DALSZE KORZYSTANIE Z WITRYNY OZNACZA ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW
COOKIES, ZGODNIE Z AKTUALNYMI USTAWIENIAMI PRZEGLĄDARKI. WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ W POLITYCE COOKIES
Wielka Tajemnica Wiary

Rok św. Jana Sarkandra

Parafia
Nawiedzenia N.M.P.
Parafia Nawiedzenia N.M.P.
Ogłoszenia

II NIEDZIELA ZWYKŁA 19.01.2020

1. Wczoraj rozpoczęliśmy tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan. Dziś Nieszpory z modlitwą o jedność wszystkich wyznawców Chrystusa o 17.45.

2. Dziękujemy za składane dziś ofiary na prace inwestycyjne w naszej parafii.

3. Przed kościołem u ministrantów i w księgarence można nabyć nowy - styczniowy numer naszego miesięcznika „W Moim Kościele”. W księgarence można kupić także najnowszy numer Gościa Niedzielnego, wiele ciekawych książek oraz gromnice na zbliżające się świę-o Ofiarowania Pańskiego.

4. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
- we wtorek wspomnienie Św. Agnieszki,
- w piątek Św. Franciszka Salezego, Wspólnota Samuel zaprasza w tym dniu na wspólne uwielbienie Pana Boga w Najświętszym Sakramencie. Rozpoczęcie o godzinie 19.00, za-kończenie Eucharystią o godzinie 20.30
- w sobotę Święto Nawrócenia Św. Pawła

5. We wtorek swoje święto obchodzą Babcie, a w środę Dziadkowie. Pamiętajmy o nich w modlitwie i naszej codziennej postawie. Niech dobry Bóg obdarzy żyjących darem zdrowia, pokoju i radości, a zmarłych przyjmie do swojego Królestwa.

6. Także we wtorek 21 stycznia o godz. 19.00 rozpoczynamy nowy cykl katechez po-święconych życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II. Najbliższą katechezę wygłosi ks. Bogusław Mielec ceniony rekolekcjonista i wykładowca teologii moralnej. Temat ka-techezy „św. Jan Paweł II – ojciec, przewodnik i nauczyciel moralności”. Katechezę poprzedzi Msza Św. o godz. 18.15, po której usłyszymy archiwalny zapis słów papieża. Każdy z uczestników otrzyma piękne zdjęcie Jana Pawła II z jego wskazówkami na temat dobrego, prawdziwie chrześcijańskiego życia. Zapraszamy na katechezę wszystkich parafin i gości.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 Msza św. w intencji dzieci rocznych. Prosimy o zgłaszanie dzieci w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Na tę Eucharystię zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do I-Komunii Świętej wraz z rodzicami. Msza będzie połączona z kazaniem dla najmłodszych parafian oraz błogosławieństwem dzieci. Także w przyszłą niedzielę, w czasie Mszy św. o godz. 12.15 będzie udzielany sakrament Chrztu św. Przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św. Obecność rodziców i chrzestnych obowiązkowa!

8. W przyszłą niedzielę Klub Inteligencji Katolickiej będzie kwestował na Katolicki Dom Opieki „Józefów”.

9. Także w przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej ok. 19.00 zapraszamy do Bazyliki na koncert kolędowy Orkiestry Dętej z Bestwiny. Jest ona jedną z bardziej cenionych or-kiestr w naszym regionie. Uczestniczyła w licznych konkursach, zdobywając wiele nagród i wyróżnień. Występowała także we Francji, Niemczech, Grecji i we Włoszech. Serdecznie zapraszamy parafian i gości.

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Antoniego Węglarczyka, Gertrudy Tomaszek oraz Bronisława Fudali. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

 

Niedziela Chrztu Pańskiego 12 I 2020

1. Dziś Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku. Nieszpory niedzielne o 17.45.

2. U ministrantów i w księgarence można nabyć najnowszy, styczniowy numer gazetki para-fialnej „W moim Kościele”. Znajdziemy w niej między innymi podsumowanie roku 2019, wspomnienia z pobytu w Ziemi Świętej naszej parafianki, propozycje dla seniorów na rok 2020 oraz wiele innych informacji dotyczących naszej parafii i dzielnicy.

3. W tym tygodniu:
- we wtorek 14 stycznia po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym spotkanie zelatorek i zelatorów "Róż różańcowych", a Akcja Katolicka zaprasza do wspólnej lektury Katechizmu Kościoła Katolickiego;
- w piątek wspomnienie św. Antoniego - opata. Kościół w Polsce w tym dniu obchodzi Dzień Judaizmu;
- w sobotę w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

4. We wtorek 21 stycznia rozpoczniemy nowy cykl katechez w Bazylice. W roku 2020, w którym obchodzimy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II wszystkie katechezy będą poświęcone Jego życiu i nauczaniu. Najbliższą katechezę wygłosi ks. Bogusław Mielec ceniony rekolekcjonista i wykładowca teologii moralnej. Temat katechezy: „św. Jan Paweł II – ojciec, przewodnik i nauczyciel moralności”. Początek o godz. 19.00.

5. Dziś kończymy kolędę - wizytę duszpasterską w domach naszych parafian. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie, możliwość spotkania, wspólną modlitwę i przekazane ofiary. Ofiary przeznaczane są na potrzeby diecezji, naszego kościoła, część z nich do osobistego wykorzystania przez duszpasterzy. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy. W przyszłą niedzielę księża odprawią Msze św. za rodziny, które odwiedzili w czasie kolędy. Gdyby ktoś jeszcze życzyłby sobie odwiedzin księdza, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii.

           

             Wspaniała pomoc i szansa dla chrześcijańskich małżonków!
6. Wszystkich małżonków pragnących umocnić swoją jedność, poznać elementy duchowego wzrostu w małżeństwie i rodzinie, zapraszamy w sobotę 18 stycznia 2020 r. na godz. 19.00. do domu parafialnego. W czasie spotkania będzie można poznać zasady Ruchu Domowego Kościoła, który od lat pomaga małżonkom kroczyć drogą miłości i wiary.

 

7. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na nowe cele inwestycyjne w naszej parafii.

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Tadeusza Furtaka, polecajmy go Bożemu miłosierdziu.

 

 

II Niedziela Bożego Narodzenia 5 I 2020 r.

