czwartek Godzina Święta o 17.30, Msza św. wynagradzająca NSPJ o godz. 18.15. Po Mszy adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 20.00.

6. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic Różańca po Mszy o godz. 7.30. Akcja Katolicka zaprasza na ciasta domowego wypieku. Także w niedzielę 8 lipca odbędzie się Akcja Krwiodawstwa w ambulansie zaparkowanym przed Domem Parafialnym.

7. Serdecznie dziękujemy osobom, które pomogły w czyszczeniu kostki wokół kościoła.

 

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

24 VI 2018 R.

Pięknych, słonecznych, pokrzepiających wakacji,
spędzonych z Bogiem i na Jego chwałę
życzą duszpasterze Parafii Nawiedzenia NMP w Bielsku-Białej Hałcnowie


1. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa dziś i w pozostałe dni o godz. 18.00.

2. W czasie wakacji, od jutra, Msze św. w tygodniu odprawiane będą rano o godz. 7.15; po południu o godz. 18.15. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.30 rano (z wyjątkiem uroczystości i odpustu).
Przypominamy, że Spowiedź w naszym kościele jest w tygodniu pół godziny przed każdą Mszą św. i 15 minut przed Mszą niedzielną. Bardzo prosimy o niezostawianie spowiedzi na czas Mszy św.

3. W czwartek Msza św. w intencji ks. Proboszcza z okazji imienin o godz. 18.15

4. W piątek 29 czerwca przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. odprawiane będą o godz.: 6.30, 7.15, oraz wieczorem o godz. 20.00. W naszym kościele można uzyskać w tym dniu odpust zupełny. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Także w tym dniu wypada kolejne Czuwanie Hałcnowskie. Będzie mu przewodniczył ks. bp Piotr Greger wraz z Arcybractwem Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa z naszej diecezji. Msze św. będą koncelebrować tegoroczni Neoprezbiterzy. Początek czuwania o godz. 18.00, w programie Droga Krzyżowa, Różaniec oraz Msza św.
Spowiedź od godz. 18.00.

5. W niedzielę 1 lipca tradycyjny Odpust Hałcnowski i 2 rocznica ogłoszenia naszego kościoła Bazyliką. Sumie Odpustowej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi Jerzy Pytraczyk, ojciec duchowny naszego seminarium obchodzący w tym roku 25 lat kapłaństwa. Na sumę serdecznie zapraszamy poczty sztandarowe, OSP Hałcnów, dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci w strojach komunijnych, przedstawicieli wszystkich wspólnot i organizacji parafii oraz dzielnicy. Przez całą niedzielę po każdej Mszy św. udzielać będziemy specjalnego błogosławieństwa dzieciom oraz matkom oczekującym potomstwa.
Jeszcze raz zwracamy uwagę, że w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy o 12.15, tylko o 12.00!

6. Do chorych z racji Odpustu parafialnego i pierwszego piątku miesiąca udamy się w najbliższy piątek 29 czerwca od godz. 9.00. Chorych prosimy zgłaszać
w zakrystii.

7. Przygotowujemy się do Odpustu parafialnego. Wszystkich pragnących pomóc w czyszczeniu kostki wokół kościoła, zapraszamy w ciągu dnia od poniedziałku do czwartku w dowolnych godzinach.

Podziekowanie:
Siostry Felicjanki - Misjonarki serdecznie dziękują za złożoną ofiarę 18.941 zł i 30 Euro na cele misyjne oraz wszystkim, którzy przesyłają ofiary na misyjne konto bankowe.

Niech Bóg bogaty w Miłosierdzie wynagrodzi hojność serc i Waszą życzliwość i gościnność.

 

XI Niedziela Zwykła 17 VI 2018 r.

1. Dziś i przez wszystkie dni tygodnia Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 18.00.

2. W tym tygodniu:
- we wtorek 19 czerwca zapraszamy na katechezę maryjną do Bazyliki. Temat spotkania: Czy Jezus miał braci i jaką żoną była Maryja, czyli coś o dogmatach Maryjnych. Katechezę poprowadzi ks. Jacek Pędziwiatr. Początek o 19.00. Przed i po katechezie będzie możliwość kupienia ciekawych książek o tematyce maryjnej.

- w czwartek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, spotkanie Apostolatu Maryjnego po Mszy wieczornej.

- w piątek świętych męczenników Jana Fishera i Tomasza More'a. W tym dniu Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla klas IV-VI o 7.15, dla klas I-III o 8.15, dla pozostałych klas oraz dla uczniów szkół średnich i zawodowych o 18.15.
3. W przyszłą niedzielę Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela, błogosławieństwo dzieci rocznych o godz. 10.30, prosimy o zgłaszanie dzieci w zakrystii. Chrzest o godz. 12.15, przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św.

4. Na cmentarzu przy budynkach technicznych zamontowano wieszaki z konewkami do podlewania kwiatów, można z nich korzystać według potrzeby. Serdecznie dziękujemy wykonawcy i ofiarodawcy. Przy okazji serdecznie prosimy o zwracanie uwagi osobom, które przywożą na cmentarz domowe śmieci, nie szanując miejsca pochówku zmarłych.

5. Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy tradycyjnie 6 sierpnia
z Bazyliki w Hałcnowie. Zapisy przez stronę internetową lub w wybranych punktach. Więcej informacji na plakacie.

6. Fundacja Zapobiegania i Resocjalizacji Uzależnień zaprasza 23 czerwca na Błonia w Bielsku-Białej na VII Piknik Rodzinny z Nadzieją. Więcej informacji na plakacie i ulotkach.

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Tadeusza Podstawnego. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

 

 

X Niedziela Zwykła 10 VI 2018 r.

1. Dziś przed kościołem można złożyć ofiarę na Misje. Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

2. Dziś i przez wszystkie dni tygodnia Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00.
3. W tym tygodniu:
- w poniedziałek wspomnienie św. Barnaby;

- we wtorek św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła; Po wieczornej Mszy św. Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na wspólne czytanie i rozważanie Katechizmu Kościoła Katolickiego.

