DALSZE KORZYSTANIE Z WITRYNY OZNACZA ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW
COOKIES, ZGODNIE Z AKTUALNYMI USTAWIENIAMI PRZEGLĄDARKI. WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ W POLITYCE COOKIES
Żyjmy w mocy Bożego Ducha!

Rok św. Melchiora Grodzieckiego

Parafia
Nawiedzenia N.M.P.
Parafia Nawiedzenia N.M.P.
Ogłoszenia

II Niedziela Wielkiego Postu 17 III 2019 r.

1. Gorzkie Żale dziś o godz. 17.15

2. Przypominamy, że nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest odprawiane
w naszym kościele w piątki o 17.30 i po Mszy o 18.15 oraz w niedzielę po Mszy o godz. 12.15. Dodatkowo w najbliższy piątek o godz. 20.00 odbędzie się Droga Krzyżowa pod krzyż na Trzech Lipkach. Jest to droga długa, która wymaga siły i wytrzymałości fizycznej. Uczestnictwo osób niepełnoletnich możliwe jest tylko pod opieką osób dorosłych. Bardzo prosimy wszystkich uczestników Drogi Krzyżowej o umieszczenie na wierzchnim ubraniu elementów odblaskowych. Osoby, które chciałyby skorzystać w drodze powrotnej z autobusu, proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii kościoła do środy włącznie.

3. We wtorek 19 marca w uroczystość św. Józefa, zapraszamy na kolejną katechezę do Bazyliki. Wygłosi ją Ks. Robert Woźniak – ceniony teolog i rekolekcjonista, tłumacz Papieża Franciszka w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Temat jego katechezy: „Jezus jako pierwszy charyzmatyk, czyli kim jest Duch Święty?”. Początek o godz. 19.00. Ks. Robert wcześniej odprawi Mszę św. o godz. 18.15. Po spotkaniu będzie możliwość kupienia jego książek.

4. W środę po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

5. W przyszłą niedzielę 23 marca w czasie Mszy o 12.15 będzie udzielany sakrament chrztu. Przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę po Mszy wieczornej.

6. Przed kościołem u ministrantów oraz w księgarence można nabyć najnowszy numer naszego miesięcznika parafialnego „W moim Kościele”. Znajdziemy w nim między innymi plan rekolekcji wielkopostnych oraz plan dekanalnej modlitwy przy relikwiach św. Melchiora Grodzieckiego.

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jana Pezdka i Jana Muszyńskiego, polecajmy ich Bożemu miłosierdziu.

 

I Niedziela Wielkiego Postu 10 III 2019 r. 

1. Wszystkich parafian oraz gości serdecznie zapraszamy
do wspólnego rozważania męki i śmierci Chrystusa podczas wielkopostnych nabożeństw. Gorzkie Żale dziś o godz. 17.15.
Droga Krzyżowa w piątki o 17.30 i po Mszy o 18.15, w niedzielę po Mszy o godz. 12.15.

2. Dziś Akcja Katolicka po każdej Mszy św. zaprasza na ciasta domowego wypieku.

3. We wtorek Akcja Katolicka zaprasza po Mszy wieczornej na kolejny odcinek amerykańskiego filmu „Katolicyzm”. W najbliższy wtorek odcinek „Piekło, Czyściec, Niebo”.

4. W najbliższy piątek wspólnota Samuel zaprasza po Drodze Krzyżowej do wspólnego adorowania Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

5. W przyszłą niedzielę 17 marca, w ramach dzieła Ad gentes, modlitwą i ofiarą do puszek możemy pomóc polskim misjonarkom i misjonarzom. Składka przeznaczona jest prace remontowe w naszej parafii.

6. Także w przyszłą niedzielę będzie można nabyć książki cenionego rekolekcjonisty, kierownika duchowego i spowiednika ks. Krzysztofa Grzywocza. W 2017 roku zaginął on w Alpach. Człowiek szukający Boga i góry to dwie pasje, którym poświęcił swoje życie. Spisane i zarejestrowane jego słowa do dnia dzisiejszego pomagają licznym osobom porządkować życie i znaleźć drogę do Boga.

7. Wszystkich chętnych którzy chcieliby się włączyć w przygotowanie śpiewu na Triduum Paschalne zapraszamy na próby scholi w czwartek o godzinie 19.00 w domu parafialnym.

8. W księgarence do dostania najnowszy numer Gościa Niedzielnego.

9. Już dziś zapraszamy we wtorek 19 marca na katechezę ks. Roberta Woźniaka „Jezus jako pierwszy charyzmatyk, czyli kim jest Duch Święty?”

10. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży odbędą w naszej parafii od 31 marca do 3 kwietnia. Poprzedzone one będą nawiedzeniem relikwii Św. Melchiora Grodzieckiego od 29 do 31 marca.

11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Władysława Walusia, Jana Kurtycza, Karola Krzyżaka, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

VII Niedziela Zwykła 3 III 2019 r.

1. Dziś po Mszach dopołudniowych rozpoczniemy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne, którym pragniemy przeprosić Pana Boga za nasze grzechy i przygotować się do zbliżającego się Wielkiego Postu. Szczegółowy plan Nabożeństwa znajduje się w gablotce w przedsionku kościoła i na stronie internetowej parafii.

2. Od dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu. Zachęcamy do konkretnych postanowień i podjęcia abstynencji na czas Wielkiego Postu. Na ołtarzu św. Józefa znajduje się Księga Trzeźwości.

3. We wtorek Msza wieczorna w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, po Mszy spotkanie w domu parafialnym.

4. W najbliższą środę wypada Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem odprawiane będą o godz. 6.15; 7.30; 9.15; 17.00 i 18.15. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Każda rodzina uczestnicząca we Mszy św. w naszym kościele otrzyma ZDRAPKĘ WIELKOPOSTNĄ – planszę ze zbiorem różnych zadań i ćwiczeń pomagających owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu.

