DALSZE KORZYSTANIE Z WITRYNY OZNACZA ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW
COOKIES, ZGODNIE Z AKTUALNYMI USTAWIENIAMI PRZEGLĄDARKI. WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ W POLITYCE COOKIES
Parafia
Nawiedzenia N.M.P.
Parafia Nawiedzenia N.M.P.
Ogłoszenia

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 26 VI 2022

1. Dziś Nieszpory z litanią do Serca Pana Jezusa o 17.45, przez kolejne dni Nabożeństwo Czerwcowe codziennie o 18.00.

 

2. W okresie wakacji, od piątku - 1 lipca Msze św. w tygodniu odprawiane będą rano o godz. 7.15; po południu o godz. 18.15. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.30 rano (z wyjątkiem uroczystości i odpustu).

 

3. We wtorek Msza wieczorna w intencji Apostolatu Maryjnego, a po niej spotkanie w domu parafialnym.

 

4. W środę uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła, Msze w Bazylice o 6.30, 9.15 i 18.15. Msza wieczorna w intencji ks. Proboszcza i ks. Piotra wikariusza z okazji imienin.

 

5. W czwartek (30.06) po wieczornej Mszy św spotkanie Rady Parafialnej.

 

6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek Godzina Święta od 17.30, Msza wynagradzająca NSPJ o godz. 18.15, po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą Mszą Św., a w pierwszy piątek od 17.30. Chorych w lipcu odwiedzimy z posługą sakramentalną w pierwszy piątek od 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

 

7. W sobotę 2 lipca tradycyjny Odpust Hałcnowski i 6 rocznica ogłoszenia naszego kościoła Bazyliką. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 9.15 i 18.15.

 

8. Niedzielne obchody Odpustu Hałcnowskiego odbędą się 3 lipca. Kazania będzie głosił ks. Adrian Mentel - wikariusz z Kęt, a Sumie o godz. 12.00 będzie przewodniczyć ks. Józef Jończyk - tegoroczny złoty Jubilat. Na Sumę serdecznie zapraszamy poczty sztandarowe, dziewczynki do sypania kwiatów, przedstawicieli wszystkich wspólnot i organizacji parafii oraz dzielnicy. Przez całą niedzielę po każdej Mszy św. udzielać będziemy specjalnego błogosławieństwa dzieciom oraz matkom oczekującym potomstwa. Jeszcze raz zwracamy uwagę, że w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy o 12.15, tylko o 12.00! Po wieczornej Mszy przy ołtarzu polowym odbędzie się koncert zespołu „Anti Babylon System”, grający muzykę reegae i muzykę chrześcijańską. Serdecznie zapraszamy.

 

9. Decyzją księdza Biskupa Ordynariusza ks. Kamil Kaczor odchodzi z naszej parafii do pomocy duszpasterskiej w Janowicach. Msza św. z okazji jego imienin oraz w czasie której podziękujemy za jego posługę w Hałcnowie zostanie odprawiona 25 sierpnia o 18.15. Do pomocy duszpasterskiej w naszej parafii przychodzi ks. Waldemar Niemiec.

 

10. W dzisiejszą niedzielę pragniemy otworzyć w domu parafialnym kawiarenkę
„Dolorosa”. Chcemy przez nią stworzyć przestrzeń integracyjno-duszpasterską dla parafian i gości. Będzie ona otwarta we wszystkie niedziele wakacji od 10.00 do 18.00.,a w zależności od zainteresowania także w godzinach popołudniowych w dni powszednie. Dochód z kawiarenki przeznaczony będzie na cele duszpasterskie. Osoby, które będą chciały ufundować komuś kawę mogą zostawić ofiarę w słoiku z napisem KAWA OD SERCA DLA CIEBIE.

 

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 19 VI 2022

1. Dziś i w czasie całej oktawy Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe z procesją
eucharystyczną o 17.45.

 

2. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. Akcja Katolicka zaprasza na pyszne ciasta domowego wypieku oraz ukraińskie przysmaki.

 

3. Przykazanie „Nie Zabijaj!” - to temat katechezy, którą wygłosi O. Zdzisław Kijas – franciszkanin mieszkający w Rzymie, profesor, chętnie słuchany wykładowca, autor wielu niezwykłych książek i artykułów, pracownik Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Katecheza odbędzie się w najbliższy wtorek 21 czerwca w Hałcnowskiej Bazylice i rozpocznie się o godz. 19.00. Wcześniej o godz. 18.15 Ojciec Zdzisław odprawi Mszę św. i wygłosi kazanie. Po katechezie będzie możliwość kupienia jego książek.

 

4. Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do wspólnej modlitwy, w czasie której będziemy dziękować Bogu za miniony rok szkolny i prosić o błogosławieństwo na czas wakacji. Msza św. dla młodzieży klasy VII i VIII oraz szkół ponadpodstawowych w środę o godz. 18.15. Dla dzieci klas I-III w piątek o godz. 7.15, a dla klas IV-VI o 8.15. Spowiedź w dni powszednie codziennie pół godziny przed Mszą św.

 

5. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, po procesji błogosławieństwo wianków.

 

6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, z tej racji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu zapraszamy na kolejne Hałcnowskie Czuwanie. Modlitwy w czasie tego czerwcowego czuwania będzie prowa-dzić parafia  św. Wojciecha z Bulowic. Mszę o godz. 20.00 celebrować będą tegoroczni Neoprezbite-rzy pod przewodnictwem ks. bp Piotra Gregera. Początek czuwania o 18.00, w pro-gramie Droga Krzyżowa, Różaniec. Spowiedź od 18.00.

 

7. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ odbędzie się w sobotę 25 czerwca o 16.45.

 

8. W przyszłą niedzielę o 10.30 błogosławieństwo dzieci rocznych. Dzieci można zgłaszać w zakrystii kościoła lub w kancelarii. Także w przyszłą niedzielę w czasie Mszy o 12.15 będzie udzielany Sakrament Chrztu. Przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św.

