DALSZE KORZYSTANIE Z WITRYNY OZNACZA ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW
COOKIES, ZGODNIE Z AKTUALNYMI USTAWIENIAMI PRZEGLĄDARKI. WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ W POLITYCE COOKIES
1993-2018

25-lecie

Koronacji Piety Hałcnowskiej
Parafia
Nawiedzenia N.M.P.
Parafia Nawiedzenia N.M.P.
Ogłoszenia

16 IX 2018 r. Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej
i 25 Rocznica Koronacji Figury MB

1. Dziś przeżywamy drugi dzień uroczystości jubileuszowo-odpustowych. W czasie Mszy o godz. 12.00 dziękować będziemy za tegoroczne plony. Mszy dożynkowej przewodniczyć będzie ks. Grzegorz Klaja, który od wczorajszego wieczora głosi kazania odpustowe. Organizator tegorocznych dożynek - Akcja Katolicka, po zakończeniu Mszy zaprasza na słodki poczęstunek na terenie placu kościelnego. Po południu o godz. 13.30 na boisku przy plebanii rozpocznie się hałcnowski dzień sportu i festyn parafialny. W czasie niego wiele atrakcji: gry, konkursy, zabawy oraz występy wokalno-taneczne. O godz. 16.00 na specjalnie zamontowanej scenie występ zespołu regionalnego Wierchy, a o godz. 19.15 koncert zespołu Dzień Dobry z przyjaciółmi. Usłyszymy piosenki Marka Grechuty i pieśni uwielbienia.

2. Nieszpory Maryjne o godz. 17.45.

3. Po każdej Mszy św. w domu parafialnym można zobaczyć wystawę poświęconą historii figury Matki Bożej Hałcnowskiej.

4. Przed kościołem i w księgarence można nabyć różne pamiątki przygotowane w związku z uroczystością rocznicową oraz jubileuszowe wydanie naszego miesięcznika „W moim Kościele”. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym znajduje się ciekawy artykuł o naszym Sanktuarium.
5. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przegotowania i pięknego przebiegu uroczystości jubileuszowych. Dziękujemy osobom, które posprzątały i pięknie ubrały kościół, jego otoczenie oraz ołtarz polowy. Pani Joli za piękne przyozdobienie kościoła i ołtarza kwiatami, za wielką pomoc siostrze Zefirynie, osobom, które czyściły kostkę wokół kościoła, myły stacje i krzyż, przycięły żywopłoty i trawę, usuwały chwasty. Dziękuję panu Łukaszowi za przygotowanie podestów pod figurę i tła ołtarza. Panu Mirosławowi za odnowienie drzwi kościoła i prace stolarskie, panu Mirosławowi kamieniarzowi za odnowienie tablicy Bazyliki. Dziękuję za nieocenioną pomoc panu Zbyszkowi i pani Renacie Zuber, panu Markowi gospodarzowi oraz pani Laurze. Dziękuję panu Bronisławowi Szafarczykowi za opracowanie i przygotowanie miejsc parkingowych, Panu Markowi Kózce i wszystkim strażakom OSP Hałcnów, dziękujemy wszystkim służbom porządkowym, i stróżującym, panom przygotowującym miejsca siedzące, scenę i nagłośnienie, firmie transportowej pana Bohaczyka. Dziękujemy panu organiście, chórowi, scholi młodzieżowej i dziecięcej, orkiestrze miejskiej i kwartetowi smyczkowemu, służbie liturgicznej, Dziękujemy wszystkim grupom parafialnym (Różom Różańcowym, Straży Honorowej NSPJ, Apostolstwu Dobrej Śmierci, Akcji Katolickiej, Chórowi „Jubilaeum” oraz Grupie Charytatywnej) i pojedynczym osobom za ofiary złożone z okazji Jubileuszu. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane także na tacę i konto parafialne. Dziękujemy Akcji Katolickiej za przygotowanie tegorocznych Dożynek. Serdecznie dziękuję Pani Wiesławie i wszystkim osobom ze służby kościelnej, siostrom Serafitkom oraz wszystkim księżom duszpasterzom. Dziękujemy serdecznie za przygotowanie wystawy, albumu, folderów i obrazków panu Władysławowi Mirocie, Andrzejowi Rojkowi, państwu Aniciei Jarosławowi Szymańskim, Danielowi Stanclikowi oraz panu Mariuszowi Kołodziejczykowi. Dziękujemy także za okazaną pomoc Pani Krystynie Małeckiej, kierowniczce domu kultury. Dziękujemy Policji i Straży Miejskiej. Serdecznie dziękujemy za wielką pomoc w przygotowaniu Jubileuszu Panu Prezydentowi Jackowi Krywultowi. Niech wszystkim Dobrodziejom Pan Bóg błogosławi i wynagrodzi!

6. W najbliższy wtorek 18 września, w święto św. Stanisława Kostki, zapraszamy do Bazyliki na kolejną katechezę Maryjną poświęconą wizerunkom Maryjnym. Poprowadzi ją ks. Jacek Pędziwiatr. Początek o godz. 19.00.

7. W piątek święto św. Mateusza, w sobotę diecezjalna pielgrzymka rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. W przyszłą niedzielę 23.09 przy naszej bazylice odbędzie się Akcja Krwiodawstwa.

8. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Wojciecha Florka. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

 

Niedziela Zwykła XXIII 9 IX 2018

1. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 17.45.

2. Po każdej Mszy św. w domu parafialnym można zobaczyć wystawę poświęconą historii figury Matki Bożej Hałcnowskiej, a Akcja Katolicka zaprasza na ciasta domowego wypieku.

3. W sobotę 15 września będziemy obchodzić Jubileusz 25-lecia koronacji Piety Hałcnowskiej i odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej. O godz. 10.00 przy ołtarzu polowym zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego i Księzy biskupów naszej diecezji. O godz. 9.00 rozpocznie się modlitewne przygotowanie. Na te uro-czystości zapraszamy wszystkich parafian i gości, poczty sztandarowe i strażaków. Niech nikogo z nas nie zabraknie. Niech nasze uczestnictwo będzie wyrazem miłości do Maryi i jej Syna, czasem wspólnej modlitwy i radości. Będą przygotowane dodatkowe miejsca i telebim z drugiej strony kościoła. Po zakończonych uroczystościach zapraszamy na słodki poczęstunek na boisko parafialne. Miejsca parkingowe będą na przeciwko Domu Kultury, przy domu rekolekcyjnym sióstr Serafitek, przy nowym cmentarzu, wzdłuż ulicy Małgorzaty Szewczyk (w tym dniu ulica ta będzie jednokierunkowa, wjazd od domu kultury), ks. Pawła Skiby i Sucharskiego, oraz rezerwowy wzdłuż ul. Przyjaźni (ulica będzie jednokierunkowa - wjazd od ulicy Wyzwolenia. Mimo, że parking za ołtarzem polowym będzie nieczynny, miejsc starczy dla wszystkich.
W tym dniu o 17.45 w kościele nabożeństwo do MB Bolesnej, a po wieczornej Mszy św. niezwykły koncert „Najpiękniejsze Pieśni Maryjne Świata” w wykonaniu Bielskiego Chóru Kameralnego i kwartetu smyczkowego.

