DALSZE KORZYSTANIE Z WITRYNY OZNACZA ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW
COOKIES, ZGODNIE Z AKTUALNYMI USTAWIENIAMI PRZEGLĄDARKI. WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ W POLITYCE COOKIES
1993-2018

25-lecie

Koronacji Piety Hałcnowskiej
Parafia
Nawiedzenia N.M.P.
Parafia Nawiedzenia N.M.P.
Ogłoszenia

Niedziela Trójcy Przenajświętszej 27 V 2018 r.

1. Dziś na boisku przy kościele odbywa się Hałcnowski Dzień Sportu i Rajd Rowerowy. Dokładne informacje znajdują się na plakatach. Strat Rajdu o godz. 11.30, początek roz-grywek i zabaw na boisku o 13.30. W domu parafialnym można dokonać jeszcze zapisu na rajd i odebrać koszulki rajdowe.

2. Grupa charytatywna przy kościele zbiera dziś ofiarę na wypoczynek dzieci z Białorusi, która na początku czerwca przyjedzie do naszej parafii z siostrą Eucharią. Niech złożona ofiara będzie wyrazem naszej życzliwości i gościnności. Można także przekazać produkty żywnościowe. Informacje w Zakrystii.
3. Dziś i przez kolejne dni tygodnia Nabożeństwo Majowe o godz. 17.45. W czasie dzisiejszego nabożeństwa utwory ku czci Maryi będzie grał zespół kameralny. Wykaz nabożeństw majowych przy kapliczkach w Dniu Pańskim.

4. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. W tym dniu Msze św. odprawiane będą o godz. 6.15, 7.30, 9.15, po procesji ok. godz. 11.15 i o godz. 18.15. Po zakończeniu Mszy św. o godz. 9.15 wyruszy tra-dycyjna procesja ulicami: Siostry Małgorzaty Szewczyk, przez ogród Sióstr Serafitek, Su-charskiego i Wyzwolenia.. Mieszkańców prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji, natomiast Siostry Serafitki (I), Wspólnotę powstałą po seminarium odnowy wiary (II), społeczność szkoły 28 (III) oraz rodziców dzieci komunijnych (IV) - prosimy o przygotowanie ołtarzy. Elementy do dekoracji naszych domów można nabyć przy zakrystii kościoła. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci kl. III, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. oraz dziewczynki do sypania kwiatów. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy procesji. Przypominamy, że w Boże Ciało każdy katolik powinien uczestniczyć we Mszy św. Niech nasze uczestnictwo w Eucharystii i procesji będzie wyrazem naszej wiary i miłości do Jezusa Chrystusa.

5. Siostra Romana zaprasza wszystkie chętne dziewczynki do sypania kwiatów na próbę w poniedziałek i we wtorek o godz. 17.00 przy kościele.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św., w pierwszy piątek od godz. 17.30.
Ks. Proboszcz i ks. Michał odwiedzą chorych w pierwszy piątek od godz. 9.00. Ks. Jan i ks. Sławomir odwiedzą chorych w drugi piątek 8 czerwca. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.

7. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa w oktawie Bożego Ciała po Mszy wieczornej połączone z procesją.

8. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ w sobotę 2 czerwca o godz. 16.45 w domu parafialnym.

Z 14 na 15 czerwca nasza parafia będzie prowadzić nocne czuwanie na Jasnej Górze. W programie udział w Apelu Jasnogórskim, modlitwa wspólna i indywidualna przed Cudownym Obrazem, Msza św. o północy. Wyjazd z Hałcnowa ok. 18.00 powrót ok. 4.00 rano. Będzie to forma naszego przygotowania do Jubileuszu 25-lecia Koronacji Piety Hałcnowskiej, oraz szansa modlitwy w szczególnym miejscu wyjątkowej atmosferze. Zapraszamy całe grupy parafialne i indywidualne osoby. Zapisy w zakrystii.

 

Zesłanie Ducha Świętego 20 V 2018 r.

1. Dziś i przez wszystkie dni tygodnia Nabożeństwo Majowe o godz. 17.45. W przyszłą niedzielę w czasie nabożeństwa, na cześć Matki Bożej, będzie grał kwartet smyczkowy. Serdecznie zapraszamy.

2. Zapraszamy także do wspólnej modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych o godz. 19.30. Oto terminy i miejsca nabożeństw majowych:
21.05. ul. Zagrody - P. Holisz;
23.05. u Sióstr Serafitek;
24.05. ul. Wyzwolenia - P. Piątek, ul. 13 Zakrętów - P. Pysz;
26.05. ul. 13 Zakrętów - P. Janeczko.

3. W tym tygodniu:
- w poniedziałek 21 maja Święto Matki Kościoła, Msze św. o godz. 6.30, 9.15, 18.15.
W naszej Bazylice III Diecezjalna Pielgrzymka ludzi Chorych, Starszych
i Niepełnosprawnych. Msza św. o godz. 14.00 pod przewodnictwem ks. bp Piotra Gregera. Pół godziny przed Mszą okazja do spowiedzi. Serdecznie zapraszamy wszystkich ludzi chorych i starszych do tej szczególnej modlitwy.
Także w poniedziałek o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie dla chłopców klas III, którzy chcieliby zostać ministrantami.
- we wtorek 22 maja wspomnienie św. Rity z Casci. Błogosławieństwo róż po Mszy o godz. 6.30 i 18.15;
Także we wtorek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci w związku z organizacją Regionalnego Dnia Skupienia;
- w czwartek 24 maja Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
- w piątek 25 maja o godz. 18.00 rozpocznie się comiesięcznie Hałcnowskie Czuwanie.
W tym miesiącu czuwaniu przewodniczyć będą członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci, którzy o godz.12.00 rozpoczną Rejonowy Dzień Skupienia. Msza św. w ramach Czuwania o godz. 20.00.

- w sobotę 26 maja wspominamy św. Filipa Nerusza i obchodzimy Dzień Matki.
Pamiętajmy o naszych Mamach w modlitwie i codziennej postawie.
W tym dniu w Katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej ks. Bp Ordynariusz udzieli święceń prezbiteratu diakonom naszej diecezji. Pamiętajmy o kandydatach do święceń w naszych osobistych modlitwach.

4. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy, błogosławieństwo dzieci rocznych
o godz.10.30, prosimy o zgłaszanie dzieci w zakrystii. Chrzest o godz. 12.15, przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św.

5. Także w przyszłą niedzielę 27 maja odbędzie się na boisku przy kościele XXXIII Hałcnowski Dzień Sportu i Rajd Rowerowy. Dokładne informacje znajdują się na plakatach i stronie internetowej parafii. Zapisy na Rajd Rowerowy w domu parafialnym dzisiaj po każdej Mszy oraz w tygodniu po wieczornej Mszy św. Z racji konieczności druku właściwej wielkości i ilości koszulek rajdowych, prosimy o dokonanie zapisu najlepiej dziś do wieczora.

