DALSZE KORZYSTANIE Z WITRYNY OZNACZA ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW
COOKIES, ZGODNIE Z AKTUALNYMI USTAWIENIAMI PRZEGLĄDARKI. WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ W POLITYCE COOKIES
Parafia
Nawiedzenia N.M.P.
Parafia Nawiedzenia N.M.P.
Ogłoszenia

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 29 I 2023 R.

1. Dziś Nieszpory o 17.45.

 

2. W poniedziałek o 18.15 Msza św. z okazji 75 urodzin ks. Stanisława. Po Mszy spotkanie Rady Parafialnej.

 

3. We wtorek 31 stycznia o godz. 17.00 zapraszamy zelatorki i zelatorów Róż Różańcowych na spotkanie do kawiarenki parafialnej. Obecność bardzo wskazana!!!

 

4. W czwartek 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego - zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. odprawiane będą o godz. 6.30, 9.15, 17.00 i o 18.15. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy św. Świece można nabyć w księgaren-ce. Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone jest jako Dzień Życia Konsekrowanego. W sposób szczególny za osoby konsekrowane mieszkające w Hałcnowie i pochodzące z niego, będziemy się modlić w czasie Mszy o 6.30. Składka przeznaczona będzie na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Z racji święta kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

5. W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie grupy charytatywnej w domu parafialnym.

 

6. W tym tygodniu wypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 18.15 Msza wynagradzająca NSPJ, po Mszy adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do 20.00. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., a w pierwszy pią-tek od godz. 17.30. Chorych, którzy pragną odwiedzin księdza z posługą sakramentalną prosimy zgłaszać w zakrystii.

 

7. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic Różańca po Mszy o godz. 7.30. Wieczorem o 19.15 wspólnota Samuela zaprasza do domu parafialnego na spotkanie dzielenia się Słowem Bożym.

 

8. Wczoraj zakończyliśmy kolędę - wizytę duszpasterską w domach naszych parafian. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie, możliwość spotkania, wspólną modlitwę i przekazane ofiary. Ofiary przeznaczane są na potrzeby diecezji, naszego kościoła, część z nich do osobistego wykorzystania przez duszpasterzy. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy. W przyszłą niedzielę księża odprawią Msze św. za rodziny, które odwiedzili w czasie
kolędy.

 

9. W Dniu Pańskim znajdują się informacje dla Seniorów o ciekawym wyjeździe
wakacyjnym.

 

10. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisława Lennert i Bronisławy Waluś. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO 22 I 2023 R.

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Słowa Bożego.
Nieszpory o 17.45. Po Mszy wieczornej wspólnota Samuel zaprasza do domu parafialnego na konferencje o charyzmatach i wspólną modlitwę.

 

2. Dziś po Mszy o 10.30 zapraszamy na koncert kolędowy góralskiego zespołu „Dolina Isepnicy”.

 

3. U ministrantów i w księgarence można nabyć najnowszy numer naszego miesięcznika. Znajdziemy w nim między innymi wywiad z ks. Krzysztofem Miklusiakiem pracującym na Węgrzech.

 

4. Jeszcze w tym tygodniu trwa w naszej parafii kolęda. Zaległa kolęda na ulicy Kaszubskiej i Murarzy odbędzie się w piątek od godz. 14.00.

 

5. Msza Święta w intencji członków Apostolatu Maryjnego i ich rodzin w czwartek o 18:15.

 

6. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ w sobotę o 16.45.


7. W przyszłą niedzielę o 10.30 Msza św. z błogosławieństwem dzieci rocznych, a w czasie Mszy o 12.15 będzie udzielany Sakrament Chrztu. Przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy wieczornej.

 

8. Biblioteka Maryjna czynna w domu parafialnym w każdy czwartek od 17.00 do 18.00.

 

9. W Dniu Pańskim znajdują się informacje na temat możliwości przekazania 1,5% z podatku na Parafialno-Szkolny Klub „Beskidy”.


10. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Zofii Giertler. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

 

II Niedziela Zwykła 15 I 2023 r.

1. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na wspólne kolędowanie ze scholą VERBA DEI i zespołem bielskich muzyków po Mszach o 9.15, 10.30 oraz 12.15.

 

2. Nieszpory Niedzielne o 17.45.

 

3. Dziękujemy za składane dziś ofiary na prace remontowe i inwestycyjne w naszej parafii.

 

4. Przed kościołem u ministrantów, w księgarence i w kiosku Ruchu można nabyć nowy - styczniowy numer naszego miesięcznika „W Moim Kościele”.


5. We wtorek 17 stycznia rozpoczniemy w Bazylice nowy cykl katechez zatytułowanych „POROZMAWIAJMY O KOŚCIELE W BAZYLICE”. Pierwszą z nich we wtorek 17 stycznia zatytułowaną „Po co nam Kościół?” wygłosi ks. Bp Piotr Greger. Początek katechezy o godz. 19.00. Wcześniej ks. Biskup odprawi Msze św. o godz.18.15. Serdecznie zapraszam wszystkie wspólnoty parafialne i wszystkich parafian na ten szczególny wieczór refleksji i modlitwy. Niech nie braknie nikogo z nas!


6. W środę 18 stycznia rozpoczynamy w całym Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

7. W sobotę swoje święto obchodzą Babcie, a w niedzielę Dziadkowie. Pamiętajmy o nich w modlitwie i naszej codziennej postawie. Niech dobry Bóg obdarzy żyjących darem zdrowia, pokoju i radości, a zmarłych przyjmie do swojego Królestwa.

 

8. Przyszła niedziela obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Po Mszy o 10.30 będzie możliwość wysłuchania krótkiego koncertu kolędowego chóru z Międzybrodzia Bialskiego.

 

9. Odwołana piątkowa kolęda z ulicy Wyzwolenia numery od 601 do 454 odbędzie się w najbliższy czwartek 19 stycznia od godz. 14.00.