- w środę po wieczornej Mszy spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klas II gimnazjalnych i VII szkoły podstawowej wraz z rodzicami. Spotkanie dotyczy także uczniów chodzących do szkół poza Hałcnowem.

- w czwartek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;

- w sobotę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie wszystkich członków Duszpasterskiej i Ekonomicznej Rady Parafialnej.

4. W czwartek 14 czerwca o godz. 17.45 wyjazd na nocne parafialne czuwanie do Częstochowy. Powrót w piątek ok. 4 rano. Są jeszcze wolne miejsca w dodatkowym autobusie. Do czwartku można składać w zakrystii prośby i różne intencje, które zostaną odczytane w czasie wspólnej modlitwy przed obrazem Czarnej Madonny.

5. W piątek zapraszamy na Mszę o godz. 18.15 w intencji ks. Jana z racji zbliżających się imienin.

6. Zachęcamy do składania kandydatur do corocznej nagrody naszego Sanktuarium. Zgłoszenie kandydatury powinno zawierać uzasadnianie.

7. Już dziś zapraszamy we wtorek 19 czerwca na kolejną katechezę maryjną do Bazyliki. Temat spotkania: Czy Jezus miał braci i jaką żoną była Maryja czyli coś o dogmatach Maryjnych. Katechezę poprowadzi ks. Jacek Pędziwiatr.


Ogłoszenie szkolne:
Zebranie z rodzicami dzieci zapisanych na rok szkolny 2018/2019 do klasy pierwszej
w Szkole Podstawowej nr 28 w Bielsku-Białej odbędzie się 12 czerwca 2018 r.
o godz. 16.00 w szkolnej jadalni. (Dyrektor Szkoły mgr Jolanta Fajkis)

 

IX Niedziela Zwykła 3 VI 2018 r.

1. Dziś Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa połączone z procesją Eu-charystyczną o godz.17.45, w pozostałe dni do piątku włącznie po wieczornej Mszy połączone z procesją.

2. W tym tygodniu:
- we wtorek Msza wieczorna w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy spotkanie w domu parafialnym;
- spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po wieczornej Mszy św.;
- 7 czerwca pierwszy czwartek miesiąca i zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O 17.30 Godzina Święta, Msza wygradzająca NSPJ o 18.15. Po procesji błogosławieństwo wianków. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00.
- w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
- w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
3. W przyszłą niedzielę będziemy gościć siostrę misjonarkę, która będzie opowiadać o pracy misyjnej i zbierać ofiarę na cele misyjne.

4. Akcja Katolicka w przyszłą niedzielę zaprasza na ciasta domowego wypieku.

5. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na nocne czuwanie na Jasnej Górze, które nasza parafia będzie prowadzić z 14 na 15 czerwca. W programie udział w Apelu Jasnogórskim, modlitwa wspólna i w ciszy przed Cudownym Obrazem, Msza św. o północy. Wyjazd z Hałcnowa ok. 18.00 powrót ok. 4.00 rano. Zapisy w zakrystii. Z racji konieczności rezerwacji odpowiedniej ilości autobu-sów, prosimy o dokonanie zapisu, w miarę możliwości, w tym tygodniu.

6. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za pomoc w przygotowaniu pobytu w naszej parafii dzieci z Białorusi.

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszej parafianki śp. Elżbiety Handzlik. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

 

Niedziela Trójcy Przenajświętszej 27 V 2018 r.

1. Dziś na boisku przy kościele odbywa się Hałcnowski Dzień Sportu i Rajd Rowerowy. Dokładne informacje znajdują się na plakatach. Strat Rajdu o godz. 11.30, początek roz-grywek i zabaw na boisku o 13.30. W domu parafialnym można dokonać jeszcze zapisu na rajd i odebrać koszulki rajdowe.

2. Grupa charytatywna przy kościele zbiera dziś ofiarę na wypoczynek dzieci z Białorusi, która na początku czerwca przyjedzie do naszej parafii z siostrą Eucharią. Niech złożona ofiara będzie wyrazem naszej życzliwości i gościnności. Można także przekazać produkty żywnościowe. Informacje w Zakrystii.
3. Dziś i przez kolejne dni tygodnia Nabożeństwo Majowe o godz. 17.45. W czasie dzisiejszego nabożeństwa utwory ku czci Maryi będzie grał zespół kameralny. Wykaz nabożeństw majowych przy kapliczkach w Dniu Pańskim.

4. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. W tym dniu Msze św. odprawiane będą o godz. 6.15, 7.30, 9.15, po procesji ok. godz. 11.15 i o godz. 18.15. Po zakończeniu Mszy św. o godz. 9.15 wyruszy tra-dycyjna procesja ulicami: Siostry Małgorzaty Szewczyk, przez ogród Sióstr Serafitek, Su-charskiego i Wyzwolenia.. Mieszkańców prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji, natomiast Siostry Serafitki (I), Wspólnotę powstałą po seminarium odnowy wiary (II), społeczność szkoły 28 (III) oraz rodziców dzieci komunijnych (IV) - prosimy o przygotowanie ołtarzy. Elementy do dekoracji naszych domów można nabyć przy zakrystii kościoła. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci kl. III, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. oraz dziewczynki do sypania kwiatów. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy procesji. Przypominamy, że w Boże Ciało każdy katolik powinien uczestniczyć we Mszy św. Niech nasze uczestnictwo w Eucharystii i procesji będzie wyrazem naszej wiary i miłości do Jezusa Chrystusa.

5. Siostra Romana zaprasza wszystkie chętne dziewczynki do sypania kwiatów na próbę w poniedziałek i we wtorek o godz. 17.00 przy kościele.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św., w pierwszy piątek od godz. 17.30.
Ks. Proboszcz i ks. Michał odwiedzą chorych w pierwszy piątek od godz. 9.00. Ks. Jan i ks. Sławomir odwiedzą chorych w drugi piątek 8 czerwca. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.

7. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa w oktawie Bożego Ciała po Mszy wieczornej połączone z procesją.

8. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ w sobotę 2 czerwca o godz. 16.45 w domu parafialnym.

Z 14 na 15 czerwca nasza parafia będzie prowadzić nocne czuwanie na Jasnej Górze. W programie udział w Apelu Jasnogórskim, modlitwa wspólna i indywidualna przed Cudownym Obrazem, Msza św. o północy. Wyjazd z Hałcnowa ok. 18.00 powrót ok. 4.00 rano. Będzie to forma naszego przygotowania do Jubileuszu 25-lecia Koronacji Piety Hałcnowskiej, oraz szansa modlitwy w szczególnym miejscu wyjątkowej atmosferze. Zapraszamy całe grupy parafialne i indywidualne osoby. Zapisy w zakrystii.

 

Zesłanie Ducha Świętego 20 V 2018 r.

1. Dziś i przez wszystkie dni tygodnia Nabożeństwo Majowe o godz. 17.45. W przyszłą niedzielę w czasie nabożeństwa, na cześć Matki Bożej, będzie grał kwartet smyczkowy. Serdecznie zapraszamy.

2. Zapraszamy także do wspólnej modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych o godz. 19.30. Oto terminy i miejsca nabożeństw majowych:
21.05. ul. Zagrody - P. Holisz;
23.05. u Sióstr Serafitek;
24.05. ul. Wyzwolenia - P. Piątek, ul. 13 Zakrętów - P. Pysz;
26.05. ul. 13 Zakrętów - P. Janeczko.

3. W tym tygodniu:
- w poniedziałek 21 maja Święto Matki Kościoła, Msze św. o godz. 6.30, 9.15, 18.15.
W naszej Bazylice III Diecezjalna Pielgrzymka ludzi Chorych, Starszych
i Niepełnosprawnych. Msza św. o godz. 14.00 pod przewodnictwem ks. bp Piotra Gregera. Pół godziny przed Mszą okazja do spowiedzi. Serdecznie zapraszamy wszystkich ludzi chorych i starszych do tej szczególnej modlitwy.
Także w poniedziałek o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie dla chłopców klas III, którzy chcieliby zostać ministrantami.
- we wtorek 22 maja wspomnienie św. Rity z Casci. Błogosławieństwo róż po Mszy o godz. 6.30 i 18.15;
Także we wtorek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci w związku z organizacją Regionalnego Dnia Skupienia;
- w czwartek 24 maja Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
- w piątek 25 maja o godz. 18.00 rozpocznie się comiesięcznie Hałcnowskie Czuwanie.
W tym miesiącu czuwaniu przewodniczyć będą członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci, którzy o godz.12.00 rozpoczną Rejonowy Dzień Skupienia. Msza św. w ramach Czuwania o godz. 20.00.

- w sobotę 26 maja wspominamy św. Filipa Nerusza i obchodzimy Dzień Matki.
Pamiętajmy o naszych Mamach w modlitwie i codziennej postawie.
W tym dniu w Katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej ks. Bp Ordynariusz udzieli święceń prezbiteratu diakonom naszej diecezji. Pamiętajmy o kandydatach do święceń w naszych osobistych modlitwach.

4. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy, błogosławieństwo dzieci rocznych
o godz.10.30, prosimy o zgłaszanie dzieci w zakrystii. Chrzest o godz. 12.15, przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św.

5. Także w przyszłą niedzielę 27 maja odbędzie się na boisku przy kościele XXXIII Hałcnowski Dzień Sportu i Rajd Rowerowy. Dokładne informacje znajdują się na plakatach i stronie internetowej parafii. Zapisy na Rajd Rowerowy w domu parafialnym dzisiaj po każdej Mszy oraz w tygodniu po wieczornej Mszy św. Z racji konieczności druku właściwej wielkości i ilości koszulek rajdowych, prosimy o dokonanie zapisu najlepiej dziś do wieczora.

6. U ministrantów przed kościołem i w księgarence można nabyć nowy, majowy numer naszej parafialnej gazetki „W Moim Kościele”. Gorąco polecamy.

7. W dniach 3-10 czerwca w naszej Parafii będzie przebywać na wakacyjnym odpoczynku grupa dzieci z Sopoćkiń, z Białorusi wraz z naszą siostrą Eucharią. W niedzielę 27 maja, przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka na potrzeby związane z ich pobytem. Niech ta ofiara będzie wyrazem naszej życzliwości i gościnności. Można również przekazać produkty żywnościowe. Informacje w Zakrystii.

8. 31 maja będziemy obchodzić uroczystość Bożego Ciała. Tradycyjna procesja przejdzie ulicami Siostry Małgorzaty Szewczyk, przez ogród Sióstr Serafitek, Sucharskiego i Wyzwolenia. O przygotowanie ołtarzy prosimy Siostry, wspólnotę powstałą po Seminarium Odnowy Wiary, społeczność szkoły nr 28 oraz rodziców dzieci komunijnych. Już dziś zachęcamy parafian do udekorowania swoich domów. Elementy do dekoracji naszych domów można nabyć przy zakrystii kościoła.

Inne ogłoszenia:

• Społeczność Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku-Białej zaprasza uczniów kończących gimnazjum na dzień otwarty, który odbędzie się 24 maja, w czwartek, w godzinach od 8.30 do 14.00, w budynku przy ulicy Krasińskiego 17. Warto poznać tą szkołę, ponieważ prowadzi zajęcia na najwyższym poziomie edukacyjnym a uczniowie uzyskują znakomite wyniki. KTK uczy oraz wychowuje w duchu wartości katolickich.

