DALSZE KORZYSTANIE Z WITRYNY OZNACZA ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW
COOKIES, ZGODNIE Z AKTUALNYMI USTAWIENIAMI PRZEGLĄDARKI. WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ W POLITYCE COOKIES
Wielka Tajemnica Wiary

Rok św. Jana Sarkandra

Parafia
Nawiedzenia N.M.P.
Parafia Nawiedzenia N.M.P.
Ogłoszenia

XXVI Niedziela Zwykła - 27 IX 2020 r

1. Dziś w czasie Mszy o 10.30 i 12.00 uczniowie klas IV przyjmą Komunię św.
Z tej racji dziś w naszym kościele dodatkowa Msza św. o godz. 13.30.
Przed kościołem można złożyć ofiarę do puszek na diecezjalne radio Anioł Beskidów. Nieszpory Niedzielne o 17.45.

2. W czwartek 1 października o godz. 17.30 pierwsze Nabożeństwo Różańcowe. Przez cały październik nabożeństwa będą odprawiane o 17.30. Serdecznie zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do tej szczególnej modlitwy.

3. W tym tygodniu:
- w poniedziałek wspomnienie św. Wacława,
- we wtorek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
Msza św. w intencji ks. Michała zostanie odprawiona 9 października,

- w środę wspomnienie św. Hieronima,

- w czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus,

- w piątek Świętych Aniołów Stróżów.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek Msza św. wynagradzająca NSPJ o godz. 18.15. Po Mszy wieczornej adoracja Naj-świętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. Okazja do spowiedzi codziennie rano i wieczorem pół godziny przed każdą Mszą św., a w pierwszy piątek od godz. 17.15. Odwiedziny chorych w I piątek. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

5. W przyszłą sobotę spotkanie Straży Honorowej NSPJ o 16.45 w domu parafialnym.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy o 7.30 zmianka tajemnic Różańca.

7. Wypominki roczne i jednorazowe można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Tadeusza Piszczka polecajmy go
Bożemu Miłosierdziu.

 

Niedziela Odpustu ku czci MB Bolesnej  - 20 IX 2020 r

1. Dziś obchodzimy odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej i Jubileusz 27-lecia koronacji Piety Hałcnowskiej. Sumę o godz. 12.00 odprawi i wygłosi kazanie ks. Robert Tyrała – nowy rektor UJP2 w Krakowie. Dziś podczas Sumy nasza parafia przeżywa także Dożynki.
O godz. 13.30 na boisku przy plebanii rozpocznie się Hałcnowski Dzień Sportu.

2. Dziś po Mszy wieczornej zapraszamy do bazyliki na koncert na cześć Maryi i ku radości serca: „Od Bacha do Webera” w wykonaniu Adama Żaaka, śląskiego artysty i bielskich muzyków.

3. Przed kościołem można nabyć najnowszy numer naszego miesięcznika „W moim Kościele”. nową kartkę z wizerunkiem Pani Hałcnowskiej, piękną modlitwą i praktyczną podpórką oraz pamiątki naszego Sanktuarium.

4. W środę o godz. 15.15 odbędzie się spotkanie Dzieci Maryi, a po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

5. W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Spotkanie dotyczy wszystkich uczniów klas 8 mieszkających na terenie naszej parafii, niezależnie do jakiej szkoły uczęszczają.

6. W piątek 25 września zapraszamy na kolejne Hałcnowskie Czuwanie. Tym razem w prowadzenie modlitwy włączą się wierni z parafii św. Maksymiliana z Aleksandrowic. Początek o godz. 18.00, Msza św. o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy na to szczególne nabożeństwo parafian i gości. Spowiedź od godz. 18.00.

7. Spotkanie parafialnej rady duszpasterskiej i ekonomicznej odbędzie się w środę 30 września po wieczornej Mszy św.

8. W przyszłą niedzielę 27 września dzieci klas czwartych w czasie Mszy o godz. 10.30 i 12.00 przystąpią do I Komunii Św. Bardzo prosimy, aby osoby nie związane z I Komunią uczestniczyły we Mszy w kościele o innych godzinach. Dodatkowo w tym dniu, zostanie odprawiona w bazylice Msza Św. o godz. 13.30. Także w przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę do puszek na diecezjalne radio Anioł Beskidów.

9. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. zapraszamy do bazyliki na konferencję „Bez troski o sumienie, nie usłyszysz Boga”. Będzie to pierwsza konferencja z nowego, rocznego cyklu „Jak słuchać Boga w naszym życiu?” Serdecznie zapraszamy parafian i gości.

10. Pragniemy poinformować, że w naszej parafii powstała Biblioteka Maryjna. Każdy może za darmo wypożyczyć książkę, audiobook lub film o tematyce Maryjnej. Biblioteka znajduje się na pierwszym piętrze domu parafialnego i czynna będzie w każdą środę od 16.30 do 18.00. Z zasobów biblioteki można skorzystać także na miejscu, czytając książkę przy dobrej kawie lub herbacie.

11. Wszystkich chętnych którzy chcą włączyć się w śpiew zapraszamy na próbę scholi „Verba Dei” we wtorek o 19.00. Dzieci zapraszamy na scholę w piątek o 17.00 do domu parafialnego.
12. Ks. Kamil organizuje zbiórkę ziemniaków do kuchni fundacji "Nadzieja". Ofiarowane ziemniaki można składać w ciągu najbliższego tygodnia za bramę przy tylnym wejściu do plebanii, obok składowiska węgla. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze, przeznaczone będą na dofinansowanie wymiany kotła węglowego na gazowy w budynku ośrodka wychowawczo-terapeutycznego dla dzieci. Serdecznie prosimy o pomoc.

 

XXIV Niedziela Zwykła - 13 IX 2020 r

1. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 17.45.

2. Po każdej Mszy św. Akcja Katolicka zaprasza na ciasta domowego wypieku.

3. We wtorek 15 września będziemy obchodzić odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej. W tym dniu Msze św. w naszym kościele o 6.30, 9.15, 18.15. Mszę wieczorna odprawi ks. prof. Marek Gilski – znany mariolog i wykładowcą Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Po Mszy o godz. 19.00 ks. Marek wygłosi katechezę „Maryja w życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II”. Zapraszamy wszystkich parafian i gości

4. 20 września będziemy obchodzić niedzielne uroczystości odpustowe. Sumę o godz. 12.00 odprawi i wygłosi kazanie ks. Robert Tyrała rektor uniwersytetu Jana Pawła II. Podczas Sumy nasza parafia przeżywać będzie Dożynki. Wejście orszaku dożynkowego, do kościoła o 11.55. Podziękowanie za plony przygotowuje w tym roku Straż Honorowa NSPJ i Grupa Charytatywna. Na to szczególne święto zapraszamy przedstawicieli wszystkich wspólnot parafialnych, poczty sztandarowe, dzieci do sypania kwiatów, parafian i gości.
Jeszcze raz informujemy, że w przyszłą niedzielę Suma odpustowa będzie nie o 12.15, ale o godzinie 12.00!