6. U ministrantów przed kościołem i w księgarence można nabyć nowy, majowy numer naszej parafialnej gazetki „W Moim Kościele”. Gorąco polecamy.

7. W dniach 3-10 czerwca w naszej Parafii będzie przebywać na wakacyjnym odpoczynku grupa dzieci z Sopoćkiń, z Białorusi wraz z naszą siostrą Eucharią. W niedzielę 27 maja, przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka na potrzeby związane z ich pobytem. Niech ta ofiara będzie wyrazem naszej życzliwości i gościnności. Można również przekazać produkty żywnościowe. Informacje w Zakrystii.

8. 31 maja będziemy obchodzić uroczystość Bożego Ciała. Tradycyjna procesja przejdzie ulicami Siostry Małgorzaty Szewczyk, przez ogród Sióstr Serafitek, Sucharskiego i Wyzwolenia. O przygotowanie ołtarzy prosimy Siostry, wspólnotę powstałą po Seminarium Odnowy Wiary, społeczność szkoły nr 28 oraz rodziców dzieci komunijnych. Już dziś zachęcamy parafian do udekorowania swoich domów. Elementy do dekoracji naszych domów można nabyć przy zakrystii kościoła.

Inne ogłoszenia:

• Społeczność Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku-Białej zaprasza uczniów kończących gimnazjum na dzień otwarty, który odbędzie się 24 maja, w czwartek, w godzinach od 8.30 do 14.00, w budynku przy ulicy Krasińskiego 17. Warto poznać tą szkołę, ponieważ prowadzi zajęcia na najwyższym poziomie edukacyjnym a uczniowie uzyskują znakomite wyniki. KTK uczy oraz wychowuje w duchu wartości katolickich.

• Zarząd Klubu HDK PCK przy naszej parafii, serdecznie dziękuje Krwiodawcom za podzielenie się swoim darem krwi w trakcie akcji, która odbyła się w dniu 13 maja. Czterdziestu trzech chętnych krwiodawców, przybyło w tym dniu do specjalistycznego ambulansu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach Odział Terenowy w Bielsku-Białej zaparkowanego przed Domem Pielgrzyma im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej - Hałcnowie. Ostatecznie krew oddały 27 osoby, dzięki którym Szpitale Bielska-Białej oraz powiatu bielskiego otrzymały do dyspozycji 12,150 litra bezcennej krwi.

 

Wniebowstąpienie Pańskie 13 V 2018 r.

1. Dziś członkowie Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta zbierają przed kościołem ofiarę do puszek na rzecz Kuchni Społecznej, która codziennie wydaje kilkaset gorących posiłków dla ludzi bezdomnych, samotnych oraz rodzin wielodzietnych.

2. Dziś także przy naszym kościele trwa Akcja Krwiodawstwa w godz. od 9.00
do 14.00, a Akcja Katolicka zaprasza na ciasta domowego wypieku do domu parafialnego.

3. Dziś i przez wszystkie dni tygodnia Nabożeństwo Majowe o godz. 17.45.

4. Zapraszamy także do wspólnej modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych o godz. 19.30. Terminy i miejsca nabożeństw znajdują się w Dniu Pańskim.

5. We wtorek 15 maja odbędzie się kolejna katecheza z cyklu „Wszystko o Maryi”. Temat katechezy: „Pocałunek w Złotej Bramie czyli legendy i podania o Maryi.” Katecheza, którą poprowadzi ks. Jacek Pędziwiatr, rozpocznie się o godz. 19.00. Wcześniej o 18.15 ks. Jacek odprawi Mszę św.

6. W czwartek o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. z okazji 50-lecia Hałcnowskiego Koła Polskiego Związku Emerytów i Rencistów.

7. W piątek 18 maja od godz. 16.45 rozpocznie się popołudnie skupienia dla wszystkich członków Róż Różańcowych z naszej parafii. W programie Różaniec, konferencja, nabożeństwo Majowe i Msza św.

8. Także w piątek 18 maja o godz. 18.15. Msza św. w intencji ks. Sławomira z okazji jego imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Solenizanta.
9. Apostolstwo Dobrej Śmierci przypomina, że coroczne sprzątanie wokół Kościoła przed Dniem Skupienia ADŚ, odbędzie 14 maja we wtorek o godz. 15.00. W razie niepogody sprzątanie odbędzie się 15 maja. Do tej szczególnej troski o piękno naszego sanktuarium Apostolstwo zaprasza wszystkich swoich członków i sympatyków.

10. Spotkanie Grupy Charytatywnej odbędzie się w środę po wieczornej Mszy św. w domu parafialnym.

11. W sobotę 19 maja odbędzie się spotkanie uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz.10.00 w Bazylice. Po południu o godz.14.00 Msza św. w intencji OSP Bielsko-Biała. Więcej informacji o obchodach Dnia Straża-ka w Dniu Pańskim. Msza wieczorna z obrzędem ustanowienia nowych lektorów.

12. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

13. U ministrantów przed kościołem i w księgarence można nabyć nowy, majowy numer naszej parafialnej gazetki „W Moim Kościele”. Gorąco polecamy.

14. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży Bierzmowanej za dar pieniężny złożony na cele naszego kościoła.

15. W minionym tygodniu zasadzono i rozłożono w donicach kwiaty wokół kościoła. W donicach znajdują się ostre wkłady chroniące kwiaty przed kunami. Prosimy opiekunów dzieci o uwagę, aby bawiące się dzieci nie skaleczyły się i nie wyrywały kwiatów. Bardzo prosimy także osoby używające ławki z ołtarza polowego, aby za każdy razem odniosły je na miejsce. Serdecznie dziękujemy Pani Wiesi i Pani Laurze za po-sadzenie kwiatów.

16. W Niedzielę 27 maja odbędzie się XXXIII Hałcnowski Dzień Sportu i Rajd Rowerowy. Więcej informacji W Dniu Pańskim. Zapisy na Rajd od środy w domu parafialnym po wieczornej Mszy św.

17. Zapraszamy na spotkanie modlitewne z dzieleniem się Słowem Bożym w każdą niedzielę o godz.19.15 do domu parafialnego.

18. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszej parafianki śp. Anny Adamus, polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

 

OGŁOSZENIE OSP HAŁCNÓW

Ochotnicza Straż Pożarna Hałcnów serdecznie zaprasza mieszkańców, rodziców wraz z dziećmi oraz młodzież w dniu 19.05.2018r. na obchody Dnia Strażaka, które odbędą się na parkingu obok Domu Kultury w Hałcnowie. Od godziny 16.30 planowane są pokazy strażackie takie jak 1. Gaszenie domku z drewna 2. Pokaz Ratownictwa technicznego 3. Pokazy ratownictwa medycznego. Dla dzieci przewidziano liczne atrakcje oraz konkursy. Jednocześnie gorąco prosimy by w dniu 18.05 od godziny 19.30 nie pozostawiać samochodów na parkingach obok Domu Kultury, z uwagi na fakt wyłączenia ich z ruchu w dniu 19.05.2018r. Serdecznie zapraszamy.

 

PARAFIALNO-SZKOLNY KLUB SPORTOWY „BESKIDY”
ZAPRASZA

27 MAJA 2018 R. NA PIKNIK SPORTOWO-REKREACYJNY
XXXIII HAŁCNOWSKI DZIEŃ SPORTU WIOSNA 2018 ,
KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ NA OGRODZIE PARAFIALNYM.

W programie liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych:
11:30 - HAŁCNOWSKI RAJD ROWEROWY,
13:30 - Uroczyste otwarcie.
· Finały meczy piłki nożnej SP kl. III-IV oraz V-VI.
· Turniej piłki nożnej Gim. LO i OPEN - zgłoszenia M. Mielnik tel. 693 162 555.
14:30 - Biegi przełajowe - kat. Przedszkolaki, SP kl. I-II, III-IV, V-VI Gim. oraz Bieg rodzinny.
14:30 - Gry i zabawy sportowe dla najmłodszych.
16:00 - Dekoracja zwycięzców.
Ponadto: - pokaz Freestyle Football (trików piłkarskich), dmuchane zjeżdżalnie, wata cukrowa, popcorn, gofry, czary z balonów i baniek mydlanych, malowanie twarzy…
W trakcie imprezy czynny będzie bufet z napojami i słodyczami
Zabezpieczenie medyczne „Służba Maltańska".
Udział w imprezie na własną odpowiedzialność.
Wsparcie finansowe: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Urząd Miejski w Bielsku-Białej, Stowarzyszenia Parafiada im. J. Kalasancjusza, Rada Osiedla Hałcnów

 

VI Niedziela Wielkanocna 6 V 2018 r.

1. Dziś nasza parafia przeżywa Uroczystość I Komunii św. Dzieci kl. III po raz pierwszy przyjmą Chrystusa do swoich serc podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 10.30.

2. Dziś i przez wszystkie dni tygodnia Nabożeństwo Majowe o 17.45.

3. Zapraszamy także do wspólnej modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych o godz. 19.30. W tym tygodniu majówki odbędą się: 7.05 Pn.: ul. 13 Zakrętów (dawniej P. Szatan);8.05 Wt. - ul. Pod Kasztanem (P. Włosińska); 9.05 Śr.: ul. Bystra (P. Piecha), ul. Janowicka P. Włoch), ul. Macierzanki (P. Gacek); 10.05. Cz.: ul. Grenady (P. Gwizdała), ul Janowicka (P. Rąba), ul. Wyzwolenia (P. Budzyna); 12.05 Sb.: ul. Wyzwolenia (rondo), ul 13 Zakrętów (P. Pociask); 13.05 Nd.: ul. Księży Las, ul Maślaków (P. Gumińscy), ul. Janowicka (P. Rapacz)

4. W tym tygodniu obchodzimy:
- we wtorek Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu o godz. 10.00 w Hałcnowskiej Bazylice ks. Bp Roman Pindel udzieli święceń diakonatu 8 akolitom naszego seminarium. Wśród nich jest nasz parafianin Maciej Dunat. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

- w środę po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego
- w piątek 11 maja Msza wieczorna w intencji ks. Stanisława Śmietany z okazji jego imienin.
- w sobotę 12 maja o godz. 10.30 ks. Bp Piotr Greger udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii.
Spotkania przygotowujące do uroczystości Bierzmowania dla wszystkich kandydatów: w poniedziałek i w środę o 16.30., próba generalna w piątek o 19.00. Obecność obowiązkowa! Dodatkowa spowiedź dla kandydatów i ich najbliższych w piątek od 17.15

5. W przyszłą niedzielę 13 maja dzieci klas IV podczas Mszy św. o godz. 10.30 będą przeżywać Rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci i rodziców codziennie pół godzinny przed każdą Mszą św.
W tym dniu zmianka tajemnic różańca po Mszy o godz. 7.30, a Akcja Katolicka zaprasza na ciasta domowego wypieku.

6. Także w przyszłą niedzielę 13 maja odbędzie się przy naszym kościele akcja krwiodawstwa w godz. od 9.00 do 14.00, a Bielskie Towarzystwo św. Brata Alberta będzie zbierać ofiarę do puszek na obiady dla bezdomnych naszego miasta.

7. Już dziś zapraszamy we wtorek 15 maja do Bazyliki na kolejną katechezę z cyklu „Wszystko o Maryi”. Temat najbliższej brzmi: „Pocałunek w Złotej Bramie czyli legendy i podania o Maryi”.

8. 27 maja 2018 roku nasza parafia pragnie zorganizować I Hałcnowski Rajd Rowerowy. Rajd odbędzie się w ramach Hałcnowskiego Dnia Sportu i będzie formą uczczenia 25 rocznicy Koronacji Piety Hałcnowskiej. Trasa rajdu będzie liczyła 25 kilometrów. Zapisy od przyszłej niedzieli w domu parafialnym.
9. Skupienie dla Róż Różańcowych odbędzie się w piątek 18 maja od 16.45 w Bazylice.

OGŁOSZENIA KOŁA EMERYTÓW:
W związku z obchodami 50-lecia Koła nr 7 PZERI - 17.05.2018 r o godz. 16.00 - Msza św., a o godz. 17.00 - spotkanie w Domu Kultury.) Zarząd Koła prosi członków o zgłoszenie swego uczestnictwa w spotkaniu do dnia 7 maja. Ze względów organizacyjnych sprawa bardzo pilna!!! Dyżury w maju - 7 i 21 maja w godz. 9.00 -11.00

 

V Niedziela Wielkanocna 29 IV 2018 r. 

1. Jutro z naszej bazyliki wyrusza VI Piesza Diecezjalna Pielgrzymka do Łagiewnik. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki pod przewodnictwem ks. Bp Ordynariusza, przy ołtarzu polowym o godz. 12.00. Bardzo prosimy o niepozostawianie w godzinach dopołudniowych samochodów na parkingu przy kościele i domu kultury.