• Zarząd Klubu HDK PCK przy naszej parafii, serdecznie dziękuje Krwiodawcom za podzielenie się swoim darem krwi w trakcie akcji, która odbyła się w dniu 13 maja. Czterdziestu trzech chętnych krwiodawców, przybyło w tym dniu do specjalistycznego ambulansu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach Odział Terenowy w Bielsku-Białej zaparkowanego przed Domem Pielgrzyma im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej - Hałcnowie. Ostatecznie krew oddały 27 osoby, dzięki którym Szpitale Bielska-Białej oraz powiatu bielskiego otrzymały do dyspozycji 12,150 litra bezcennej krwi.

 

Wniebowstąpienie Pańskie 13 V 2018 r.

1. Dziś członkowie Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta zbierają przed kościołem ofiarę do puszek na rzecz Kuchni Społecznej, która codziennie wydaje kilkaset gorących posiłków dla ludzi bezdomnych, samotnych oraz rodzin wielodzietnych.

2. Dziś także przy naszym kościele trwa Akcja Krwiodawstwa w godz. od 9.00
do 14.00, a Akcja Katolicka zaprasza na ciasta domowego wypieku do domu parafialnego.

3. Dziś i przez wszystkie dni tygodnia Nabożeństwo Majowe o godz. 17.45.

4. Zapraszamy także do wspólnej modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych o godz. 19.30. Terminy i miejsca nabożeństw znajdują się w Dniu Pańskim.

5. We wtorek 15 maja odbędzie się kolejna katecheza z cyklu „Wszystko o Maryi”. Temat katechezy: „Pocałunek w Złotej Bramie czyli legendy i podania o Maryi.” Katecheza, którą poprowadzi ks. Jacek Pędziwiatr, rozpocznie się o godz. 19.00. Wcześniej o 18.15 ks. Jacek odprawi Mszę św.

6. W czwartek o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. z okazji 50-lecia Hałcnowskiego Koła Polskiego Związku Emerytów i Rencistów.

7. W piątek 18 maja od godz. 16.45 rozpocznie się popołudnie skupienia dla wszystkich członków Róż Różańcowych z naszej parafii. W programie Różaniec, konferencja, nabożeństwo Majowe i Msza św.

8. Także w piątek 18 maja o godz. 18.15. Msza św. w intencji ks. Sławomira z okazji jego imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Solenizanta.
9. Apostolstwo Dobrej Śmierci przypomina, że coroczne sprzątanie wokół Kościoła przed Dniem Skupienia ADŚ, odbędzie 14 maja we wtorek o godz. 15.00. W razie niepogody sprzątanie odbędzie się 15 maja. Do tej szczególnej troski o piękno naszego sanktuarium Apostolstwo zaprasza wszystkich swoich członków i sympatyków.

10. Spotkanie Grupy Charytatywnej odbędzie się w środę po wieczornej Mszy św. w domu parafialnym.

11. W sobotę 19 maja odbędzie się spotkanie uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz.10.00 w Bazylice. Po południu o godz.14.00 Msza św. w intencji OSP Bielsko-Biała. Więcej informacji o obchodach Dnia Straża-ka w Dniu Pańskim. Msza wieczorna z obrzędem ustanowienia nowych lektorów.

12. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

13. U ministrantów przed kościołem i w księgarence można nabyć nowy, majowy numer naszej parafialnej gazetki „W Moim Kościele”. Gorąco polecamy.

14. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży Bierzmowanej za dar pieniężny złożony na cele naszego kościoła.

15. W minionym tygodniu zasadzono i rozłożono w donicach kwiaty wokół kościoła. W donicach znajdują się ostre wkłady chroniące kwiaty przed kunami. Prosimy opiekunów dzieci o uwagę, aby bawiące się dzieci nie skaleczyły się i nie wyrywały kwiatów. Bardzo prosimy także osoby używające ławki z ołtarza polowego, aby za każdy razem odniosły je na miejsce. Serdecznie dziękujemy Pani Wiesi i Pani Laurze za po-sadzenie kwiatów.

16. W Niedzielę 27 maja odbędzie się XXXIII Hałcnowski Dzień Sportu i Rajd Rowerowy. Więcej informacji W Dniu Pańskim. Zapisy na Rajd od środy w domu parafialnym po wieczornej Mszy św.

17. Zapraszamy na spotkanie modlitewne z dzieleniem się Słowem Bożym w każdą niedzielę o godz.19.15 do domu parafialnego.

18. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszej parafianki śp. Anny Adamus, polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

 

OGŁOSZENIE OSP HAŁCNÓW

Ochotnicza Straż Pożarna Hałcnów serdecznie zaprasza mieszkańców, rodziców wraz z dziećmi oraz młodzież w dniu 19.05.2018r. na obchody Dnia Strażaka, które odbędą się na parkingu obok Domu Kultury w Hałcnowie. Od godziny 16.30 planowane są pokazy strażackie takie jak 1. Gaszenie domku z drewna 2. Pokaz Ratownictwa technicznego 3. Pokazy ratownictwa medycznego. Dla dzieci przewidziano liczne atrakcje oraz konkursy. Jednocześnie gorąco prosimy by w dniu 18.05 od godziny 19.30 nie pozostawiać samochodów na parkingach obok Domu Kultury, z uwagi na fakt wyłączenia ich z ruchu w dniu 19.05.2018r. Serdecznie zapraszamy.

 

PARAFIALNO-SZKOLNY KLUB SPORTOWY „BESKIDY”
ZAPRASZA

27 MAJA 2018 R. NA PIKNIK SPORTOWO-REKREACYJNY
XXXIII HAŁCNOWSKI DZIEŃ SPORTU WIOSNA 2018 ,
KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ NA OGRODZIE PARAFIALNYM.

