DALSZE KORZYSTANIE Z WITRYNY OZNACZA ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW
COOKIES, ZGODNIE Z AKTUALNYMI USTAWIENIAMI PRZEGLĄDARKI. WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ W POLITYCE COOKIES
Rok św. Józefa

Parafia
Nawiedzenia N.M.P.
Parafia Nawiedzenia N.M.P.
Ogłoszenia

 XXX Niedziela Zwykła - 24 X 2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w całym Kościele jako Światowy Dzień Misyjny. W intencjach misyjnych Kościoła będziemy modlić się w czasie nabożeństwa różańcowego, które odprawiane jest codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy dziś na Różaniec Narodów, w czasie, którego będziemy modlić się w różnych językach świata.

2. Wczoraj młodzież z naszej parafii przyjęła Sakrament Bierzmowania. Dziękujemy księdzu Piotrowi, animatorom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do dobrego przygotowania młodych ludzi do tego sakramentu. Dziękujmy także rodzicom bierzmowanych za dar ołtarza.

3. W tym tygodniu:
- w środę po Mszy wieczornej zapraszamy do domu parafialnego na Krąg Biblijny;
- w czwartek Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza;
- w piątek 29 października ostatnie w tym roku Czuwanie Hałcnowskie. Przewodniczyć mu będzie parafia Najśw. Serca Jezusa z Bielska-Białej. W czasie czuwania pragniemy od Maryi uczyć się uwielbiania Boga i wraz z Nią składać Bogu dziękczynienie. Początek jak zawsze o godz. 18.00, Msza św. o godz. 20.00. Z tej racji w tym dniu nie będzie Różańca o 17.30;
- w sobotę o 16.45 spotkanie Honorowej Straży NSPJ w domu parafialnym.

4. Msza św. w intencji dzieci rocznych zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.30. Prosimy o zgłaszanie dzieci w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W czasie Mszy św. o godz. 12.15 będzie udzielany sakrament Chrztu św. Przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św. Obecność rodziców i chrzestnych obowiązkowa!

5. Wypominki roczne i jednorazowe można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W przyszłą niedzielę, Uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny wypominki będzie można zamawiać również na cmentarzu, przyjmować je będą starsi lektorzy i przedstawiciele grup parafialnych.

6. Szacunek wobec naszych zmarłych wyraża się także troską o porządek i czystość na cmentarzu. Bardzo prosimy o wrzucanie do pojemników cmentarnych tylko odpady z cmentarza. Przed wrzuceniem prosimy o segregację odpadów oraz umieszczenie ich w odpowiednich pojemnikach. Przypominamy także, że na stronie Grobonet-Hałcnów można odnaleźć interesujący nas grób i wszelkie potrzebne informacje. https://bielskohalcnow.grobonet.com/

7. Przed kościołem u młodzieży można nabyć znicze na groby naszych najbliższych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wyjazdy rekolekcyjne młodzieży.

8. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Zbigniewa Pindery. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

XXIX Niedziela Zwykła - 17 X 2021 r.

1. Nabożeństwo Różańcowe dziś i przez wszystkie dni tygodnia o 17.30. To już przeszło połowa miesiąca tych szczególnych nabożeństw. Serdecznie zapraszamy na nie starszych, młodzież i dzieci.
W naszej parafii trwa przygotowanie dzieci do I Komunii Św. i młodzieży do sakramentu Bierzmowania, potrzebują oni szczególnego wsparcia modlitewnego swoich najbliższych i całej wspólnoty parafialnej. Pod chórem w koszyku znajdują się karteczki z imionami dzieci i młodzieży, którzy rozpoczęli to przygotowanie. Gorąco zachęcamy do zabrania jednej karteczki i ofiarowania dziesiątki różańca za konkretnego młodego człowieka, aby w ten sposób pomóc mu w życiu wiary.

2. Przed kościołem u ministrantów, w księgarence oraz w kiosku Ruchu można nabyć nowy numer naszego miesięcznika parafialnego „W moim Kościele”. Znajdziemy w nim wiele ciekawych artykułów umacniających wiarę oraz wiele aktualnych informacji o naszej parafii i dzielnicy.
3. Spotkanie kręgu Biblijnego dla młodzieży w każdą niedzielę po Mszy świętej wieczornej, a dla dorosłych w każdą czwartą środę miesiąca.
4. W poniedziałek wspomnienie św. Łukasza, Ewangelisty, patrona wszystkich pracowników służby zdrowia. W intencji tych wszystkich którzy ratują życie i zdrowie ludzkie będziemy modlić się w czasie różańca o 17.30
5. W najbliższy wtorek zapraszamy do bazyliki na katechezę ks. Przemysława Sawy: WRÓĆ DO WSPÓLNOTY KOŚCIOŁA. Początek o godz. 19.00

6. W środę wspomnienie św. Jana Kantego, w piątek św. Jana Pawła II
7. W sobotę 23 października o godz. 11.00 młodzież klas pierwszych przyjmie sakrament Bierzmowania. W najbliższą środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się próba dla kandydatów i świadków, w piątek po Mszy o godz.18.15 adoracja Najśw. Sakramentu i Spowiedź Święta. Gorąco zachęcamy wszystkich do szczególnej modlitwy w tym tygodniu w intencji tej młodzieży i ich najbliższych.

8. Dziękujemy za ofiary składane dziś na cele remontowe i inwestycyjne w naszej parafii.

9. Wypominki roczne i jednorazowe można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

10. Ksiądz Kamil organizuje zbiórkę ziemniaków dla Domu Dziecka i Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Młodzieży. Chętnych by pomóc, zachęcamy do zostawiania worków z ziemniakami za bramą do składu węgla przy tylnym wejściu do plebanii. Serdecznie dziękujemy za wsparcie okazane w ten sposób Fundacji "Nadzieja".

11. Przed kościołem Młodzież z naszej parafii rozprowadza znicze na groby naszych najbliższych. Dochód ze sprzedaży młodzież przeznaczy na wakacyjne wyjazdy rekolekcyjne.
12. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży. Zebrano 5375 zł.
13. Przyszła niedziela obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Misyjny, składka przeznaczona jest na cele misyjne. W czasie nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się w różnych językach świata.

14. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Edwarda Krywulta, polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

XXVIII Niedziela Zwykła - 10 X 2021 r.

1. W dzisiejszą niedzielę w całej Polsce przeżywamy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!” Z tej okazji zbierana jest ofiara do puszek na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży. Wspólnota „Samuel” zaprasza po Mszy wieczornej do wspólnego uwielbiania Pana Boga.

2. Dziś Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

3. Nabożeństwo Różańcowe dziś i przez wszystkie dni tygodnia o 17.30.

4. Przed kościołem u ministrantów, w księgarence oraz w kiosku Ruchu można nabyć nowy numer naszego miesięcznika parafialnego „W moim Kościele”. Październikowy numer poświęcony jest roli wspólnoty w rozwoju i umacnianiu wiary. Znajdziemy w nim prezentacje różnych wspólnot naszej parafii, charakterystykę chrześcijańskiej wspólnoty, artykuł o tym jak dobrze przygotować się do Chrztu w rodzinie oraz rozważanie o prawdziwym sukcesie. Dowiemy się także jak wyglądały w przeszłości hałcnowskie domy oraz o różnych inicjatywach Hałcnowianek.

5. W środę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, po Mszy wieczornej próba dla kandydatów do Bierzmowania z klas pierwszych.

6. W czwartek wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, po Mszy o godz. 7.15 rozpocznie się w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Gorąco zachęcamy parafian i gości do znalezienia chociażby kilku minut na to szczególne spotkanie z naszym Zbawicielem.
Także w czwartek z racji Dnia Edukacji Narodowej w czasie Różańca i Mszy wieczornej będziemy modlić się w intencji wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. W piątek 15 października wspomnienie św. Teresy z Avila, w Polsce obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. W intencji rodziców, którzy utracili swoje dzieci pragniemy modlić się podczas nabożeństwa różańcowego.

8. W sobotę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Nabożeństwo Różańcowe w tym dniu pragniemy ofiarować w intencji wszystkich ludzi starszych i chorych. Nabożeństwo zakończymy błogosławieństwem lourdzkim. Do kościoła zapraszamy opiekunów chorych i wszystkich czujących się dobrze. Słabszych i chorych prosimy o włączenie się w modlitwę dzięki transmisji internetowej.

9. Wypominki roczne i jednorazowe można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

10. W przyszłą niedzielę 17 października na Mszę o 10.30 z racji poświęcenia różańców zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z rodzicami. W każdą III niedzielę miesiąca zapraszamy na Mszę św. dla dzieci o godz. 10.30, po niej przy ołtarzu polowym losowanie nagród w związku z rozdawanymi co tydzień "Ziarenkami".

11. Od przyszłej niedzieli przed kościołem na stoisku młodzieżowym będzie można nabyć znicze na groby naszych najbliższych. Dochód ze sprzedaży młodzież przeznaczy na wyjazdy rekolekcyjne.

12. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marii Korzeniowskiej i Andrzeja Rogóża, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

KATECHEZA O WSPÓLNOCIE KOŚCIOŁA

Już dziś zapraszamy we wtorek 19 października do bazyliki na katechezę
ks. Przemysława Sawy: WRÓĆ DO WSPÓLNOTY KOŚCIOŁA. Początek o godz. 19.00

 

XXVII Niedziela Zwykła - 3 X 2021 r.

1. Dzisiaj w naszej parafii odbywa się liczenie wiernych. Krąg Biblijny dla młodzieży w każdą niedzielę po Mszy wieczornej.
2. Przez cały październik Nabożeństwa Różańcowe są odprawiane o 17.30

3. W poniedziałek wspomnienie św. Franciszka.

4. We wtorek wspomnienie św. Siostry Faustyny, Msza św. wieczorna w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci, po Mszy spotkanie w domu parafialnym.

5. W środę po Mszy wieczornej odbędzie się w kościele pierwsza próba dla kandydatów do Bierzmowania z klas pierwszych, a w domu parafialnym spotkanie grupy charytatywnej.

6. W czwartek wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. W naszej parafii w tym dniu można zyskać odpust zupełny. Msze św. w naszym kościele o 6.30, 9.15 i 18.15. Nie będzie Mszy o 7.15. Po Mszy wieczornej modlitwa różańcowa i procesja wokół kościoła. Na procesję prosimy o przyniesienie świec z osłonkami. Na tę szczególną modlitwę zapraszamy wszystkie grupy parafialne, parafian i gości. W tym dniu nie będzie Różańca o 17.30, ale będzie Godzina Święta.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XXI Dzień Papieski. W całej Polsce przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny
przeznaczony dla uzdolnionej młodzieży. Akcja Katolicka zaprasza w tym dniu do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

8. W niedzielę 10 października wspólnota „Samuel” zaprasza po Mszy wieczornej do wspólnego uwielbiania Pana Boga. W czasie modlitwy zawierzymy Chrystusowi nasze życie i będziemy prosić Boga o zdrowie naszej duszy i ciała.

9. Wypominki roczne i jednorazowe można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Pod chórem na stojaku znajdują się kartki, na których można wypisać wypominki.

10. W Dniu Pańskim i stronie internetowej znajduje się plan dyżurów w konfesjonale poszczególnych księży z naszej parafii. Umieszczono także
informacje na temat stałego konfesjonału w naszej diecezji.

11. W Dniu Pańskim znajdują się także propozycje dla Seniorów, informacje hałcnowskiego domu kultury oraz informacje na temat projektów obywatelskich ważnych dla Hałcnowa, na które można jeszcze zagłosować do 9 października.
Przypominamy także o zbiórce makulatury od 8 do 14 października przy boisku
parafialnym oraz możliwości kupienia biletów do kina na film „Fatima” oraz „Wyszyński - Zemsta czy przebaczenie”.

 

XXVI Niedziela Zwykła - 26 IX 2021 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeprowadzana jest przy naszym kościele Akcja Krwiodawstwa. Po Mszach członkowie klubu HDK kwestują na pomoc najuboższym i działalność statutową klubu.

2. Nieszpory Niedzielne o 17.45.

3. W piątek 1 października pierwsze Nabożeństwo Różańcowe. Przez cały październik nabożeństwa będą odprawiane o 17.30. Serdecznie zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do tej szczególnej modlitwy.