2. W tym tygodniu obchodzimy:
a) we wtorek 1 maja wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika, Msza o 18.15 w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci, po Mszy spotkanie w domu parafialnym;
b) w czwartek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. W naszym kościele Msze św. tak jak w każdą niedzielę. O godz. 10.30 Msza św. w intencji Ojczyzny;
c) w piątek św. Floriana męczennika, w tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach
o strażach, którym św. Florian patronuje. Na ten dzień ks. bp Ordynariusz udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych.

3. Z okazji zbliżających się Świąt: Flagi Państwowej oraz Konstytucji 3 Maja, gorąco zachęcamy do udekorowania naszych domów flagami narodowymi.
4. Rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w naszym Sanktuarium w tygodniu odprawiane będą o godz. 17.45. W czasie nabożeństw będziemy przypominać sobie historię kultu Piety Hałcnowskiej, modlitwą, śpiewem i muzyką będziemy dziękować Maryi za Jej szczególną obecność w naszej parafii. Wszystkich zapraszamy do licznego udziału. Równocześnie zachęcamy do wspólnej modlitwy przy kapliczkach lub krzyżach przydrożnych. Starajmy się pielęgnować tę piękną tradycję, sławiąc Najświętszą Maryję Pannę przez śpiew i modlitwę. Duszpasterze naszej parafii 3 maja przewodniczyć będą „majówce”
o godz. 19.30 przy krzyżu na ul. Serdecznej oraz ul. Sucharskiego.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek Godzina Święta o 17.30, Msza św. wynagradzająca NSPJ o godz. 18.15. Po Mszy adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. Okazja do spowiedzi codziennie podczas każdej Mszy św. oraz w I piątek od godz. 17.30. Chorych pragnących odwiedzin księdza z posługą sakramentalną w I piątek, prosimy zgłaszać w zakrystii.

6. Spotkanie Honorowej Straży Serca Pana Jezusa w sobotę 5 maja o godz. 16.45

7. W niedzielę 6 maja na Mszy św. o godz. 9.00 i 10.30 dzieci kl. III przystąpią do I Komunii św. Wszystkich wiernych nie związanych z Uroczystością I Komunii św. zapraszamy na Mszę św. o innej godzinie. Informujemy, iż w związku I-Komunią - wyjątkowo w tę niedzielę - Msza św. rozpocznie się o godz. 9.00 a nie o 9.15. Spowiedź św. dzieci komunijnych będzie w sobotę o godz. 9.00 dla klasy 3d,c, a dla klas 3a,b,e o 10.30.
Po spowiedzi próba generalna. Rodziców i bliskich dzieci prosimy o przystąpienie do spowiedzi w ciągu tygodnia lub w I piątek miesiąca. Módlmy się wszyscy w intencji dzieci, aby jak najowocniej mogły przeżyć spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym. Z racji Komunii św. zmianka tajemnic różańca będzie w drugą niedzielę miesiąca.

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marii Giertler, polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

 

IV Niedziela Wielkanocna 23 IV 2018 r.

1. W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii kwartet filharmoników z Tarnopola, z Ukrainy. Będą śpiewem chwalić Pana Boga w czasie każdej Mszy św., a po niej zapraszają na mini koncert. Muzycy po koncercie będą rozprowadzać swoje płyty. Przez kupno płyt możemy wspomóc ich działalność.

2. Dziś Nieszpory o 17.45
3. W tym tygodniu wspominamy:
- w poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, gł. patrona Polski
- w środę Święto św. Marka, Ewangelisty

4. We wtorek w naszym kościele odbędzie się całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Plan czuwania poszczególnych grup i osób umieszczony jest w Dniu Pańskim i na stronie internetowej parafii. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

5. W czwartek Msza św.  wieczorna w intencji Apostolstwa Maryjnego, po niej spotkanie w Domu Parafialnym.

6. W najbliższy piątek 27 kwietnia rozpoczynamy Czuwania Hałcnowskie. Tegoroczne Czuwania będą miały charakter duchowego przygotowania do Jubileuszu 25-lecia Koronacji Piety Hałcnowskiej. Do prowadzenia poszczególnych nabożeństw zaproszone są w tym roku różne wspólnoty istniejące w naszej diecezji wraz ze swoimi duszpasterzami i moderatorami. Pierwsze Czuwanie poprowadzą członkowie Odnowy w Duchu Świętym. Początek o godz.18.00, Msza św. o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na to wyjątkowe nabożeństwo.

7. W przyszłą niedzielę 29.04 w czasie Mszy św. o godz. 10.30 Błogosławieństwo dzieci rocznych, a o 12.15 będzie udzielany sakrament Chrztu. Dzieci roczne prosimy zgłaszać w zakrystii, bądź w kancelarii parafialnej. Przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę po Mszy św. wieczornej. Na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.

8. Przed kościołem u ministrantów oraz w księgarence można nabyć kwietniowy numer naszej parafialnej gazetki „W moim Kościele”. W Księgarence do nabycia także najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim szczególny dodatek: najnowsza adhortacja Papieża Franciszka o powołaniu do świętości „Gaudete et exultate”.

9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się w sobotę 28 kwietnia br. Wyjazd o godz. 7.00.

10. Zbliża się maj, a z nim nabożeństwa ku czci Matki Bożej. W czasie nabożeństw, każdy grający na jakimkolwiek instrumencie lub mający zdolności wokalne będzie mógł wykonać utwór na cześć Maryi. Zapraszamy wszystkich chętnych do zgłoszenia swojego muzycznego udziału w nabożeństwie panu Organiście lub któremuś z księży.

11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Anny Kanik i Andrzeja Małeckiego. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

12.  Dziękujemy wszystkim, którzy w zeszłą niedzielę złożyli ofiarę na Radio Anioł Beskidów. Zebrano 1364 zł.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Hałcnowskiej Bazylice

24 kwietnia 2018

Po Mszy o 7.15 Wystawienie Najświętszego Sakramentu
8.00 do 11.00 Siostry Serafitki (cała modlitwa w ciszy)
11.00 do 12.00 Róże Różańcowe
12.00 do 13.00 Akcja Katolicka
13.00 do 14.00 Apostolat Maryjny
14.00 do 15.00 Straż Honorowa NSPJ
15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
15.30 do 16.30 Apostolstwo Dobrej Śmierci
16.30 do 17.30 Oaza Rodzin
17.30 do 18.00 modlitwa według stałego programu

Grupy prowadzące godzinną adorację, drugie pól godziny modlą się w ciszy!

 

III NIEDZIELA WIELKANOCNA 15 IV 2018 r.