5. Wielki Post to czas szczególnego rozważania męki i śmierci Pana Jezusa. Niech nie zabraknie nas na Drodze Krzyżowej oraz na nabożeństwie Gorzkich Żali. Przypominamy, że Droga Krzyżowa w naszym kościele odprawiana jest w każdy piątek:
a) o godz. 17.30 dla dzieci,
b) po Mszy św. o godz. 18.15 dla młodzieży i dorosłych,
c) w każdą niedzielę po zakończeniu Mszy św. o godz. 12.15 dla tych wszystkich, którzy z różnych względów nie mogą uczestniczyć w tym nabożeństwie w ciągu tygodnia.
Gorzkie Żale w każdą niedzielę o 17.15.
6. 7 marca wypada I czwartek miesiąca, Godzina Święta o 17.30, Msza wynagradzająca NSPJ o 18.15. Po Mszy adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 20.00.

7. W piątek obchodzony jest w świecie Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom, od najstarszych do najmłodszych, składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy Je opiece Matki Bożej.

8. W przyszłą niedzielę 10 marca na Mszy Świętej o godz. 10.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. otrzymają modlitewniki. Natomiast dzień wcześniej w sobotę 9 marca w godzinach od 9.00 do 11.00 w Domu Parafialnym będzie możliwość wypożyczenia stroju komunijnego.

9. Także w przyszłą niedzielę Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

10. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ireny Wontorczyk, polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

 

 

VII Niedziela Zwykła 24 II 2019 r.

1. Dziś Nieszpory o 17.45

2. W tym tygodniu:
- we wtorek Akcja Katolicka zaprasza po wieczornej Mszy św. na projekcję amerykańskiego filmu „Katolicyzm”, odcinek: „Tajemnica Boga”;
- w środę po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego;
- w czwartek Msza wieczorna w intencji Apostolatu Maryjnego i później spotkanie formacyjne;
- w sobotę o 16.45 spotkanie Straży Honorowej NSPJ.

3. W tym tygodniu także wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., a w pierwszy piątek od godz. 17.30. Chorych odwiedzimy z Komunią św. w I piątek. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

4. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic Różańca po Mszy o godz. 7.30.
Po Mszy o godz. 12.15 rozpocznie się Nabożeństwo Czterdziestogodzinne.

5. Sakrament Chrztu w marcu będzie udzielany w niedzielę 24 marca !!!

6. W księgarence do dostania prasa katolicka. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy ciekawy artykuł o nadzwyczajnych szafarzach Eucharystii oraz mały poradnik: Savoir-vivre w Kościele - co wypada robić,
a czego nie?

7. W Dniu Pańskim znajduję się informacja Urzędu Miasta o rozpoczęciu prac związanych z modernizacją ewidencji gruntów, budynków i użytków gruntowych na terenie miasta Bielska-Białej.

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Anny Satławy i Emilii Frączek, polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.

VI Niedziela Zwykła 17 II 2019 r.

1. Dziś na parkingu przy Domu Parafialnym od 9.00 do 13.30 odbywa się Akcja Krwiodawstwa.

2. Nieszpory o 17.45

3. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone dziś na prace remontowe w naszej parafii.

4. „Sztuka bycia dobrym. Między dobrocią a naiwnością” - to temat katechezy, którą wygłosi w najbliższy wtorek 19 lutego ks. Mirosław Tosza – laureat nagrody im. ks. Józefa Tischnera, założyciel i duszpasterz wspólnoty Betlejem w Jaworznie. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00. Poprzedzona będzie ona Mszą św. o godz. 18.15. Ponieważ na plakatach i ulotkach pojawiła się błędna data 21, jeszcze raz przypominamy: Katecheza o sztuce bycia dobrym odbędzie się we wtorek 19 lutego o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na to szczególne wydarzenie.

5. W piątek przypada święto Katedry św. Piotra. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ojcu Świętym.

6. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy o godz. 10.30 Błogosławieństwo dzieci rocznych, a o 12.15 będzie udzielany sakrament Chrztu. Dzieci roczne prosimy zgłaszać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę po Mszy wieczornej.

7. Przed kościołem i w księgarence do nabycia najnowszy numer naszego miesięcznika parafialnego „W Moim Kościele”. W księgarence do dostania także najnowszy numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa dla dzieci.

8. W Dniu Pańskim znajdziemy podziękowanie za złożoną w zeszłą niedzielę ofiarę na Centrum św. Maksymiliana oraz prośbę z informacją o możliwości przekazania 1% z podatku dochodowego na rzecz Parafialno-Szkolnego Klubu „Beskidy”.

 

V Niedziela Zwykła 10 II 2019 r.

1. Dzisiaj w naszym kościele kazania głosi ojciec franciszkanin Piotr Cuber, dyrektor centrum św. Maksymiliana w Harmężach. Po Mszy św. będzie możliwość wsparcia ofiarą do puszek powstającego tam Centrum Konferencyjnego.

2. Także dziś po każdej Mszy św. Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na pyszne ciasta domowego wypieku. Nieszpory o godz. 17.45.

3. W tym tygodniu:
- w poniedziałek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, czyli Światowy Dzień Chorego. W ten dzień szczególnie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji ludzi chorych i cierpiących oraz tych, którzy im w różny sposób posługują. W tej intencji modlić się będziemy wraz z Zespołem Charytatywnym w czasie modlitwy różańcowej o godz. 17.30 oraz podczas wieczornej Mszy Św.;
- w czwartek, święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy;
- w piątek, modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca, Koronka o godz. 15.00.

4. Wspólnota Samuel zaprasza w piątek 15 lutego na wspólną adoracje po wieczornej Mszy Św. Adoracja zakończona zostanie Eucharystią o godz. 20:15.

5. W przyszłą niedzielę 17 lutego odbędzie się Akcja Krwiodawstwa w ambulansie zaparkowanym przy naszym kościele. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na prace remontowe w naszej parafii.

6. U ministrantów i w księgarence można nabyć najnowszy, lutowy numer gazetki parafialnej „W moim Kościele”. Znajdziemy w nim ciekawe wywiady: z panią Wiesławą Puzoń i z dominikaninem o. Tomaszem Gałuszką.

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Tomasza Matuszczaka, śp. Marii Piechy, śp. Karoliny Olmy, śp. Władysława Piwowarskiego, śp. Antoniego Bienia oraz śp. Jerzego Bierczaka, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

IV Niedziela Zwykła 3 II 2019 r.