1. Dziś Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.45

2. Jutro 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli. Jest to tzw. święto nakazane, w które katolik powinien uczestniczyć we Mszy św. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Poświęcenie kredy i kadzidła na każdej Mszy św. Spod domu Sióstr Serafitek o godz. 10.15 wyruszy do Bazyliki Dziecięcy Orszak Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy do orszaku rodziców z dziećmi. Każdy uczestnik orszaku otrzyma ko-ronę. Po Mszy o 10.30 odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy strój króla i słodki poczęstunek.

3. Jutro 6.01.2020 po Mszy wieczornej ok. 19.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu zespołu KOLĘDANOVA.

4. We wtorek Msza św. wieczorna w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy spotkanie w domu parafialnym.

5. W przyszłą niedzielę 12 stycznia obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego kończy ona liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Zwyczajowo zachowujemy dekorację świąteczną i śpiewamy kolędy do 2 lutego. Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

6. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które przyjęły kolędników misyjnych. Dzieci zebrały 3200 zł., które przekazały na misje.

7. W Dniu Pańskim znajdziemy informacje na temat XX Przeglądu Kolęd i Pastorałek.

8. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Adama Kościelniaka, Jacka Kózki, Gotfrydy Zuziak, Anieli Zontek, Jerzego Chluzowa, Anny Bagier, Antoniego Węglarczyka. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

Niedziela Św. Rodziny z Nazaretu 29 XII 2019 r.

 1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny, o godz. 12.15 Msza św. z okazji Diecezjalnego Dnia Rodzin Wielodzietnych.

2. Po Mszy wieczornej o godz. 18.15 zapraszamy do wspólnego parafialnego kolędowania. W pierwszej części wieczoru usłyszymy najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy w wykonaniu grup wokalnych z naszej parafii. Początek o godz. 19.00

3. We wtorek ostatni dzień starego roku. O godz. 16.15 zostanie odprawiona wieczorna Msza św. połączona z nieszporami za zmarłych w 2019 r. Nie będzie więc Mszy o 18.15! Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich parafian i gości, a szczególnie z tych rodzin, z których odszedł ktoś do wieczności w minionym roku. O godz. 21.00 w naszym Sanktuarium rozpocznie się modlitewne czuwanie u stóp Matki Bożej Bolesnej. Ostatnie pół godziny będzie czuwaniem w ciszy. O północy zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie Nowego 2020 Roku.

4. W środę w Nowy Rok - Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. tak jak
w każdą niedzielę.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.15. Godzina Święta o 17.30. Po Mszy wieczornej Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00. Okazja do spo-wiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. W pierwszy piątek dodatkowo od 17.30.
6. Świąteczne, opłatkowe spotkanie grup parafialnych (Rady Parafialnej, Akcji Katolickiej, Straży Honorowej NSPJ, Apostolstwa Dobrej Śmierci, Grupy Charytatywnej, Apostola-tu Maryjnego oraz Chóru Parafialnego) odbędzie się w piątek 3 stycznia po Mszy wieczornej.

7. W sobotę o 16.45 spotkanie Straży Honorowej NSPJ.

8. W niedzielę 5 stycznia o godz. 16.00 zapraszamy do Domu Kultury na przedstawienie „Wilki dwa” przygotowane przez młodzież oazową.

9. Już dziś zapraszamy w poniedziałek 6 stycznia do wzięcia udziału w parafialnym, dziecięcym Orszaku Trzech Króli. Wyruszy on spod domu Sióstr Serafitek o godz. 10.15 do Bazyliki na Mszę św. Serdecznie zapraszamy do orszaku rodziców i dzieci z koronami.

10. W wieczór 6 stycznia o godz. 19.00 zapraszamy na niezwykły koncert kolęd w wykonaniu zespołu Kolędanova.

IV Niedziela Adwentu 22 XII 2019 r.

1. Zespół Charytatywny przed kościołem rozprowadza wigilijne świece Caritas. W zakrystii kościoła można jeszcze nabyć opłatki wigilijne.
2. Dziś Nieszpory o 17.45
3. We wtorek Wigilia. Ostatnie roraty o 6.30 i 7.15 dla dzieci. Gorąco zachęcamy do zachowania chrześcijańskich tradycji w czasie wieczerzy wigilijnej, Zacznijmy wieczerzę odczytaniem Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa, następnie pomódlmy się i podzielmy się opłatkiem, pamiętajmy także o śpiewie kolęd. Pełne obrzędy wieczerzy wigilijnej możemy znaleźć w świątecznym wydaniu Gościa Niedzielnego i Niedzieli, które można dostać w naszej księgarence. Zapraszamy wszystkich o północy na Pasterkę.

4. W środę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego.

5. W czwartek Święto Św. Szczepana. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. W drugi dzień świąt w czasie Mszy o 12.15 będzie udzielany Sakrament Chrztu. Przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych jutro po Mszy wieczornej.
6. W piątek 27 grudnia święto św. Jana Ewangelisty, po każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa wina. W tym dniu rozpoczynamy w naszej parafii kolędę. W czasie tej duszpasterskiej wizyty pragniemy spotkać się, w miarę możliwości, z wszystkimi mieszkańcami danego domu, razem pomodlić się, poznać radości i smutki poszczególnych osób, porozmawiać, wsłuchać się w propozycje i uwagi. Plan kolędy znajduje się w „Dniu Pańskim”, na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej parafii.

7. W niedzielę Świętej Rodziny z Nazaretu 29 grudnia o godz. 10.30 błogosławieństwo dzieci rocznych Na zakończenie Mszy św. odbędzie się także rozesłanie i błogosławieństwo Kolędników Misyjnych. W ogólnopolskiej akcji Kolędników Misyjnych po raz kolejny wezmą udział dzieci z naszej parafii. W niedzielę od 14.00 do 18.00 dzieci będą chodzić po kolędzie, zbierając datki na cele misyjne. Prosimy o życzliwe przyjęcie dzieci. Wieczorem po Mszy
o godz. 18.15 zapraszamy wszystkich na parafialne kolędowanie. Wystąpią grupy wokalne z naszej parafii .
8. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli osoby potrzebujące, kupując świecę Caritas oraz przekazując produkty w czasie przeprowadzanej zbiórki w domu parafialnym. Dziękujemy paniom z grupy charytatywnej za przeprowadzenie zbiórki i przygotowanie paczek. Dziękujemy także wszystkim organizatorom i uczestnikom Kiermaszu Bożonarodzeniowego. Na terapię Oskara Banacha zebrano ponad 20 tysięcy złotych.