1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się X Ogólnopolski Tydzień Biblijny. pod hasłem: "Weźmijcie Ducha Świętego". Każdy uczestnik dzisiejszej Eucharystii otrzyma fragment Listu do Rzymian, a po południu o godz. 16:30 ks. bp Roman Pindel rozpocznie w naszym kościele Maraton Biblijny w czasie którego będzie czytany wspomniany List św. Pawła. 
W ramach Tygodnia Biblijnego wieczorna Msza święta będzie połączona z homilią. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

2. W piątek o godz. 18.15 na Mszę świętą zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Po Mszy świętej Celebracja Słowa Bożego z udziałem ks. bp Romana Pindla. Obecność obowiązkowa.

3. Dziś przed kościołem zbierana jest ofiara do puszek na diecezjalne radio Anioł Beskidów, a Akcja Katolicka zaprasza do Domu Parafialnego na ciasta domowego wypieku.

4. W najbliższy wtorek 17 kwietnia zapraszamy na katechezę „Krzew gorejący i runo Gedeona czyli co Stary Testament mówi o Maryi?”. Wygłosi ją ks. Jacek Pędziwiatr. Katecheza zostanie poprzedzona Mszą św. o godz. 18.15.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy w minioną niedzielę złożyli ofiarę na defibrylator. Zebrano 7630 zł co pozwoli także na zakup zestawu do resuscytacji.

6. Grupa osób uczestnicząca w Alfie i Seminarium Odnowy w Duchu Świętym zaprasza wszystkich parafian na spotkania, które odbywać się będą w każdą niedzielę po mszy św. wieczornej o godzinie 19:15 w Domu Parafialnym. W programie komentarz wybranego fragmentu Słowa Bożego, wspólna modlitwa, świadectwo i dzielenie przy kawie i herbacie. Spotkanie zakończy się o 21.00.

7. Apostolstwo Dobrej Śmierci serdecznie zaprasza wszystkich członków
i sympatyków na pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się w sobotę 28 kwietnia br. Wyjazd o godz. 7.00 , koszt 35 zł. Zapisy w Zakrystii. 
W programie : zwiedzanie wystawy „Niepodległości Polski”, Droga Krzyżowa na wałach, Msza święta, a w drodze powrotnej zwiedzanie Sanktuarium Ojca Pio w Siedlcu.

8. W księgarence parafialnej i u ministrantów do nabycia najnowszy numer miesięcznika w W Moim Kościele.

9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Krystyny Antonowicz, Bronisławy Radwan i Mariana Jończyka. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

Niedziela Miłosierdzia 8 IV 2018 r.

1. W dzisiejszą niedzielę nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Z tej racji Nieszporów nie będzie. Przed kościołem zbierana jest ofiara na defibrylator, który znajdowałby się na wyposażeniu naszego sanktuarium i służyłby wszystkim w sytuacjach nagłego zatrzymania krążenia. Ten środek ratujący życie będzie konkretnym wyrazem naszego miłosierdzia i pięknym darem z okazji Jubileuszu koronacji Hałcnowskiej Piety.
2. Oaza Młodzieżowa zaprasza dziś na godz. 16.00 do Domu Kultury na przedstawienie pt. „Rozdroża”.

3. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu w naszym kościele można zyskać odpust zupełny. Msze św. o godz. 6.30, 9.15 i 18.15. Z tej racji nie będzie Mszy o 7.15. W tym dniu obchodzimy w Polsce Dzień Świętości Życia. W czasie wieczornej Mszy św. będzie można podjąć lub odnowić Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Kartę podjęcia Duchowej Adopcji można otrzymać w zakrystii lub zabrać ją ze stojaka pod chórem.

4. We wtorek Msza wieczorna w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej.

5. W przyszłą niedzielę 15 kwietnia rozpoczyna się X Ogólnopolski Tydzień Biblijny. pod hasłem: "Weźmijcie Ducha Świętego". Każdy uczestnik niedzielnej Eucharystii otrzyma fragment listu do Rzymian, a po południu o godz. 16:30 Ks. Bp Roman Pindel rozpocznie w naszym kościele Maraton Biblijny w czasie którego będzie czytany wspomniany list św. Pawła.
6. Także w przyszłą niedzielę będzie zbierana ofiara do puszek na diecezjalne radio Anioł Beskidów, a Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

7. Już dziś zapraszamy we wtorek 17 kwietnia po Mszy wieczornej na katechezę „Krzew gorejący i runo Gedeona czyli co Stary Testament mówi o Maryi?”. Wygłosi ją ks. Jacek Pędziwiatr.

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Janiny Chrapkowicz i Zofii Stankiewicz. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.

 

Wielanoc 1 IV 2018 r.

Wszystkim Parafianom oraz Gościom z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy obfitości darów zmartwychwstałego Chrystusa, radości i mocy Ducha Świętego, otwartości na Jego tchnienie i pokój.

Pięknych Świąt Wielkanocnych!


1. Pragniemy serdeczne podziękować wszystkim, którzy przez swoją pracę i zaangażowanie pomogli nam pięknie i owocnie przeżyć Triduum Paschalne. Dziękujemy wszystkim Księżom, Służbie Liturgicznej, Panu Organiście, Scholi młodzieżowej i dziecięcej, Chórowi Parafialnemu. Wyrażamy wdzięczność Pani Kościelnej i S. Zefirynie, Paniom i Panom, którzy przygotowali w tym roku Ciemnicę i Grób Pański, w sposób szczególny Panu Piotrowi i pracownikom firmy pogrzebowej „Ostatnie Pożegnanie”, firmie kamieniarskiej Panów Wojciecha i Szymona Najbor, Pani Joli Wiercigroch za piękny dobór i ułożenie kwiatów, Panu Zbyszkowi i Mirosławowi. Dziękujemy wszystkim osobom i grupom prowadzącym modlitwy i adoracje, czynnie włączającym się w liturgię Triduum. Dziękuję wszystkim, którzy zadbali o czystość i piękno kościoła oraz placu wokół niego. Dziękuję strażakom OSP i Orkiestrze. Niech wszystkim Zmartwychwstały Chrystus wynagrodzi.
2. Dziś Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, Nieszpory o godz. 17.45
3. Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. tak, jak w każdą niedzielę. W czasie Mszy o godz. 12.15 będzie udzielany sakrament chrztu. Składka przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.
4. Od wtorku do soboty - Msza św. poranna o godz. 7.15 odprawiana będzie wraz z Nowenną w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
5. We wtorek Msza wieczorna za żyjących i zmarłych członków ADŚ, po Mszy spotkanie Apostolstwa w domu parafialnym.
6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta od 17.30, Msza wynagradzająca NSPJ o 18.15, po Mszy adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
7. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ w sobotę o godz. 16.45
8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia, Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Łagiewnik. Prosimy o dokonanie zapisów do środy. Wyjazd o 7.00 rano.
W Niedzielę Miłosierdzia będzie zbierana ofiara do puszek na defibrylator, który znajdowałby się na wyposażeniu naszego sanktuarium i służyłby wszystkim w sytuacjach nagłego zatrzymania krążenia. Ten środek ratujący życie byłby konkretnym wyrazem naszego miłosierdzia i pięknym darem z okazji Jubileuszu koronacji Hałcnowskiej Piety.
9. W środę odbył się pogrzeb śp. Ireny Krywult. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