5. Po Sumie o godz. 13.30 na boisku przy plebanii rozpocznie się hałcnowski dzień sportu i piknik rodzinny. W czasie niego wiele atrakcji: dla dzieci, młodzieży i starszych. Szczegółowy program znajduje się w Dniu Pańskim.

6. W niedzielę Odpustu po Mszy wieczornej zapraszamy na koncert „Od Bacha do Webera” w wykonaniu Adama Żaaka, znanego śląskiego artysty i bielskich muzyków.

7. W zakrystii kościoła można zapisać się na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej na Kalwaryjskie Dróżki Wyjazd w sobotę 19 września o godz. 7.00. Także w zakrystii można kupić bilety na film „Wojtyła-Śledztwo”, który będzie wyświetlany 4 października w kinie Helios.

8. Przypominamy spowiedź w naszym kościele odbywa się pół godziny przed każdą Mszą św. w dzień powszedni, a w niedzielę 15 minut przed Eucharystią. Spowiedź na nowo odbywa się w konfesjonałach zamkniętych. W trosce o bezpieczeństwo swoje i bliźnich prosimy, aby przed wejściem do konfesjonału odkazić ręce i ubrać maseczkę. Prosimy także w celu zachowania bezpiecznej odległości po wejściu do konfesjonału, nie klękać przy kratce, ale usiąść sobie na siedzisku. Konfesjonały są codziennie dezynfekowane. Na prośbę penitenta możliwa jest spowiedź w przestrzeni otwartej.

9. Przed kościołem i w księgarence można nabyć najnowszy numer naszego miesięcznika parafialnego „W moim Kościele”. Znajdziemy w nim wiele ciekawych artykułów o relacji między wiarą i nauką, wywiad z nowym księdzem wikariuszem, informacje o wakacyjnym wypoczynku oraz ciekawe propozycje filmowe i książkowe.

10. Wczoraj 64 młodych parafian przyjęło sakrament Bierzmowania. Serdecznie dziękujemy za ofiarę przekazaną przez rodziców młodzieży na cele parafialne.

11. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Władysława Kolonko, Genowefy Stwory i Jacka Flinikowskiego, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

12.W sobotę o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św z Chrztem św. Przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych w piątek po wieczornej Mszy św.

 

 

XXIII Niedziela Zwykła - 6 IX 2020 r

1. Dziś przy naszym kościele od 9.00 do 13.30 można oddać krew w ramach trwającej Akcji Krwiodawstwa. Serdecznie zachęcamy do tej pięknej formy miłości bliźniego.

2. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 17.45.

3. We wtorek wspomnienie Narodzenia NMP.

4. W sobotę o godz. 12.00 młodzież klas pierwszych szkół ponadpodstawowych przez posługę ks. Bp Piotra Gregera przyjmie Sakrament Bierzmowania. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Spowiedź dla młodzieży w piątek od 17.30, a dla rodziców, rodzeństwa
i świadków przez cały tydzień pól godziny przed każdą Msza św.

5. W przyszłą niedzielę Akcja Katolicka zaprasza na ciasta domowego wypieku.

6. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy Katechezy w Hałcnowskiej Bazylice. Już dziś zapraszamy na spotkanie z ks. Markiem Gilskim – znanym mariologiem i cenionym wykładowcą Uniwersytetu Jana Pawła II. We wtorek 15 września wygłosi on w naszej Bazylice katechezę: „Maryja w życiu i nauczaniu Jana Pawła II”. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00.

7. We wtorek 15 września i w niedzielę 20 września będziemy obchodzić Odpust ku czci MB Bolesnej. Niedzielne uroczystości będą połączone z Dożynkami oraz Hałcnowskim Dniem Sportu. W niedzielę kazania będzie głosił rektor Uniwersytetu Jana Pawła II ks. Robert Tyrała.

8. W zakrystii kościoła można kupić bilety na film „Wojtyła-Śledztwo”, który będzie wyświetlany 4 października o godz. 15.00 w kinie Helios.

9. Apostolstwo Dobrej Śmierci serdecznie zaprasza wszystkich członków i sympatyków na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej na Dróżki Kalwaryjskie. Wyjazd w sobotę 19 września o godz. 7.00. Zapisy w zakrystii kościoła.

10. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Rozalii Witek, Karola Linderta i Tadeusza Nycza, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.


Ogłoszenie PZERiI:
Zarząd Koła nr 7  PZERiI  informuje, że zapisy i wpłaty na propozycje aktywizacji seniorów będą przyjmowane podczas dyżuru Zarządu Koła (w dniu 14 i 21 września w godz. 9.00 – 11.00)
w Radzie Osiedla Hałcnów.
PROZOZYCJE:
16.09.2020 - Dom Weselny "Bartek" KONCERT "TRZEBA MARZYĆ",
22.09.2020 - Wycieczka - Wilamowice-Kocierz-Gilowice,
26.09.2020 - Teatr Polski w Bielsku-Białej “Mayday”,
29.09.2020 - Wycieczka Górki Wielkie - Laliki,
3.10.2020 - DK Hałcnów Warsztaty taneczne,
4.10.2020 - Kino Helios „Wojtyła - Śledztwo” ,
7.10.2020 - Dzień Seniora DM Bartek,
9.10.2020 - Koncert “POD DACHAMI PARYŻA” BCK,
13.10.2020 - Wycieczka KONIAKÓW.

XXII Niedziela Zwykła - 30 VIII 2020 r

1. Nieszpory niedzielne o 17.45.

2. We wtorek 1 września, Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego
dla dzieci i młodzieży o godz. 7.15, 8.15 i o godz. 18.15. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św.

3. Spotkanie organizacyjne rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej we wrześniu, odbędzie się we wtorek 1 września o godz. 19.00.

