DALSZE KORZYSTANIE Z WITRYNY OZNACZA ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW
COOKIES, ZGODNIE Z AKTUALNYMI USTAWIENIAMI PRZEGLĄDARKI. WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ W POLITYCE COOKIES
Żyjmy w mocy Bożego Ducha!

Rok św. Melchiora Grodzieckiego

Parafia
Nawiedzenia N.M.P.
Parafia Nawiedzenia N.M.P.
Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTESKIE
XVI Niedziela Zwykła - 21 VII 2019 r.

 

1. Dziś Nieszpory o 17.45.


2. Dziś oraz w poniedziałek i wtorek można przekazać dar na rzecz Caritas Drohobycz. Więcej informacji na stronie internetowej parafii.

 

3. W tym tygodniu:


- w poniedziałek święto św. Marii Magdaleny

- we wtorek św. Brygidy Szwedzkiej, patronki Europy

- w środę św. Kingi

- w czwartek 25 lipca Święto św. Jakuba, Apostoła. W tym dniu przypada również wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i wszystkich podróżujących. Z tej racji poświęcenie pojazdów mechanicznych odbędzie się po zakończeniu porannej oraz wieczornej Mszy św.

- w piątek wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców NMP. W tym dniu zapraszamy na kolejne hałcnowskie czuwanie. Poprowadzi je parafia z Leszczyn. Początek jak zawsze o godz. 18.00. Msza św. o godz. 20.00. Serdecznie zapra-szamy parafian i gości.


4. W najbliższą niedzielę 28 lipca na Mszy św. o godz. 10.30 błogosławieństwo dzieci rocznych, o 12.15 będzie udzielany sakramentu chrztu św. Dzieci roczne do błogosławieństwa można zgłaszać w zakrystii kościoła. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św.

 

 

XV Niedziela Zwykła 14.07.2019

1. Dziś Nieszpory o 17.45.
2. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w dni powszednie odprawiane są o godz. 7.15 i 18.15. Spowiedź św. jest codziennie pół godziny przed Mszą św.

3. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na prace remontowe w naszej parafii.

4. W tym tygodniu:
- w poniedziałek św. Bonawentury,
- we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel - Matki Bożej Szkaplerznej,
- Wspólnota Samuel zaprasza w piątek 19 lipca na wspólne uwielbienie Boga w Najświętszym Sakramencie. Rozpoczniemy Eucharystią o godz. 18.15, następnie adoracja i wspólne uwielbienia Boga do godziny 20.15.

5. W księgarence i zakrystii można nabyć wakacyjny numer naszego miesięcznika parafialnego „W moim Kościele”.

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Bolesława Pluto i Zofii Olmy,
polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

7. Na zaproszenie naszego rodaka ks. Krzysztofa Miklusiaka nasza parafia or-ganizuje wyjazd na Węgry w dniach 29.09 do 2.10.2019. W programie między innymi:Márianosztra, Budapeszt, Eger, Dolina Pięknej Pani, Dokładne informacje na stronie internetowej i facebookowej parafii. Koszt 950 zł.
Zapisy u ks. Proboszcza lub w zakrystii.

8. Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Hałcnowa współorganizuje zbiórkę dla Caritas w Drohobyczu. Zostanie ona przeprowadzona w dniach 21 do 23 lipca 2019 w domu parafialnym im Jana Pawła II w Hałcnowie. Grupa docelowa zbiórki to ubogie rodziny (także Polacy żyjący na kresach, Tatarzy krymscy), weterani wojny w Doniecku i Ługańsku. Będą zbierane: zabawki, sprzęt sportowy, żywność o długim terminie ważności, odzież materace, pościel, małe AGD, wózki inwalidzkie. Więcej informacji na stronie facebookowej Stowarzyszenia i Parafii.

 

 

Odpust Hałcnowski 7.07.2019

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy tradycyjny Odpust Hałcnowski. Sumie Odpustowej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie ks. Robert Samsel, dyrektor wydziału gospodarczego Kurii Bielsko-Żywieckiej. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo dzieci oraz matek oczekujących potomstwa. Nieszpory o godz. 17.45.

2. Także dzisiaj od 9.00 do 13.30 odbywa się Akcja Krwiodawstwa w ambulansie zaparkowanym przed Domem Parafialnym.

3. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w tygodniu odprawiane są o godz. 7.15 i 18.15. Spowiedź św. jest codziennie pół godziny przed Mszą św.

4. W tym tygodniu:
- jutro, w poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli,
- w czwartek Święto św. Benedykta – patrona Europy,
- w piątek wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu.

5. W przyszłą niedzielę 14 lipca Akcja Katolicka zaprasza na ciasta domowego
wypieku.

6. Serdecznie dziękujemy osobom, które pomogły w czyszczeniu kostki
i w porządkach wokół kościoła.

7. Spotkanie dla rodziców i dzieci, które wyjeżdżają na obóz sportowy do Jastarni organizowany przez P-SKS "BESKIDY" odbędzie się 8 lipca w poniedziałek po Mszy św. wieczornej (około godz. 19:00) w Domu Parafialnym.

8. W zakrystii można zapisać się na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy.

9. Przed kościołem u ministrantów i w księgarence można nabyć najnowszy numer naszego miesięcznika parafialnego „W moim Kościele”. Na stoisku młodzieżowym można nabyć koszulki hałcnowskie, patriotyczne i jubileuszowe.

10. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Józefy Lipskiej i Sylwestra Dybskiego. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

XIII Niedziela Zwykła 30.06.2019

1. Dziś ostatnie Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana o godz. 17.45.

2. W okresie wakacji, od jutra - 1 lipca, Msze św. w tygodniu odprawiane będą rano o godz. 7.15; po południu o godz. 18.15. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.30 rano (z wyjątkiem uroczystości i odpustu). Przypominamy, że Spowiedź w naszym kościele jest w tygodniu pół godziny przed każdą Mszą św. i 15 minut przed Mszą niedzielną. Bardzo prosimy o niezostawianie spowiedzi na czas Mszy św.

3. We wtorek 2 lipca tradycyjny Odpust Hałcnowski i 3 rocznica ogłoszenia naszego kościoła Bazyliką. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 9.15 i 18.15. W tym dniu kazania będzie głosił ks. Aleksander Smarduch. We wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna!

4. Niedzielne obchody Odpustu Hałcnowskiego odbędą się 7 lipca. Sumie Od-pustowej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Robert Samsel, dyrektor wydziału gospodarczego Kurii Bielsko-Żywieckiej. Na sumę serdecznie zapraszamy poczty sztandarowe, OSP Hałcnów, dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci w strojach komunijnych, przedstawicieli wszystkich wspólnot i organizacji parafii oraz dzielnicy. Przez całą niedzielę po każdej Mszy św. udzielać będziemy specjalnego błogosławieństwa dzieciom oraz matkom oczekującym potomstwa. Jeszcze raz zwracamy uwagę, że w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy o 12.15, tylko o 12.00!