W programie liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych:
11:30 - HAŁCNOWSKI RAJD ROWEROWY,
13:30 - Uroczyste otwarcie.
· Finały meczy piłki nożnej SP kl. III-IV oraz V-VI.
· Turniej piłki nożnej Gim. LO i OPEN - zgłoszenia M. Mielnik tel. 693 162 555.
14:30 - Biegi przełajowe - kat. Przedszkolaki, SP kl. I-II, III-IV, V-VI Gim. oraz Bieg rodzinny.
14:30 - Gry i zabawy sportowe dla najmłodszych.
16:00 - Dekoracja zwycięzców.
Ponadto: - pokaz Freestyle Football (trików piłkarskich), dmuchane zjeżdżalnie, wata cukrowa, popcorn, gofry, czary z balonów i baniek mydlanych, malowanie twarzy…
W trakcie imprezy czynny będzie bufet z napojami i słodyczami
Zabezpieczenie medyczne „Służba Maltańska".
Udział w imprezie na własną odpowiedzialność.
Wsparcie finansowe: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Urząd Miejski w Bielsku-Białej, Stowarzyszenia Parafiada im. J. Kalasancjusza, Rada Osiedla Hałcnów

 

VI Niedziela Wielkanocna 6 V 2018 r.

1. Dziś nasza parafia przeżywa Uroczystość I Komunii św. Dzieci kl. III po raz pierwszy przyjmą Chrystusa do swoich serc podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 10.30.

2. Dziś i przez wszystkie dni tygodnia Nabożeństwo Majowe o 17.45.

3. Zapraszamy także do wspólnej modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych o godz. 19.30. W tym tygodniu majówki odbędą się: 7.05 Pn.: ul. 13 Zakrętów (dawniej P. Szatan);8.05 Wt. - ul. Pod Kasztanem (P. Włosińska); 9.05 Śr.: ul. Bystra (P. Piecha), ul. Janowicka P. Włoch), ul. Macierzanki (P. Gacek); 10.05. Cz.: ul. Grenady (P. Gwizdała), ul Janowicka (P. Rąba), ul. Wyzwolenia (P. Budzyna); 12.05 Sb.: ul. Wyzwolenia (rondo), ul 13 Zakrętów (P. Pociask); 13.05 Nd.: ul. Księży Las, ul Maślaków (P. Gumińscy), ul. Janowicka (P. Rapacz)

4. W tym tygodniu obchodzimy:
- we wtorek Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu o godz. 10.00 w Hałcnowskiej Bazylice ks. Bp Roman Pindel udzieli święceń diakonatu 8 akolitom naszego seminarium. Wśród nich jest nasz parafianin Maciej Dunat. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

- w środę po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego
- w piątek 11 maja Msza wieczorna w intencji ks. Stanisława Śmietany z okazji jego imienin.
- w sobotę 12 maja o godz. 10.30 ks. Bp Piotr Greger udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii.
Spotkania przygotowujące do uroczystości Bierzmowania dla wszystkich kandydatów: w poniedziałek i w środę o 16.30., próba generalna w piątek o 19.00. Obecność obowiązkowa! Dodatkowa spowiedź dla kandydatów i ich najbliższych w piątek od 17.15

5. W przyszłą niedzielę 13 maja dzieci klas IV podczas Mszy św. o godz. 10.30 będą przeżywać Rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci i rodziców codziennie pół godzinny przed każdą Mszą św.
W tym dniu zmianka tajemnic różańca po Mszy o godz. 7.30, a Akcja Katolicka zaprasza na ciasta domowego wypieku.

6. Także w przyszłą niedzielę 13 maja odbędzie się przy naszym kościele akcja krwiodawstwa w godz. od 9.00 do 14.00, a Bielskie Towarzystwo św. Brata Alberta będzie zbierać ofiarę do puszek na obiady dla bezdomnych naszego miasta.

7. Już dziś zapraszamy we wtorek 15 maja do Bazyliki na kolejną katechezę z cyklu „Wszystko o Maryi”. Temat najbliższej brzmi: „Pocałunek w Złotej Bramie czyli legendy i podania o Maryi”.

8. 27 maja 2018 roku nasza parafia pragnie zorganizować I Hałcnowski Rajd Rowerowy. Rajd odbędzie się w ramach Hałcnowskiego Dnia Sportu i będzie formą uczczenia 25 rocznicy Koronacji Piety Hałcnowskiej. Trasa rajdu będzie liczyła 25 kilometrów. Zapisy od przyszłej niedzieli w domu parafialnym.
9. Skupienie dla Róż Różańcowych odbędzie się w piątek 18 maja od 16.45 w Bazylice.

OGŁOSZENIA KOŁA EMERYTÓW:
W związku z obchodami 50-lecia Koła nr 7 PZERI - 17.05.2018 r o godz. 16.00 - Msza św., a o godz. 17.00 - spotkanie w Domu Kultury.) Zarząd Koła prosi członków o zgłoszenie swego uczestnictwa w spotkaniu do dnia 7 maja. Ze względów organizacyjnych sprawa bardzo pilna!!! Dyżury w maju - 7 i 21 maja w godz. 9.00 -11.00

 

V Niedziela Wielkanocna 29 IV 2018 r. 

1. Jutro z naszej bazyliki wyrusza VI Piesza Diecezjalna Pielgrzymka do Łagiewnik. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki pod przewodnictwem ks. Bp Ordynariusza, przy ołtarzu polowym o godz. 12.00. Bardzo prosimy o niepozostawianie w godzinach dopołudniowych samochodów na parkingu przy kościele i domu kultury.

2. W tym tygodniu obchodzimy:
a) we wtorek 1 maja wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika, Msza o 18.15 w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci, po Mszy spotkanie w domu parafialnym;
b) w czwartek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. W naszym kościele Msze św. tak jak w każdą niedzielę. O godz. 10.30 Msza św. w intencji Ojczyzny;
c) w piątek św. Floriana męczennika, w tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach
o strażach, którym św. Florian patronuje. Na ten dzień ks. bp Ordynariusz udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych.