9. Bóg zapłać Panu Łukaszowi, Pani Kościelnej i wszystkim, którzy przygotowali szopkę i dekorację świąteczną w naszym kościele. Serdecznie dziękujemy Panu Kazimierzowi Duźniakowi, Pani Jolancie Nikiel oraz Państwu Klisiom za dar choinek. Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się, abyśmy pięknie i godnie przeżywali święta.

10. Oaza Młodzieżowa zaprasza na przedstawienie „Wilki dwa” o odwiecznej walce światła i ciemności, dobra i zła wokół nas oraz w nas samych. Przedstawienie odbędzie się w Domu Kultury 26 grudnia oraz 5 stycznia o godz. 16.00.
11. W świątecznym numerze Niedzieli i Gościa Niedzielnego znajdują się szczególne dodatki: list Papieża Franciszka o znaczeniu i wartości żłóbka oraz płyta z kolędami.

 

III Niedziela Adwentu 15 XII 2019 r.

1. Dziś zapraszamy do Domu Parafialnego na Charytatywny Kiermasz Bożona-rodzeniowy. Na kiermaszu można nabyć m.in. ozdoby świąteczne oraz smaczne do-mowe wypieki. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na terapię Oskara Banacha, mieszkańca naszej parafii. Na ten cel można także złożyć ofiarę do puszek przed kościołem.

2. Zespół Charytatywny przed kościołem rozprowadza wigilijne świece Caritas. Ofiara z nich wspiera Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz przeznaczona jest na świąteczne paczki dla potrzebujących z naszej parafii. W zakrystii kościoła można nabyć opłatki wigilijne.

3. Przed kościołem i w księgarence można nabyć świąteczny numer naszego miesięcznika parafialnego „W moim Kościele”, w którym umieszczony jest plan kolędy. Przed kościołem można także nabyć kalendarz na rok 2020, który wydała nasza parafia z pięknymi zdjęciami pana Andrzeja Rojka, i myślami św. Jana Pawła II. Dochód przeznaczony jest w całości na duszpasterstwo dzieci i młodzieży.

4. Dziś Nieszpory o godz. 17.45.

5. Przypominamy, że Roraty w naszym kościele odprawiane są w dni powszednie rano o godz. 6.30 oraz wieczorem o godz. 18.15 dla dzieci.

6. Nowenna do Dzieciatka Jezus odmawiana jest codziennie w czasie rannych rorat.

7. W czwartek Msza św. wieczorna w intencji Apostolatu Maryjnego, po Mszy spotkanie w domu parafialnym.

8. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pojednania, aby w radości i pokoju przeżyć czas Świąt Bożego Narodzenia. Spowiedź jest codziennie rano i wieczorem pół godziny przed Mszą św. Dodatkowo w czwartek, piątek i sobotę od godz. 17.00. W sobotę dodatkowo spowiedź będzie od 8.00 do 10.00. Bardzo prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnie dni. Zróbmy wszystko, aby do soboty skorzystać z Sakramentu Pokuty.

9. Z racji zbliżających się Świąt udamy się do chorych z posługą sakramentalną
w piątek od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

10. Chrzest w grudniu będzie w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w czasie Mszy o godz. 12.15, a błogosławieństwo dzieci rocznych 29 grudnia w niedzielę Świętej Rodziny o godz. 10.30. Przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w poniedziałek 23 grudnia po wieczornej Mszy św.

12. Dziękujemy także za ofiary składane dziś na tacę, przeznaczone na spłatę tegorocznych prac remontowych w naszej parafii.

13. W drugiej połowie września nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Włoch. Program pielgrzymki znajduje się w Dniu Pańskim. Zapisy w zakrystii.
14. W przyszłą niedzielę nasza Schola będzie rozprowadzała płytę z kolędami, która została nagrana podczas koncertu bożonarodzeniowego. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby scholi.
15. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marzeny Bizoń, polecajmy ją
Bożemu Miłosierdziu.


II Niedziela Adwentu 8 XII 2019 r.

1. Dziś obchodzimy „Dzień modlitwy i pomocy materialnej dla katolików na Wschodzie”. Ofiary na ten cel można złożyć do puszek przed kościołem.

2. Zespół Charytatywny rozprowadza wigilijne świece Caritas. Ofiara z nich wspiera Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz przeznaczona jest na świąteczne paczki dla potrzebujących z naszej parafii.

3. W zakrystii kościoła można nabyć opłatki wigilijne.

4. Przed kościołem można nabyć kalendarz na rok 2020, który wydała nasza parafia. Oprócz pięknych zdjęć pana Andrzeja Rojka, znajdziemy w nim myśli św. Jana Pawła II oraz wiele informacji dotyczących roku liturgicznego i życia parafialnego. Dochód w całości przeznaczony jest na duszpasterstwo dzieci i młodzieży w naszej parafii. Koszt 15 zł.
U ministrantów i w księgarence można także kupić najnowszy numer naszego parafialnego miesięcznika. W nim obok wielu ciekawych artykułów i wywiadów, znajdziemy plan kolędy.
5. Dziś Nieszpory o godz. 17.45.

6. Przypominamy, że Roraty w naszym kościele odprawiane są w tygodniu:
a) o godz. 6.30 rano dla dorosłych i młodzieży
b) o godz. 18.15 dla wszystkich dzieci z opiekunami

7. W najbliższy wtorek 10 grudnia siostra Anna Maria Pudełko – wygłosi w naszej Bazylice katechezę „Maryja dziewczyna o oczach jaśniejących Duchem Świętym.”. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości. Dziś w księgarence i we wtorek po katechezie można będzie nabyć audiobooki i książki z rozważaniami siostry. NIE PRZEGAP!

8. W środę po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

9. W piątek wspólnota Samuel zaprasza po Mszy wieczornej do uwielbiania Boga w Najświętszym Sakramencie. Adorację zakończy Msza św. o godz. 20.30

10. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na spłatę prac remontowych w naszej parafii.

11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Anny Jarosz, polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

12. W przyszłą niedzielę 15 grudnia w Domu Parafialnym odbędzie się Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Podczas kiermaszu będzie można nabyć m.in. ozdoby świąteczne oraz smaczne domowe wypieki. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony dla Oskara Banacha, mieszkańca naszej parafii.

13. Podczas zeszłoniedzielnej akcji krwiodawstwa do ambulansu przy naszym kościele zgłosiło się 21 krwiodawców. Krew oddało 21 krwiodawców w tym trzy osoby po raz pierwszy. Zebrano łącznie 9,450 litra krwi dla szpitali. Dziękujemy wszystkim, którzy dla ratowania życia innych, oddali swoją krew.