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta od 17.30, Msza wynagradzająca NSPJ o godz. 18.15, po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. Spowiedź codziennie pól godziny przed każdą Mszą Św., w pierwszy piątek od 17.30.

6. Do chorych z racji Odpustu parafialnego i pierwszego piątku miesiąca udamy się w najbliższy piątek 5 lipca od godz. 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

7. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ w sobotę o godz. 16.45.

8. U ministrantów przed kościołem i w księgarence można nabyć najnowszy, wakacyjny numer miesięcznika parafialnego „W moim Kościele”. W numerze tym znajdziemy wiele artykułów ukazujących bogactwo duchowe naszego sanktuarium: przypomnienie informacji o sensie i sposobie zyskiwaniu odpustów, wykaz wszystkich odpustów w naszym kościele, wybrane cuda i łaski otrzymane przez wstawiennictwo Pani Hałcnowskiej, duchowy przewodnik po naszej świątyni. Gorąco polecamy.

9. Przypominamy, że w zakrystii można zapisać się na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy.

10. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Gertrudy Tyboń i Józefa Pindery. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

 

XII Niedziela Zwykła 23.06.2019

1. Dziś litania do Serca Pana Jezusa z procesją eucharystyczną wokół kościoła o 17.45, w dni powszednie litania i procesja po Mszy wieczornej. Dziś w sposób szczególny, w naszych modlitwach pamiętajmy o naszych ojcach, prosząc o Boże błogosławieństwo dla żyjących, a szczęście wieczne dla zmarłych.

2. W poniedziałek uroczystość narodzin św. Jana Chrzciciela.

3. We wtorek Msza św. w intencji ks. Proboszcza z okazji imienin o godz. 18.15

4. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po procesji błogosławieństwo wianków. Msza wieczorna w intencji Apostolatu Maryjnego, po Mszy spotkanie w domu parafialnym.

5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu wypada kolejne Czuwanie Hałcnowskie. Będzie mu przewodniczył ks. bp Piotr Greger wraz z parafią Kozy. Msze św. będą koncelebrować tegoroczni Neoprezbiterzy. Początek czuwania o 18.00, w programie Droga Krzyżowa, Różaniec oraz Msza św. o 20.00 Spowiedź od 18.00 Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę 29.06 przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. odprawiane będą o godz.: 6.30, 9.15, oraz wieczorem o godz. 18.15. W naszym kościele można uzyskać w tym dniu odpust zupełny.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 10.30 błogosławieństwo dzieci rocznych, a o 12.15 będzie udzielany sakrament Chrztu. Dzieci roczne prosimy zgłaszać w zakrystii kościoła. Przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy wieczornej.
8. Ks. Michał z racji wyjazdu wakacyjnego odwiedzi chorych w najbliższą sobotę (29.06) od godz. 10.00. Pozostali księża w pierwszy piątek lipca od 9.30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

9. U ministrantów i w księgarence można nabyć nowy numer naszego miesięcznika parafialnego „W moim Kościele”..

10. Przygotowujemy się do Odpustu parafialnego. Wszystkich pragnących pomóc w czyszczeniu kostki wokół kościoła, zapraszamy w ciągu dnia od poniedziałku do czwartku w dowolnych godzinach.

11. Serdecznie zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce z Hałcnowa do Częstochowy, która odbędzie się od 6 do 11 sierpnia. Nasza parafia będzie współtworzyć grupę VII, której patronuje bł. Giorgio Frassati. Jej przewodnikiem jest nasz wikariusz ks. Michał.Koszt dla młodzieży (do 15 roku życia) to 40 zł, a dla dorosłych 70 zł. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji w Dniu Pańskim na stronie internetowej pielgrzymki.

12. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na prace remontowe na cmentarzu. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i bezpiecznego przebiegu procesji Bożego Ciała.

13. W sobotę odbył się pogrzeb śp. Stefana Stokłosy. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

Niedziela Trójcy Święty 16.06.2019

1. Dziś i przez kolejne dni tygodnia do czwartku włącznie Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 17.45. W oktawie Bożego Ciała będziemy śpiewać Litanię do Serca Pana Jezusa na początku procesji eucharystycznej. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na prace remontowe na cmentarzu.

2. Jutro w poniedziałek 17 czerwca w naszej Bazylice IV Diecezjalna Pielgrzymka ludzi Chorych, Starszych i Niepełnosprawnych. Msza św. z błogosławieństwem lourdzkim o godz. 14.00. Pół godziny przed Mszą okazja do spowiedzi, po Mszy poczęstunek przy ołtarzu polowym. Serdecznie zapraszamy wszystkich ludzi chorych i starszych do tej szczególnej modlitwy. Wieczorem o 18.15 Msza św. w intencji ks. Jana z okazji jego imienin.

3. W najbliższy wtorek 18 czerwca zapraszamy na katechezę legendarnego duszpasterza akademickiego O. Jana Andrzeja Kłoczowskiego. Temat katechezy: „Być wiernym prawdzie?”. Wcześniej o 18.15 O. Jan odprawi Mszę i powie kazanie. Po katechezie będzie możliwość nabycia jego książek.

4. W środę zakończenie roku szkolnego. Msza św. w czasie której będziemy dziękować za miniony rok i prosić o błogosławieństwo na czas wakacji o godz. 7.15 dla uczniów klas I-III, o 8.15 dla klas IV-VI, dla pozostałych klas o godz. 18.15. W czasie Mszy o godz. 7.15 będziemy modlić się także w intencji S. Romany, dziękując Panu Bogu za jej wieloletnią pracę katechetyczną i duszpasterską z dziećmi. Dokładne informacje na temat zakończenia roku w szkole znajdują się w Dniu Pańskim.

5. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. W tym dniu Msze św. odprawiane będą o godz. 6.15, 7.30, 9.15, po procesji ok. godz. 11.15 i o godz. 18.15. Po zakończeniu Mszy św. o godz. 9.15 wyruszy tradycyjna procesja ulicami: Wyzwolenia, Przyjaźni, Marglowa i ks. Pawła Skiby. Mieszkańców prosimy o udekorowanie swoich domów, Elementy do dekoracji naszych domów można nabyć przy zakrystii kościoła. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci kl. III, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. oraz dziewczynki do sypania kwiatów. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy procesji. Przypominamy, że w Boże Ciało każdy katolik powinien uczestniczyć we Mszy św. Niech nasze uczestnictwo w Eucharystii i procesji będzie wyrazem naszej wiary i miłości do Jezusa Chrystusa.