 

10. Także w przyszłą niedzielę (22.01) Wspólnota Samuel zaprasza po Mszy wieczornej na spotkanie do domu parafialnego. Będzie można wysłuchać konferencji na temat charyzmatów w Kościele i wspólnie się pomodlić.

 

11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Henryka Holisza i Józefa Paczki, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

Niedziela Chrztu Pańskiego 8 I 2023 r.

1. W dzisiejszą niedzielę, w którą obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie szopkę i dekorację bożonarodzeniową zachowujemy aż do 2 lutego.

 

2. Dziś po każdej Mszy Akcja Katolicka zaprasza na ciasta domowego wypieku. Po Mszy o 7.30 zmianka tajemnic Różańca, po spotkaniu w kościele, zapraszamy na śniadanie do kawiarenki. Po Mszy o godz. 10.30 zapraszamy do bazyliki na „Historię o Bożym Narodzeniu oczami wołka i osiołka” – przedstawienie od dzieci dla dzieci.
Nieszpory o 17.45.


3. W dzisiejszą niedzielę (8.01) Oaza Młodzieżowa zaprasza na przedstawienie
"Uratowani", które odbędzie się w Domu Kultury o godz. 15:00. W swoim autorskim scenariuszu młodzież pokaże nam obraz współczesnych nastolatków, a także młodych dorosłych borykających się z różnymi życiowymi problemami. Ofiara, którą będzie można złożyć przed i po przedstawieniu, przeznaczona będzie na wyjazdy rekolekcyjne.


4. Także w dzisiejszą niedzielę, po Mszy wieczornej, Wspólnota Samuel zaprasza na pierwszy w tym roku WIECZÓR UWIELBIENIA.

 

5. W przyszłą niedzielę 15 stycznia zapraszamy na wspólne kolędowanie ze scholą VERBA DEI i zespołem po Mszach o 9.15, 10.30 oraz 12.15. Zwracamy uwagę że w Dniu Pańskim wkradł się błąd dotyczący koncertu.


6. Już dziś zapraszamy do bazyliki na nowy cykl katechez zatytułowanych „POROZMAWIAJMY O KOŚCIELE W BAZYLICE. Pierwszą z nich we wtorek 17 stycznia zatytułowaną „Po co nam Kościół?” wygłosi ks. Bp Piotr Greger. Początek katechezy o godz. 19.00. Wcześniej ks. Biskup odprawi Msze św. o godz.18.15.


7. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na cele remontowe i inwestycyjne w naszej parafii.

 

8. Trwają odwiedziny kolędowe w naszej parafii. Chęć dodatkowej kolędy dla osób, które z różnych powodów nie mogły przyjąć wizyty duszpasterskiej, można zgłaszać w zakrystii.

 

9. W Dniu Pański znajdziemy tekst testamentu duchowego papieża Benedykta oraz program tegorocznych katechez w bazylice.

 

10. Serdecznie polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli. W jednym i drugim tygodniku znajdziemy ciekawy, bezpłatny dodatek o zmarłym papieżu Benedykcie.

 

Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi 1 I 2023 r.

1. W dzisiejszą uroczystość od godz. 10.00 zapraszamy do kawiarenki na noworoczną kawę i ciastko.

 

2. Dziś Nieszpory Maryjne o godz. 17.45.


3. Trwa kolęda w naszej parafii. Przypominamy, że plan kolędy znajduje się w miesięczniku parafialnym, w przedsionku kościoła i stronie internetowej parafii.

 

4. W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli. Msze św. w naszym kościele tak jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo mirry i kadzidła. Spod domu Sióstr Serafitek o godz. 10.10 wyruszy do Bazyliki na Mszę św. Orszak Trzech Króli. Zbiórka przy klasztorze sióstr o 10.00. Na to wydarzenie zostały przygotowane dla wszystkich korony. Gorąco zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami i dziadkami do wzięcia udziału w Orszaku. Uczestnicy mile widziani w stroju królewskim bądź Św. Rodziny.

 

5. W uroczystość Trzech Króli 6 stycznia po Mszy wieczornej (o godz. 19.00) zapraszamy na KONCERT KOLĘD w wykonaniu bielskiego zespołu „FAUSYTSEM”. Usłyszymy najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy.

 

6. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek Msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 18.15., po Mszy adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. W pierwszy piątek dodatkowo od 17.30.

 

7. 7 stycznia o godz. 17.15 zapraszamy do bazyliki na NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE.

 

8. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Po każdej Mszy Akcja Katolicka zaprasza na ciasta domowego wypieku. Po Mszy o 7.30 zmianka tajemnic Różańca, po spotkaniu w kościele, zapraszamy na śniadanie do kawiarenki. Po Mszy o godz. 10.30 zapraszamy do bazylki na „Historię o Bożym Narodzeniu oczami wołka i osiołka” – przedstawienie od dzieci dla dzieci.

 

9. Także w przyszłą niedzielę (8.01.2023) o godz. 15.00 Młodzież Oazowa zaprasza do domu kultury na przedstawienie URATOWANI.

 

10. Po Mszy wieczornej 8 stycznia Wspólnota Samuel zaprasza na noworoczny WIECZÓR UWILEBIENIA.

 

11. Więcej informacji dla Seniorów znajduje się w Dniu Pańskim.

 

12. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Lidii Herzyk i Marii Skęczek. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.

 

Uroczystość Bożego Narodzenia 25 XII 2022 r.

1. Dziś Nieszpory o 17.45.

 

2. Jutro Święto Św. Szczepana, Msze w bazylice tak jak w każdą niedzielę. Po Mszy o godz. 10.30 z mini koncertem kolędowym wystąpi kwartet puzonowy. Po południu o godz. 15.00 Oaza Młodzieżowa zaprasza na przedstawienie "Uratowani", które odbędzie się w Domu Kultury. W swoim autorskim scenariuszu młodzież pokaże nam obraz współczesnych nastolatków, a także młodych dorosłych borykających się z różnymi życiowymi problemami. Ofiara, którą będzie można złożyć po przedstawieniu, przeznaczona będzie na wyjazdy rekolekcyjne.

