DALSZE KORZYSTANIE Z WITRYNY OZNACZA ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW
COOKIES, ZGODNIE Z AKTUALNYMI USTAWIENIAMI PRZEGLĄDARKI. WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ W POLITYCE COOKIES
1993-2018

25-lecie

Koronacji Piety Hałcnowskiej
Parafia
Nawiedzenia N.M.P.
Parafia Nawiedzenia N.M.P.
Ogłoszenia

II Niedziela Zwykła 20 I 2019 r.

1. Trwa tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan. Dziś Nieszpory z modlitwą o jedność wszystkich wyznawców Chrystusa o 17.45.

2. Dziękujemy za składane dziś ofiary na prace remontowe w naszej parafii.

3. Przed kościołem u ministrantów i w księgarence można nabyć nowy - styczniowy numer naszego miesięcznika „W Moim Kościele”. W księgarence można kupić także najnowszy numer Gościa Niedzielnego, wiele ciekawych książek oraz gromnice na zbliżające się świę-to Ofiarowania Pańskiego.

4. Dziś kończymy kolędę, czyli odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim za życzliwe i serdeczne przyjęcie, za możliwość spotkania oraz wspólną modlitwę. Ofiary składane przy okazji kolędy przekazywane są na potrzeby naszej parafii
i diecezji, część z nich przeznaczona jest do osobistego wykorzystania przez duszpasterzy. Za wszystko jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Gdyby ktoś z racji nieobecności chciał jeszcze odwiedzin księdza z błogosławieństwem domu, prosimy zgłosić to dziś w zakrystii kościoła.

5. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
- w poniedziałek wspomnienie Św. Agnieszki
- w czwartek Św. Franciszka Salezego
- w piątek Święto Nawrócenia Św. Pawła
- w sobotę wspomnienie Św. biskupów Tymoteusza i Tytusa

6. Jutro swoje święto obchodzą Babcie, a we wtorek Dziadkowie. Pamiętajmy o nich w modlitwie i naszej codziennej postawie. Niech dobry Bóg obdarzy żyjących darem zdrowia, pokoju i radości, a zmarłych przyjmie do swojego Królestwa.

7. W najbliższą środę po wieczornej Mszy św. odbędzie się Opłatek Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej, Akcji Katolickiej, Grupy Charytatywnej i Straży Honorowej NSPJ.

8. W czwartek po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Także w tym dniu Msza wieczorna w intencji Apostolatu Maryjnego, po niej spotkanie w domu parafialnym.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 Msza św. w intencji dzieci rocznych. Prosimy o zgłaszanie dzieci w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Na tę Eucharystię zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do I-Komunii Świętej wraz z rodzicami. Msza będzie połączona z kazaniem dla najmłodszych parafian oraz błogosławieństwem dzieci. Także w przyszłą niedzielę, w czasie Mszy św. o godz. 12.15 będzie udzielany sakrament Chrztu św. Przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św. Obecność rodziców i chrzestnych obowiązkowa!

10. Także w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 10.30 kolędowanie dziecięcej kapeli Beskidek domu Kultury Włókniarz. Serdecznie zapraszamy!

 

Niedziela Chrztu Pańskiego 13 I 2019 r.


1. Dziś Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

2. Młodzież oazowa rozprowadza przed kościołem kalendarz parafialny na 2019 rok. Dochód z jego sprzedaży przeznaczony jest na rekolekcje młodzieżowe.

3. U ministrantów i w księgarence można nabyć najnowszy, styczniowy numer gazetki parafialnej „W moim Kościele”. Znajdziemy w niej podsumowanie roku 2018, ciekawe wywiady: z panią Teresą o pracy grupy charytatywnej, ze zwycięzcą konkursu Szopek Krakowskich oraz z panem Łukaszem - autorem tegorocznej szopki i dekoracji świątecznej w naszej bazylice. Obok wielu znanych działów i artykułów, w styczniowym numerze powracają artykuły Margolci.

4. Także dziś po wieczornej Mszy św. zapraszamy na wieczór kolęd w wykonaniu zespołu Tingle-Tangle Band. Usłyszymy najpiękniejsze kolędy w ciekawej aranżacji instrumentów dętych, wzbogaconych pięknym wokalem. Zapraszamy parafian i gości na to wyjątkowe wydarzenie. Początek ok. godz. 19.00

5. We wtorek 15 stycznia na nowy cykl katechez „W mocy Bożego Ducha”. Najbliższą katechezę wygłosi znany historyk Kościoła, znawca średniowiecza, dominikanin Ojciec Tomasz Gałuszka na temat „Jak doświadczyć Boga według św. Tomasza z Akwinu?”. Po katechezie będzie możliwość nabycia książek ojca Tomasza.

6. Dziękujemy Dzieciom Maryi, wolontariuszom misyjnym oraz ich opiekunom za radość i trud misyjnego kolędowania. Dziękujemy parafianom za ofiary, które w całości zostaną przekazane dla dzieci w Rwandzie i Burundi.

7. W najbliższy piątek wspólnota SAMUEL zaprasza na czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, które odbędzie się w kaplicy Bożego Miłosierdzia. Początek o godz. 19.15, zakończenie Mszą Św. o godz. 20.30.

8. W przyszłą niedzielę księża odprawią Msze św. za rodziny, które odwiedzili w czasie kolędy. Ks. Proboszcz o godz. 6.15, ks. Sławomir o 9.15, ks. Michał o 10.30. Składka niedzielna przeznaczona będzie na prace remontowe w naszej parafii.

9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marii Kapustki, Jan Marcelanika, Zygmunta Ogurka i Grzegorza Tomali. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu.


Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 I 2019 r.

1. W dzisiejszą Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli spod domu Sióstr Serafitek o godz. 10.15 wyruszy do Bazyliki Dziecięcy Orszak Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy do orszaku rodziców z dzieci. Każdy uczestnik orszaku otrzyma koronę. Po Mszy o 10.30 odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy strój króla.

