DALSZE KORZYSTANIE Z WITRYNY OZNACZA ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW
COOKIES, ZGODNIE Z AKTUALNYMI USTAWIENIAMI PRZEGLĄDARKI. WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ W POLITYCE COOKIES
Żyjmy w mocy Bożego Ducha!

Rok św. Melchiora Grodzieckiego

Parafia
Nawiedzenia N.M.P.
Parafia Nawiedzenia N.M.P.
Ogłoszenia

ODPUST ku czci MB Bolesnej 15 IX 2019 r.

1. Dziś obchodzimy odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej i Jubileusz 26-lecia koronacji Piety Hałcnowskiej. Sumę o godz. 12.00 odprawi i wygłosi kazanie
ks. prof. Jacek Urban - dziekan Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego UJP2 w Krakowie, autor jednej z pierwszych monografii o Piecie Hałcnowskiej. Podczas Sumy nasza parafia przeżywać będzie także Dożynki. Organizator tego-rocznych dożynek – Róże Różańcowe i Parafialno-Szkolny klub „Beskidy” organi-zator Dnia Sportu, po zakończeniu Mszy zapraszają na poczęstunek na parafialne boisko. Wspólne wyjście orszaku dożynkowego, starostów oraz wszystkich chętnych o godz. 11.45 - od Domu Sióstr Serafitek.
O godz. 13.30 na boisku przy plebanii rozpocznie się Hałcnowski Dzień
Sportu. Koronka do 7 boleści Matki Bożej o godz. 17.30.

2. Dziś po wieczornej Mszy św. o godz. 19.15 przy ołtarzu polowym odbędzie się koncert zespołu „Igramy z Pokusą”. Wszystkich parafian i gości zapraszamy na to zwieńczenie naszego świętowania, wspólną zabawę i uwielbienie Boga.

3. Przed kościołem można nabyć najnowszy numer naszego miesięcznika „W moim Kościele”. Znajdziemy w nim wywiad z prezydentem Bielska-Białej i rozmowę z ks. Kamilem, relacje z wakacyjnego odpoczynku dzieci i młodzieży oraz informacje o grupach parafialnych. U Ministrantów można także nabyć monografię ks. Jacka Urbana o figurze MB Hałcnowskiej.

4. Dziękujemy za ofiary składane dziś na prace remontowe w naszej parafii.
W przyszłą niedziele będzie można złożyć ofiarę do puszek na diecezjalne radio Anioł Beskidów.

5. W najbliższy wtorek 17 września zapraszamy na spotkanie z Tomaszem Terlikowskim – znanym dziennikarzem i pisarzem katolickim, autorem wielu poczytnych książek. Wygłosi on katechezę: „O. WENANTY KATARZYNIEC - ŚWIĘTY KAPŁAN, NIEZWYKŁY ORĘDOWNIK”. Katecheza rozpocznie się
o godz. 19.00. Po katechezie będzie możliwość nabycia książek prelegenta.

6. W środę po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.

7. W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania. Spotkanie dotyczy wszystkich uczniów klas 8 mieszkających na terenie naszej parafii.

8. W piątek po wieczornej Mszy św. wspólnota Samuel zaprasza do wspólnego uwielbiania Boga przed Najświętszym Sakramentem. Adorację zakończy Msza św. o 20.30.
9. Także w piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie w domu parafialnym osób wyjeżdzających na Węgry.
10. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ludwika Białka. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

XXIII Niedziela Zwykła 8 IX 2019 r.

1. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 17.45.

2. Po każdej Mszy św. w domu parafialnym Akcja Katolicka zaprasza na ciasta domowego wypieku.

3. W sobotę 14 września Święto Podwyższenia Krzyża, W łączności z wydarzeniem ewangelizacyjnym „Polska pod krzyżem”, które odbędzie się na lotnisku w Kruszynie pod Włocławkiem, diecezja bielsko-żywiecka organizuje tego dnia modlitwy w kilku symbolicznych miejscach na terenie Beskidów. Więcej informacji znajdziemy na stronie naszej diecezji. Msza św. pod krzyżem na Hrobaczej Łące zostanie odprawiona
o godz. 11.00. Dla tych, którzy chcieliby wybrać się nanogach z Hałcnowa na tę Mszę, wspólne wyjście sprzed Bazyliki o godz. 7.30.

4. W niedzielę 15 września będziemy obchodzić odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej i Jubileusz 26-lecia koronacji Piety Hałcnowskiej. Sumę o godz. 12.00 odprawi i wygłosi kazanie ks. prof. Jacek Urban - dziekan Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego UJP2 w Krakowie, autor jednej z pierwszych monografii o Piecie Hałcnowskiej. Podczas Sumy nasza parafia przeżywać będzie także Dożynki. Organizator tegorocznych dożynek – Róże Różańcowe i Parafialno-Szkolny klub „Beskidy” organizator Dnia Sportu, po zakończeniu Mszy zapraszają na poczęstunek na parafialne boisko. Wspólne wyjście orszaku dożynkowego, starostów oraz wszystkich chętnych o godz. 11.45 - od Domu Sióstr Serafitek. Na to szczególne święto parafialne zapraszamy przedstawicieli wszystkich wspólnot parafialnych, poczty sztandarowe, strażaków OSP, dzieci do sypania kwiatów, dzieciw strojach komunijnych, parafian i gości.
Jeszcze raz informujemy, że w przyszłą niedzielę Suma odpustowa będzie
nie o 12.15, ale o godzinie 12.00! Po południu o godz. 13.30 na boisku przy plebanii rozpocznie się Hałcnowski Dzień Sportu. W czasie niego wiele atrakcji: gry, konkursy, zabawy. Po wieczornej Mszy św. o godz. 19.15 zapraszamy koncert zespołu „Igramy z Pokusą”, który odbędzie się przy ołtarzu polowym. W muzyce zespołu, która chwali Stwórcę, doszukać się można skocznej tarantelli, laty-noskiej bossanowy, bluesa i góralskiego folkloru. Dokładny program dnia sportu znajduje się w Dniu Pańskim. Zapraszamy na ten niezwykły koncert i wspólne uwielbianie Boga.

5. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na prace remontowe w naszej parafii.

6. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy Katechezy w Hałcnowskiej Bazylice. Już dziś zapraszamy na spotkanie z Tomaszem Terlikowskim - znanym dziennikarzem i pisarzem katolickim, autorem wielu poczytnych książek. We wtorek 17 września wygłosi on w naszej Bazylice katechezę: „O. Wenanty Katarzyniec - święty kapłan, niezwykły orędownik”. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00.