1. Dziś Nieszpory o godz. 17.45.

2. W tym tygodniu:
- w poniedziałek po wieczornej Mszy św. tradycyjne błogosławieństwo i modlitwa przez wstawiennictwo św. Błażeja;
- we wtorek wspomnienie Św. Agaty, po każdej Mszy św. tradycyjne błogosławieństwo chleba i wody, w tym dniu Msza Św. wieczorna za żyjących i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy spotkanie w Domu Parafialnym;
- w środę świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy;
- 7 lutego przypada pierwszy czwartek miesiąca, Godzina Święta o 17.30, Msza św. w intencji wynagradzającej NSPJ o 18.15, po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00.

3. W przyszłą niedzielę kazania wygłosi franciszkanin o. Piotr Cuber dyrektor Centrum św. Maksymiliana w Harmężach. Po Mszy będzie możliwość wsparcia ofiarą do puszek powstającego tam Centrum Konferencyjnego.
Także w przyszłą niedzielę Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasto domowego wypieku.

4. W naszym kościele, księgarence można nabyć najnowszy numer Gości Niedzielnego oraz wiele ciekawych katolickich książek. Wśród nich polecamy w sposób szczególny książkę „Ukochany Marnotrawny” – wyjątkowy poradnik podpowiadający co możemy robić, kiedy ktoś z bliskich porzuca wiarę.

5. W sobotę odbył się pogrzeb śp. Ireny Mynarskiej, polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

 

III Niedziela Zwykła 27 I 2019 r.

1. Dziś o 17.45 zapraszamy na Nieszpory kolędowe, w czasie których będziemy modlić się i wychwalać Pana Boga śpiewem tradycyjnych kolęd.

 2. W tym tygodniu:
- w poniedziałek wspominamy św. Tomasza z Akwinu;

 - we wtorek 29 stycznia po wieczornej Mszy św. w domu parafialnym odbędzie się spotkanie Zelatorów Róż Żywego Różańca. Także w tym dniu po Mszy wieczornej odbędzie się noworoczne spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci;

- w środę spotkanie Kręgu Biblijnego;

- w czwartek wspomnienie św. Jana Bosko;

 - w sobotę 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego - zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. odprawiane będą o godz. 6.30, 9.15, 17.00 i o godz. 18.15. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy św. Świece można nabyć w księgarence. Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone jest jako Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona będzie na potrzeby zakonów kontem-placyjnych.

3. W tym tygodniu wypada także pierwszy piątek i sobota miesiąca.
Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., a w pierwszy piątek od godz. 17.30. Chorych odwiedzimy z Komunią św. w I piątek. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

4. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ odbędzie się w sobotę 2 lutego w domu parafialnym. Godzina Święta w czwartek 7 lutego.

5. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic Różańca po Mszy o godz. 7.30.

6. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jan Rosnera. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.II Niedziela Zwykła 20 I 2019 r.

1. Trwa tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan. Dziś Nieszpory z modlitwą o jedność wszystkich wyznawców Chrystusa o 17.45.

2. Dziękujemy za składane dziś ofiary na prace remontowe w naszej parafii.

3. Przed kościołem u ministrantów i w księgarence można nabyć nowy - styczniowy numer naszego miesięcznika „W Moim Kościele”. W księgarence można kupić także najnowszy numer Gościa Niedzielnego, wiele ciekawych książek oraz gromnice na zbliżające się świę-to Ofiarowania Pańskiego.

4. Dziś kończymy kolędę, czyli odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim za życzliwe i serdeczne przyjęcie, za możliwość spotkania oraz wspólną modlitwę. Ofiary składane przy okazji kolędy przekazywane są na potrzeby naszej parafii
i diecezji, część z nich przeznaczona jest do osobistego wykorzystania przez duszpasterzy. Za wszystko jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Gdyby ktoś z racji nieobecności chciał jeszcze odwiedzin księdza z błogosławieństwem domu, prosimy zgłosić to dziś w zakrystii kościoła.

5. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
- w poniedziałek wspomnienie Św. Agnieszki
- w czwartek Św. Franciszka Salezego
- w piątek Święto Nawrócenia Św. Pawła
- w sobotę wspomnienie Św. biskupów Tymoteusza i Tytusa

6. Jutro swoje święto obchodzą Babcie, a we wtorek Dziadkowie. Pamiętajmy o nich w modlitwie i naszej codziennej postawie. Niech dobry Bóg obdarzy żyjących darem zdrowia, pokoju i radości, a zmarłych przyjmie do swojego Królestwa.

7. W najbliższą środę po wieczornej Mszy św. odbędzie się Opłatek Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej, Akcji Katolickiej, Grupy Charytatywnej i Straży Honorowej NSPJ.

8. W czwartek po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Także w tym dniu Msza wieczorna w intencji Apostolatu Maryjnego, po niej spotkanie w domu parafialnym.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 Msza św. w intencji dzieci rocznych. Prosimy o zgłaszanie dzieci w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Na tę Eucharystię zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do I-Komunii Świętej wraz z rodzicami. Msza będzie połączona z kazaniem dla najmłodszych parafian oraz błogosławieństwem dzieci. Także w przyszłą niedzielę, w czasie Mszy św. o godz. 12.15 będzie udzielany sakrament Chrztu św. Przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św. Obecność rodziców i chrzestnych obowiązkowa!

10. Także w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 10.30 kolędowanie dziecięcej kapeli Beskidek domu Kultury Włókniarz. Serdecznie zapraszamy!

 

Niedziela Chrztu Pańskiego 13 I 2019 r.


1. Dziś Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

2. Młodzież oazowa rozprowadza przed kościołem kalendarz parafialny na 2019 rok. Dochód z jego sprzedaży przeznaczony jest na rekolekcje młodzieżowe.

3. U ministrantów i w księgarence można nabyć najnowszy, styczniowy numer gazetki parafialnej „W moim Kościele”. Znajdziemy w niej podsumowanie roku 2018, ciekawe wywiady: z panią Teresą o pracy grupy charytatywnej, ze zwycięzcą konkursu Szopek Krakowskich oraz z panem Łukaszem - autorem tegorocznej szopki i dekoracji świątecznej w naszej bazylice. Obok wielu znanych działów i artykułów, w styczniowym numerze powracają artykuły Margolci.

