DALSZE KORZYSTANIE Z WITRYNY OZNACZA ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW
COOKIES, ZGODNIE Z AKTUALNYMI USTAWIENIAMI PRZEGLĄDARKI. WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ W POLITYCE COOKIES
Rok św. Józefa

Parafia
Nawiedzenia N.M.P.
Parafia Nawiedzenia N.M.P.
Ogłoszenia

XVII Niedziela Zwykła – 25 VII 2021 r.

1. Dziś Święto św. Jakuba, Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Poświęcenie pojazdów mechanicznych po każdej Mszy św. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są dla polskich misjonarzy. Z inicjatywy Papieża Franciszka dziś obchodzimy także I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Orędzie papieża Franciszka do osób starszych znajduje się na stronie internetowej parafii. Dziś również modlimy się za wszystkie ofiary nawałnic, które miały miejsce w wielu krajach Europy.

2. Nieszpory niedzielne o 17.45

3. W tym tygodniu wspominamy
- w poniedziałek św. Joachima i Anny, rodziców NMP
- w czwartek św. Martę
- w sobotę św. Ignacego

4. Jutro, w poniedziałek o 18.15 Msza św. w intencji ks. Kamila z okazji imienin.

5. W piątek 30 lipca zapraszamy na kolejne HAŁCNOWSKIE CZUWANIE,
w czasie którego pragniemy od Maryi uczyć się życia Eucharystią. Poprowadzi je pa-rafia NMP Królowej Polski z Bielska-Białej. Początek jak zawsze o godz. 18.00. W programie Droga Krzyżowa i Różaniec. Msza św. o godz. 20.00. Okazja do Spowie-dzi od 18.00. Zapraszamy parafian i gości.

6. W sobotę 31 lipca spotkanie Staży Honorowej NSPJ o 16.45.

7. W przyszłą niedzielę, po Mszy o 7.30 zmianka tajemnic różańca.

8. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli piknik rodzinny i kiermasz charytatywny. Dziękujemy także za ofiary złożone na cele inwe-stycyjne i remontowe w naszej parafii.

9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Tadeusza Frankiewicza, polecajmy go Bożemu miłosierdziu.

 

XVI Niedziela Zwykła – 18 VII 2021 r.

1. Dziś Nieszpory o 17.45.

2. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dziś na prace remontowe i inwestycyjne w naszej parafii
3. W tym tygodniu:

- w czwartek święto św. Marii Magdaleny

- w piątek święto św. Brygidy Szwedzkiej, patronki Europy

- w sobotę wspomnienie św. Kingi. W tym dniu 24 lipca po wieczornej Mszy św. przy ołtarzu polowym odbędzie się Koncert Uwielbienia poprowadzony przez grupę muzyczną Wspólnoty Samuel. Serdecznie zapraszamy parafian i gości do wspólnego uwielbienia Pana Boga pięknymi pieśniami.

- w niedzielę 25 lipca obchodzimy Święto św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Z tej racji poświęcenie pojazdów mechanicznych odbędzie się w niedzielę po każdej Mszy św. oraz w sobotę wieczorem. Z inicjatywy Papieża Franciszka w przyszłą niedzielę obchodzony będzie w Kościele I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Także w przyszłą niedzielę, 25 lipca 2021 r., będziemy modlić się w intencji wszystkich ofiar nawałnic, które miały miejsce w wielu krajach Europy.

4. W niedzielę 25 lipca na Mszy św. o godz. 10.30 błogosławieństwo dzieci rocznych, o 12.15 będzie udzielany sakrament chrztu św. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św.

5. Msza w intencji ks. Kamila z okazji imienin będzie odprawiona 26 lipca o 18.15.

6. U ministrantów i w księgarence można nabyć wakacyjny - podwójny numer naszego miesięcznika parafialnego „W moim Kościele”. Znajdziemy w nim wile ciekawych informacji na temat Camino i wielu pięknych miejsc pielgrzymkowych Polski i Europy.

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Haliny Włoch i Włodzimierza Pęchorzewskiego, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

8. Na stronie internetowej parafii możemy znaleźć propozycje dla Seniorów oraz informacje Głównego Urzędu Statystycznego dotyczące Narodowego Spisu Powszechnego.

 

 

XV NIEDZIELA ZWYKŁA 11 VII 2021r.

1. Dziś przy naszym kościele odbywa się Charytatywny Kiermasz z którego dochód przeznaczony jest na rehabilitację Kacpra Pysia. Zachęcamy do zakupu m.in. kompozycji kwiatowych, koszulek z logo Hałcnowa, ciasta w Domu Parafialnym. Akcję można również wesprzeć poprzez złożenie ofiary do puszki. Nieszpory dzisiaj o godz. 17.45.

2. W tym tygodniu:
- w poniedziałek wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu
- w czwartek św. Bonawentury
- w piątek NMP z Góry Karmel

3. U ministrantów i w księgarence można nabyć nowy, wakacyjny, podwójny numer naszego miesięcznika parafialnego „W moim Kościele”. Zatytułowany jest DROGA ŻYCIA i poświęcony jest on w całości Camino – najstarszemu szlakowi pielgrzymkowemu Europy. W tym numerze znajdziemy wywiad z ks. Aleksandrem Smarduchem, który opowiada o pieszej i rowerowej pielgrzymce do Santiago de Compostela, artykuły o pięknych i tajemniczych miejscach Polski i świata, poznamy kryteria dobrego przeżycia wakacji oraz wiele informacji dotyczących naszej parafii i dzielnicy. Cena podwójnego numeru 4 zł.

5. Mateusz Siembab wraz z rodzicami serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w zbiórkę nakrętek. Udało się zebrać 320 kg.

6. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na cele inwestycyjne i remontowe w naszej parafii.

7. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Pawła Sikory. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

 

 

NIEDZIELA ODPUSTU HAŁCNOWSKIEGO 4 VII 2021r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy tradycyjny Odpust Hałcnowski. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo dzieci oraz matek oczekujących potomstwa. Nieszpory o godz. 17.45.

2. Także w dzisiejszą niedzielę odbędzie się Piknik Rodzinny. Od godz. 13.00 zapraszamy na ogród parafialny na wspólne spotkanie przy kawie i ciastku.

3. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w tygodniu odprawiane są o godz. 7.15 i 18.15. Spowiedź św. jest codziennie pół godziny przed Mszą św.

4. We wtorek Msza wieczorna w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci.

5. Spotkanie dla rodziców  i dzieci wyjeżdżających na obóz sportowy do Jastarni, odbędzie się w poniedziałek 5 lipca po Mszy św. wieczornej (ok. 19.00) w domu parafialnym.

6. W przyszłą niedzielę, 11 lipca odbędzie się przy naszym kościele Kiermasz
Charytatywny na rzecz Kacpra Pysia.

7. W księgarence do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

8. W Dniu Pańskim znajdują się propozycje pielgrzymek i wycieczek dla seniorów.

9. Od lipca zmienia się sposób odbierania śmieci na cmentarzu. Bardzo prosimy
o dokładne segregowanie odpadów i wrzucanie ich do wskazanych pojemników.

10. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Leokadii Nowak. Polecajmy ją
Bożemu Miłosierdziu.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 27 VI 2021r.

1. Dziś po każdej Mszy siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus prowadzą kwestę do puszek na rozbudowę katolickiego przedszkola prowadzonego przez siostry.
2. Nabożeństwo Czerwcowe z Aktem Zawierzenia Sercu Pana Jezusa codziennie o 17.45.

3. W okresie wakacji, od czwartku - 1 lipca Msze św. w tygodniu odprawiane będą rano o godz. 7.15; po południu o godz. 18.15. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.30 rano (z wyjątkiem uroczystości i odpustu).

4. We wtorek uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła, Msze w Bazylice o 6.30, 9.15 i 18.15.

5. W piątek 2 lipca tradycyjny Odpust Hałcnowski i 5 rocznica ogłoszenia naszego ko-ścioła Bazyliką. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 9.15 i 18.15.

6. Niedzielne obchody Odpustu Hałcnowskiego odbędą się 4 lipca. Sumie Odpustowej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Jacek Michno, proboszcz para-fii Chrystusa Króla z Sanoka. Na sumę serdecznie zapraszamy poczty sztandarowe, dziewczynki do sypania kwiatów, przedstawicieli wszystkich wspólnot i organizacji parafii oraz dzielnicy. Przez całą niedzielę po każdej Mszy św. udzielać będziemy specjalnego błogo-sławieństwa dzieciom oraz matkom oczekującym potomstwa. Jeszcze raz zwracamy uwagę, że w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy o 12.15, tylko o 12.00!

7. W niedzielę parafialnego odpustu 4 lipca odbędzie się Piknik Rodzinny w ramach Hałcnowskich Dni Sportu. Od godz. 13.00 zapraszamy na ogród parafialny na wspólne spotkanie przy kawie i ciastu. W tym dniu zbierane będą także plastikowe nakrętki na rehabilitację Mateusza Siembaba oraz pościel, ręczniki i koce dla Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

8. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta od 17.30, Msza wynagradzająca NSPJ o godz. 18.15, po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą Mszą Św., w pierwszy piątek od 17.30.

9. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w lipcu według następującego harmonogramu: ks. Proboszcz i ks. Stanisław w piątek 2 lipca od godz. 10.00, ks. Piotr w poniedziałek 5 lipca, ks. Michał w poniedziałek 19 lipca. Wszystkich chorych, którzy pragną odwiedzin księdza, prosimy zgłosić w zakrystii.

10. W niedzielę 11 lipca odbędzie się przy naszym kościele Kiermasz Charytatywny na rzecz Kacpra Pysia.

11. Ks. Biskup Ordynariusz skierował z dniem 26 sierpnia ks. Michała Marka do pracy duszpasterskiej w Żywcu Zabłociu. Na jego miejsce do Hałcnowa przychodzi ks. Tomasz Chamera. Msza św. na pożegnanie ks. Michała będzie 24 sierpnia o 18.15.

12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Elżbiety Panic i Marii Kubas.
Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.

 

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 20 VI 2021r.

1. Nabożeństwo czerwcowe z zawierzeniem Sercu Pana Jezusa codziennie o godz. 17.45. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii i tych wszystkich, którzy pragną powierzyć swoje życie Panu Jezusowi.

2. Msza św. z okazji zbliżających się imienin ks. Piotra i ks. Proboszcza zostanie odprawiona w środę o 18.15.

3. W czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, wieczorem zostanie odprawiona Msza św za zmarłego ks. Jana Sosnowskiego.
4. Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do wspólnej modlitwy, w czasie której będziemy dziękować Bogu za miniony rok szkolny i prosić o błogosławieństwo na czas wakacji. Msza św. dla młodzieży klasy VII i VIII oraz szkół ponadpodstawowych w czwartek o godz. 18.15, dla dzieci klas I-III w piątek o godz. 8.00, dla klas IV-VI o 7.15. Spowiedź w dni powszednie codziennie pół godziny przed Mszą św.

5. W piątek zapraszamy na kolejne Hałcnowskie Czuwanie. Modlitwy w czasie tego czerwcowego czuwania będą prowadzić parafianie parafii św. Trójcy Świętej z Bielska-Białej. Mszę o godz. 20.00 celebrować będą tegoroczni Neoprezbiterzy pod przewodnictwem ks. bp Piotra Gregera. Początek czuwania o 18.00, w programie Droga Krzyżowa, Różaniec. Spowiedź od 18.00.

6. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ odbędzie się w sobotę 26 czerwca o 16.45.

7. W przyszłą niedzielę o 10.30 błogosławieństwo dzieci rocznych. Dzieci można zgłaszać w zakrystii kościoła lub w kancelarii. Także w przyszłą niedzielę w czasie Mszy o 12.15 będzie udzielany Sakrament Chrztu. Przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św.

8. Pragniemy poinformować, że ks. Biskup Ordynariusz odwołał dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Przypomniał także, że wszyscy wierni z wyjątkiem chorych i osób mających poważną przeszkodę powinni święcić dzień święty uczestnicząc w Eucharystii. Pełny tekst dekretu znajduję się na stronie internetowej diecezji i parafii oraz w Dniu Pańskim.