4. W niedzielę 16 września przeżywać będziemy drugi dzień uroczystości jubileuszowo-odpustowych. Sumę o godz. 12.00 odprawi i wygłosi kazanie ks. Grzegorz Klaja. Podczas Sumy nasza parafia przeżywać będzie dożynki. Organizator tegorocznych dożynek - Akcja Katolicka, po zakończeniu Mszy zaprasza na słodki poczęstunek na terenie placu kościelnego. Wspólne wyjście orszaku dożynkowego, starostów oraz wszystkich chętnych o godz. 11.45 - od Domu Sióstr Serafitek. Na to szczególne święto parafialne zapraszamy przedstawicieli wszystkich wspólnot parafialnych, poczty sztandarowe, dzieci do sypania kwiatów, dzieci w strojach komunijnych, parafian i gości.
Jeszcze raz informujemy, że w przyszłą niedzielę Suma odpustowa będzie nie o 12.15, ale o godzinie 12.00!
Po południu o godz. 13.30 na boisku przy plebanii rozpocznie się hałcnowski dzień sportu i festyn parafialny. W czasie niego wiele atrakcji: gry, konkursy, zabawy oraz występy wokalnotaneczne. O godz. 16.00 na specjalnie zamontowanej scenie występ zespołu regionalnego Wierchy, a o godz. 19.15 koncert zespołu Dzień Dobry z przyjaciółmi. Usłyszymy piosenki Marka Grechuty i pieśni uwielbienia. Dokładny program dnia sportu i festynu znajduje się w Dniu Pańskim. Zapraszamy

5. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na prace remontowe i uroczystości jubileuszowe.

6. Od środy 12 września do piątku w czasie Mszy rannej i wieczornej o. Piotr Cuber poprowadzi Triduum Skupienia. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do tego duchowego przy-gotowania. W tych dniach rano Msza św. będzie tylko 6.30. Wcześniej przyjęte intencje na 7.15 zostaną odprawione o 6.30.

7. Przed kościołem i w księgarence można nabyć koszulki, piękne albumy, modlitewniki oraz różne pamiątki przygotowane w związku z uroczystością jubileuszową. Do nabycia także ju-bileuszowe wydanie miesięcznika „W moim Kościele”.

 

Niedziela Zwykła XXII 2 IX 2018

1. Od dzisiejszej niedzieli w domu parafialnym po każdej Mszy św., można zobaczyć wystawę poświęconą historii figury Matki Bożej Hałcnowskiej. Przed kościołem można nabyć koszulki, piękne albumy oraz różne pamiątki przygotowane w związku z uroczystością jubileuszową. Wszelki dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na organizację Jubileuszu i rozwój Sanktuarium.

2. Jutro w poniedziałek Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży o godz. 7.15, 8.15 i o godz. 18.15, Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. Gorąco zachęcamy wszystkich uczniów, aby przez spowiedź i Eucharystię z Panem Bogiem rozpoczęli nowy rok szkolny.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek Godzina Święta od 17.30, o 18.15 Msza wynagradzająca NSPJ, adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. W piątek udamy się do chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą Mszą św., w pierwszy piątek od 17.30

4. Od poniedziałku godziny Mszy św. wracają do porządku rocznego. W dni powszednie pierwsza Msza ranna o godz. 6.30, druga o 7.15, wieczorem o 18.15.

5. We wtorek Msza wieczorna w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy spotkanie w domu parafialnym. W środę spotkanie Kręgu Biblijnego.

6. Zbliża się czas Jubileuszu koronacji figury Matki Bożej, dokładny program przygotowania i obchodów znajduje się w Dniu Pańskim i stronie internetowej parafii. Uroczystości, które swój szczyt będą miały 15 września o godz. 10.00 zostaną poprzedzone w dniach od 12 do 14 września Triduum słuchania Słowa Bożego i modlitwy. Będą to takie mini rekolekcje, które poprowadzi franciszkanin O. Piotr Cuber. Już dziś serdecznie zapraszam wszystkich parafian i gości.

7. W piątek na wieczorną Mszę zapraszamy wszystkie grupy działające przy parafii. Pragniemy w czasie tej Eucharystii zainaugurować nowy rok formacyjny i prosić o Boże bł. dla wszystkich wspólnot.

8. W sobotę 8 września po wieczornej Mszy św. w domu parafialnym odbędzie się spotkanie mężczyzn, którzy zgłosili się do prac i służb porządkowych w czasie uroczystości jubileuszowych. Ponieważ prac jest wiele, prosimy tych, którzy chcieliby jeszcze pomóc o zgłaszanie się do zakrystii.

9. W przyszłą niedzielę Akcja Katolicka zaprasza na ciasta domowego wypieku do domu parafialnego.

 

Matki Bożej Częstochowskiej 26 VIII 2018

1. Dziś Nieszpory Maryjne o godz. 17. 45.

2. W tym tygodniu:
- w poniedziałek wspomnienie św. Św. Moniki
- we wtorek św. Augustyna
- w środę Wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

3. Parafian oraz gości zapraszamy na kolejne hałcnowskie czuwanie w piątek 31 sierpnia. W czasie czuwania będziemy modlić się w sposób szczególny o Boże błogosławieństwo, zgodę i jedność w naszej Ojczyźnie. Początek, jak zawsze o godz. 18.00. Msza św. o godz. 20.00. Modlitwie przewodniczyć będą Róże Różańcowe z naszej diecezji.

4. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na prace remontowe i organizację jubileuszu koronacji Piety Hałcnowskiej.

5. Jeszcze raz zwracamy się z prośbą o pomoc mężczyzn w pracach związanych z przygotowaniem ołtarza, sceny, miejsc siedzących oraz w służbach porządkowych w dniach Jubileuszu. Wszystkich pragnących pomóc prosimy o zgłoszenie się dziś lub w najbliższych dniach do zakrystii kościoła. Chęć pomocy można zgłosić także bezpośrednio ks. proboszczowi.