4. Także dziś po wieczornej Mszy św. zapraszamy na wieczór kolęd w wykonaniu zespołu Tingle-Tangle Band. Usłyszymy najpiękniejsze kolędy w ciekawej aranżacji instrumentów dętych, wzbogaconych pięknym wokalem. Zapraszamy parafian i gości na to wyjątkowe wydarzenie. Początek ok. godz. 19.00

5. We wtorek 15 stycznia na nowy cykl katechez „W mocy Bożego Ducha”. Najbliższą katechezę wygłosi znany historyk Kościoła, znawca średniowiecza, dominikanin Ojciec Tomasz Gałuszka na temat „Jak doświadczyć Boga według św. Tomasza z Akwinu?”. Po katechezie będzie możliwość nabycia książek ojca Tomasza.

6. Dziękujemy Dzieciom Maryi, wolontariuszom misyjnym oraz ich opiekunom za radość i trud misyjnego kolędowania. Dziękujemy parafianom za ofiary, które w całości zostaną przekazane dla dzieci w Rwandzie i Burundi.

7. W najbliższy piątek wspólnota SAMUEL zaprasza na czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, które odbędzie się w kaplicy Bożego Miłosierdzia. Początek o godz. 19.15, zakończenie Mszą Św. o godz. 20.30.

8. W przyszłą niedzielę księża odprawią Msze św. za rodziny, które odwiedzili w czasie kolędy. Ks. Proboszcz o godz. 6.15, ks. Sławomir o 9.15, ks. Michał o 10.30. Składka niedzielna przeznaczona będzie na prace remontowe w naszej parafii.

9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marii Kapustki, Jan Marcelanika, Zygmunta Ogurka i Grzegorza Tomali. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu.


Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 I 2019 r.

1. W dzisiejszą Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli spod domu Sióstr Serafitek o godz. 10.15 wyruszy do Bazyliki Dziecięcy Orszak Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy do orszaku rodziców z dzieci. Każdy uczestnik orszaku otrzyma koronę. Po Mszy o 10.30 odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy strój króla.

2. Nieszpory o godz. 17.45

3. We wtorek Msza św. wieczorna w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy spotka-nie w domu parafialnym.

4. W przyszłą niedzielę 13 stycznia obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego kończy ona liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Zwyczajowo zachowujemy dekorację świąteczną i śpiewamy kolędy do 2 lutego. Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

5. Także w przyszłą niedzielę 13 stycznia po Mszy o godz. 18.15 zapraszamy na wieczór kolęd w wykonaniu zespołu Tingle-Tangle Band. Jest to zespół składający się z kilkunastu młodych ludzi grających na instrumentach dętych wzbogacony grupą wokalną.
Zapraszamy parafian i gości na to wyjątkowe wydarzenie.
6. Już dziś zapraszamy do Bazyliki we wtorek 15 stycznia na nowy cykl katechez „W mocy Bożego Ducha”. Najbliższą katechezę wygłosi znany historyk Kościoła, mediewista dominikanin Ojciec Tomasz Gałuszka na temat „Jak doświadczyć Boga według św. Tomasza z Akwinu?”. Po katechezie będzie możliwość nabycia książek ojca Tomasza.

7. Opłatek Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej, Akcji Katolickiej, Grupy Charytatywnej i Straży Honorowej NSPJ odbędzie się w środę 23 stycznia po wieczornej Mszy św.

 Niedziela Świętej Rodziny 30 XII 2018 r.

1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny, o godz. 12.15 Msza św. z okazji Diecezjalnego Dnia Rodzin Wielodzietnych.

2. Po Mszy wieczornej o godz. 18.15 zapraszamy na niezapomniany wieczór kolęd w wykonaniu grupy wokalnej z naszej parafii i bielskich muzyków. Usłyszymy najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy.

3. Jutro ostatni dzień starego roku. O godz. 16.15 zostanie odprawiona wieczorna Msza św. połączona z nieszporami za zmarłych w 2018 r. Nie będzie więc Mszy o 18.15! Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich parafian i gości, a szczególnie z tych rodzin, z których odszedł ktoś do wieczności w minionym roku. O godz. 21.00 w naszym Sanktuarium rozpocznie się modlitewne czuwanie u stóp Matki Bożej Bolesnej. Ostatnie pół godziny będzie czuwaniem w ciszy. O północy zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie Nowego 2019 Roku.

4. We wtorek w Nowy Rok - Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. tak jak w każdą niedzielę.

5. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
W I czwartek Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.15. Godzina Święta o 17.30. Po Mszy wieczornej Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00.Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. W pierwszy piątek dodatkowo od 17.30.
6. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ w sobotę - 5 stycznia o godz. 16.45.

7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo mirry i kadzidła. Spod domu Sióstr Serafitek o godz. 10.15 wyruszy do Bazyliki na Mszę św. Dziecięcy Orszak Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy do orszaku rodziców i dzieci z koronami.


Szczęśliwego, przeżywanego w mocy Bożego Ducha roku 2019
życzą Duszpasterze Parafii Nawiedzenia NMP w HałcnowieIV Niedziela Adwentu 23 XII 2018 r.

1. Zespół Charytatywny przed kościołem rozprowadza wigilijne świece Caritas. Ofiara z nich wspiera Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W zakrystii kościoła można jeszcze nabyć opłatki wigilijne. Młodzież rozprowadza kalendarz na rok 2019, który wydała nasza parafia. Dochód z kalendarza przeznaczony jest na duszpasterstwo dzieci i młodzieży.
2. Nieszpory o 17.45
3. Jutro Wigilia. Ostatnie roraty o 6.30 i 7.15 dla dzieci. Gorąco zachęcamy do zachowania chrześcijańskich tradycji w czasie wieczerzy wigilijnej, Zacznijmy wieczerzę odczytaniem Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa, następnie pomódlmy się i podzielmy się opłat-kiem, pamiętajmy także o śpiewie kolęd. Pełne obrzędy wieczerzy wigilijnej możemy znaleźć w świątecznym wydaniu Gościa Niedzielnego i Niedzieli, które można dostać w naszej księ-garence. Zapraszamy wszystkich o północy na Pasterkę, której przewodniczyć będzie ks. bp Tadeusz Rakoczy.