 

9. Dziękujemy za ofiary składane dziś na prace remontowe i inwestycyjne w naszej parafii.

 

10. Serdecznie dziękujemy za przyniesione płatki kwiatów do sypania w czasie procesji.

 

11. U ministrantów, w księgarence i kiosku Ruchu można kupić najnowszy numer naszego miesięcznika „W moim Kościele”.

 

12. W przyszłą niedzielę pragniemy otworzyć w domu parafialnym kawiarenkę „Dolorosa”. Chcemy przez nią stworzyć jeszcze jedną przestrzeń integracyjno-duszpasterską dla parafian i gości. Będzie ona otwarta we wszystkie niedziele wakacji od 11.00 do 18.00., a w zależności od zainteresowania także w godzinach popołudniowych w dni powszednie.

 

13. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ryszarda Paszka i Edwarda Michalaka. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘSZEJ TRÓJCY 12 VI 2022 R.

1. Dziś Nieszpory połączone z litanią do NSPJ o 17.45. Krąg Biblijny dla młodzieży po wieczornej Mszy św.

 

2. Dom Kultury, Rada Osiedla Hałcnów i Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Hałcnowa zapraszają w dzisiejszą niedzielę, na PIKNIK W OGRODZIE przy Domu Kultury w Hałcnowie od 16.00 do 20.00. W programie liczne atrakcje dla każdego.

 

3. Litania do Serca Pana Jezusa w poniedziałek i wtorek po Mszy wieczornej. W oktawie Bożego Ciała nabożeństwo do Serca Pana Jezusa z procesją eucharystyczną będzie o 17.45.

 

4. Spotkanie dla osób wyjeżdżających we wrześniu do Włoch odbędzie się w najbliższy poniedziałek 13 czerwca o 19.00 w domu parafialnym.

 

5. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
- Boże Ciało. W tym dniu Msze św. odprawiane będą o godz. 6.15, 7.30, 9.15, po procesji ok. godz. 11.15 i o godz. 18.15. Po zakończeniu Mszy św. o godz. 9.15 wyruszy tradycyjna procesja ulicami: Siostry Małgorzaty Szewczyk, przez ogród Sióstr Serafitek, Sucharskiego i Wyzwolenia. Mieszkańców prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji. Elementy do dekoracji naszych domów można nabyć przy zakrystii kościoła. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci kl. III, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. oraz dziewczynki do sypania kwiatów. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy procesji. Przypominamy, że w Boże Ciało każdy katolik powinien uczestniczyć we Mszy św. Niech nasze uczestnictwo w Eucharystii i procesji będzie wyrazem naszej wiary i miłości do Jezusa Chrystusa.

 

6. Próba sypania kwiatów dziewczynek z klas 0 - 3 w środę (15 czerwca) o godz. 17.00. Bardzo prosimy o przyniesienie kwiatów na procesję Bożego Ciała, szczegóły na plakatach.

 

7. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne i remontowe w naszej parafii. W ostatnim czasie zamontowano nowe nagłośnienie zewnętrzne kościoła, odnowiono ołtarz polowy, zakupiono niezbędne rzeczy do otwarcia parafialnej kawiarenki.

 

8. Także w przyszłą niedzielę (19.06) spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klas 7 o godz. 19.00 w kościele, a Akcja Katolicka zaprasza po każdej Mszy św. na ciasta domowego wypieku.

 

9. W zakrystii można jeszcze kupić bilety na film ŻYWY - Największa Tajemnica Wiary, który zostanie wyświetlony 16 czerwca w kinie Helios.

 

10. Już dziś zapraszamy we wtorek 21 czerwca o godz. 19.00 na katechezę prof. O. Zdzisława Kijasa poświęconą przykazaniu „NIE ZABJAJ!”.

 

11. W najbliższym czasie rozpoczną się w naszej parafii ciekawe warsztaty dla kobiet, które będą odbywać się raz w miesiącu w soboty w domu parafialnym. Więcej informacji o warsztatach i zapisach znajduje się na stronie Facebookowej parafii oraz w gablotce.

 

12. U ministrantów, w księgarence i w kiosku Ruchu można nabyć nowy numer naszego parafialnego miesięcznika. W nim druga część wywiadu z Ks. Stanisławem oraz informacje oraz zdjęcia z I Komunii Świętej i Bierzmowania.

 

13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Teresy Mazur i Stanisławy Honkisz, polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.

 

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 5 VI 2022 R.

 1. Dziś Nieszpory połączone z litanią do NSPJ o 17.45.

 

 2. Przypominamy, że przez cały czerwiec będziemy modlić się o dar pokoju litanią do Serca Pana Jezusa. W środę, piątek, sobotę i niedzielę przed Mszą św.; w pozostałe dni po wieczornej Mszy św.


3. Jurto w poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt - święto NMP Matki Kościoła, Msze św. w naszym kościele o 6.30, 9.15, 14.30 i 18.15. W jutrzejsze święto w naszym sanktuarium obchodzimy Hałcnowski Dzień Chorych. Zapraszamy wszystkich chorych i starszych wraz z opiekunami do naszego sanktuarium. Msza św. z modlitwą zawierzenia i błogosławieństwem lourdzkim o 14.30, wcześniej od 14.00 możliwość Spowiedzi. Po Mszy poczęstunek przy ołtarzu polowym.

 

 4. We wtorek Msza wieczorna w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci, po Mszy spotkanie w domu parafialnym.

 

 5. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po Mszy wieczornej zapraszamy na krąg biblijny połączony z małym kursem biblijnym, w czasie którego poznamy zasady pozwalające czytać ze zrozumieniem Pismo Święte.

 

 6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Trójcy.

 

 7. W zakrystii można kupić bilety na film ŻYWY - Największa Tajemnica Wiary, który zostanie wyświetlony 16 czerwca w kinie Helios o godz. 14.50.

 

 8. W uroczystość Bożego Ciała 16 czerwca odbędzie się tradycyjna proce-sja eucharystyczna ulicami Hałcnowa. Procesja przejdzie ulicą Siostry Małgorzaty Szewczyk, przez ogród Sióstr Serafitek, ulicą Sucharskiego i Wyzwolenia. Mieszkańców prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji, natomiast Siostry Serafitki, Oazę Rodzin wraz z Szafarzami Eucharystii, społeczność szkoły 28 oraz rodziców dzieci komunijnych - prosimy o przygotowanie ołtarzy.