6. Od dzisiejszej niedzieli przed kościołem i w księgarence można nabyć koszulki i różne pamiątki przygotowane w związku z uroczystością jubileuszową. Wśród pamiątek znajdują się różańce, magnesy i plakietki z MB Hałcnowską. Wszelki dochód ze sprzedaży przezna-czony jest na organizację Jubileuszu i rozwój Sanktuarium.

7. Od przyszłej niedzieli w domu parafialnym po każdej Mszy św., będzie można zobaczyć wystawę poświęconą historii figury Matki Bożej Hałcnowskiej.

8. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd organizowany przez Apostolstwo Dobrej Śmierci na Dróżki Jezusowe do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd w sobotę 1 września br. o 7.00 z parkingu. Koszt 30 złotych, zapisy w zakrystii.

9. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Janiny Kózka i Grzegorza Bogisza.
Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.


 XX Niedziela Zwykła 19 VIII 2018 r.

1. Nieszpory dziś o godz. 17. 45.

2. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dziś na prace remontowe i organizację jubile-uszu koronacji Piety Hałcnowskiej.

3. W tym tygodniu:
- jutro wspomnienie św. Bernarda; ksiądz Jan uda się z posługą sakramentalną 
  do chorych od godz. 8.30
- we wtorek św. Piusa X, papieża
- w środę Najświętszej Maryi Panny Królowej
- w piątek święto św. Bartłomieja, apostoła

4. W najbliższy wtorek zapraszamy do bazyliki na katechezę poświęconą symbolom i objawieniom Maryjnym. W czasie spotkania będziemy mogli poznać przesłanie i znaczenie objawień Matki Bożej w Lourdes, La Salette, Fatimie; dowiedzieć się o kryteriach autentyczności objawień Maryjnych oraz zapoznać się z aktualnym stanowiskiem Kościo-ła wobec Madjugorie. Początek o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.

5. W związku ze zbliżającym się Jubileuszem koronacji figury MB Hałcnowskiej, prosimy mężczyzn, którzy byliby gotowi pomóc w różnych pracach i służbach
porządkowych o zgłoszenie się w zakrystii kościoła.
Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć koszulki i różne pamiątki przygotowane w związku z uroczystością jubileuszową.

6. Apostolstwo Dobrej Śmierci serdecznie zaprasza członków i wszystkich chętnych na Dróżki Jezusowe do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd w sobotę 1 września br. o 7.00 z parkingu. Koszt 30 złotych, zapisy w zakrystii.

7. W sobotę odbył się pogrzeb śp. Otylii Olearczyk. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

 

 

XIX Niedziela Zwykła 12 VIII 2018 r.

1. Dziś Nieszpory o godz. 17.45

2. W tym tygodniu obchodzimy:
- w poniedziałek wspomnienie NMP Kalwaryjskiej;
- we wtorek Uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana
i męczennika - głównego patrona naszej diecezji;
Słowo zaproszenia Księdza bp Ordynariusz na uroczystości do Oświęcimia:

Serdecznie zapraszam wszystkich Diecezjan na uroczystości ku czci św. Maksymiliana Kolbe w dniu 14 sierpnia br. Będą one miały szczególny charakter, bowiem podczas ich trwania św. Maksymilian Kolbe zostanie ogłoszony patronem Ziemi Oświęcimskiej. W sposób szczególny zapra-szam wszystkich którym patronuje św. Maksymilian. Uroczystości roz-poczną się w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu o godzinie 8:30, skąd wyruszy procesja na teren byłego niemieckiego obozu Auschwitz I. Tam, w pobliżu Bloku 11 o godz. 10:30 rozpocznie się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

- we środę 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to tzw. święto nakazane, w które każdy katolik zobowiązany jest do uczestni-czenia we Mszy św. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą, tak jak w każdą niedzielę. Nieszpory o godz. 17.45. W naszym Sanktuarium można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Poświęcenie ziół i kwiatów po każdej Mszy św.;

- w piątek wspomnienie św. Jacka, kapłana.

3. W przyszłą niedzielę 19 sierpnia składka przeznaczona będzie na prace remontowe i przygotowanie Jubileuszu koronacji Piety Hałcnowskiej.

4. Już dziś zapraszamy we wtorek 21 sierpnia na kolejną katechezę maryjną. Najbliższa poświęcona będzie symbolom i objawieniom maryjnym.

5. W naszej księgarence można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego oraz inną prasę katolicką.

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Anny Gelner. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVIII Niedziela Zwykła 5 VIII 2018 r.


1. Nieszpory dziś o godz. 17.45.

 

2. W księgarence do dostania nowy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i inna prasa katolicka.

 

3. Jutro 6 sierpnia z naszej bazyliki wyrusza XXVII Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Częstochowy. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki pod przewodnictwem ks. Bp Romana Pindla, przy ołtarzu polowym o godz. 8.00. Z tej racji Msza św. ranna w kościele będzie o 6.30.

 

4. Także w poniedziałek od godz. 11.00 ks. Proboszcz i ks. Sławomir odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

 

5. W tym tygodniu:
- we wtorek Msza św. wieczorna w intencji człownków Apostolstwa Dobrej Śmierci, po Mszy spotkanie w domu parafialnym.
- we środę św. Dominika;
- w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) - patronki Europy;
- w piątek święto św. Wawrzyńca;
- w sobotę wspomnienie św. Klary;

 

6. Informujemy, że brama cmentarza z racji notorycznego przywożenia domowych śmieci jest od lipca zamykana. Brama otwarta jest w godz. od 8.00 do 20.00. Jeszcze raz prosimy o uszanowanie miejsca pochówku zmarłych i wrzucanie do kontenerów posegregowanych śmieci wyłącznie z cmentarza.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVII Niedziela Zwykła 29 VII 2018 r.

 

1. Dziś Nieszpory o 17.45

2. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w dni powszednie odprawiane są o godz. 7.15 i 18.15. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św.

 

3. Liturgiczne obchody tygodnia:
- we wtorek, wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;
- w środę, wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
Także w tym dniu rozpoczynamy sierpień - miesiąc trzeźwości i abstynencji. Módlmy się za wiernych podejmujących ten trud. Przy ołtarzu św. Józefa można wpisać się do Księgi Trzeźwości.
- w sobotę, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera;

 

4. W czwartek, 2 sierpnia, przypada dzień odpustu Porcjunkuli. Każdy kto tego dnia nawiedzi swój Kościół Parafialny, spełniając zwykłe warunki, może uzyskać odpust zupełny.

 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W I czwartek Godzina Święta o 17.30, Msza św. wynagradzająca NSPJ o godz. 18.15. Po Mszy adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. oraz w I piątek od godz. 17.00.