 

3. We wtorek 27 grudnia święto św. Jana Ewangelisty, po każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa wina. W tym dniu rozpoczynamy w naszej parafii kolędę. W czasie tej duszpasterskiej wizyty pragniemy spotkać się, w miarę możliwości, z wszystkimi mieszkańcami danego domu, razem pomodlić się, poznać radości i smutki poszczególnych osób, porozmawiać, wsłuchać się w propozycje i uwagi. Plan kolędy znajduje się w miesięczniku parafialnym, na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej parafii.

 

4. W sobotę ostatni dzień starego roku. O godz. 16.15 zostanie odprawiona wieczorna Msza św. połączona z nieszporami za zmarłych w 2022 r. Nie będzie więc Mszy o 18.15! Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich parafian i gości, a szczególnie z tych rodzin, z których odszedł ktoś do wieczności w minionym roku. Od 21.00 adoracja Najświęt-szego Sakramentu w ciszy, a o północy Msza św. o Boże bł. w nowym roku.

 

5. W przyszłą niedzielę Nowy Rok - Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi.

 

6. Pod chórem w pojemniku znajduje się woda święcona. W zakrystii można także dostać wodę święconą w buteleczce.

 

7. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się, abyśmy pięknie i godnie przeżywali te święta. Bóg zapłać Panu Łukaszowi i tym, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przygotować szopkę i dekorację świąteczną. Dziękujemy za dar choinek i siana. Dziękujemy także wszystkim, którzy wsparli osoby potrzebujące kupując świece Caritas, włączając się w kiermasz bożonarodzeniowy, ofiarując zakupione produkty i przygotowując paczki. Dziękujemy Pani Renacie, Paniom z grupy charytatywnej oraz uczniom SP 28 z opiekunami.

 

8. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Krystyny Lech, Edeltraudy Kraus i Emila Sierek, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

IV NIEDZIELA ADWENTU 18 XII 2022 R.

1. Dziś Nieszpory Adwentowe o 17.45

 

2. Zespół Charytatywny przed kościołem rozprowadza wigilijne świece Caritas. W zakrystii kościoła można jeszcze nabyć opłatki wigilijne, kalendarz i świąteczne krówki hałcnowskie.

 

3. Dziękujemy za ofiary składane dziś na cele remontowe i inwestycyjne w naszej parafii.

 

4. Spowiedź w tym tygodniu, od poniedziałku do piątku pół godziny przed Mszą ranną i po południu od 17.15.

 

5. W czwartek odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego. O 17.30 Różaniec, a po Mszy św. o 18.15 spotkanie w domu parafialnym.

 

6. Ostatnie roraty dla dzieci w piątek o 18.15, dla dorosłych w sobotę o 6.30.

 

7. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia, Msza św. rano o 6.30 i 7.15. Gorąco zachęcamy do zachowania chrześcijańskich tradycji w czasie wieczerzy wigilijnej, Zacznijmy wieczerzę odczytaniem Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa, następnie pomódlmy się i podzielmy się opłatkiem, pamiętajmy także o śpiewie kolęd. Pasterka o 24.00.

 

8. W drugi dzień świąt 26 XII błogosławieństwo dzieci rocznych o 10.30, Chrzest o 12.15. Przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych w najbliższą środę po Mszy wieczornej.

 

9. Kawiarenka parafialna, która zaprasza dziś na adwentową kawę i desery, w czasie świąt Bożego Narodzenia będzie nieczynna.

 

10. W naszym miesięczniku parafialnym i w Dniu Pańskim umieszczony jest plan kolędy. Miesięcznik można nabyć u ministrantów przed kościołem, w księgarence i w kiosku Ruchu.

 

11. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek przyczynili się od organizacji i wsparcia kiermaszu świątecznego. Dla dzieci na Ukrainie zebrano 16 886 zł. Pełny tekst podziękowań znajduje się w Dniu Pańskim.


12. Oaza Młodzieżowa zaprasza na przedstawienie "Uratowani", które odbędzie się w Domu Kultury 26 grudnia i 8 stycznia o godz. 15:00. W swoim autorskim scenariuszu młodzież pokaże nam obraz współczesnych nastolatków, a także młodych dorosłych borykających się z różnymi życiowymi problemami. Ofiara, którą będzie można złożyć po przedstawieniu, przeznaczona będzie na wyjazdy rekolekcyjne.

 

13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Karola Olmy i Stanisława Śliwy, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

III NIEDZIELA ADWENTU 11 XII 2022 R.

1. Nieszpory o godz. 17.45.

 

2. Dziś w domu parafialnym odbywa się KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY. Jego dochód przeznaczony jest na dom dziecka w Tarnopolu i szkołę dla dzieci niepełnosprawnych na Ukrainie. W czasie Mszy śpiewa zespół muzyczny TaRuta, który swoją działalnością wspiera powyższe dzieła. W tym celu po każdej Mszy członkowie zespołu rozprowadzają swoje płyty. Serdecznie zapraszamy! Każdy z nas może pomóc, aby więcej radości i światła było w sercach dzieci.

 

3. Msza św. roratnia odprawiana jest codziennie o 6.30 i 18.15.

 

4. We wtorek 13 grudnia zapraszamy do hałcnowskiej bazyliki na katechezę: NIE POŻĄDAJ, CZYLI ZATROSZCZ SIĘ O ŁAD SERCA. Wygłoszą ją cieszyńscy duszpasterze ks. Tomasz Sroka i ks. Rafał Jakubiec. Początek katechezy o 19.00.
Zapraszamy wszystkich parafian i gości na ten adwentowy wieczór skupienia.