7. Osoby wybierające się na parafialny wyjazd na Węgry proszone są o dokonanie wpłaty.

8. W zeszłą sobotę odbył się pogrzeb śp. Franciszka Tarnawy, polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

XXII Niedziela Zwykła 1 IX 2019 r.

1. Dziś przypada 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Módlmy się o pokój na całym świecie, pokój w naszej Ojczyźnie i naszych rodzinach. Dla uczczenia tego wydarzenia o godz. 14.00 zabrzmią dzwony naszego kościoła.
W dzisiejszą niedzielę odbywa się także coroczna pielgrzymka do Cieszyna ku czci św. Melchiora Grodzieckiego.

2. Jutro 2 września, w poniedziałek Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży o godz. 7.15, 8.15 i o godz. 18.15. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. Gorąco zachęcamy wszyst-kich uczniów, aby przez spowiedź i Eucharystię z Panem Bogiem rozpoczęli nowy rok szkolny.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek Godzina Święta od 17.30, o 18.15 Msza wynagradzająca NSPJ, adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. W piątek udamy się do chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą Mszą św., w pierwszy piątek od 17.30

4. Od poniedziałku godziny Mszy św. wracają do porządku rocznego. W dni powszednie pierwsza Msza ranna o godz. 6.30, druga o 7.15, wieczorem o 18.15.

5. Witamy w naszej parafii ks. Kamila Kaczora, który jest dyrektorem domu dziecka w Hałcnowie i przewodniczącym fundacji „Nadzieja”. Ks. Kamil będzie pomagał w pracy duszpasterskiej w naszej parafii i sanktuarium. Witamy także siostrę Ligię, która będzie katechetką i opiekunką Dzieci Maryi. Ks. Krzysztofowi Kurnikowi dziękujemy za jego posługę w naszym sanktuarium, a ks. Kamilowi i siostrze Ligii życzymy wszelkiego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

6. We wtorek Msza wieczorna w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy spotkanie w domu parafialnym. W środę spotkanie Kręgu Biblijnego.

7. W piątek 6 września na wieczorną Mszę zapraszamy wszystkie grupy działające przy parafii. Pragniemy w czasie tej Eucharystii zainaugurować nowy rok formacyjny i prosić o Boże bł. dla wszystkich wspólnot.

8. W sobotę spotkanie Straży Honorowej NSPJ w domu parafialnym o 16.45.

9. W przyszłą niedzielę Akcja Katolicka zaprasza na ciasta domowego wypieku do domu parafialnego.

10. 15 września, w dzień Odpustu Parafialnego odbędzie się XXXVI Hałcnowski Dzień Sportu. Szczegółowy program znajduje się w Dniu Pańskim.

11. Są jeszcze wolne miejsca na Dróżki Maryjne do Kalwarii Zebrzydowskiej
w sobotę 7 września. Zapisy w zakrystii.

12. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Czesławy Kogut. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

 

XXI Niedziela Zwykła 25 VIII 2019 r.

 

1. Dziś Nieszpory Maryjne o godz. 17. 45.

 

2. W tym tygodniu:
- jutro w poniedziałek Uroczystość MB Częstochowskiej;
- we wtorek wspomnienie św. Moniki;
- w środę św. Augustyna;
- w czwartek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

 

3. Ks. Jan odwiedzi chorych z posługą sakramentalną w poniedziałek 26.08 od godz. 8.30

 

4. Parafian oraz gości zapraszamy na kolejne hałcnowskie czuwanie w piątek 30 sierpnia. W czasie czuwania będziemy modlić się w sposób szczególny: „O dar wiedzy, błogosławieństwo Boże, zgodę i jedność w naszej Ojczyźnie”. Początek, jak zawsze o godz. 18.00. Msza św. o godz. 20.00. Modlitwie przewodniczyć będzie parafia Straconka i Mikuszowice.

 

5. Za tydzień w poniedziałek rozpoczęcie roku szkolnego. Msze św. dla dzieci i młodzieży o godz. 7:15, 8:15 oraz 18:15. Informacje dotyczące rozpoczęcia roku w szkole znajdują się w Dniu Pańskim.

 

6. Bardzo prosimy o zwrócenie uwagi na segregacje śmieci na cmentarzu. Niestety zdarzają się przypadki wyrzucania na cmentarz śmieci domowych lub budowlanych. Pamiętajmy, że troska o cmentarz parafialny jest wyrazem naszej miłości do zmarłych.

 

7. Apostolstwo Dobrej Śmierci serdecznie zaprasza członków i sympatyków na Dróżki Maryjne do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd 7 września br. o godz. 7.00 z parkingu. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii.

 

8. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na prace remontowe.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19 - poniedziałek 2 września 2019 r.
Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego o godz. 7.15, 8.15 i 18.15

 

Uroczystości szkolne:

8:00 – UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
DLA UCZNIÓW KLAS 4 – 6 uczących się w budynku przy ul. Wyzwolenia 343
9:00 – UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
DLA UCZNIÓW KLAS 1 – 3 uczących się w budynku przy ul. Wyzwolenia 343

10:30 – UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO DLA UCZNIÓW
KLAS 5 – 8 uczących się w budynku przy ul. Witosa 96

 

XX Niedziela Zwykła 18 VIII 2019 r.

 

1. Nieszpory dziś o godz. 17. 45.

 

2. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dziś na prace remontowe w naszej parafii.

 

3. W tym tygodniu:
- we wtorek wspomnienie św. Bernarda;
- w środę św. Piusa X, papieża;
- w czwartek Najświętszej Maryi Panny Królowej;
- w sobotę święto św. Bartłomieja, apostoła.

 

4. W piątek 23 sierpnia wspólnota Samuel zaprasza na wspólne uwielbienie Boga w Najświętszym Sakramencie. Początek o godzinie 18.15 Mszą Święta, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja będzie miała dwie części: pierwsza część to rozważanie fragmentu Pisma Świętego w ciszy, następnie odbędzie się wspólne uwielbienie Boga śpiewem. Adoracja będzie trwała do godziny 20.15.

 

5. W przyszłą niedzielę błogosławieństwo dzieci rocznych w czasie Mszy o godz. 10.30, Chrzest dzieci o godz. 12.15. Zapisy dzieci rocznych w zakrystii. Przygotowanie dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę po Mszy wieczornej.

 

6. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Koszyc i wyjazd para-fialny na Węgry. Informacje i zapisy w zakrystii.