2. Nieszpory o godz. 17.45

3. We wtorek Msza św. wieczorna w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy spotka-nie w domu parafialnym.

4. W przyszłą niedzielę 13 stycznia obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego kończy ona liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Zwyczajowo zachowujemy dekorację świąteczną i śpiewamy kolędy do 2 lutego. Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

5. Także w przyszłą niedzielę 13 stycznia po Mszy o godz. 18.15 zapraszamy na wieczór kolęd w wykonaniu zespołu Tingle-Tangle Band. Jest to zespół składający się z kilkunastu młodych ludzi grających na instrumentach dętych wzbogacony grupą wokalną.
Zapraszamy parafian i gości na to wyjątkowe wydarzenie.
6. Już dziś zapraszamy do Bazyliki we wtorek 15 stycznia na nowy cykl katechez „W mocy Bożego Ducha”. Najbliższą katechezę wygłosi znany historyk Kościoła, mediewista dominikanin Ojciec Tomasz Gałuszka na temat „Jak doświadczyć Boga według św. Tomasza z Akwinu?”. Po katechezie będzie możliwość nabycia książek ojca Tomasza.

7. Opłatek Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej, Akcji Katolickiej, Grupy Charytatywnej i Straży Honorowej NSPJ odbędzie się w środę 23 stycznia po wieczornej Mszy św.

 Niedziela Świętej Rodziny 30 XII 2018 r.

1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny, o godz. 12.15 Msza św. z okazji Diecezjalnego Dnia Rodzin Wielodzietnych.

2. Po Mszy wieczornej o godz. 18.15 zapraszamy na niezapomniany wieczór kolęd w wykonaniu grupy wokalnej z naszej parafii i bielskich muzyków. Usłyszymy najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy.

3. Jutro ostatni dzień starego roku. O godz. 16.15 zostanie odprawiona wieczorna Msza św. połączona z nieszporami za zmarłych w 2018 r. Nie będzie więc Mszy o 18.15! Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich parafian i gości, a szczególnie z tych rodzin, z których odszedł ktoś do wieczności w minionym roku. O godz. 21.00 w naszym Sanktuarium rozpocznie się modlitewne czuwanie u stóp Matki Bożej Bolesnej. Ostatnie pół godziny będzie czuwaniem w ciszy. O północy zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie Nowego 2019 Roku.

4. We wtorek w Nowy Rok - Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. tak jak w każdą niedzielę.

5. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
W I czwartek Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.15. Godzina Święta o 17.30. Po Mszy wieczornej Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00.Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. W pierwszy piątek dodatkowo od 17.30.
6. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ w sobotę - 5 stycznia o godz. 16.45.

7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo mirry i kadzidła. Spod domu Sióstr Serafitek o godz. 10.15 wyruszy do Bazyliki na Mszę św. Dziecięcy Orszak Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy do orszaku rodziców i dzieci z koronami.


Szczęśliwego, przeżywanego w mocy Bożego Ducha roku 2019
życzą Duszpasterze Parafii Nawiedzenia NMP w HałcnowieIV Niedziela Adwentu 23 XII 2018 r.

1. Zespół Charytatywny przed kościołem rozprowadza wigilijne świece Caritas. Ofiara z nich wspiera Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W zakrystii kościoła można jeszcze nabyć opłatki wigilijne. Młodzież rozprowadza kalendarz na rok 2019, który wydała nasza parafia. Dochód z kalendarza przeznaczony jest na duszpasterstwo dzieci i młodzieży.
2. Nieszpory o 17.45
3. Jutro Wigilia. Ostatnie roraty o 6.30 i 7.15 dla dzieci. Gorąco zachęcamy do zachowania chrześcijańskich tradycji w czasie wieczerzy wigilijnej, Zacznijmy wieczerzę odczytaniem Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa, następnie pomódlmy się i podzielmy się opłat-kiem, pamiętajmy także o śpiewie kolęd. Pełne obrzędy wieczerzy wigilijnej możemy znaleźć w świątecznym wydaniu Gościa Niedzielnego i Niedzieli, które można dostać w naszej księ-garence. Zapraszamy wszystkich o północy na Pasterkę, której przewodniczyć będzie ks. bp Tadeusz Rakoczy.

4. We wtorek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego.

5. W środę Święto Św. Szczepana. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Na zakończenie Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się rozesłanie i błogosławieństwo Kolędników Misyjnych. W ogólnopolskiej akcji Kolędników Misyjnych po raz kolejny wezmą udział dzieci z naszej parafii. W piątek 28 grudnia od 14.00 do 18.00 dzieci będą chodzić po kolędzie, zbierając datki na cele misyjne. Prosimy o życzliwe przyjęcie dzieci.
W drugi dzień świąt w czasie Mszy o 12.15 będzie udzielany Sakrament Chrztu.
6. W czwartek 27 grudnia święto św. Jana Ewangelisty, po każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa wina. W tym dniu rozpoczynamy w naszej parafii kolędę. W czasie tej duszpasterskiej wizyty pragniemy spotkać się, w miarę możliwości, z wszystkimi mieszkańcami danego domu, razem pomodlić się, poznać radości i smutki poszczególnych osób, porozmawiać, wsłuchać się w propozycje i uwagi. Plan kolędy znajduje się w „Dniu Pańskim”, na ta-blicy ogłoszeń w przedsionku kościoła, na stronie internetowej parafii. oraz w najnowszym miseczniku parafialnym ”W moim Kościele”, który można nabyć u ministrantów.

7. W niedzielę Świętej Rodziny z Nazaretu - 30 grudnia na Mszę o godz. 12.15 zapraszamy do wspólnej modlitwy rodziny wielodzietne, a wieczorem po Mszy o godz. 18.15 zapraszamy wszystkich na parafialne kolędowanie. Wystąpią grupy wokalne z naszej parafii z akompaniamentem bielskich muzyków.
8. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli osoby potrzebujące, kupując świecę Caritas oraz przekazując produkty i ofiary pieniężne w czasie przeprowadzanej akcji w sklepie Kosmos. Dziękujemy grupie charytatywnej z naszej parafii za ich pełne serca zaangażowanie oraz ucz-niom szkoły nr 28 wraz z opiekunami. Dziękujemy także wszystkim organizatorom i uczest-nikom Kiermaszu Bożonarodzeniowego. Na rehabilitacje 2,5 letniej Weroniki zebrano ponad 19 tysięcy złotych.