4. Przypominamy, że spotkanie organizacyjne rozpocznynające bezpośrednie przygotowanie do Bierzmowania dla młodzieży z klas pierwszych, odbędzie się w środę 2 września o godz. 19.00. Na spotkanie zapraszamy wszystkich kandydatów. Na pierwszą część spotkania zapraszamy także rodziców. Obecność na spotkaniu jest obowiązkowa dla wszystkich pragnących przystąpić do Bierzmowania 12 września.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek Godzina Święta od 17.30, o 18.15. Msza wynagradzająca NSPJ, adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. W piątek udamy się do chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą Mszą św., w pierwszy piątek od 17.30.

6. Od wtorku (1 września) godziny Mszy św. wracają do porządku rocznego. W dni powszednie pierwsza Msza ranna o godz. 6.30, druga o 7.15, wieczorem o 18.15.

7. We wtorek Msza wieczorna w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy spotkanie w domu parafialnym.

8. W piątek 4 września na wieczorną Mszę zapraszamy wszystkie grupy działające przy parafii. Pragniemy w czasie tej Eucharystii zainaugurować nowy rok formacyjny i prosić o Boże bł. dla wszystkich wspólnot.

9. Oaza młodzieżowa zaprasza młodzież naszej parafii w najbliższy piątek na Mszę Świętą o godzinie 18.15 a następnie na spotkanie integracyjne w salce.

10. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ w sobotę o 16.45 w domu parafialnym.

11. W przyszłą niedzielę 6 września od 9.00 do 13.30 odbędzie się przy naszym kościele Akcja Krwiodawstwa.

12. Chrzest we wrześniu wyjątkowo będzie udzielany w sobotę 19 września o 17.00.

13. Siostry Felicjanki serdecznie dziękują za ofiary przykazane dwa tygodnie temu na budowę nowej studni w Kenii. Zebrano ponad 17240 zł.. W zeszłą zaś niedzielę na pomoc dla mieszkańców Bejrutu zabrano do puszek 8014 zł.

14. Przypominamy, że w naszej Parafii istnieje możliwość wypożyczenia łóżka szpitalnego czy wózka.

XXI Niedziela Zwykła - 23 VIII 2020 r.

1. Witamy w naszej parafii ks. Piotra Bułkę neoprezbitera z Rajczy, który rozpoczyna posługę wikariusza w Hałcnowie. Życzymy mu owocnej pracy duszpasterskiej i jak najlepszego samopoczucia w naszej wspólnocie.

2. Dziś możemy przyjść z pomocą mieszkańcom zniszczonego Bejrutu składając ofiarę do puszek, które umieszczone są wokół kościoła.

3. Nieszpory niedzielne o godz. 17. 45.

4. W tym tygodniu:
- w poniedziałek święto św. Bartłomieja Apostoła
- w środę Uroczystość MB Częstochowskiej
- w czwartek wspomnienie św. Moniki;
- w piątek św. Augustyna;
- w sobotę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

5. Parafian oraz gości zapraszamy na kolejne hałcnowskie czuwanie w piątek 28 sierpnia. W czasie czuwania będziemy modlić się w sposób szczególny o miejsce dla Chrystusa w życiu społecznym, politycznym i kulturalnym naszej Ojczyzny. Początek, jak zawsze o godz. 18.00. Msza św. o godz. 20.00. Modlitwie przewodniczyć będzie parafia Mikuszowice i Bystra Śląska.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 błogosławieństwo dzieci rocznych. Dzieci prosimy zgłaszać w zakrystii kościoła. W czasie Mszy o 12.15 będzie udzielany sakrament Chrztu. Przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę po wieczornej Mszy św.

7. Jak już podawaliśmy w sobotę 12 września odbędzie się Bierzmowanie dla młodzieży z naszej parafii, która miała przyjąć ten sakrament w maju. Spotkanie organizacyjne, które rozpocznie bezpośrednie przygotowanie odbędzie się w środę 2 września o godz. 19.00. Na spotkanie zapraszamy wszystkich kandydatów. Na pierwszą część spotkania zapraszamy także rodziców. Z racji krótkiego już czasu, który pozostał do Bierzmowania i potrzeby intensywnego przygotowania, obecność na spotkaniu jest obowiązkowa!

8. Spotkanie organizacyjne rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się we wtorek 1 września o godz. 19.00.

9. W zakrystii można zapisać się jeszcze na pielgrzymkę do Częstochowy, która od-będzie się 25 sierpnia oraz kupić bilety na film „Zieja”, wyświetlany w kinie Helios 30 sierpnia.

10. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Wandy Skrzyp i Krystyny Wydry,
polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.

 

XX Niedziela Zwykła - 16 VIII 2020 r.

1. Dziś siostra Donata felicjanka-misjonarka kwestuje przed kościołem na wy-wiercenie studni przy nowej placówce w Keni.

2. Nieszpory niedzielne o godz. 17. 45.

3. W tym tygodniu:
- jutro wspomnienie św. Jacka;
- w czwartek św. Bernarda
- w piątek św. Piusa X, papieża. Msza wieczorna w intencji ks. Sławomira, wczasie której pragniemy podziękować za jego piękną pracę w naszej parafii.
- w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

4. W piątek 21 sierpnia od 8.30 ksiądz Jan odwiedzi chorych z posługą sakra-mentalną.

5. Dziś przeżywamy dzień solidarności z narodem libańskim, który ucierpiał
w wyniku strasznego wybuchu w Bejrucie. Na stronie parafialnej i w Dniu Pańskim znajduje się informacja o możliwej pomocy. W przyszłą niedzielę będzie można przyjść z pomocą mieszkańcom Libanu składając ofiarę do puszek.

6. W zakrystii można zapisać się jeszcze na pielgrzymkę do Częstochowy,
która odbędzie się 25 sierpnia oraz kupić bilety na film „Zieja”, wyświetlany
w kinie Helios 30 sierpnia.

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Janusza Gelnera i Zofii Szlosarczyk Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

XIX Niedziela Zwykła - 9 VIII 2020 r.