6. Siostra Romana zaprasza wszystkie chętne dziewczynki do sypania kwiatów na próbę w poniedziałek i we wtorek o godz. 17.00 przy kościele.

7. Przed kościołem u ministrantów i w księgarence można nabyć najnowszy numer miesięcznika parafialnego „W moim Kościele”.

8. W sobotę odbył się pogrzeb śp. Stanisława Kupiec, polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

9. W przyszłą niedzielę Bielskie Towarzystwo św. Brata Alberta będzie zbierać ofiarę do puszek na obiady dla bezdomnych naszego miasta.

10. Rada Miejska Bielsko-Białej przypomina, że dziś 16.06 odbywają się WYBORY DO RAD OSIEDLI. Lokale wyborcze zlokalizowane są w tych samych punktach co ostatnie. Pięć osiedli z najwyższą frekwencją otrzyma do podziału 1 milion złotych.

 

Zesłanie Ducha Świętego 9.06.2019

1. Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

2. Dziś i przez wszystkie dni tygodnia Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o 17.45. Zapraszamy do wspólnego uwielbiania i wynagradzania Sercu Naszego Pana.
3. W tym tygodniu:
- w poniedziałek 10 czerwca Święto NMP Matki Kościoła,
   Msze św. o godz. 6.30, 9.15, 18.15.

- we wtorek wspomnienie św. Barnaby Apostoła, po wieczornej Mszy św. Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na projekcję kolejnego odcinka filmu „Katolicyzm”: „Piotr i Paweł. Ludzie niezbędni”.
- w środę po Mszy wieczornej spotkanie Grupy Charytatywnej.
- W czwartek 13 czerwca Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu godz. 17.45 wyjazd na nocne parafialne czuwanie do Częstochowy. Powrót w piątek ok. 4 rano. Do czwartku można składać w zakry-stii prośby i różne intencje, które zostaną odczytane w czasie wspólnej modlitwy przed obrazem Czarnej Madonny.

- w sobotę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie wszystkich człon-ków Duszpasterskiej i Ekonomicznej Rady Parafialnej.

4. Zachęcamy do składania kandydatur do corocznej nagrody naszego Sanktuarium. Zgłoszenie kandydatury powinno zawierać uzasadnianie.

5. Składka z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na prace remontowe prowadzone na nowym cmentarzu.

6. Już dziś zapraszamy we wtorek 18 czerwca na katechezę duszpasterza akademickiego i Kaznodziei O. Jana Andrzeja Kłoczowskiego. Temat katechezy: „Być wiernym prawdzie?”.

7. Spotkanie ludzi chorych, starszych i niepełnosprawnych w ramach IV Diecezjalnej Pielgrzymki odbędzie się wyjątkowo 17 czerwca !

8. 20 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Bożego Ciała. Tradycyjna procesja przejdzie ulicami: Wyzwolenia, Przyjaźni, Marglowa, Ks. Pawła Skiby. O przygotowanie ołtarzy prosimy Ministrantów i Lektorów, Oazę Młodzieżową, scholę Verba Dei, oraz rodziców dzieci komunijnych. Już dziś zachęcamy parafian do udekorowania swo-ich domów. Elementy do dekoracji naszych domów można nabyć przy zakrystii kościo-ła.

9. W księgarence można kupić najnowszy numer Gościa Niedzielnego ze szczególnym dodatkiem - płytą z przemówieniami Jana Pawła II z I Pielgrzymki do Ojczyzny.

10. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Krystyny Zolich. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu.

 

                                                 PODZIĘKOWANIE
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji XXXV Hałcnowskiego Dnia Sportu i zabezpieczenia II Hałcnowskiego Rajdu Rowerowego. Dziękujemy Policji, OSP-Hałcnów i Janowice, Służbie Maltańskiej, członkom PCK, wszystkim wolontariuszom, Pani Prezes, trenerom i instruktorom PSKS Beskidy. Ks. Józefowi Walusiakowi za gościnę w Janowicach. Dziękuję Panu Stanisławowi Kmieciowi za dar dla uczestników Rajdu.

 

Wniebowstąpienie Pańskie 2.06.2019

1. Dziś na boisku przy kościele odbywa się Hałcnowski Dzień Sportu i 2 Rajd Rowerowy. Dokładne informacje znajdują się na plakatach i stronie internetowej. Start Rajdu o godz. 11.30, początek rozgrywek i zabaw na boisku o 13.30. W domu parafialnym moż-na dokonać jeszcze zapisu na rajd rowerowy.

2. Dziś i przez wszystkie dni tygodnia Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa połączone z Nowenną do Ducha Świętego o 17.45.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św., w pierwszy piątek od godz. 17.30. W czwartek o 17.30 Godzina Święta, Msza wynagradzająca NSPJ o 18.15. Po Mszy Adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. W piątek księża odwiedzą chorych z po-sługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.

4. We wtorek Msza wieczorna w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci, po Mszy spotkanie w domu parafialnym;

5. W środę po Mszy wieczornej odbędzie się pierwsze spotkanie związane z przygotowaniem do Sakramentu Bierzmowania. Na spotkanie zapraszamy uczniów klas VII mieszkających na terenie naszej parafii wraz z rodzicami. Spotkanie dotyczy wszystkich uczniów klas VII, niezależnie od tego, gdzie uczęszczają do szkoły

6. W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie kręgu biblijnego.
7. W przyszłą niedzielę 9 czerwca będziemy przeżywać uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W wigilię tej uroczystości w sobotę 8 czerwca zapraszamy parafian i gości do bazyliki na szczególne nabożeństwo, w czasie którego modlić się będziemy o światło i moc Ducha Świętego dla każdego z nas. To modlitewne czuwanie rozpocznie się o godz. 20.00 konferencją „Oddychaj we mnie Duchu Święty”, wygłoszoną przez ks. Aleksandra Smarducha, chętnie słuchanego rekolekcjonistę i egzorcystę naszej diecezji. Następnie będzie czas na modlitwę wstawienniczą i uwielbienia, w czasie której każdy będzie mógł po-prosić o indywidualną modlitwę w jego intencji. Czuwanie zakończy Msza św. o godz. 23.00. Jeszcze raz serdecznie wszystkich zapraszamy. Całość nabożeństwa będzie animo-wać wspólnota „Samuel”.

8. W związku z dużym zainteresowaniem nocnym, parafialnym czuwaniem na Jasnej Górze, w zakrystii można zapisać się na dodatkowy autobus.

9. W przyszłą niedzielę Akcja Katolicka zaprasza po każdej Mszy św. na ciasta domowego wypieku.

10. W księgarence można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego. Znajdziemy w nim specjalny dodatek związany z 40 rocznicą pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.

11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marianny Miroty i Bronisława Krywulta. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.