9. W dniu Pańskim znajduje się program Hałcnowskiego Dnia Sportu i propozycja ciekawej wycieczki dla Seniorów.

10. U ministrantów, w księgarence i Kiosku Ruchu można kupić najnowszy numer naszego miesięcznika „W moim Kościele”.

11. W przyszłą niedzielę 27 czerwca siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus z Mielca po Mszach Świętych przeprowadzą kwestę do puszek na rozbudowę katolickiego przedszkola prowadzonego przez siostry.

12. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Antoniny Białek i Leona Olmy. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

XI NIEDZIELA ZWYKŁA 13 VI 2021r.

1. Nabożeństwo czerwcowe z zawierzeniem Sercu Jezusa codziennie o 17.45. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii. Przypominamy, że proponowany plan zawierzenia umieszczony jest na stronie internetowej parafii.

2. Dzisiaj Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku. Także dziś po wieczornej Mszy Św. Wspólnota Samuel zaprasza do modlitwy uwielbienia.

3. Ks. Robert Woźniak – ceniony wykładowca teologii dogmatycznej i rekolekcjonista, tłumacz papieża Franciszka, we wtorek 15 czerwca wygłosi w Hałcnowskiej Bazylice katechezę: „Wróć do Chrystusa” Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00, poprzedzona będzie ona Mszą św. o 18.15.

4. W tym tygodniu odbędzie się w kościele spotkanie kandydatów do Bierzmowania. W środę 16 czerwca po Mszy wieczornej zapraszamy wszystkie dziewczyny, w czwartek 17 czerwca wszystkich chłopców. Kandydaci proszeni są o przyniesienie na spotkanie indeksów do Spowiedzi.

5. W piątek po Mszy wieczornej odbędzie się w domu parafialnym spotkanie rady duszpasterskiej i ekonomicznej naszej parafii.

6. W dniach 18-25 czerwca zostanie przeprowadzona w naszej parafii zbiórka makulatury na misje. Prowadzona zbiórka przeznaczona jest na budowę kuchni i stołówki wraz z wyposażeniem w miejscowości Pariacoto. Kontener na makulaturę będzie ustawiony przy boisku parafialnym, od ulicy Serdecznej. Więcej informacji o zbiórkach i Hałcnowskim Dniu Sportu znajduje się w Dniu Pańskim.

7. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na prace remontowe i inwestycyjne w naszej parafii.
Pragniemy poinformować, że zakończono inwentaryzację grobów i dostępna jest już strona internetowa naszego cmentarza. Na stronie można wyszukać szybko grób osoby pochowanej, sprawdzić opłatę grobu, czy zlokalizować go na dokładnej mapie cmentarza. Ewentualne błędy prosimy zgłaszać pocztą e-mailową lub telefonicznie we wtorki od 10.00 do 12.00.
Adres strony https://bielskohalcnow.grobonet.com/

8. Przed kościołem, u ministrantów, w księgarence oraz w kiosku Ruchu można kupić najnowszy numer naszego miesięcznika "W moim Kościele". Znajdziemy z w nim ciekwy wywiad, który przybliża historię i sens kultu serca Jezusowego, artykuł o przemieniającej mocy Bożej miłość oraz o maryjnych kryteriach rozeznania powołania. Warto przeczytać także świadectwo diakona z naszej parafii oraz kolejna cześć historii pszczelarstwa w Hałcnowie.

9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Czesława Misiarza i Ireny Piwowarskiej, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

X NIEDZIELA ZWYKŁA 6 VI 2021r.

1. W czasie oktawy Bożego Ciała i następne dni nabożeństwo czerwcowe z zawierzeniem Sercu Jezusa oraz procesją eucharystyczną o 17.45. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii. Proponowany plan zawierzenia umieszczony jest na stronie internetowej parafii.

2. We wtorek wspomnienie św. Królowej Jadwigi.

3. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po procesji błogosławieństwo wianków.

4. W piątek 11 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu biskupi ponowią w Krakowie akt poświęcenia Polski Sercu Jezusa. W tym samym dniu zostanie on odnowiony we wszystkich polskich parafiach, także w naszej hałcnowskiej wspólnocie. Msze św. w Bazylice o 6.30, 9.15, 18.15. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na stronie internetowej naszej parafii i w Dniu Pańskim umieszczony jest list Episkopatu Polski z okazji 100 rocznicy Zawierzenia Naszej Ojczyzny NSPJ.

5. W przyszła niedzielę Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku, a po wieczornej Mszy Wspólnota Samuel zaprasza do modlitwę uwielbienia.

6. Już dziś zapraszamy we wtorek 15 czerwca na katechezę ks. Roberta Woźniaka „Wróć do Chrystusa”.

7. W dniach 18-25 czerwca zostanie przeprowadzona w naszej parafii zbiórka makulatury na misje. Prowadzona zbiórka przeznaczona jest na budowę kuchni i stołówki wraz z wyposażeniem w miejscowości Pariacoto.

 

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ 30 V 2021r.

1. Dziś w czasie dodatkowej Mszy św. o 13.15 będzie udzielany Sakrament Chrztu.

2. Dziś i jutro ostatnie nabożeństwa majowe o 17.45. Plan ostatnich modlitw przy kapliczkach znajduję się w Dniu Pańskim i stronie internetowej parafii.

3. Jutro w poniedziałek święto Nawiedzenia NMP, w naszym kościele w tym dniu można zyskać odpust zupełny. Msze św. o 6.30, 9.15 i 18.15. Kazania będzie głosił hałcnowski rodak ks. Mirosław Włoch, który w tym roku obchodzi 30 rocznicę kapłaństwa. Po Mszy wieczornej zapraszamy na mały koncert pieśni maryjnych.

4. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa do Serca Pana Jezusa. Będą one odprawiane przez cały czerwiec o 17.45. Na kolejne dni zapraszamy parafian z poszczególnych ulic. Będzie to okazja do zawierzenia siebie i swoich bliskich Sercu Pana Jezusa. Obecność w nabożeństwie ofiarujmy także jako nasze wynagrodzenie za grzechy i konkretny wyraz naszej miłości do Boga. Proponowany plan uczestnictwa parafian z poszczególnych ulic oraz Akt Zawierzenia znajduje się w Dniu Pańskim i stronie internetowej parafii.
5. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Msze św. odprawiane będą o godz. 6.15, 7.30, 9.15, ok. 10.45 po zakończeniu procesji i 18.15. Po Mszy św. o godz. 9.15, tak jak rok temu wyruszy procesja eucharystyczna wokół kościoła. W czterech miejscach placu kościelnego odczytamy Ewangelię, zaśpiewamy pieśń i pobłogosławimy mieszkańców parafii. Procesja eucharystyczna wokół kościoła będzie także po południu w czasie nabożeństwa do Serca Pana Jezusa o 17.45. W tym dniu będzie także możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 16.45.
Zapraszamy wszystkich do uczczenia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie przez udział we Mszy św., procesji czy adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele. Starajmy się wszyscy na tę Uroczystość udekorować nasze domy. Nich będzie to wyrazem naszej miłości i wdzięczności wobec Jezusa, znakiem naszej wiary w Jego obecność w Najświętszym Sakramencie. Symbole eucharystyczne można kupić w księgarence i w zakrystii kościoła.