9. Bóg zapłać Panu Łukaszowi, wszystkim Paniom i Panom, którzy wraz młodzieżą przygotowali szopkę i dekorację świąteczną w naszym kościele. Serdecznie dziękujemy Panu Tomaszowi Koniorowi i Kazimierzowi Duźniakowi za dar choinek. Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się, abyśmy pięknie i godnie przeżywali święta.

 

III Niedziela Adwentu 16 XII 2018

1. Dziś zapraszamy do Domu Parafialnego na Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Na kiermaszu można nabyć m.in. ozdoby świąteczne oraz smaczne domo-we wypieki. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na rehabilitację 2,5 letniej Wiktorii. Na ten cel można także złożyć ofiarę do puszek przed kościołem.

2. Zespół Charytatywny przed kościołem rozprowadza wigilijne świece Caritas. Ofiara z nich wspiera Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz przeznaczona jest na świąteczne paczki dla potrzebujących z naszej parafii. W zakrystii kościoła można nabyć opłatki wigilijne.

3. Także przed kościołem i w księgarence można nabyć najnowszy świąteczny numer naszego miesięcznika parafialnego „W moim Kościele”. Oprócz wielu ciekawych artykułów, informacji dotyczących naszej parafii i dzielnicy, umieszczony jest w nim plan kolędy. Kolęda w naszej parafii rozpocznie się 27 grudnia.

4. Dziś Nieszpory o godz. 17.45.

5. Przypominamy, że Roraty w naszym kościele odprawiane są w tygodniu:
a) o godz. 6.30 rano dla dorosłych i młodzieży
b) o godz. 18.15 dla wszystkich dzieci z opiekunami,

6. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dziś na spłatę prac remontowych w naszej parafii.

7. Nowenna do Dzieciatka Jezus odmawiana jest codziennie w czasie rannych rorat.

8. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pojednania, aby w radości i pokoju prze-żyć czas Świąt Bożego Narodzenia. Spowiedź jest codziennie rano i wieczorem pół godziny przed Mszą św. Dodatkowo w czwartek, piątek i sobotę od godz. 17.00. W sobotę będzie spowiadać większa ilość księży. Bardzo prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnie dni. Zróbmy wszystko, aby do soboty skorzystać z Sakramentu Pokuty.

9. Z racji zbliżających się Świąt i pierwszego piątku stycznia udamy się do chorych z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

10. Chrzest w grudniu będzie w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w czasie Mszy o godz. 12.15, a błogosławieństwo dzieci rocznych 30 grudnia w niedzielę Świętej Rodziny o godz. 10.30. Przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę po wieczornej Mszy św.

11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Krystyny Pietryszyn i Jana Jędrzejczyka, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

II Niedziela Adwentu 9 XII 2018

1. Dziś obchodzimy „Dzień modlitwy i pomocy materialnej dla katolików na Wschodzie”. Ofiary na ten cel można złożyć do puszek przed kościołem.

2. Zespół Charytatywny rozprowadza wigilijne świece Caritas. Ofiara z nich wspiera Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz przeznaczona jest na świąteczne paczki dla potrzebujących z naszej parafii.

3. W zakrystii kościoła można nabyć opłatki wigilijne.

4. Przed kościołem można nabyć kalendarz na rok 2019, który wydała nasza parafia. Oprócz pięknych zdjęć z kapliczkami Hałcnowa znajduje się w nim sporo informacji dotyczących roku liturgicznego i życia parafialnego. Dochód w całości przeznaczony jest na duszpasterstwo dzieci i młodzieży w naszej parafii. Koszt 15 zł.
5. Dziś Nieszpory o godz. 17.45.

6. Dziś także od 9.00 do 13.30 odbywa się Akcja Krwiodawstwa w ambulansie zaparkowanym przy naszym kościele, a Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na pyszne ciasta domowego wypieku.
7. Przypominamy, że Roraty w naszym kościele odprawiane są w tygodniu:
a) o godz. 6.30 rano dla dorosłych i młodzieży
b) o godz. 18.15 dla wszystkich dzieci z opiekunami,

8. W najbliższy wtorek 11 grudnia Ks. Marek Gilski – znany krakowski teolog i publicysta wygłosi w naszej Bazylice katechezę „Piękno Chrześcijaństwa. Zna-czenie prawd wiary dla naszego życia.”. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości.
9. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na spłatę prac remontowych w naszej parafii.

10. W przyszłą niedzielę 16 grudnia w Domu Parafialnym odbędzie się Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Podczas kiermaszu będzie można nabyć m.in. ozdoby świąteczne oraz smaczne domowe wypieki. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na rehabilitację 2,5 letniej Wiktorii, mieszkanki naszej parafii.

11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Eugeniusza Mynarskiego, Józefa Mrzygłockiego i Stefanii Garbacz. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

I Niedziela Adwentu 2 XII 2018

1. Dziś Nieszpory o godz. 17.45.
2. Zaczęliśmy Adwent. Chcąc go przeżyć owocnie i dobrze przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia, serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy św. roratniej. W czasie tegorocznych rorat będziemy szukać odpowiedzi na pytanie jak żyć mocą Bożego Ducha.
Roraty w naszym kościele odprawiane są w tygodniu:
a) o godz. 6.30 rano dla dorosłych i młodzieży
b) o godz. 18.15 dla wszystkich dzieci z opiekunami,
Ze względu na roraty nie będzie Mszy św. o godz. 7.15!
Dzieci zachęcamy o przychodzenie na roraty z lampionami, a dorosłych ze świecami z osłonkami. Niech trzymane w rękach światło będzie symbolem naszej gotowości na przyjście Jezusa.

3. Dziś poświęcamy opłatki na stół wigilijny, które będzie można nabywać w zakrystii. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na całoroczne utrzy-manie służby kościelnej.

