DALSZE KORZYSTANIE Z WITRYNY OZNACZA ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW
COOKIES, ZGODNIE Z AKTUALNYMI USTAWIENIAMI PRZEGLĄDARKI. WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ W POLITYCE COOKIES
Wielka Tajemnica Wiary

Rok św. Jana Sarkandra

Parafia
Nawiedzenia N.M.P.
Parafia Nawiedzenia N.M.P.
Ogłoszenia

XV Niedziela Zwykła - 12 VII 2020 r.

1. Dziś Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego
wypieku.

2. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w tygodniu odprawiane są
o godz. 7.15 i 18.15. Z sakramentu spowiedzi św. można skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

3. W tym tygodniu:
- w poniedziałek, 13 lipca – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,
- w środę, 15 lipca – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,
- w czwartek, 16 lipca – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel,

4. W piątek, oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.

5. Wszystkim przeżywającym czas urlopów życzymy dobrego wypoczynku, oraz odnowienia sił fizycznych i duchowych.

6. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisławy Góra, Franciszki Suchoń
i Edwarda Dyczka. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.


Niedziela Hałcnowskiego Odpustu - 5 VII 2020 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy tradycyjny Odpust Hałcnowski. Sumie Odpustowej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie ks. Marek Gilski, znany krakowski mariolog, wykładowca Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo dzieci oraz matek oczekujących potomstwa. Nieszpory o godz. 17.45.

2. Także w dzisiejszą niedzielę obchodzimy Hałcnowski Dzień Sportu. Po Mszach o godz. 9.15, 10.30 i 12.00 zapraszamy do Ogrodu Parafialnego na kawę i ciastko. Więcej informacji o programie znajduje się na plakatach i stronie internetowej parafii.

3. Ksiądz biskup Ordynariusz minował ks. Sławomira Szczotkę administratorem Parafii w Oświęcimiu-Brzezince. Na jego miejsce - wikariusza w Hałcnowie - mianował ks. neoprezbitera Piotr Bułkę. Obu księżom życzymy Bożego błogosławieństwa w nowej pracy duszpasterskiej. Msza św. w czasie, której pragniemy podziękować ks. Sławomirowi za piękną posługę w naszej parafii, zostanie odprawiona 21 sierpnia o 18.15.

4. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w tygodniu odprawiane są o godz. 7.15 i 18.15. Spowiedź św. jest codziennie pół godziny przed Mszą św. w kaplicy Miłosierdzia.

5. W tym tygodniu:
- we wtorek Msza wieczorna w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci, po Mszy spotkanie w domu parafialnym,
- w środę wspomnienie św. Jana z Dukli,
- w sobotę święto św. Benedykta – patrona Europy.

6. W przyszłą niedzielę 12 lipca Akcja Katolicka zaprasza na ciasta domowego wypieku.

7. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na letni wypoczynek do Gib odbędzie się w poniedziałek po Mszy wieczornej w domu parafialnym.

8. W księgarence do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

9. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Juliana Rokowskiego. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

XIII Niedziela Zwykła – 28 VI 2020 r.

1. Dziś nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o 17.45, w dni powszednie litania
do Serca Pana Jezusa po Mszy wieczornej.

2. W okresie wakacji, od środy - 1 lipca Msze św. w tygodniu odprawiane będą rano o godz. 7.15; po południu o godz. 18.15. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.30 rano

(z wyjątkiem uroczystości i odpustu).

3. W poniedziałek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, a w piątek
święto świętego Tomasza Apostoła.

4. W czwartek 2 lipca tradycyjny Odpust Hałcnowski i 4 rocznica ogłoszenia na-szego kościoła Bazyliką. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 9.15 i 18.15. W czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna!

5. Niedzielne obchody Odpustu Hałcnowskiego odbędą się 5 lipca. Sumie Odpustowej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Marek Gilski, znany krakowski teolog i publicysta. Na sumę serdecznie zapraszamy poczty sztandarowe, dziewczynki do sypania kwiatów, przedstawicieli wszystkich wspólnot i organizacji parafii oraz dzielnicy. Przez całą niedzielę po każdej Mszy św. udzielać będziemy specjalnego błogosławieństwa dzieciom oraz matkom oczekującym potomstwa. Jeszcze raz zwracamy uwagę, że w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy o 12.15, tylko o 12.00!

6. W przyszłą niedzielę, 5 lipca odbędzie się także Hałcnowski Dzień Sportu. Po Mszach św. o godz. 9:15, 10:30 i 12:00 zapraszamy do Ogrodu Parafialnego na kawę i ciastko.

7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta od 17.30, Msza wynagradzająca NSPJ o godz. 18.15, po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. Spowiedź co-dziennie pól godziny przed każdą Mszą Św., w pierwszy piątek od 17.30.

8. Do chorych z racji Odpustu parafialnego i pierwszego piątku miesiąca udamy się w najbliższy piątek 3 lipca od godz. 8.30. Wszystkich chorych, których pragną odwiedzin księdza, prosimy zgłosić w zakrystii.

9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę 30 czerwca na Górę św. Anny.
Wyjazd o godz. 7:00 z parkingu przed Domem Kultury. Zapisy w zakrystii.

10. Spotkanie dla rodziców i dzieci, które wyjeżdżają na obóz sportowy do Jastarni, odbędzie się w poniedziałek 29 czerwca po Mszy św. wieczornej (około godz.19:00) w domu parafialnym.

11. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ w sobotę o godz. 16.45.

 

XII Niedziela Zwykła – 21 VI 2020 r.

1. Dziś nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o 17.45, w dni powszednie litania do Serca Pana Jezusa po Mszy wieczornej. Dziś po wieczornej Mszy św. adoracja Naj-świętszego Sakramentu do godz. 21.00. Modlitwy poprowadzi wspólnota Samuel.

2. W środę Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msza św. w intencji
ks. Jana z okazji jego imienin o 18.15. Po Mszy zapraszamy do domu parafialnego na spotkanie Kręgu Biblijnego.

3. Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do wspólnej modlitwy, w czasie której będziemy dziękować Bogu za kończący się rok szkolny i prosić o błogosławieństwo na czas wakacji. Msza św. z okazji zakończenia roku szkol-nego dla klas I-III w czwartek o godz. 8.00, dla klas IV-VIII o 18.15. Młodzież szkół ponadpodstawowych zapraszamy na Mszę w piątek o godz. 7.15.
Spowiedź w dni powszednie codziennie pół godziny przed Mszą w kaplicy Miłosierdzia.