 

 9. W Dniu Pańskim znajdują się propozycje dla Seniorów.

 

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jakuba Bodzka, pole-cajmy go Bożemu Miłosierdziu.

 

 

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 29 V 2022 R.

 

1. W dzisiejszą niedzielę o godz. 12.00 ks. Neoprezbiter Kamil Bywalec odprawi
w naszym kościele Mszę Prymicyjną. Po niej udzieli wszystkim prymicyjnego
błogosławieństwa. Po Mszy na boisku przy plebanii rozpocznie się Rodzinny
Piknik z okazji Hałcnowskich Dni Sportu.

 

 

2. Dziś i przez ostatnie dni maja Nabożeństwo Majowe o godz. 17.45. Jutro (30.05) ostatnie majówki przy kapliczkach, ich wykaz znajduje się w Dniu Pań-skim.

 

 

3. We wtorek 31 maja w naszym kościele Odpust ku czci Nawiedzenia NMP. Msze św. w tym dniu o 6.30, 9.15 i wieczorem o godz. 18.15.

 

 

4. Przez cały czerwiec będziemy modlić się o dar pokoju litanią do Serca Pana
Jezusa. W środę, piątek, sobotę i niedzielę przed Mszą św.; w pozostałe dni po wieczornej Mszy św.

 

 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta o 17.30, Msza św. wynagradzająca NSPJ o godz. 18.15. Po Mszy adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św., w pierwszy piątek po południu od 17.30. W piątek księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

 

 

6. W czwartek po Mszy wieczornej zapraszamy parafian i gości do domu parafialnego na Krąg Biblijny połączony z małym Kursem Biblijnym.

 

 

7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Po Mszy o 7.30 zmianka tajemnic Różańca. W Wigilię Uroczystości w sobotę 4 czerwca odbędzie się modlitewne czuwanie, w czasie którego będziemy się modlić o umocnienie naszej wiary i dar niesienia pokoju. Modlitwę poprowadzi Wspólnota „Samuel”. Początek o godz. 20.00. Czuwanie zakończy Msza św. o 22.00.

 

 

8. Ks. Bp Roman Pindel zaprasza do udziału w dorocznej pielgrzymce Diecezji
Bielsko-Żywieckiej ku czci św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę w niedzielę,
5 czerwca 2022 r. o godz. 10.30.

 

 

9. 6 czerwca w Święto Matki Kościoła zapraszamy wszystkich chorych i starszych wraz z opiekunami do naszego sanktuarium. W programie: od 14.00 okazja do
Spowiedzi, o 14.30 Msza św. z modlitwą zawierzenia i błogosławieństwem lourdz-kim. Po Mszy poczęstunek przy ołtarzu polowym.

 

 

10. W zakrystii można kupić bilety na film ŻYWY - Największa Tajemnica Wiary, który zostanie wyświetlony 16 czerwca w kinie Helios o godz. 14.50.VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 22 V 2022 R.

1. Dzisiaj ks. Stanisław Śmietana w czasie Mszy o godz. 12.15 dziękuje Panu Bogu za 50 lat Kapłaństwa. Czcigodnemu Jubilatowi życzymy zdrowia duszy i ciała, radości i pokoju serca, życzliwości ludzi i siły pozwalającej wytrwale podążać za Mistrzem, który Go powołał.

 

2. Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiane są w naszym kościele o 17.45, przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych o 19.30. Wykaz majówek na ten tydzień znajduje się w Dniu Pańskim i stronie internetowej.

 

3. We wtorek Msza wieczorna w intencji Apostolatu Maryjnego, po niej spotkanie
w domu parafialnym, w środę po Mszy spotkanie grupy charytatywnej, w sobotę o 16.45 Straży Honorowej NSPJ.

 

4. W czwartek 26 maja o 17:30 na placu naszego Kościoła będzie miała miejsce szczegól-na niespodzianka przygotowana przez dzieci naszej Parafii dla swoich MAM. Po pierwszej części wydarzeń przejdziemy do naszej świątyni, by naszej Hałcnowskiej Matce po-wierzać nasze kochane mamy. Serdecznie zapraszamy.

 

5. Także w czwartek o 19.00 rozpocznie się w domu parafialnym Mały Kurs Biblijny. Pierwsze spotkanie poprowadzi ks. Sławomir Szczotka. Z racji przygotowywanych materiałów prosimy o zgłoszenie w zakrystii chęci udziału w kursie.

6. W piątek 27 maja zapraszamy na drugie w tym roku Czuwanie Hałcnowskie. Modlitwom przewodniczyć będą księża i parafianie parafii Najdroższej Krwi Pana Naszego Jezusa Chrystusa z Kęt - Podlesia). Początek o godz. 18.00. W programie Droga Krzy-żowa, Różaniec i Nabożeństwo Majowe. Msza św. o godz. 20.00. Z tej racji nie będzie nabożeństwa majowego o 17.45.

 KAWIARENKA W CZASIE CZUWANIA

W tym dniu w domu parafialnym od 17.30 do 20.00 będzie czynna kawiarenka, gdzie będzie można pokrzepić się czymś słodkim oraz napić się ciepłych lub zimnych napojów.

 

7. W przyszłą sobotę nasz parafianin diakon Kamil Bywalec przyjmie Sakrament Kapłaństwa, a w niedzielę 29 maja o godz. 12.00 odprawi w naszym kościele Mszę Prymicyjną. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Jeszcze raz pragniemy zaznaczyć, że w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy o 12.15, ale o 12.00. Po Mszy prymicyjnej rozpocznie się na boisku przy plebanii Rodzinny Piknik z okazji Dni Sportu.

 

8. W ubiegłą sobotę 82 młode osoby z naszej parafii przyjęły Sakrament Bierzmowania. Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili do pięknego i godnego przeżycia tej uroczystości. Dziękujemy również rodzicom za dar ołtarza.

 

9. Przypominamy, że do końca maja trwają zapisy dla uczniów klas 7, którzy w przyszłym roku pragną przyjąć sakrament bierzmowania. Formularze zgłoszeniowe można zabrać z zakrystii i do 30 maja złożyć w kancelarii parafialnej.