4. We wtorek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego.

5. W środę Święto Św. Szczepana. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Na zakończenie Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się rozesłanie i błogosławieństwo Kolędników Misyjnych. W ogólnopolskiej akcji Kolędników Misyjnych po raz kolejny wezmą udział dzieci z naszej parafii. W piątek 28 grudnia od 14.00 do 18.00 dzieci będą chodzić po kolędzie, zbierając datki na cele misyjne. Prosimy o życzliwe przyjęcie dzieci.
W drugi dzień świąt w czasie Mszy o 12.15 będzie udzielany Sakrament Chrztu.
6. W czwartek 27 grudnia święto św. Jana Ewangelisty, po każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa wina. W tym dniu rozpoczynamy w naszej parafii kolędę. W czasie tej duszpasterskiej wizyty pragniemy spotkać się, w miarę możliwości, z wszystkimi mieszkańcami danego domu, razem pomodlić się, poznać radości i smutki poszczególnych osób, porozmawiać, wsłuchać się w propozycje i uwagi. Plan kolędy znajduje się w „Dniu Pańskim”, na ta-blicy ogłoszeń w przedsionku kościoła, na stronie internetowej parafii. oraz w najnowszym miseczniku parafialnym ”W moim Kościele”, który można nabyć u ministrantów.

7. W niedzielę Świętej Rodziny z Nazaretu - 30 grudnia na Mszę o godz. 12.15 zapraszamy do wspólnej modlitwy rodziny wielodzietne, a wieczorem po Mszy o godz. 18.15 zapraszamy wszystkich na parafialne kolędowanie. Wystąpią grupy wokalne z naszej parafii z akompaniamentem bielskich muzyków.
8. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli osoby potrzebujące, kupując świecę Caritas oraz przekazując produkty i ofiary pieniężne w czasie przeprowadzanej akcji w sklepie Kosmos. Dziękujemy grupie charytatywnej z naszej parafii za ich pełne serca zaangażowanie oraz ucz-niom szkoły nr 28 wraz z opiekunami. Dziękujemy także wszystkim organizatorom i uczest-nikom Kiermaszu Bożonarodzeniowego. Na rehabilitacje 2,5 letniej Weroniki zebrano ponad 19 tysięcy złotych.

9. Bóg zapłać Panu Łukaszowi, wszystkim Paniom i Panom, którzy wraz młodzieżą przygotowali szopkę i dekorację świąteczną w naszym kościele. Serdecznie dziękujemy Panu Tomaszowi Koniorowi i Kazimierzowi Duźniakowi za dar choinek. Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się, abyśmy pięknie i godnie przeżywali święta.

 

III Niedziela Adwentu 16 XII 2018

1. Dziś zapraszamy do Domu Parafialnego na Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Na kiermaszu można nabyć m.in. ozdoby świąteczne oraz smaczne domo-we wypieki. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na rehabilitację 2,5 letniej Wiktorii. Na ten cel można także złożyć ofiarę do puszek przed kościołem.

2. Zespół Charytatywny przed kościołem rozprowadza wigilijne świece Caritas. Ofiara z nich wspiera Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz przeznaczona jest na świąteczne paczki dla potrzebujących z naszej parafii. W zakrystii kościoła można nabyć opłatki wigilijne.

3. Także przed kościołem i w księgarence można nabyć najnowszy świąteczny numer naszego miesięcznika parafialnego „W moim Kościele”. Oprócz wielu ciekawych artykułów, informacji dotyczących naszej parafii i dzielnicy, umieszczony jest w nim plan kolędy. Kolęda w naszej parafii rozpocznie się 27 grudnia.

4. Dziś Nieszpory o godz. 17.45.

5. Przypominamy, że Roraty w naszym kościele odprawiane są w tygodniu:
a) o godz. 6.30 rano dla dorosłych i młodzieży
b) o godz. 18.15 dla wszystkich dzieci z opiekunami,

6. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dziś na spłatę prac remontowych w naszej parafii.

7. Nowenna do Dzieciatka Jezus odmawiana jest codziennie w czasie rannych rorat.

8. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pojednania, aby w radości i pokoju prze-żyć czas Świąt Bożego Narodzenia. Spowiedź jest codziennie rano i wieczorem pół godziny przed Mszą św. Dodatkowo w czwartek, piątek i sobotę od godz. 17.00. W sobotę będzie spowiadać większa ilość księży. Bardzo prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnie dni. Zróbmy wszystko, aby do soboty skorzystać z Sakramentu Pokuty.

9. Z racji zbliżających się Świąt i pierwszego piątku stycznia udamy się do chorych z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

10. Chrzest w grudniu będzie w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w czasie Mszy o godz. 12.15, a błogosławieństwo dzieci rocznych 30 grudnia w niedzielę Świętej Rodziny o godz. 10.30. Przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę po wieczornej Mszy św.

11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Krystyny Pietryszyn i Jana Jędrzejczyka, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

II Niedziela Adwentu 9 XII 2018

1. Dziś obchodzimy „Dzień modlitwy i pomocy materialnej dla katolików na Wschodzie”. Ofiary na ten cel można złożyć do puszek przed kościołem.

2. Zespół Charytatywny rozprowadza wigilijne świece Caritas. Ofiara z nich wspiera Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz przeznaczona jest na świąteczne paczki dla potrzebujących z naszej parafii.

3. W zakrystii kościoła można nabyć opłatki wigilijne.

4. Przed kościołem można nabyć kalendarz na rok 2019, który wydała nasza parafia. Oprócz pięknych zdjęć z kapliczkami Hałcnowa znajduje się w nim sporo informacji dotyczących roku liturgicznego i życia parafialnego. Dochód w całości przeznaczony jest na duszpasterstwo dzieci i młodzieży w naszej parafii. Koszt 15 zł.
5. Dziś Nieszpory o godz. 17.45.