 

6. W tym miesiącu odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, odbędą się w następujących terminach:
ks. Michał odwiedzi chorych – 3 VIII w piątek, ks. Proboszcz oraz
ks. Sławomir - 6 VIII w poniedziałek, natomiast ks. Jan - 20 VIII także w poniedziałek.
Chorych pragnących odwiedzin księdza z posługą sakramentalną, prosimy zgłaszać w zakrystii.

 

7. Spotkanie Honorowej Straży Serca Pana Jezusa w sobotę 4 sierpnia o godz. 16.45

 

8. Zmianka Tajemnic Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy o       godz. 7.30

 

9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisława Bratka, polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVI Niedziela Zwykła 22 VII 2018 r.

 

1. Dziś Nieszpory o 17.45

2. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w dni powszednie odprawiane są o godz. 7.15 i 18.15. Spowiedź św. jest codziennie pół godziny przed Mszą św.

 

3. W tym tygodniu:
- w poniedziałek święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy;
- we wtorek wspomnienie św. Kingi;
- w środę święto św. Jakuba, apostoła. W tym dniu wspominamy także
św. Krzysztofa, patrona kierowców i wszystkich podróżujących. Poświęcenie pojazdów odbędzie się po zakończeniu Mszy św. wieczornej.
- w czwartek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny

4. Parafian oraz gości zapraszamy na modlitewne czuwanie w piątek 27 lipca. W czasie czuwania będziemy modlić się w sposób szczególny „o dar modlitwy, rozpoznawanie i wypełnianie woli Boga oraz święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego”. Początek, jak zawsze o godz. 18.00. Msza św. o godz. 20.00.

5. W niedzielę 29 lipca na Mszy św. o godz. 12.15 udzielać będziemy Sakramentu Chrztu św. Błogosławieństwo dzieci rocznych o 10.30. Przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św.

 

6. Siostry Serafitki z Białorusi przesyłają podziękowanie naszej parafii za każdy dar serca przeznaczony na cele pomocy potrzebującym chrześcijanom na wschodzie. W imieniu sióstr, wszystkim zaangażowanym w zbiórkę składamy serdeczne: Bóg zapłać!

 

 XV Niedziela Zwykła 15 VII 2018 r.

1. Dziś Nieszpory o 17.45

2. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w dni powszednie odprawiane są o godz. 7.15 i 18.15. Spowiedź św. jest codziennie pół godziny przed Mszą św.

3. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na prace remontowe i przygotowanie Jubileuszu.

4. W tym tygodniu:
- w poniedziałek obchodzimy Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej
- we wtorek 17 lipca zapraszamy na maryjną katechezę do Bazyliki. Temat najbliższej katechezy: „Czy Jezusowi nie przeszkadza to, że czcimy Maryję, czyli coś o pobożności Maryjnej”. Początek o godz.19.00.

5. W księgarence i zakrystii można nabyć wakacyjny numer naszego miesięcznika parafialnego „W moim Kościele”.

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Bolesława Oskwarka i Józefa Urbańca,polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

XIV Niedziela Zwykła 8 VII 2018 r.

1. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku. W ambulansie zaparkowanym przed Domem Parafialnym odbywa się Akcja Krwiodawstwa.

2. Dziś Nieszpory o 17.45
3. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w dni powszednie odprawiane są o godz. 7.15 i 18.15. Spowiedź św. jest codziennie pół godziny przed Mszą św.

4. W tym tygodniu:
- Spotkanie dla rodziców i dzieci, które wyjeżdżają na obóz sportowy do Jastarni odbędzie się w poniedziałek 9 lipca po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym.
- w środę święto św. Benedykta patrona Europy

5. U ministrantów i w księgarence można nabyć najnowszy, wakacyjny numer naszego miesięcznika parafialnego „W moim Kościele”.

6. Na cmentarzu umieszczono dodatkowy duży kontener na szklane znicze oraz mały na pa-pier, zgodnie z obowiązkiem nowej segregacji. Bardzo prosimy o przestrzeganie segregacji i zwrócenie uwagi na osoby, które nie szanując powagi miejsca, przywożą na cmentarz domowe śmieci. Dokładne zasady nowej segregacji podane są w Dniu Pańskim.

7. Zbliża się czas ważnego dla naszej parafii Jubileuszu Koronacji Piety Hałcnowskiej. W związku z tym podjęto pewne prace remontowe i porządkowe oraz przygotowywane są pamiątki tego wydarzenia. W związku z dużymi wydatkami, po konsultacji z Radą Ekonomiczną Parafii, w trzecie niedziele miesiąca składka niedzielna będzie przeznaczona na cele remontowe i organizacyjne Jubileuszu. Dokładny wykaz przeprowadzanych remontów i prac znajduje się w Dniu Pańskim.

8. Już dziś zapraszamy w trzeci wtorek lipca na maryjną katechezę do Bazyliki. Temat naj-bliższej katechezy: „Czy Jezusowi nie przeszkadza to, że czcimy Maryję, czyli coś o poboż-ności Maryjnej”. Początek o godz.19.00

9. Zapraszamy wszystkich parafian na wycieczkę w Tatry, która odbędzie się w sobotę 14 lipca. Razem przejdziemy trasę do Doliny 5 Stawów (ok. 6 godz.). Wyjazd w sobotę o 6.00. Koszt: 10 zł. Zapisy tylko dzisiaj w zakrystii. Liczba miejsc ograniczona.

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Andrzeja Nikla, polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

 

Odpust Parafialny Nawiedzenia NMP 1 VII 2018 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy tradycyjny Odpust Hałcnowski
i 2 rocznicę ogłoszenia naszego kościoła Bazyliką.
Sumie Odpustowej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie ks. Jerzy Pytraczyk, ojciec duchowny naszego seminarium obchodzący w tym roku 25 lat kapłaństwa. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo dzieci oraz matek oczekują-cych potomstwa. Nieszpory o godz. 17.45. Wychodząc z kościoła można zabrać kartki z re-produkcją obrazu Nawiedzenia NMP z głównego ołtarza. Na odwrocie znajduje się tradycyjna modlitwa za dzieci.

2. Zapraszamy na stoisko młodzieżowe, gdzie można nabyć hałcnowskie koszulki oraz książki o tematyce Maryjnej

3. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w tygodniu odprawiane są o godz. 7.15 i 18.15. Spowiedź św. jest codziennie pół godziny przed Mszą św.

4. W tym tygodniu:
- jutro 2 lipca drugi dzień obchodzenia Odpustu Nawiedzenia NMP
z możliwością zyskania odpustu zupełnego. Msze św. o godz. 6.30, 9.15, 18.15

- we wtorek Święto św. Tomasza, apostoła, Msza wieczorna w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy spotkanie w Domu Parafialnym.
- w piątek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
- w sobotę spotkanie Straży Honorowej NSPJ o godz. 16.45 w domu parafialnym.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W I czwartek Godzina Święta o 17.30, Msza św. wynagradzająca NSPJ o godz. 18.15. Po Mszy adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 20.00.

6. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic Różańca po Mszy o godz. 7.30. Akcja Katolicka zaprasza na ciasta domowego wypieku. Także w niedzielę 8 lipca odbędzie się Akcja Krwiodawstwa w ambulansie zaparkowanym przed Domem Parafialnym.

7. Serdecznie dziękujemy osobom, które pomogły w czyszczeniu kostki wokół kościoła.

 

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

24 VI 2018 R.

Pięknych, słonecznych, pokrzepiających wakacji,
spędzonych z Bogiem i na Jego chwałę
życzą duszpasterze Parafii Nawiedzenia NMP w Bielsku-Białej Hałcnowie


1. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa dziś i w pozostałe dni o godz. 18.00.

2. W czasie wakacji, od jutra, Msze św. w tygodniu odprawiane będą rano o godz. 7.15; po południu o godz. 18.15. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.30 rano (z wyjątkiem uroczystości i odpustu).
Przypominamy, że Spowiedź w naszym kościele jest w tygodniu pół godziny przed każdą Mszą św. i 15 minut przed Mszą niedzielną. Bardzo prosimy o niezostawianie spowiedzi na czas Mszy św.

3. W czwartek Msza św. w intencji ks. Proboszcza z okazji imienin o godz. 18.15

4. W piątek 29 czerwca przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. odprawiane będą o godz.: 6.30, 7.15, oraz wieczorem o godz. 20.00. W naszym kościele można uzyskać w tym dniu odpust zupełny. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Także w tym dniu wypada kolejne Czuwanie Hałcnowskie. Będzie mu przewodniczył ks. bp Piotr Greger wraz z Arcybractwem Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa z naszej diecezji. Msze św. będą koncelebrować tegoroczni Neoprezbiterzy. Początek czuwania o godz. 18.00, w programie Droga Krzyżowa, Różaniec oraz Msza św.
Spowiedź od godz. 18.00.

5. W niedzielę 1 lipca tradycyjny Odpust Hałcnowski i 2 rocznica ogłoszenia naszego kościoła Bazyliką. Sumie Odpustowej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi Jerzy Pytraczyk, ojciec duchowny naszego seminarium obchodzący w tym roku 25 lat kapłaństwa. Na sumę serdecznie zapraszamy poczty sztandarowe, OSP Hałcnów, dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci w strojach komunijnych, przedstawicieli wszystkich wspólnot i organizacji parafii oraz dzielnicy. Przez całą niedzielę po każdej Mszy św. udzielać będziemy specjalnego błogosławieństwa dzieciom oraz matkom oczekującym potomstwa.
Jeszcze raz zwracamy uwagę, że w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy o 12.15, tylko o 12.00!

6. Do chorych z racji Odpustu parafialnego i pierwszego piątku miesiąca udamy się w najbliższy piątek 29 czerwca od godz. 9.00. Chorych prosimy zgłaszać
w zakrystii.

7. Przygotowujemy się do Odpustu parafialnego. Wszystkich pragnących pomóc w czyszczeniu kostki wokół kościoła, zapraszamy w ciągu dnia od poniedziałku do czwartku w dowolnych godzinach.

Podziekowanie:
Siostry Felicjanki - Misjonarki serdecznie dziękują za złożoną ofiarę 18.941 zł i 30 Euro na cele misyjne oraz wszystkim, którzy przesyłają ofiary na misyjne konto bankowe.

Niech Bóg bogaty w Miłosierdzie wynagrodzi hojność serc i Waszą życzliwość i gościnność.

 

XI Niedziela Zwykła 17 VI 2018 r.

1. Dziś i przez wszystkie dni tygodnia Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 18.00.

2. W tym tygodniu:
- we wtorek 19 czerwca zapraszamy na katechezę maryjną do Bazyliki. Temat spotkania: Czy Jezus miał braci i jaką żoną była Maryja, czyli coś o dogmatach Maryjnych. Katechezę poprowadzi ks. Jacek Pędziwiatr. Początek o 19.00. Przed i po katechezie będzie możliwość kupienia ciekawych książek o tematyce maryjnej.

- w czwartek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, spotkanie Apostolatu Maryjnego po Mszy wieczornej.

- w piątek świętych męczenników Jana Fishera i Tomasza More'a. W tym dniu Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla klas IV-VI o 7.15, dla klas I-III o 8.15, dla pozostałych klas oraz dla uczniów szkół średnich i zawodowych o 18.15.
3. W przyszłą niedzielę Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela, błogosławieństwo dzieci rocznych o godz. 10.30, prosimy o zgłaszanie dzieci w zakrystii. Chrzest o godz. 12.15, przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św.

4. Na cmentarzu przy budynkach technicznych zamontowano wieszaki z konewkami do podlewania kwiatów, można z nich korzystać według potrzeby. Serdecznie dziękujemy wykonawcy i ofiarodawcy. Przy okazji serdecznie prosimy o zwracanie uwagi osobom, które przywożą na cmentarz domowe śmieci, nie szanując miejsca pochówku zmarłych.

5. Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy tradycyjnie 6 sierpnia
z Bazyliki w Hałcnowie. Zapisy przez stronę internetową lub w wybranych punktach. Więcej informacji na plakacie.

6. Fundacja Zapobiegania i Resocjalizacji Uzależnień zaprasza 23 czerwca na Błonia w Bielsku-Białej na VII Piknik Rodzinny z Nadzieją. Więcej informacji na plakacie i ulotkach.

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Tadeusza Podstawnego. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

 

 

X Niedziela Zwykła 10 VI 2018 r.

1. Dziś przed kościołem można złożyć ofiarę na Misje. Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

2. Dziś i przez wszystkie dni tygodnia Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00.
3. W tym tygodniu:
- w poniedziałek wspomnienie św. Barnaby;

- we wtorek św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła; Po wieczornej Mszy św. Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na wspólne czytanie i rozważanie Katechizmu Kościoła Katolickiego.

- w środę po wieczornej Mszy spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klas II gimnazjalnych i VII szkoły podstawowej wraz z rodzicami. Spotkanie dotyczy także uczniów chodzących do szkół poza Hałcnowem.

- w czwartek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;

- w sobotę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie wszystkich członków Duszpasterskiej i Ekonomicznej Rady Parafialnej.