3. Z okazji zbliżających się Świąt: Flagi Państwowej oraz Konstytucji 3 Maja, gorąco zachęcamy do udekorowania naszych domów flagami narodowymi.
4. Rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w naszym Sanktuarium w tygodniu odprawiane będą o godz. 17.45. W czasie nabożeństw będziemy przypominać sobie historię kultu Piety Hałcnowskiej, modlitwą, śpiewem i muzyką będziemy dziękować Maryi za Jej szczególną obecność w naszej parafii. Wszystkich zapraszamy do licznego udziału. Równocześnie zachęcamy do wspólnej modlitwy przy kapliczkach lub krzyżach przydrożnych. Starajmy się pielęgnować tę piękną tradycję, sławiąc Najświętszą Maryję Pannę przez śpiew i modlitwę. Duszpasterze naszej parafii 3 maja przewodniczyć będą „majówce”
o godz. 19.30 przy krzyżu na ul. Serdecznej oraz ul. Sucharskiego.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek Godzina Święta o 17.30, Msza św. wynagradzająca NSPJ o godz. 18.15. Po Mszy adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. Okazja do spowiedzi codziennie podczas każdej Mszy św. oraz w I piątek od godz. 17.30. Chorych pragnących odwiedzin księdza z posługą sakramentalną w I piątek, prosimy zgłaszać w zakrystii.

6. Spotkanie Honorowej Straży Serca Pana Jezusa w sobotę 5 maja o godz. 16.45

7. W niedzielę 6 maja na Mszy św. o godz. 9.00 i 10.30 dzieci kl. III przystąpią do I Komunii św. Wszystkich wiernych nie związanych z Uroczystością I Komunii św. zapraszamy na Mszę św. o innej godzinie. Informujemy, iż w związku I-Komunią - wyjątkowo w tę niedzielę - Msza św. rozpocznie się o godz. 9.00 a nie o 9.15. Spowiedź św. dzieci komunijnych będzie w sobotę o godz. 9.00 dla klasy 3d,c, a dla klas 3a,b,e o 10.30.
Po spowiedzi próba generalna. Rodziców i bliskich dzieci prosimy o przystąpienie do spowiedzi w ciągu tygodnia lub w I piątek miesiąca. Módlmy się wszyscy w intencji dzieci, aby jak najowocniej mogły przeżyć spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym. Z racji Komunii św. zmianka tajemnic różańca będzie w drugą niedzielę miesiąca.

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marii Giertler, polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

 

IV Niedziela Wielkanocna 23 IV 2018 r.

1. W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii kwartet filharmoników z Tarnopola, z Ukrainy. Będą śpiewem chwalić Pana Boga w czasie każdej Mszy św., a po niej zapraszają na mini koncert. Muzycy po koncercie będą rozprowadzać swoje płyty. Przez kupno płyt możemy wspomóc ich działalność.

2. Dziś Nieszpory o 17.45
3. W tym tygodniu wspominamy:
- w poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, gł. patrona Polski
- w środę Święto św. Marka, Ewangelisty

4. We wtorek w naszym kościele odbędzie się całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Plan czuwania poszczególnych grup i osób umieszczony jest w Dniu Pańskim i na stronie internetowej parafii. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

5. W czwartek Msza św.  wieczorna w intencji Apostolstwa Maryjnego, po niej spotkanie w Domu Parafialnym.

6. W najbliższy piątek 27 kwietnia rozpoczynamy Czuwania Hałcnowskie. Tegoroczne Czuwania będą miały charakter duchowego przygotowania do Jubileuszu 25-lecia Koronacji Piety Hałcnowskiej. Do prowadzenia poszczególnych nabożeństw zaproszone są w tym roku różne wspólnoty istniejące w naszej diecezji wraz ze swoimi duszpasterzami i moderatorami. Pierwsze Czuwanie poprowadzą członkowie Odnowy w Duchu Świętym. Początek o godz.18.00, Msza św. o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na to wyjątkowe nabożeństwo.

7. W przyszłą niedzielę 29.04 w czasie Mszy św. o godz. 10.30 Błogosławieństwo dzieci rocznych, a o 12.15 będzie udzielany sakrament Chrztu. Dzieci roczne prosimy zgłaszać w zakrystii, bądź w kancelarii parafialnej. Przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę po Mszy św. wieczornej. Na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.

8. Przed kościołem u ministrantów oraz w księgarence można nabyć kwietniowy numer naszej parafialnej gazetki „W moim Kościele”. W Księgarence do nabycia także najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim szczególny dodatek: najnowsza adhortacja Papieża Franciszka o powołaniu do świętości „Gaudete et exultate”.

9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się w sobotę 28 kwietnia br. Wyjazd o godz. 7.00.

10. Zbliża się maj, a z nim nabożeństwa ku czci Matki Bożej. W czasie nabożeństw, każdy grający na jakimkolwiek instrumencie lub mający zdolności wokalne będzie mógł wykonać utwór na cześć Maryi. Zapraszamy wszystkich chętnych do zgłoszenia swojego muzycznego udziału w nabożeństwie panu Organiście lub któremuś z księży.

11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Anny Kanik i Andrzeja Małeckiego. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

12.  Dziękujemy wszystkim, którzy w zeszłą niedzielę złożyli ofiarę na Radio Anioł Beskidów. Zebrano 1364 zł.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Hałcnowskiej Bazylice

24 kwietnia 2018

Po Mszy o 7.15 Wystawienie Najświętszego Sakramentu
8.00 do 11.00 Siostry Serafitki (cała modlitwa w ciszy)
11.00 do 12.00 Róże Różańcowe
12.00 do 13.00 Akcja Katolicka
13.00 do 14.00 Apostolat Maryjny
14.00 do 15.00 Straż Honorowa NSPJ
15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
15.30 do 16.30 Apostolstwo Dobrej Śmierci
16.30 do 17.30 Oaza Rodzin
17.30 do 18.00 modlitwa według stałego programu

Grupy prowadzące godzinną adorację, drugie pól godziny modlą się w ciszy!