4. W piątek zapraszamy na kolejne Hałcnowskie Czuwanie. Modlitwy w czasie tego czerwcowego czuwania będą prowadzić parafianie parafii św. Małgorzaty i św. Pawła Apostoła z Bielska-Białej. Mszę o godz. 20.00 celebrować będą tego-roczni Neoprezbiterzy pod przewodnictwem ks. bp Piotr Gregera. Początek czu-wania o 18.00, w programie Droga Krzyżowa, Różaniec. Spowiedź od 18.00. W cza-sie czuwania będziemy modlić się o obecność Jezusa w życiu dzieci i młodzieży

5. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 10.30 błogosławieństwo dzieci rocznych.

6. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę na Jasną Górę 27 czerwca i na Górę św. Anny 30 czerwca. Zapisy w zakrystii. Dokładne informacje w Dniu Pańskim.

7. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Czesława Nycza i Krzysztofa Czekańskiego. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

XI Niedziela Zwykła – 14 VI 2020 r.

1. Dziś Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

2. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa z procesją eucharystyczną dziś o 17.45. W dni powszednie procesja eucharystyczna z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy św.

3. W najbliższy wtorek 16 czerwca o godz. 19.00 zapraszamy do Bazyliki na spotkanie z ks. Przemysławem Sawą - znanym duszpasterzem, misjonarzem miłosierdzia, egzorcystą i założycielem Szkoły Ewangelizacji. Wygłosi on o godz. 19.00 katechezę: Duch Święty siłą odnowy Kościoła w nauczaniu Św. Jana Pawła II. Katechezę poprzedzi Msza św. o 18.15.

4. W środę wspomnienie św. Brata Alberta.

5. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po procesji błogosławieństwo wianków.

6. W piątek 19 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
W czasie Mszy o godz. 18.15 pragniemy podziękować Panu Bogu za tegoroczny rok formacyjny. Na Mszę wieczorną zapraszamy wszystkie wspólnoty parafialne. Będziemy modlić się także w intencji ks. Proboszcza z okazji zbliżających się imienin. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. W przyszłą niedzielę 21 czerwca, po Mszy wieczornej, wspólnota Samuel poprowadzi adorację Najświętszego Sakramentu.

8. Z racji odwołania wrześniowej pielgrzymki do Włoch, w zakrystii kościoła można odebrać wpłaconą zaliczkę.

9. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i godnego przeżycia uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję także tym, którzy wykonali różne prace porządkujące i upiększające teren wokół naszego sanktuarium. W ostatnim czasie rozszerzono chodnik prowadzący do kościoła od strony boiska, naprawiono instalację do ołtarza polowego, posadzono nowe krzewy.

10. W księgarence i przed kościołem można nabyć miesięcznik parafialny „W moim Kościele”.

Niedziela Trójcy Świętej – 7 VI 2020 r.

1. Dziś nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o 17.45. W dni powszednie śpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy św.
2. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. W tym roku z racji trwającej epidemii nasze świętowanie będzie mia-ło trochę inną formę. Msze św. odprawiane będą o godz. 6.15, 7.30, 9.15, ok. 11.00 po procesji i 18.15. Po Mszy św. o godz. 9.15 wyruszy procesja eucharystyczna wokół kościoła. W czterech miejscach placu kościelnego odczytamy Ewangelię, zaśpiewamy pieśń i pobłogosławimy mieszkańców parafii. W czasie procesji z racji trudności w zachowaniu bezpiecznych odległości, obowiązują maseczki. Procesja eucharystyczna wokół kościoła będzie także po południu w czasie nabożeństwa do Serca Pana Jezusa o 17.45. W tym dniu będzie także możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w ci-szy od godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich do uczczenia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie przez udział we Mszy św., procesji czy adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele. Starajmy się wszyscy na tę Uroczystość udekorować nasze domy. Nich bę-dzie to wyrazem naszej miłości i wdzięczności wobec Jezusa, znakiem naszej wiary w Jego obecność w Najświętszym Sakramencie. Symbole eucharystyczne można kupić w księgarence i przy zakrystii kościoła.

3. W czasie oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna będzie po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy na nią dzieci do sypania kwiatów.

4. W przyszłą niedzielę Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

5. Przypominamy, że w kościele we Mszy św. może uczestniczyć nielimitowana ilość osób. Obowiązuje jednak zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie bezpiecznych odległo-ści. Starajmy się zachować możliwe odstępy zajmując miejsca w całym kościele, także w górnej kaplicy, w razie potrzeby także ławki przy kościele. Z racji bezpieczeństwa za-lecane jest dalsze przyjmowanie Komunii Świętej na rękę. Osoby, które pragną mimo wszystko przyjąć Komunię do ust, proszone są o przystępowanie na końcu procesji ko-munijnej. W niedzielę i święta osoby, które pragną przyjąć Komunię do ust mogą po-dejść także do drugiego księdza, który rozdaje Komunię z przodu bliżej chrzcielnicy.

6. Już dziś zapraszamy we wtorek 16 czerwca o godz. 19.00 na katechezę ks. Przemysława Sawy: „Ducha Święty siłą odnowy Kościoła w nauczaniu Św. Jana Pawła II”

7. Po trzymiesięcznej przerwie ukazał się nasz parafialny miesięcznik „W MOIM KOŚCIELE”. W całości jest on poświęcony Eucharystii. Czytając najnowszy numer poznamy historię przyjmowania Komunii Świętej, zastanowimy się co robić, aby w naszych lękach i przyzwyczajeniach nie zagubić Jezusa, znajdziemy odpowiedź na nasze niepokoje o godne przyjmowanie Ciała Pańskiego oraz prostą instrukcję jak właściwie i pobożnie przyjmować Komunię Św. na rękę. Miesięcznik jest do dostania w księgarence i u ministrantów przed kościołem.

8. W Dniu Pańskim znajdują się ogłoszenia Hałcnowskiego Koła Emerytów.


Zesłanie Ducha Świętego – 31 V 2020 r.

1. Dziś nasza parafia przeżywa uroczystość prymicyjną. Nasz parafianin Maciej Dunat, który wczoraj przyjął święcenia kapłańskie odprawi swoją pierwszą Mszę o godz.13.30. W przyszłą niedzielę w czasie wszystkich Mszy wygłosi kazanie i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.

2. Dziś ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 17.45

3. Przez cały czerwiec będziemy śpiewać litanię do Najświętszego Serca Pana  Jezusa po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o 17.45
4. W tym tygodniu:
- jutro w poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła,
   Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 9.15, 18.15.