6. Dziś także od 9.00 do 13.30 odbywa się Akcja Krwiodawstwa w ambulansie zaparkowanym przy naszym kościele, a Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na pyszne ciasta domowego wypieku.
7. Przypominamy, że Roraty w naszym kościele odprawiane są w tygodniu:
a) o godz. 6.30 rano dla dorosłych i młodzieży
b) o godz. 18.15 dla wszystkich dzieci z opiekunami,

8. W najbliższy wtorek 11 grudnia Ks. Marek Gilski – znany krakowski teolog i publicysta wygłosi w naszej Bazylice katechezę „Piękno Chrześcijaństwa. Zna-czenie prawd wiary dla naszego życia.”. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości.
9. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na spłatę prac remontowych w naszej parafii.

10. W przyszłą niedzielę 16 grudnia w Domu Parafialnym odbędzie się Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Podczas kiermaszu będzie można nabyć m.in. ozdoby świąteczne oraz smaczne domowe wypieki. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na rehabilitację 2,5 letniej Wiktorii, mieszkanki naszej parafii.

11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Eugeniusza Mynarskiego, Józefa Mrzygłockiego i Stefanii Garbacz. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

I Niedziela Adwentu 2 XII 2018

1. Dziś Nieszpory o godz. 17.45.
2. Zaczęliśmy Adwent. Chcąc go przeżyć owocnie i dobrze przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia, serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy św. roratniej. W czasie tegorocznych rorat będziemy szukać odpowiedzi na pytanie jak żyć mocą Bożego Ducha.
Roraty w naszym kościele odprawiane są w tygodniu:
a) o godz. 6.30 rano dla dorosłych i młodzieży
b) o godz. 18.15 dla wszystkich dzieci z opiekunami,
Ze względu na roraty nie będzie Mszy św. o godz. 7.15!
Dzieci zachęcamy o przychodzenie na roraty z lampionami, a dorosłych ze świecami z osłonkami. Niech trzymane w rękach światło będzie symbolem naszej gotowości na przyjście Jezusa.

3. Dziś poświęcamy opłatki na stół wigilijny, które będzie można nabywać w zakrystii. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na całoroczne utrzy-manie służby kościelnej.

4. W tym tygodniu:
a) we wtorek wspomnienie św. Barbary, patronki górników, w tym dniu modlimy się w sposób szczególny o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla wszystkich górników i ich rodzin. Msza wieczorna w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci, po Mszy spotkanie w domu parafialnym.

b) w czwartek wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

c) w piątek św. Ambrożego.

d) w sobotę 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. W naszej parafii w tym dniu można zyskać odpust zupełny. Msze św. odprawiane będą o godz. 6.30, 9.15 i o godz. 18.15. W czasie Mszy św. o godz. 9.15. Straż Honorowa NSPJ będzie dziękować za 25 lat istnienia w naszej parafii. W tym dniu o godz. 12.00 zapraszamy do kaplicy Miłosierdzia na Godzinę Łaski. Więcej informacji o tym nabożeństwie w Dniu Pańskim i stronie internetowej parafii.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie codziennie pół godziny przed każdą Mszą św., w I piątek od godz. 17.30. W czwartek Msza św. wynagradzająca NSPJ o godz. 18.15. Godzina Święta o 17.30. Po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. Z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych w najbliższy piątek. Chorych na pierwszy piątek prosimy zgłaszać w zakrystii. Chorych z posługą sakramentalną od-wiedzimy także w sobotę przed świętami.
6. W niedzielę 9 grudnia na Mszy Świętej o 10.30 dzieci przygotowujące się do
I Komunii Świętej otrzymają Medaliki. Odbędzie się także Akcja Krwiodawstwa w ambulansie zaparkowanym przy naszym kościele, a Akcja Katolicka zaprasza po każdej Mszy św. na ciasta domowego wypieku.

7. Od przyszłej niedzieli Zespół Charytatywny będzie rozprowadzał wigilijne świece Caritas. Ofiara z nich wspiera Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz przeznaczona jest na świąteczne paczki dla potrzebujących z naszej parafii.

8. Także w przyszłą niedzielę po raz kolejny w Polsce organizowany jest „Dzień modlitwy i pomocy materialnej dla katolików na Wschodzie”. Ofiary na ten cel zbierane będą do puszek przed kościołem.

9. Także w przyszłą niedzielę odbędzie się Akcja Krwiodawstwa w ambulansie zapar-kowanym przy naszym kościele, a Akcja Katolicka zaprasza po każdej Mszy św. na ciasta domowego wypieku.

10. Już dziś zapraszamy we wtorek 11 grudnia na katechezę „Piękno Chrześcijaństwa. Znaczenie prawd wiary dla naszego życia.”. Wygłosi ją w naszej bazylice znany krakowski teolog i publicysta ks. Marek Gilski.

11. Przypominamy, że w III niedzielę Adwentu 16 grudnia w Domu Parafialnym od-będzie się Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Podczas kiermaszu będzie można nabyć m.in. ozdoby świąteczne oraz smaczne domowe wypieki. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na rehabilitację 2,5 letniej Wiktorii, mieszkanki naszej parafii.

12. "Parafialny Zespół Charytatywny wraz z uczniami i opiekunami Szkoły Podsta-wowej nr 28, w ramach kolejnej edycji programu Caritas "Tak pomagam", będzie prowadzić zbiórkę żywności w dniach 7-8 grudnia w sklepie "Kosmos". Zebrana żywność będzie przeznaczona na paczki dla rodzin naszej parafii w trudnej sytuacji życiowej. Zachęcamy do udziału i wsparcia tej akcji."

 

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 25 XI 2018r.

1. Różaniec za zmarłych z wypominkami dziś o godz. 17.30. Do końca listopada w dni powszednie modlitwa za zmarłych z wypominkami o godz. 18.00.

2. W tym tygodniu:
a) w czwartek po Mszy wieczornej spotkanie Grupy Charytatywnej,
b) w piątek Święto św. Andrzeja, apostoła,

3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się czas Adwentu przygotowujący nas do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty dla dorosłych będą odprawiane o godz. 6.30, dla dzieci o 18.15. Dzieci zachęcamy o przychodzenie na roraty z lampionami, a dorosłych ze świecami z osłonkami. Także w przyszłą niedzielę zmianka tajemnic Różańca po Mszy o godz. 7.30

4. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze na Regionalny Dzień Skupienia ADŚ, który odbędzie się w Sanktuarium Świętego Mikołaja w Pierśćcu. Wyjazd 1 grudnia w sobotę o godz. 7.30, koszt 20 zł., zapisy w Zakrystii.