4. W tym tygodniu:
a) we wtorek wspomnienie św. Barbary, patronki górników, w tym dniu modlimy się w sposób szczególny o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla wszystkich górników i ich rodzin. Msza wieczorna w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci, po Mszy spotkanie w domu parafialnym.

b) w czwartek wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

c) w piątek św. Ambrożego.

d) w sobotę 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. W naszej parafii w tym dniu można zyskać odpust zupełny. Msze św. odprawiane będą o godz. 6.30, 9.15 i o godz. 18.15. W czasie Mszy św. o godz. 9.15. Straż Honorowa NSPJ będzie dziękować za 25 lat istnienia w naszej parafii. W tym dniu o godz. 12.00 zapraszamy do kaplicy Miłosierdzia na Godzinę Łaski. Więcej informacji o tym nabożeństwie w Dniu Pańskim i stronie internetowej parafii.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie codziennie pół godziny przed każdą Mszą św., w I piątek od godz. 17.30. W czwartek Msza św. wynagradzająca NSPJ o godz. 18.15. Godzina Święta o 17.30. Po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. Z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych w najbliższy piątek. Chorych na pierwszy piątek prosimy zgłaszać w zakrystii. Chorych z posługą sakramentalną od-wiedzimy także w sobotę przed świętami.
6. W niedzielę 9 grudnia na Mszy Świętej o 10.30 dzieci przygotowujące się do
I Komunii Świętej otrzymają Medaliki. Odbędzie się także Akcja Krwiodawstwa w ambulansie zaparkowanym przy naszym kościele, a Akcja Katolicka zaprasza po każdej Mszy św. na ciasta domowego wypieku.

7. Od przyszłej niedzieli Zespół Charytatywny będzie rozprowadzał wigilijne świece Caritas. Ofiara z nich wspiera Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz przeznaczona jest na świąteczne paczki dla potrzebujących z naszej parafii.

8. Także w przyszłą niedzielę po raz kolejny w Polsce organizowany jest „Dzień modlitwy i pomocy materialnej dla katolików na Wschodzie”. Ofiary na ten cel zbierane będą do puszek przed kościołem.

9. Także w przyszłą niedzielę odbędzie się Akcja Krwiodawstwa w ambulansie zapar-kowanym przy naszym kościele, a Akcja Katolicka zaprasza po każdej Mszy św. na ciasta domowego wypieku.

10. Już dziś zapraszamy we wtorek 11 grudnia na katechezę „Piękno Chrześcijaństwa. Znaczenie prawd wiary dla naszego życia.”. Wygłosi ją w naszej bazylice znany krakowski teolog i publicysta ks. Marek Gilski.

11. Przypominamy, że w III niedzielę Adwentu 16 grudnia w Domu Parafialnym od-będzie się Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Podczas kiermaszu będzie można nabyć m.in. ozdoby świąteczne oraz smaczne domowe wypieki. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na rehabilitację 2,5 letniej Wiktorii, mieszkanki naszej parafii.

12. "Parafialny Zespół Charytatywny wraz z uczniami i opiekunami Szkoły Podsta-wowej nr 28, w ramach kolejnej edycji programu Caritas "Tak pomagam", będzie prowadzić zbiórkę żywności w dniach 7-8 grudnia w sklepie "Kosmos". Zebrana żywność będzie przeznaczona na paczki dla rodzin naszej parafii w trudnej sytuacji życiowej. Zachęcamy do udziału i wsparcia tej akcji."

 

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 25 XI 2018r.

1. Różaniec za zmarłych z wypominkami dziś o godz. 17.30. Do końca listopada w dni powszednie modlitwa za zmarłych z wypominkami o godz. 18.00.

2. W tym tygodniu:
a) w czwartek po Mszy wieczornej spotkanie Grupy Charytatywnej,
b) w piątek Święto św. Andrzeja, apostoła,

3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się czas Adwentu przygotowujący nas do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty dla dorosłych będą odprawiane o godz. 6.30, dla dzieci o 18.15. Dzieci zachęcamy o przychodzenie na roraty z lampionami, a dorosłych ze świecami z osłonkami. Także w przyszłą niedzielę zmianka tajemnic Różańca po Mszy o godz. 7.30

4. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze na Regionalny Dzień Skupienia ADŚ, który odbędzie się w Sanktuarium Świętego Mikołaja w Pierśćcu. Wyjazd 1 grudnia w sobotę o godz. 7.30, koszt 20 zł., zapisy w Zakrystii.

5. Jak w latach ubiegłych Caritas naszej diecezji organizuje w tym roku zbiórkę żywności dla mieszkańców Ukrainy i innych krajów Europy wschodniej. Produkty o długim terminie ważności takie jak mąka, cukier, kasza, makarony, olej czy konserwy, kawa, herbata oraz środki czystości, można przynosić do domu parafialnego w środę 28 listopada w godzinach od 17.00 do 19.00.

6. Sakrament Chrztu w grudniu będzie udzielany w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia 26 XII o godz. 12.15. Błogosławieństwo dzieci rocznych będzie w niedzielę Świętej Rodziny 30 XII o godz. 10.30.

7. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Zofii Balion i Bronisławy Pizun, polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.

 

XXXIII Niedziela Zwykła 18 XI 2018r.

 

1. Różaniec za zmarłych z wypominkami dziś o godz. 17.30. W dni powszednie modlitwa za zmarłych z wypominkami o godz. 18.00.

 

2. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dziś na prace remontowe w naszej parafii.

 

3. Dzisiaj modlimy się szczególnie w intencji Księdza Biskupa Romana Pindla z okazji przypadających imienin.

 

4. W tym tygodniu:
a) w środę wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

b) w czwartek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej, po Mszy wieczornej spotkanie "Cudownego Medalika".

Także w czwartek o godz. 18:15 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji chóru parafialnego, scholi dziecięcej i młodzieżowej oraz Pana Organisty.

c) w przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.


O godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci rocznych. Prosimy o zgłaszanie dzieci w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Na tę Eucharystię zapraszamy wszystkie rodziny naszej parafii, a szczególnie dzieci przygotowujące się do I-Komunii Świętej wraz z rodzicami. Msza będzie połączona z kazaniem dla najmłodszych parafian oraz ich błogosławieństwem.

 

Także w przyszłą niedzielę, w czasie Mszy św. o godz. 12.15 będzie udzielany sakrament Chrztu św. Przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św. Obecność rodziców i chrzestnych obowiązkowa!

 

5. Parafian i Gości zapraszamy w najbliższy wtorek 20 listopada o godz. 19.00 na ostatnią już Maryjną katechezę w bazylice. Poświęcona będzie ona różnym formom modlitwy Maryjnej.