 

10. Dziękujemy serdecznie Pani Wiesi, Laurze i Gieni za posadzenie kwiatów wokół kościoła. Bardzo prosimy rodziców o zwrócenie uwagi, aby małe dzieci nie wrzucały kamieni do donic i nie chodziły po kwiatach.

 

11. Przypominamy, że do poniedziałku, do 7 rano prowadzona jest zbiórka makulatury.

 

12. W Dniu Pańskim znajduje się informacja o Kursie Pisania Ikon w naszej parafii.

 

13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Bolesława Fiołka i Andrzeja Ślęczki, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA 15 V 2022 R.

1. Nabożeństwo Majowe dziś i przez wszystkie dni tygodnia o 17.45.

 

2. Modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych o 19.30.
W najbliższym tygodniu majówki odbędą się:
16.05 Kapliczka przy ul. Janowickiej (P. Włoch), oraz krzyż przy ul. Wyzwolenia (P. Budzyna)
18.05 Kapliczka przy ul. 13 Zakrętów (P. Pysz) oraz przy ul. Marglowej (P. Nikiel)
19.05 Kapliczka przy ul. Deszczowej (P. Maślanka) oraz ul. Pod Dębem (P. Worek)
20.05 Krzyż przy ul. Janowickiej (P. Rapacz)
21.05 Kapliczka w Księżym Lesie, oraz przy ul. Zagrody (P. Holisz)


3. W tym tygodniu:
- w poniedziałek święto św. Andrzeja Boboli Patrona Polski
- w sobotę wspomnienie św. Jana Nepomucena
- w niedzielę wspomnienie św. Rity z Casci, z tej racji po Mszy św. 6.30 i 18.15 obrzęd błogosławieństwa róż.

 

4. Uczniów klas 7, którzy pragną rozpocząć przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania oraz ich rodziców zapraszamy w środę o godz. 19.00 na spotkanie w kościele.


5. Ks. Bogusław Mielec – ceniony rekolekcjonista i wykładowca teologii moralnej, wygłosi we wtorek 17 maja w Bazylice Hałcnowskiej katechezę „Czcij ojca i matkę swoją”. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00, poprzedzona będzie Mszą św. o 18.15.

 

6. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy o 12.15 ks. Stanisław Śmietana będzie dziękował Panu Bogu za 50 lecie swoich święceń kapłańskich. Przedstawicieli wszystkich wspólnot parafialnych zapraszamy z tej okazji na Mszę wieczorną i spotkanie przy stole w piątek 20 maja.

 

7. Chrzest Święty będzie udzielany w przyszłą niedzielę 22 maja w czasie Mszy o 10.30. Przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych odbędzie w sobotę po Mszy wieczornej.

 

8. Wszystkich, którzy chcieliby czytać ze zrozumieniem i pożytkiem duchowym Pismo Święte zapraszamy na mini kurs biblijny, który rozpocznie się w czwartek 26.05, po wieczornej Mszy Św. w Domu Parafialnym. Więcej informacji w Dniu Pańskim. Zapisy w zakrystii.

Mini kurs obejmuje 4 cotygodniowe spotkania, dotyczące następujących zagadnień:
- Co to jest Pismo Święte i jak je czytać z pożytkiem?
- Jakie księgi tworzą kanon biblijny i czym są apokryfy?
- Jak czytać ze zrozumieniem i zgodnie z Bożą wolą Pismo Święte?
- Jak modlić się Pismem Świętym? Lectio Divina

Maksymalna ilość uczestników to 20 osób. Zawisy w zakrystii lub u ks. Proboszcza. Zapraszamy serdecznie!

 

9. Dziękujemy za składane dziś ofiary na prace remontowe i inwestycyjne w naszej parafii.

 

10. Także w przyszłą niedzielę od 9.00 do 13.30, odbędzie się przy naszym kościele Akcja Krwiodawstwa.

 

11. W Dniu Pańskim znajduje się program tegorocznych dni sportu oraz informacje na temat zbiórki makulatury i plastikowych nakrętek. Zbiórka makulatury rozpocznie się od najbliższego poniedziałku.

 

12. U ministrantów, w księgarence oraz w kiosku Ruchu można kupić najnowszy numer naszego miesięcznika parafialnego. Znajdziemy w nim ciekawy wywiad z ks. Stanisławem, artykuł o Benedykcie XVI i sprawozdanie z pierwszego spotkania nowej rady parafialnej.

 

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 8 V 2022 R. 

1. Wczoraj dzieci klas trzecich przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Przed nim biały tydzień wdzięczności i pogłębienia przyjaźni z Panem Jezusem. Rodzicom dzieci dziękujemy za przekazany dar ołtarza.

 

2. Dziś Akcja Katolicka zaprasza po każdej Mszy do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku oraz ukraińskie przysmaki przygotowane przez naszych gości z Ukrainy.

 

3. Także w dzisiejszą niedzielę od 9.00 do 13.30 odbywa się przy naszym kościele Akcja Krwiodawstwa.

4. Po wieczornej Mszy św. wspólnota Samuel zaprasza na wieczór uwielbienia.

 

5. Nabożeństwo Majowe dziś i przez wszystkie dni tygodnia w kościele o 17.45, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach o 19.30.

 

6. Modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych o 19.30 w najbliższym tygodniu:
08.05 Kapliczka przy ul. Taterniczej (P. Olma),
12.05 Kapliczka przy ul. 13 Zakrętów (P. Pociask), kapliczka w ogrodzie Sióstr Serafitek,
13.05 Krzyż przy ul. Odysei (P. Tomczyk),
14.05 Kapliczka przy ul. 13 Zakrętów (P. Janeczko), kapliczka przy ul. Deszczowa (P. Jasiura),
15.05 Krzyż przy ul. Wyzwolenia (rondo), kapliczka przy ul. 13 Zakrętów (dawniej P. Szatan)
Z myślą o majówkach zostały wydane nowe śpiewniczki maryjne, można je nabyć w zakrystii i w księgarence kościoła.