1. Dziś Nieszpory o 17.45

2. W piątek 14 sierpnia obhcodzimy Uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika, głównego patrona naszej diecezji. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

Zaproszenie ks. biskupa Romana Pindla w związku z obchodami dicezjalnymi:
Drodzy Diecezjanie, tegoroczne uroczystości ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbe, głównego Patrona naszej Diecezji, będą miały inny charakter niż dotychczas. 14 sierpnia o godzinie 10:30 nabożeństwa będą sprawowane w trzech oświęcimskich świątyniach. Centralne uroczystości pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Ludwiga Schicka z Bambergu odbędą się w kościele św. Maksymiliana. Msza św. będzie transmitowana przez Diecezjalne Radio „Anioł Beskidów”. We Mszy św. w kościele pw. Matki Bożej Niepokalanej w Harmężach uczestniczyć będą wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. W salezjańskim sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Eucharystii udział wezmą przede wszystkim uczestnicy Marszu Życia Polaków i Polonii. Po zakończeniu Mszy św. delegacje z tych trzech miejsc złożą kwiaty i zapalą znicze na placu apelowym, pod ścianą śmierci Bloku 11 i w celi śmierci O. Maksymiliana. W związku z wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń epidemicznych w powiecie oświęcimskim, zachęcam wszystkich wiernych do duchowej łączności i modlitwy w intencji naszej diecezji zwłaszcza za pośrednictwem Diecezjalnego Radia „Anioł Beskidów”. Zapraszam i błogosławię Pielgrzymom.

3. W sobotę 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to tzw. święto nakazane, w które katolik uczestniczy we Mszy św. W naszym kościele Msze św. odprawiane będą, tak jak w każdą niedzielę. W naszym Sanktuarium można w tym dniu zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Poświęcenie ziół i kwiatów po każdej Mszy św.

4. We wtorek 18 sierpnia zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium MB Szkaplerznej w Czernej. W drodze powrotnej nawiedzimy miejsce urodzin św. Jana Pawła II. Koszt wyjazdu z obiadem 35 zł. Zapisy w zakrystii.

5. Pragniemy poinformować młodzież przygotowującą się do Sakramentu Dojrzałości w naszej parafii, że przeniesione z racji epidemii Bierzmowanie odbędzie się 12 września. Prosimy, aby w ramach przygotowania w najbliższych dniach, wszyscy kandydaci przystąpili do sakramentu Spowiedzi i zarezerwowali sobie czas zaraz po wakacjach, na bezpośrednie przygotowanie do Bierzmowania.

6. W przyszłą niedzielę siostra Donata – felicjanka będzie kwestować na wywiercenie studni przy nowym domu zakonnym w Kenii.

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisława Śleziaka, Władysława Hałasa, Czesława Nycza, Bogdana Szpaka i Zofii Korczyk. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

XVIII Niedziela Zwykła - 2 VIII 2020 r.

1. Nieszpory dziś o godz. 17.45.

2. We wtorek wspomnienie św. Jan Marii Vianneya, Msza św. wieczorma w intencji człownków Apostolstwa Dobrej Śmierci, po Mszy spotkanie w domu parafialnym.

3. W czwartek 6 sierpnia święto Przemienia Pańskiego, w tym dniu w naszej bazylice o 8.00 rano zostanie odprawiona Msza św. na początek Pieszej Piel-grzymki Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Częstochowy. Pierwsza Msza św. ranna w kościele będzie o 7.15. W tym dniu wypada także pierwszy czwartek miesiąca, o 17.30 Godzina Święta, o 18.15 Msza wynagradzająca NSPJ, po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00.

4. 7 sierpnia pierwszy piątek miesiąca, spowiedź rano od godziny 6.45 po południu od 17.30

5. W sobotę obchodzimy święto św. Dominika.

6. Rozpoczęliśmy miesiąc trzeźwości i abstynencji. Módlmy się w intencji
uzależnionych i ofiarujmy w ich intencji nasze wyrzeczenia i abstynencję. Nasze postanowienia możemy wpisać do księgi trzeźwości, która znajduje się na ołtarzu św. Józefa. I TY MOŻESZ POMÓC KUBIE!

XVII Niedziela Zwykła - 26 VII 2020 r.

 

1. Dziś Nieszpory o godz. 17.45. Przypominamy, że z sakramentu spowiedzi św. można skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. w kaplicy Miłosierdzia.

2. W tym tygodniu:
- w środę wspomnienie św. Marty
- w piątek 31 lipca wspomnienie św. Ignacego z Loyoli. W tym dniu zapraszamy na kolejne HAŁCNOWSKIE CZUWANIE. Poprowadzi je parafia św. Andrzeja Boboli z Bielska - Białej. Będziemy modlić się o miejsce dla Chrystusa w życiu ludzi chorych i starszych. Początek jak zawsze o godz. 18.00. Msza św. o godz. 20.00. Zapraszamy parafian i gości.
- w sobotę św. Alfonsa Marii Liguoriego, w tym dniu spotkanie Honorowej Straży Serca Pana Jezusa o godz. 16.45


3. W piątek 31 lipca o godz. 8.30 odwiedzimy chorych z posługą sakramental-ną. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii. Ks. Jan odwiedzi chorych 21 sierp-nia.


4. 1 sierpnia rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynencji. Módlmy się w in-tencji uzależnionych i ofiarujmy w ich intencji nasze wyrzeczenia i abstynencję.
Na ołtarzu św. Józefa znajduje się Księga trzeźwości.

5.
Koło Seniorów wspólnie z ADŚ zapraszają na pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 25 sierpnia. Zbiórka o godz. 7:00. Koszt 35 zł/os, zapisy w zakrystii.

6.
Zapraszamy na wspólne wyjście do kina Helios.
- 9 SIERPNIA, godz. 15:00 film pt. "WIERZĘ W CIEBIE"
- 30 SIERPNIA, godz. 15:00 film pt. "ZIEJA"

Bilety w cenie 10,00 zł do nabycia w zakrystii.
Do kina nie mogą wchodzić osoby: z temperaturą, kaszlące i mające kontakt z
osobami chorymi w ciągu ostatnich 14 dni.

7. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Alfredy Pindera, Marii Pocielej, Leopolda Olmy i Zdzisława Stawowczyka. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

XVI Niedziela Zwykła - 19 VII 2020 r.

1. Dziś Nieszpory o 17.45.
2. W tym tygodniu:

- w środę święto św. Marii Magdaleny

- w czwartek święto św. Brygidy Szwedzkiej, patronki Europy

- w piątek wspomnienie św. Kingi, Msza wieczorna w intencji ks. Kamila z okazji imienin, które obchodził w zeszłym tygodniu

- w sobotę 25 lipca Święto św. Jakuba, Apostoła. W tym dniu przypada również wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i wszystkich podróżujących. Z tej racji poświęcenie pojazdów mechanicznych odbędzie się po zakończeniu porannej oraz wieczornej Mszy św.

3. W najbliższą niedzielę 26 lipca na Mszy św. o godz. 10.30 błogosławieństwo dzieci rocznych, o 12.15 będzie udzielany sakrament chrztu św. Pouczenie dla rodziców i chrzest-nych w sobotę po wieczornej Mszy św.