 

6. Apostolstwo Dobrej Śmierci serdecznie zaprasza członków i wszystkich chętnych na Dróżki za zmarłych do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd w sobotę 24 listopada o godz. 7.00 z parkingu. Koszt 30 złotych. ADŚ kieruje również swoje zaproszenie do sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu na XVI Regionalny Dzień Skupienia, który odbędzie się 1 grudnia w sobotę. Wyjazd o godz. 7.30 z parkingu, koszt 20 zł.
Zapisy na obydwa wyjazdy w zakrystii.

 

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Krzysztofa Dobiji oraz Anieli Blachury, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

XXXII Niedziela Zwykła - Święto Niepodległości 11 XI 2018 r.

 

1. Dziś obchodzimy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 10.30. Po Mszy św. jubileuszowe obchody Święta Niepodległości odbywać się będą w Domu Kultury.
W dzisiejszym jubileuszowym Dniu Pańskim znajduje się list papieża Franciszka do Polaków oraz modlitwa ks. Piotr Skargi za Ojczyznę.
2. Akcja Katolicka zaprasza dziś do domu parafialnego na pyszne, jubileuszowe ciasta domowego wypieku.

3. Różaniec za zmarłych z wypominkami dziś o godz. 17.30. W dni powszednie modlitwa za zmarłych z wypominkami o godz. 18.00

4. W tym tygodniu:
a) w poniedziałek wspomnienie św. Jozafata
b) we wtorek pierwszych męczenników Polski, Akcja Katolicka zaprasza po wieczornej Mszy św. na projekcję amerykańskiego filmu „Katolicyzm”, odcinek: „Nauczanie Jezusa”.
c) w piątek wspólnota SAMUEL zaprasza na czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, które odbędzie się w kaplicy Bożego Miłosierdzia. Początek o godz. 19.15. zakończenie Mszą Św. o godz. 20.30.
d) w sobotę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej,

5. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na spłatę prac remontowych w naszej parafii.

6. Już dziś zapraszamy we wtorek 20 listopada na ostatnią maryjną katechezę do bazy-iki. Spotkanie poświęcone będzie różnym formom modlitwy maryjnej.

7. Na tablicy pod chórem wywieszone są wypominki. Bardzo prosimy wszystkich, którzy zamówili wypominki roczne o dokładne sprawdzenie zgodności zapisu.
Wypominki można również sprawdzić na stronie internetowej parafii. Wszelkie uwagi należy zgłaszać do ks. Michała. Dziś można to uczynić w zakrystii, przekazując informację dowolnemu księdzu.

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Adama Marańdy. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

 

XXXI Niedziela Zwykła 4 XI 2018 r.

1. Dziś Różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 17.30. W dni powszednie przez cały listopad modlitwa za zmarłych z wypominkami o godz. 18.00

2. W tym tygodniu:
a) we wtorek Msza wieczorna w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci, po Mszy spo-tkanie w domu parafialnym,

b) w środę po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
c) w czwartek Msza wieczorna za zmarłych członków Straży Honorowej NSPJ

d) w piątek Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

e) w sobotę wspomnienie św. Le¬ona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
f) w niedzielę 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości i 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Rada Osiedla Hałcnów wraz ze współor-ganizatorami zaprasza na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 10.30. Po Mszy św. organizatorzy zapraszają na uroczystości do Domu Kultury. W programie koncert Orkiestry Strażackiej, występ dzieci z SP nr 28 oraz finał Przeglądu Pieśni Patrio-tycznych. 9 listopada zapraszamy do domu parafialnego na wykład historyczny „Od-zyskanie niepodległości w 1918 r. z perspektywy Hałcnowa”, a w przeddzień święta 10 listopada o godzinie 18.00 w Domu Kultury odbędzie się Wieczór Pieśni Patrio-tycznej. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wspólnego śpiewania. Nie zapomnijmy udekorować naszych domów flagą narodową! Flagę wraz z drzewcem można nabyć w zakrystii naszego kościoła. Szczegółowy plan obchodów znajduje się w „Dniu Pańskim”, na plakatach i Facebooku Rady Osiedla.

4. Także w przyszłą niedzielę Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

5. Apostolstwo Dobrej Śmierci serdecznie zaprasza członków ADŚ i wszystkich chętnych na Dróżki za zmarłych do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd w sobotę 24 listopada o godz. 7.00 z parkingu. Koszt 30 złotych, zapisy w zakrystii.

6. Informacje na temat XI Charytatywnego Kiermaszu Bożonarodzeniowego znajdują się w Dniu Pańskim.

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Moniki Gacek i Rozalii Błasiak, polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.

 

XXX Niedziela Zwykła 28 X 2018 r.

1. Klub Inteligencji Katolickiej w dzisiejszą niedzielę kwestuje na Katolicki Dom Opieki „Józefów”.
Nabożeństwa różańcowe dzisiaj i przez ostatnie dni października o 17.30.

2. W czwartek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. odprawiane będą tak jak w każdą niedzielę, z wyjątkiem Mszy wieczornej, której w tym dniu nie będzie. Po południu o godz. 14.00 Nieszpory żałobne w kościele, następnie procesja na cmentarz. Około godz. 15.00 na cmentarzu zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych wypominanych oraz spoczywających na naszych cmentarzach. Po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego połączona z wypominkami oraz błogosławieństwo nowych nagrobków.

3. Gorąco zachęcamy do skorzystania w tych dniach z sakramentu pojednania, aby uzyskane odpusty oraz Komunię św. móc ofiarować za zmarłych. Okazja do spowiedzi codziennie rano i wieczorem pół godziny przed każdą Mszą św. Przypominamy, iż od 1 do 8 listopada istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego i ofiarowania go za zmarłych.

4. W piątek Dzień Zaduszny, a więc dzień szczególnej modlitwy w intencji naszych zmarłych. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą o godz. 6.30, 7.15 i 18.15. Msza św. na starym cmentarzu za zmarłych wypominanych zostanie odprawiona o 9.15. (w razie niepogody Msza zostanie odprawiona w kościele). Różaniec za zmarłych o 17.30
5. W naszym kościele przez cały listopad modlitwa za zmarłych z wypominkami będzie odmawiana 15 minut przed Mszą wieczorną czyli o godz. 18.00. 2 listopada i w każdą niedzielę odmawiany będzie różaniec połączony z wypominkami o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych.