14. Informujemy, że w naszej parafii istnieje możliwość wypożyczenia dla osoby chorej łóżka rehabilitacyjnego.

I Niedziela Adwentu 1 XII 2019 r.

1. Dziś przy naszej Bazylice odbywa się Akcja Krwiodawstwa od 9.00 do 13.30.

2. Nieszpory o godz. 17.45.
3. Zaczęliśmy Adwent. Chcąc go przeżyć owocnie i dobrze przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia, serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy św. roratniej. Roraty w naszym kościele odprawiane są w tygodniu:
a) o godz. 6.30 rano dla dorosłych i młodzieży
b) o godz. 18.15 dla wszystkich dzieci z opiekunami,
Ze względu na roraty nie będzie Mszy św. o godz. 7.15!
Dzieci zachęcamy o przychodzenie na roraty z lampionami, a dorosłych ze świecami z osłonkami. Niech trzymane w rękach światło będzie symbolem naszej gotowości na przyjście Jezusa.

4. Dziś poświęcamy opłatki na stół wigilijny, które będzie można nabywać w zakrystii. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na całoroczne utrzy-manie służby kościelnej.

5. W tym tygodniu:
a) we wtorek Msza wieczorna w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci, po Mszy spotkanie w domu parafialnym.
b) w środę wspomnienie św. Barbary, patronki górników
c) w piątek wspomnienie św. Mikołaja, biskupa,
d) w sobotę św. Ambrożego.

5. W przyszłą niedzielę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszej parafii w tym dniu można zyskać odpust zupełny. Msze św. tak jak w każdą niedzielę.

6. W niedzielę 8 grudnia na Mszy Świętej o 10.30 dzieci przygotowujące się do
I Komunii Świętej otrzymają Medaliki, w trakcie tej Mszy odbędzie się także przyrzeczenie Dzieci Maryi.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie codziennie pół godziny przed każdą Mszą św., w I piątek od godz. 17.30. W czwartek Msza św. wynagradzająca NSPJ o godz. 18.15. Godzina Święta o 17.30. Po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. Z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych w najbliższy piątek. Chorych na pierwszy piątek prosimy zgłaszać w zakrystii. Chorych z posługą sakramentalną od-wiedzimy także w sobotę przed świętami.

8. Od przyszłej niedzieli Zespół Charytatywny będzie rozprowadzał wigilijne świece Caritas. Ofiara z nich wspiera Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz przeznaczona jest na świąteczne paczki dla potrzebujących z naszej parafii.

9. Także w przyszłą niedzielę po raz kolejny w Polsce organizowany jest „Dzień modlitwy i pomocy materialnej dla katolików na Wschodzie”. Ofiary na ten cel zbierane będą do puszek przed kościołem.

10. W latach poprzednich, w pierwszych dniach grudnia parafialny zespół charyta-tywny wraz z uczniami szkoły podstawowej, prowadził zbiórkę żywności w sklepie "Kosmos". W tym roku z racji trudności z rejestracją zbiórki, zostanie ona przeprowadzona w domu parafialnym. Produkty spożywcze ( cukier, mąka, konserwy, ryż , makaron, słodycze kwa, herbata) będzie można przynosić 6 i 7 grudnia od 15.00 do 18.00. Zebrana żywność będzie przeznaczona na paczki dla rodzin naszej parafii w trudnej sytuacji życiowej. Zachęcamy do udziału i wsparcia tej szlachetnej akcji.

11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Franciszki Kąkol, Gerarda Porowickiego oraz Kazimierza Strońskiego. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

12. Już dziś zapraszamy we wtorek 10 grudnia o godz. 19.00 na adwentową katechezę „MARYJA, DZIEWCZYNA O OCZACH JAŚNIEJĄCYCH DUCHEM ŚWIĘTYM” Wygłosi ją siostra Anna Maria Pudełko.

 

Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata 24 XI 2019 r.

1. Różaniec za zmarłych z wypominkami dziś o godz. 17.30. Do końca listopada w dni powszednie modlitwa za zmarłych z wypominkami o godz. 18.00.

2. W tym tygodniu:
a) w poniedziałek wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej
b) w czwartek Msza wieczorna w intencji Apostolatu Maryjnego. Po Mszy spotkanie członków Apostolatu oraz Grupy Charytatywnej w domu parafialnym.
c) w sobotę Święto św. Andrzeja, apostoła,

3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się czas Adwentu przygotowujący nas do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty dla dorosłych będą odprawiane o godz. 6.30, dla dzieci o 18.15. Dzieci zachęcamy o przychodzenie na roraty z lampionami, a dorosłych ze świecami z osłonkami. Także w przyszłą niedzielę zmianka tajemnic Różańca po Mszy o godz. 7.30

4. W przyszłą niedzielę 1 grudnia przy naszej Bazylice od 9.00 do 13.30 odbędzie się Akcja Krwiodawstwa zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy naszej parafii.

5. Sakrament Chrztu w grudniu będzie udzielany w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia 26 XII o godz. 12.15. Błogosławieństwo dzieci rocznych będzie w niedzielę Świętej Rodziny 29 XII o godz. 10.30

6. W dniu 15 grudnia 2019 r. odbędzie się XIII CHARYTATYWNY KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY z którego dochód zostanie przeznaczony na naszego parafianina Oskara Banacha. Więcej informacji na temat możliwości pomocy w zorgani-zowaniu kiermaszu znajduje się w Dniu Pańskim.

7. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Janiny Anuszkiewicz i Franciszki Kąkol, polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.

 

XXXIII Niedziela Zwykła 17 XI 2019 r.

1. Różaniec za zmarłych z wypominkami dziś o godz. 17.30. W dni powszednie modlitwa za zmarłych z wypominkami o godz. 18.00.

2. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dziś na prace remontowe w naszej parafii.

3. W tym tygodniu:
- w środę po wieczornej Mszy spotkanie Kręgu Biblijnego;
- w piątek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej, Msza św. w intencji chóru parafialnego, scholi dziecięcej i młodzieżowej oraz Pana Organisty zostanie odprawiona o godz. 18.15;

- w przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. O godz. 10.30. zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci rocznych. Prosimy o zgłaszanie dzieci w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Na tę Eucharystię zapraszamy wszystkie dzie-ci przygotowujące się do I-Komunii Świętej wraz z rodzicami.