- we wtorek Msza wieczorna w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci, po Mszy
  spotkanie w domu parafialnym.
- w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. Zgodnie z nowymi zasadami epidemiologicznymi od 30 maja w kościele we Mszy św. może uczestniczyć nielimitowana ilość osób. Obowiązuje jednak zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie bezpiecznych odległości. Cieszymy się, że powoli wracamy do normalnego życia religijnego. Od przyszłej niedzieli rezygnujemy z podziału na rejony naszej parafii. Zapraszamy na Mszę św. wszystkich, z wyjątkiem ludzi w starszym wieku, osłabionych i chorych. Starajmy się zachować możliwe odstępy zajmując miejsca w całym kościele, tak-że w górnej kaplicy, a w razie potrzeby także ławki przy kościele. Przypominamy, że Msza wieczorna w sobotę jest już Mszą niedzielną. Z racji bezpieczeństwa zalecane jest dalsze przyjmowanie Komunii Świętej na rękę. Osoby, które pragną mimo wszystko przyjąć Komunię do ust, proszone są o przystę-powaniu na końcu procesji komunijnej.

6. W czerwcu Chrzest Święty będzie udzielany w czasie dodatkowej Mszy św. w sobotę 13 czerwca o godz. 17.00. Prosimy o zgłaszanie dzieci do Chrztu w kancelarii parafialnej

7. Od dzisiejszej niedzieli czynna jest księgarenka przy kościele, gdzie można kupić prasę katolicką, książki i dewocjonalia. Przy zakrystii można kupić symbole eucharystyczne, które mogą być piękną ozdobą naszych domów i świadectwem wiary z okazji zbliżającej się Uroczystości Bożego Ciała.

8. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Andrzeja Ogórka. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

 

Wnibowstąpienie Pańskie 24.05.2020

1. Nabożeństwa Majowe z Nowenną do Ducha Świętego codziennie o godz. 17.45. We wtorek 26 maja w sposób szczególny będziemy modlić się za wszystkie Mamy.

2. W najbliższy piątek odbędzie się majowe Czuwanie Hałcnowskie, w czasie, którego będziemy modlić się o miejsce dla Chrystusa w naszym codziennym życiu i w godzinę śmierci. Czuwanie poprowadzi parafia św. Franciszka z Asyżu z Wapienicy. Rozpocznie się ono o godz. 18.00. W programie Droga Krzyżowa, Różaniec i Litania Loretańska. O godz. 20.00 zostanie odprawiona Msza św. Intencje za żywych i zmarłych można składać w zakrystii kościoła. Z racji Czuwania w tym dniu nie będzie nabożeństwa majowego o 17.45.

3. W najbliższą sobotę nasz parafianin Maciej Dunat przyjmie święcenia kapłańskie, a w niedzielę 31 maja o godz. 13.30 odprawi Mszę Prymicyjną. Z racji ograniczonej ilości miejsc w kościele na Mszę prymicyjną zapraszamy rodzinę i gości zaproszonych przez Prymicjanta. W pierwszą niedzielę czerwca, ksiądz Prymicjant na wszystkich Mszach, wygłosi kazanie i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.

4. Także w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W wigilię tej uroczystości w sobotę 30 maja zapraszamy parafian i gości do bazyliki na szczególne nabożeństwo, w czasie którego modlić się będziemy o moc Ducha Świętego dla każdego z nas. To modlitewne czuwanie rozpocznie się po wieczornej Mszy św. ok. godz. 19.00, a zakończy Mszą św. o godz. 21.00. W czasie czuwania będziemy modlić się śpiewem i zanosić do Boga zgłaszane intencje. Wysłuchamy także krótkich rozważań na temat sposobów otwierania się na światło i moc Ducha Świętego. Całość nabożeństwa będzie animować wspólnota „Samuel”.

5. Z racji zwiększonej ilości osób, które mogą przebywać w kościele, miejsc także przed kościołem, na najbliższą niedzielę zapraszamy parafian rejonu 3 i 4. Przypominamy, że Msza wieczorna w sobotę o godz. 18.00 i 21.00 jest Mszą Wigilii Zesłania Ducha Świętego. Równocześnie przypominamy o zachowywanie w kościele i na zewnątrz właściwych odstępów i zakrywania nosa i ust maseczką. W kościele znajduje się żel antybakteryjny, który warto użyć po wejściu do kościoła i przed Komunią Świętą.

6. Zgodnie ze wskazówkami duszpasterskimi na czas epidemii, zachęcamy do przyjmowania Komunii Świętej na rękę. Przypominamy, że Komunię przyjmujemy na lewą rękę, a następnie prawą podajemy ją sobie do ust. Komunię spożywamy przed kapłanem. Jest to forma, która najmniej naraża innych na zakażenie i pozwala z szacunkiem przyjąć Jezusa do swojego serca. Osoby, które mimo wszystko, pragną przyjąć Komunię Świętą do ust, prosimy, aby ustawiały się na końcu procesji komunijnej. Zgodnie z zasadami sanitarno-duszpasterskimi po Komunii podanej do ust, wskazane jest każdorazowe obmycie rąk przez szafarza.

7. Przypominamy, że Spowiedź w tygodniu odbywa się pół godziny przed każdą Mszą św. w kaplicy Miłosierdzia, w razie większej ilości ludzi także w starej zakrystii, w niedzielę 15 minut przed Mszą w starej zakrystii.

8. Od poniedziałku możliwa jest posługa sakramentalna wobec chorych z zachowaniem reżimu sanitarnego. Osoby, które chciałyby takiej posługi księdza, prosimy zgłaszać w zakrystii lub zgłosić danemu księdzu. Odwiedziny będą w określonym indywidualnie terminie.

9. W zakrystii kościoła można kupić najnowszy numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

VI Niedziela Wielkanocna 17.05.2020

100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II

1. Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 17.45.

2. Dziś po wieczornej Mszy św. serdecznie zapraszamy do bazyliki na koncert z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, wystąpią muzycy i wokaliści z Bielska-Białej, usłyszymy także słowa Ojca Świętego.

3. Jutro z racji urodzin Papieża o godz. 17.00 zabrzmią dzwony naszej bazyliki i zostanie odczytany opis Jego narodzin. Następnie zostanie wypuszczonych w niebo 100 balonów z cytatami św. Jana Pawła II. Wokół Bazyliki zapalonych zostanie ponad 100 zniczy. O 17.45 rozpoczniemy nabożeństwo majowe w czasie, którego odmówimy papieski akt oddania narodu polskiego pod opiekę Maryi. O 18.15 pod przewodnictwem bp Piotr Gregera zostanie odprawiona Msza dziękczynna za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w świętowaniu narodzin Papieża. Całość uroczystości będzie transmitowana przez internet.

4. Przy wejściu do kościoła znajdują się piękne pamiątki przeżywanego jubileuszu oraz Dzień Pański. Bardzo prosimy o zabranie ich dla siebie, rodziny i znajomych.