6. Wypominki jednorazowe i roczne przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W niedzielę oraz w Uroczystość Wszystkich Świętych wypominki można również zamawiać na Nowym i Starym Cmentarzu, przyjmować je będą lektorzy i przedstawiciele grup parafialnych. W intencji zmarłych wypominanych odprawiane będą Msze św. w kolejne niedziele miesiąca listopada.

7. Szacunek wobec naszych zmarłych wyraża się także w trosce o porządek
i czystość na cmentarzu. Bardzo prosimy o wrzucanie do kontenerów cmentarnych tylko odpady z cmentarza. Przed wrzuceniem prosimy o segregację odpadów oraz umieszczenie ich w odpowiednich kontenerach.
8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie codziennie pół godziny przed każdą Mszą św., w I piątek od godz. 17.30.

9. W sobotę 3 listopada o godz. 16.45 spotkanie Straży Honorowej NSPJ w domu parafialnym.

10. Przed kościołem i w księgarence można nabyć najnowszy numer parafialnego miesięcznika „W moim Kościele”, dodatkowo na stoisku młodzieżowym można nabyć znicze na groby naszych najbliższych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wyjazdy rekolekcyjne młodzieży.

11. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 7.30 zmianka tajemnic różańca. Zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe.

12. W miniony poniedziałek została odprawiona Msza pogrzebowa za śp. Annę Fury, polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

XXIX Niedziela Zwykła 21 X 2018 r.

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w całym Kościele jako Światowy Dzień Misyjny. W intencjach misyjnych Kościoła, będziemy modlić się także w czasie nabożeń-stwa różańcowego, które odprawiane jest codziennie o godz. 17.30.
2. W naszej diecezji odbywa się dziś liczenie wiernych. Dziękujemy za ofiary składane dziś na prace remontowe w naszej parafii.
3. Po południu o godz. 14.00 Msza św. dla ludzi starszych, chorych i samotnych. Po Mszy zapraszamy na spotkanie do domu parafialnego.
4. W tym tygodniu:
- w poniedziałek wspomnienie św. Jana Pawła II
- w wtorek wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego. Po Mszy wieczornej Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego do wspólnej lektury Katechizmu Kościoła Katolickiego
- w czwartek po Mszy wieczornej spotkanie Apostolatu Maryjnego.
- W piątek 26 października ostatnie w tym roku Czuwanie Hałcnowskie. Przewodniczyć mu będzie ks. Bp Tadeusz Rakoczy oraz Oaza Rodzin z naszej diecezji. W czasie czuwania będziemy modlić się o odnowę miłości małżeńskiej i silną wiarę w naszych rodzinach, za Ojca Świętego Franciszka i Kościół Święty, a także w intencji ks. bp Tadeusza z okazji jego imienin. Początek jak zawsze o godz. 18.00, Msza św. o godz. 20.00. Z tej racji w tym dniu nie będzie Różańca o 17.30.

5. Ponieważ pierwszy piątek listopada wypada w Dzień Zaduszny, do chorych z posługą sakramentalną udamy się w najbliższy piątek. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
6. Msza św. w intencji dzieci rocznych zostanie odprawiona w niedzielę 28 paź-dziernika o godz. 10.30. Prosimy o zgłaszanie dzieci w zakrystii lub w kancelarii para-fialnej. Na tę Eucharystię zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do I-Komunii Świętej wraz z rodzicami. Msza będzie połączona z kazaniem dla najmłodszych parafian oraz błogosławieństwem dzieci.
Także w przyszłą niedzielę, w czasie Mszy św. o godz. 12.15 będzie udzielany sakrament Chrztu św. Przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św. Obecność rodziców i chrzestnych obowiązkowa!
7. Klub Inteligencji Katolickiej będzie w przyszłą niedzielę kwestował na Katolicki Dom Opieki „Józefów”
8. Wypominki roczne i jednorazowe można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
9. Przed kościołem u młodzieży można nabyć znicze na groby naszych najbliższych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wyjazdy rekolekcyjne młodzieży.
10. Czyszcząc groby naszych bliskich i porządkując miejsce wokół nich, pamiętajmy o segregacji odpadów cmentarnych. Do wskazanych kontenerów wrzucajmy odpady wyłącznie z cmentarza.

 

XXVIII Niedziela Zwykła 14 X 2018 r.

1. W dzisiejszą niedzielę w całej Polce przeżywamy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa!” Z tej okazji w całej Polsce zbierana jest ofiara do puszek na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.
Tylko w dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. w domu parafialnym można zobaczyć wystawę „Św. Jan Paweł II w Filatelistyce”, a Akcja Katolicka zaprasza na ciasto domowego wypieku. Po Mszy o godz. 12.15 rozpocznie się w naszym kościele adoracja Najśw. Sakramentu, która potrwa do nabożeństwa różańcowego.

2. Z okazji Dnia Papieskiego i 40 rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża zapraszamy dziś po wieczornej Mszy św. na koncert w wykonaniu scholi Verba Dei i kwartetu smyczkowego. Piękny śpiew i muzyka zostaną dopełnione poruszającymi słowami Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich parafian i gości.

3. Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są w naszej świątyni codziennie o 17.30.

4. W tym tygodniu:
- w najbliższy poniedziałek, we wspomnienie św. Teresy z Avila obchodzony jest w Polsce Dzień Dziecka Utraconego. W intencji rodziców, którzy utracili swoje dzieci pragniemy modlić się podczas nabożeństwa różańcowego oraz Mszy św. wieczornej.
- we wtorek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i 40 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. W naszej bazylice o godz. 19.00 odbędzie się kolejna katecheza maryjna. Przybliży nam ona najbardziej znane sanktuaria Maryjne w Polsce i na świecie oraz wyjaśni sens koronowania wizerunków maryjnych. Serdecznie zapraszamy.
- w środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.
- w czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej.
- w piątek po wieczornej Mszy św. wspólnota Samuel zaprasza do wspólnego uwielbiania Najśw. Sakramentu w kaplicy Jezusa Miłosiernego. Adoracja zostanie zakończona Mszą św. o 20.30.
- w sobotę wspomnienie św. Jana Kantego.
5. W przyszłą niedzielę 21 października serdecznie zapraszamy wszystkich ludzi starszych i chorych na Mszę św. do Bazyliki na godz. 14.00. 20 minut przed Mszą będzie możliwość spowiedzi św. Po Mszy zapraszamy na spotkanie do domu parafialnego.