4. W tym tygodniu:
- we wtorek wspomnienie św. Wacława,
- w środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

- w czwartek wspomnienie św. Hieronima,

- w piątek św. Teresy od Dzieciątka Jezus,

- w sobotę Świętych Aniołów Stróżów.

5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie rano i wieczorem pół godziny przed każdą Mszą św., a w pierwszy piątek dodatkowo od godz. 17.15. Odwiedziny chorych w I piątek. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy o 7.30 zmianka tajemnic Różańca.

7. W zakrystii kościoła można kupić bilety na film „Fatima” oraz „Wyszyński - Zemsta czy przebaczenie”. Filmy zostaną wyświetlone w kinie Helios 3 i 10 października o godz. 15.00.

8. W dniach 8-14 października zostanie przeprowadzona 2 edycja zbiórki makulatury, z której dochód przeznaczony jest na budowę kuchni i stołówki wraz z wyposażeniem w miejscowości Pariacoto, gdzie zostali zamordowani dwaj polscy franciszkanie: o. Michał Tomaszek i o. Zbigniew Strzałkowski. Obecnie w miejscu tym, Ojcowie Franciszkanie prowadzą szkołę dla ubogich dzieci.

9. W każdy wtorek od 16.30 do 18.00 zapraszamy do Biblioteki Maryjnej do domu parafialnego.

Zagłosuj na projekt dla Hałcnowa !!!

W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok zostały zgłoszone 2 projekty, ważne dla Hałcnowa. W projekcie ogólnomiejskim możemy wygrać budowę Placu Zabaw w Parku na Kopcu. Z kolei projekt osiedlowy nie ma konkurencji, złożony został wspólnie przez OSP, Dom Kultury i Książnicę Beskidzką na remont i wyposażenie tych obiektów.
Uwaga, głosujemy na OBYDWA projekty - jeden ogólnomiejski i jeden osiedlowy! Mogą głosować także osoby niepełnoletnie (trzeba mieć własny numer telefonu). Głosowanie trwa od 23.09 do 9.10. Głosowanie odbywa się na stronie: ww.obywatelskibb.pl
Projekt Ogólnomiejski ZIELONE PLACE ZABAW numer OBB023
Projekt Osiedlowy WSPÓLNIE DLA HAŁCNOWA numer 11-OBB001
Zapraszamy do oddania głosów na OBYDWA projekty (nie są wobec siebie konkurencyjne).

XXV Niedziela Zwykła - ODPUST - 19 IX 2021 r.

1. Dziś obchodzimy odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej i Jubileusz 28-lecia koronacji Piety Hałcnowskiej. Sumę o godz. 12.00 odprawi i wygłosi kazanie ks. Aleksander Smarduch – proboszcz z Hecznarowic. Dziś podczas Sumy nasza parafia przeżywa także Dożynki. O godz. 13.30 na boisku przy plebanii rozpocznie się piknik rodzinny.

2. Dziś po Mszy wieczornej zapraszamy na koncert zespołu „Retrospekcja”. Usłyszymy piosenki z repertuaru Anny Jantar, Anny Marii Jopek, pieśni chwalące Maryję i pieśni uwielbienia. Koncert odbędzie się przy ołtarzu polowym, w razie niepogody w kościele.

3. Przed kościołem, w księgarence i w kiosku Ruchu można nabyć najnowszy numer naszego miesięcznika „W moim Kościele”.

                KATECHEZA W BAZYLICE KS. DAMIANA WĄSKA

4. W najbliższy wtorek 21 września zapraszamy do bazyliki na pierwszą po wakacjach katechezę „Wróć do nauki Kościoła”. Wygłosi ją ks. Damian Wąsek. Początek o godz.19.00, wcześniej ks. Damian odprawi Mszę św. o godz. 18.15

5. W środę 22 września po wieczornej mszy świętej w kościele odbędzie się spotkanie dla wszystkich rodziców i uczniów klas 8, którzy pragną rozpocząć przygotowanie do bierzmowania.

6. W piątek 24 września zapraszamy na kolejne Hałcnowskie Czuwanie. Tym razem w prowadzenie modlitwy włączą się duszpasterze i wierni parafii Św. Jana Chrzciciela z Komorowic. Początek o godz. 18.00, Msza św. o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy na to szczególne nabożeństwo parafian i gości. Spowiedź od godz. 18.00.

7. Msza Święta w intencji członków Apostolatu Maryjnego i ich rodzin odbędzie się w czwartek 30 września, a po niej spotkanie w domu parafialnym.

8. W przyszłą niedzielę o 10.30 Msza św. w intencji dzieci rocznych. Prosimy o zgłaszanie dzieci w zakrystii kościoła. Chrzest św. o godz. 12.15. Przygotowanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św.

9. Także w przyszłą niedzielę odbędzie się przy naszym kościele Akcja Krwiodawstwa. Po Mszach członkowie HDK będą kwestować na pomoc najuboższym i działalność statutową klubu.
10. W zakrystii kościoła można kupić bilety na film „Fatima” oraz „Wyszyński - Zemsta czy przebaczenie”. Filmy zostaną wyświetlone w kinie Helios 3 i 10 października o godz. 15.00. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd 25 września na Dróżki Kalwaryjskie.

11. Dziękujemy za składane dziś ofiary na prace remontowe i inwestycyjne w naszej parafii.

12. W zeszłą niedzielę na pomoc uchodźcom z Afganistanu zebrano 4537 zł. Dziękujemy.

13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb, śp. Michaliny Kulki, polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.


XXIV Niedziela Zwykła – 12 IX 2021 r.

1. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 17.45.

2. Zgodnie z decyzją ks. Biskupa Ordynariusza, dziś przeprowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz pomocy uchodźcom z Afganistanu.

3. Po każdej Mszy św. Akcja Katolicka zaprasza na ciasta domowego wypieku.

4. W środę 15 września będziemy obchodzić odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej. W tym dniu Msze św. w naszym kościele o 6.30, 9.15, 18.15. Kazania w tym dniu będzie głosił ks. Janusz Kuciel - proboszcz z Międzybrodzia Żywieckiego.