Także w przyszłą niedzielę, w czasie Mszy św. o godz. 12.15 będzie udzielany sakrament Chrztu św. Przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św. Obecność rodziców i chrzestnych obowiązkowa!

4. W najbliższy wtorek 19 listopada o godz. 19.00 Siostra Anna Bałchan założycielka stowarzyszenia PoMoc, poprowadzi w Bazylice katechezę „Kochać to nie znaczy zawsze to samo”. Na to szczególne spotkanie zapraszamy parafian i gości.

5. W najbliższą sobotę 23 listopada Apostolstwo Dobrej Śmierci obchodzi uroczystość XX rocznicy założenia w naszej parafii: W programie: o 14.30 Koronka do 7 Boleści MB, o 15.00 Msza św., po Mszy spotkanie w domu parafialnym.

6. Na stronie internetowej parafii i w przedsionku kościoła umieszczone są nowe wypominki. Ewentualne błędy czy braki prosimy o zgłaszanie w zakrystii.

7. Przed kościołem u ministrantów oraz w księgarence można nabyć najnowszy
numer miesięcznika parafialnego „W moim Kościele”. Znajdziemy w nim między innymi relację naszej parafianki z Ziemi Świętej, artykuł o świętości jako drodze dobrego i szczęśliwego życia oraz wiele informacji dotyczących naszej dzielnicy i parafii.

8. W dniu 15 grudnia 2019 r. odbędzie się XIII CHARYTATYWNY KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY z którego dochód zostanie przeznaczony na naszego parafianina Oskara Banacha. Więcej informacji w Dniu Pańskim.

9. W najbliższym tygodniu Dom Kultury zaprasza na koncerty i spektakle w ramach XV MIĘDZYNARODOWYCH JESIENNYCH SPOTKAŃ ARTYSTYCZNYCH „TALIZMAN SUKCESU” . Więcej informacji w Dniu Pańskim.

XXXII Niedziela Zwykła 10 XI 2019 r.

1. Dziś przed kościołem zbierana jest ofiara do puszek, na pomoc dla Polaków mieszkających w Sopoćkiniach na Białorusi.

2. Akcja Katolicka zaprasza po każdej Mszy św. do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

3. Różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 17.30. W dni powszednie przez cały listopad modlitwa za zmarłych z wypominkami o godz. 18.00

4. W poniedziałek 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Rada Osiedla Hałcnów wraz ze współorganizatorami zaprasza na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 9.30. Po Mszy św. organizatorzy zapraszają na uroczystości do Domu Kultury. W programie koncert Orkiestry Strażackiej, występ dzieci z SP nr 28 oraz finał Przeglądu Pieśni Patriotycznych. Dziś (10 XI) o godz. 17.00 w Domu Kultury odbędzie się Wieczór Pieśni i Poezji Patriotycznej. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wspólnego śpiewania. Nie zapomnijmy udekorować naszych domów flagą narodową! Szczegółowy plan obchodów znajduje się na plakatach i Facebooku Rady Osiedla.

5. W piątek po wieczornej Mszy św. wspólnota Samuel zaprasza do wspólnego uwielbiania Boga w Najśw. Sakramencie. Adoracja zostanie zakończona Mszą św. o 20.30.

6. Już dziś zapraszamy do Bazyliki we wtorek 19 listopada na katechezę o miłości: KOCHAĆ TO NIE ZNACZY ZAWSZE TO SAMO, którą poprowadzi siostra Anna Bałchan. Początek o godz. 19.00.
7. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na prace remontowe w naszej parafii

8. Stowarzyszenie Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci działające przy naszej Parafii serdecznie zaprasza wszystkich członków do udziału w Uroczystości XX rocznicy założenia Apostolstwa Dobrej Śmierci, która odbędzie się w sobotę 23 listopada. Więcej informacji o jubileuszu w Dniu Pańskim.

9. W zakrystii można jeszcze kupić bilety na film „Nieplanowane”. Projekcja filmu 11 listopada o godz. 16.00 w kinie Helios.

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jana Brzezickiego, polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

 

XXXI Niedziela Zwykła 3 XI 2019 r.

1. Dziś Różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 17.30. W dni powszednie przez cały listopad modlitwa za zmarłych z wypominkami o godz. 18.00

2. W tym tygodniu:
a) w poniedziałek wspomnienie św. Karola Boromeusza;
b) we wtorek Msza wieczorna w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci, po Mszy spotkanie w domu parafialnym;
c) w środę po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
d) w najbliższy czwartek wypada pierwszy czwartek miesiąca. Godzina Święta od 17.30. Msza wynagradzająca NSPJ oraz za zmarłych członków Straży Honorowej NSPJ o 18.15. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00.
e) w sobotę różaniec i Msza św. za zmarłych członków Akcji Katolickiej o 17.30.

3. W przyszłą niedzielę Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.
4. Pragniemy poinformować, że w naszej parafii powstała Biblioteka Maryjna. Każdy może za darmo wypożyczyć książkę, audiobook lub film o tematyce Maryjnej. Biblioteka znajduje się na pierwszym piętrze domu parafialnego, czynna będzie w środy po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00. Z zasobów biblioteki można skorzy-stać także na miejscu, czytając książkę przy dobrej kawie lub herbacie.

5. W niedzielę 10 listopada 2019 r. przy naszym kościele prowadzona będzie zbiórka pieniężna na rzecz mieszkańców Parafii w Sopoćkiniach pod Grodnem. Jest to miej-scowość na Białorusi z największą ilością Polaków. Przez zbiórkę pragniemy wes-przeć naszych rodaków. Zostanie ona przeznaczona na środki do pielęgnacji chorych, żywność, przybory szkolne i prezenty z okazji św. Mikołaja.

6. W Dniu Pańskim i na plakatach możemy przeczytać o obchodach Święta Niepod-ległości w Hałcnowie.

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Piotra Szewczyka polecajmy go
Bożemu Miłosierdziu.

 

XXX Niedziela Zwykła 27 X 2019 r.

1. Nabożeństwa różańcowe dzisiaj i przez ostatnie dni października o 17.30.

2. W piątek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. odprawiane będą tak jak w każdą niedzielę, z wyjątkiem Mszy wieczornej, której w tym dniu nie będzie. Po południu o godz. 14.00 Nieszpory żałobne w kościele, następnie procesja na cmentarz. Około godz. 15.00 na cmentarzu zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych wypominanych oraz spoczywających na naszych cmentarzach. Po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego połączona z wypominkami oraz błogosławieństwo nowych nagrobków.