 

5. Spotkanie opłatkowe Straży Honorowej NSPJ odbędzie się w poniedziałek
19 grudnia o godz. 16.00 w kawiarence.

 

6. Bardzo prosimy, aby już teraz zatroszczyć się o świąteczną spowiedź.
Przypominamy, że spowiedź w Bazylice odbywa się pół godziny przed każdą Mszą świętą, w niedziele kwadrans przed Mszą. W najbliższą sobotę 17 XII od godz. 17.00 spowiadać będą wszyscy księża.

 

7. Przypominamy również, że 23 grudnia księża odwiedzą chorych z posługą
sakramentalną. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

 

8. Chrzest w grudniu będzie udzielany w drugi dzień świąt. Przygotowanie do Chrztu będzie w środę 21 XII po Mszy wieczornej.

 

9. Zespół Charytatywny rozprowadza przed kościołem świece Caritas, z których ofiary przeznaczane są na pomoc potrzebującym. W zakrystii bazyliki można nabyć opłatki wigilijne, hałcnowski kalendarz oraz hałcnowskie krówki w świątecznej oprawie. Dochód z kalendarzy i krówek przeznaczony jest na duszpasterstwo dzieci i młodzieży. Kalendarze i krówki można nabyć także w księgarence i kiosku Ruchu.

 

10. Przed kościołem, w księgarence i w kiosku Ruchu można nabyć najnowszy numer naszego miesięcznika parafialnego. Znajdziemy w nim plan kolędy, sprawozdanie ze spotkania Rady Parafialnej, instrukcję obsługi adwentu, artykuły o tajemnicy Bożego Narodzenia oraz wiele informacji dotyczących parafii i dzielnicy.

 

11. W zeszłą niedzielę na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebrano 4174 zł., a w przeprowadzonej akcji krwiodawstwa zebrano ponad 10 litrów krwi pełnej.

 

12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jana Papieża, Jana Jaglarza i Gertrudy Bartelmus, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

II NIEDZIELA ADWENTU 4 XII 2022 R.

1. Dziś obchodzony jest w Polsce „Dzień modlitwy i pomocy materialnej dla katolików na Wschodzie”. Ofiary na ten cel można złożyć do puszek umieszczonych wokół kościoła. Dziś przy naszej Bazylice odbywa się Akcja Krwiodawstwa od 9.00 do 13.30.

 

2. Dziś z racji pierwszej niedzieli adoracja Najświętszego Sakramentu w bazylice od 17.00.

 

3. Przypominamy, że Msza św. roratnia odprawiana jest o 6.30 i 18.15 z kazaniem dla dzieci.

 

4. W dzisiejszą niedzielę wypada wspomnienie św. Barbary, we wtorek św. Mikołaja. Z tej racji zapraszamy wszystkie dzisiejsze solenizantki i wtorkowych solenizantów do naszej kawiarenki na kawę od serca, czyli dziś kawa gratis dla wszystkich Barbar i Mikołajów. Także dziś słodkie niespodzianki dla dzieci, przy każdym zamówieniu dorosłych.

 

5. W środę po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

6. W czwartek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.30, 9.15 i 18.15. Godzinki o Niepokalanym poczęciu o 6.15. Z racji tej maryjnej uroczystości w naszej parafii można zyskać odpust zupełny. W tym dniu o godz. 12.00 zapraszamy także do bazyliki na tzw. Godzinę Łaski - adorację w ciszy Najświętszego Sakramentu.

 

7. Przypominamy, że biblioteka parafialna czynna jest w każdy czwartek od 17.00 do 18.00 w domu parafialnym.

 

8. W przyszłą niedzielę 11 grudnia, odbędzie się PARAFIALNY ŚWIĄTECZNY KIERMASZ. Jego dochód zostanie przeznaczony na dom dziecka w Tarnopolu i szkołę dla dzieci niepełnosprawnych na Ukrainie. W czasie Mszy zaśpiewa zespół muzyczny TaRuta, który swoją działalnością wspiera powyższe dzieła.

 

9. Już dziś zapraszamy we wtorek 13 grudnia do hałcnowskiej bazyliki na katechezę: NIE POŻĄDAJ, CZYLI ZATROSZCZ SIĘ O ŁAD SERCA. Wygłoszą ją cieszyńscy duszpasterze Ks. Tomasz Sroka i ks. Rafał Jakubiec. Początek katechezy o 19.00. Zapraszamy wszystkich parafian i gości na ten adwentowy wieczór skupienia.

 

10. W zakrystii bazyliki można nabyć opłatki wigilijne. U młodzieży przed kościo-łem i w księgarence można nabyć kalendarze hałcnowskie. Także od dzisiejszej niedzieli w kawiarence, w zakrystii i w księgarence można nabyć hałcnowskie krówki w świątecznej oprawie i o świątecznym smaku. Dochód z kalendarzy i krówek przeznaczony jest na duszpasterstwo dzieci i młodzieży.


11. Przed kościołem zespół charytatywny rozprowadza świece Caritas. Ofiara z nich wspiera Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 

12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Elżbiety Zolich i Bogusława Drabka, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

I NIEDZIELA ADWENTU 27 XI 2022 R.

1. Dziś Nieszpory o godz. 17.45.


2. Zaczęliśmy Adwent. Chcąc go przeżyć owocnie i dobrze przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia, serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy św. roratniej.
Roraty w naszym kościele odprawiane są w tygodniu:
a) o godz. 6.30 dla dorosłych i młodzieży
b) o godz. 18.15 dla wszystkich dzieci z opiekunami,
Ze względu na roraty nie będzie Mszy św. o godz. 7.15!
Dzieci zachęcamy o przychodzenie na roraty z lampionami, a dorosłych ze świecami. Niech trzymane w rękach światło będzie symbolem naszej gotowości na przyjście Jezusa.