5. 19 września będziemy obchodzić niedzielne uroczystości odpustowe. Sumę o godz. 12.00 odprawi i wygłosi kazanie ks. Aleksander Smarduch proboszcz z Hecznarowic. Podczas Sumy nasza parafia przeżywać będzie Dożynki. Wejście orszaku dożynkowego do kościoła o 11.55. Podziękowanie za plony przygotowuje w tym roku Chór Parafialny. Na to szczególne święto zapraszamy przedstawicieli wszystkich wspólnot parafialnych, poczty sztandarowe, dzieci do sypania kwiatów, parafian i gości.
Jeszcze raz informujemy, że w przyszłą niedzielę Suma odpustowa będzie nie o 12.15, ale o godzinie 12.00!

6. Po Sumie o godz. 13.30 na boisku przy plebanii rozpocznie się hałcnowski dzień sportu i piknik rodzinny. W czasie niego wiele atrakcji: dla dzieci, młodzieży i starszych. Szczegółowy program znajduje się w Dniu Pańskim.

7. W niedzielę Odpustu po Mszy wieczornej zapraszamy na koncert zespołu
„Retrospekcja”. przy ołtarzu polowym. Usłyszymy piosenki z repertuaru Anny Jantar, Joszko Brody, pieśni chwalące Maryję i pieśni uwielbienia.
8. W zakrystii kościoła można zapisać się na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej na Kalwaryjskie Dróżki. Wyjazd w sobotę 25 września o godz. 7.00. Koszt 35 zł.

9. Przed kościołem u ministrantów, w księgarence oraz w kiosku Ruchu można nabyć najnowszy numer naszego miesięcznika parafialnego „W moim Kościele”. Znajdziemy w nim wiele ciekawych artykułów pomagających znaleźć odpowiedź na pytanie jak dziś być wiernym nauce Jezusa. Gorąco polecamy wywiad z ks. Tomaszem, nowym księdzem wikariuszem, trzy ważne odpowiedzi ks. Damiana Wąska, artykuł o Matce Bolesnej w życiu sióstr Serafitek, wspomnienia z wakacyjnych rekolekcji, obozu sportowego i pielgrzymki do Śląskiej Fatimy. Jak zawsze wiele także informacji o naszej dzielnicy i mieście. W numerze umieściliśmy także bardzo praktyczny dodatek: tygodniowy i miesięczny plan zajęć duchowych.

10. Zebranie rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii Św. odbędzie się we wtorek po Mszy wieczornej. Z racji ważności tematów i podejmowanych decyzji bardzo prosimy o obecność wszystkich rodziców.

11. Przypominamy, że Biblioteka Parafialna czynna jest w każdy wtorek od 16.30 do 18.00.

12. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Pawła Stanclika, polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

XXIII Niedziela Zwykła – 5 IX 2021 r.

1. Nieszpory niedzielne o 17.45.

2. W tym tygodniu:
- we wtorek wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, Msza wieczorna w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy spotkanie w domu parafialnym,
- w środę Święto Narodzenia NMP.

3. Codziennie wieczorem zapraszamy na nowennę przygotowującą do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego.

4. Od najbliższego wtorku wznawia swoją działalność Biblioteka Maryjna. Przypominamy, że znajduje się ona w domu parafialnym na pierwszym piętrze. W tym roku biblioteka będzie czynna w każdy wtorek od 16.30 do 18.00.

5. Zapraszamy dzieci na spotkanie scholi, które odbędzie się w najbliższą niedzielę 12.09 po Mszy o godz. 10.30 w domu parafialnym. Młodzież zapraszamy na próbę scholi „Verba Dei” w czwartek o godzinie 19.00.

6. W przyszłą niedzielę decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza, we wszystkich parafiach diecezji zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz pomocy uchodźcom z Afganistanu.

7. W przyszłą niedzielę Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku. W czasie Mszy o 10.30 odbędzie się I Komunia Święta dzieci, które nie mogły przystąpić do niej w maju.

8. Także w niedzielę 12 września po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania ze szkół średnich, którzy przyjmują sakrament w październiku tego roku.

9. W przyszłą sobotę (11.09) w bazylice o godz. 17.00 odbędzie się koncert Bielskiego Chóru Kameralnego i koncert organowy. Więcej informacji na plakatach. Zapraszamy.

10. Już dziś zapraszamy do Bazyliki we wtorek 21 września na katechezę ks. Damiana Wąska: „Wróć do nauki Kościoła”. Początek o godz. 19.00.

11. W Dniu Pańskim znajdziemy informacje na temat nowego roku artystycznego Domu Kultury w Hałcnowie.

12. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Józefa Korczyka, polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

 

XXII Niedziela Zwykła – 29 VIII 2021 r.

1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowego wikariusza ks. Tomasza Chamerę, a także siostrę Anitę nowa katechetkę w naszej parafii. Życzymy im dobrego samopoczucia w Hałcnowie i owocnej pracy duszpasterskiej.

2. Nieszpory niedzielne o 17.45.

3. W środę 1 września Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego
o 7.15 dla klas I-V, o 8.15 dla klas VI-VIII, wieczorem o 18.15 dla młodzieży szkół średnich i zawodowych. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. Informacje na temat rozpoczęcia poszczególnych klas w szkole znajdują się w Dniu Pańskim.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta od 17.30, o 18.15. Msza wynagradzająca NSPJ, adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. W piątek udamy się do chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą Mszą św., w pierwszy piątek od 17.30.

5. Od środy (1 września) godziny Mszy św. wracają do porządku rocznego. W dni powszednie pierwsza Msza ranna o godz. 6.30, druga o 7.15, wieczorem o 18.15.

6. We wtorek Msza wieczorna w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy spotkanie w domu parafialnym.

7. W piątek 4 września na wieczorną Mszę zapraszamy wszystkie grupy działające przy parafii. Pragniemy w czasie tej Eucharystii zainaugurować nowy rok formacyjny i prosić o Boże bł. dla wszystkich wspólnot.

8. Oaza młodzieżowa zaprasza młodzież naszej parafii w najbliższy piątek na Mszę Świętą o godz. 18.15, a następnie na spotkanie integracyjne w domu parafialnym.

9. Spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów z nowym księdzem opiekunem odbędzie się w sobotę 4 września o godz. 9.00 w domu parafialnym.

10. W Dniu Pańskim znajdziemy informacje na temat Hałcnowskich Dni Sportu, Pikniku Rodzinnego oraz pomocy dla Polaków na Wschodzie.

11. 12 września w Warszawie odbędzie się Uroczystość Beatyfikacji Sług Bożych Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej. Chcąc dobrze przygotować się do tego wydarzenia zapraszamy od piątku 3 września na wieczorną nowennę. W czasie Mszy o 18.15 będziemy rozważać treść Społecznej Krucjaty Miłości ułożonej przez Prymasa Tysiąclecia i modlić się przez Jego wstawiennictwo.

 

XXI Niedziela Zwykła – 22 VIII 2021 r.

1. W dzisiejszą niedzielę Klub Inteligencji Katolickiej z Bielska-Białej kwestuje przed kościołem na Katolicki Dom Opieki „Józefów”.

2. Nieszpory niedzielne o godz. 17. 45.

3. W tym tygodniu:
- we wtorek święto św. Bartłomieja Apostoła,
- w czwartek Uroczystość MB Częstochowskiej,
- w piątek wspomnienie św. Moniki,
- w sobotę św. Augustyna.

4. We wtorek o godz. 18.15 Msza św. w intencji ks. Michała, którą pragniemy Panu Bogu podziękować za jego posługę w naszej parafii i prosić o Boże bł. w nowej pracy duszpasterskiej.

5. Parafian oraz gości zapraszamy na kolejne hałcnowskie czuwanie w piątek 27 sierpnia. W czasie sierpniowego czuwania będziemy prosić Maryję, aby nauczyła nas jednoczyć się z Chrystusem w Komunii Świętej. Początek, jak zawsze o godz. 18.00. Msza św. o godz. 20.00. Modlitwie przewodniczyć będzie parafia Św. Brata Alberta i MB Fatimskiej z Bielska-Białej.

6. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Krystyny Borutki, polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

 

Wniebowzięcie NMP – 15 VIII 2021 r.

1. W dzisiejszą Uroczystość Wniebowzięcia NMP. w naszym Sanktuarium można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Poświęcenie ziół i kwiatów po każdej Mszy św.

2. Dziś po każdej Mszy św. Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

3. Dziękujemy za ofiary składane dziś na cele remontowe i inwestycyjne parafii.

4. Nieszpory Maryjne o godz. 17. 45.

5. W tym tygodniu:
- we wtorek wspomnienie św. Jacka,
- w piątek św. Bernarda,
- w sobotę św. Piusa X, papieża.

6. W następną niedzielę 22.08 Klub Inteligencji Katolickiej w Bielsku-Białej
przeprowadzi przy kościele zbiórkę do puszek na Katolicki Dom Opieki „Józefów”.

7. W Dniu Pańskim znajdują się informacje na temat kursu opiekuna medycznego organizowanego przy naszej parafii.

 

XIX Niedziela Zwykła – 8 VIII 2021 r.

1. Nieszpory niedzielne o 17.45

2. W tym tygodniu obchodzimy:
- w poniedziałek wspomnienie św. Teresy Benedykty - Edyty Stein patronki Europy,
- we wtorek św. Wawrzyńca,
- w środę św. Klary,
- w piątek wspomnienie NMP Kalwaryjskiej,
- w sobotę Uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, patrona naszej diecezji.

3. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą, tak jak w każdą niedzielę. W naszym Sanktuarium można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Poświęcenie ziół i kwiatów po każdej Mszy św.

4. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na prace remontowe
i inwestycyjne w naszej parafii. Obecnie trwa remont sali spotkań młodzieży oazowej.

5. Także w przyszłą niedzielą Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

6. W zakrystii kościoła można jeszcze kupić bilety na film „Czyściec”, który wyświetlany będzie dzisiaj w kinie Helios o godz. 15.00. Można także zapisać się na pielgrzymkę na Jasna Górę i Gidel, która odbędzie się 10 sierpnia, wyjazd o godz. 7.00. Koszt 35 zł.

7. Dziękujemy wszystkim, którzy w zeszła niedzielę przekazali ofiarę na powodzian. Zebrano 4867 zł.

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Krystyny Korczyk, polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

 

XVIII Niedziela Zwykła – 1 VIII 2021 r.

1. Dziś w naszej diecezji przeprowadzana jest zbiórka do puszek dla poszkodowa-nych w wyniku nawałnic i powodzi.

2. Nieszpory o godz. 17.45.

3. Rozpoczęliśmy mie¬siąc trzeźwości i abstynencji. W tym czasie modlimy się w in-tencji ludzi uzależnionych i ofiarujemy w ich intencji nasze wyrzeczenia. Na ołtarzu św. Józefa znajduje się księga trzeźwości.

4. We wtorek Msza św. wieczorna w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śierci.

5. W środę wspomnienie św. Jana Marii Vianneya.

6. W piątek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego, w tym dniu w naszej bazylice o 8.00 rano zostanie odprawiona Msza św. na początek Pieszej
Pielgrzymki Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Częstochowy. Pierwsza Msza św. ranna w kościele w tym dniu wyjątkowo będzie o 6.30.

7. Do chorych w sierpniu ks. Proboszcz, ks. Michał i ks. Stanisław udadzą się
w najbliższy czwartek 5 sierpnia od godz. 9.30, ks. wikariusz Piotr, po powrocie
z urlopu, pod koniec sierpnia. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

8. W tym tygodniu wypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca,
W czwartek Godzina Święta od 17.30, o 18.15 Msza wynagradzająca NSPJ.
Po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00.

9. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od 6.00, po południu od 17.30

10. W zakrystii kościoła można kupić bilety na film „Czyściec”, który zostanie
wyświetlony 8 sierpnia w kinie Helios o godz. 15.00.

11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Rozalii Ziobro, polecajmy ją
Bożemu Miłosierdziu.

 

XVII Niedziela Zwykła – 25 VII 2021 r.