5. W najbliższy wtorek 19 maja 2020 r. zapraszamy na katechezę ks. prof. Jana Machniaka „TOTUS TUUS - maryjny rys modlitwy św. Jana Pawła II". Początek o 19.00. Po katechezie będzie można kupić wyjątkowy album ze zdjęciami Adam Bujaka.

6. Od dziś w naszym kościele może przebywać jednocześnie 60 osób. Oznaczone miejsca można zajmować w głównym kościele, w kaplicy miłosierdzia oraz w kaplicy na chórze. Dodatkowo na zewnątrz kościoła wystawiane są także ławki ze specjalnym oznaczeniem miejsc do zajmowania. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę niedzielną mieszkańców rejonu 2. Przypominamy, że w kościele można przebywać tylko w maseczkach.

7. Przypominamy, że Spowiedź w tygodniu odbywa się pół godziny przed każdą Mszą św. w kaplicy Miłosierdzia, w razie większej ilości ludzi także w starej zakrystii, w niedzielę 15 minut przed Mszą w starej zakrystii.

8. W przedniej i tylnej części kościoła ustawione są koszyki, do których można w niedzielę i dni powszednie składać ofiarę na utrzymanie kościoła i parafii. Za wszystkie składane i przekazywane ofiary składamy serdeczne podziękowanie.

9. W zakrystii kościoła można kupić najnowszy, jubileuszowy numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.

10. Na stronie internetowej i facebookowej parafii można oglądnąć ciekawy filmik przedstawiający prace dzieci i młodzieży, wykonane z okazji 100-lecia urodzin Papieża. Zachęcamy także do przesyłania podziękowań za życie św. Jana Pawła II oraz osobistych zdjęć z Papieżem.

11. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Doroty Czernek i Krystyny Flagi, w czwartek odbędzie się pogrzeb śp. Janusza Gruszeczki polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

V Niedziela Wielkanocna 10 V 2020

1. Dziś w ambulansie przy kościele odbywa się Akcja Krwiodawstwa.

2. Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 17.45. Zapraszamy także do słuchania maryjnych rozważań, które umieszczane są na stronie internetowej parafii.

3. W środę wspomnienie MB Fatimskiej. W tym dniu o godz. 19.00 zapraszamy na ko-lejne, wirtualne spotkanie Kręgu Biblijnego. Osoby, które chciałyby wziąć w nim udział, proszone są o zainstalowanie programu webex i zgłoszenie swego udziału na adres parafii parafiahalcnow@wp.pl

4. W piątek 15 maja o godz. 18.15 Msza św z okazji imienin ks. Sławomira, a w niedzielę 17 maja o godz. 9.15 Msza św z okazji 30 rocznicy kapłaństwa ks. Proboszcza.

5. W sobotę Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika

6. W poniedziałek 18 maja będziemy obchodzić 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. W najbliższym tygodniu w czasie Mszy wieczornych będziemy przypominać sobie najważniejsze słowa Ojca Św. oraz będziemy się modlić przez Jego wstawiennictwo. W niedzielę 17 maja o godz. 19.00 odbędzie się w naszej Bazylice koncert upamiętniający św. Jana Pawła II. Dokładny program obchodów 100 rocznicy urodzin Papieża oraz tekst nowenny znajduje się na stronie internetowej parafii i w Dniu Pańskim.

7. Przypominamy, że Spowiedź w tygodniu odbywa się pół godziny przed każdą Mszą św, w kaplicy Miłosierdzia, w niedzielę 15 minut przed Mszą w starej zakrystii.

8. W przedniej i tylnej części kościoła ustawione są koszyki, do których można w nie-dzielę i dni powszednie składać ofiarę na utrzymanie kościoła i parafii. Za wszystkie składane i przekazywane ofiary składamy serdeczne podziękowanie.

9. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę niedzielną mieszkańców rejonu 1. Przypominamy, że w naszym kościele może przebywać jednocześnie 40 osób, na zewnątrz kościoła wystawiane są także ławki ze specjalnym oznaczeniem miejsc do zajmowania.

10. Już dziś zapraszamy do Bazyliki we wtorek 19 maja 2020 r. na katechezę ks. prof. Jana Machniaka „TOTUS TUUS - maryjny rys modlitwy św. Jana Pawła. Początek o 19.00.

11. Z racji trwającej epidemii Pierwsza Komunia Św. i Bierzmowanie zostały przeniesione na czas powakacyjny.

12. Pragniemy także przekazać radosną wiadomość, że nasz parafianin Maciej Dunat 30 maja przyjmie święcenia kapłańskie, a dzień później odprawi w naszym kościele Mszę prymicyjną.

13. W zakrystii kościoła można kupić najnowszy numer „Gościa Niedzielnego:, „Niedzieli” oraz czasopismo „Miłujcie się”. Bardzo prosimy także o zabranie z kościoła „Dnia Pańskiego” i przekazanie osobom, które nie mogą uczestniczyć we Mszy św.

14. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb † Ireneusza Gładkiego, polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

IV Niedziela Wielkanocna 3 V 2020

1. Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 17.45.

2. W poniedziałek wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków, pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

3. We wtorek Msza wieczorna za żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.

4. W środę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

5. W czwartek wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków, pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

6. 7 maja z racji pierwszego czwartku miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy po Koronce do Bożego Miłosierdzia i po Mszy wieczornej do godz. 20.00.

7. W piatek Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika głównego Patrona Polski. W tym dniu Msza wieczorna w intencji ks. Stanisława Śmietanę. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. Przypominamy, że Spowiedź w tygodniu odbywa się pół godziny przed każdą Mszą św, w kaplicy Miłosierdzia, w niedzielę 15 minut przed Mszą w starej zakrystii.

9. Przypominamy, że w obecnej sytuacji w trakcie Mszy nie jest zbierana składka. W przedniej i tylnej części kościoła ustawione są koszyki, do których można składać ofiarę na utrzymanie kościoła i parafii. Za wszystkie składane i przelewany ofiary składamy serdeczne podziękowanie.

10. W przyszłą niedzielę 10 maja w ambulansie przy kościele, zostanie przeprowadzona Akcja Krwiodawstwa. W Dniu Pańskim znajduje się szczegółowa informacja na temat oddawania krwi w czasach pandemii koronawirusa.

11. W zakrystii kościoła można kupić Gościa Niedzielnego, w nim między innymi ciekawy artykuł o właściwej i niewłaściwej pobożności maryjnej.

12. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb † Lecha Knapika polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

Ogłoszenia: Czwartek 30.04.2020


1. Jutro 1 maja wypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w naszym kościele pół godziny przed ranną Mszą św. i od 17.30 po południu. Spowiedź odbywać się będzie w kaplicy Bożego Miłosierdzia i dodatkowo w starej zakrystii.
2. Jutro rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Odbywać się one będą w naszym kościele o 17.45.
3. Biskup Roman Pindel na piątek 1 maja udzielił dyspensy wiernym przebywającym na terenie diecezji od obowiązku powstrzymywania się od spożywania pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru piątku. Jednocześnie zachęca do podjęcia innej formy pokuty, zwłaszcza praktykowania uczynków miłości i pobożności.
4. Także jutro w ramach trwającego Tygodnia Biblijnego zapraszamy o 19.00 na nabożeństwo Drogi Światła.
5. Przypominamy, że Uroczystość Królowej Polski została w tym roku przeniesiona na sobotę 2 maja. W tym dniu Msze w naszym kościele będą odprawiane jak w niedzielę. W sobotę do uczestnictwa we Mszy św. zapraszamy mieszkańców 2 części parafii tj. parafian mieszkających w pasie terenu od prawej strony ul. Wyzwolenia w kierunku B-B do lewej strony ul. Hałcnowskiej.
6. Papież Franciszek napisał krótki list do wiernych, w którym zachęca do odmawiania w maju, modlitwy różańcowej w naszych domach.

 

III Niedziela Wielkanocna 26 IV 2020

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy XII Tydzień Biblijny. Ma on pomóc nam na nowo uświadomić sobie niezastąpioną rolę Pisma Świętego w rozwoju naszej wiary i zachęcić do osobistego czytania Biblii. Dziś w ramach Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego o godz. 15.30 rozpocznie się z Bazyliki transmisja czytania Ewangelii św. Mateusza. W tym wydarzeniu swój udział zgłosił między innymi ks Biskup Ordynariusz, ks. Biskup pomocniczy, Prezydent Bielska, oraz parlamentarzysta z naszego miasta. Serdecznie zapraszamy wszystkich na tę wyjątkową transmisję internetową.
2. W ramach tygodnia biblijnego codziennie w czasie Mszy wieczornej, poszczególni księża z naszej parafii poprowadzą rozważania oparte na zdaniu z Pisma Świętego, które umieścili na obrazku prymicyjnym. Na stronie internetowej i facebookowej będziemy mogli wysłuchać nagrań naszej parafianki, która opowie jak pobyt w Ziemi Świętej pomaga człowiekowi w lekturze i rozumieniu Pisma Świętego. W środę o godz. 20.00 zapraszamy na wirtualne spotkanie Kręgu Biblijnego. Osoby, które chciałyby wziąć w nim udział proszone są o zainstalowanie programu webex i zgłoszenie swego udziału na adres parafii parafiahalcnow@wp.pl W piątek po Mszy wieczornej zapraszamy na nabożeństwo Drogi Światła.

3. W związku z ograniczoną możliwością uczestnictwa we Mszy św., na stronie internetowej i facebookowej naszej parafii, umieściliśmy zasady dotyczące niedzielnego uczestnictwa w Eucharystii w Bazylice. Bardzo prosimy o zapoznanie się z nimi i przekazanie ich osobom, które nie korzystają z Internetu.

4. Ponieważ w naszym kościele w chwili obecnej może być obecnych jednocześnie 40 osób, zaproponowaliśmy, aby w jedną niedzielę uczestniczyli przedstawiciele 1 ćwiartki naszej parafii oraz osoby, które są związane z intencją Mszy św. W każdą kolejną niedzielę i święto zapraszani będą przedstawiciele kolejnej części. I tak na sobotę w uroczystość NMP Królowej Polski zapraszamy mieszkańców 2 części czyli parafian mieszkających w pasie terenu od prawej strony ul. Wyzwolenia w kierunku B-B do lewej strony ul. Hałcnowskiej, a w niedzielę 3 maja 3 części.
Jest to propozycja na chwilę obecną. Będzie on weryfikowana w zależności od sytuacji.

5. W kościele można zajmować tylko miejsca oznaczone białą kartką, które gwarantują zachowanie bezpiecznej odległości od innej osoby. Uczestnictwo we Mszy jest możliwe tylko w maseczce zasłaniającej usta i nos, które ściągamy tylko na moment przyjęcia Komunii św.

6. Bardzo tez prosimy o przyjmowanie Komunii Św na rękę. Przyjmowanie ze czcią Komunii Świętej na rękę, w żaden sposób nie ubliża Panu Jezusowi, a sprawia, że w tych trudnych czasach, zachowując wszystkie zasady bezpieczeństwa, możemy zjednoczyć się z Nim sakramentalnie. Na stronie parafialnej znajduję się instrukcja i filmik jak poprawnie przyjmować Komunię św. na rękę.

7. Spowiedź odbywa się pół godziny przed każdą Mszą św, w tygodniu w kaplicy Miłosierdzia, a w niedzielę w starej zakrystii.

8. W obecnej sytuacji w trakcie Mszy nie jest zbierana składka. W przedniej i tylnej części kościoła ustawione są koszyki do których można składać ofiarę na utrzymanie kościoła i parafii. Za wszystkie składane i przelewany ofiary składamy serdeczne podziękowanie.

9. W piątek rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe w naszym kościele. Obywać się one będą o godz. 17.45. W związku z zakazem publicznych zgromadzeń nie są możliwe w tym roku majówki przy krzyżach i kapliczkach. Zachęcamy do śpiewania litanii i pieśni maryjnych w naszych rodzinach oraz do udziału w nabożeństwie dzięki transmisji internetowej. Jest także możliwy udział w majówce w kościele, z zachowaniem znanych zasad bezpieczeństwa.

10. Informujemy, że w tym roku Uroczystość Królowej Polski została przeniesiona na sobotę 2 maja. W tym dniu Msze św. w naszej bazylice będą odprawiane jak w niedzielę.

11. Jak informowaliśmy przed świętami, byliśmy zmuszeni w minionym tygodniu usunąć stare lipy przy kościele, które stanowiły wielkie zagrożenie dla ludzi i kościoła. Zdjęcia, które zostały umieszczone na stronie facebookowej i internetowej parafii, pokazują wyraźnie, że była to ostania chwila, którą trzeba było wykorzystać, aby nie doszło do tragedii. Na miejsce starych lip zostały posadzone nowe. Planowane jest także poszerzenie dojścia do kościoła od strony parkingu. Zostanie w ten sposób spełniony wymóg przepisów przeciwpożarowych oraz ułatwi dojście do kościoła większej ilości ludzi.