4. U ministrantów i w księgarence można nabyć wakacyjny numer naszego miesięcznika parafialnego „W moim Kościele”.

5. W tym roku z racji epidemii tradycyjna piesza pielgrzymka na Jasną Górę zostaje zamieniona na pielgrzymkę w formie mieszanej: w trasie, w miejscach kultu religijnego naszej diecezji i w domach. Dokładny plan pielgrzymowania dostępny jest na internetowej stronie parafii i diecezji.

6. Informujemy, że główna brama cmentarza z racji notorycznego przywożenia domowych śmieci będzie zamykana. Brama otwarta jest w godz. od 8.00 do 20.00, a w dniach, gdy otwarte jest przedszkole od 6.00 do 20.00. Jeszcze raz prosimy o uszanowanie miejsca pochówku zmarłych i wrzucanie do kontenerów posegregowanych śmieci wyłącznie z cmentarza.

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marii Konior, polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

 

XV Niedziela Zwykła - 12 VII 2020 r.

1. Dziś Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego
wypieku.

2. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w tygodniu odprawiane są
o godz. 7.15 i 18.15. Z sakramentu spowiedzi św. można skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

3. W tym tygodniu:
- w poniedziałek, 13 lipca – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,
- w środę, 15 lipca – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,
- w czwartek, 16 lipca – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel,

4. W piątek, oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.

5. Wszystkim przeżywającym czas urlopów życzymy dobrego wypoczynku, oraz odnowienia sił fizycznych i duchowych.

6. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisławy Góra, Franciszki Suchoń
i Edwarda Dyczka. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.


Niedziela Hałcnowskiego Odpustu - 5 VII 2020 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy tradycyjny Odpust Hałcnowski. Sumie Odpustowej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie ks. Marek Gilski, znany krakowski mariolog, wykładowca Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo dzieci oraz matek oczekujących potomstwa. Nieszpory o godz. 17.45.

2. Także w dzisiejszą niedzielę obchodzimy Hałcnowski Dzień Sportu. Po Mszach o godz. 9.15, 10.30 i 12.00 zapraszamy do Ogrodu Parafialnego na kawę i ciastko. Więcej informacji o programie znajduje się na plakatach i stronie internetowej parafii.

3. Ksiądz biskup Ordynariusz minował ks. Sławomira Szczotkę administratorem Parafii w Oświęcimiu-Brzezince. Na jego miejsce - wikariusza w Hałcnowie - mianował ks. neoprezbitera Piotr Bułkę. Obu księżom życzymy Bożego błogosławieństwa w nowej pracy duszpasterskiej. Msza św. w czasie, której pragniemy podziękować ks. Sławomirowi za piękną posługę w naszej parafii, zostanie odprawiona 21 sierpnia o 18.15.

4. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w tygodniu odprawiane są o godz. 7.15 i 18.15. Spowiedź św. jest codziennie pół godziny przed Mszą św. w kaplicy Miłosierdzia.

5. W tym tygodniu:
- we wtorek Msza wieczorna w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci, po Mszy spotkanie w domu parafialnym,
- w środę wspomnienie św. Jana z Dukli,
- w sobotę święto św. Benedykta – patrona Europy.

6. W przyszłą niedzielę 12 lipca Akcja Katolicka zaprasza na ciasta domowego wypieku.

7. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na letni wypoczynek do Gib odbędzie się w poniedziałek po Mszy wieczornej w domu parafialnym.

8. W księgarence do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

9. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Juliana Rokowskiego. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

XIII Niedziela Zwykła – 28 VI 2020 r.

1. Dziś nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o 17.45, w dni powszednie litania
do Serca Pana Jezusa po Mszy wieczornej.

2. W okresie wakacji, od środy - 1 lipca Msze św. w tygodniu odprawiane będą rano o godz. 7.15; po południu o godz. 18.15. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.30 rano

(z wyjątkiem uroczystości i odpustu).

3. W poniedziałek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, a w piątek
święto świętego Tomasza Apostoła.

4. W czwartek 2 lipca tradycyjny Odpust Hałcnowski i 4 rocznica ogłoszenia na-szego kościoła Bazyliką. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 9.15 i 18.15. W czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna!

5. Niedzielne obchody Odpustu Hałcnowskiego odbędą się 5 lipca. Sumie Odpustowej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Marek Gilski, znany krakowski teolog i publicysta. Na sumę serdecznie zapraszamy poczty sztandarowe, dziewczynki do sypania kwiatów, przedstawicieli wszystkich wspólnot i organizacji parafii oraz dzielnicy. Przez całą niedzielę po każdej Mszy św. udzielać będziemy specjalnego błogosławieństwa dzieciom oraz matkom oczekującym potomstwa. Jeszcze raz zwracamy uwagę, że w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy o 12.15, tylko o 12.00!

6. W przyszłą niedzielę, 5 lipca odbędzie się także Hałcnowski Dzień Sportu. Po Mszach św. o godz. 9:15, 10:30 i 12:00 zapraszamy do Ogrodu Parafialnego na kawę i ciastko.

7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta od 17.30, Msza wynagradzająca NSPJ o godz. 18.15, po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. Spowiedź co-dziennie pól godziny przed każdą Mszą Św., w pierwszy piątek od 17.30.

8. Do chorych z racji Odpustu parafialnego i pierwszego piątku miesiąca udamy się w najbliższy piątek 3 lipca od godz. 8.30. Wszystkich chorych, których pragną odwiedzin księdza, prosimy zgłosić w zakrystii.

9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę 30 czerwca na Górę św. Anny.
Wyjazd o godz. 7:00 z parkingu przed Domem Kultury. Zapisy w zakrystii.

10. Spotkanie dla rodziców i dzieci, które wyjeżdżają na obóz sportowy do Jastarni, odbędzie się w poniedziałek 29 czerwca po Mszy św. wieczornej (około godz.19:00) w domu parafialnym.

11. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ w sobotę o godz. 16.45.

 

XII Niedziela Zwykła – 21 VI 2020 r.

1. Dziś nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o 17.45, w dni powszednie litania do Serca Pana Jezusa po Mszy wieczornej. Dziś po wieczornej Mszy św. adoracja Naj-świętszego Sakramentu do godz. 21.00. Modlitwy poprowadzi wspólnota Samuel.

2. W środę Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msza św. w intencji
ks. Jana z okazji jego imienin o 18.15. Po Mszy zapraszamy do domu parafialnego na spotkanie Kręgu Biblijnego.

3. Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do wspólnej modlitwy, w czasie której będziemy dziękować Bogu za kończący się rok szkolny i prosić o błogosławieństwo na czas wakacji. Msza św. z okazji zakończenia roku szkol-nego dla klas I-III w czwartek o godz. 8.00, dla klas IV-VIII o 18.15. Młodzież szkół ponadpodstawowych zapraszamy na Mszę w piątek o godz. 7.15.
Spowiedź w dni powszednie codziennie pół godziny przed Mszą w kaplicy Miłosierdzia.

4. W piątek zapraszamy na kolejne Hałcnowskie Czuwanie. Modlitwy w czasie tego czerwcowego czuwania będą prowadzić parafianie parafii św. Małgorzaty i św. Pawła Apostoła z Bielska-Białej. Mszę o godz. 20.00 celebrować będą tego-roczni Neoprezbiterzy pod przewodnictwem ks. bp Piotr Gregera. Początek czu-wania o 18.00, w programie Droga Krzyżowa, Różaniec. Spowiedź od 18.00. W cza-sie czuwania będziemy modlić się o obecność Jezusa w życiu dzieci i młodzieży

5. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 10.30 błogosławieństwo dzieci rocznych.

6. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę na Jasną Górę 27 czerwca i na Górę św. Anny 30 czerwca. Zapisy w zakrystii. Dokładne informacje w Dniu Pańskim.

7. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Czesława Nycza i Krzysztofa Czekańskiego. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

XI Niedziela Zwykła – 14 VI 2020 r.

1. Dziś Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

2. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa z procesją eucharystyczną dziś o 17.45. W dni powszednie procesja eucharystyczna z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy św.

3. W najbliższy wtorek 16 czerwca o godz. 19.00 zapraszamy do Bazyliki na spotkanie z ks. Przemysławem Sawą - znanym duszpasterzem, misjonarzem miłosierdzia, egzorcystą i założycielem Szkoły Ewangelizacji. Wygłosi on o godz. 19.00 katechezę: Duch Święty siłą odnowy Kościoła w nauczaniu Św. Jana Pawła II. Katechezę poprzedzi Msza św. o 18.15.

4. W środę wspomnienie św. Brata Alberta.

5. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po procesji błogosławieństwo wianków.

6. W piątek 19 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
W czasie Mszy o godz. 18.15 pragniemy podziękować Panu Bogu za tegoroczny rok formacyjny. Na Mszę wieczorną zapraszamy wszystkie wspólnoty parafialne. Będziemy modlić się także w intencji ks. Proboszcza z okazji zbliżających się imienin. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. W przyszłą niedzielę 21 czerwca, po Mszy wieczornej, wspólnota Samuel poprowadzi adorację Najświętszego Sakramentu.

8. Z racji odwołania wrześniowej pielgrzymki do Włoch, w zakrystii kościoła można odebrać wpłaconą zaliczkę.

9. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i godnego przeżycia uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję także tym, którzy wykonali różne prace porządkujące i upiększające teren wokół naszego sanktuarium. W ostatnim czasie rozszerzono chodnik prowadzący do kościoła od strony boiska, naprawiono instalację do ołtarza polowego, posadzono nowe krzewy.

10. W księgarence i przed kościołem można nabyć miesięcznik parafialny „W moim Kościele”.

Niedziela Trójcy Świętej – 7 VI 2020 r.

1. Dziś nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o 17.45. W dni powszednie śpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy św.
2. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. W tym roku z racji trwającej epidemii nasze świętowanie będzie mia-ło trochę inną formę. Msze św. odprawiane będą o godz. 6.15, 7.30, 9.15, ok. 11.00 po procesji i 18.15. Po Mszy św. o godz. 9.15 wyruszy procesja eucharystyczna wokół kościoła. W czterech miejscach placu kościelnego odczytamy Ewangelię, zaśpiewamy pieśń i pobłogosławimy mieszkańców parafii. W czasie procesji z racji trudności w zachowaniu bezpiecznych odległości, obowiązują maseczki. Procesja eucharystyczna wokół kościoła będzie także po południu w czasie nabożeństwa do Serca Pana Jezusa o 17.45. W tym dniu będzie także możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w ci-szy od godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich do uczczenia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie przez udział we Mszy św., procesji czy adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele. Starajmy się wszyscy na tę Uroczystość udekorować nasze domy. Nich bę-dzie to wyrazem naszej miłości i wdzięczności wobec Jezusa, znakiem naszej wiary w Jego obecność w Najświętszym Sakramencie. Symbole eucharystyczne można kupić w księgarence i przy zakrystii kościoła.

3. W czasie oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna będzie po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy na nią dzieci do sypania kwiatów.

4. W przyszłą niedzielę Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

5. Przypominamy, że w kościele we Mszy św. może uczestniczyć nielimitowana ilość osób. Obowiązuje jednak zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie bezpiecznych odległo-ści. Starajmy się zachować możliwe odstępy zajmując miejsca w całym kościele, także w górnej kaplicy, w razie potrzeby także ławki przy kościele. Z racji bezpieczeństwa za-lecane jest dalsze przyjmowanie Komunii Świętej na rękę. Osoby, które pragną mimo wszystko przyjąć Komunię do ust, proszone są o przystępowanie na końcu procesji ko-munijnej. W niedzielę i święta osoby, które pragną przyjąć Komunię do ust mogą po-dejść także do drugiego księdza, który rozdaje Komunię z przodu bliżej chrzcielnicy.

6. Już dziś zapraszamy we wtorek 16 czerwca o godz. 19.00 na katechezę ks. Przemysława Sawy: „Ducha Święty siłą odnowy Kościoła w nauczaniu Św. Jana Pawła II”

7. Po trzymiesięcznej przerwie ukazał się nasz parafialny miesięcznik „W MOIM KOŚCIELE”. W całości jest on poświęcony Eucharystii. Czytając najnowszy numer poznamy historię przyjmowania Komunii Świętej, zastanowimy się co robić, aby w naszych lękach i przyzwyczajeniach nie zagubić Jezusa, znajdziemy odpowiedź na nasze niepokoje o godne przyjmowanie Ciała Pańskiego oraz prostą instrukcję jak właściwie i pobożnie przyjmować Komunię Św. na rękę. Miesięcznik jest do dostania w księgarence i u ministrantów przed kościołem.