1. Dziś Święto św. Jakuba, Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Poświęcenie pojazdów mechanicznych po każdej Mszy św. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są dla polskich misjonarzy. Z inicjatywy Papieża Franciszka dziś obchodzimy także I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Orędzie papieża Franciszka do osób starszych znajduje się na stronie internetowej parafii. Dziś również modlimy się za wszystkie ofiary nawałnic, które miały miejsce w wielu krajach Europy.

2. Nieszpory niedzielne o 17.45

3. W tym tygodniu wspominamy
- w poniedziałek św. Joachima i Anny, rodziców NMP
- w czwartek św. Martę
- w sobotę św. Ignacego

4. Jutro, w poniedziałek o 18.15 Msza św. w intencji ks. Kamila z okazji imienin.

5. W piątek 30 lipca zapraszamy na kolejne HAŁCNOWSKIE CZUWANIE,
w czasie którego pragniemy od Maryi uczyć się życia Eucharystią. Poprowadzi je pa-rafia NMP Królowej Polski z Bielska-Białej. Początek jak zawsze o godz. 18.00. W programie Droga Krzyżowa i Różaniec. Msza św. o godz. 20.00. Okazja do Spowie-dzi od 18.00. Zapraszamy parafian i gości.

6. W sobotę 31 lipca spotkanie Staży Honorowej NSPJ o 16.45.

7. W przyszłą niedzielę, po Mszy o 7.30 zmianka tajemnic różańca.

8. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli piknik rodzinny i kiermasz charytatywny. Dziękujemy także za ofiary złożone na cele inwe-stycyjne i remontowe w naszej parafii.

9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Tadeusza Frankiewicza, polecajmy go Bożemu miłosierdziu.

 

XVI Niedziela Zwykła – 18 VII 2021 r.

1. Dziś Nieszpory o 17.45.

2. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dziś na prace remontowe i inwestycyjne w naszej parafii
3. W tym tygodniu:

- w czwartek święto św. Marii Magdaleny

- w piątek święto św. Brygidy Szwedzkiej, patronki Europy

- w sobotę wspomnienie św. Kingi. W tym dniu 24 lipca po wieczornej Mszy św. przy ołtarzu polowym odbędzie się Koncert Uwielbienia poprowadzony przez grupę muzyczną Wspólnoty Samuel. Serdecznie zapraszamy parafian i gości do wspólnego uwielbienia Pana Boga pięknymi pieśniami.

- w niedzielę 25 lipca obchodzimy Święto św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Z tej racji poświęcenie pojazdów mechanicznych odbędzie się w niedzielę po każdej Mszy św. oraz w sobotę wieczorem. Z inicjatywy Papieża Franciszka w przyszłą niedzielę obchodzony będzie w Kościele I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Także w przyszłą niedzielę, 25 lipca 2021 r., będziemy modlić się w intencji wszystkich ofiar nawałnic, które miały miejsce w wielu krajach Europy.

4. W niedzielę 25 lipca na Mszy św. o godz. 10.30 błogosławieństwo dzieci rocznych, o 12.15 będzie udzielany sakrament chrztu św. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św.

5. Msza w intencji ks. Kamila z okazji imienin będzie odprawiona 26 lipca o 18.15.

6. U ministrantów i w księgarence można nabyć wakacyjny - podwójny numer naszego miesięcznika parafialnego „W moim Kościele”. Znajdziemy w nim wile ciekawych informacji na temat Camino i wielu pięknych miejsc pielgrzymkowych Polski i Europy.

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Haliny Włoch i Włodzimierza Pęchorzewskiego, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

8. Na stronie internetowej parafii możemy znaleźć propozycje dla Seniorów oraz informacje Głównego Urzędu Statystycznego dotyczące Narodowego Spisu Powszechnego.

 

 

XV NIEDZIELA ZWYKŁA 11 VII 2021r.

1. Dziś przy naszym kościele odbywa się Charytatywny Kiermasz z którego dochód przeznaczony jest na rehabilitację Kacpra Pysia. Zachęcamy do zakupu m.in. kompozycji kwiatowych, koszulek z logo Hałcnowa, ciasta w Domu Parafialnym. Akcję można również wesprzeć poprzez złożenie ofiary do puszki. Nieszpory dzisiaj o godz. 17.45.

2. W tym tygodniu:
- w poniedziałek wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu
- w czwartek św. Bonawentury
- w piątek NMP z Góry Karmel

3. U ministrantów i w księgarence można nabyć nowy, wakacyjny, podwójny numer naszego miesięcznika parafialnego „W moim Kościele”. Zatytułowany jest DROGA ŻYCIA i poświęcony jest on w całości Camino – najstarszemu szlakowi pielgrzymkowemu Europy. W tym numerze znajdziemy wywiad z ks. Aleksandrem Smarduchem, który opowiada o pieszej i rowerowej pielgrzymce do Santiago de Compostela, artykuły o pięknych i tajemniczych miejscach Polski i świata, poznamy kryteria dobrego przeżycia wakacji oraz wiele informacji dotyczących naszej parafii i dzielnicy. Cena podwójnego numeru 4 zł.

5. Mateusz Siembab wraz z rodzicami serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w zbiórkę nakrętek. Udało się zebrać 320 kg.

6. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na cele inwestycyjne i remontowe w naszej parafii.

7. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Pawła Sikory. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

 

 

NIEDZIELA ODPUSTU HAŁCNOWSKIEGO 4 VII 2021r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy tradycyjny Odpust Hałcnowski. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo dzieci oraz matek oczekujących potomstwa. Nieszpory o godz. 17.45.

2. Także w dzisiejszą niedzielę odbędzie się Piknik Rodzinny. Od godz. 13.00 zapraszamy na ogród parafialny na wspólne spotkanie przy kawie i ciastku.

3. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w tygodniu odprawiane są o godz. 7.15 i 18.15. Spowiedź św. jest codziennie pół godziny przed Mszą św.

4. We wtorek Msza wieczorna w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci.

5. Spotkanie dla rodziców  i dzieci wyjeżdżających na obóz sportowy do Jastarni, odbędzie się w poniedziałek 5 lipca po Mszy św. wieczornej (ok. 19.00) w domu parafialnym.