12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisławy Mordak, polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

 

Niedziela Bożego Miłosierdzia 19 IV 2020 r.

1. Dziś o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia o powstrzymanie epidemii, o 19.00 Różaniec. W tym tygodniu zostają utrzymane nabożeństwa modlitewne o 19.00.

 

2. We wtorek 21 kwietnia po Mszy wieczornej zapraszamy na transmisję internetową katechezy ks. prof. Andrzeja Witko „Św. Jan Paweł II Papież Miłosierdzia”, początek o godz. 19.00.

 

3. W czwartek Uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, głównego Patrona Polski.

 

4. W piątek 24 kwietnia w naszym kościele odbędzie się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Także w piątek odbędzie się pierwsze tegoroczne Hałcnowskie Czuwanie. Z racji panującej epidemii będzie ono miało trochę inną formę. Czuwanie rozpocznie się o 17.30 modlitwą różańcową, o 18.15 zostanie odprawiona Msza św., po niej  przeżyjemy nabożeństwo Drogi Światła. Mszy św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Piotr Borgosz proboszcz parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka z os. Karpackiego. Przed Mszą w zakrystii, oraz telefonicznie lub meilowo można zgłosić intencje za żywych i zmarłych, które polecać będziemy wstawiennictwu Matki Bożej. W czasie czuwania będziemy prosić Boga o powstrzymanie epidemii oraz o stałe miejsce Jezusa w naszych sercach i sumieniach. Z racji ograniczeń epidemiologicznych na Czuwanie zapraszamy jedynie przedstawicieli poszczególnych wspólnot parafialnych. Wszystkich innych zapraszamy do udziału w modlitwie przez transmisję internetową.

 

5. W sobotę obchodzimy święto św. Marka Ewangelisty.

6. W niedzielę 26 kwietnia będziemy przezywać IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego i rozpoczniemy Tydzień Biblijny. O godz. 15.30 rozpoczniemy maraton biblijny w czasie którego przeczytamy Ewangelię według Św. Marka. Udział w maratonie w sposób wirtualny zgłosił także ks biskup Ordynariusz.

 

7. Nowe zasady duszpasterskie bezpiecznego przebywania w kościele.
a) Od 20 kwietnia 2020 roku do odwołania w kościele w Hałcnowie może przebywać jednocześnie 40 osób.
b) W kościele zajmujemy miejsce oznaczone białą kartką.
c) Bezwzględnie wchodząc do kościoła i przebywając w nim należy mieć ubraną maseczkę zakrywającą usta i nos.
d) Warto też przed Komunią św. przemyć ręce płynem antybakteryjnym, który znajduje się pod chórem.

 

8. Ks. Biskup informuje, że nadal obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej dla wszystkich mieszkańców diecezji oraz przebywających na jej terenie, a także możliwość pojednania z Bogiem poprzez wzbudzenie aktu żalu doskonałego. Istnieje też możliwość spowiedzi świętej. Spowiedź odbywać się będzie w kaplicy Jezusa Miłosiernego i starej zakrystii 30 minut przed Mszą ranną i wieczorną. Na spowiedź umówić się można także telefonicznie. Naturalnie w czasie spowiedzi obowiązują maseczki.

 

9. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone za baranki i paschaliki Caritas. Zebrano 1688 zł. W całości suma zostanie przeznaczona dla najbardziej potrzebujących.10. Dziękujemy za wszelkie wyrazy duchowej więzi: dobre słowa, modlitwę, przelewane na konto ofiary. W każdą środę wieczorem sprawujemy Mszę św w intencji wszystkich parafian i dobroczyńców.

 

11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jerzego Pyki i Heleny Maliny, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

Niedziela Wielkanocna 12 IV 2020

1. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy mimo panujących ograniczeń i trudności pomogli nam przeżyć Triduum Paschalne Jezusa Chrystusa. Dziękuję księżom za głoszone kazania i prowadzone modlitwy, dziękuję panu organiście, jego piękna gra i śpiew pomagają nam lepiej chwalić Boga oraz są radością dla naszych serc. Dziękuję klerykowi, pani kościelnej i siostrze Zefirynie. Panu Zbyszkowi za to, że robił i robi wszystko, aby transmisja z naszej Bazyliki była technicznie dobra i atrakcyjna. Wyrażam wdzięczność także panu Andrzejowi i ks. Sławomirowi za prowadzenie strony facebookowej, tak ważnego środka informacji w obecnej sytuacji. Pani Małgosi za pisane rozważania. Panu Adamowi za pieknie zrealzowane zyczenia. Dziękuję tym, którzy dbali w tym czasie o czystość i bezpieczeństwo kościoła. Dziękuję parafianom, gościom, wszystkim, którzy uczestniczyli w Triduum Paschalnym dzięki transmisji internetowej. Dziękuję za tworzenie prawdziwej wspólnoty wiary, która jest mocniejsza niż wszelkie granice i trudności.

 

2. Dziś Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00., Nieszpory o godz. 17.45. Także dzisiaj o godz. 16.45 będziemy mieli możliwości wysłuchania Koncertu Wielkanocnego, w wykonaniu naszej scholi i bielskich muzyków. Koncert ten odbył się rok temu w naszej Bazylice. Zostanie on wyemitowany także w poniedziałek wielkanocny o godz. 19.00.

3. Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. tak, jak w każdą niedzielę.

 

4. Codziennie o godz. 15.00 będzie odmawiana w naszym kościele Koronka i nowenna do Bożego Miłosierdzia.

 

5. Pragniemy przypomnieć, że zostało utrzymane rozporządzenie ks. Biskupa, mówiące, że we Mszy mogą uczestniczyć tylko osoby, które zamówiły wcześniej intencję Mszy św. Nadal też obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy. Kościół jest w ciągu dnia otwarty, ale bardzo prosimy o przestrzeganie wskazania, że w kościele może jednocześnie przebywać tylko 5 osób. Moi drodzy, wszyscy tęsknimy za spotkaniami, fizyczną obecnością i normalną modlitwą w kościele. Pragnąc, aby ten czas nastąpił jak najszybciej, przestrzegajmy obowiązujących wskazań i twórzmy prawdziwą wspólnotę ducha. Módlmy się w naszych domach, słuchajmy Bożego Słowa, korzystajmy z transmisji internetowych.


6. We wtorek o godz. 10.00 odbędzie się pogrzeb śp. Jerzego Pyki, długoletniego kościelnego. Naturalnie we Mszy mogą uczestniczyć tylko najbliższe osoby z rodziny. Wszyscy możemy ofiarować za niego modlitwę i uczestniczyć w transmisji Mszy pogrzebowej.