5. Jak w latach ubiegłych Caritas naszej diecezji organizuje w tym roku zbiórkę żywności dla mieszkańców Ukrainy i innych krajów Europy wschodniej. Produkty o długim terminie ważności takie jak mąka, cukier, kasza, makarony, olej czy konserwy, kawa, herbata oraz środki czystości, można przynosić do domu parafialnego w środę 28 listopada w godzinach od 17.00 do 19.00.

6. Sakrament Chrztu w grudniu będzie udzielany w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia 26 XII o godz. 12.15. Błogosławieństwo dzieci rocznych będzie w niedzielę Świętej Rodziny 30 XII o godz. 10.30.

7. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Zofii Balion i Bronisławy Pizun, polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.

 

XXXIII Niedziela Zwykła 18 XI 2018r.

 

1. Różaniec za zmarłych z wypominkami dziś o godz. 17.30. W dni powszednie modlitwa za zmarłych z wypominkami o godz. 18.00.

 

2. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dziś na prace remontowe w naszej parafii.

 

3. Dzisiaj modlimy się szczególnie w intencji Księdza Biskupa Romana Pindla z okazji przypadających imienin.

 

4. W tym tygodniu:
a) w środę wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

b) w czwartek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej, po Mszy wieczornej spotkanie "Cudownego Medalika".

Także w czwartek o godz. 18:15 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji chóru parafialnego, scholi dziecięcej i młodzieżowej oraz Pana Organisty.

c) w przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.


O godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci rocznych. Prosimy o zgłaszanie dzieci w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Na tę Eucharystię zapraszamy wszystkie rodziny naszej parafii, a szczególnie dzieci przygotowujące się do I-Komunii Świętej wraz z rodzicami. Msza będzie połączona z kazaniem dla najmłodszych parafian oraz ich błogosławieństwem.

 

Także w przyszłą niedzielę, w czasie Mszy św. o godz. 12.15 będzie udzielany sakrament Chrztu św. Przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św. Obecność rodziców i chrzestnych obowiązkowa!

 

5. Parafian i Gości zapraszamy w najbliższy wtorek 20 listopada o godz. 19.00 na ostatnią już Maryjną katechezę w bazylice. Poświęcona będzie ona różnym formom modlitwy Maryjnej.

 

6. Apostolstwo Dobrej Śmierci serdecznie zaprasza członków i wszystkich chętnych na Dróżki za zmarłych do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd w sobotę 24 listopada o godz. 7.00 z parkingu. Koszt 30 złotych. ADŚ kieruje również swoje zaproszenie do sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu na XVI Regionalny Dzień Skupienia, który odbędzie się 1 grudnia w sobotę. Wyjazd o godz. 7.30 z parkingu, koszt 20 zł.
Zapisy na obydwa wyjazdy w zakrystii.

 

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Krzysztofa Dobiji oraz Anieli Blachury, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

XXXII Niedziela Zwykła - Święto Niepodległości 11 XI 2018 r.

 

1. Dziś obchodzimy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 10.30. Po Mszy św. jubileuszowe obchody Święta Niepodległości odbywać się będą w Domu Kultury.
W dzisiejszym jubileuszowym Dniu Pańskim znajduje się list papieża Franciszka do Polaków oraz modlitwa ks. Piotr Skargi za Ojczyznę.
2. Akcja Katolicka zaprasza dziś do domu parafialnego na pyszne, jubileuszowe ciasta domowego wypieku.

3. Różaniec za zmarłych z wypominkami dziś o godz. 17.30. W dni powszednie modlitwa za zmarłych z wypominkami o godz. 18.00

4. W tym tygodniu:
a) w poniedziałek wspomnienie św. Jozafata
b) we wtorek pierwszych męczenników Polski, Akcja Katolicka zaprasza po wieczornej Mszy św. na projekcję amerykańskiego filmu „Katolicyzm”, odcinek: „Nauczanie Jezusa”.
c) w piątek wspólnota SAMUEL zaprasza na czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, które odbędzie się w kaplicy Bożego Miłosierdzia. Początek o godz. 19.15. zakończenie Mszą Św. o godz. 20.30.
d) w sobotę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej,

5. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na spłatę prac remontowych w naszej parafii.

6. Już dziś zapraszamy we wtorek 20 listopada na ostatnią maryjną katechezę do bazy-iki. Spotkanie poświęcone będzie różnym formom modlitwy maryjnej.

7. Na tablicy pod chórem wywieszone są wypominki. Bardzo prosimy wszystkich, którzy zamówili wypominki roczne o dokładne sprawdzenie zgodności zapisu.
Wypominki można również sprawdzić na stronie internetowej parafii. Wszelkie uwagi należy zgłaszać do ks. Michała. Dziś można to uczynić w zakrystii, przekazując informację dowolnemu księdzu.

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Adama Marańdy. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

 

XXXI Niedziela Zwykła 4 XI 2018 r.

1. Dziś Różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 17.30. W dni powszednie przez cały listopad modlitwa za zmarłych z wypominkami o godz. 18.00

2. W tym tygodniu:
a) we wtorek Msza wieczorna w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci, po Mszy spo-tkanie w domu parafialnym,

b) w środę po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
c) w czwartek Msza wieczorna za zmarłych członków Straży Honorowej NSPJ

d) w piątek Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

e) w sobotę wspomnienie św. Le¬ona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
f) w niedzielę 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości i 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Rada Osiedla Hałcnów wraz ze współor-ganizatorami zaprasza na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 10.30. Po Mszy św. organizatorzy zapraszają na uroczystości do Domu Kultury. W programie koncert Orkiestry Strażackiej, występ dzieci z SP nr 28 oraz finał Przeglądu Pieśni Patrio-tycznych. 9 listopada zapraszamy do domu parafialnego na wykład historyczny „Od-zyskanie niepodległości w 1918 r. z perspektywy Hałcnowa”, a w przeddzień święta 10 listopada o godzinie 18.00 w Domu Kultury odbędzie się Wieczór Pieśni Patrio-tycznej. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wspólnego śpiewania. Nie zapomnijmy udekorować naszych domów flagą narodową! Flagę wraz z drzewcem można nabyć w zakrystii naszego kościoła. Szczegółowy plan obchodów znajduje się w „Dniu Pańskim”, na plakatach i Facebooku Rady Osiedla.