VI Niedziela Wielkanocna 26.05.2019

1. Dziś i w tygodniu Nabożeństwo Majowe o godz. 17.45. Terminy i miejsca nabożeństw majowych przy kapliczkach w Dniu Pańskim i na stronie internetowej parafii.

2. Dziś w czasie nabożeństwa, w sposób szczególny, będziemy modlić się za wszystkie Mamy. Będziemy prosić o radość i wszelkie Boże łaski dla żyjących oraz o życie wieczne dla zmarłych. Niech udział w tym nabożeństwie będzie wyrazem naszej wdzięczności Mamom oraz okazją do modlitwy w ich intencjach. Jeżeli chcemy poprosić o coś dla naszej Mamy, możemy napisać to na karteczkach i złożyć przed nabożeństwem do koszyka.

3. W czwartek wspomnienie św. Jana Sarkandra, patrona naszej diecezji.

4. W piątek 31 maja w naszym kościele Odpust ku czci Nawiedzenia NMP. Msze św. o 6.30, 9.15 i wieczorem o godz. 20.00. W tym dniu wypada kolejne Hałcnowskie Czuwanie, które rozpocznie się o godz. 18.00. W programie Droga Krzyżowa, Róża-niec i Msza św. Modlitwom przewodniczyć będą członkowie Apostolstwa Dobrej Śmier-ci, którzy o godz. 12.00 rozpoczną Rejonowy Dzień Skupienia.

5. 1 czerwca wypada pierwsza sobota miesiąca. W domu parafialnym spotkanie Straży Ho-norowej NSPJ o 16.45. Msza wieczorna poprzedzona będzie nabożeństwem do MB Bole-snej i litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o 17.45.

6. W niedzielę 2 czerwca odbędzie się na boisku przy kościele XXXV Hałcnowski Dzień Sportu i II Rajd Rowerowy. Zapisy na rajd dziś w domu parafialnym po każdej Mszy Św. W tygodniu po Mszy wieczornej. Zapisy są możliwe także w dniu startu, ale bardzo prosimy o dokonanie ich jak najszybciej z racji konieczności ubezpieczenia i ewentualnego dodruku koszulek. Więcej informacji na stronie internetowej parafii. Rajd przejeżdżać bę-dzie między innymi ulicami: Wyzwolenia, Siostry Małgorzaty Szewczyk, Janowicką, Nowy Świat, Sucharskiego, Przyjaźni i Serdeczną. Bardzo prosimy o niezostawianie samochodów na powyższych ulicach w godzinach od 11.30 do 14.30. Przepraszamy także za możliwe utrudnienia w ruchu.

7. W zakrystii kościoła można jeszcze zapisać się na wyjazd na nocne parafialne czuwanie na Jasnej Górze, które odbędzie się z 13 na 14 czerwca.

8. Dziękujemy za ofiary złożone na prace remontowe na nowym cmentarzu. Dziękujemy także ADŚ za prace porządkowe wokół kościoła.

9. Już dziś zapraszamy w sobotę 8 czerwca na Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Więcej informacji na banerach, plakatach i stronie internetowej.


V Niedziela Wielkanocna 19.05.2019

1. W ramach niedzieli maryjnej zapraszamy dziś do kościoła na szczególne Nabożeństwo Majowe, które rozpocznie się wyjątkowo o 17.15. Usłyszymy najpiękniejsze pieśni chwalące Maryję w wykonaniu scholi Verba Dei i muzyków bielskich oraz wypowiedzi Papieża Franciszka o Matce Bożej. Serdecznie zapraszamy parafian i gości.
Z tej racji dzisiejsza Majówka w Księżym Lesie zostaje przeniesiona na najbliższy poniedziałek. Po każdej Mszy św. z boku kościoła można nabyć ciekawe książki o tematyce maryjnej.

2. W tygodniu Nabożeństwo Majowe o godz. 17.45.
Nabożeństw majowych przy kapliczkach i krzyżach:
20.05: Księży Las, ul. Walecznych (P. Prochot), 22.05: ul. 13 Zakrętów (P. Pociask), 23.05: ul. Zagrody (P. Holisz), ul. Pod Kasztanem (P. Włoch), 24.05: ul. Wyzwolenia P. Piątek, ul Sucharskiego (krzyż), 25.05: ul. Porąbki P. Majdak) , 26.05: ul. Deszczowa (P. Maślanka)

3. Coroczne sprzątanie wokół Kościoła przed Dniem Skupienia ADŚ, odbędzie się 20 maja w poniedziałek, o godz. 15.00, w razie niepogody 21 maja we wtorek, zapraszamy wszystkich członków i sympatyków. Spotkanie organizacyjne dotyczące Regionalnego Dnia Skupienia ADŚ odbędzie się 23 maja w czwartek po Mszy św. wieczornej, w Domu Parafialnym.

4. 21 MAJA ZAPRASZAMY NA KATECHEZĘ W BAZYLICE

„Jak doświadczyć pokoju i nieść pokój innym?” to temat katechezy, którą w najbliższy wtorek 21 maja wygłosi w Bazylice O. Andrzej Prugar - doktor homiletyki, ojciec duchowny w seminarium Franciszkanów. Serdecznie zapraszamy.
5. W środę 22 maja wspomnienie św. Rity z Casci, błogosławieństwo róż po każdej Mszy św.

6. W czwartek Msza Św. w intencji Apostolatu Maryjnego i po Mszy spotkanie w Domu Parafialnym

7. W sobotę 25 maja ks. Bp Ordynariusz udzieli święceń prezbiteratu diakonom naszej diecezji. Pamiętajmy o kandydatach do święceń w naszych osobistych modlitwach.

8. W niedzielę 2 czerwca odbędzie się na boisku przy kościele XXXV Hałcnowski Dzień Sportu i II Rajd Rowerowy. Dokładne informacje znajdują się w Dniu Pańskim i stronie internetowej parafii. Zapisy na Rajd Rowerowy w domu parafialnym od przyszłej niedzieli po każdej Mszy św.

9. U ministrantów przed kościołem i w księgarence można nabyć nowy, majowy numer naszej parafialnej gazetki „W Moim Kościele”. Gorąco polecamy.

10. Zarząd Klubu HDK przy naszej parafii, serdecznie dziękuje wszystkim, którzy oddali krew w czasie akcji krwiodastwa, która odbyła się w niedzielę 12 maja. Oddano w sumie 9 litrów krwi.

11. W zakrystii kościoła można jeszcze dostać zniżkowe bilety do kina Helios na film „Wywiad z Bogiem”. Można tez zapisać się na wyjazd na nocne parafialne czuwanie na Jasnej Górze, które odbędzie się z 13 na 14 czerwca.

14. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Józefa Czaderny i Jadwigi Solich, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

IV Niedziela Wielkanocna 12.05.2019

1. Dziś przy naszym kościele przeprowadzana jest Akcja Krwiodawstwa od 9.00 do 13.30. Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

2. Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 17.45. Zapraszamy także do wspólnej modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych o godz. 19.30. Terminy i miejsca nabożeństw znajdują się w Dniu Pańskim.

3. We wtorek 14 maja, po Mszy wieczornej, Akcja Katolicka zaprasza do domu para-fialnego na projekcję filmu „Maryja, Matka Boga”

4. Apostolstwo Dobrej Śmierci przypomina, że coroczne sprzątanie wokół Kościoła przed Dniem Skupienia ADŚ, odbędzie 14 maja we wtorek o godz. 15.00. Do tej szczególnej troski o piękno naszego sanktuarium Apostolstwo zaprasza wszystkich swoich członków i sympatyków.

5. W środę 15 maja o godz. 18.15. Msza św. w intencji ks. Sławomira z okazji jego imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Solenizanta.

6. W sobotę 18 maja o godz.15.15 Msza św. w intencji OSP Bielsko-Biała. Po Mszy wieczornej przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych.

7. W piątek po Mszy wieczornej grupa Samuel zaprasza do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu, którą zakończy Msza św. o 20.30

8. Przyszłą niedzielę pragniemy przeżyć jako Niedzielę Maryjną. Po każdej Mszy św. będzie można nabyć książki o tematyce maryjnej, a po południu o 17.15 zapraszamy na wyjątkowe nabożeństwo majowe z udziałem scholi „Verba Dei”
i muzyków bielskich.

9. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na prace remontowe w naszej parafii. W ostatnim czasie odnowiono pokój gościnny, przeprowadzono prace związane z transmisją internetową nabożeństw. Obecnie trwają prace na nowym cmentarzu mające na celu wyłożenie kostką brukową miejsc postojowych oraz zrobienie zupełnie nowych alejek w drugiej części cmentarza.
10. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży Bierzmowanej za dar pieniężny złożony na cele naszego kościoła.

11. Już dziś zapraszamy do Bazyliki we wtorek 21 maja na katechezę: „Jak do-świadczyć pokoju i nieść pokój innym?” Katechezę wygłosi O. Andrzej Prugar, franciszkanin.

12. W Niedzielę 2 czerwca odbędzie się XXXV Hałcnowski Dzień Sportu i Rajd
Rowerowy. Zapisy na Rajd od przyszłej niedzieli w domu parafialnym.

13. W zakrystii kościoła można dostać zniżkowe bilety do kina Helios na film
„Wywiad z Bogiem”. Można tez zapisać się na wyjazd na nocne parafialne czuwa-nie na Jasnej Górze, które odbędzie się z 13 na 14 czerwca. W programie udział w Apelu Jasnogórskim, modlitwa wspólna i indywidualna przed Cudownym Obrazem, Msza św. o północy. Wyjazd z Hałcnowa ok. 18.00 powrót ok. 4.00 rano.

14. U ministrantów przed kościołem i w księgarence można nabyć nowy, majowy numer naszego parafialnego miesięcznika „W Moim Kościele”.

15. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisławy Adamek, Zofii Lukas i Barbary Tomaszek. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.

 

III Niedziela Wielkanocna 5.05.2019

1. Dziś nasza parafia przeżywa Uroczystość I Komunii św. Dzieci kl. III po raz pierwszy przyjmą Chrystusa do swoich serc podczas Mszy św. o godz. 10.30. Dziś także rozpoczyna się w Kościele XI Tydzień Biblijny pod hasłem: "Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego". O godz. 15.00 rozpoczniemy Maraton Biblijny, w czasie którego przeczytamy Ewangelię według Św. Jana. Przez całą niedzielę w domu parafialnym będzie możliwość zakupienia Pi-sma Świętego i książek pomagających czytać i lepiej rozumieć tę wyjątkową Księgę.

2. Dziś i przez wszystkie dni tygodnia Nabożeństwo Majowe o 17.45. Terminy nabożeństw przy kapliczkach znajdują się w Dniu Pańskim i stronie internetowej parafii.

3. W tym tygodniu:
- we wtorek Msza wieczorna w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, po Mszy spotkanie w domu parafialnym.

- w środę 8 maja Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu o godz. 10.00 w Wilamowicach ks. Bp Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszego seminarium. Msza wieczorna w naszym kościele w intencji ks. Stanisława Śmietany z okazji jego imienin.
- w czwartek spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy wieczornej.

4. W sobotę 11 maja o godz. 11.00 ks. Bp Tadeusz Rakoczy udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Spotkania przygotowujące do uroczystości Bierzmowania dla wszystkich kandydatów: w poniedziałek, w środę i w piątek o 19.00. Obecność obowiązkowa! Dodatkowa spowiedź dla kandydatów i ich najbliższych w piątek od 17.15. Także w sobotę o 18.15 Msza z okazji 125 rocz. powstania OSP Hałcnów.

5. W przyszłą niedzielę 12 maja dzieci klas IV podczas Mszy św. o godz. 10.30 będą przeżywać Rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci i rodziców codziennie pół godzinny przed każdą Mszą św.

6. Także w przyszłą niedzielę 12 maja Akcja Katolicka zaprasza na ciasta domowego wypieku, a przy domu parafialnym zostanie przeprowadzona Akcja Krwiodawstwa.

7. 2 czerwca 2018 roku nasza parafia pragnie zorganizować II Hałcnowski Rajd Rowerowy. Rajd odbędzie się w ramach Hałcnowskiego Dnia Sportu. Trasa rajdu będzie liczyła 20 kilo-metrów. Zapisy od 19 maja w domu parafialnym.

8. 24 maja o godz. 19.15 w kinie Helios będzie można zobaczyć na specjalnie zorganizowa-nym seansie film „WYWIAD Z BOGIEM”. Film opowiada o dziennikarzu, który po powrocie z wojny w Afganistanie przeżywa kryzys wiary i małżeństwa. W trudnym doświadczeniu swojego życia spotyka nieoczekiwanego mężczyznę, który jest wstanie odpowiedzieć na wszystkie jego pytania i wątpliwości. Bilety w zniżkowej cenie 10 zł. można nabyć tylko zakrystii naszego kościoła.

Niedziela Miłosierdzia 28.04.2019

1. Dziś o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, po Mszy wieczornej zapraszamy do naszej bazyliki na Koncert Wielkanocny. Usłyszymy znane pieśni wielkanocne, uwielbienia i radości w wykonaniu scholi Verba Dei i muzyków bielskich. Serdecznie zapraszamy!

2. We wtorek 30 kwietnia z naszej bazyliki wyrusza VII Piesza Diecezjalna Pielgrzymka do Łagiewnik. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki pod przewodnictwem ks. Bp Ordynariusza, przy ołtarzu polowym o godz. 12.00. Bardzo prosimy o niepozostawianie w godzinach dopołudniowych samochodów na parkingu przy kościele i domu kultury.