 

7.  W sobotę odbył się pogrzeb śp. Marianny Onyszkiewicz. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

 

XIX Niedziela Zwykła 11.08.2019

1. Dziś Nieszpory o godz. 17.45

2. W tym tygodniu obchodzimy:
- w środę 14 sierpnia Uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego,
kapłana i męczennika, głównego patrona naszej diecezji.
Ksiądz Biskup Ordynariusz serdecznie zaprasza diecezjan do wzięcia udziału w oświęcimskich uroczystościach ku czci św. Maksymiliana.
Rozpoczną się one w kościele św. Maksymiliana o godzinie 8:30, skąd wyruszy procesja do byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Podobne nabożeństwo upamiętniające śmierć św. Maksymiliana zostanie odprawione o godzinie 8:00 w kościele Franciszkanów w Harmężach, po którym również wyruszy procesja do Auschwitz. Eucharystia pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Arcybi-skupa Marka Jędraszewskiego będzie celebrowana o godzinie 10:30 przy Bloku 11, na terenie KL Auschwitz.

- w czwartek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to tzw. święto nakazane, w które każdy katolik zobowiązany jest do uczestniczenia we Mszy św. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą, tak jak w każdą niedzielę. Nieszpory o godz. 17.45. W naszym Sanktuarium można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po-święcenie ziół i kwiatów po każdej Mszy św.;

- w sobotę wspomnienie św. Jacka, kapłana.

3. W przyszłą niedzielę 18 sierpnia składka przeznaczona będzie na prace remontowe w naszej parafii. W minionym miesiącu zakończono prace związane z alejkami na nowym cmentarzu, rozpoczęto także wymianę zniszczonych krzewów ozdobnych wokół kościoła i domu parafialnego, w sierpniu planowany jest także remont dachu na domu parafialnym oraz umycie i zapuszczenie impregnatem ogrodzenia wokół kościoła.

4. W naszej księgarence można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego oraz inną prasę katolicką.

5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisława Wojtyły.
Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

 

XVIII Niedziela Zwykła 4.08.2019

1. Nieszpory dziś o godz. 17.45.

2. We wtorek 6 sierpnia w święto Przemienia Pańskiego z naszej bazyliki wyrusza XXVII Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Częstochowy. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki pod przewodnictwem ks. Bp Piotra Gregera, przy ołtarzu polo-wym o godz. 8.00. Z tej racji Msza św. ranna w kościele będzie o 6.30.

3. W tym tygodniu:
- we wtorek Msza św. wieczorma w intencji człownków Apostolstwa Dobrej Śmierci,


po Mszy spotkanie w domu parafialnym.
- w czwartek św. Dominika
- w piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) - patronki Europy
- w sobotę święto św. Wawrzyńca.

4. Wyjazd pielgrzymki Róż Żywego Różańca do Piekar w czwartek o 7.30.

5. Nasza diecezja organizuje 12 października jednodniową pielgrzymkę do Koszyc – miej-sca śmierci św. Melchiora Grodzieckiego. Więcej informacji na stronie internetowej para-fii. Zapisy w zakrystii.

 

XVII Niedziela Zwykła 28.07.2019

1. Dziś Nieszpory o 17.45.
2. W tym tygodniu
- w poniedziałek wspomnienie św. Marty,
- w środę św. Ignacego z Loyoli,
- w czwartek św. Alfonsa Marii Liguoriego,
- w piątek 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Wierni, którzy nawiedzą kościół parafialny mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W tym tygodniu przypada także I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie rano i wieczorem pół godziny przed Mszą św., w piątek od godz. 17.30. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii. Ks. Jan z racji urlopu odwiedzi chorych 26 sierpnia.

4. W czwartek Godzina Święta o 17.30, Msza wynagradzająca NSPJ o 18.15.
Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00.
5. Spotkanie Honorowej Straży Serca Pana Jezusa w sobotę 3 sierpnia o godz. 16.45

6. 1 sierpnia rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynencji. Módlmy się w intencji uzależnionych i ofiarujmy w ich intencji nasze wyrzeczenia i abstynencję. Na ołtarzu św. Józefa znajduje się Księga trzeźwości.

7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Piekar Śląskich w dniu 8 sierpnia oraz na parafialny wyjazd na Węgry końcem września. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji na stronie internetowej parafii.

OGŁOSZENIA DUSZPASTESKIE
XVI Niedziela Zwykła - 21 VII 2019 r.

 

1. Dziś Nieszpory o 17.45.


2. Dziś oraz w poniedziałek i wtorek można przekazać dar na rzecz Caritas Drohobycz. Więcej informacji na stronie internetowej parafii.

 

3. W tym tygodniu:


- w poniedziałek święto św. Marii Magdaleny

- we wtorek św. Brygidy Szwedzkiej, patronki Europy

- w środę św. Kingi

- w czwartek 25 lipca Święto św. Jakuba, Apostoła. W tym dniu przypada również wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i wszystkich podróżujących. Z tej racji poświęcenie pojazdów mechanicznych odbędzie się po zakończeniu porannej oraz wieczornej Mszy św.

- w piątek wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców NMP. W tym dniu zapraszamy na kolejne hałcnowskie czuwanie. Poprowadzi je parafia z Leszczyn. Początek jak zawsze o godz. 18.00. Msza św. o godz. 20.00. Serdecznie zapra-szamy parafian i gości.


4. W najbliższą niedzielę 28 lipca na Mszy św. o godz. 10.30 błogosławieństwo dzieci rocznych, o 12.15 będzie udzielany sakramentu chrztu św. Dzieci roczne do błogosławieństwa można zgłaszać w zakrystii kościoła. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św.

 

 

XV Niedziela Zwykła 14.07.2019

1. Dziś Nieszpory o 17.45.
2. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w dni powszednie odprawiane są o godz. 7.15 i 18.15. Spowiedź św. jest codziennie pół godziny przed Mszą św.

3. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na prace remontowe w naszej parafii.

4. W tym tygodniu:
- w poniedziałek św. Bonawentury,
- we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel - Matki Bożej Szkaplerznej,
- Wspólnota Samuel zaprasza w piątek 19 lipca na wspólne uwielbienie Boga w Najświętszym Sakramencie. Rozpoczniemy Eucharystią o godz. 18.15, następnie adoracja i wspólne uwielbienia Boga do godziny 20.15.

5. W księgarence i zakrystii można nabyć wakacyjny numer naszego miesięcznika parafialnego „W moim Kościele”.

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Bolesława Pluto i Zofii Olmy,
polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

7. Na zaproszenie naszego rodaka ks. Krzysztofa Miklusiaka nasza parafia or-ganizuje wyjazd na Węgry w dniach 29.09 do 2.10.2019. W programie między innymi:Márianosztra, Budapeszt, Eger, Dolina Pięknej Pani, Dokładne informacje na stronie internetowej i facebookowej parafii. Koszt 950 zł.
Zapisy u ks. Proboszcza lub w zakrystii.

8. Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Hałcnowa współorganizuje zbiórkę dla Caritas w Drohobyczu. Zostanie ona przeprowadzona w dniach 21 do 23 lipca 2019 w domu parafialnym im Jana Pawła II w Hałcnowie. Grupa docelowa zbiórki to ubogie rodziny (także Polacy żyjący na kresach, Tatarzy krymscy), weterani wojny w Doniecku i Ługańsku. Będą zbierane: zabawki, sprzęt sportowy, żywność o długim terminie ważności, odzież materace, pościel, małe AGD, wózki inwalidzkie. Więcej informacji na stronie facebookowej Stowarzyszenia i Parafii.

 

 

Odpust Hałcnowski 7.07.2019

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy tradycyjny Odpust Hałcnowski. Sumie Odpustowej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie ks. Robert Samsel, dyrektor wydziału gospodarczego Kurii Bielsko-Żywieckiej. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo dzieci oraz matek oczekujących potomstwa. Nieszpory o godz. 17.45.

2. Także dzisiaj od 9.00 do 13.30 odbywa się Akcja Krwiodawstwa w ambulansie zaparkowanym przed Domem Parafialnym.

3. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w tygodniu odprawiane są o godz. 7.15 i 18.15. Spowiedź św. jest codziennie pół godziny przed Mszą św.

4. W tym tygodniu:
- jutro, w poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli,
- w czwartek Święto św. Benedykta – patrona Europy,
- w piątek wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu.

5. W przyszłą niedzielę 14 lipca Akcja Katolicka zaprasza na ciasta domowego
wypieku.

6. Serdecznie dziękujemy osobom, które pomogły w czyszczeniu kostki
i w porządkach wokół kościoła.

7. Spotkanie dla rodziców i dzieci, które wyjeżdżają na obóz sportowy do Jastarni organizowany przez P-SKS "BESKIDY" odbędzie się 8 lipca w poniedziałek po Mszy św. wieczornej (około godz. 19:00) w Domu Parafialnym.

8. W zakrystii można zapisać się na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy.

9. Przed kościołem u ministrantów i w księgarence można nabyć najnowszy numer naszego miesięcznika parafialnego „W moim Kościele”. Na stoisku młodzieżowym można nabyć koszulki hałcnowskie, patriotyczne i jubileuszowe.

10. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Józefy Lipskiej i Sylwestra Dybskiego. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

XIII Niedziela Zwykła 30.06.2019

1. Dziś ostatnie Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana o godz. 17.45.

2. W okresie wakacji, od jutra - 1 lipca, Msze św. w tygodniu odprawiane będą rano o godz. 7.15; po południu o godz. 18.15. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.30 rano (z wyjątkiem uroczystości i odpustu). Przypominamy, że Spowiedź w naszym kościele jest w tygodniu pół godziny przed każdą Mszą św. i 15 minut przed Mszą niedzielną. Bardzo prosimy o niezostawianie spowiedzi na czas Mszy św.

3. We wtorek 2 lipca tradycyjny Odpust Hałcnowski i 3 rocznica ogłoszenia naszego kościoła Bazyliką. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 9.15 i 18.15. W tym dniu kazania będzie głosił ks. Aleksander Smarduch. We wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna!

4. Niedzielne obchody Odpustu Hałcnowskiego odbędą się 7 lipca. Sumie Od-pustowej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Robert Samsel, dyrektor wydziału gospodarczego Kurii Bielsko-Żywieckiej. Na sumę serdecznie zapraszamy poczty sztandarowe, OSP Hałcnów, dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci w strojach komunijnych, przedstawicieli wszystkich wspólnot i organizacji parafii oraz dzielnicy. Przez całą niedzielę po każdej Mszy św. udzielać będziemy specjalnego błogosławieństwa dzieciom oraz matkom oczekującym potomstwa. Jeszcze raz zwracamy uwagę, że w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy o 12.15, tylko o 12.00!

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta od 17.30, Msza wynagradzająca NSPJ o godz. 18.15, po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. Spowiedź codziennie pól godziny przed każdą Mszą Św., w pierwszy piątek od 17.30.

6. Do chorych z racji Odpustu parafialnego i pierwszego piątku miesiąca udamy się w najbliższy piątek 5 lipca od godz. 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

7. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ w sobotę o godz. 16.45.

8. U ministrantów przed kościołem i w księgarence można nabyć najnowszy, wakacyjny numer miesięcznika parafialnego „W moim Kościele”. W numerze tym znajdziemy wiele artykułów ukazujących bogactwo duchowe naszego sanktuarium: przypomnienie informacji o sensie i sposobie zyskiwaniu odpustów, wykaz wszystkich odpustów w naszym kościele, wybrane cuda i łaski otrzymane przez wstawiennictwo Pani Hałcnowskiej, duchowy przewodnik po naszej świątyni. Gorąco polecamy.

9. Przypominamy, że w zakrystii można zapisać się na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy.

10. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Gertrudy Tyboń i Józefa Pindery. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

 

XII Niedziela Zwykła 23.06.2019

1. Dziś litania do Serca Pana Jezusa z procesją eucharystyczną wokół kościoła o 17.45, w dni powszednie litania i procesja po Mszy wieczornej. Dziś w sposób szczególny, w naszych modlitwach pamiętajmy o naszych ojcach, prosząc o Boże błogosławieństwo dla żyjących, a szczęście wieczne dla zmarłych.

2. W poniedziałek uroczystość narodzin św. Jana Chrzciciela.

3. We wtorek Msza św. w intencji ks. Proboszcza z okazji imienin o godz. 18.15

4. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po procesji błogosławieństwo wianków. Msza wieczorna w intencji Apostolatu Maryjnego, po Mszy spotkanie w domu parafialnym.

5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu wypada kolejne Czuwanie Hałcnowskie. Będzie mu przewodniczył ks. bp Piotr Greger wraz z parafią Kozy. Msze św. będą koncelebrować tegoroczni Neoprezbiterzy. Początek czuwania o 18.00, w programie Droga Krzyżowa, Różaniec oraz Msza św. o 20.00 Spowiedź od 18.00 Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę 29.06 przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. odprawiane będą o godz.: 6.30, 9.15, oraz wieczorem o godz. 18.15. W naszym kościele można uzyskać w tym dniu odpust zupełny.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 10.30 błogosławieństwo dzieci rocznych, a o 12.15 będzie udzielany sakrament Chrztu. Dzieci roczne prosimy zgłaszać w zakrystii kościoła. Przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy wieczornej.
8. Ks. Michał z racji wyjazdu wakacyjnego odwiedzi chorych w najbliższą sobotę (29.06) od godz. 10.00. Pozostali księża w pierwszy piątek lipca od 9.30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

9. U ministrantów i w księgarence można nabyć nowy numer naszego miesięcznika parafialnego „W moim Kościele”..

10. Przygotowujemy się do Odpustu parafialnego. Wszystkich pragnących pomóc w czyszczeniu kostki wokół kościoła, zapraszamy w ciągu dnia od poniedziałku do czwartku w dowolnych godzinach.