Podziękowania za Kiermasz Wielkanocny
W imieniu rodziców Sandry Kamieniarz oraz organizatorów serdecznie dziękujemy osobom, które włączyły się w przygotowanie X Charytatywnego Kiermaszu Wielkanocnego, za okazaną pomoc i wsparcie materialne. Gorące podziękowania kierujemy do mieszkańców Hałcnowa i Gości którzy przybyli na kiermasz. Dzięki Państwa gorącym sercom, a przede wszystkim ogromnej ofiarności udało się zebrać 14122 zł.

Oaza młodzieżowa serdecznie zaprasza na przedstawienie pt.: „ROZDROŻA”, które będzie wystawione w Domu Kultury w drugi dzień świąt wielkanocnych 2.04 o 15.30 i 8.04 o 16.00

Niedziela Palmowa 25 III 2018 r.

1. W dniu dzisiejszym o godz. 10.30 poświęcenie palm przy ołtarzu polowym i procesja wokół kościoła. Po Mszy konkurs na najwyższą i najpiękniejszą palmę wielkanocną. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15, w czasie których zbierana będzie ofiara na kwiaty do Bożego Grobu. Wieczorna Msza św. o godz. 18.15.
Diecezjalne Spotkanie Młodzieży w Katedrze Św. Mikołaja w dzisiaj o godz. 13.30.
2. Przed kościołem i w Domu Parafialnym odbywa X Charytatywny Kiermasz Wielkanocny, którego dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację 13-letniej Sandry - mieszkanki naszej parafii. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Wykorzystajmy tę okazję, aby w prosty sposób wyrazić naszą miłość Bogu i bliźniemu.

3. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. zapraszamy do Bazyliki na niezwykły koncert Bielskiego Chóru Kameralnego „Adoramus Te”. W czasie koncertu usłyszymy najpiękniejsze utwory pasyjne z całego świata.
4. Okazja do spowiedzi dla tych, którzy jeszcze nie skorzystali z sakramentu pojednania bę-dzie w poniedziałek, wtorek i w środę od 6.00 rano i podczas Mszy św., popołudniu od godz. 17.00 i podczas Mszy św. Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na Triduum Paschalne!

5. Przed nami WIELKI TYDZIEŃ. Starajmy się przeżyć go prawdziwie po chrześcijańsku. Weźmy udział w nabożeństwach liturgii Triduum Paschalnego. Niech te dni będą dla nas czasem szczególnego przeżywania misterium męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Dokładny program Wielkiego Tygodnia znajduje się w „Dniu Pańskim”, na stronie internetowej parafii i na plakatach w gablotce.

6. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek początek liturgii o 18.15, w Wielką Sobotę o 19.15.

7. W Wielki Piątek obowiązuje Post ścisły, Droga Krzyżowa o godz. 14.00, a o 15.00 pierwszy dzień Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

8. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny co godzinę w sobotę od 9.30.

9. Procesja rezurekcyjna w Niedzielę Wielkanocną o godz. 5.30 rano. Pozostałe Msze św. według stałego porządku niedzielnego.
10. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna!

11. Sakrament chrztu św. będzie udzielany w Poniedziałek Wielkanocny podczas Mszy św. o godz. 12.15, a błogosławieństwo dzieci rocznych o 10.30. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych w Wielką Środę po Mszy wieczornej w kościele.
12. Nasz parafia organizuje w Niedzielę Miłosierdzia pielgrzymkę do Łagiewnik. Zapisy w zakrystii kościoła.
13. W księgarence najnowszy numer Gościa niedzielnego, w nim obrazek z piękną modlitwą odmawianą prze ojca Pio. oraz mini przewodnik po Triduum Paschalnym.

14. Kwietniowa zmianka różańcowa będzie 8 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia.

15. Oaza młodzieżowa serdecznie zaprasza na przedstawienie pt.: „Rozdroża”, które będzie wystawione w Domu Kultury w drugi dzień świąt wielkanocnych tj. 2.04 o 15:30. Więcej informacji o przedstawieniu z najdziemy w Dniu Pańskim.

16. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Wiesława Bącola i Bronisławy Zemanek. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

V Niedziela Wielkiego Postu 18 III 2018 r.

1. Przeżywamy wizytację kanoniczną ks. bp Romana Pindla, Ordynariusza naszej diecezji. Dobremu Bogu polecajmy Jego posługę i całą naszą parafię.

2. Gorzkie Żale dziś o 17.15

3. Przed kościołem Panie z Zespołu Charytatywnego rozprowadzają baranki wielkanocne Caritas. Dochód przeznaczony jest na potrzeby ubogich i rodzin wielodzietnych.

4. Ks. Jacek Pędziwiatr – dyrektor programowy Radia Anioł Beskidów, we wtorek 20 marca wygłosi w Hałcnowskiej Bazylice katechezę: „153 wersety czyli co Ewangelia mówi o Maryi?” Jest to pierwsza katecheza z cyklu „Wszystko o Maryi”. Serdecznie zapraszamy parafian i gości. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00, poprzedzona będzie ona Mszą św. o 18.15

5. Spotkanie pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej odbędzie się w czwartek 22 marca o godz. 19.00 w domu parafialnym. Także w czwartek po Mszy wieczornej spotkanie Cudownego Medalika.

6. Chorych z racji świąt wielkanocnych i I piątku odwiedzimy w najbliższą sobotę 24 marca od 9.15. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

7. W najbliższy piątek o godz. 17.30 Droga Krzyżowa z udziałem dzieci. Po wieczornej Mszy św. wyruszymy na Drogę Krzyżową ulicami Hałcnowa, na którą zapraszamy wszystkich parafian i gości. Poszczególne stacje Drogi Krzyżowej będą się znajdować przy ulicy Przyjaźni i Serdecznej. Prosimy zabrać ze sobą świece.

8. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na niedzielę czy późniejsze dni. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św., w sobotę od godz. 17.00

9. Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa rozpoczynająca obrzędy Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. O godz. 10.30 obrzęd poświęcenia palm przy ołtarzu polowym, następnie procesja do kościoła. Po Mszy odbędzie się konkurs na najwyższą i najpiękniejszą palmę wielkanocną. Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie internetowej parafii i w Dniu Pańskim.