4. W czwartek 14 czerwca o godz. 17.45 wyjazd na nocne parafialne czuwanie do Częstochowy. Powrót w piątek ok. 4 rano. Są jeszcze wolne miejsca w dodatkowym autobusie. Do czwartku można składać w zakrystii prośby i różne intencje, które zostaną odczytane w czasie wspólnej modlitwy przed obrazem Czarnej Madonny.

5. W piątek zapraszamy na Mszę o godz. 18.15 w intencji ks. Jana z racji zbliżających się imienin.

6. Zachęcamy do składania kandydatur do corocznej nagrody naszego Sanktuarium. Zgłoszenie kandydatury powinno zawierać uzasadnianie.

7. Już dziś zapraszamy we wtorek 19 czerwca na kolejną katechezę maryjną do Bazyliki. Temat spotkania: Czy Jezus miał braci i jaką żoną była Maryja czyli coś o dogmatach Maryjnych. Katechezę poprowadzi ks. Jacek Pędziwiatr.


Ogłoszenie szkolne:
Zebranie z rodzicami dzieci zapisanych na rok szkolny 2018/2019 do klasy pierwszej
w Szkole Podstawowej nr 28 w Bielsku-Białej odbędzie się 12 czerwca 2018 r.
o godz. 16.00 w szkolnej jadalni. (Dyrektor Szkoły mgr Jolanta Fajkis)

 

IX Niedziela Zwykła 3 VI 2018 r.

1. Dziś Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa połączone z procesją Eu-charystyczną o godz.17.45, w pozostałe dni do piątku włącznie po wieczornej Mszy połączone z procesją.

2. W tym tygodniu:
- we wtorek Msza wieczorna w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy spotkanie w domu parafialnym;
- spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po wieczornej Mszy św.;
- 7 czerwca pierwszy czwartek miesiąca i zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O 17.30 Godzina Święta, Msza wygradzająca NSPJ o 18.15. Po procesji błogosławieństwo wianków. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00.
- w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
- w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
3. W przyszłą niedzielę będziemy gościć siostrę misjonarkę, która będzie opowiadać o pracy misyjnej i zbierać ofiarę na cele misyjne.

4. Akcja Katolicka w przyszłą niedzielę zaprasza na ciasta domowego wypieku.

5. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na nocne czuwanie na Jasnej Górze, które nasza parafia będzie prowadzić z 14 na 15 czerwca. W programie udział w Apelu Jasnogórskim, modlitwa wspólna i w ciszy przed Cudownym Obrazem, Msza św. o północy. Wyjazd z Hałcnowa ok. 18.00 powrót ok. 4.00 rano. Zapisy w zakrystii. Z racji konieczności rezerwacji odpowiedniej ilości autobu-sów, prosimy o dokonanie zapisu, w miarę możliwości, w tym tygodniu.

6. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za pomoc w przygotowaniu pobytu w naszej parafii dzieci z Białorusi.

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszej parafianki śp. Elżbiety Handzlik. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

 

Niedziela Trójcy Przenajświętszej 27 V 2018 r.

1. Dziś na boisku przy kościele odbywa się Hałcnowski Dzień Sportu i Rajd Rowerowy. Dokładne informacje znajdują się na plakatach. Strat Rajdu o godz. 11.30, początek roz-grywek i zabaw na boisku o 13.30. W domu parafialnym można dokonać jeszcze zapisu na rajd i odebrać koszulki rajdowe.

2. Grupa charytatywna przy kościele zbiera dziś ofiarę na wypoczynek dzieci z Białorusi, która na początku czerwca przyjedzie do naszej parafii z siostrą Eucharią. Niech złożona ofiara będzie wyrazem naszej życzliwości i gościnności. Można także przekazać produkty żywnościowe. Informacje w Zakrystii.
3. Dziś i przez kolejne dni tygodnia Nabożeństwo Majowe o godz. 17.45. W czasie dzisiejszego nabożeństwa utwory ku czci Maryi będzie grał zespół kameralny. Wykaz nabożeństw majowych przy kapliczkach w Dniu Pańskim.

4. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. W tym dniu Msze św. odprawiane będą o godz. 6.15, 7.30, 9.15, po procesji ok. godz. 11.15 i o godz. 18.15. Po zakończeniu Mszy św. o godz. 9.15 wyruszy tra-dycyjna procesja ulicami: Siostry Małgorzaty Szewczyk, przez ogród Sióstr Serafitek, Su-charskiego i Wyzwolenia.. Mieszkańców prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji, natomiast Siostry Serafitki (I), Wspólnotę powstałą po seminarium odnowy wiary (II), społeczność szkoły 28 (III) oraz rodziców dzieci komunijnych (IV) - prosimy o przygotowanie ołtarzy. Elementy do dekoracji naszych domów można nabyć przy zakrystii kościoła. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci kl. III, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. oraz dziewczynki do sypania kwiatów. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy procesji. Przypominamy, że w Boże Ciało każdy katolik powinien uczestniczyć we Mszy św. Niech nasze uczestnictwo w Eucharystii i procesji będzie wyrazem naszej wiary i miłości do Jezusa Chrystusa.

5. Siostra Romana zaprasza wszystkie chętne dziewczynki do sypania kwiatów na próbę w poniedziałek i we wtorek o godz. 17.00 przy kościele.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św., w pierwszy piątek od godz. 17.30.
Ks. Proboszcz i ks. Michał odwiedzą chorych w pierwszy piątek od godz. 9.00. Ks. Jan i ks. Sławomir odwiedzą chorych w drugi piątek 8 czerwca. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.

7. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa w oktawie Bożego Ciała po Mszy wieczornej połączone z procesją.

8. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ w sobotę 2 czerwca o godz. 16.45 w domu parafialnym.

Z 14 na 15 czerwca nasza parafia będzie prowadzić nocne czuwanie na Jasnej Górze. W programie udział w Apelu Jasnogórskim, modlitwa wspólna i indywidualna przed Cudownym Obrazem, Msza św. o północy. Wyjazd z Hałcnowa ok. 18.00 powrót ok. 4.00 rano. Będzie to forma naszego przygotowania do Jubileuszu 25-lecia Koronacji Piety Hałcnowskiej, oraz szansa modlitwy w szczególnym miejscu wyjątkowej atmosferze. Zapraszamy całe grupy parafialne i indywidualne osoby. Zapisy w zakrystii.

 

Zesłanie Ducha Świętego 20 V 2018 r.

1. Dziś i przez wszystkie dni tygodnia Nabożeństwo Majowe o godz. 17.45. W przyszłą niedzielę w czasie nabożeństwa, na cześć Matki Bożej, będzie grał kwartet smyczkowy. Serdecznie zapraszamy.