 

3. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas 8 odbędą się w kościele po Mszy Św. wieczornej: w poniedziałek 28 listopada dla dziewcząt; we wtorek 29 listopada dla chłopców. Na spotkanie obowiązkowo należy przynieść indeksy.

 

4. Dziś poświęcamy opłatki na stół wigilijny, które będzie można nabywać w zakrystii. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na całoroczne utrzymanie służby kościelnej.

 

5. Schola Verba Dei i Schola Dziecięca rozprowadza przed kościołem parafialny kalendarz na rok 2023. Znajdziemy w nim piękne fotografie Pana Andrzeja Rojka oraz hałcnowskie kalendarium. Dochód przeznaczony jest na młodsze grupy duszpasterskie. Kalendarz można także nabyć w zakrystii, księgarence i w kiosku Ruchu.

 

6. W środę obchodzimy wspomnienie św. Andrzeja Apostoła. Po Mszy wieczornej zapraszamy do domu parafialnego wszystkich uczestników spotkań synodalnych.

 

7. Odpowiadając na prośbę Matki Bożej z Fatimy, zapraszamy w sobotę 3 grudnia na nabożeństwo pierwszosobotnie. Nabożeństwo rozpocznie się o 17.15 rozważaniem, które jest niezbędnym elementem nabożeństwa zalecanego przez Maryję. Więcej informacji o nabożeństwie pierwszosobotnim znajdziemy w Dniu Pańskim.

 

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie codziennie pół godziny przed każdą Mszą św., w I piątek od godz. 17.30. W czwartek Msza św. wynagradzająca NSPJ o godz. 18.15. Godzina Święta o 17.30. Po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. Z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych w najbliższy piątek. Chorych na pierwszy piątek prosimy zgłaszać w zakrystii. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy jeszcze przed świętami w piątek 23 grudnia.


9. Od przyszłej niedzieli Zespół Charytatywny będzie rozprowadzał wigilijne świece Caritas. Ofiara z nich wspiera Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz przeznaczona jest na świąteczne paczki dla potrzebujących z naszej parafii.

 

10. Także w przyszłą niedzielę po raz kolejny w Polsce organizowany jest „Dzień modlitwy i pomocy materialnej dla katolików na Wschodzie”. Ofiary na ten cel zbierane będą do puszek przed kościołem.


11. Parafialny Zespół Charytatywny wraz z uczniami i opiekunami SP 28 będzie brał udział w kolejnej edycji programu Caritas "Tak pomagam". Tak jak w poprzednich latach, w ramach tej akcji, będzie prowadzona zbiórka żywności w sklepie Kosmos, w dniach 2 i 3 grudnia z przeznaczeniem dla rodzin z naszej Parafii będących w trudnej sytuacji życiowej. Zachęcamy do udziału i wsparcia tej akcji.

 

12. Tegoroczny kiermasz świąteczny odbędzie się w niedzielę 11 grudnia. Jego dochód zostanie przeznaczony na dom dziecka w Tarnopolu i szkołę dla dzieci niepełnosprawnych. Więcej informacji w Dniu Pańskim.


13. W przyszłą niedzielę (4 XII) przy naszym, kościele odbędzie się Akcja Krwiodawstwa od 9.00 do 13.30.

 

 

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 20 XI 2022 R.

1. Różaniec za zmarłych z wypominkami dziś o godz. 17.30. W dni powszednie
modlitwa za zmarłych z wypominkami o godz. 18.00.

 

2. Jutro w poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie Rady Parafialnej.

 

3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się czas Adwentu przygotowujący nas do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty dla dorosłych będą odprawiane o godz. 6.30, dla dzieci o 18.15. Dzieci zachęcamy o przychodzenie na roraty z lampionami, a dorosłych ze świecami. Od przyszłej niedzieli w zakrystii będzie można nabyć opłatki wigilijne.

 

4. W przyszłą niedzielę błogosławieństwo dzieci rocznych o godz. 10.30, chrzest
o godz. 12.15. Dzieci roczne można zgłaszać w zakrystii kościoła, przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy wieczornej.

 

5. Przed kościołem, w księgarence i w kiosku Ruchu można nabyć najnowszy
- listopadowy numer naszego miesięcznika parafialnego. Znajdziemy w nim artykuł o życiu wiecznym, odwiedzaniu cmentarza, o nowej Roży Różańcowej Rodziców oraz podsumowanie Orszaku Świętych. Są także w nim informacje o zbliżających się roratach, przepisy kulinarne sióstr Serafitek, wieści z ich przedszkola oraz strażackiej remizy.

 

6. Od dziś w zakrystii, księgarence i w kiosku Ruchu dostępny jest parafialny ka-lendarz na rok 2023. Znajdziemy w nim piękne fotografie Pana Andrzeja Rojka także
kalendarium parafialne, sióstr Serafitek, szkoły podstawowej, Klubu Beskidy i Domu Kultury. Dochód przeznaczony jest na młodsze grupy duszpasterskie: Scho-lę, Oazę
i Ministrantów. Cena: 20 zł.

 

7. W zakrystii można kupić bilety na film PROROK.

 

8. W środę 30 listopada po Mszy wieczornej zapraszamy do domu parafialnego wszystkich uczestników spotkań synodalnych.

 

9. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone dziś na cele remontowe i inwestycyjne w naszej parafii. Dziękujemy także za wszystkie ofiary przekazane w zeszłą niedzielę na budowę kościoła dla Polaków na Białorusi. Zebrano ponad 8 tyś. złotych.

 

10. W niedzielę 4 grudnia odbędzie się przy naszym kościele Akcja Krwiodawstwa.

 

11. W Dniu Pańskim znajdują się informacje dla Seniorów i zaproszenie Domu Kultury.

 

12. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Karola Oczko, Haliny Poznańskiej
i Andrzeja Chrobaka, powierzajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13 XI 2022 R.