3. Gorąco zachęcamy do skorzystania w tych dniach z sakramentu pojednania, aby uzyskane odpusty oraz Komunię św. móc ofiarować za zmarłych. Okazja do spowiedzi codziennie rano i wieczorem pół godziny przed każdą Mszą św. Przypominamy, iż od 1 do 8 listopada istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego i ofiarowania go za zmarłych.

4. W sobotę Dzień Zaduszny, a więc dzień szczególnej modlitwy w intencji naszych zmarłych. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą o godz. 6.30, 7.15 i 18.15. Msza św. na starym cmentarzu za zmarłych wypominanych zostanie odprawiona o 9.15. (w razie niepogody Msza zostanie odprawiona w kościele). Różaniec za zmarłych o 17.30
5. W naszym kościele przez cały listopad modlitwa za zmarłych z wypominkami będzie odmawiana 15 minut przed Mszą wieczorną czyli o godz. 18.00. 2 listopada i w każdą niedzielę odmawiany będzie różaniec połączony z wypominkami o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych.

6. Wypominki jednorazowe i roczne przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W niedzielę oraz w Uroczystość Wszystkich Świętych wypominki można również zamawiać na Nowym i Starym Cmentarzu, przyjmować je będą lektorzy i przedstawiciele grup parafialnych. W intencji zmarłych wypominanych odprawiane będą Msze św. w kolejne niedziele miesiąca listopada.

7. Szacunek wobec naszych zmarłych wyraża się także w trosce o porządek
i czystość na cmentarzu. Bardzo prosimy o wrzucanie do kontenerów cmentarnych tylko odpady z cmentarza. Przed wrzuceniem prosimy o segregację odpadów oraz umieszczenie ich w odpowiednich kontenerach.
8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.

9. W sobotę 2 listopada o godz. 16.45 spotkanie Straży Honorowej NSPJ w domu parafialnym.

10. Przed kościołem i w księgarence można nabyć najnowszy numer parafialnego miesięcznika „W moim Kościele”, dodatkowo na stoisku młodzieżowym można nabyć znicze na groby naszych najbliższych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wyjazdy rekolekcyjne młodzieży. W księgarence można także kupić nowy numer Gościa Niedzielnego z niezwykłym dodatkiem - filmem „Bernadetta” o objawieniach Matki Bożej w Lourdes.

11. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 7.30 zmianka tajemnic różańca. Zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe.
12. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na prace remontowe w naszej parafii. Złożono 10423 zł. W Dzień Papieski na fundusz wspierający zdolną ubogą młodzież zebrano 4104 zł. Niech wszystkim ofiarodawcom Pan Bóg błogosławi.

XXIX Niedziela Zwykła 20 X 2019 r.

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w całym Kościele jako Światowy Dzień Misyjny. W intencjach misyjnych Kościoła będziemy modlić się także w czasie nabożeństwa różańcowego, które odprawiane jest codziennie o godz. 17.30.
Serdecznie zapraszamy do domu parafialnego na wystawę zdjęć pan Andrzeja Rojka. Wystawę będzie można oglądać przez trzy najbliższe niedziele od 7.00 do 13.30, w dni powszednie po wieczornej Mszy św.

2. Dziękujemy za ofiary składane dziś na prace remontowe w naszej parafii.
(W ostatnim czasie przeprowadzono gruntowny remont dachu domu parafialnego, naprawiono uszkodzone gzymsy, na ukończeniu jest impregnacja ogrodzenia oraz cokołu kościoła i domu Jana Pawła II)

3. Po południu o godz. 14.00 Msza św. dla ludzi starszych, chorych i samotnych. Po Mszy zapraszamy na spotkanie do domu parafialnego. Spowiedź 20 minut przed Mszą św.

4. W tym tygodniu:
- we wtorek wspomnienie św. Jana Pawła II;
- w środę wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w domu parafialnym;
- w czwartek o 18.15 Msza w intencji Apostolatu Maryjnego, po niej spotkanie w domu parafialnym;
- w piątek 25 października ostatnie w tym roku Czuwanie Hałcnowskie. Przewodniczyć mu będzie ks. Bp Tadeusz Rakoczy oraz parafia św. Józefa ze Złotych Łanów. W czasie czuwania będziemy modlić się o dar pobożności dla wszystkich wierzących, za Ojca Świętego Franciszka i Kościół Święty., a także w intencji ks. bp Tadeusza z okazji jego imienin. Początek jak zawsze o godz. 18.00, Msza św. o godz. 20.00. Z tej racji w tym dniu nie będzie Różańca o 17.30;

- w sobotę 26 października odbędzie się w Hałcnowie XIII Korowód Świętych. Początek o godz. 10.00, o 11.00 Msza św. o 12.00 agapa i koncert w domu kultury. Więcej informacji na plakatach i stronie internetowej diecezji.

5. Ponieważ pierwszy piątek listopada wypada w Dzień Wszystkich Świętych, do chorych z posługą sakramentalną udamy się w najbliższy piątek. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

6. Msza św. w intencji dzieci rocznych zostanie odprawiona w niedzielę 27 października o godz. 10.30. Prosimy o zgłaszanie dzieci w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Na tę Eucharystię zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do I-Komunii Świętej wraz z rodzicami. Msza będzie połączona z kazaniem dla najmłodszych parafian oraz błogosławieństwem dzieci. W czasie Mszy św. o godz. 12.15 będzie udzielany sakrament Chrztu św. Przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św. Obecność rodziców i chrzestnych obowiązkowa!

7. Także w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o 9.15 w domu parafialnym, spotkanie kandydatów do Bierzmowania z innych szkół niż SP 28

8. Wypominki roczne i jednorazowe można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej, a przed kościołem u młodzieży można nabyć znicze na groby naszych najbliższych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wyjazdy rekolekcyjne młodzieży.

9. Przed kościołem można nabyć nowy numer naszego miesięcznika parafialnego.
10. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisława Knybel. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

XXVIII Niedziela Zwykła 13 X 2019 r.

1. W dzisiejszą niedzielę w całej Polce przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie i chodźcie!” Z tej okazji w całej Polsce zbierana jest ofiara do puszek na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

2. Dziś Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.
Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej Msza św. o godz. 10.30 w intencji nauczycieli. Po Mszy zapraszamy wszystkich nauczycieli, także emerytowanych do domu parafialnego na spotkanie przy stole i muzyce.