6. Także w przyszłą niedzielę odbędzie się diecezjalne liczenie wiernych. Składka przeznaczona będzie na prace remontowe w naszej parafii.
7. Wypominki roczne i jednorazowe można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
8. Od dziś przed kościołem na stoisku młodzieżowym będzie można nabyć znicze na groby naszych najbliższych. Dochód ze sprzedaży młodzież przeznaczy na wyjazdy rekolekcyjne. Także przed kościołem i w księgarence można nabyć najnowszy numer „W Moim Kościele”.
9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Kazimierza Żabińskiego, polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

 

Matki Bożej Różańcowej 7 X 2018 r.

1. Dziś przeżywamy Odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Po Mszy wieczornej procesja różańcowa wokół kościoła. Z tej racji nie będzie dziś nabożeństwa o 17.30.

2. Przez cały październik Nabożeństwa Różańcowe są odprawiane o 17.30

3. W tym tygodniu:
- we wtorek po wieczornej Mszy św. Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na projekcję amerykańskiego filmu „Katolicyzm” przybliżającego istotę i piękno naszej wiary. W najbliższy wtorek zobaczymy odcinek 1: Jezus – Bóg i Człowiek.
- w środę z racji Dnia Seniora zapraszamy wszystkich seniorów na Mszę św. do Bazyliki na godz. 14.00. Po Mszy spotkanie w domu weselnym „Bartek”. Więcej informacji w Dniu Pańskim.
- Z racji zbilżającego się Dnia Edukacji Narodowej zapraszamy w najbliższy czwartek 11 października wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, także emerytów na Mszę św. o godz. 18.15. W czasie niej i nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla nauczycieli pracujących i tych na emeryturze, wszystkich pracowników szkoły oraz o dar życia wiecznego dla zmarłych nauczycieli. Po Mszy zapraszamy na krótkie spotkanie przy stole do domu parafialnego.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XVIII Dzień Papieski. W całej Polsce przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na koncert z okazji 40 rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Zapraszamy wszystkich parafian i gości.
Także w niedzielę po każdej Mszy św. w domu parafialnym będzie można zobaczyć wystawę „Św. Jan Paweł II w Filatelistyce”. Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku. Po Mszy o godz. 12.15 rozpocznie się w naszym kościele adoracja Najśw. Sakramentu, która potrwa do nabożeństwa różańcowego.

5. Wypominki roczne i jednorazowe można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

6. W księgarence do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego bezpłatny dodatek - film „Sprawa Chrystusa”.

7. Już dziś zapraszamy we wtorek 16 października na kolejną maryjną katechezę. Najbliższe spotkanie zatytułowane jest: Sanktuaria czyli po co Matce Boskiej korony?
8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Anny Włoch, polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

 

XXVI Niedziela Zwykła 30 IX 2018


1. Nieszpory Niedzielne o 17.45

2. Jutro o godz. 17.30 pierwsze Nabożeństwa Różańcowe. Przez cały październik nabożeństwa będą odprawiane o godz. 17.30

3. W tym tygodniu:
- w poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus,

- we wtorek świętych Aniołów Stróżów, Msza wieczorna za żyjących i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, po Mszy spotkanie w domu parafialnym.

- w środę spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy wieczornej.

- w czwartek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, po wieczornej Mszy św. spotkanie Grupy Charytatywnej.

- w piątek wspomnienie św. Siostry Faustyny.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek Msza św. wynagradzająca NSPJ o godz. 18.15. Po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00.
Okazja do spowiedzi codziennie rano i wieczorem pół godziny przed każdą Mszą św., a w pierwszy piątek od godz. 17.15.
Odwiedziny chorych w I piątek. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

5. Spotkanie Straży Honorowej w sobotę 13 października o godz. 16.30, a tydzień wcześniej 6 października wyjazd na Jubileusz do Lipnika.

6. W niedzielę 7 października w naszym Sanktuarium będziemy obchodzić Odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Msze św. tak jak w każdą niedzielę. W tym dniu Nabożeństwo Różańcowe połączone z procesją wokół kościoła odbędzie się po wieczornej Mszy św. Nie będzie, więc nabożeństwa o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy parafian i gości.
7. Także w przyszłą niedzielę po Mszy o 7.30 zmianka różańcowa, a Akcja Katolicka po każdej Mszy św. zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

8. Wypominki roczne i jednorazowe można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

9. W Dniu Pańskim znajduje się zaproszenie na ciekawy wernisaż fotografii ZIEMIA ŚWIĘTA 2000. Odbędzie się on w najbliższy wtorek 2 października, o godzinie 17.00 w Książnicy Beskidzkiej.
10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Aleksandra Czeskiego. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

 

XXV Niedziela Zwykła  23 IX 2018

1. Dziś przy Bazylice trwa Akcja Krwiodawstwa od 9.00 do 14.00.

2. Nieszpory niedzielne o godz. 17.45.

3. Do końca września po każdej Mszy św. niedzielnej, w domu parafialnym można zobaczyć wystawę poświęconą historii figury Matki Bożej Hałcnowskiej.

4. W tym tygodniu:
- w poniedziałek Święto Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Bielsku-Białej;

- we wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej; a Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego do wspólnej lektury Katechizmu Kościoła Katolickiego;

- w środę zapraszamy do udziału we Mszy wieczornej kandydatów do bierzmowania z naszej parafii wraz z rodzicami. Po Mszy spotkanie w kościele;

- w czwartek Msza wieczorna w intencji wspólnoty Cudownego Medalika, po niej spotkanie w domu parafialnym;

- w piątek 28 września zapraszamy na kolejne Hałcnowskie Czuwanie. Tym razem w prowadzenie modlitwy włączą się Członkowie Akcji Katolickiej z naszej diecezji. Mszy św. przewodniczyć będzie krajowy asystent Akcji Katolickiej ks. bp Mirosław Milewski. Początek o godz. 18.00, Msza św. o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy na to szczególne nabożeństwo parafian i gości;

- w sobotę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Msza św. w intencji księdza Michała zostanie odprawiona w następny piątek 5 października.