6. W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna będzie w czasie nabożeństwa do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na nią dzieci do sypania kwiatów.

7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek Msza wynagradzająca NSPJ o 18.15. Spowiedź w pierwszy piątek po południu od 17.30. Chorych, którzy pragną odwiedzin księdza w piątek, prosimy zgłaszać w zakrystii kościoła.

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Józefa Mynarskiego i Bogusława Rachlickiego, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 23 V 2021r.

1. Nabożeństwo Majowe dziś i przez wszystkie dni tygodnia o 17.45.

2. Modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych o 19.30.
W najbliższym tygodniu majówki odbędą się:
23.05 Kapliczka przy ul. Marglowej (P. Nikiel),
24.05 Kapliczka przy ul Janowickiej (P. Rąba), krzyż przy ul Wyzwolenia (P. Budzyna)
25.05 Kapliczka przy ul. Pod Kasztanem 83A (P. Rychliccy),
kapliczka przy ul. Maślaków (P. Gumińscy)
26.05 Kapliczka przy ul. 13 Zakrętów ( P. Janeczko)
27.05 Kapliczka przy ul. 13 Zakrętów ( P. Szatan)
29.05 Kapliczka przy ul. Pod Kasztanem (P. Włoch),
3. Jurto w poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt - święto NMP Matki Kościoła, Msze św. w naszym kościele o 6.30, 9.15 i 18.15.
4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. W środę i w piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka i modlitwa w ciszy od godz. 15.00.

6. W tym tygodniu Msza św. dla dzieci komunijnych w ramach białego tygodnia we wtorek i środę.

7. W piątek 28 maja zapraszamy na drugie w tym roku Czuwanie Hałcnowskie. Modlitwom przewodniczyć będą księża i parafianie parafii Opatrzności Bożej. Początek o godz. 18.00. W programie Droga Krzyżowa, Różaniec i Nabożeństwo Majowe. Msza św. o godz. 20.00. Z tej racji, w tym dniu nie będzie nabożeństwa majowego o 17.45.

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Trójcy. W czasie Mszy o 10.30 błogosławieństwo dzieci rocznych. Dzieci do błogosławieństwa proszę zgłaszać w zakrystii kościoła bądź kancelarii parafialnej. Chrzest św. będzie udzielany także w przyszłą niedzielę w czasie dodatkowej Mszy o 13.15. Przygotowanie do Chrztu dla rodziców
i chrzestnych w sobotę po Mszy wieczornej.

9. 8 czerwca organizowana jest dla Seniorów pielgrzymka na Jasna Górę i do doliny Miłosierdzia. Koszt 35 zł., zapisy w zakrystii kościoła.

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Heleny Zolich, polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

WNIBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 16 V 2021r.

1. Nabożeństwo Majowe z nowenną do Ducha Świętego dziś i przez wszystkie dni tygodnia o 17.45.

2. Modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych o 19.30. Plan majówek na najbliższy tydzień znajduje się w Dniu Pańskim i stronie internetowej parafii.

3. W tym tygodniu:
- w poniedziałek wspomnienie św. Andrzeja Boboli
- w piątek wspomnienie św. Jana Nepomucena
- w sobotę wspomnienie św. Rity z Casci, na każdej Mszy św. błogosławieństwo róż.

4. W środę i w piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka i modlitwa w ciszy od godz. 15.00.

5. W tym tygodniu Msza św. dla dzieci komunijnych w ramach białego tygodnia w poniedziałek i środę.

6. O. Jordan Śliwiński – kapucyn, znakomity spowiednik i kierownik duchowy, pomysłodawca i wykładowca Szkoły dla Spowiedników, wygłosi we wtorek 18 maja w Bazylice Hałcnowskiej katechezę „WRÓĆ DO SPOWIEDZI”. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00, poprzedzona będzie Mszą św. o 18.15. Po katechezie będzie możliwość kupienia książek pomagających owocnie przeżyć Sakrament Pokuty.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W sobotę po Mszy wieczornej, w Wigilię Uroczystości zapraszamy parafian i gości na modlitewne czuwanie, w czasie którego będziemy prosić o dary Ducha Świętego, umocnienie i ożywienie naszej wiary. W programie o 19.00 Droga Światła, następnie modlitwa ciszy, prośby i uwielbienia, o 22.00 Eucharystia. W czasie czuwania będzie także możliwość spowiedzi. Dla każdego z uczestników czuwania przygotowany jest mały upominek.

8. W niedzielę zapraszamy ośmioklasistów na Mszę św. o 18.15, w czasie której będziemy modlić się dla nich o dary Ducha Świętego i pokój serca.

9. Dziękujemy za składane dziś ofiary na prace remontowe i inwestycyjne w naszej parafii.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji krwiodawstwa w minioną niedzielę. Oddano ponad 11 litrów krwi.

11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Zygmunta Gacka i Piotra Kotarby, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 9 V 2021r.

1. Nabożeństwo Majowe dziś i przez wszystkie dni tygodnia o 17.45.

2. Modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych o 19.30. Plan majówek na najbliższy tydzień znajduje się w Dniu Pańskim i stronie internetowej parafii.

3. Z radością informujemy, że nasz parafianin Kamil Bywalec przyjął wczoraj święcenia Diakonatu. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach, aby był dobrym pasterzem.