3. W tym tygodniu obchodzimy:
a) w poniedziałek święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy
b) we wtorek Uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, głównego Patrona Polski
c) w środę 1 maja wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika,
d) w czwartek św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła:
e) w piątek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. W naszym kościele Msze św. tak jak w każdą niedzielę. O godz. 10.30 Msza św. w intencji Ojczyzny; w tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
f) w sobotę św. Floriana męczennika, w tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o stra-żach, którym św. Florian patronuje.

4. Z okazji zbliżających się Świąt: Flagi Państwowej oraz Konstytucji 3 Maja, gorąco zachęcamy do udekorowania naszych domów flagami narodowymi.

5. Rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w naszym Sanktuarium odprawiane będą o godz. 17.45. W czasie nabożeństw w kościele będziemy przypominać sobie najważniejsze prawdy o osobie Maryi, modlitwą, śpiewem i muzyką będziemy dziękować za Jej wstawiennictwo i opiekę. Wszystkich zapraszamy do licznego udziału. Równocześnie zachę-camy do wspólnej modlitwy przy kapliczkach lub krzyżach przydrożnych. Starajmy się pielęgnować tę piękną tradycję, sławiąc Najświętszą Maryję Pannę przez śpiew i modlitwę. Do-kładny plan majówek, którym przewodniczyć będą księża znajduje się w „Dniu Pańskim” i stronie internetowej parafii.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek Msza św. wynagradzająca NSPJ o godz. 18.15. Po Mszy adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św., w I piątek z racji Uroczystości 15 minut przed Mszą, po południu od 17.30. Chorych w maju odwiedzimy: ks. Pro-boszcz, ks. Michał i ks. Jan w czwartek (2.05) od godz. 8.30, ks. Sławomir i ks. Stanisław w sobotę (4.05) od godz. 10.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

7. Spotkanie Honorowej Straży Serca Pana Jezusa w sobotę 4 maja o godz. 16.45

8. W niedzielę 5 maja na Mszy św. o 10.30 dzieci kl. III przystąpią do
I Komunii św. Wszystkich wiernych nie związanych z Uroczystością I Komunii św. zapraszamy na Mszę św. o innej godzinie. Spowiedź św. dzieci komunijnych i rodziców będzie w sobotę o godz. 9.00. Po spowiedzi próba generalna. Módlmy się wszyscy w intencji dzieci, aby jak najowocniej mogły przeżyć spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym.
W niedzielę po Mszy o godz. 7.30 zmiana tajemnic Różańca.

9. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy XI Tydzień Biblijny pod hasłem: "Głosili ewan-gelię mocą Ducha Świętego". O godz. 15.00 rozpoczniemy maraton biblijny w czasie którego przeczytamy Ewangelię według Św. Jana. Przez całą niedzielę będzie możliwość zakupienia najnowszych wydań Pisma Świętego i interesujących komentarzy.

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Anieli Ciućki, w najbliższy poniedziałek o godz. 15.00 odbędzie się pogrzeb śp. Karoliny Owczarz, polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.

Wielkanoc 21.04.2019

1. Pragniemy serdeczne podziękować wszystkim, którzy przez swoją pracę i zaangażowanie pomogli nam pięknie i owocnie przeżyć Triduum Paschalne. Dziękujemy wszystkim Księżom, Służbie Liturgicznej, Panu Organiście, Scholi młodzieżowej i dziecięcej, Chórowi Parafialnemu, Oazie i Oazie Rodzin. Wyrażamy wdzięczność Pani Kościelnej i S. Zefirynie, Panu Zbyszkowi i Mirosławowi, wszystkim Paniom i Panom, którzy przygotowali w tym roku Ciemnicę i Grób Pański, w sposób szczególny Panu Piotrowi, jego bliskim i znajomym. Dziękujemy Pani Joli Wiercigroch i jej siostrze za piękny dobór i ułożenie kwiatów. Dziękujemy wszystkim osobom i grupom prowadzącym modlitwy i adoracje, czynnie włączającym się w liturgię Triduum. Dziękuję wszystkim, którzy zadbali o czystość i piękno kościoła oraz placu wokół niego. Dziękuję strażakom OSP. Niech wszystkim Zmartwychwstały Chrystus wynagrodzi.
2. Dziś Nowenna do Bożego Miłosierdzia i Nieszpory o godz. 17.30
3. Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. tak, jak w każdą niedzielę. W czasie Mszy o godz. 12.15 będzie udzielany sakrament chrztu.
4. Od wtorku do soboty - Msza św. poranna o godz. 7.15 odprawiana będzie wraz z Nowenną w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
5. W najbliższy wtorek 23 kwietnia zapraszamy do Bazyliki na katechezę „Jak modlić się, aby żyć w mocy Bożego Ducha”. Wygłosi ją ks. Andrzej Muszala bioetyk, założyciel Pustelni, rekolekcjonista, nauczyciel modlitwy ciszy. Początek o godz. 19.00.
6. W czwartek o 18.15 Msza św. w intencji Apostolatu Maryjnego, po Mszy spotkanie w domu parafialnym.
7. W piątek 26 kwietnia pierwsze w tym roku Czuwanie Hałcnowskie. Rozpoczniemy je o godz. 18.00 Drogą Światła. Msza św. przez wstawiennictwo MB Bolesnej o godz. 20.00.
8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia, Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a wieczorem o godz. 19.00 zapraszamy na wyjątkowy Koncert Wielkanocny, którym pragniemy uczcić tajemnicę Zmartwychwstania Pańskiego. Usłyszymy pieśni Wielkanocne, uwielbiania i radości w wykonaniu scholi, przy akompaniamencie muzyków bielskich. Serdecznie zapraszamy parafian i gości.

9. W środę odbył się pogrzeb śp. Jacka Wojciecha. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

Podziękowania za Kiermasz: W imieniu rodziców Piotrusia Gębalskiego oraz organizatorów serdecznie dziękujemy osobom, które włączyły się w przygotowanie XII Charytatywnego Kiermaszu Wielkanocnego, za okazaną pomoc i wsparcie materialne. Gorące podziękowania kierujemy do mieszkańców Hałcnowa i Gości którzy przybyli na kiermasz. Dzięki Państwa gorącym sercom, a przede wszystkim ogromnej ofiarności udało się zebrać 23821 zł.

Niedziela Palmowa 14 IV 2019 r.