10. W Niedzielę Palmową przed kościołem i w Domu Parafialnym odbędzie się
X Charytatywny Kiermasz Wielkanocny, którego dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację 13-letniej Sandry - mieszkanki naszej parafii.

11. W niedzielę palmową po wieczornej Mszy św. zapraszamy na niezwykły koncert muzyki i pieśni pasyjnych z całego świata. Wykonawcą będzie Bielski Chór Kameralny.

12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszych parafian śp. Józefa Wontorczyka, Mariana Dziedzica, Andrzeja Dudka. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

IV Niedziela Wielkiego Postu 11 III 2018 r.

1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. prof. Andrzeja Witko, który od wczorajszego wieczoru głosi rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Matce Bożej Bolesnej powierzajmy jego posługę i wszystkich parafian. Módlmy się, abyśmy ten czas łaski jak najlepiej wykorzystali dla naszej wiary i miłości.
W księgarence i zakrystii można nabyć książkę ks. Andrzeja o siostrze Faustynie i Bożym Miłosierdziu, napisaną na osobistą prośbę Jana Pawła II.

2. Dziś po południu o godz. 14.00 Msza św. dla chorych, starszych i samotnych z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych. Gorzkie Żale o godz. 17.15. Wieczorna Msza o godz. 18.15.

3. Z racji rekolekcji w poniedziałek, wtorek i środę nie będzie Mszy o 6.30!
W czasie głoszonych nauk rekolekcyjnych Spowiedzi nie będzie!
Spowiedź rekolekcyjna będzie w środę (14 marca) według wyznaczonego planu. Bardzo prosimy o nieodkładanie spowiedzi na czas przedświąteczny. We wtorek i w środę na Mszach św. zbierana będzie ofiara na cele rekolekcyjne.

4. Przed kościołem Panie z Zespołu Charytatywnego rozprowadzają paschaliki i baranki wielkanocne Caritas. Dochód przeznaczony jest na potrzeby ubogich i rodzin wielodzietnych. W tym roku rozprowadzane są większe świece z wizerunkiem Chrystusa Zmartwychwstałego.

5. W najbliższy piątek o godz. 18.00 rozpocznie się Wizytacja Kanoniczna ks. Bp Roman Pindla w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkie wspólnoty parafialne oraz poszczególnych parafian do uczestnictwa w przywitaniu ks. Biskupa i Mszy o godz. 18.00. Już od 17.45 modlitwą i śpiewem będziemy przygotowywać się do tego szczególnego spotkania. Z racji wizytacji zapraszamy na Drogę Krzyżową po Mszy wieczornej. Drogi Krzyżowej o 17.30 nie będzie. Dla osób, które nie będą mogły uczestniczyć we Mszy wieczornej będzie Droga Krzyżowa o 16.30.

7. Dokładny program rekolekcji i wizytacji znajduje się w najnowszym numerze naszego miesięcznika „W moim Kościele”, który można nabyć u ministrantów i księgarence. W miesięczniku znajdziemy artykuły, które mogą być pomocą w dobrym przeżyciu Wielkiego Tygodnia i umocnieniu naszej wiary oraz wiele informacji dotyczących parafii i dzielnicy.

8. W Niedzielę Palmową przed kościołem i w Domu Parafialnym odbędzie się X Charytatywny Kiermasz Wielkanocny, którego dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację 13-letniej Sandry - mieszkanki naszej parafii.

9. Przed kościołem przedstawiciel P-SKS „BESKIDY rozdają okolicznościowe kalendarzyki, zawierające informacje na temat możliwości odpisu podatkowego na klub.

10. Przy wyjściu z kościoła można zabrać szczegółowy program nowego cyklu katechez w Bazylice „Wszystko o Maryi”. Pierwsza w nich we wtorek 20 marca o godz.19.00

11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszych parafian śp. Rudolfa Owczarza, Grzegorza Trybały, Franciszka Rąby oraz Kamila Bednarza. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

III Niedziela Wielkiego Postu 4 III 2018 r.

1. Gorzkie Żale dziś o godz. 17.15

2. Przypominamy, że nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest odprawiane w naszym kościele w piątki o 17.30 i po Mszy o 18.15 oraz w niedzielę po Mszy o godz. 12.15. Dodatkowo w najbliższy piątek odbędzie się Droga Krzyżowa pod krzyż na Hrobaczej Łące. Jest to droga długa, która wymaga dużej siły i wytrzymałości fizycznej. Uczestnictwo osób niepełnoletnich możliwe jest tylko pod opieką osób dorosłych. Osoby, które chciałyby skorzystać w drodze powrotnej z autobusu, proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii kościoła do środy włącznie.

3. W tym tygodniu:
- we wtorek Msza Św. wieczorna za żyjących i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy spotkanie w Domu Parafialnym.
- w środę po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
- w czwartek po Mszy wieczornej w kościele spotkanie kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców, a w domu parafialnym Grupy Charytatywnej. W tym dniu przez wstawiennictwo MB Hałcnowskiej będziemy modlić się w intencji wszystkich kobiet.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Wygłosi je ks. Andrzej Witko. Program rekolekcji i wizytacji kanonicznej ks. Bp Romana Pindla znajduje się w Dniu Pańskim, stronie internetowej i w gablotce parafialnej. Zaplanujmy sobie tak czas przyszłego tygodnia, aby owocnie uczestniczyć w spotkaniach rekolekcyjnych. Zatroszczmy się o dobry udział w nich dzieci i młodzieży.

5. Do chorych z racji świąt wielkanocnych udamy się w sobotę 24 marca.

6. Parafialny Zespół Charytatywny wraz z uczniami SP 28 w dniach 9-10 marca będą prowadzić kolejną zbiórkę żywności w sklepie "Kosmos" z przeznaczeniem dla rodzin z naszej Parafii będących w trudnej sytuacji życiowej. Prosimy o życzliwość i wsparcie w miarę swoich możliwości tej akcji.
Przypominamy także, że Parafia dysponuje łóżkami "szpitalnymi". Jeśli są osoby, których warunki opieki wymagałyby takich, to można je wypożyczyć.
Od przyszłej niedzieli rozprowadzane będą paschaliki i baranki wielkanocne Caritas. Dochód przeznaczony jest na potrzeby ubogich i rodzin wielodzietnych.

7. Rada Osiedla Hałcnów zaprasza mieszkańców na zebranie sprawozdawcze, które odbędzie się dnia 7 marca (środa) 2018 r. o godzinie 18.00 w Domu Kultury.
W zebraniu udział wezmą przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, jednostek samorządowych oraz radni.