6. W przyszłą niedzielę, 11 lipca odbędzie się przy naszym kościele Kiermasz
Charytatywny na rzecz Kacpra Pysia.

7. W księgarence do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

8. W Dniu Pańskim znajdują się propozycje pielgrzymek i wycieczek dla seniorów.

9. Od lipca zmienia się sposób odbierania śmieci na cmentarzu. Bardzo prosimy
o dokładne segregowanie odpadów i wrzucanie ich do wskazanych pojemników.

10. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Leokadii Nowak. Polecajmy ją
Bożemu Miłosierdziu.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 27 VI 2021r.

1. Dziś po każdej Mszy siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus prowadzą kwestę do puszek na rozbudowę katolickiego przedszkola prowadzonego przez siostry.
2. Nabożeństwo Czerwcowe z Aktem Zawierzenia Sercu Pana Jezusa codziennie o 17.45.

3. W okresie wakacji, od czwartku - 1 lipca Msze św. w tygodniu odprawiane będą rano o godz. 7.15; po południu o godz. 18.15. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.30 rano (z wyjątkiem uroczystości i odpustu).

4. We wtorek uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła, Msze w Bazylice o 6.30, 9.15 i 18.15.

5. W piątek 2 lipca tradycyjny Odpust Hałcnowski i 5 rocznica ogłoszenia naszego ko-ścioła Bazyliką. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 9.15 i 18.15.

6. Niedzielne obchody Odpustu Hałcnowskiego odbędą się 4 lipca. Sumie Odpustowej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Jacek Michno, proboszcz para-fii Chrystusa Króla z Sanoka. Na sumę serdecznie zapraszamy poczty sztandarowe, dziewczynki do sypania kwiatów, przedstawicieli wszystkich wspólnot i organizacji parafii oraz dzielnicy. Przez całą niedzielę po każdej Mszy św. udzielać będziemy specjalnego błogo-sławieństwa dzieciom oraz matkom oczekującym potomstwa. Jeszcze raz zwracamy uwagę, że w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy o 12.15, tylko o 12.00!

7. W niedzielę parafialnego odpustu 4 lipca odbędzie się Piknik Rodzinny w ramach Hałcnowskich Dni Sportu. Od godz. 13.00 zapraszamy na ogród parafialny na wspólne spotkanie przy kawie i ciastu. W tym dniu zbierane będą także plastikowe nakrętki na rehabilitację Mateusza Siembaba oraz pościel, ręczniki i koce dla Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

8. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta od 17.30, Msza wynagradzająca NSPJ o godz. 18.15, po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą Mszą Św., w pierwszy piątek od 17.30.

9. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w lipcu według następującego harmonogramu: ks. Proboszcz i ks. Stanisław w piątek 2 lipca od godz. 10.00, ks. Piotr w poniedziałek 5 lipca, ks. Michał w poniedziałek 19 lipca. Wszystkich chorych, którzy pragną odwiedzin księdza, prosimy zgłosić w zakrystii.

10. W niedzielę 11 lipca odbędzie się przy naszym kościele Kiermasz Charytatywny na rzecz Kacpra Pysia.

11. Ks. Biskup Ordynariusz skierował z dniem 26 sierpnia ks. Michała Marka do pracy duszpasterskiej w Żywcu Zabłociu. Na jego miejsce do Hałcnowa przychodzi ks. Tomasz Chamera. Msza św. na pożegnanie ks. Michała będzie 24 sierpnia o 18.15.

12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Elżbiety Panic i Marii Kubas.
Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.

 

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 20 VI 2021r.

1. Nabożeństwo czerwcowe z zawierzeniem Sercu Pana Jezusa codziennie o godz. 17.45. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii i tych wszystkich, którzy pragną powierzyć swoje życie Panu Jezusowi.

2. Msza św. z okazji zbliżających się imienin ks. Piotra i ks. Proboszcza zostanie odprawiona w środę o 18.15.

3. W czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, wieczorem zostanie odprawiona Msza św za zmarłego ks. Jana Sosnowskiego.
4. Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do wspólnej modlitwy, w czasie której będziemy dziękować Bogu za miniony rok szkolny i prosić o błogosławieństwo na czas wakacji. Msza św. dla młodzieży klasy VII i VIII oraz szkół ponadpodstawowych w czwartek o godz. 18.15, dla dzieci klas I-III w piątek o godz. 8.00, dla klas IV-VI o 7.15. Spowiedź w dni powszednie codziennie pół godziny przed Mszą św.

5. W piątek zapraszamy na kolejne Hałcnowskie Czuwanie. Modlitwy w czasie tego czerwcowego czuwania będą prowadzić parafianie parafii św. Trójcy Świętej z Bielska-Białej. Mszę o godz. 20.00 celebrować będą tegoroczni Neoprezbiterzy pod przewodnictwem ks. bp Piotra Gregera. Początek czuwania o 18.00, w programie Droga Krzyżowa, Różaniec. Spowiedź od 18.00.

6. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ odbędzie się w sobotę 26 czerwca o 16.45.

7. W przyszłą niedzielę o 10.30 błogosławieństwo dzieci rocznych. Dzieci można zgłaszać w zakrystii kościoła lub w kancelarii. Także w przyszłą niedzielę w czasie Mszy o 12.15 będzie udzielany Sakrament Chrztu. Przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św.

8. Pragniemy poinformować, że ks. Biskup Ordynariusz odwołał dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Przypomniał także, że wszyscy wierni z wyjątkiem chorych i osób mających poważną przeszkodę powinni święcić dzień święty uczestnicząc w Eucharystii. Pełny tekst dekretu znajduję się na stronie internetowej diecezji i parafii oraz w Dniu Pańskim.

9. W dniu Pańskim znajduje się program Hałcnowskiego Dnia Sportu i propozycja ciekawej wycieczki dla Seniorów.

10. U ministrantów, w księgarence i Kiosku Ruchu można kupić najnowszy numer naszego miesięcznika „W moim Kościele”.

11. W przyszłą niedzielę 27 czerwca siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus z Mielca po Mszach Świętych przeprowadzą kwestę do puszek na rozbudowę katolickiego przedszkola prowadzonego przez siostry.

12. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Antoniny Białek i Leona Olmy. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

XI NIEDZIELA ZWYKŁA 13 VI 2021r.