 

III NIEDZIELA WIELKANOCNA 15 IV 2018 r.


1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się X Ogólnopolski Tydzień Biblijny. pod hasłem: "Weźmijcie Ducha Świętego". Każdy uczestnik dzisiejszej Eucharystii otrzyma fragment Listu do Rzymian, a po południu o godz. 16:30 ks. bp Roman Pindel rozpocznie w naszym kościele Maraton Biblijny w czasie którego będzie czytany wspomniany List św. Pawła. 
W ramach Tygodnia Biblijnego wieczorna Msza święta będzie połączona z homilią. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

2. W piątek o godz. 18.15 na Mszę świętą zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Po Mszy świętej Celebracja Słowa Bożego z udziałem ks. bp Romana Pindla. Obecność obowiązkowa.

3. Dziś przed kościołem zbierana jest ofiara do puszek na diecezjalne radio Anioł Beskidów, a Akcja Katolicka zaprasza do Domu Parafialnego na ciasta domowego wypieku.

4. W najbliższy wtorek 17 kwietnia zapraszamy na katechezę „Krzew gorejący i runo Gedeona czyli co Stary Testament mówi o Maryi?”. Wygłosi ją ks. Jacek Pędziwiatr. Katecheza zostanie poprzedzona Mszą św. o godz. 18.15.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy w minioną niedzielę złożyli ofiarę na defibrylator. Zebrano 7630 zł co pozwoli także na zakup zestawu do resuscytacji.

6. Grupa osób uczestnicząca w Alfie i Seminarium Odnowy w Duchu Świętym zaprasza wszystkich parafian na spotkania, które odbywać się będą w każdą niedzielę po mszy św. wieczornej o godzinie 19:15 w Domu Parafialnym. W programie komentarz wybranego fragmentu Słowa Bożego, wspólna modlitwa, świadectwo i dzielenie przy kawie i herbacie. Spotkanie zakończy się o 21.00.

7. Apostolstwo Dobrej Śmierci serdecznie zaprasza wszystkich członków
i sympatyków na pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się w sobotę 28 kwietnia br. Wyjazd o godz. 7.00 , koszt 35 zł. Zapisy w Zakrystii. 
W programie : zwiedzanie wystawy „Niepodległości Polski”, Droga Krzyżowa na wałach, Msza święta, a w drodze powrotnej zwiedzanie Sanktuarium Ojca Pio w Siedlcu.

8. W księgarence parafialnej i u ministrantów do nabycia najnowszy numer miesięcznika w W Moim Kościele.

9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Krystyny Antonowicz, Bronisławy Radwan i Mariana Jończyka. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

Niedziela Miłosierdzia 8 IV 2018 r.

1. W dzisiejszą niedzielę nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Z tej racji Nieszporów nie będzie. Przed kościołem zbierana jest ofiara na defibrylator, który znajdowałby się na wyposażeniu naszego sanktuarium i służyłby wszystkim w sytuacjach nagłego zatrzymania krążenia. Ten środek ratujący życie będzie konkretnym wyrazem naszego miłosierdzia i pięknym darem z okazji Jubileuszu koronacji Hałcnowskiej Piety.
2. Oaza Młodzieżowa zaprasza dziś na godz. 16.00 do Domu Kultury na przedstawienie pt. „Rozdroża”.

3. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu w naszym kościele można zyskać odpust zupełny. Msze św. o godz. 6.30, 9.15 i 18.15. Z tej racji nie będzie Mszy o 7.15. W tym dniu obchodzimy w Polsce Dzień Świętości Życia. W czasie wieczornej Mszy św. będzie można podjąć lub odnowić Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Kartę podjęcia Duchowej Adopcji można otrzymać w zakrystii lub zabrać ją ze stojaka pod chórem.

4. We wtorek Msza wieczorna w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej.

5. W przyszłą niedzielę 15 kwietnia rozpoczyna się X Ogólnopolski Tydzień Biblijny. pod hasłem: "Weźmijcie Ducha Świętego". Każdy uczestnik niedzielnej Eucharystii otrzyma fragment listu do Rzymian, a po południu o godz. 16:30 Ks. Bp Roman Pindel rozpocznie w naszym kościele Maraton Biblijny w czasie którego będzie czytany wspomniany list św. Pawła.
6. Także w przyszłą niedzielę będzie zbierana ofiara do puszek na diecezjalne radio Anioł Beskidów, a Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

7. Już dziś zapraszamy we wtorek 17 kwietnia po Mszy wieczornej na katechezę „Krzew gorejący i runo Gedeona czyli co Stary Testament mówi o Maryi?”. Wygłosi ją ks. Jacek Pędziwiatr.

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Janiny Chrapkowicz i Zofii Stankiewicz. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.

 

Wielanoc 1 IV 2018 r.

Wszystkim Parafianom oraz Gościom z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy obfitości darów zmartwychwstałego Chrystusa, radości i mocy Ducha Świętego, otwartości na Jego tchnienie i pokój.

Pięknych Świąt Wielkanocnych!