2. Zapraszamy także do wspólnej modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych o godz. 19.30. Oto terminy i miejsca nabożeństw majowych:
21.05. ul. Zagrody - P. Holisz;
23.05. u Sióstr Serafitek;
24.05. ul. Wyzwolenia - P. Piątek, ul. 13 Zakrętów - P. Pysz;
26.05. ul. 13 Zakrętów - P. Janeczko.

3. W tym tygodniu:
- w poniedziałek 21 maja Święto Matki Kościoła, Msze św. o godz. 6.30, 9.15, 18.15.
W naszej Bazylice III Diecezjalna Pielgrzymka ludzi Chorych, Starszych
i Niepełnosprawnych. Msza św. o godz. 14.00 pod przewodnictwem ks. bp Piotra Gregera. Pół godziny przed Mszą okazja do spowiedzi. Serdecznie zapraszamy wszystkich ludzi chorych i starszych do tej szczególnej modlitwy.
Także w poniedziałek o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie dla chłopców klas III, którzy chcieliby zostać ministrantami.
- we wtorek 22 maja wspomnienie św. Rity z Casci. Błogosławieństwo róż po Mszy o godz. 6.30 i 18.15;
Także we wtorek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci w związku z organizacją Regionalnego Dnia Skupienia;
- w czwartek 24 maja Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
- w piątek 25 maja o godz. 18.00 rozpocznie się comiesięcznie Hałcnowskie Czuwanie.
W tym miesiącu czuwaniu przewodniczyć będą członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci, którzy o godz.12.00 rozpoczną Rejonowy Dzień Skupienia. Msza św. w ramach Czuwania o godz. 20.00.

- w sobotę 26 maja wspominamy św. Filipa Nerusza i obchodzimy Dzień Matki.
Pamiętajmy o naszych Mamach w modlitwie i codziennej postawie.
W tym dniu w Katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej ks. Bp Ordynariusz udzieli święceń prezbiteratu diakonom naszej diecezji. Pamiętajmy o kandydatach do święceń w naszych osobistych modlitwach.

4. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy, błogosławieństwo dzieci rocznych
o godz.10.30, prosimy o zgłaszanie dzieci w zakrystii. Chrzest o godz. 12.15, przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św.

5. Także w przyszłą niedzielę 27 maja odbędzie się na boisku przy kościele XXXIII Hałcnowski Dzień Sportu i Rajd Rowerowy. Dokładne informacje znajdują się na plakatach i stronie internetowej parafii. Zapisy na Rajd Rowerowy w domu parafialnym dzisiaj po każdej Mszy oraz w tygodniu po wieczornej Mszy św. Z racji konieczności druku właściwej wielkości i ilości koszulek rajdowych, prosimy o dokonanie zapisu najlepiej dziś do wieczora.

6. U ministrantów przed kościołem i w księgarence można nabyć nowy, majowy numer naszej parafialnej gazetki „W Moim Kościele”. Gorąco polecamy.

7. W dniach 3-10 czerwca w naszej Parafii będzie przebywać na wakacyjnym odpoczynku grupa dzieci z Sopoćkiń, z Białorusi wraz z naszą siostrą Eucharią. W niedzielę 27 maja, przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka na potrzeby związane z ich pobytem. Niech ta ofiara będzie wyrazem naszej życzliwości i gościnności. Można również przekazać produkty żywnościowe. Informacje w Zakrystii.

8. 31 maja będziemy obchodzić uroczystość Bożego Ciała. Tradycyjna procesja przejdzie ulicami Siostry Małgorzaty Szewczyk, przez ogród Sióstr Serafitek, Sucharskiego i Wyzwolenia. O przygotowanie ołtarzy prosimy Siostry, wspólnotę powstałą po Seminarium Odnowy Wiary, społeczność szkoły nr 28 oraz rodziców dzieci komunijnych. Już dziś zachęcamy parafian do udekorowania swoich domów. Elementy do dekoracji naszych domów można nabyć przy zakrystii kościoła.

Inne ogłoszenia:

• Społeczność Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku-Białej zaprasza uczniów kończących gimnazjum na dzień otwarty, który odbędzie się 24 maja, w czwartek, w godzinach od 8.30 do 14.00, w budynku przy ulicy Krasińskiego 17. Warto poznać tą szkołę, ponieważ prowadzi zajęcia na najwyższym poziomie edukacyjnym a uczniowie uzyskują znakomite wyniki. KTK uczy oraz wychowuje w duchu wartości katolickich.

• Zarząd Klubu HDK PCK przy naszej parafii, serdecznie dziękuje Krwiodawcom za podzielenie się swoim darem krwi w trakcie akcji, która odbyła się w dniu 13 maja. Czterdziestu trzech chętnych krwiodawców, przybyło w tym dniu do specjalistycznego ambulansu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach Odział Terenowy w Bielsku-Białej zaparkowanego przed Domem Pielgrzyma im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej - Hałcnowie. Ostatecznie krew oddały 27 osoby, dzięki którym Szpitale Bielska-Białej oraz powiatu bielskiego otrzymały do dyspozycji 12,150 litra bezcennej krwi.

 

Wniebowstąpienie Pańskie 13 V 2018 r.

1. Dziś członkowie Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta zbierają przed kościołem ofiarę do puszek na rzecz Kuchni Społecznej, która codziennie wydaje kilkaset gorących posiłków dla ludzi bezdomnych, samotnych oraz rodzin wielodzietnych.

2. Dziś także przy naszym kościele trwa Akcja Krwiodawstwa w godz. od 9.00
do 14.00, a Akcja Katolicka zaprasza na ciasta domowego wypieku do domu parafialnego.

3. Dziś i przez wszystkie dni tygodnia Nabożeństwo Majowe o godz. 17.45.

4. Zapraszamy także do wspólnej modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych o godz. 19.30. Terminy i miejsca nabożeństw znajdują się w Dniu Pańskim.

5. We wtorek 15 maja odbędzie się kolejna katecheza z cyklu „Wszystko o Maryi”. Temat katechezy: „Pocałunek w Złotej Bramie czyli legendy i podania o Maryi.” Katecheza, którą poprowadzi ks. Jacek Pędziwiatr, rozpocznie się o godz. 19.00. Wcześniej o 18.15 ks. Jacek odprawi Mszę św.

6. W czwartek o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. z okazji 50-lecia Hałcnowskiego Koła Polskiego Związku Emerytów i Rencistów.

7. W piątek 18 maja od godz. 16.45 rozpocznie się popołudnie skupienia dla wszystkich członków Róż Różańcowych z naszej parafii. W programie Różaniec, konferencja, nabożeństwo Majowe i Msza św.