8. W Dniu Pańskim znajdują się ogłoszenia Hałcnowskiego Koła Emerytów.


Zesłanie Ducha Świętego – 31 V 2020 r.

1. Dziś nasza parafia przeżywa uroczystość prymicyjną. Nasz parafianin Maciej Dunat, który wczoraj przyjął święcenia kapłańskie odprawi swoją pierwszą Mszę o godz.13.30. W przyszłą niedzielę w czasie wszystkich Mszy wygłosi kazanie i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.

2. Dziś ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 17.45

3. Przez cały czerwiec będziemy śpiewać litanię do Najświętszego Serca Pana  Jezusa po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o 17.45
4. W tym tygodniu:
- jutro w poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła,
   Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 9.15, 18.15.

- we wtorek Msza wieczorna w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci, po Mszy
  spotkanie w domu parafialnym.
- w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. Zgodnie z nowymi zasadami epidemiologicznymi od 30 maja w kościele we Mszy św. może uczestniczyć nielimitowana ilość osób. Obowiązuje jednak zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie bezpiecznych odległości. Cieszymy się, że powoli wracamy do normalnego życia religijnego. Od przyszłej niedzieli rezygnujemy z podziału na rejony naszej parafii. Zapraszamy na Mszę św. wszystkich, z wyjątkiem ludzi w starszym wieku, osłabionych i chorych. Starajmy się zachować możliwe odstępy zajmując miejsca w całym kościele, tak-że w górnej kaplicy, a w razie potrzeby także ławki przy kościele. Przypominamy, że Msza wieczorna w sobotę jest już Mszą niedzielną. Z racji bezpieczeństwa zalecane jest dalsze przyjmowanie Komunii Świętej na rękę. Osoby, które pragną mimo wszystko przyjąć Komunię do ust, proszone są o przystę-powaniu na końcu procesji komunijnej.

6. W czerwcu Chrzest Święty będzie udzielany w czasie dodatkowej Mszy św. w sobotę 13 czerwca o godz. 17.00. Prosimy o zgłaszanie dzieci do Chrztu w kancelarii parafialnej

7. Od dzisiejszej niedzieli czynna jest księgarenka przy kościele, gdzie można kupić prasę katolicką, książki i dewocjonalia. Przy zakrystii można kupić symbole eucharystyczne, które mogą być piękną ozdobą naszych domów i świadectwem wiary z okazji zbliżającej się Uroczystości Bożego Ciała.

8. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Andrzeja Ogórka. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

 

Wnibowstąpienie Pańskie 24.05.2020

1. Nabożeństwa Majowe z Nowenną do Ducha Świętego codziennie o godz. 17.45. We wtorek 26 maja w sposób szczególny będziemy modlić się za wszystkie Mamy.

2. W najbliższy piątek odbędzie się majowe Czuwanie Hałcnowskie, w czasie, którego będziemy modlić się o miejsce dla Chrystusa w naszym codziennym życiu i w godzinę śmierci. Czuwanie poprowadzi parafia św. Franciszka z Asyżu z Wapienicy. Rozpocznie się ono o godz. 18.00. W programie Droga Krzyżowa, Różaniec i Litania Loretańska. O godz. 20.00 zostanie odprawiona Msza św. Intencje za żywych i zmarłych można składać w zakrystii kościoła. Z racji Czuwania w tym dniu nie będzie nabożeństwa majowego o 17.45.

3. W najbliższą sobotę nasz parafianin Maciej Dunat przyjmie święcenia kapłańskie, a w niedzielę 31 maja o godz. 13.30 odprawi Mszę Prymicyjną. Z racji ograniczonej ilości miejsc w kościele na Mszę prymicyjną zapraszamy rodzinę i gości zaproszonych przez Prymicjanta. W pierwszą niedzielę czerwca, ksiądz Prymicjant na wszystkich Mszach, wygłosi kazanie i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.

4. Także w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W wigilię tej uroczystości w sobotę 30 maja zapraszamy parafian i gości do bazyliki na szczególne nabożeństwo, w czasie którego modlić się będziemy o moc Ducha Świętego dla każdego z nas. To modlitewne czuwanie rozpocznie się po wieczornej Mszy św. ok. godz. 19.00, a zakończy Mszą św. o godz. 21.00. W czasie czuwania będziemy modlić się śpiewem i zanosić do Boga zgłaszane intencje. Wysłuchamy także krótkich rozważań na temat sposobów otwierania się na światło i moc Ducha Świętego. Całość nabożeństwa będzie animować wspólnota „Samuel”.

5. Z racji zwiększonej ilości osób, które mogą przebywać w kościele, miejsc także przed kościołem, na najbliższą niedzielę zapraszamy parafian rejonu 3 i 4. Przypominamy, że Msza wieczorna w sobotę o godz. 18.00 i 21.00 jest Mszą Wigilii Zesłania Ducha Świętego. Równocześnie przypominamy o zachowywanie w kościele i na zewnątrz właściwych odstępów i zakrywania nosa i ust maseczką. W kościele znajduje się żel antybakteryjny, który warto użyć po wejściu do kościoła i przed Komunią Świętą.

6. Zgodnie ze wskazówkami duszpasterskimi na czas epidemii, zachęcamy do przyjmowania Komunii Świętej na rękę. Przypominamy, że Komunię przyjmujemy na lewą rękę, a następnie prawą podajemy ją sobie do ust. Komunię spożywamy przed kapłanem. Jest to forma, która najmniej naraża innych na zakażenie i pozwala z szacunkiem przyjąć Jezusa do swojego serca. Osoby, które mimo wszystko, pragną przyjąć Komunię Świętą do ust, prosimy, aby ustawiały się na końcu procesji komunijnej. Zgodnie z zasadami sanitarno-duszpasterskimi po Komunii podanej do ust, wskazane jest każdorazowe obmycie rąk przez szafarza.

7. Przypominamy, że Spowiedź w tygodniu odbywa się pół godziny przed każdą Mszą św. w kaplicy Miłosierdzia, w razie większej ilości ludzi także w starej zakrystii, w niedzielę 15 minut przed Mszą w starej zakrystii.

8. Od poniedziałku możliwa jest posługa sakramentalna wobec chorych z zachowaniem reżimu sanitarnego. Osoby, które chciałyby takiej posługi księdza, prosimy zgłaszać w zakrystii lub zgłosić danemu księdzu. Odwiedziny będą w określonym indywidualnie terminie.

9. W zakrystii kościoła można kupić najnowszy numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

VI Niedziela Wielkanocna 17.05.2020

100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II

1. Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 17.45.