1. Dziś przed naszym kościołem przeprowadzana jest zbiórka pieniężna na rzecz budowy kościoła katolickiego dla Polaków mieszkających w Grodnie na Białorusi.

 

2. Akcja Katolicka po każdej Mszy św. zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

 

3. Różaniec za zmarłych z wypominkami dziś o godz. 17.30. W dni powszednie modlitwa za zmarłych z wypominkami o godz. 18.00.

 

4. W najbliższy wtorek 15 listopada o godz. 19.00 ks. Marek Lis, filmoznawca, teolog filmu i mediów, członek jury wielu festiwali filmowych zaprasza na katechezę „JAK ŻYĆ PRAWDĄ W ŚWIECIE HEJTU”. Wcześniej ks. Marek odprawi Mszę i wygłosi kazanie.

 

5. W środę po Mszy wieczornej zapraszamy do domu parafialnego na spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

6. W sobotę 19 listopada o 16.45 odbędzie się spotkanie Straży Honorowej NSPJ.

 

7. W poniedziałek 21 listopada po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.

 

8. W zakrystii kościoła można kupić bilety na film „Medjugorie i Prorok”. Można także zapisać się na pielgrzymkę do Zabawy, miejsca życia i męczeństwa bł. Karoliny Kózkówny.

 

9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W czasie Mszy o 10.30 odbędzie się ustanowienie nowych ministrantów. Także w czasie tej Mszy będziemy modlić się w intencji pana Organisty, scholi Verba Dei i scholi dziecięcej.

 

10. W Dniu Pańskim znajdują się ogłoszenia dla seniorów oraz ogłoszenia Domu Kultury.

 

11. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Józefy Hanel, polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

 

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 6 XI 2022 R.

1. Dziś różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 17.30. W dni powszednie przez cały listopad modlitwa za zmarłych z wypominkami o godz. 18.00. Nowe wypominki roczne będą odczytywane przed Mszą o 7.30 i 12.15. Wszelkie błędy czy braki proszę zgłaszać do zakrystii lub drogą mailową na adres parafii.


2. W piątek 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 9.30. Nie zapomnijmy udekorować naszych domów flagą narodową! Ksiądz biskup Ordynariusz udziela na ten dzień dyspensy od pokarmów mięsnych.

 

3. Dzień wcześniej 10 listopada o godz. 16.00 zapraszamy do Domu Parafialnego na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

 

4. W przyszłą niedzielę 13 listopada, po Mszach św. prowadzona będzie zbiórka pieniężna na rzecz budowy kościoła katolickiego w Parafii Bł. Marianny Biernackiej w mieście Grodno na Białorusi. Więcej informacji w Dniu Pańskim.

 

5. Także w przyszłą niedzielę Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

 

6. W zakrystii kościoła można kupić bilety na film „Medjugorie” oraz na film „Prorok”. Można także zapisać się na pielgrzymkę do Zabawy, miejsca życia i męczeństwa bł. Karoliny Kózkówny.

 

7. Już dziś zapraszamy do Bazyliki we wtorek 15 listopada na katechezę: JAK ŻYĆ PRAWDĄ W ŚWIECIE KŁAMSTWA?. Wygłosi ją ks. Marek Lis, filmoznawca, teolog filmu i mediów, autor licznych publikacji i rozpraw, członek jury wielu festiwali filmowych.. Początek o godz. 19.00.

 

8. Nasza Parafia zaprasza do wspólnego pielgrzymowania do Ziemi Świętej "Śladami naszego Odkupiciela" w dniach 12-20 czerwca 2023 r. Szczegółowy program i warunki uczestnictwa można odebrać w zakrystii kościoła, znajdziemy go także w kolejnym wydaniu w "Moim Kościele" oraz na stronie facebookowej i internetowej parafii.

 

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 30 X 2022 R.

1. Nabożeństwa różańcowe dzisiaj i jutro o 17.30.

 

2. W poniedziałek 31 października zapraszamy dzieci z rodzicami do wzięcia udziału w Orszaku Wszystkich Świętych. Wyjście spod domu Sióstr Serafitek o 17.10. Następnie Różaniec, Msza św., wspólna fotografia, słodkie upominki dla dzieci.


3. We wtorek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. odprawiane będą tak jak w każdą niedzielę, z wyjątkiem Mszy wieczornej, której w tym dniu nie będzie. Po południu o godz. 14.00 Nieszpory za zmarłych w kościele, następnie procesja na cmentarz. Około godz. 15.00 na cmentarzu zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych wypominanych oraz spoczywających na naszym cmentarzu. Po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego połączona z wypominkami oraz błogosławieństwo nowych nagrobków.


4. Gorąco zachęcamy do skorzystania w tych dniach z sakramentu pojednania, aby uzyskane odpusty oraz Komunię św. móc ofiarować za zmarłych. Okazja do spowiedzi codziennie rano i wieczorem pół godziny przed każdą Mszą św. Również w tym roku przez cały listopad istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego i ofiarowania go za zmarłych.

 

5. W środę Dzień Zaduszny, a więc dzień szczególnej modlitwy w intencji naszych zmarłych. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą o godz. 6.30, 7.15 i 18.15. Msza św. na starym cmentarzu za zmarłych wypominanych zostanie odprawiona o 9.15.. Różaniec za zmarłych o 17.30

 

6. W naszym kościele przez cały listopad modlitwa za zmarłych z wypominkami będzie odmawiana 15 minut przed Mszą wieczorną czyli o godz. 18.00. 2 listopada i w każdą niedzielę odmawiany będzie różaniec połączony z wypominkami o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych.