4. W dzisiejszą niedzielę obok bazylki od 9.00 do 13.30 odbywa się Akcja Krwiodawstwa.

5. W tym tygodniu:
- w czwartek 13 maja wspomnienie MB Fatimskiej
- w piątek święto św. Macieja, apostoła
- w sobotę wspomnienie św. Zofii
- w niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

6. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na prace remontowe
i inwestycyjne w naszej parafii. Trwa remont salki dla młodzieży w piwnicy plebanii, kończą się także prace inwentaryzacje cmentarza. Końcem maja zostanie udostępniony wgląd na nasz cmentarz w systemie Grobonet.

7. Już dziś zapraszamy we wtorek 18 maja do Bazyliki na katechezę O. Jordana Śliwińskiego „Wróć do Sakramentu Pojednania”. Początek o godz. 19.00

8. Zapraszamy do biblioteki parafialnej w środę od 16.30 do 18.00.

9. Chrzest w maju będzie udzielany w ostatnią niedzielę maja. Dzieci do Chrztu prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Henryki Oziminy i Józefa Markiela polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

11. U ministrantów przed kościołem, w księgarence i w kiosku Ruchu można kupić najnowszy numer naszego miesięcznika parafialnego. Znajdziemy w nim między innym przewodnik po darach Ducha Świętego, wywiad z ojcem Witem Chlondowskim o charyzmatach w życiu chrześcijańskim, artykuły o pobożności Maryjnej, św. Ricie, a także o pszczelarstwie w Hałcnowie. W tym numerze znajdziemy piękny dodatek: obrazek Matki Bożej niosącej Ducha Świętego.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA 2 V 2021r.

1. Wczoraj nasza parafia przeżywała Uroczystość I Komunii św. 79 dzieci po raz pierwszy przyjęło Pana Jezusa w Komunii św. do swojego serca. Rodzicom dzieci komunijnych dziękujemy za złożoną ofiarę, z której zostały zakupione nowe cyboria i ampułki

2. Dziś i przez wszystkie dni tygodnia Nabożeństwo Majowe o 17.45.
Także dziś po Mszy wieczornej krótkie uwielbienie poprowadzone przez
wspólnotę Samuel.

3. Zapraszamy także do modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych o godz. 19.30. W najbliższym tygodniu majówki odbędą się:
4.05 Kapliczka przy ul. Janowickiej (P. Włoch)
5.05 Krzyż przy ul. Serdecznej, kapliczka w Księżym Lesie
6.05 Krzyż przy ul. Sucharskiego, kapliczka przy ul. Macierzanki (P. Gacek),
kapliczka przy ul. Deszczowej (P. Jasiura)
7.05 Krzyż przy ul. Witosa, kapliczka przy ul. Pod Kasztanem (P. Włosińska)

4. W tym tygodniu:
- jutro 3 maja Uroczystość Królowej Polski, Msze św. w naszym kościele jak w niedzielę. Msza za Ojczyznę o godz. 10.30
- we wtorek wspomnienie św. Floriana – patrona strażaków. Msza wieczorna w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, po Mszy spotkanie w kościele.
- w czwartek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

- w sobotę 8 maja Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu o godz. 10.00 w Aleksandrowicach ks. Bp Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszego seminarium, wśród nich jest nasz parafianin Kamil Bywalec, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Msza w intencji ks. Stanisława Śmietany z okazji jego imienin będzie odprawiona 10 maja w poniedziałek o godz. 18.15

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W I czwartek Msza św. wynagradzająca NSPJ o godz. 18.15. Po Mszy adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św., w I piątek po południu od 17.30.

6. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w piątek. Chorych, którzy pragną odwiedzin księdza prosimy zgłaszać w zakrystii kościoła.

7. W przyszłą niedzielę 9 maja 2021 r. odbędzie się przy bazylice Akcja Krwiodawstwa w godz. 9.00 - 13.30

8. Zapraszamy w najbliższą środę do Biblioteki Parafialnej od 16.30 do 18.00. Przypominamy, że biblioteka znajduje się w domu parafialnym na pierwszym piętrze.

9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Henryka Kucharskiego, polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

Od 4 maja 2021 roku do odwołania w naszym kościele może przebywać jednocześnie 40 osób.Do kościoła wchodzimy i przebywamy w nim z zasłoniętymi ustami i nosem (maseczka). W kościele zachowujemy bezpieczną odległość.IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 25 IV 2021r.

1. Dziś w czasie Mszy o godz. 13.15 będzie udzielany Sakrament Chrztu. Przypominamy, że Msza z 12.15 będzie o 12.00. Nieszpory dziś o 17.45.

2. W piątek zapraszamy na pierwsze w tym roku Czuwanie Hałcnowskie. Całoroczny plan czuwań znajduje się w Dniu Pańskim, w gablotce i stronie internetowej parafii. Modlitwom najbliższego czuwania przewodniczyć będą księża z katedralnej parafii św. Mikołaja. Początek o godz. 18.00. Msza św. o godz. 20.00.

3. W sobotę 1 maja dzieci kl. III przystąpią do Pierwszej Komunii. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

4. W sobotę 1 maja we wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika, rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Nabożeństwa majowe w naszym Sanktuarium odprawiane będą o godz. 17.45.
Majówki przy kapliczkach i krzyżach będą odbywać się w drugiej połowie maja z zachowaniem zasad epidemiologicznych.

5. Od przyszłej niedzieli Msze św. w naszym kościele wracają do dawnego porządku: 6.15, 7.30, 9.15, 10.30, 12.15 i 18.15

6. Z okazji zbliżających się Świąt: Flagi Państwowej oraz Konstytucji 3 Maja, gorąco zachęcamy do udekorowania naszych domów flagami narodowymi.

7. Od najbliższej środy otwarta będzie biblioteka parafialna.

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Heleny Olmy, Jana Matyjaszka i Czesławy Zielińskiej, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

III NIEDZIELA WIELKANOCNA 18 IV 2021r.

1. Dziś w Polsce obchodzimy Niedzielę Biblijną i 5 Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W czasie dzisiejszych Nieszporów o 17.45 przeczytamy 6 rozdział Ewangelii św. Jana. Gorąco też zachęcamy wszystkich, do przynajmniej 5-minutowej lektury Ewangelii św. Jana w swoich domach.