11. Serdecznie zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce z Hałcnowa do Częstochowy, która odbędzie się od 6 do 11 sierpnia. Nasza parafia będzie współtworzyć grupę VII, której patronuje bł. Giorgio Frassati. Jej przewodnikiem jest nasz wikariusz ks. Michał.Koszt dla młodzieży (do 15 roku życia) to 40 zł, a dla dorosłych 70 zł. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji w Dniu Pańskim na stronie internetowej pielgrzymki.

12. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na prace remontowe na cmentarzu. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i bezpiecznego przebiegu procesji Bożego Ciała.

13. W sobotę odbył się pogrzeb śp. Stefana Stokłosy. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

Niedziela Trójcy Święty 16.06.2019

1. Dziś i przez kolejne dni tygodnia do czwartku włącznie Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 17.45. W oktawie Bożego Ciała będziemy śpiewać Litanię do Serca Pana Jezusa na początku procesji eucharystycznej. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na prace remontowe na cmentarzu.

2. Jutro w poniedziałek 17 czerwca w naszej Bazylice IV Diecezjalna Pielgrzymka ludzi Chorych, Starszych i Niepełnosprawnych. Msza św. z błogosławieństwem lourdzkim o godz. 14.00. Pół godziny przed Mszą okazja do spowiedzi, po Mszy poczęstunek przy ołtarzu polowym. Serdecznie zapraszamy wszystkich ludzi chorych i starszych do tej szczególnej modlitwy. Wieczorem o 18.15 Msza św. w intencji ks. Jana z okazji jego imienin.

3. W najbliższy wtorek 18 czerwca zapraszamy na katechezę legendarnego duszpasterza akademickiego O. Jana Andrzeja Kłoczowskiego. Temat katechezy: „Być wiernym prawdzie?”. Wcześniej o 18.15 O. Jan odprawi Mszę i powie kazanie. Po katechezie będzie możliwość nabycia jego książek.

4. W środę zakończenie roku szkolnego. Msza św. w czasie której będziemy dziękować za miniony rok i prosić o błogosławieństwo na czas wakacji o godz. 7.15 dla uczniów klas I-III, o 8.15 dla klas IV-VI, dla pozostałych klas o godz. 18.15. W czasie Mszy o godz. 7.15 będziemy modlić się także w intencji S. Romany, dziękując Panu Bogu za jej wieloletnią pracę katechetyczną i duszpasterską z dziećmi. Dokładne informacje na temat zakończenia roku w szkole znajdują się w Dniu Pańskim.

5. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. W tym dniu Msze św. odprawiane będą o godz. 6.15, 7.30, 9.15, po procesji ok. godz. 11.15 i o godz. 18.15. Po zakończeniu Mszy św. o godz. 9.15 wyruszy tradycyjna procesja ulicami: Wyzwolenia, Przyjaźni, Marglowa i ks. Pawła Skiby. Mieszkańców prosimy o udekorowanie swoich domów, Elementy do dekoracji naszych domów można nabyć przy zakrystii kościoła. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci kl. III, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. oraz dziewczynki do sypania kwiatów. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy procesji. Przypominamy, że w Boże Ciało każdy katolik powinien uczestniczyć we Mszy św. Niech nasze uczestnictwo w Eucharystii i procesji będzie wyrazem naszej wiary i miłości do Jezusa Chrystusa.

6. Siostra Romana zaprasza wszystkie chętne dziewczynki do sypania kwiatów na próbę w poniedziałek i we wtorek o godz. 17.00 przy kościele.

7. Przed kościołem u ministrantów i w księgarence można nabyć najnowszy numer miesięcznika parafialnego „W moim Kościele”.

8. W sobotę odbył się pogrzeb śp. Stanisława Kupiec, polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

9. W przyszłą niedzielę Bielskie Towarzystwo św. Brata Alberta będzie zbierać ofiarę do puszek na obiady dla bezdomnych naszego miasta.

10. Rada Miejska Bielsko-Białej przypomina, że dziś 16.06 odbywają się WYBORY DO RAD OSIEDLI. Lokale wyborcze zlokalizowane są w tych samych punktach co ostatnie. Pięć osiedli z najwyższą frekwencją otrzyma do podziału 1 milion złotych.

 

Zesłanie Ducha Świętego 9.06.2019

1. Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

2. Dziś i przez wszystkie dni tygodnia Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o 17.45. Zapraszamy do wspólnego uwielbiania i wynagradzania Sercu Naszego Pana.
3. W tym tygodniu:
- w poniedziałek 10 czerwca Święto NMP Matki Kościoła,
   Msze św. o godz. 6.30, 9.15, 18.15.

- we wtorek wspomnienie św. Barnaby Apostoła, po wieczornej Mszy św. Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na projekcję kolejnego odcinka filmu „Katolicyzm”: „Piotr i Paweł. Ludzie niezbędni”.
- w środę po Mszy wieczornej spotkanie Grupy Charytatywnej.
- W czwartek 13 czerwca Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu godz. 17.45 wyjazd na nocne parafialne czuwanie do Częstochowy. Powrót w piątek ok. 4 rano. Do czwartku można składać w zakry-stii prośby i różne intencje, które zostaną odczytane w czasie wspólnej modlitwy przed obrazem Czarnej Madonny.

- w sobotę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie wszystkich człon-ków Duszpasterskiej i Ekonomicznej Rady Parafialnej.

4. Zachęcamy do składania kandydatur do corocznej nagrody naszego Sanktuarium. Zgłoszenie kandydatury powinno zawierać uzasadnianie.

5. Składka z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na prace remontowe prowadzone na nowym cmentarzu.

6. Już dziś zapraszamy we wtorek 18 czerwca na katechezę duszpasterza akademickiego i Kaznodziei O. Jana Andrzeja Kłoczowskiego. Temat katechezy: „Być wiernym prawdzie?”.

7. Spotkanie ludzi chorych, starszych i niepełnosprawnych w ramach IV Diecezjalnej Pielgrzymki odbędzie się wyjątkowo 17 czerwca !