7. Wypominki jednorazowe i roczne przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W dzisiejszą niedzielę oraz w Uroczystość Wszystkich Świętych wypominki można również zamawiać na Nowym i Starym Cmentarzu, przyjmować je będą lektorzy i przedstawiciele grup parafialnych. W intencji zmarłych wypominanych odprawiane będą Msze św. w kolejne niedziele miesiąca listopada.

 

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. W czwartek godzina święta od 17.30, Msza wieczorna w intencji wynagradzającej NSPJ, po Mszy adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. W piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Spowiedź w pierwszy piątek po południu od 17.30.

 

9. W sobotę 5 listopada Różaniec i Msza wieczorna za zmarłych członków Akcji Katolickiej naszej diecezji.

 

10. W zakrystii kościoła można kupić bilety na film „Medjugorie”.

 

11. W sobotę 5 listopada po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na spektakl słowno-muzyczny "MARYJA - JUDYT WOJUJĄCA" w wykonaniu Zoriany i Artura Grzybowskich. Zoriana zaśpiewa i zagra na bandurze ukraińskie pieśni religijne i historyczne, jej mąż będzie czytał fragmenty modlitw z biblijnej Księgi Judyty. Po spektaklu będą zbierane datki na pomoc Ukrainie.

 

12. W przyszłą niedzielę 6 listopada odbędzie się Jesienny dzień starszych, chorych i niepełnosprawnych. W programie Msza św. o godz. 14.00, 20 minut przed Mszą okazja do spowiedzi. Po Mszy zapraszamy na spotkanie w kawiarence.

 

13. Apostolat Maryjny 18 listopada w rocznicę męczeńskiej śmierci bł. Karoliny organizuje pielgrzymkę do Zabawy k. Tarnowa. Zapisy w zakrystii lub u ks. Waldemara. Więcej informacji w Dniu Pańskim.

 

14. Przypominamy, że przed kościołem na stoisku młodzieżowym można nabyć znicze na groby naszych bliskich. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wyjazdy rekolekcyjne młodzieży.


15. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 7.30 zmianka tajemnic różańca.

 

16. W Dniu Pańskim znajdują się ogłoszenia dla Seniorów oraz ważne ogłoszenie dotyczące wynajmu mieszkania dla osób które z racji budowy drogi S! muszą opuścić dom.

 

17. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Zdzisława Olejaka, polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

 

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 24 X 2022 R.

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w całym Kościele jako Światowy Dzień
Misyjny. W intencjach misyjnych Kościoła będziemy modlić się w czasie nabożeństwa różańcowego, które odprawiane jest codziennie o godz. 17.30.

 

2. W czwartek, Msza wieczorna w intencji członków Apostolatu Maryjnego i ich
rodzin, po Mszy spotkanie w domu parafialnym.

 

3. W piątek 28 października Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

W tym dniu ostatnie w tym roku Czuwanie Hałcnowskie. Przewodniczyć mu będzie parafia Najśw. Serca Jezusa z Kęt - Osiedla. Początek jak zawsze o godz. 18.00, Msza św. o godz. 20.00. Z tej racji w tym dniu nie będzie Różańca o 17.30. Okazja do spowiedzi od 18.00.


4. W sobotę o 16.45 spotkanie Honorowej Straży NSPJ w domu parafialnym.

 

5. Msza św. w intencji dzieci rocznych zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.30. Prosimy o zgłaszanie dzieci w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W czasie Mszy św. o godz. 12.15 będzie udzielany sakrament Chrztu św. Przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św. Obecność rodziców i chrzestnych obowiązkowa!

 

6. Wypominki roczne i jednorazowe można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W przyszłą niedzielę oraz w Uroczystość Wszystkich Świętych wypominki będzie można zamawiać również na cmentarzu, przyjmować je będą starsi lektorzy i przedstawiciele grup parafialnych.

 

7. Szacunek wobec naszych zmarłych wyraża się także troską o porządek i czystość na cmentarzu. W Dniu Pańskim znajdują się ważne informacje kierownika cmentarza.

 

8. Przed kościołem u młodzieży można nabyć znicze na groby naszych najbliższych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wyjazdy rekolekcyjne młodzieży.

 

9. Niech wyrazem miłości wobec naszych zmarłych, będzie także ofiarowana za nich modlitwa, Komunia święta oraz dar odpustu. Przypominamy, że Spowiedź
w naszym kościele codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.

 

10. Już dziś zapraszamy dzieci z rodzicami do wzięcia udziału w Orszaku Wszystkich Świętych, który odbędzie się 31 października w naszej parafii. Więcej informacji w Dniu Pańskim.

 

11. Dziękujemy za ofiary składane dziś na prace remontowe w naszej parafii.

 

12. W zeszłą niedzielę na fundusz wspierający zdolną młodzież zebrano 4080 zł. Niech wszystkim ofiarodawcom Pan Bóg błogosławi.

 

13. W sobotę 5 listopada po wieczornej Mszy św. odbędzie się w naszym kościele
KONCERT UKARIŃSKIEJ MUZYKI SAKRALNEJ. Zapraszamy na spektakl słowno - muzyczny "Maryja - Judyt wojująca" w wykonaniu Zoriany i Artura Grzybowskich. Zoriana zaśpiewa i zagra na bandurze ukraińskie pieśni religijne i historyczne, jej mąż będzie czytał fragmenty modlitw z biblijnej Księgi Judyty. Wstęp wolny, po spektaklu będą zbierane datki na pomoc Ukrainie.

 

14. Jesienny dzień starszych i chorych odbędzie się w Hałcnowie, w niedzielę
6 listopada o godz. 14.00. W programie Msza św. okazja do spowiedzi oraz spotkanie w kawiarence.

 

15. Więcej informacji dla Seniorów w Dniu Pańskim.

 

16. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Andrzej Walusia, Moniki Dyczek,
Stefana Kostki oraz Marii Skupień. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 16 X 2022 R.

1. W dzisiejszą niedzielę w całej Polce przeżywamy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. Z tej okazji zbierana jest ofiara do puszek na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży.