1. Pragniemy serdeczne podziękować wszystkim, którzy przez swoją pracę i zaangażowanie pomogli nam pięknie i owocnie przeżyć Triduum Paschalne. Dziękujemy wszystkim Księżom, Służbie Liturgicznej, Panu Organiście, Scholi młodzieżowej i dziecięcej, Chórowi Parafialnemu. Wyrażamy wdzięczność Pani Kościelnej i S. Zefirynie, Paniom i Panom, którzy przygotowali w tym roku Ciemnicę i Grób Pański, w sposób szczególny Panu Piotrowi i pracownikom firmy pogrzebowej „Ostatnie Pożegnanie”, firmie kamieniarskiej Panów Wojciecha i Szymona Najbor, Pani Joli Wiercigroch za piękny dobór i ułożenie kwiatów, Panu Zbyszkowi i Mirosławowi. Dziękujemy wszystkim osobom i grupom prowadzącym modlitwy i adoracje, czynnie włączającym się w liturgię Triduum. Dziękuję wszystkim, którzy zadbali o czystość i piękno kościoła oraz placu wokół niego. Dziękuję strażakom OSP i Orkiestrze. Niech wszystkim Zmartwychwstały Chrystus wynagrodzi.
2. Dziś Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, Nieszpory o godz. 17.45
3. Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. tak, jak w każdą niedzielę. W czasie Mszy o godz. 12.15 będzie udzielany sakrament chrztu. Składka przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.
4. Od wtorku do soboty - Msza św. poranna o godz. 7.15 odprawiana będzie wraz z Nowenną w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
5. We wtorek Msza wieczorna za żyjących i zmarłych członków ADŚ, po Mszy spotkanie Apostolstwa w domu parafialnym.
6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta od 17.30, Msza wynagradzająca NSPJ o 18.15, po Mszy adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
7. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ w sobotę o godz. 16.45
8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia, Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Łagiewnik. Prosimy o dokonanie zapisów do środy. Wyjazd o 7.00 rano.
W Niedzielę Miłosierdzia będzie zbierana ofiara do puszek na defibrylator, który znajdowałby się na wyposażeniu naszego sanktuarium i służyłby wszystkim w sytuacjach nagłego zatrzymania krążenia. Ten środek ratujący życie byłby konkretnym wyrazem naszego miłosierdzia i pięknym darem z okazji Jubileuszu koronacji Hałcnowskiej Piety.
9. W środę odbył się pogrzeb śp. Ireny Krywult. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

Podziękowania za Kiermasz Wielkanocny
W imieniu rodziców Sandry Kamieniarz oraz organizatorów serdecznie dziękujemy osobom, które włączyły się w przygotowanie X Charytatywnego Kiermaszu Wielkanocnego, za okazaną pomoc i wsparcie materialne. Gorące podziękowania kierujemy do mieszkańców Hałcnowa i Gości którzy przybyli na kiermasz. Dzięki Państwa gorącym sercom, a przede wszystkim ogromnej ofiarności udało się zebrać 14122 zł.

Oaza młodzieżowa serdecznie zaprasza na przedstawienie pt.: „ROZDROŻA”, które będzie wystawione w Domu Kultury w drugi dzień świąt wielkanocnych 2.04 o 15.30 i 8.04 o 16.00

Niedziela Palmowa 25 III 2018 r.

1. W dniu dzisiejszym o godz. 10.30 poświęcenie palm przy ołtarzu polowym i procesja wokół kościoła. Po Mszy konkurs na najwyższą i najpiękniejszą palmę wielkanocną. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15, w czasie których zbierana będzie ofiara na kwiaty do Bożego Grobu. Wieczorna Msza św. o godz. 18.15.
Diecezjalne Spotkanie Młodzieży w Katedrze Św. Mikołaja w dzisiaj o godz. 13.30.
2. Przed kościołem i w Domu Parafialnym odbywa X Charytatywny Kiermasz Wielkanocny, którego dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację 13-letniej Sandry - mieszkanki naszej parafii. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Wykorzystajmy tę okazję, aby w prosty sposób wyrazić naszą miłość Bogu i bliźniemu.

3. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. zapraszamy do Bazyliki na niezwykły koncert Bielskiego Chóru Kameralnego „Adoramus Te”. W czasie koncertu usłyszymy najpiękniejsze utwory pasyjne z całego świata.
4. Okazja do spowiedzi dla tych, którzy jeszcze nie skorzystali z sakramentu pojednania bę-dzie w poniedziałek, wtorek i w środę od 6.00 rano i podczas Mszy św., popołudniu od godz. 17.00 i podczas Mszy św. Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na Triduum Paschalne!

5. Przed nami WIELKI TYDZIEŃ. Starajmy się przeżyć go prawdziwie po chrześcijańsku. Weźmy udział w nabożeństwach liturgii Triduum Paschalnego. Niech te dni będą dla nas czasem szczególnego przeżywania misterium męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Dokładny program Wielkiego Tygodnia znajduje się w „Dniu Pańskim”, na stronie internetowej parafii i na plakatach w gablotce.

6. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek początek liturgii o 18.15, w Wielką Sobotę o 19.15.

7. W Wielki Piątek obowiązuje Post ścisły, Droga Krzyżowa o godz. 14.00, a o 15.00 pierwszy dzień Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

8. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny co godzinę w sobotę od 9.30.

9. Procesja rezurekcyjna w Niedzielę Wielkanocną o godz. 5.30 rano. Pozostałe Msze św. według stałego porządku niedzielnego.
10. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna!

11. Sakrament chrztu św. będzie udzielany w Poniedziałek Wielkanocny podczas Mszy św. o godz. 12.15, a błogosławieństwo dzieci rocznych o 10.30. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych w Wielką Środę po Mszy wieczornej w kościele.
12. Nasz parafia organizuje w Niedzielę Miłosierdzia pielgrzymkę do Łagiewnik. Zapisy w zakrystii kościoła.
13. W księgarence najnowszy numer Gościa niedzielnego, w nim obrazek z piękną modlitwą odmawianą prze ojca Pio. oraz mini przewodnik po Triduum Paschalnym.

14. Kwietniowa zmianka różańcowa będzie 8 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia.

15. Oaza młodzieżowa serdecznie zaprasza na przedstawienie pt.: „Rozdroża”, które będzie wystawione w Domu Kultury w drugi dzień świąt wielkanocnych tj. 2.04 o 15:30. Więcej informacji o przedstawieniu z najdziemy w Dniu Pańskim.

16. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Wiesława Bącola i Bronisławy Zemanek. Polecajmy ich BożGaleria


Sanktuarium
Matki Bożej Bolesnej

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Nawiedzenia N.M.P.
43-344 Bielsko-Biała Hałcnów
ul. Wyzwolenia 336
tel. 33 81-07-250