2. Dziś po wieczornej Mszy św. serdecznie zapraszamy do bazyliki na koncert z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, wystąpią muzycy i wokaliści z Bielska-Białej, usłyszymy także słowa Ojca Świętego.

3. Jutro z racji urodzin Papieża o godz. 17.00 zabrzmią dzwony naszej bazyliki i zostanie odczytany opis Jego narodzin. Następnie zostanie wypuszczonych w niebo 100 balonów z cytatami św. Jana Pawła II. Wokół Bazyliki zapalonych zostanie ponad 100 zniczy. O 17.45 rozpoczniemy nabożeństwo majowe w czasie, którego odmówimy papieski akt oddania narodu polskiego pod opiekę Maryi. O 18.15 pod przewodnictwem bp Piotr Gregera zostanie odprawiona Msza dziękczynna za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w świętowaniu narodzin Papieża. Całość uroczystości będzie transmitowana przez internet.

4. Przy wejściu do kościoła znajdują się piękne pamiątki przeżywanego jubileuszu oraz Dzień Pański. Bardzo prosimy o zabranie ich dla siebie, rodziny i znajomych.

5. W najbliższy wtorek 19 maja 2020 r. zapraszamy na katechezę ks. prof. Jana Machniaka „TOTUS TUUS - maryjny rys modlitwy św. Jana Pawła II". Początek o 19.00. Po katechezie będzie można kupić wyjątkowy album ze zdjęciami Adam Bujaka.

6. Od dziś w naszym kościele może przebywać jednocześnie 60 osób. Oznaczone miejsca można zajmować w głównym kościele, w kaplicy miłosierdzia oraz w kaplicy na chórze. Dodatkowo na zewnątrz kościoła wystawiane są także ławki ze specjalnym oznaczeniem miejsc do zajmowania. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę niedzielną mieszkańców rejonu 2. Przypominamy, że w kościele można przebywać tylko w maseczkach.

7. Przypominamy, że Spowiedź w tygodniu odbywa się pół godziny przed każdą Mszą św. w kaplicy Miłosierdzia, w razie większej ilości ludzi także w starej zakrystii, w niedzielę 15 minut przed Mszą w starej zakrystii.

8. W przedniej i tylnej części kościoła ustawione są koszyki, do których można w niedzielę i dni powszednie składać ofiarę na utrzymanie kościoła i parafii. Za wszystkie składane i przekazywane ofiary składamy serdeczne podziękowanie.

9. W zakrystii kościoła można kupić najnowszy, jubileuszowy numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.

10. Na stronie internetowej i facebookowej parafii można oglądnąć ciekawy filmik przedstawiający prace dzieci i młodzieży, wykonane z okazji 100-lecia urodzin Papieża. Zachęcamy także do przesyłania podziękowań za życie św. Jana Pawła II oraz osobistych zdjęć z Papieżem.

11. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Doroty Czernek i Krystyny Flagi, w czwartek odbędzie się pogrzeb śp. Janusza Gruszeczki polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

V Niedziela Wielkanocna 10 V 2020

1. Dziś w ambulansie przy kościele odbywa się Akcja Krwiodawstwa.

2. Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 17.45. Zapraszamy także do słuchania maryjnych rozważań, które umieszczane są na stronie internetowej parafii.

3. W środę wspomnienie MB Fatimskiej. W tym dniu o godz. 19.00 zapraszamy na ko-lejne, wirtualne spotkanie Kręgu Biblijnego. Osoby, które chciałyby wziąć w nim udział, proszone są o zainstalowanie programu webex i zgłoszenie swego udziału na adres parafii parafiahalcnow@wp.pl

4. W piątek 15 maja o godz. 18.15 Msza św z okazji imienin ks. Sławomira, a w niedzielę 17 maja o godz. 9.15 Msza św z okazji 30 rocznicy kapłaństwa ks. Proboszcza.

5. W sobotę Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika

6. W poniedziałek 18 maja będziemy obchodzić 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. W najbliższym tygodniu w czasie Mszy wieczornych będziemy przypominać sobie najważniejsze słowa Ojca Św. oraz będziemy się modlić przez Jego wstawiennictwo. W niedzielę 17 maja o godz. 19.00 odbędzie się w naszej Bazylice koncert upamiętniający św. Jana Pawła II. Dokładny program obchodów 100 rocznicy urodzin Papieża oraz tekst nowenny znajduje się na stronie internetowej parafii i w Dniu Pańskim.

7. Przypominamy, że Spowiedź w tygodniu odbywa się pół godziny przed każdą Mszą św, w kaplicy Miłosierdzia, w niedzielę 15 minut przed Mszą w starej zakrystii.

8. W przedniej i tylnej części kościoła ustawione są koszyki, do których można w nie-dzielę i dni powszednie składać ofiarę na utrzymanie kościoła i parafii. Za wszystkie składane i przekazywane ofiary składamy serdeczne podziękowanie.

9. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę niedzielną mieszkańców rejonu 1. Przypominamy, że w naszym kościele może przebywać jednocześnie 40 osób, na zewnątrz kościoła wystawiane są także ławki ze specjalnym oznaczeniem miejsc do zajmowania.

10. Już dziś zapraszamy do Bazyliki we wtorek 19 maja 2020 r. na katechezę ks. prof. Jana Machniaka „TOTUS TUUS - maryjny rys modlitwy św. Jana Pawła. Początek o 19.00.

11. Z racji trwającej epidemii Pierwsza Komunia Św. i Bierzmowanie zostały przeniesione na czas powakacyjny.

12. Pragniemy także przekazać radosną wiadomość, że nasz parafianin Maciej Dunat 30 maja przyjmie święcenia kapłańskie, a dzień później odprawi w naszym kościele Mszę prymicyjną.

13. W zakrystii kościoła można kupić najnowszy numer „Gościa Niedzielnego:, „Niedzieli” oraz czasopismo „Miłujcie się”. Bardzo prosimy także o zabranie z kościoła „Dnia Pańskiego” i przekazanie osobom, które nie mogą uczestniczyć we Mszy św.

14. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb † Ireneusza Gładkiego, polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

IV Niedziela Wielkanocna 3 V 2020

1. Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 17.45.

2. W poniedziałek wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków, pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

3. We wtorek Msza wieczorna za żGaleria


Sanktuarium
Matki Bożej Bolesnej

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Nawiedzenia N.M.P.
43-344 Bielsko-Biała Hałcnów
ul. Wyzwolenia 336
tel. 33 81-07-250