1. W dniu dzisiejszym o godz. 10.30 poświęcenie palm przy ołtarzu polowym i procesja wokół kościoła. Po Mszy konkurs na najwyższą i najpiękniejszą palmę wielkanocną. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15, w czasie których zbierana będzie ofiara na kwiaty do Bożego Grobu. Wieczorna Msza św. o godz. 18.15.
Dziś obchodzony jest także Światowy Dzień Młodzieży na szczeblu diecezjalnym. Początek o godz. 13.30 w kościele Świętej Trójcy, skąd wyruszy procesja z palmami do Katedry Św. Mikołaja w Bielsku-Białej.

2. Przed kościołem i w Domu Parafialnym odbywa XII Charytatywny Kiermasz Wielkanocny, którego dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację Piotrusia Gębalskiego - małego mieszkańca naszej parafii. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Wykorzystajmy tę okazję, aby w prosty sposób wyrazić naszą miłość Bogu i bliźniemu.

3. Okazja do spowiedzi dla tych, którzy jeszcze nie skorzystali z sakramentu pojednania będzie w poniedziałek, wtorek i w środę od 6.00 rano i podczas Mszy św., popołudniu od godz. 17.00 i podczas Mszy św. Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na Triduum Paschalne!

4. Przed nami WIELKI TYDZIEŃ. Starajmy się przeżyć go prawdziwie po chrześcijańsku. Weźmy udział w nabożeństwach liturgii Triduum Paschalnego. Niech te dni będą dla nas czasem szczególnego przeżywania misterium męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Dokładny program Wielkiego Tygodnia znajduje się w „ Moim Kościele”, „Dniu Pańskim”, na stronie internetowej parafii i na plakatach w gablotce.

5. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek początek liturgii o 18.15, w Wielką Sobotę o 19.15.

6. W Wielki Piątek obowiązuje Post ścisły, Droga Krzyżowa o godz. 14.00, a o 15.00 pierwszy dzień Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

7. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny co godzinę w sobotę od 9.30.

8. Procesja rezurekcyjna w Niedzielę Wielkanocną o godz. 5.30 rano. Pozostałe Msze św. według stałego porządku niedzielnego.

9. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna!

10. Sakrament chrztu św. będzie udzielany w Poniedziałek Wielkanocny podczas Mszy św. o godz. 12.15, a błogosławieństwo dzieci rocznych o 10.30. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych w Wielką Środę po Mszy wieczornej w kościele.

11. Przed Kościołem i w księgarence można nabyć nowy numer naszego miesięcznika parafialnego „W moim Kościele”. W nim między innymi znajduje się plan nabożeństw Wielkiego Tygodnia i adoracji przy Grobie Pańskim.

12. Już dziś zapraszamy we wtorek 23 kwietnia, po Świętach Wielkanocnych do Bazyliki na katechezę ks. Andrzeja Muszali „Jak modlić się, aby żyć w mocy Bożego Ducha”.

PODZIĘKOWANIE:
W trakcie przeprowadzonej zbiórki żywności w dniach 29-30 marca, w sklepie "Kosmos", w ramach akcji Caritas "Tak Pomagam", Parafialny Zespół Charytatywny pozyskał 413,30 kg produktów i 1216 zł. Wyrażamy naszą wdzięczność uczniom SP 28 wraz z opiekunami za liczny udział, właścicielom sklepu za życzliwość a wszystkim ofiarodawcom za wsparcie.

V Niedziela Wielkiego Postu 7 IV 2019 r.

1. Gorzkie Żale dziś o 17.15

2. Przed kościołem Panie z Zespołu Charytatywnego rozprowadzają baranki wielkanocne i paschaliki „Caritas”. Dochód przeznaczony jest na potrzeby ubogich i rodzin wielodzietnych.

3. Chorych z racji świąt wielkanocnych odwiedzimy w najbliższą sobotę
13 kwietnia od godz. 9.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

4. W czwartek na Mszę o 18.15 zapraszamy wszystkich kandydatów do Bierzmowania. Po Mszy odbędzie się spotkanie organizacyjne, na które prosimy
o przyniesienie zaświadczeń od świadków.

5. W najbliższy piątek o godz. 17.30 Droga Krzyżowa z udziałem dzieci. Po wieczornej Mszy św. wyruszymy na Drogę Krzyżową ulicami Hałcnowa, na którą zapraszamy wszystkich parafian i gości. Poszczególne stacje Drogi Krzyżowej będą się znajdować przy ulicy Serdecznej, Miejskiej, ks. Pawła Skiby. Prosimy zabrać ze sobą świece.

6. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na niedzielę czy późniejsze dni. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św., w sobotę od godz. 17.00

7. Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa rozpoczynająca obrzędy Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. O godz. 10.30 obrzęd poświęcenia palm przy ołtarzu polowym, następnie procesja do kościoła. Po Mszy odbędzie się konkurs na najwyższą i najpiękniejszą palmę wielkanocną.

8. W Niedzielę Palmową przed kościołem i w Domu Parafialnym odbędzie się
XII Charytatywny Kiermasz Wielkanocny, którego dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację Piotrusia Gębalskiego - małego mieszkańca naszej parafii.

IV Niedziela Wielkiego Postu 31 III 2019 r.

1. Od piątku wieczora są obecne w naszym kościele relikwie św. Melchiora Grodzieckiego. Po każdej Mszy św. możliwość indywidualnego uczczenia tego szczególnego znaku obecności świętego. W przedsionku kościoła umieszczone są tablice ukazujące życie św. Melchiora i odbierany po śmierci kult.

2. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Piotra Hoffmana, który głosi nauki rekolekcyjne dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Matce Bożej Bolesnej powierzajmy jego posługę i wszystkich parafian. Uczyńmy wszystko, aby uczestniczyć w tych ćwiczeniach wielkopostnych, zatroszczmy się o udział w nich dzieci i młodzieży. Przypominamy, że plan rekolekcji znajduje się w miesięczniku „W moim Kościele”, w gablotce i na stronie internetowej parafii.
3. Dziś po południu o godz. 14.00 Msza św. dla chorych, starszych i samotnych
z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych. Gorzkie Żale o godz. 17.15. Wieczorna Msza o godz. 18.15.
4. W czasie głoszonych nauk rekolekcyjnych Spowiedzi nie będzie! Spowiedź rekolekcyjna będzie w środę 3 kwietnia według wyznaczonego planu. W dniu spowiedzi kancelaria parafialna będzie nieczynna! Bardzo prosimy
o nieodkładanie spowiedzi na czas przedświąteczny. We wtorek i w środę na Mszach św. zbierana będzie ofiara na cele rekolekcyjne.

5. Od przyszłej niedzieli panie z Zespołu Charytatywnego będą rozprowadzać paschaliki i baranki wielkanocne Caritas. Dochód z paschalików i baranków przeznaczony jest na potrzeby osób będących w trudnej sytuacji życiowej.