7. W tym tygodniu:
- w piątek 13 maja wspomnienie MB Fatimskiej,
- w sobotę święto św. Macieja, apostoła.

 

8. W sobotę 14 maja młodzież z naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania. Próby dla kandydatów do Bierzmowania odbędą się w środę, czwartek i piątek po Mszy wieczornej.
W czwartek na próbę zapraszamy także wszystkich świadków Bierzmowania. Spowiedź dla kandydatów w piątek od godz. 17.15.

 

9. W przyszłą niedzielę uczniowie klas czwartych w czasie Mszy o 10.30 będą obchodzić rocznicę I Komunii Świętej. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na prace remontowe i inwestycyjne w naszej parafii.

 

10. Już dziś zapraszamy we wtorek 17 maja do Bazyliki na katechezę ks. Bogusława Mielca poświęconą IV przykazaniu dekalogu. Początek o godz. 19.00.

 

11. Chrzest w maju będzie udzielany w czwartą niedzielę 22 maja o godz. 10.30,
a błogosławieństwo dzieci rocznych w niedzielę 30 maja.

 

12. Przypominamy, że biblioteka parafialna znajdująca się w podziemnej części domu parafialnego otwarta jest we wtorki od 16.30 do 18.00.

 

 

III NIEDZIELA WIELKANOCNA 1 V 2022 R.

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy XIV Tydzień Biblijny oraz przeżywamy Szóste Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W naszym kościele o godz. 17.00 rozpocznie się wspólne czytanie Ewangelii św. Łukasza. Przy ołtarzu polowym przez całą niedzielę będzie możliwość zakupienia najnowszych wydań Pisma Świętego, także ciekawych wydań Biblii dla dzieci.

 

2. Nabożeństwa Majowe w naszym Sanktuarium odprawiane będą codziennie o godz. 17.45. Dziś z racji Narodowego Czytania Pisma Świętego nabożeństwo wyjątkowo o 18.00. Plan nabożeństw majowych przy kapliczkach i krzyżach podany jest w Dniu Pańskim i na stronie internetowej parafii.

 

3. We wtorek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. W naszym kościele Msze św. tak jak w każdą niedzielę. O godz. 10.30 Msza św. w intencji Ojczyzny, a także w intencji OSP Hałcnów, z racji środowego wspomnienia św. Floriana - patrona wszystkich strażaków.

 

4. W środę po Mszy wieczornej w kościele spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania. Na spotkanie prosimy zabrać indeksy i brakujące dokumenty, jeśli jeszcze ktoś nie doniósł.

 

5. W tym tygodniu wypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
Msza wynagradzająca NSPJ o 18.15, po Mszy adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do 20.00. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., a w pierwszy piątek od godz. 17.30. Chorych, którzy pragną odwiedzin księdza z posługą sakramentalną prosimy zgłaszać w zakrystii.

 

5. W sobotę 7 maja dzieci kl. III przystąpią do Pierwszej Komunii. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

 

6. Z okazji zbliżających się Świąt: Flagi Państwowej oraz Konstytucji 3 Maja, gorąco zachęcamy do udekorowania naszych domów flagami narodowymi.

 

7. W najbliższy wtorek biblioteka parafialna będzie nieczynna.

 

8. W Dniu Pańskim znajdziemy ważne informacje dotyczące porządku na naszym cmentarzu.

 

9. Także w Dniu Pańskim umieszczono wiele propozycji dla Seniorów.

 

10. W przyszłą niedzielę Akcja Katolicka zaprasza po każdej Mszy do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku oraz ukraińskie przysmaki przygotowane przez naszych gości z Ukrainy.

 

11. Ks. Stanisław Śmietana obchodzi w tym roku 50 lecie święceń kapłańskich. Za ten dar ks. Stanisław będzie dziękował w naszym kościele w niedzielę 22 maja o godz. 12.15. Grupy parafialne zapraszamy do wspólnej modlitwy w jego intencji w piątek 20 maja o 18.15.

 

12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ireny Buławy, polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA 24 IV 2022

1. W dzisiejsze Święto wszyscy biorący udział w nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia mogą uzyskać odpust zupełny. Koronka do Bożego Miłosierdzia dziś o godz. 15.00. Wieczorem w domu parafialnym krąg biblijny dla młodzieży.

 

2. Przypominamy, że spotkanie wielkanocne dla gości z Ukrainy przebywających na terenie naszej parafii, odbędzie się dziś w domu parafialnym o 15.30.

 

3. W tym tygodniu obchodzimy:
a) w poniedziałek święto św. Marka Ewangelisty,
b) we wtorek Uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, głównego Patrona Polski, Msza wieczorna w intencji Apostolatu Maryjnego, a po niej spotkanie w domu parafialnym.
c) w piątek św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy.

 

4. W piątek 29 kwietnia pierwsze w tym roku CZUWANIE HAŁCNOWSKIE. Rozpoczniemy je o godz. 18.00 Drogą Światła, Msza św. przez wstawiennictwo MB Bolesnej o godz. 20.00. Czuwanie poprowadzi parafia Św. Małgorzaty i Katarzyny z Kęt.

 

5. W czwartek po Mszy wieczornej zapraszamy dorosłych na Krąg Biblijny do domu parafialnego.


6. W sobotę 30 kwietnia z naszej bazyliki wyrusza X Piesza Diecezjalna Pielgrzymka do Łagiewnik. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki pod przewodnictwem ks. Bp Ordynariusza, przy ołtarzu polowym o godz. 12.00. Bardzo prosimy o niepozostawianie w godzinach dopołudniowych samochodów na parkingu przy kościele i domu kultury.

 

7. Także w sobotę spotkanie Honorowej Straży Serca Pana Jezusa w domu parafialnym o 16.45

 

8. Próby dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędą się w poniedziałek, środę i piątek o 16.00. Więcej informacji na mobiDzienniku.


9. W niedzielę 1 maja pierwsze nabożeństwo majowe. Nabożeństwa majowe w naszym Sanktuarium odprawiane będą o godz. 17.45. Wszystkich zapraszamy do licznego udziału. Równocześnie zachęcamy do wspólnej modlitwy przy kapliczkach lub krzyżach przydrożnych. Początek nabożeństwa przy kapliczkach i krzyżach o godz. 19.30.