1. Nabożeństwo czerwcowe z zawierzeniem Sercu Jezusa codziennie o 17.45. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii. Przypominamy, że proponowany plan zawierzenia umieszczony jest na stronie internetowej parafii.

2. Dzisiaj Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku. Także dziś po wieczornej Mszy Św. Wspólnota Samuel zaprasza do modlitwy uwielbienia.

3. Ks. Robert Woźniak – ceniony wykładowca teologii dogmatycznej i rekolekcjonista, tłumacz papieża Franciszka, we wtorek 15 czerwca wygłosi w Hałcnowskiej Bazylice katechezę: „Wróć do Chrystusa” Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00, poprzedzona będzie ona Mszą św. o 18.15.

4. W tym tygodniu odbędzie się w kościele spotkanie kandydatów do Bierzmowania. W środę 16 czerwca po Mszy wieczornej zapraszamy wszystkie dziewczyny, w czwartek 17 czerwca wszystkich chłopców. Kandydaci proszeni są o przyniesienie na spotkanie indeksów do Spowiedzi.

5. W piątek po Mszy wieczornej odbędzie się w domu parafialnym spotkanie rady duszpasterskiej i ekonomicznej naszej parafii.

6. W dniach 18-25 czerwca zostanie przeprowadzona w naszej parafii zbiórka makulatury na misje. Prowadzona zbiórka przeznaczona jest na budowę kuchni i stołówki wraz z wyposażeniem w miejscowości Pariacoto. Kontener na makulaturę będzie ustawiony przy boisku parafialnym, od ulicy Serdecznej. Więcej informacji o zbiórkach i Hałcnowskim Dniu Sportu znajduje się w Dniu Pańskim.

7. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na prace remontowe i inwestycyjne w naszej parafii.
Pragniemy poinformować, że zakończono inwentaryzację grobów i dostępna jest już strona internetowa naszego cmentarza. Na stronie można wyszukać szybko grób osoby pochowanej, sprawdzić opłatę grobu, czy zlokalizować go na dokładnej mapie cmentarza. Ewentualne błędy prosimy zgłaszać pocztą e-mailową lub telefonicznie we wtorki od 10.00 do 12.00.
Adres strony https://bielskohalcnow.grobonet.com/

8. Przed kościołem, u ministrantów, w księgarence oraz w kiosku Ruchu można kupić najnowszy numer naszego miesięcznika "W moim Kościele". Znajdziemy z w nim ciekwy wywiad, który przybliża historię i sens kultu serca Jezusowego, artykuł o przemieniającej mocy Bożej miłość oraz o maryjnych kryteriach rozeznania powołania. Warto przeczytać także świadectwo diakona z naszej parafii oraz kolejna cześć historii pszczelarstwa w Hałcnowie.

9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Czesława Misiarza i Ireny Piwowarskiej, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

X NIEDZIELA ZWYKŁA 6 VI 2021r.

1. W czasie oktawy Bożego Ciała i następne dni nabożeństwo czerwcowe z zawierzeniem Sercu Jezusa oraz procesją eucharystyczną o 17.45. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii. Proponowany plan zawierzenia umieszczony jest na stronie internetowej parafii.

2. We wtorek wspomnienie św. Królowej Jadwigi.

3. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po procesji błogosławieństwo wianków.

4. W piątek 11 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu biskupi ponowią w Krakowie akt poświęcenia Polski Sercu Jezusa. W tym samym dniu zostanie on odnowiony we wszystkich polskich parafiach, także w naszej hałcnowskiej wspólnocie. Msze św. w Bazylice o 6.30, 9.15, 18.15. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na stronie internetowej naszej parafii i w Dniu Pańskim umieszczony jest list Episkopatu Polski z okazji 100 rocznicy Zawierzenia Naszej Ojczyzny NSPJ.

5. W przyszła niedzielę Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku, a po wieczornej Mszy Wspólnota Samuel zaprasza do modlitwę uwielbienia.

6. Już dziś zapraszamy we wtorek 15 czerwca na katechezę ks. Roberta Woźniaka „Wróć do Chrystusa”.

7. W dniach 18-25 czerwca zostanie przeprowadzona w naszej parafii zbiórka makulatury na misje. Prowadzona zbiórka przeznaczona jest na budowę kuchni i stołówki wraz z wyposażeniem w miejscowości Pariacoto.

 

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ 30 V 2021r.

1. Dziś w czasie dodatkowej Mszy św. o 13.15 będzie udzielany Sakrament Chrztu.

2. Dziś i jutro ostatnie nabożeństwa majowe o 17.45. Plan ostatnich modlitw przy kapliczkach znajduję się w Dniu Pańskim i stronie internetowej parafii.

3. Jutro w poniedziałek święto Nawiedzenia NMP, w naszym kościele w tym dniu można zyskać odpust zupełny. Msze św. o 6.30, 9.15 i 18.15. Kazania będzie głosił hałcnowski rodak ks. Mirosław Włoch, który w tym roku obchodzi 30 rocznicę kapłaństwa. Po Mszy wieczornej zapraszamy na mały koncert pieśni maryjnych.

4. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa do Serca Pana Jezusa. Będą one odprawiane przez cały czerwiec o 17.45. Na kolejne dni zapraszamy parafian z poszczególnych ulic. Będzie to okazja do zawierzenia siebie i swoich bliskich Sercu Pana Jezusa. Obecność w nabożeństwie ofiarujmy także jako nasze wynagrodzenie za grzechy i konkretny wyraz naszej miłości do Boga. Proponowany plan uczestnictwa parafian z poszczególnych ulic oraz Akt Zawierzenia znajduje się w Dniu Pańskim i stronie internetowej parafii.
5. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Msze św. odprawiane będą o godz. 6.15, 7.30, 9.15, ok. 10.45 po zakończeniu procesji i 18.15. Po Mszy św. o godz. 9.15, tak jak rok temu wyruszy procesja eucharystyczna wokół kościoła. W czterech miejscach placu kościelnego odczytamy Ewangelię, zaśpiewamy pieśń i poGaleria


Sanktuarium
Matki Bożej Bolesnej

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Nawiedzenia N.M.P.
43-344 Bielsko-Biała Hałcnów
ul. Wyzwolenia 336
tel. 33 81-07-250