6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek o 17.30 Godzina Święta, o 18.15 Msza wynagradzająca NSPJ. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00

7. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa tylko o 17.30! Po Mszy o godz. 18.15 zapraszamy na koncert Pieśni Postnych w wykonaniu Antoniny Krzysztoń. Wstęp Wolny! Gorąco zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tym szczególnym artystycznym i duchowym wydarzeniu. Z racji próby i przygotowania do koncertu Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 będzie bez wystawienia Najświętszego Sakramentu.
8. W przyszłą sobotę w naszej Bazylice odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia Róż Różańcowych Rodziców, początek o godz. 9.00. Po południu
o 16.45 spotkanie Straży Honorowej NSPJ.

9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Wambierzyc w sobotę 6 kwietnia, którą organizuje Apostolstwo Dobrej Śmierci, zapisy w zakrystii.

10. W zakrystii można także nabyć bilety na specjalny seans w kinie Helios filmu „Miłość i Miłosierdzie”. Cena biletu 10 zł.

11. W Niedzielę Palmową przed kościołem i w Domu Parafialnym odbędzie się
XII Charytatywny Kiermasz Wielkanocny, którego dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację Piotrusia Gębalskiego mieszkańca naszej parafii. Więcej informacji w Dniu Pańskim.

12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ernestyny Czekańskiej. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

 

III Niedziela Wielkiego Postu 24 III 2019 r.

1. Gorzkie Żale dziś o godz. 17.15

2. Przypominamy, że nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest odprawiane w naszym kościele w piątki o 17.30 i po Mszy o 18.15 oraz w niedzielę po Mszy o godz. 12.15.

3. W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w naszym kościele można w tym dniu uzyskać odpust zupełny. Msze św. będą odprawiane o 6.30, 9.15 i 18.15. Nie będzie Mszy 7.15! W tym dniu przeżywmy w Kościele Dzień Świętości Życia.
W czasie Mszy o godz. 18.15 będzie można podjąć adopcję dziecka poczętego. Formularz przystąpienia do adopcji wraz z codzienną modlitwą znajduje się na stojaku pod chórem.

4. We wtorek po Mszy wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej, w czwartek Msza o 18.15 w intencji Apostolatu Maryjnego, po Mszy spotkanie w domu parafialnym.

5. W przyszły piątek 29 marca rozpoczyna się w naszej parafii i dekanacie czas nawiedzenia relikwii św. Melchiora Grodzieckiego. Msza św. z przywitaniem
i wprowadzeniem relikwii o godz. 18.15. Na Mszę wieczorną serdecznie zapraszamy wszystkie wspólnoty parafialne, parafian i gości. Program nawiedzenia relikwii i modlitw przy nich znajduje się w miesięczniku „W moim Kościele”, Dniu Pańskim i stronie internetowej parafii.

6. W przyszłą niedzielę 31 marca rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Wygłosi je ks. Piotr Hoffman. Program rekolekcji znajduje się w „W moim Kościele”, „Dniu Pańskim”, stronie internetowej i w gablotce parafialnej. Zaplanujmy sobie tak czas przyszłego tygodnia, aby owocnie uczestniczyć w spotkaniach rekolekcyjnych. Zatroszczmy się o dobry udział w nich dzieci i młodzieży.

7. Do chorych w kwietniu i z racji świąt wielkanocnych udamy się w sobotę 13 kwietnia.

8. Parafialny Zespół Charytatywny wraz z uczniami SP 28 i opiekunami w dniach 29-30 marca w ramach programu Caritas "Tak pomagam", będą prowadzić kolejną zbiórkę żywności w sklepie "Kosmos" z przeznaczeniem dla rodzin z naszej Parafii będących w trudnej sytuacji życiowej. Prosimy o życzliwość i wsparcie w miarę swoich możliwości tej akcji. Spotkanie grupy Charytatywnej odbędzie się w czwartek po wieczornej Mszy św.

9. Apostolstwo Dobrej Śmierci serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na pielgrzymkę do Wambierzyc. W programie zwiedzanie zabytkowej świątyni z XVII w., Droga Krzyżowa, zwiedzanie ruchomej Szopki. Wyjazd w sobotę 6 kwietnia o godz. 7.00. Koszt 55 zł. Zapisy w Zakrystii.

10. 4. kwietnia o godz. 16.15 w kinie Helios będzie można zobaczyć na specjalnie zorganizowanym seansie film „Miłość i Miłosierdzie”. Film mówi o badaniach potwierdzających prawdziwość objawień Jezusa Miłosiernego siostrze Faustynie. Bilety w zniżkowej cenie 10 zł. można nabyć tylko zakrystii naszego kościoła.

11. W sobotę odbył się pogrzeb śp. Danuty Holerek, polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

 

II Niedziela Wielkiego Postu 17 III 2019 r.

1. Gorzkie Żale dziś o godz. 17.15

2. Przypominamy, że nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest odprawiane
w naszym kościele w piątki o 17.30 i po Mszy o 18.15 oraz w niedzielę po Mszy o godz. 12.15. Dodatkowo w najbliższy piątek o godz. 20.00 odbędzie się Droga Krzyżowa pod krzyż na Trzech Lipkach. Jest to droga długa, która wymaga siły i wytrzymałości fizycznej. Uczestnictwo osób niepełnoletnich możliwe jest tylko pod opieką osób dorosłych. Bardzo prosimy wszystkich uczestników Drogi Krzyżowej o umieszczenie na wierzchnim ubraniu elementów odblaskowych. Osoby, które chciałyby skorzystać w drodze powrotnej z autobusu, proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii kościoła do środy włącznie.

3. We wtorek 19 marca w uroczystość św. Józefa, zapraszamy na kolejną katechezę do Bazyliki. Wygłosi ją Ks. Robert Woźniak – ceniony teolog i rekolekcjonista, tłumacz Papieża Franciszka w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Temat jego katechezy: „Jezus jako pierwszy charyzmatyk, czyli kim jest Duch Święty?”. Początek o godz. 19.00. Ks. Robert wcześniej odprawi Mszę św. o godz. 18.15. Po spotkaniu będzie możliwość kupienia jego książek.

4. W środę po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

5. W przyszłą niedzielę 23 marca w czasie Mszy o 12.15 będzie udzielany sakrament chrztu. Przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę po Mszy wieczornej.

6. Przed kościołem u ministrantów oraz w księgarence można nabyć najnowszy numer naszego miesięcznika parafialnego „W moim Kościele”. Znajdziemy w nim między innymi plan rekolekcji wielkopostnych oraz plan dekanalnej modlitwy przy relikwiac<Galeria


Sanktuarium
Matki Bożej Bolesnej

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Nawiedzenia N.M.P.
43-344 Bielsko-Biała Hałcnów
ul. Wyzwolenia 336
tel. 33 81-07-250