4. Także w przyszłą niedzielę Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

5. Apostolstwo Dobrej Śmierci serdecznie zaprasza członków ADŚ i wszystkich chętnych na Dróżki za zmarłych do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd w sobotę 24 listopada o godz. 7.00 z parkingu. Koszt 30 złotych, zapisy w zakrystii.

6. Informacje na temat XI Charytatywnego Kiermaszu Bożonarodzeniowego znajdują się w Dniu Pańskim.

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Moniki Gacek i Rozalii Błasiak, polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.

 

XXX Niedziela Zwykła 28 X 2018 r.

1. Klub Inteligencji Katolickiej w dzisiejszą niedzielę kwestuje na Katolicki Dom Opieki „Józefów”.
Nabożeństwa różańcowe dzisiaj i przez ostatnie dni października o 17.30.

2. W czwartek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. odprawiane będą tak jak w każdą niedzielę, z wyjątkiem Mszy wieczornej, której w tym dniu nie będzie. Po południu o godz. 14.00 Nieszpory żałobne w kościele, następnie procesja na cmentarz. Około godz. 15.00 na cmentarzu zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych wypominanych oraz spoczywających na naszych cmentarzach. Po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego połączona z wypominkami oraz błogosławieństwo nowych nagrobków.

3. Gorąco zachęcamy do skorzystania w tych dniach z sakramentu pojednania, aby uzyskane odpusty oraz Komunię św. móc ofiarować za zmarłych. Okazja do spowiedzi codziennie rano i wieczorem pół godziny przed każdą Mszą św. Przypominamy, iż od 1 do 8 listopada istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego i ofiarowania go za zmarłych.

4. W piątek Dzień Zaduszny, a więc dzień szczególnej modlitwy w intencji naszych zmarłych. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą o godz. 6.30, 7.15 i 18.15. Msza św. na starym cmentarzu za zmarłych wypominanych zostanie odprawiona o 9.15. (w razie niepogody Msza zostanie odprawiona w kościele). Różaniec za zmarłych o 17.30
5. W naszym kościele przez cały listopad modlitwa za zmarłych z wypominkami będzie odmawiana 15 minut przed Mszą wieczorną czyli o godz. 18.00. 2 listopada i w każdą niedzielę odmawiany będzie różaniec połączony z wypominkami o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych.

6. Wypominki jednorazowe i roczne przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W niedzielę oraz w Uroczystość Wszystkich Świętych wypominki można również zamawiać na Nowym i Starym Cmentarzu, przyjmować je będą lektorzy i przedstawiciele grup parafialnych. W intencji zmarłych wypominanych odprawiane będą Msze św. w kolejne niedziele miesiąca listopada.

7. Szacunek wobec naszych zmarłych wyraża się także w trosce o porządek
i czystość na cmentarzu. Bardzo prosimy o wrzucanie do kontenerów cmentarnych tylko odpady z cmentarza. Przed wrzuceniem prosimy o segregację odpadów oraz umieszczenie ich w odpowiednich kontenerach.
8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie codziennie pół godziny przed każdą Mszą św., w I piątek od godz. 17.30.

9. W sobotę 3 listopada o godz. 16.45 spotkanie Straży Honorowej NSPJ w domu parafialnym.

10. Przed kościołem i w księgarence można nabyć najnowszy numer parafialnego miesięcznika „W moim Kościele”, dodatkowo na stoisku młodzieżowym można nabyć znicze na groby naszych najbliższych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wyjazdy rekolekcyjne młodzieży.

11. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 7.30 zmianka tajemnic różańca. Zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe.

12. W miniony poniedziałek została odprawiona Msza pogrzebowa za śp. Annę Fury, polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

XXIX Niedziela Zwykła 21 X 2018 r.

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w całym Kościele jako Światowy Dzień Misyjny. W intencjach misyjnych Kościoła, będziemy modlić się także w czasie nabożeń-stwa różańcowego, które odprawiane jest codziennie o godz. 17.30.
2. W naszej diecezji odbywa się dziś liczenie wiernych. Dziękujemy za ofiary składane dziś na prace remontowe w naszej parafii.
3. Po południu o godz. 14.00 Msza św. dla ludzi starszych, chorych i samotnych. Po Mszy zapraszamy na spotkanie do domu parafialnego.
4. W tym tygodniu:
- w poniedziałek wspomnienie św. Jana Pawła II
- w wtorek wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego. Po Mszy wieczornej Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego do wspólnej lektury Katechizmu Kościoła Katolickiego
- w czwartek po Mszy wieczornej spotkanie Apostolatu Maryjnego.
- W piątek 26 października ostatnie w tym roku Czuwanie Hałcnowskie. Przewodniczyć mu będzie ks. Bp Tadeusz Rakoczy oraz Oaza Rodzin z naszej diecezji. W czasie czuwania będziemy modlić się o odnowę miłości małżeńskiej i silną wiarę w naszych rodzinach, za Ojca Świętego Franciszka i Kościół Święty, a także w intencji ks. bp Tadeusza z okazji jego imienin. Początek jak zawsze o godz. 18.00, Msza św. o godz. 20.00. Z tej racji w tym dniu nie będzie Różańca o 17.30.

5. Ponieważ pierwszy piątek listopada wypada w Dzień Zaduszny, do chorych z posługą sakramentalną udamy się w najbliższy piątek. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
6. Msza św. w intencji dzieci rocznych zostanie odprawiona w niedzielę 28 paź-dziernika o godz. 10.30. Prosimy o zgłaszanie dzieci w zakrystii lub w kancelarii para-fialnej. Na tę Eucharystię zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do I-Komunii Świętej wraz z rodzicami. Msza będzie połączona z kazaniem dlGaleria


Sanktuarium
Matki Bożej Bolesnej

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Nawiedzenia N.M.P.
43-344 Bielsko-Biała Hałcnów
ul. Wyzwolenia 336
tel. 33 81-07-250