8. Także w piątek 18 maja o godz. 18.15. Msza św. w intencji ks. Sławomira z okazji jego imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Solenizanta.
9. Apostolstwo Dobrej Śmierci przypomina, że coroczne sprzątanie wokół Kościoła przed Dniem Skupienia ADŚ, odbędzie 14 maja we wtorek o godz. 15.00. W razie niepogody sprzątanie odbędzie się 15 maja. Do tej szczególnej troski o piękno naszego sanktuarium Apostolstwo zaprasza wszystkich swoich członków i sympatyków.

10. Spotkanie Grupy Charytatywnej odbędzie się w środę po wieczornej Mszy św. w domu parafialnym.

11. W sobotę 19 maja odbędzie się spotkanie uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz.10.00 w Bazylice. Po południu o godz.14.00 Msza św. w intencji OSP Bielsko-Biała. Więcej informacji o obchodach Dnia Straża-ka w Dniu Pańskim. Msza wieczorna z obrzędem ustanowienia nowych lektorów.

12. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

13. U ministrantów przed kościołem i w księgarence można nabyć nowy, majowy numer naszej parafialnej gazetki „W Moim Kościele”. Gorąco polecamy.

14. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży Bierzmowanej za dar pieniężny złożony na cele naszego kościoła.

15. W minionym tygodniu zasadzono i rozłożono w donicach kwiaty wokół kościoła. W donicach znajdują się ostre wkłady chroniące kwiaty przed kunami. Prosimy opiekunów dzieci o uwagę, aby bawiące się dzieci nie skaleczyły się i nie wyrywały kwiatów. Bardzo prosimy także osoby używające ławki z ołtarza polowego, aby za każdy razem odniosły je na miejsce. Serdecznie dziękujemy Pani Wiesi i Pani Laurze za po-sadzenie kwiatów.

16. W Niedzielę 27 maja odbędzie się XXXIII Hałcnowski Dzień Sportu i Rajd Rowerowy. Więcej informacji W Dniu Pańskim. Zapisy na Rajd od środy w domu parafialnym po wieczornej Mszy św.

17. Zapraszamy na spotkanie modlitewne z dzieleniem się Słowem Bożym w każdą niedzielę o godz.19.15 do domu parafialnego.

18. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszej parafianki śp. Anny Adamus, polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

 

OGŁOSZENIE OSP HAŁCNÓW

Ochotnicza Straż Pożarna Hałcnów serdecznie zaprasza mieszkańców, rodziców wraz z dziećmi oraz młodzież w dniu 19.05.2018r. na obchody Dnia Strażaka, które odbędą się na parkingu obok Domu Kultury w Hałcnowie. Od godziny 16.30 planowane są pokazy strażackie takie jak 1. Gaszenie domku z drewna 2. Pokaz Ratownictwa technicznego 3. Pokazy ratownictwa medycznego. Dla dzieci przewidziano liczne atrakcje oraz konkursy. Jednocześnie gorąco prosimy by w dniu 18.05 od godziny 19.30 nie pozostawiać samochodów na parkingach obok Domu Kultury, z uwagi na fakt wyłączenia ich z ruchu w dniu 19.05.2018r. Serdecznie zapraszamy.

 

PARAFIALNO-SZKOLNY KLUB SPORTOWY „BESKIDY”
ZAPRASZA

27 MAJA 2018 R. NA PIKNIK SPORTOWO-REKREACYJNY
XXXIII HAŁCNOWSKI DZIEŃ SPORTU WIOSNA 2018 ,
KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ NA OGRODZIE PARAFIALNYM.

W programie liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych:
11:30 - HAŁCNOWSKI RAJD ROWEROWY,
13:30 - Uroczyste otwarcie.
· Finały meczy piłki nożnej SP kl. III-IV oraz V-VI.
· Turniej piłki nożnej Gim. LO i OPEN - zgłoszenia M. Mielnik tel. 693 162 555.
14:30 - Biegi przełajowe - kat. Przedszkolaki, SP kl. I-II, III-IV, V-VI Gim. oraz Bieg rodzinny.
14:30 - Gry i zabawy sportowe dla najmłodszych.
16:00 - Dekoracja zwycięzców.
Ponadto: - pokaz Freestyle Football (trików piłkarskich), dmuchane zjeżdżalnie, wata cukrowa, popcorn, gofry, czary z balonów i baniek mydlanych, malowanie twarzy…
W trakcie imprezy czynny będzie bufet z napojami i słodyczami
Zabezpieczenie medyczne „Służba Maltańska".
Udział w imprezie na własną odpowiedzialność.
Wsparcie finansowe: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Urząd Miejski w Bielsku-Białej, Stowarzyszenia Parafiada im. J. Kalasancjusza, Rada Osiedla Hałcnów

 

VI Niedziela Wielkanocna 6 V 2018 r.

1. Dziś nasza parafia przeżywa Uroczystość I Komunii św. Dzieci kl. III po raz pierwszy przyjmą Chrystusa do swoich serc podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 10.30.

2. Dziś i przez wszystkie dni tygodnia Nabożeństwo Majowe o 17.45.

3. Zapraszamy także do wspólnej modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych o godz. 19.30. W tym tygodniu majówki odbędą się: 7.05 Pn.: ul. 13 Zakrętów (dawniej P. Szatan);8.05 Wt. - ul. Pod Kasztanem (P. Włosińska); 9.05 Śr.: ul. Bystra (P. Piecha), ul. Janowicka P. Włoch), ul. Macierzanki (P. Gacek); 10.05. Cz.: ul. Grenady (P. Gwizdała), ul Janowicka (P. Rąba), ul. Wyzwolenia (P. Budzyna); 12.05 Sb.: ul. Wyzwolenia (rondo), ul 13 Zakrętów (P. Pociask); 13.05 Nd.: ul. Księży Las, ul Maślaków (P. Gumińscy), ul. Janowicka (P. Rapacz)

4. W tym tygodniu obchodzimy:
- we wtorek Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu o godz. 10.00 w Hałcnowskiej Bazylice ks. Bp Roman Pindel udzieli święceń diakonatu 8 akolitom naszego seminarium. Wśród nich jest nasz parafianin Maciej Dunat. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

- w środę po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego
- w piątek 11 maja Msza wieczorna w intencji ks. Stanisława Śmietany z okazji jego imienin.
- w sobotę 12 maja o godz. 10.30 ks. Bp Piotr Greger udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii.
Spotkania przygotowujące do uroczystości Bierzmowania dla wszystkich kandydatów: w poniedziałek i w środę o 16.30., próba generalna w piąteGaleria


Sanktuarium
Matki Bożej Bolesnej

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Nawiedzenia N.M.P.
43-344 Bielsko-Biała Hałcnów
ul. Wyzwolenia 336
tel. 33 81-07-250