3. Nabożeństwo Różańcowe dziś i przez wszystkie dni tygodnia o 17.30.

4. W tym tygodniu:
- w poniedziałek wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, po Mszy o godz. 7.15 rozpocznie się w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Gorąco zachęcamy parafian i gości do znalezienia chociażby kilku minut na to szczególne spotkanie
z naszym Zbawicielem.
- we wtorek wspomnienie św. Teresy z Avila, w Polsce obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. W intencji rodziców, którzy utracili swoje dzieci pragniemy modlić się podczas nabożeństwa różańcowego.

- Także we wtorek 15 października w naszej bazylice o godz. 19.00 odbędzie się katecheza o miłości - KOCHAĆ TO NIE ZNACZY ZAWSZE TO SAMO. Poprowadzi ją znana siostra Anna Bałchan założycielka stowarzyszenia PoMOC niosącego pomoc kobietom i ich dzieciom. Na katechezę zapraszamy wszystkich parafian i gości, w sposób szczególny młodzież klas 7 i 8 przygotowujących się do Bierzmowania. NIE PRZEGAP !!!

- w środę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i 41 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.
- w piątek po wieczornej Mszy św. wspólnota Samuel zaprasza do wspólnego uwielbiania Najśw. Sakramentu. Adoracja zostanie zakończona Mszą św. o 20.30.

5. W przyszłą niedzielę 20 października serdecznie zapraszamy wszystkich ludzi starszych i chorych na Mszę św. do Bazyliki na godz. 14.00. 20 minut przed Mszą będzie możliwość spowiedzi św. Po Mszy zapraszamy na spotkanie do domu parafialnego. Bardzo prosimy osoby bliskie o pomoc w dotarciu chorym na Mszę i spotkanie.

6. Także w przyszłą niedzielę odbędzie się diecezjalne liczenie wiernych. Składka przeznaczona będzie na prace remontowe w naszej parafii.

7. Wypominki roczne i jednorazowe można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

8. Od przyszłej niedzieli przed kościołem na stoisku młodzieżowym będzie można nabyć znicze na groby naszych najbliższych. Dochód ze sprzedaży młodzież przeznaczy na wyjazdy rekolekcyjne.

XXVII Niedziela Zwykła 6 X 2019 r.

1. Jutro przeżywamy Odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Msze św. o 6.30, 9.15 i 18.15. W tym dniu nie ma Mszy o 7.15. Po Mszy wieczornej procesja różańcowa wokół kościoła. Z tej racji nie będzie jutro nabożeństwa o 17.30.

2. Przez cały październik Nabożeństwa Różańcowe są odprawiane o 17.30

3. W środę 9 października o godz. 14.00 Msza św. o Boże bł. dla Seniorów z okazji Dnia Seniora.

4. Wyjazd pielgrzymów do Koszyc w sobotę 12 października o godz. 2.45 spod kościoła w Hałcnowie. Prosimy o uzupełnienie płatności do najbliższego poniedziałku.

5. Z racji zbilżającego się Dnia Edukacji Narodowej zapraszamy w niedzielę 13 października wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, także emerytów na Mszę św. o godz. 10.30. W czasie niej i nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla nauczycieli pracujących i tych na emeryturze, wszystkich pracowników szkoły oraz o dar życia wiecznego dla zmarłych nauczycieli. Po Mszy zapraszamy na krótkie spotkanie przy stole i dobrej muzyce do domu parafialnego.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski. W całej Polsce przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia.
Akcja Katolicka zaprasza w tym dniu do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

7. Wypominki roczne i jednorazowe można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Pod chórem na stojaku znajdują się kartki, na których można wypisać wypominki.

8. Zbliża się szczególny czas nawiedzania, czyszczenia i porządkowanie grobów naszych bliskich. Aby usprawnić wywóz śmieci w kolejne weekendy października zostanie na cmentarzu podstawiona przyczepa na mokre odpady. Na starym 11 i 12 października, a na nowym cmentarzu 18 i 19 października. Bardzo prosimy pamiętać o segregacji śmieci.

9. Już dziś zapraszamy we wtorek 15 października na katechezę w Bazylice siostry Anny Bałchan: KOCHAĆ TO NIE ZNACZY ZAWSZE TO SAMO.
NIE PRZEGAP !!!

XXVI Niedziela Zwykła 29 IX 2019 r.

1. Nieszpory Niedzielne o 17.45

2. We wtorek 1 października o godz. 17.30 pierwsze Nabożeństwa Różańcowe. Przez cały październik nabożeństwa będą odprawiane o 17.30. Odpowiadając na apel papieża Franciszka, w czasie nabożeństw będziemy modlić się w intencji misji, aby wszyscy ludzie poznali i pokochali Jezusa. Zachęcamy do ofiarowania w tej intencji duchowych darów: modlitwy, postu, jałmużny, rzetelnej nauki i pracy, małych wyrzeczeń i postanowień.

3. W tym tygodniu:
- w poniedziałek wspomnienie św. Hieronima,
- we wtorek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Msza wieczorna za żyjących i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, po Mszy spotkanie w domu parafialnym,

- w środę świętych Aniołów Stróżów,

- w czwartek po Mszy wieczornej spotkanie Grupy Charytatywnej,

- w piątek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, o 18.15 Msza św w intencji
ks. Michała z okazji jego imienin.

- w sobotę wspomnienie św. Siostry Faustyny, w tym dniu spotkanie Straży Honorowej NSPJ o 16.45.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza św. wynagradzająca NSPJ o godz. 18.15. Po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. Okazja do spowiedzi codziennie rano i wieczorem pół godziny przed każdą Mszą św., a w pierwszy piątek od godz. 17.15.
Odwiedziny chorych w I piątek. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy o 7.30 zmianka tajemnic Różańca, a godz. 10.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej przyjmą Różaniec Św.

6. Wypominki roczne i jednorazowe można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

7. Są jeszcze wolne miejsca na Dróżki Kalwaryjskie za zmarłych. Wyjazd w sobotę 5 października. Zapisy w zakrystii.

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ireny Polewki. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.


XXIV Niedziela Zwykła 22 IX 2019 r.