8. 20 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Bożego Ciała. Tradycyjna procesja przejdzie ulicami: Wyzwolenia, Przyjaźni, Marglowa, Ks. Pawła Skiby. O przygotowanie ołtarzy prosimy Ministrantów i Lektorów, Oazę Młodzieżową, scholę Verba Dei, oraz rodziców dzieci komunijnych. Już dziś zachęcamy parafian do udekorowania swo-ich domów. Elementy do dekoracji naszych domów można nabyć przy zakrystii kościo-ła.

9. W księgarence można kupić najnowszy numer Gościa Niedzielnego ze szczególnym dodatkiem - płytą z przemówieniami Jana Pawła II z I Pielgrzymki do Ojczyzny.

10. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Krystyny Zolich. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu.

 

                                                 PODZIĘKOWANIE
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji XXXV Hałcnowskiego Dnia Sportu i zabezpieczenia II Hałcnowskiego Rajdu Rowerowego. Dziękujemy Policji, OSP-Hałcnów i Janowice, Służbie Maltańskiej, członkom PCK, wszystkim wolontariuszom, Pani Prezes, trenerom i instruktorom PSKS Beskidy. Ks. Józefowi Walusiakowi za gościnę w Janowicach. Dziękuję Panu Stanisławowi Kmieciowi za dar dla uczestników Rajdu.

 

Wniebowstąpienie Pańskie 2.06.2019

1. Dziś na boisku przy kościele odbywa się Hałcnowski Dzień Sportu i 2 Rajd Rowerowy. Dokładne informacje znajdują się na plakatach i stronie internetowej. Start Rajdu o godz. 11.30, początek rozgrywek i zabaw na boisku o 13.30. W domu parafialnym moż-na dokonać jeszcze zapisu na rajd rowerowy.

2. Dziś i przez wszystkie dni tygodnia Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa połączone z Nowenną do Ducha Świętego o 17.45.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św., w pierwszy piątek od godz. 17.30. W czwartek o 17.30 Godzina Święta, Msza wynagradzająca NSPJ o 18.15. Po Mszy Adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. W piątek księża odwiedzą chorych z po-sługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.

4. We wtorek Msza wieczorna w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci, po Mszy spotkanie w domu parafialnym;

5. W środę po Mszy wieczornej odbędzie się pierwsze spotkanie związane z przygotowaniem do Sakramentu Bierzmowania. Na spotkanie zapraszamy uczniów klas VII mieszkających na terenie naszej parafii wraz z rodzicami. Spotkanie dotyczy wszystkich uczniów klas VII, niezależnie od tego, gdzie uczęszczają do szkoły

6. W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie kręgu biblijnego.
7. W przyszłą niedzielę 9 czerwca będziemy przeżywać uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W wigilię tej uroczystości w sobotę 8 czerwca zapraszamy parafian i gości do bazyliki na szczególne nabożeństwo, w czasie którego modlić się będziemy o światło i moc Ducha Świętego dla każdego z nas. To modlitewne czuwanie rozpocznie się o godz. 20.00 konferencją „Oddychaj we mnie Duchu Święty”, wygłoszoną przez ks. Aleksandra Smarducha, chętnie słuchanego rekolekcjonistę i egzorcystę naszej diecezji. Następnie będzie czas na modlitwę wstawienniczą i uwielbienia, w czasie której każdy będzie mógł po-prosić o indywidualną modlitwę w jego intencji. Czuwanie zakończy Msza św. o godz. 23.00. Jeszcze raz serdecznie wszystkich zapraszamy. Całość nabożeństwa będzie animo-wać wspólnota „Samuel”.

8. W związku z dużym zainteresowaniem nocnym, parafialnym czuwaniem na Jasnej Górze, w zakrystii można zapisać się na dodatkowy autobus.

9. W przyszłą niedzielę Akcja Katolicka zaprasza po każdej Mszy św. na ciasta domowego wypieku.

10. W księgarence można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego. Znajdziemy w nim specjalny dodatek związany z 40 rocznicą pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.

11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marianny Miroty i Bronisława Krywulta. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.


VI Niedziela Wielkanocna 26.05.2019

1. Dziś i w tygodniu Nabożeństwo Majowe o godz. 17.45. Terminy i miejsca nabożeństw majowych przy kapliczkach w Dniu Pańskim i na stronie internetowej parafii.

2. Dziś w czasie nabożeństwa, w sposób szczególny, będziemy modlić się za wszystkie Mamy. Będziemy prosić o radość i wszelkie Boże łaski dla żyjących oraz o życie wieczne dla zmarłych. Niech udział w tym nabożeństwie będzie wyrazem naszej wdzięczności Mamom oraz okazją do modlitwy w ich intencjach. Jeżeli chcemy poprosić o coś dla naszej Mamy, możemy napisać to na karteczkach i złożyć przed nabożeństwem do koszyka.

3. W czwartek wspomnienie św. Jana Sarkandra, patrona naszej diecezji.

4. W piątek 31 maja w naszym kościele Odpust ku czci Nawiedzenia NMP. Msze św. o 6.30, 9.15 i wieczorem o godz. 20.00. W tym dniu wypada kolejne Hałcnowskie Czuwanie, które rozpocznie się o godz. 18.00. W programie Droga Krzyżowa, Róża-niec i Msza św. Modlitwom przewodniczyć będą członkowie Apostolstwa Dobrej Śmier-ci, którzy o godz. 12.00 rozpoczną Rejonowy Dzień Skupienia.

5. 1 czerwca wypada pierwsza sobota miesiąca. W domu parafialnym spotkanie Straży Ho-norowej NSPJ o 16.45. Msza wieczorna poprzedzona będzie nabożeństwem do MB Bole-snej i litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o 17.45.

6. W niedzielę 2 czerwca odbędzie się na boisku przy kościele XXXV Hałcnowski Dzień Sportu i II Rajd Rowerowy. Zapisy na rajd dziś w domu parafialnym po każdej Mszy Św. W tygodniu po Mszy wieczornej. Zapisy są możliwe także w dniu startu, ale bardzo prosimy o dokonanie ich jak najszybciej z racji konieczności ubezpieczenia i ewentualnego dodruku koszulek. Więcej informacji na stronie internetowej parafii. Rajd przejeżdżać bę-dzie między innymi ulicami: Wyzwolenia, Siostry Małgorzaty Szewczyk, Janowicką, Nowy Świat, Sucharskiego, Przyjaźni i Serdeczną. Bardzo prosimy o niezostawianie samochodów na powyższych ulicach w godzinach od 11.30 do 14.30. Przepraszamy także za możliwe utrudnienia w ruchu.