2. Dziś dodatkowa Msza św. o 13.15. Msza z 12.15 będzie o 12.00.

3. Dziękujemy za składane dziś ofiary na prace remontowe i inwentaryzację cmentarza.

4. Przed kościołem u ministrantów, w księgarence, a także w kiosku Ruchu można kupić najnowszy numer naszego miesięcznika parafialnego. W nim między innymi o ciszy w życiu dziecka, wychowywaniu po rycersku i przekazywaniu wiary nastolatkom.

5. W najbliższy poniedziałek rozpoczyna się bezpośrednie przygotowanie dzieci do I Komunii Świętej. Spotkanie dla wszystkich rodziców dzieci komunijnych odbędzie się online na kanale YuoTube Bazylika Hałcnów w środę po Mszy wieczornej.

6. Jeszcze dziś w zakrystii kościoła można odebrać wyróżnienia za udział w konkursie na palmę wielkanocną.

7. W przyszłą niedzielę na dodatkowej Mszy o 13.15 będzie udzielany Chrzest Święty. Dzieci do Chrztu można jeszcze zgłosić w kancelarii parafialnej do czwartku włącznie. Przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św.

8. Ks. Krzysztof Porosło – teolog, duszpasterz akademicki, pasjonat liturgii wygłosi 20 kwietnia w Bazylice Hałcnowskiej katechezę „Wróć do Eucharystii”. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00, poprzedzona będzie Mszą św. o 18.15. Katechezę będzie można wysłuchać także dzięki transmisji internetowej.

9. Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
Po Mszy wieczornej zapraszamy na Drogę Światła. To wielkanocne nabożeństwo, ułożone na wzór drogi krzyżowej, jest formą rozważania tajemnicy zmartwychwstania Jezusa Chrystusa i otwarcia się na Jego światło.

10. W przyszłą sobotę w naszym kościele całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. Zapraszamy wszystkich do zarezerwowania sobie chwili czasu na to szczególne spotkanie ze zmartwychwstałym Chrystusem.

11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ferdynanda Klimczaka i Gertrudy Zolich, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA 11 IV 2021r.

1. Dziś Święto Miłosierdzia. Dodatkowe Msze św. o 13.15 i 17.00, Msza z 12.15 będzie o 12.00. Dziś o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, po niej możliwość przyjęcia Komunii przez te osoby, które z racji ograniczonej ilości miejsc nie uczestniczyły we Mszy św.

2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną. Msze św. dopołudniowe według porządku wielkanocnego 6.15, 7.30, 9.15, 10.30, 12.00 i 13.15, po południu tylko Msza o 18.15. Składka przeznaczona będzie na cele remontowe i inwentaryzacje cmentarza w naszej parafii.

3. Dzieci i rodziny, które więzły udział w konkursie na palmę wielkanocną prosimy o odbiór nagrody lub wyróżnienia w zakrystii kościoła.

4. W roku św. Józefa w każdą środę o godz. 18.00 w czasie nowenny do MB Nieustającej Pomocy, modlimy się także przez wstawiennictwo św. Józefa. Prośby i podziękowania można składać na bocznym ołtarzu.

5. Chrzest będzie udzielany w ostatnią niedzielę kwietnia. Dzieci do Chrztu należy zgłaszać w kancelarii parafialnej.

6. Przed kościołem i w księgarence można nabyć najnowszy numer naszego miesięcznika parafialnego. Jego temat przewodni to „Czas na Młodzież”. W miesięczniku znajdziemy wiele ciekawych artykułów dotyczących przekazywania wiary młodemu pokoleniu, jego dylematów, formacji i wychowaniu. Przeczytamy także ciekawy artykuł o tym jak w Hałcnowie oświetlano domy, znajdziemy także wiele bieżących informacji dotyczących naszej dzielnicy i parafii.
7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Janiny Kwaśnej, Stanisławy Mynarskiej, Józefa Izydorka, Sandry Dawid i Józefa Gorczycy, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

WIELKANOC 5 IV 2021r.

1. Pragniemy serdeczne podziękować wszystkim, którzy przez swoją pracę i zaangażowanie pomogli nam pięknie i owocnie przeżyć Triduum Paschalne. Dziękujemy wszystkim Księżom, Służbie Liturgicznej, Panu Organiście, Scholi młodzieżowej, Oazie Rodzin. Wyrażamy wdzięczność Pani Kościelnej i S. Zefirynie, Panu Zbyszkowi, wszystkim Paniom i Panom, którzy przygotowali w tym roku Ciemnicę i Grób Pański, w sposób szczególny Panu Piotrowi, jego bliskim oraz firmie Pionex. Dziękujemy Pani Katarzynie za piękny dobór i ułożenie kwiatów. Dziękujemy wszystkim osobom i grupom prowadzącym modlitwy i adoracje. Dziękuję wszystkim, którzy zadbali o czystość i piękno kościoła oraz placu wokół niego.
Niech wszystkim Zmartwychwstały Chrystus wynagrodzi.
2. Przypominamy, że w dzisiejszą uroczystość dodatkowo Msza św. o 13.15 i 17.00, Msza z 12.15 będzie o 12.00.

3. Nowenna do Bożego Miłosierdzia dziś 16.00, po nowennie także będzie możliwość przyjęcia Komunii dla tych osób, które z racji ograniczonej ilości miejsc nie uczestniczyły we Mszy św., Komunia będzie rozdawana także przed kościołem.

4. Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. tak, jak w Wielkanoc. Msza o 13.15 jest tylko dla osób, które chrzczą swoje dzieci.

5. Od wtorku do soboty Nowenna do Bożego Miłosierdzia będzie o godz. 15.00.

6. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia, Msze św. tak jak w Wielkanoc.

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Henryka Barańskiego i Aliny Duźniak, Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Jeszcze raz dziękujemy Pani Renacie Zuber, Grupie Gharytatywnej i wszystkim, którzy w różny sposób pomogli zorganizować i rozwieść 230 świątecznych paczek dla hałcnowskich Seniorów i rodzin.

NIEDZIELA PALMOWA 28 III 2021r.