 

10. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy XIV Tydzień Biblijny oraz przeżywamy Szóste Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W naszym kościele o godz. 17.00 rozpocznie się wspólne czytanie Ewangelii św. Łukasza. Przez całą niedzielę będzie możliwość zakupienia najnowszych wydań Pisma Świętego i interesujących komentarzy.

 

11. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Włoch, którą w pierwszych dnia września organizuje nasza parafia. Dokładny program znajduje się w Dniu Pańskim, zapisy w zakrystii.

 

12. Z okazji zbliżających się Świąt: Flagi Państwowej oraz Konstytucji 3 Maja, gorąco zachęcamy do udekorowania naszych domów flagami narodowymi.

 

13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jadwigi Pacuły i Heleny Handzlik, polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.

 

NIEDZIELA WIELKANOCNA 17 IV 2022

1. Pragniemy serdeczne podziękować wszystkim, którzy przez swoją pracę i zaangażowanie pomogli nam pięknie i owocnie przeżyć Triduum Paschalne. Dziękujemy wszystkim Księżom, Służbie Liturgicznej, Panu Organiście, Scholi młodzieżowej i dziecięcej, Oazie Rodzin i Oazie Młodzieżowej oraz Siostrom Serfitkom. Wyrażamy wdzięczność Pani Kościelnej i S. Zefirynie, Panu Zbyszkowi, wszystkim Paniom i Panom, którzy przygotowali w tym roku Ciemnicę i Grób Pański, w sposób szczególny Panu Piotrowi Piątkowi, jego żonie, bliskim i znajomym. Dziękujemy wszystkim osobom i grupom prowadzącym modlitwy i adoracje. Dziękuję wszystkim, którzy zadbali o czystość i piękno kościoła oraz placu wokół niego. Dziękuję strażakom OSP oraz Związkowi Strzeleckiemu za wartę przy grobie Pańskim. Niech wszystkim Zmartwychwstały Chrystus wynagrodzi.

 

2. Dziś Nowenna do Bożego Miłosierdzia i Nieszpory o godz. 17.30

 

3. Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. tak, jak w każdą niedzielę. W czasie Mszy o godz. 12.15 będzie udzielany sakrament chrztu. Nowenna o godz. 18.00.

4. Od wtorku do soboty - Msza św. poranna o godz. 7.15 odprawiana będzie wraz z Nowenną w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

 

5. W najbliższy wtorek 19 kwietnia zapraszamy do Bazyliki na katechezę „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”. Wygłosi ją ks. Tomasz Jaklewicz znany publicysta Gościa Niedzielnego. Początek o godz. 19.00.

 

6. Spotkanie dla rodziców kandydatów do Bierzmowania odbędzie się w środę 20 kwietnia po Mszy wieczornej.

 

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia, Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. a po Mszy wieczornej Krąg Biblijny dla młodzieży w domu parafialnym.

 

8. Także w przyszłą niedzielę 24 kwietnia zapraszamy osoby z Ukrainy przebywające na terenie naszej parafii na wspólne wielkanocne spotkanie, które odbędzie w domu parafialnym o godz. 15.30.

 

9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Łagiewnik w sobotę 23 kwietnia. Zapisy w zakrystii.


10. W minioną środę odbył się pogrzeb śp. Mariana Golasika, Kazimierza Dobii i Gertrudy Pysz. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.


Serdecznie dziękujemy osobom, które włączyły się w przygotowanie XVIII Charytatywnego Kiermaszu Wielkanocnego, za okazaną pomoc i wsparcie materialne. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na kiermasz i okazali wielkie serce. Zebrano 20208,43 zł. Dziękujemy grupie Charytatywnej, Pani Renacie Zuber i wszystkim wolontariuszom za przygotowanie 200 paczek świątecznych dla osób starszych oraz 115 upominków dla mieszkańców DPS-ów i Hospicjum. W ramach akcji Paczka dla Ukrainy nasza parafia przekazał 96 paczek (wartość 1 paczki ok. 250 zł.)


NIEDZIELA PALMOWA 10 IV 2022 r.

1. W dniu dzisiejszym o godz. 10.30 poświęcenie palm przy ołtarzu polowym i procesja wokół kościoła. Po Mszy konkurs na najwyższą i najpiękniejszą palmę wielkanocną. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15, w czasie których zbierana będzie ofiara na kwiaty do Bożego Grobu. Wieczorna Msza św. o godz. 18.15.

 

2. Przed kościołem i w Domu Parafialnym odbywa się XVIII Charytatywny Kiermasz Wielkanocny. Dochód w całości przeznaczony jest na bieżące potrzeby osób z Ukrainy mieszkających na terenie naszej parafii. Serdecznie wszystkich zapraszamy.


3. Okazja do spowiedzi dla tych, którzy jeszcze nie skorzystali z sakramentu pojednania będzie w poniedziałek, wtorek i w środę od 6.00 rano i podczas Mszy św., popołudniu od godz. 17.00 i podczas Mszy św. Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na Triduum Paschalne!

 

4. Przed nami WIELKI TYDZIEŃ. Starajmy się przeżyć go prawdziwie po chrześcijańsku. Weźmy udział w nabożeństwach liturgii Triduum Paschalnego. Niech te dni będą dla nas czasem szczególnego przeżywania misterium męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Dokładny program Wielkiego Tygodnia znajduje się w „ Moim Kościele”, „Dniu Pańskim”, na stronie internetowej parafii i na plakatach w gablotce.

 

5. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek początek liturgii o 18.15, w Wielką Sobotę o 19.15. Na liturgię Wigilii Paschalnej prosimy wszystkich o przyniesienie świec z osłonkami.

 

6. W Wielki Piątek obowiązuje Post ścisły, Droga Krzyżowa o godz. 14.00, a o 15.00 pierwszy dzień Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

 

7. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie przy ołtarzu polowym co pół godziny od 9.00 do 14.00.

 

8. Procesja rezurekcyjna w Niedzielę Wielkanocną o godz. 5.45 rano. Pozostałe Msze św. według stałego porządku niedzielnego.