7. W zakrystii kościoła można jeszcze zapisać się na wyjazd na nocne parafialne czuwanie na Jasnej Górze, które odbędzie się z 13 na 14 czerwca.

8. Dziękujemy za ofiary złożone na prace remontowe na nowym cmentarzu. Dziękujemy także ADŚ za prace porządkowe wokół kościoła.

9. Już dziś zapraszamy w sobotę 8 czerwca na Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Więcej informacji na banerach, plakatach i stronie internetowej.


V Niedziela Wielkanocna 19.05.2019

1. W ramach niedzieli maryjnej zapraszamy dziś do kościoła na szczególne Nabożeństwo Majowe, które rozpocznie się wyjątkowo o 17.15. Usłyszymy najpiękniejsze pieśni chwalące Maryję w wykonaniu scholi Verba Dei i muzyków bielskich oraz wypowiedzi Papieża Franciszka o Matce Bożej. Serdecznie zapraszamy parafian i gości.
Z tej racji dzisiejsza Majówka w Księżym Lesie zostaje przeniesiona na najbliższy poniedziałek. Po każdej Mszy św. z boku kościoła można nabyć ciekawe książki o tematyce maryjnej.

2. W tygodniu Nabożeństwo Majowe o godz. 17.45.
Nabożeństw majowych przy kapliczkach i krzyżach:
20.05: Księży Las, ul. Walecznych (P. Prochot), 22.05: ul. 13 Zakrętów (P. Pociask), 23.05: ul. Zagrody (P. Holisz), ul. Pod Kasztanem (P. Włoch), 24.05: ul. Wyzwolenia P. Piątek, ul Sucharskiego (krzyż), 25.05: ul. Porąbki P. Majdak) , 26.05: ul. Deszczowa (P. Maślanka)

3. Coroczne sprzątanie wokół Kościoła przed Dniem Skupienia ADŚ, odbędzie się 20 maja w poniedziałek, o godz. 15.00, w razie niepogody 21 maja we wtorek, zapraszamy wszystkich członków i sympatyków. Spotkanie organizacyjne dotyczące Regionalnego Dnia Skupienia ADŚ odbędzie się 23 maja w czwartek po Mszy św. wieczornej, w Domu Parafialnym.

4. 21 MAJA ZAPRASZAMY NA KATECHEZĘ W BAZYLICE

„Jak doświadczyć pokoju i nieść pokój innym?” to temat katechezy, którą w najbliższy wtorek 21 maja wygłosi w Bazylice O. Andrzej Prugar - doktor homiletyki, ojciec duchowny w seminarium Franciszkanów. Serdecznie zapraszamy.
5. W środę 22 maja wspomnienie św. Rity z Casci, błogosławieństwo róż po każdej Mszy św.

6. W czwartek Msza Św. w intencji Apostolatu Maryjnego i po Mszy spotkanie w Domu Parafialnym

7. W sobotę 25 maja ks. Bp Ordynariusz udzieli święceń prezbiteratu diakonom naszej diecezji. Pamiętajmy o kandydatach do święceń w naszych osobistych modlitwach.

8. W niedzielę 2 czerwca odbędzie się na boisku przy kościele XXXV Hałcnowski Dzień Sportu i II Rajd Rowerowy. Dokładne informacje znajdują się w Dniu Pańskim i stronie internetowej parafii. Zapisy na Rajd Rowerowy w domu parafialnym od przyszłej niedzieli po każdej Mszy św.

9. U ministrantów przed kościołem i w księgarence można nabyć nowy, majowy numer naszej parafialnej gazetki „W Moim Kościele”. Gorąco polecamy.

10. Zarząd Klubu HDK przy naszej parafii, serdecznie dziękuje wszystkim, którzy oddali krew w czasie akcji krwiodastwa, która odbyła się w niedzielę 12 maja. Oddano w sumie 9 litrów krwi.

11. W zakrystii kościoła można jeszcze dostać zniżkowe bilety do kina Helios na film „Wywiad z Bogiem”. Można tez zapisać się na wyjazd na nocne parafialne czuwanie na Jasnej Górze, które odbędzie się z 13 na 14 czerwca.

14. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Józefa Czaderny i Jadwigi Solich, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

IV Niedziela Wielkanocna 12.05.2019

1. Dziś przy naszym kościele przeprowadzana jest Akcja Krwiodawstwa od 9.00 do 13.30. Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

2. Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 17.45. Zapraszamy także do wspólnej modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych o godz. 19.30. Terminy i miejsca nabożeństw znajdują się w Dniu Pańskim.

3. We wtorek 14 maja, po Mszy wieczornej, Akcja Katolicka zaprasza do domu para-fialnego na projekcję filmu „Maryja, Matka Boga”

4. Apostolstwo Dobrej Śmierci przypomina, że coroczne sprzątanie wokół Kościoła przed Dniem Skupienia ADŚ, odbędzie 14 maja we wtorek o godz. 15.00. Do tej szczególnej troski o piękno naszego sanktuarium Apostolstwo zaprasza wszystkich swoich członków i sympatyków.

5. W środę 15 maja o godz. 18.15. Msza św. w intencji ks. Sławomira z okazji jego imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Solenizanta.

6. W sobotę 18 maja o godz.15.15 Msza św. w intencji OSP Bielsko-Biała. Po Mszy wieczornej przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych.

7. W piątek po Mszy wieczornej grupa Samuel zaprasza do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu, którą zakończy Msza św. o 20.30

8. Przyszłą niedzielę pragniemy przeżyć jako Niedzielę Maryjną. Po każdej Mszy św. będzie można nabyć książki o tematyce maryjnej, a po południu o 17.15 zapraszamy na wyjątkowe nabożeństwo majowe z udziałem scholi „Verba Dei”
i muzyków bielskich.

9. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na prace remontowe w naszej parafii. W ostatnim czasie odnowiono pokój gościnny, przeprowadzono prace związane z transmisją internetową nabożeństw. Obecnie trwają prace na nowym cmentarzu mające na celu wyłożenie kostką brukową miejsc postojowych oraz zrobienie zupełnie nowych alejek w drugiej części cmentarza.
10. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży Bierzmowanej za dar pieniężny złożony na cele naszego kościoła.

11. Już dziś zapraszamy do Bazyliki we wtorek 21 maja na katechezę: „Jak do-świadczyć pokoju i nieść pokój innym?” Katechezę wygłosi O. Andrzej Prugar, franciszkanin.

12. W Niedzielę 2 czerwca odbędzie się XXXV Hałcnowski Dzień Sportu i Rajd
Rowerowy. Zapisy na Rajd od przyszłej niedzieli w domu parafialnym.