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Z racji bardzo trudnej i niebez-piecznej sytuacji epidemiologicznej świętowanie największych tajemnic wiary musimy połączyć z troską o zdrowie i życie naszych bliskich i nas samych. Dlatego gorąco prosimy o przestrzeganie obecnie obowiązujących zasad służb sanitarnych i wskazań duszpasterskich naszej diecezji.
Pełna treść wskazań dla naszej diecezji znajduje się na stronie facebookowej i interne-towej parafii. Podczas liturgii w naszym kościele może przebywać 30 osób z zachowa-niem 1,5 m odległości oraz zasłaniając usta i nos maseczką.
Bardzo prosimy o przestrzeganie tego limitu i niezajmowanie miejsc w kościele, gdy widzimy, że limit jest już osiągnięty. Prosimy o zajmowanie miejsc w całej świątyni, także z przodu, w kaplicy Miłosierdzia oraz kaplicy MB na chórze. Nadal obowiązuje dyspensa Księdza Biskupa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej dla wszystkich osób, które pragną w niej uczestniczyć, ale z powodu obostrzeń, lęku lub wieku nie mogą.
Przypominamy, że wszystkie Msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła są transmitowane na kanale YouTube Bazylika Hałcnów.

2. Dziś Gorzkie Żale o godz. 17.15. Podczas nabożeństwa będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu, przygotowanie Ciemnicy i grobu Pańskiego. Ofiarę na ten cel można złożyć także do puszek przed kościołem przez całą niedzielę i Wielką Sobotę.

3. Przypominamy o możliwości przesłania na adres internetowy parafii zdjęć zrobionych palm. Palmy będzie można zobaczyć na stronie facebookowej. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Miłosierdzia.

4. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o 17.00 i 18.15. Adoracja w Ciemnicy do 22.00

5. W Wielki Piątek obowiązuje Post ścisły, Droga Krzyżowa o godz. 14.00, a o 15.00 pierwszy dzień Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Początek Liturgii Wielkiego Piątku o godz. 18.15. Adoracja przy Grobie Pańskim przez całą noc i Wielką Sobotę. Gorąco zachęcamy do adoracji według proponowanego porządku umieszczonego w programie Triduum. Całość tego programu znajduje się w Dniu Pańskim i stronie internetowej.

6. Święcenie pokarmów co pół godziny od 9.00 do 14.00. Odbywać się będzie przy ołtarzu polowym. W czasie poświęcenia prosimy o zachowanie odstępów. Cały teren kościoła będzie nagłośniony, a ksiądz podejdzie z błogosławieństwem do wszystkich.

7. W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny będą dodatkowe Msze o 13.15 i 17.00. Dotychczasowa Msza z 12.15 będzie o 12.00. Z racji uproszczonej procesji rezurekcyjnej, w której bierze udział tylko asysta liturgiczna, pierwsza Msza w Wielkanoc o 6.00. W poniedziałek Msza o 13.15 tylko dla osób, które chrzczą swoje dzieci.

8. Z radością pragniemy powiadomić, że nasz parafianin Kamil Bywalec przygotowuje się do święceń diakonatu. W tym szczególnym czasie, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

9. Spowiedź w poniedziałek, wtorek i środę rano pół godziny przed każdą Mszą św., po południu od 17.00.

10. Przygotowanie do Chrztu w środę po Mszy wieczornej.

11. W minioną sobotę odbył się pogrzeb śp. Cecylii Więcek. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

12. Jeszcze raz dziękujemy serdecznie za wszelkie wyrazy duchowej więzi: dobre słowa, modlitwę, życzenia, przekazywane ofiary. Dziękuję wszystkim za wszelką pomoc i życzliwość.

13. Z racji możliwości uczestniczenia w liturgii Triduum bardzo małej ilości osób (tylko 30), bardzo prosimy parafian, do uczestniczenia w kościele tylko w jednym dniu Triduum Paschalnego. W zakrystii bazyliki od poniedziałku do wtorku będzie możliwość odebrania zaproszenia na dany dzień liturgii. Zaproszenie daje pewność uczestnictwa w liturgii w bazylice. Chęć uczestnictwa można zgłosić dzwoniąc w poniedziałek od godz. 8.30 do 16.30 na telefon ks. Dyżurnego: 515 599 350.V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21 III 2021 R.

1. Gorzkie Żale dziś o godz. 17.15. Droga Krzyżowa w piątki o 17.30 i po Mszy o 18.15, w niedzielę po Mszy o godz. 12.15.

2. Grupa charytatywna rozprowadza przed kościołem paschaliki i baranki, z których ofiara przeznaczona jest na pomoc dla potrzebujących.

3. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na prace inwestycyjne i remontowe w naszej parafii.

4. W czwartek obchodzimy święto Zwiastowania NMP, a zarazem Dzień Świętości Życia. W naszym kościele w tym dniu można zyskać odpust zupełny. Msze o 6.30, 9.15 i 18.15. W czasie każdej Mszy, a także na różańcu o 17.30 będziemy modlić się, aby każe życie ludzkie było chronione i kochane. Naszą modlitwą pragniemy objąć także wszystkich chorych i walczących z epidemią. W czasie Mszy wieczornej będzie obrzęd podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Serdecznie zapraszamy do tego pięknego gestu miłości bliźniego. Tekst podjęcia duchowej adopcji znajduje się pod chórem i stronie internetowej parafii.

5. Na wyraźną prośbę chorego lub jego rodziny, w najbliższy piątek udamy się z posługą sakramentalną. Chorych, którzy pragną odwiedzin księdza, proszę zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie do czwartku włącznie.

6. Osoby, które jeszcze nie skorzystały z sakramentu pokuty, bardzo prosimy, aby uczyniły to w najbliższych dniach. Przypominamy, że Spowiedź w bazylice jest codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. W przyszłą sobotę po południu spowiedź będzie od 17.30.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Z racji panującej sytuacji epidemiologicznej w procesji uczestniczyć będzie tylko asysta liturgiczna. Konkurs na najpiękniejszą palmę odbędzie się tylko w formie online. Zdjęcia z tegorocznymi palmami wraz z danymi, proszę przesyłać na adres parafii: parafiahalcnow@wp.pl

8. U ministrantów przed kościołem i w księgarence można kupić najnowszy numer naszego miesięcznika parafialnego. Znajdziemy w nim wiele informacji na temat naszej parafii i dzielnicy oraz artykuły pomagające przeżywać z wiarą dany nam czas. Miesięcznik można kupić także w kiosku RUCHU obok kościoła.

9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Rudolfa Olmy, polecajmy go Bożemu miłosierdziu.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 14 III 2021 R.