8. Wielkopostna pielgrzymka PZERiI do Częstochowy odbędzie się 8 marca, wyjazd o 7.00. Jest kilka wolnych miejsc.

Inne ogłoszenia:

Nabór do klas I SP 28
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 28 im. gen. Józefa Kustronia w Bielsku-Białej informuje, że nabór do klas I na rok szkolny 2018/2019 rozpoczyna się 1.03.2018 r. o godz. 9.00 i trwa do 30.03.2018 r. do godz. 15.00 pod adresem: www.bielskobiala.podstawowe.vnabor.pl/. Więcej informacji na stronie szkoły www.sp28bielsko.pl

Nabór do Szkoły Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej
Trwa nabór do klas I, IV, VII. Szczegóły na stronie www.szkolacbm.pl

 

II Niedziela Wielkiego Postu 25 II 2018 r.

1. Dzisiaj także w ramach dzieła Ad gentes, ofiarą do puszek możemy wesprzeć dzieci Afryki.

2. Gorzkie Żale dziś o godz. 17.15

3. Przypominamy, że nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest odprawiane w naszym kościele w piątki o 17.30 i po Mszy o 18.15 oraz w niedzielę po Mszy o godz. 12.15. W najbliższy piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na śpiewaną drogę krzyżową pt: Ślad losu w wykonaniu zespołu muzycznego oraz scholi parafialnej.

4. Informujemy także, że Droga Krzyżowa dla wymagających pod krzyż na Hrobaczej Łące odbędzie się 9 marca. Wyjście spod Bazyliki o godz. 20.00. Natomiast Droga Krzyżowa ulicami Hałcnowa odbędzie się 23 marca po wieczornej Mszy św.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
Godzina Święta w czwartek o 17.30, a Msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 18.15. Po Mszy Adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., a w pierwszy piątek od godz. 17.30. Chorych odwiedzimy z Komunią św. w I piątek. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

6. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic Różańca po Mszy o godz. 7.30.
Na Mszę o godz. 10.30 zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z rodzicami. W czasie Mszy odbędzie się poświęcenie i przekazanie dzieciom książeczek do modlitwy.

7. Z racji wypadającego w ostatnim tygodniu marca Wielkiego Tygodnia, błogosławieństwa dzieci rocznych i Chrztu w marcu nie będzie. W kwietniu błogosławieństwo dzieci rocznych i Chrzest będą dwukrotnie: w drugi dzień świąt wielkanocnych i w ostatnią niedzielę miesiąca.

8. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach od 11 do 14 marca. Wygłosi je znany rekolekcjonista krakowski, autor licznych książek o Bożym Miłosierdziu Ks. prof. Andrzej Witko. W dniach 16 i 19 marca w ramach wizytacji kanonicznej nasza parafia będzie gościć ks. bp Romana Pindla - Ordynariusza naszej diecezji.

9. W księgarence do dostania prasa katolicka. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajduje się szczególny dodatek: płyta audio z tekstami ks. Józef Tischnera przeplatanymi piękną refleksyjną muzyką i góralskim śpiewami.

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisława Bachowskiego, polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

 

I Niedziela Wielkiego Postu 18 II 2018 r.

1. Wszystkich parafian oraz gości serdecznie zapraszamy do wspólnego rozważania męki i śmierci Chrystusa podczas wielkopostnych nabożeństw. Gorzkie Żale dziś o godz. 17.15. Droga Krzyżowa w piątki o 17.30 i po Mszy o 18.15, w niedzielę po Mszy o godz. 12.15.

2. Dziś zapraszamy na drugie spotkanie Seminarium Odnowy w Duchu Świętym po wieczornej Mszy św. do domu parafialnego.

3. Dziś na parkingu przy Domu Parafialnym od 9.00 do 14.00 odbywa się Akcja Krwiodawstwa. Serdecznie zachęcamy do tego daru miłości bliźniego.

4. „Wierzę w Ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny. Amen” - to temat katechezy, którą wygłosi ks. abp Marek Jędraszewski – metropolita krakowski, w najbliższy wtorek 20 lutego w Hałcnowskiej Bazylice. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na to szczególne spotkanie. Po katechezie będzie możliwość kupienia książek ks. Arcybiskupa.

5. W środę po Mszy wieczornej zapraszamy do domu parafialnego na spotkanie Kręgu Biblijnego, a w czwartek, w święto Katedry św. Piotra, na spotkanie Apostolatu Maryjnego.

6. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy o godz. 10.30 Błogosławieństwo dzieci rocznych, a o 12.15 będzie udzielany sakrament Chrztu. Dzieci roczne prosimy zgłaszać w zakrystii, bądź w kancelarii parafialnej. Przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę po Mszy wieczornej.
Na Mszę o godz. 10.30 zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.

7. Przed kościołem i w księgarence do nabycia najnowszy numer naszego miesięcznika parafialnego „W Moim Kościele”. W księgarence do dostania także najnowszy numer Gościa Niedzielnego, Niedzieli a dla dzieci Małego Gościa.

8. W przyszłą niedzielę 25 lutego, w ramach dzieła Ad gentes, modlitwą i ofiarą do puszek możemy wesprzeć dzieci Afryki.

9. Wszystkich chętnych którzy chcieliby się włączyć w przygotowanie śpiewu na Triduum Paschalne zapraszamy na próby scholi w czwartek o godzinie 19.00 w domu parafialnym.

10. W środę odbył się pogrzeb śp. Kazimiery Dudek, polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

 

VI Niedziela Zwykła 11 II 2018 r.

1. Dziś Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku. Po Mszach dopołudniowych rozpoczniemy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne, którym pragniemy przeprosić Pana Boga za nasze grzechy i przygotować się do zbliżającego się Wielkiego Postu. Szczegółowy plan Nabożeństwa znajduje się w gablotce w przedsionku kościoła i na stronie internetowej parafii. Dziś także w całym Kościele obchodzony jest XXVI Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji ludzi chorych i cierpiących oraz tych, którzy im w różny sposób posługują. W sposób szczególny w tej intencji modlić się będziemy wraz z Zespołem Charytatywnym w czasie modlitwy różańcowej o godz. 17.30

2. Zapraszamy do wzięcia udziału w Seminarium Odnowy w Duchu Świętym, które po-cząwszy od dzisiejszej niedzieli odbywać się będzie w domu parafialnym po wieczornej Mszy św. Są to spotkania otwarte dla wszystkich, którzy pragną umocnienia swojej wia-ry i życia według Ducha Świętego.
3. We wtorek po Mszy wieczornej odbędzie siGaleria


Sanktuarium
Matki Bożej Bolesnej

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Nawiedzenia N.M.P.
43-344 Bielsko-Biała Hałcnów
ul. Wyzwolenia 336
tel. 33 81-07-250