13. W zakrystii kościoła można dostać zniżkowe bilety do kina Helios na film
„Wywiad z Bogiem”. Można tez zapisać się na wyjazd na nocne parafialne czuwa-nie na Jasnej Górze, które odbędzie się z 13 na 14 czerwca. W programie udział w Apelu Jasnogórskim, modlitwa wspólna i indywidualna przed Cudownym Obrazem, Msza św. o północy. Wyjazd z Hałcnowa ok. 18.00 powrót ok. 4.00 rano.

14. U ministrantów przed kościołem i w księgarence można nabyć nowy, majowy numer naszego parafialnego miesięcznika „W Moim Kościele”.

15. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisławy Adamek, Zofii Lukas i Barbary Tomaszek. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.

 

III Niedziela Wielkanocna 5.05.2019

1. Dziś nasza parafia przeżywa Uroczystość I Komunii św. Dzieci kl. III po raz pierwszy przyjmą Chrystusa do swoich serc podczas Mszy św. o godz. 10.30. Dziś także rozpoczyna się w Kościele XI Tydzień Biblijny pod hasłem: "Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego". O godz. 15.00 rozpoczniemy Maraton Biblijny, w czasie którego przeczytamy Ewangelię według Św. Jana. Przez całą niedzielę w domu parafialnym będzie możliwość zakupienia Pi-sma Świętego i książek pomagających czytać i lepiej rozumieć tę wyjątkową Księgę.

2. Dziś i przez wszystkie dni tygodnia Nabożeństwo Majowe o 17.45. Terminy nabożeństw przy kapliczkach znajdują się w Dniu Pańskim i stronie internetowej parafii.

3. W tym tygodniu:
- we wtorek Msza wieczorna w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, po Mszy spotkanie w domu parafialnym.

- w środę 8 maja Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu o godz. 10.00 w Wilamowicach ks. Bp Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszego seminarium. Msza wieczorna w naszym kościele w intencji ks. Stanisława Śmietany z okazji jego imienin.
- w czwartek spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy wieczornej.

4. W sobotę 11 maja o godz. 11.00 ks. Bp Tadeusz Rakoczy udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Spotkania przygotowujące do uroczystości Bierzmowania dla wszystkich kandydatów: w poniedziałek, w środę i w piątek o 19.00. Obecność obowiązkowa! Dodatkowa spowiedź dla kandydatów i ich najbliższych w piątek od 17.15. Także w sobotę o 18.15 Msza z okazji 125 rocz. powstania OSP Hałcnów.

5. W przyszłą niedzielę 12 maja dzieci klas IV podczas Mszy św. o godz. 10.30 będą przeżywać Rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci i rodziców codziennie pół godzinny przed każdą Mszą św.

6. Także w przyszłą niedzielę 12 maja Akcja Katolicka zaprasza na ciasta domowego wypieku, a przy domu parafialnym zostanie przeprowadzona Akcja Krwiodawstwa.

7. 2 czerwca 2018 roku nasza parafia pragnie zorganizować II Hałcnowski Rajd Rowerowy. Rajd odbędzie się w ramach Hałcnowskiego Dnia Sportu. Trasa rajdu będzie liczyła 20 kilo-metrów. Zapisy od 19 maja w domu parafialnym.

8. 24 maja o godz. 19.15 w kinie Helios będzie można zobaczyć na specjalnie zorganizowa-nym seansie film „WYWIAD Z BOGIEM”. Film opowiada o dziennikarzu, który po powrocie z wojny w Afganistanie przeżywa kryzys wiary i małżeństwa. W trudnym doświadczeniu swojego życia spotyka nieoczekiwanego mężczyznę, który jest wstanie odpowiedzieć na wszystkie jego pytania i wątpliwości. Bilety w zniżkowej cenie 10 zł. można nabyć tylko zakrystii naszego kościoła.

Niedziela Miłosierdzia 28.04.2019

1. Dziś o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, po Mszy wieczornej zapraszamy do naszej bazyliki na Koncert Wielkanocny. Usłyszymy znane pieśni wielkanocne, uwielbienia i radości w wykonaniu scholi Verba Dei i muzyków bielskich. Serdecznie zapraszamy!

2. We wtorek 30 kwietnia z naszej bazyliki wyrusza VII Piesza Diecezjalna Pielgrzymka do Łagiewnik. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki pod przewodnictwem ks. Bp Ordynariusza, przy ołtarzu polowym o godz. 12.00. Bardzo prosimy o niepozostawianie w godzinach dopołudniowych samochodów na parkingu przy kościele i domu kultury.

3. W tym tygodniu obchodzimy:
a) w poniedziałek święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy
b) we wtorek Uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, głównego Patrona Polski
c) w środę 1 maja wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika,
d) w czwartek św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła:
e) w piątek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. W naszym kościele Msze św. tak jak w każdą niedzielę. O godz. 10.30 Msza św. w intencji Ojczyzny; w tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
f) w sobotę św. Floriana męczennika, w tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o stra-żach, którym św. Florian patronuje.

4. Z okazji zbliżających się Świąt: Flagi Państwowej oraz Konstytucji 3 Maja, gorąco zachęcamy do udekorowania naszych domów flagami narodowymi.

5. Rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w naszym Sanktuarium odprawiane będą o godz. 17.45. W czasie nabożeństw w kościele będziemy przypominać sobie najważniejsze prawdy o osobie Maryi, modlitwą, śpiewem i muzyką będziemy dziękować za Jej wstawiennictwo i opiekę. Wszystkich zapraszamy do licznego udziału. Równocześnie zachę-camy do wspólnej modlitwy przy kapliczkach lub krzyżach przydrożnych. Starajmy się pielęgnować tę piękną tradycję, sławiąc Najświętszą Maryję Pannę przez śpiew i modlitwę. Do-kładny plan majówek, którym przewodniczyć będą księża znajduje się w „Dniu Pańskim” i stronie internetowej parafii.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek Msza św. wynagradzająca NSPJ o godz. 18.15. Po Mszy adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św., w I piątek z racji Uroczystości 15 minut przed Mszą, po południu od 17.30. Chorych w maju odwiedzimy: ks. Pro-boszcz, ks. Michał i ks. Jan w czwartek (2.05) od godz. 8.30, ks. Sławomir i ks. Stanisław w sobotę (4.05) od godz. 10.00. Chorych prosimy zgłaszać w zGaleria


Sanktuarium
Matki Bożej Bolesnej

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Nawiedzenia N.M.P.
43-344 Bielsko-Biała Hałcnów
ul. Wyzwolenia 336
tel. 33 81-07-250