 

2. Nabożeństwo Różańcowe dziś i przez wszystkie dni tygodnia o 17.30.

 

3. Przed kościołem u ministrantów, w księgarence oraz w kiosku Ruchu można nabyć nowy numer naszego miesięcznika parafialnego „W moim Kościele”. Znajdziemy w nim między innymi artykuł o różańcu, który ratuje miłość, informacje o różnych inicjatywach duszpasterskich dla dzieci oraz o warsztatach dla kobiet i rodzin. Poznamy bliżej sylwetki tegorocznych laureatów nagrody naszego sanktuarium oraz zobaczymy koncepcję planowanego przy naszym kościele Ogrodu Matki Bożej siedmiu boleści.

 

4. W najbliższy wtorek zapraszamy do bazyliki na katechezę ks. Grzegorza Piątka: "NIE KRADNIJ, CZYLI JAK NAPEŁNIĆ BECZKĘ WINEM". Ks. Grzegorz jest sercaninem zaangażowanym w duszpasterstwo przedsiębiorców „Talent”, cenionym spowiednikiem i kierownikiem duchowym. Początek katechezy o 19.00. Wcześniej o 18.15 ks. Grzegorz odprawi Mszę św. i wygłosi kazanie. Zapraszamy.

 

5. W środę po Mszy wieczornej zapraszamy do domu parafialnego na spotkanie kręgu biblijnego.

 

6. Wypominki roczne i jednorazowe można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

 

7. W zakrystii można kupić bilety na film „Johnny” (23.10.22) oraz na film „Medjugorie” (13.11.22), które będą wyświetlane w kinie "Helios".

 

8. Od przyszłej niedzieli przed kościołem na stoisku młodzieżowym będzie można
nabyć znicze na groby naszych najbliższych. Dochód ze sprzedaży młodzież
przeznaczy na wyjazdy rekolekcyjne.

 

9. W Dniu Pańskim znajdują się propozycje dla Seniorów i wiele nowych informacji o dodatku węglowym.

 

10. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na cele remontowe i inwestycyjne w naszej parafii.

 

11. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Romana Łuciów i Anastazji Sochy,
polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 9 X 2022 R.

1. W dzisiejszą niedzielę odbywa się w naszej diecezji liczenie wiernych.

 

2. Dziś Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

 

3. Dziś wieczorem Wspólnota Samuel zaprasza do Domu Parafialnego na drugie
spotkanie kursu Alfa. Początek o 19.15. Można się jeszcze zapisać, przychodząc
bezpośrednio na spotkanie.

 

4. Nabożeństwo Różańcowe dziś i przez wszystkie dni tygodnia o 17.30.

 

5. W piątek wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, po Mszy o godz. 7.15 rozpocznie się w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Gorąco zachęcamy parafian i gości do znalezienia chociażby kilku minut na to szczególne spotkanie z naszym Zbawicielem.
W piątek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W niedzielę 16 października o godz. 10.30 będziemy modlić się intencji wszystkich nauczycieli, wychowawców
i katechetów. Serdecznie zapraszamy czynnych i emerytowanych do wspólnej
modlitwy oraz po Mszy na spotkanie do kawiarenki.

 

6. W sobotę15 października wspomnienie św. Teresy z Avila, w Polsce obchodzo-ny jest Dzień Dziecka Utraconego. W intencji rodziców, którzy utracili swoje dzie-ci pragniemy modlić się podczas nabożeństwa różańcowego.

 

7. Wypominki roczne i jednorazowe można zamawiać w zakrystii lub w kance-larii parafialnej.

 

8. W zakrystii kościoła można kupić bilety na film „Johnny”, który zostanie
wyświetlony 23 października o 14.50 w kinie Helios.

 

9. W Dniu Pańskim znajdują się propozycje dla Seniorów i konkretne informacje
o możliwości otrzymania dodatku węglowego.

 

10. Uwzględniając wszystkie sugestie i spotkania grup, pragniemy poinformować, że Biblioteka Maryjna będzie czynna w każdy czwartek od 17.00 do 18.00 w małej sali na parterze domu parafialnego. Wejście główne. Zapraszamy!


11. Już dziś zapraszamy we wtorek 18 października do bazyliki na katechezę ks. Grzegorza Piątka SCJ: Przykazanie „Nie kradnij” czyli Boża troska o prawość i dobroć w naszym życiu. Początek o godz. 19.00.

 

12. W przyszłą sobotę 15 X 2022 roku o godz. 16.00 zapraszamy do kawiarenki na spotkanie z panią Danutą Jęczmyk OV o przedstawieniach Matki Bożej w iko-nie.

 

13. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marii Kalemby. Zmarła także mama ks. Stanisława Lubaszki, jej pogrzeb odbędzie się jutro w Naprawie.
Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 2 X 2022 R.

1. Dziś i przez cały październik Nabożeństwo Różańcowe o 17.30. Krąg Biblijny dla młodzieży w każdą niedzielę po Mszy wieczornej.


2. Wspólnota Samuel i przyjaciele zaprasza dziś do Domu Parafialnego na godzinę 19.15 na pierwsze spotkanie kursu Alfa. Można się jeszcze zapisać w zakrystii, pod numerem telefonu 661 324 321 (Małgorzata), e- mail alfahalcnow@gmail.com lub bezpośrednio przyjść do Domu Parafialnego. Wspólnota pragnie także poinformować, że podczas trwania kursu Alfa od października do grudnia nie będzie niedzielnych wieczorów uwielbień. Z racji Kursu Alfa kawiarenka parafialna w niedziele będzie czynna do godz. 19.00.

GaleriaSanktuarium
Matki Bożej Bolesnej

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Nawiedzenia N.M.P.
43-344 Bielsko-Biała Hałcnów
ul. Wyzwolenia 336
tel. 33 81-07-250