1. Dziś przy Bazylice trwa Akcja Krwiodawstwa od 9.00 do 13.30.

2. Nieszpory niedzielne o godz. 17.45.

3. W tym tygodniu:
- w poniedziałek wspomnienie św. O. Pio
- we wtorek Święto Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Bielsku-Białej, po wie-czornej Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej; także we wtorek Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego do wspólnej lektury Katechizmu Kościoła Katolickiego;

- w czwartek Msza wieczorna w intencji wspólnoty Cudownego Medalika, po niej spotkanie w domu parafialnym;

- w piątek 27 września zapraszamy na kolejne Hałcnowskie Czuwanie. Tym ra-zem w prowadzenie modlitwy włączą się wierni z parafii Małe Kozy i Kozy Gaje. Początek o godz. 18.00, Msza św. o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy na to szczególne nabożeństwo parafian i gości;

- w przyszłą niedzielę wspominamy także Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Msza św. w intencji księdza Michała zostanie odprawiona w następny pią-tek 4 października.

4. Ludzi młodych lubiących śpiewać zapraszamy w środy, po wieczornej Mszy św. do domu parafialnego na próby scholi młodzieżowej. Dzieci śpiewające
w scholi oraz dzieci pragnące dołączyć się do scholi, zapraszamy w piątek na godz. 17.00 do domu parafialnego.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 błogosławieństwo dzieci rocznych, a o 12.15 będzie udzielany sakrament Chrztu. Dzieci roczne prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Przygotowanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św.

6. Wyjazd osób udających się na Węgry w sobotę o godz. 7.00, pakowanie bagażu od 6.45.

7. Przed Kościołem u ministrantów i w księgarence można nabyć najnowszy numer naszego miesięcznika parafialnego „W moim Kościele”.

8. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzy-dowskiej na Dróżki za zmarłych. Odbędzie się ona 5 października, koszt 30 zł., zapisy w zakrystii. W drodze powrotnej modlitwa w Sanktuarium Św. Józefa
u Karmelitów Bosych na Górce w Wadowicach.

9. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, w różny sposób pomogli w orga-nizacji uroczystości Odpustu Parafialnego i Dnia Sportu. Niech wszystkim Pan Bóg błogosławi i wynagrodzi. Dziękuję także za wszelkie ofiary złożone na prace remontowe w naszej parafii.

10. Instytucje i organizacje działające w naszej dzielnicy poszukują starych zdjęć dotyczących Domu Kultury i wydarzeń kulturalnych w Hałcnowie. Więcej informacji w Dniu Pańskim.

 

ODPUST ku czci MB Bolesnej 15 IX 2019 r.

1. Dziś obchodzimy odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej i Jubileusz 26-lecia koronacji Piety Hałcnowskiej. Sumę o godz. 12.00 odprawi i wygłosi kazanie
ks. prof. Jacek Urban - dziekan Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego UJP2 w Krakowie, autor jednej z pierwszych monografii o Piecie Hałcnowskiej. Podczas Sumy nasza parafia przeżywać będzie także Dożynki. Organizator tego-rocznych dożynek – Róże Różańcowe i Parafialno-Szkolny klub „Beskidy” organi-zator Dnia Sportu, po zakończeniu Mszy zapraszają na poczęstunek na parafialne boisko. Wspólne wyjście orszaku dożynkowego, starostów oraz wszystkich chętnych o godz. 11.45 - od Domu Sióstr Serafitek.
O godz. 13.30 na boisku przy plebanii rozpocznie się Hałcnowski Dzień
Sportu. Koronka do 7 boleści Matki Bożej o godz. 17.30.

2. Dziś po wieczornej Mszy św. o godz. 19.15 przy ołtarzu polowym odbędzie się koncert zespołu „Igramy z Pokusą”. Wszystkich parafian i gości zapraszamy na to zwieńczenie naszego świętowania, wspólną zabawę i uwielbienie Boga.

3. Przed kościołem można nabyć najnowszy numer naszego miesięcznika „W moim Kościele”. Znajdziemy w nim wywiad z prezydentem Bielska-Białej i rozmowę z ks. Kamilem, relacje z wakacyjnego odpoczynku dzieci i młodzieży oraz informacje o grupach parafialnych. U Ministrantów można także nabyć monografię ks. Jacka Urbana o figurze MB Hałcnowskiej.

4. Dziękujemy za ofiary składane dziś na prace remontowe w naszej parafii.
W przyszłą niedziele będzie można złożyć ofiarę do puszek na diecezjalne radio Anioł Beskidów.

5. W najbliższy wtorek 17 września zapraszamy na spotkanie z Tomaszem Terlikowskim – znanym dziennikarzem i pisarzem katolickim, autorem wielu poczytnych książek. Wygłosi on katechezę: „O. WENANTY KATARZYNIEC - ŚWIĘTY KAPŁAN, NIEZWYKŁY ORĘDOWNIK”. Katecheza rozpocznie się
o godz. 19.00. Po katechezie będzie możliwość nabycia książek prelegenta.

6. W środę po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.

7. W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania. Spotkanie dotyczy wszystkich uczniów klas 8 mieszkających na terenie naszej parafii.

8. W piątek po wieczornej Mszy św. wspólnota Samuel zaprasza do wspólnego uwielbiania Boga przed Najświętszym Sakramentem. Adorację zakończy Msza św. o 20.30.
9. Także w piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie w domu parafialnym osób wyjeżdzających na Węgry.
10. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ludwika Białka. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

XXIII Niedziela Zwykła 8 IX 2019 r.

1. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 17.45.

2. Po każdej Mszy św. w domu parafialnym Akcja Katolicka zaprasza na ciasta domowego wypieku.

3. W sobotę 14 września Święto Podwyższenia Krzyża, W łączności z wydarzeniem ewangelizacyjnym „Polska pod krzyżem”, które odbędzie się na lotnisku w Kruszynie pod Włocławkiem, diecezja bielsko-żywiecka organizuje tego dnia modlitwy w kilku symbolicznych miejscach na terenie Beskidów. Więcej informacji znajdziemy na stronie naszej diecezji. Msza św. pod krzyżem na Hrobaczej Łące zostanie odprawiona
o godz. 11.00. Dla tych, którzy chcieliby wybrać się nanogach z Hałcnowa na tę Mszę, wspólne wyjście sprzed Bazyliki o godz. 7.30.

4. W niedzieGaleriaParafia Rzymskokatolicka
p.w. Nawiedzenia N.M.P.
43-344 Bielsko-Biała Hałcnów
ul. Wyzwolenia 336
tel. 33 81-07-250