9. W Wielki Wtorek kancelaria parafialna będzie czynna tylko do godz. 17.00.
Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę kancelaria będzie nieczynna!

 

10. Sakrament chrztu św. będzie udzielany w Poniedziałek Wielkanocny podczas Mszy św. o godz. 12.15, a błogosławieństwo dzieci rocznych o 10.30. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych w Wielki Wtorek po Mszy wieczornej w kościele.

 

11. Przed Kościołem i w księgarence można nabyć nowy numer naszego miesięcznika parafialnego „W moim Kościele”. W nim między innymi znajduje się plan nabożeństw Wielkiego Tygodnia i adoracji przy Grobie Pańskim.

 

12. Już dziś zapraszamy we wtorek 19 kwietnia, po Świętach Wielkanocnych do Bazyliki na katechezę ks. Tomasza Jaklewicza – znanego publicysty Gościa Niedzielnego. Temat katechezy „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”. Początek o godz. 19.00.

 

13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Kazimierza Majdaka i Genowefy Zdrowak. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 3 IV 2022 R.

1. Dziś Gorzkie Żale o 17.15, Droga Krzyżowa po Mszy o 12.15.

2. Przed kościołem panie z zespołu charytatywnego rozprowadzają wielkanocne paschaliki „Caritas”. Dochód przeznaczony jest na ubogich i potrzebujących.

3. Przypominamy, że chorych z racji świąt wielkanocnych odwiedzimy w najbliższy piątek 8 kwietnia. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

4. W piątek Droga Krzyżowa z udziałem dzieci o 17.30. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na wyjątkową Drogę Krzyżową - oratorium ,,Ślad losu” z towarzyszeniem muzyków oraz scholi Verba Dei.

5. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na niedzielę czy późniejsze dni. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św., w sobotę od godz. 17.00.

6. Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa rozpoczynająca obrzędy Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. O godz. 10.30 obrzęd poświęcenia palm przy ołtarzu polowym, następnie procesja do kościoła. Po Mszy odbędzie się konkurs na najwyższą i najpiękniejszą palmę wielkanocną.

7. Zbliża się czas szczególnej modlitwy w Wielki Piątek przy grobie Pana Jezusa. Zachęcamy dzieci z rodzicami do włączenia się w projekt "Bezcenne minuty". Polega on na trwaniu z Jezusem przez 15 minut w ciszy. Ta forma zastępuje dotychczasową adorację klas SP 28. Zapisy prowadzi Oaza Dzieci Bożych w sercu Maryi przed Bazyliką.

8. W Niedzielę Palmową przed kościołem i w Domu Parafialnym odbędzie się
XVIII Charytatywny Kiermasz Wielkanocny. Podczas kiermaszu będzie można nabyć tradycyjne wielkanocne palmy, smaczne ciasta oraz ozdoby świąteczne. Dochód w całości przeznaczony jest na bieżące potrzeby osób z Ukrainy mieszkających na terenie naszej parafii.

9. Razem z Caritas Polska zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Paczka dla Ukrainy”. Aby włączyć się w dzieło należy pobrać w parafii dedykowany karton, następnie wypełnić go artykułami żywnościowymi, produktami dla dzieci oraz środkami chemicznymi i kosmetycznymi. Przygotowane według instrukcji paczki zostaną wysłane za pośrednictwem Caritas do rodzin na Ukrainie. Jedna paczka zapewni kilkuosobowej rodzinie produkty na około tydzień. Dedykowane kartony można odbierać w domu parafialnym w środę od 16.00 do 17.00, a w niedzielę od 7.00 do 13.00 można przynieść wypełnioną produktami paczkę. Więcej informacji w Dniu Pańskim.

10. W trakcie przeprowadzonej zbiórki żywności w sklepie "Kosmos", w ramach akcji Caritas "Tak Pomagam", parafialny zespół charytatywny pozyskał 108 kg produktów i 2005 zł. Wyrażamy wdzięczność uczniom SP nr 28 z opiekunami, właścicielom sklepu oraz wszystkim ofiarodawcom.

11. KOŚCIELE, CO MÓWISZ SAM O SOBIE? Na stojaku pod chórem znajduje się broszurka z końcowymi refleksjami po spotkaniach synodalnych, które odbywały się w naszej parafii. Zachęcamy do zapoznania się z nimi i przekazania swoich uwag.

12. W Dniu Pańskim znajdują się informacje na temat różnych propozycji dla Seniorów.

 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 27 III 2022 R.

1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Andrzeja Muszalę, który wygłosi tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Przed i po nauce będzie możliwość kupienia książek ks. Andrzeja. Matce Bożej Bolesnej powierzajmy jego posługę i wszystkich parafian. Uczyńmy wszystko, aby dobrze wykorzystać czas rekolekcji. Przypominamy, że plan rekolekcji znajduje się w miesięczniku „W moim Kościele”, w gablotce i na stronie internetowej parafii. Przez najbliższe trzy dni Msza św z nauką ogólną będzie o 6.30, 9.15 lub 18.15. Dodatkowo w poniedziałek na godz. 17.15 zapraszamy wszystkich, którzy w ostatnim czasie utracili swoich bliskich. We wtorek o 17.15 będzie nauka o tym jak jednoczyć się z Panem Jezusem przez adorację Najśw. Sakramentu. W środę o 11.00 Msza św. dla chorych i starszych z Namaszczeniem Chorych.


2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

3. W czasie głoszonych nauk rekolekcyjnych Spowiedzi nie będzie! Spowiedź rekolekcyjna będzie w środę 30 marca, rano pół godziny przed każdą Mszą, po południu od 17.30. W dniu spowiedzi kancelaria parafialna będzie nieczynna! Bardzo prosimy o nieodkładanie spowiedzi na czas przedświąteczny. We wtorek i w środę na Mszach św. zbierana będzie ofiara na cele rekolekcyjne.

 

4. Do chorych przed Świętami z posługą sakramentalną udamy się w piątek 8 kwietnia. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

 

5. Od tej niedzieli panie z grupy charytatywnej rozprowadzają paschaliki
i baranki wielkanocne Caritas. Dochód z paschalików i baranków przeznaczony jest na potrzeby osób będących w trudnej sytuacji życiowej.


6. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.


7. W najbliższy piątek o godz. 17.30 Droga Krzyżowa z udziałem dzieci. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Drogę Krzyżową w intencji pokoju ulicami Hałcnowa, kolejne stacje będą się znajdować przy ulicy ks. Pawła Skiby, Marglowej i Serdecznej,. Prosimy, aby wszyscy uczestnicy Drogi Krzyżowej przynieśli zapalone znicze – znak naszej solidarności z narodem ukraińskim i ofiarami wojny.

8. Akcja Katolicka zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia udziału w Parafialnym Konkursie Palm Wielkanocnych. Konkurs odbędzie się 10 kwietnia po zakończeniu Mszy o 10.30 przy ołtarzu polowym. Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać tradycyjne palmy wielkanocne z wykorzystaniem materiałów naturalnych, wstążek i bibuły. Dla wykonawców wyróżnionych palm zostaną przyznane nagrody.

 

9. W przyszłą niedzielę po Mszy o 7.30 zmianka tajemnic różańca.

 

10. W Niedzielę Palmową 10 kwietnia odbędzie się w Domu Parafialnym Charytatywny Kiermasz Wielkanocny. Osoby, które są chętne pomóc w organizacji kiermaszu, proszone o kontakt z panią Renatą Zuber.


11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marii Patelskiej i Danieli Piegzy. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.

 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 20 III 2022 R.

1. Gorzkie Żale dziś o godz. 17.15. Droga Krzyżowa w piątki o 17.30 i po Mszy o 18.15, w niedzielę po Mszy o godz. 12.15. Dzisiaj po Mszy wieczornej zapraszamy na adorację Krzyża w duchu Taize prowadzoną przez Oazę Rodzin.

 

2. W najbliższą środę 23 marca rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów szkoły nr 28, młodzieży szkół średnich i zawodowych. Serdecznie zachęcamy dzieci i młodzież do pilnego uczestnictwa w rekolekcjach. Rodziców i starszych do modlitwy w intencji młodego pokolenia. Rekolekcje dla dorosłych rozpoczną się w przyszłą niedzielę, poprowadzi je ks. Andrzej Muszala. Program rekolekcji znajduje się w miesięczniku „W moim Kościele” oraz Dniu Pańskim.

 

3. W czwartek Msza o 18.15 w intencji Apostolatu Maryjnego, po Mszy spotkanie.

 

4. W piątek 25 marca obchodzimy święto Zwiastowania NMP, a zarazem Dzień Świętości Życia. W naszym kościele w tym dniu można zyskać odpust zupełny. Msze o 6.30, 7.15 i 18.15. Dodatkowo będą Msze dla dzieci w ramach rekolekcji. W czasie każdej Mszy, a także Drogi Krzyżowej będziemy modlić się, aby każde ludzkie życie było szanowane. Podczas Mszy wieczornej odbędzie obrzęd podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Tekst duchowej adopcji znajduje się pod chórem. W tym dniu Papież Franciszek dokona poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu NMP. W naszym kościele w łączności z Ojcem Świętym, o godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo, w czasie którego ten Akt zostanie uroczyście odczytany. Zapraszamy do udziału w tym szczególnym nabożeństwie.

 

5. W niedzielę 27 marca na Mszy o 10.30 błogosławieństwo dzieci rocznych. Dzieci prosimy zgłaszać w zakrystii kościoła. W czasie Mszy o 12.15 będzie udzielany sakrament Chrztu. Przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy wieczornej.

 

6. Na internetowej stronie naszej parafii znajdują się wyniki wyborów do rady parafialnej oraz pełny skład nowej rady parafialnej, której kadencja potrwa 5 lat. Pierwsze spotkanie nowej rady odbędzie się w sobotę 2 kwietnia po Mszy wieczornej w domu parafialnym.

 

7. Parafialny Zespół Charytatywny wraz z uczniami i opiekunami SP 28 będzie brał udział w kolejnej edycji programu Caritas "Tak pomagam". Tak jak w poprzednich latach, w ramach tej akcji, będzie prowadzona zbiórka żywności w sklepie Kosmos, w dniach 25 i 26 marca z przeznaczeniem dla rodzin z naszej Parafii będących w trudnej sytuacji życiowej. Zachęcamy do udziału i wsparcia tej akcji. Od przyszłej niedzieli grupa charytatywna będzie rozprowadzać wielkanocne baranki i paschliki Caritas.


8. U ministrantów przed kościołem, w księgarence i kiosku Ruchu można kupić nowy numer naszego miesięcznika parafialnego. Znajdziemy w nim program rekolekcji wielkopostnych, informacje na temat naszej parafii i dzielnicy oraz artykuły pomagające przeżywać z wiarą dany nam czas.


9. Informujemy że czasowo Biblioteka Maryjna została przeniesiona do części podziemnej domu parafialnego. Czynna jest ona we wtorki od 16.30 do 18.00.

 

10. W Dniu Pańskim znajdziemy informacje o projekcie dla dzieci „Bezcenne minuty”

 

11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Rudolfa Bogusza, Stefana Pysza i Dawida Sadowskiego, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 13 III 2022 R.

1. W dzisiejszą niedzielę, w ramach dzieła AD GENTES, modlitwą i ofiarą do puszek możemy pomóc polskim misjonarkom i misjonarzom. Dziś Akcja Katolicka zaprasza na ciasta domowego wypieku, a wspólnota Samuel po wieczornej Mszy na modlitwę uwielbienia krzyża Jezusa.

 

2. Dziś od 6.00 do 19.30 odbywają się w domu parafialnym wybory do Rady
Parafialnej. Przypominamy, że każdy pełnoletni parafianin może zagłosować na jedną osobę.

 

3. Gorzkie Żale dziś o godz. 17.15. Droga Krzyżowa w piątki o 17.30 i po Mszy o 18.15, w niedzielę po Mszy oGaleriaParafia Rzymskokatolicka
p.w. Nawiedzenia N.M.P.
43-344 Bielsko-Biała Hałcnów
ul. Wyzwolenia 336
tel. 33 81-07-250