5. Ludzi młodych lubiących śpiewać zapraszamy w czwartki, po wieczornej Mszy św. do domu parafialnego na próby scholi młodzieżowej.
Rodziców wraz z dziećmi śpiewającymi w scholi dziecięcej oraz dzieci pragnące dołączyć się do scholi, zapraszamy w przyszłą niedzielę po Mszy
o godz. 10.30 do domu parafialnego.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 błogosławieństwo dzieci rocznych, a o 12.15 będzie udzielany sakrament Chrztu. Dzieci roczne prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Przygotowanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św.

7. W przyszłą niedzielę honorowi krwiodawcy z naszej parafii będą kwestować na zakup kurtek i kapeluszy dla członków klubu HDK Hałcnów.

8. 10 września odbył się pogrzeb śp. Antoniego Bagiera, a w zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Józefa Strawy i Eugeniusza Serafina. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

PODZIEKOWANIE:
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy swoją pracą, ofiarami i modlitwą pomogli w organizacji uroczystości Jubileuszu Koronacji Piety Hałcnowskiej, Dnia Sportu i Festynu Parafialnego. Niech wszystkim Pan Bóg błogosławi i wynagrodzi.

16 IX 2018 r. Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej
i 25 Rocznica Koronacji Figury MB

1. Dziś przeżywamy drugi dzień uroczystości jubileuszowo-odpustowych. W czasie Mszy o godz. 12.00 dziękować będziemy za tegoroczne plony. Mszy dożynkowej przewodniczyć będzie ks. Grzegorz Klaja, który od wczorajszego wieczora głosi kazania odpustowe. Organizator tegorocznych dożynek - Akcja Katolicka, po zakończeniu Mszy zaprasza na słodki poczęstunek na terenie placu kościelnego. Po południu o godz. 13.30 na boisku przy plebanii rozpocznie się hałcnowski dzień sportu i festyn parafialny. W czasie niego wiele atrakcji: gry, konkursy, zabawy oraz występy wokalno-taneczne. O godz. 16.00 na specjalnie zamontowanej scenie występ zespołu regionalnego Wierchy, a o godz. 19.15 koncert zespołu Dzień Dobry z przyjaciółmi. Usłyszymy piosenki Marka Grechuty i pieśni uwielbienia.

2. Nieszpory Maryjne o godz. 17.45.

3. Po każdej Mszy św. w domu parafialnym można zobaczyć wystawę poświęconą historii figury Matki Bożej Hałcnowskiej.

4. Przed kościołem i w księgarence można nabyć różne pamiątki przygotowane w związku z uroczystością rocznicową oraz jubileuszowe wydanie naszego miesięcznika „W moim Kościele”. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym znajduje się ciekawy artykuł o naszym Sanktuarium.
5. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przegotowania i pięknego przebiegu uroczystości jubileuszowych. Dziękujemy osobom, które posprzątały i pięknie ubrały kościół, jego otoczenie oraz ołtarz polowy. Pani Joli za piękne przyozdobienie kościoła i ołtarza kwiatami, za wielką pomoc siostrze Zefirynie, osobom, które czyściły kostkę wokół kościoła, myły stacje i krzyż, przycięły żywopłoty i trawę, usuwały chwasty. Dziękuję panu Łukaszowi za przygotowanie podestów pod figurę i tła ołtarza. Panu Mirosławowi za odnowienie drzwi kościoła i prace stolarskie, panu Mirosławowi kamieniarzowi za odnowienie tablicy Bazyliki. Dziękuję za nieocenioną pomoc panu Zbyszkowi i pani Renacie Zuber, panu Markowi gospodarzowi oraz pani Laurze. Dziękuję panu Bronisławowi Szafarczykowi za opracowanie i przygotowanie miejsc parkingowych, Panu Markowi Kózce i wszystkim strażakom OSP Hałcnów, dziękujemy wszystkim służbom porządkowym, i stróżującym, panom przygotowującym miejsca siedzące, scenę i nagłośnienie, firmie transportowej pana Bohaczyka. Dziękujemy panu organiście, chórowi, scholi młodzieżowej i dziecięcej, orkiestrze miejskiej i kwartetowi smyczkowemu, służbie liturgicznej, Dziękujemy wszystkim grupom parafialnym (Różom Różańcowym, Straży Honorowej NSPJ, Apostolstwu Dobrej Śmierci, Akcji Katolickiej, Chórowi „Jubilaeum” oraz Grupie Charytatywnej) i pojedynczym osobom za ofiary złożone z okazji Jubileuszu. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane także na tacę i konto parafialne. Dziękujemy Akcji Katolickiej za przygotowanie tegorocznych Dożynek. Serdecznie dziękuję Pani Wiesławie i wszystkim osobom ze służby kościelnej, siostrom Serafitkom oraz wszystkim księżom duszpasterzom. Dziękujemy serdecznie za przygotowanie wystawy, albumu, folderów i obrazków panu Władysławowi Mirocie, Andrzejowi Rojkowi, państwu Aniciei Jarosławowi Szymańskim, Danielowi Stanclikowi oraz panu Mariuszowi Kołodziejczykowi. Dziękujemy także za okazaną pomoc Pani Krystynie Małeckiej, kierowniczce domu kultury. Dziękujemy Policji i Straży Miejskiej. Serdecznie dziękujemy za wielką pomoc w przygotowaniu Jubileuszu Panu Prezydentowi Jackowi Krywultowi. Niech wszystkim Dobrodziejom Pan Bóg błogosławi i wynagrodzi!

6. W najbliższy wtorek 18 września, w święto św. Stanisława Kostki, zapraszamy do Bazyliki na kolejną katechezę Maryjną poświęconą wizerunkom Maryjnym. Poprowadzi ją ks. Jacek Pędziwiatr. Początek o godz. 19.00.

7. W piątek święto św. Mateusza, w sobotę diecezjalna pielgrzymka rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. W przyszłą niedzielę 23.09 przy naszej bazylice odbędzie się Akcja Krwiodawstwa.

8. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Wojciecha Florka. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

 

Niedziela Zwykła XXIII 9 IX 2018GaleriaParafia Rzymskokatolicka
p.w. Nawiedzenia N.M.P.
43-344 Bielsko-Biała Hałcnów
ul. Wyzwolenia 336
tel. 33 81-07-250