 

7. Pragniemy także poinformować, że po Świętach utrzymujemy godziny wszystkich Mszy i nabożeństw. Od niedzieli do czwartku o godz. 19.00 będziemy odmawiać Różaniec, w piątek będziemy odprawiać nabożeństwo Drogi Światła, w sobotę Koronkę do 7 boleści MB.

 

8. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wszelkie wyrazy duchowej więzi: dobre słowa, modlitwę, przelewane na konto ofiary. Dziękujemy za wszelką pomoc i życzliwość. W każdą środę wieczorem sprawujemy Mszę św w intencji wszystkich parafian i dobroczyńców. Niech Bóg wszystkim błogosławi.

 

Niedziela Palmowa  5 IV 2020

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Wszystkie Msze św. i nabożeństwa tego tygodnia będą transmitowane na kanale YouTube Bazylika Hałcnów. Dziś Gorzkie Żale o godz. 19.00.

2. Palmy wielkanocne zgłoszone do wirtualnego konkursu można oglądać na stronie facebookowej parafii.
3. W poniedziałek i wtorek o godz. 19.00 zapraszamy do modlitwy różańcowej.

4. Z powodu braku możliwości przystąpienia wiernych do spowiedzi sakramentalnej, pragniemy w Wielką Środę o godz. 19.00 przeżyć Nabożeństwo Pokutne, w czasie którego każdy będzie mógł wzbudzić w sobie akt żalu doskonałego, i przygotować swoje serce na spotkanie z Jezusem. Nabożeństwo w całości będzie transmitowane przez internet. Przypominamy także, że na naszej stronie parafialnej znajdują się wszystkie potrzebne informacje na temat Żalu Doskonałego i Komunii Duchowej. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie całą parafię.

5. Zgodnie ze wskazaniami duszpasterskimi przekazanymi przez księdza Biskupa, tegoroczne obrzędy Triduum Sacrum będą odbywać się bez udziału wiernych! W tym czasie nie będzie możliwości prowadzenia osobistych adoracji w kościele! Wszystkie modlitwy będą prowadzone przez księży z pomocą pana Organisty! Nie będzie w tym roku typowego ołtarza Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Najświętszy Sakrament będzie przechowywany
w Tabernakulum. Mimo tych trudności starajmy się przeżyć ten czas prawdziwie po chrześcijańsku. Pojednajmy się z bliskimi, wzbudźmy w sobie akt żalu doskonałego. Starajmy się wziąć udział w nabożeństwach transmitowanych przez internet lub inne media. Przyjmijmy Jezusa w Komunii Świętej Duchowej. Pełny program Triduum Sacrum znajduje się na stronie internetowej i facebookowej parafii oraz w Dniu Pańskim, którego format PDF można pobrać ze strony parafialnej.

6. Na naszej stronie internetowej znajdują się także pliki z modlitwami rodzinnymi na każdy dzień Triduum oraz modlitwa przed posiłkiem wielkanocnym, która zastępuje poświecenie pokarmów.

7. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek początek liturgii o 18.15, w Sobotę Wigilia Paschalna o 19.15. W sobotę, w godzinie rozpoczęcia się Wigilii Paschalnej, bardzo prosimy wszystkich parafian o ustawienie w oknach zapalanej świecy. Będzie to znak naszej duchowej jedności i zaproszenia Jezusa zmartwychwstałego do naszego domu.

8. W Wielki Piątek obowiązuje Post ścisły, Droga Krzyżowa o godz. 14.00, a o 15.00 pierwszy dzień Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Cały program znajduje się na stronie internetowej parafii i w DNIU PAŃSKIM pdf.

9. Msze św w Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny tak jak w każdą niedzielę.
Pierwsza Msza w Wielkanoc, z racji braku procesji rezurekcyjnej o 6.15

10. Jeszcze raz dziękujemy serdecznie za wszelkie wyrazy duchowej więzi: dobre słowa, modlitwę, podejmowany post, przelewane na konto ofiary. Dziękuję wszystkim za wszelką pomoc i życzliwość. W każdą środę wieczorem sprawujemy Mszę św w intencji wszystkich parafian i dobroczyńców.

11. Inne ogłoszenia: Konieczna wycinka drzew!
Z przykrością pragniemy poinformować wszystkich parafian o konieczności wycięcia,w okresie poświątecznym 5 lip rosnących wokół kościoła, które są poważnym zagrożeniem dla ludzi i świątyni. W ocenie rzeczoznawcy - dendrologa wskazanego przez Urząd Ochrony Środowiska oraz komisji UOŚ drzewa są w takim stanie, że powinny być jak najszybciej usunięte. Drzewa są w dużej części obumarłe, posiadają bardzo znaczące ubytki przechodzące w część korzenną. Rada Miasta Bielska-Białej swoją uchwałą zdjęła z nich ochronę pomnikową. Na miejsce starych drzew, zasadzone zostaną nowe, także lipy.

 

 

V Niedziela Wielkiego Postu 29 III 2020

1. Przypominamy, że Msze św. w naszym kościele, sprawowane są o dotychczasowych godzinach, ale bez udziału wiernych. W Eucharystii mogą uczestniczyć tylko osoby, który zamówiły wcześniej intencje, ilość obecnych nie może jednak przekroczyć 5 osób. Wszystkie Msze św. i nabożeństwa transmitowane są drogą internetową na kanale YouTube: Bazylika Hałcnów.

 

2. Ks. Biskup Ordynariusz 26 marca przekazał Wskazania Duszpasterskie w diecezji Bielsko-Żywieckiej na czas epidemii. Pełny ich tekst znajduje się na stronie internetowej naszej diecezji i stronie parafialnej.


3. Zgodnie z tymi wskazaniami, w obecnym okresie epidemii, w parafiach nie będzie spowiedzi w zwyczajnej formie. Ksiądz Biskup zachęca do skorzystania z drogi pojednania z Bogiem poprzez akt żalu doskonałego, z równoczesnym mocnym postanowieniem dopełnienia wyznania grzechów przy najbliższej możliwej okazji. Spowiedź w Bazylice zostaje więc zawieszona. W sytuacji niebezpieczeństwa śmierci i pytań dotyczących aktu żalu doskonałego prosimy dzwonić na telefon księdza dyżurnego: 515 599 350. Na stronie parafialnej znajdują się wszystkie potrzebne informacje na temat wzbudzenia w sobie żalu doskonałego.


4. Odwiedziny osób starszych i chorych z posługą sakramentalną są możliwe tylko w przypadku zagrożenia życia. W razie pilnej potrzeby proszę dzwonić na telefon księdza dyżurnego.

 

5. W razie jakichkolwiek pytań i potrzeby, prosimy dzwonić na telefon stacjonarny parafii lub komórkę księdza dyżurnego. Tą drogą można zamówić Msze św. i załatwić wiele spraw kancelaryjnych. Telefon stacjonarny 33 8107250, komórka dyżurnego: 515 599 350

 

6. Jeszcze raz zachęcamy do zaglądania na stronę internetową i facebookową parafii. Na stronie internetowej znajduje się specjalna zakładka WARTO ZOBACZYĆ z wieloma pomocnymi informacjami i modlitwami.

 

7. Serdecznie zapraszamy młodzież do wysłuchania rekolekcji, które od dziś będą umieszczane na stronie naszej diecezji. Link do tych rekolekcji znajduje się także na naszej stronie parafialnej.

 

8. Przypominamy, że prasę katolicką możemy kupić w formie e-wydania.

 

9. Jeszcze raz dziękujemy serdecznie za wszelkie wyrazy duchowej więzi: dobre słowa, modlitwę, podejmowany post, przelewane na konto ofiary. Dziękuję wszystkim za wszelką pomoc i życzliwość. W każdą środę wieczorem sprawujemy Mszę św w intencji wszystkich parafian i dobroczyńców.

 

10. Na stronie parafialnej w zakładce WARTO ZOBACZYĆ można dowiedzieć o akcji Caritas niosącej pomoc lekarzom walczącym z epidemią oraz osobom starszym. Znajdziemy też informacje dotyczące możliwości oddania krwi. Mimo ograniczonych możliwości, możemy pomóc innym, bardzo konkretnie pomóc w walce z koronawirusem.

 

11. Zapraszamy też do wirtualnego konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Więcej informacji na stronie parafii i w e-wydaniu DNIA PAŃSKIEGO.

Fotograficzny /internetowy konkurs palm wielkanocnych

Zapraszamy Wszystkich do udziału w konkursie na najciekawszą palmę wielkanocną. Prace wykonujemy z dowolnych materiałów, które posiadamy w domu lub w ogrodzie. Nie korzystamy z gotowych materiałów sklepowych. Gotowej palmie należy zrobić zdjęcie wraz z jej autorem, podając imię, nazwisko, wiek autora oraz telefon kontaktowy. Fotografie należy wysyłać...bb_1970@o2.pl....
Jury wyłoni laureatów konkursu a wyniki zostaną podane na stronie internetowej parafii lub Facebooku. Nagrody zostaną wręczone w najbliższym możliwym terminie(po ustąpieniu epidemii). Organizatorem konkursu jest Akcja Katolicka przy parafii Hałcnów .
Zgłaszając się do konkursu uczestnicy wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz publikację zdjęć na stronie internetowej parafii lub Facebooku.

 

12. Z uwagi na trwającą epidemię koronawirusa odwołany został

XIV CHARYTATYWNY KIERMASZ WIELKANOCNY na rehabilitację po wypadku Pawła Lassaka

NADAL MOŻNA DOKONYWAĆ BEZPOŚREDNICH WPŁAT NA KONTO BANKOWE
LUB PRZEKAZAĆ 1% PODATKU W ROZLICZENIU ROCZNYM.

• darowizna:

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA BIELSKO-BIAŁA HAŁCNÓW

NR konta bankowego do wpłat 28 8111 0009 2001 0000 0390 0001

Tytułem: dla Pawła

• 1 %

OSP Hałcnów KRS: 0000022761

CEL SZCZEGÓŁOWY Paweł Lassak.

• Zbiórka pieniężna https://zrzutka.pl/bw57xf

Darowizny - odliczenie darowizny od podatku PIT

Od uzyskanego w roku podatkowym dochodu odliczeniu podlega kwota dokonanych darowizn na rzecz organizacji zajmujących się działalnością pożytku publicznego.

Podatnik odliczenia darowizny pieniężnej dokonuje:

- do 6% dochodu,

- wyłącznie na podstawie dowodu wpłaty na rachunek bankowy obdarowanego.

 

 

13. Zachęcamy do przysyłania na adres parafii lub facebooka parafialnego zdjęcia swojej rodziny przeżywającej w domu ten trudny czas. Stworzona galeria lub umieszczenie zdjęć w kościele może być pięknym wyrazem życia i jedności naszej wspólnoty.

 

14. Dzisiaj, w niedzielę 29 marca, o godz. 12.00 zapraszamy wszystkich parafian z Hałcnowa i tych wszystkich, którzy łączą się z nami dzięki transmisjom internetowym, do wspólnej, krótkiej modlitwy, którą zakończy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie będzie także mała niespodzianka. Mimo odległości fizycznej możemy stworzyć więź modlitewną, która przekracza wszelkie granice, umacnia jedność i wnosi w serca pokój!

 

15. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Antoniego Adamaszka, Anny Haręża i Józefa Szkabrata, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

IV Niedziela Wielkiego Postu 22 III 2020r.

1. Przypominamy, że w czasie epidemii Msze św. w naszym kościele, sprawowane są o dotychczasowych godzinach, ale bez udziału wiernych. Decyzją ks. Biskupa w Eucharystii mogą uczestniczyć tylko osoby, który zamówiły wcześniej intencje. Wszystkie Msze św. i nabożeństwa transmitowane są drogą internetową na kanale YouTube: Bazylika Hałcnów. Kościół oprócz wieczornych nabożeństw jest otwarty na indywidualną modlitwę. Przypominamy jednak o bezwzględnym zachowywaniu zasad bezpieczeństwa.
2. Takie rozwiązanie chociaż dla wielu z nas trudne, jest konieczne dla powstrzymania epidemii, ochrony zdrowia i życia nas wszystkich.

3. Serdecznie zachęcamy do modlitwy w domach i uczestniczenia przez internet w Mszach i nabożeństwach. Oprócz Mszy św. codziennie z naszego kościoła transmitowane są następujące nabożeństwa:
Różaniec od poniedziałku do czwartku o godz. 19.00
Koronka do 7 boleści Matki Bożej w sobotę o godz. 19.00
Droga Krzyżowa w piątek o godz. 19.00
Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 19.00
Koronka do Bożego Miłosierdzia codziennie o 15.00

4. Według nowych wskazań duszpasterskich spowiedź indywidualna w kościele jest niemożliwa. Zachęcamy do skorzystania z innej drogi pojednania z Bogiem poprzez akt żalu doskonałego z równoczesnym mocnym postanowieniem dopełnienia wyznaGaleriaParafia Rzymskokatolicka
p.w. Nawiedzenia N.M.P.
43-344 Bielsko-Biała Hałcnów
ul. Wyzwolenia 336
tel. 33 81-07-250