1. Rozpoczęliśmy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Pamiętajmy w naszych modlitwach o prowadzącym ks. Bogdanie Kuliku oraz całej naszej parafii. Przypominamy, że nauki w kościele będą tylko dla osób dorosłych, potrwają one do środy 17 marca. W niedzielę w czasie każdej Mszy i Gorzkich Żali, w dni powszednie do wyboru o 6.30, 9.15. 17.00 i 18.15. We wtorek dodatkowo o 19.00 w ramach rekolekcji odbędzie się katecheza ks. Andrzeja Muszali: WRÓĆ DO MODLITWY. Po katechezie będzie możliwość kupienia książek pomagających w życiu modlitwy.
Dzieci i młodzież zapraszamy do wysłuchania nauk rekolekcyjnych korzystając z transmisji internetowej. Program rekolekcji podany jest w miesięczniku parafialnym, w gablotkach i stronie internetowej parafii.
Zróbmy wszystko, abyśmy wszyscy wzięli udział w rekolekcjach. Dajmy szansę Bożemu słowu, aby nas dotknęło i przemieniło. Już dziś zarezerwujmy sobie czas na nauki rekolekcyjne. Spowiedź w czasie rekolekcji będzie codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. We wtorek i środę będzie zbierana składka na cele rekolekcyjne.

2. Gorzkie Żale dziś o godz. 17.15. Droga Krzyżowa w piątki o 17.30 i po Mszy o 18.15, w niedzielę po Mszy o godz. 12.15.

3. Grupa charytatywna rozprowadza przed kościołem paschaliki i baranki, z których ofiara przeznaczona jest na pomoc dla potrzebujących.

4. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania.

5. Dziękujemy za ofiary składane dziś na prace inwestycyjne i remontowe w naszej parafii.

6. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. z okazji 30-lecia istnienia domu „Nadzieja”.

7. W piątek obchodzimy Uroczystość św. Józefa. Msze św. w Bazylice o 6.30, 9.15 i 18.15. Intencje z 7.15 będą odprawiane o 9.15. Podczas każdej Mszy św. zostanie odmówiony akt poświęcenia się św. Józefowi. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. Nowenna przed uroczystością św. Józefa odmawiana jest w naszym kościele po rannej i przed wieczorną Mszą św.

9. U ministrantów przed kościołem i w księgarence można kupić najnowszy numer naszego miesięcznika parafialnego. W marcowym numerze znajdziemy wiele artykułów pokazujących jak św. Józef inspiruje do dobra wielu współczesnych mężczyzn, artykuł o potrzebie ojca w rodzinie, o tym jak owocnie przeżyć Wielki Tydzień, a także o modlitewnym czytaniu Pisma Świętego. W numerze znajdziemy również pełny program rekolekcji wielkopostnych. Miesięcznik można kupić także w kiosku RUCHU obok kościoła.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7 III 2021 R.

1. Gorzkie Żale dziś o godz. 17.15. Droga Krzyżowa w piątki o 17.30 i po Mszy o 18.15, w niedzielę po Mszy o godz. 12.15.

2. Dzisiaj po Mszy wieczornej modlitwa uwielbienia, którą poprowadzi wspólnota „Samuel”.

3. Spotkanie członków Akcji Katolickiej we wtorek po Mszy wieczornej.

4. W środę 10 marca rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa.

5. W tym tygodniu odbędą się w kościele spotkania dla kandydatów do Bierzmowania. Spotkanie dla dziewcząt odbędzie się w środę (10 marca), a dla chłopców w czwartek (11 marca) po wieczornej Mszy św. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania od-będzie się w przyszłą niedzielę (14 marca) w kościele, po wieczornej Mszy św.
6. W przyszłą sobotę wieczorem rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Potrwają one do środy 17 marca. Poprowadzi je ks. Bogdan Kulik - Misjonarz św. Rodziny. Nauki w kościele będą tylko dla osób dorosłych. W niedzielę w czasie każdej Mszy i Gorzkich Żali, w dni powszednie do wyboru o 6.30, 9.15. 17.00 i 18.15. We wtorek dodatkowo o 19.00 w ramach rekolekcji odbędzie się katecheza: WRÓĆ DO MODLITWY.
Dzieci i młodzież zapraszamy do wysłuchania nauk rekolekcyjnych korzystając z transmisji internetowej. Program rekolekcji podany jest w dzisiejszym Dniu Pańskim, w gablotkach i stronie internetowej parafii. Umieszczony będzie także w miesięczniku „W moim Kościele”, który ukaże się w przyszły piątek.
Zróbmy wszystko, abyśmy wszyscy wzięli udział w rekolekcjach. Dajmy szansę Bożemu słowu, aby nas dotknęło i przemieniło. Już dziś zarezerwujmy sobie czas na nauki rekolekcyjne. Spowiedź w czasie rekolekcji będzie codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.

7. Jutro obchodzony jest Dzień Kobiet. Życzymy wszystkim Paniom: zdrowia duszy i ciała, radości i pokoju, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

8. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę dla polskich misjonarzy. Zebrano 4493 zł.

9. Grupa charytatywna od przyszłej niedzieli będzie rozprowadzać paschaliki i baranki, z których ofiara przeznaczona jest na pomoc dla potrzebujących. Paschaliki i baranki już teraz można nabyć w zakrystii kościoła. Z powodu trwającej nadal pandemii nie będzie corocznej zbiórki produktów w sklepach. Osoby, które chcą przyjść z pomocą innym, mogą przynieść produkty spożywcze i chemiczne do domu parafialnego 13 i 15 marca do domu parafialnego w godzinach od 17.00 do 18.00. Można także zamiast produktów przekazać ofiarę na ich zakupienie.

10. W Dniu Pańskim znajdują się także informacje dotyczące nowego naboru do szkoły nr 28 oraz terenowego szczepienia psów.

11. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na prace remontowe i inwentaryzację cmentarza.

12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Dawida Magudy, Genowefy Dyczek i Józefa Farona, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.


II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 28 II 2021 R.

1. W dzisiejszą niedzielę, w ramach dzieła AD GENTES, modlitwą i ofiarą do puszek możemy pomóc polskim misjonarkom i misjonarzom.

2. Dziś po wieczornej Mszy św. zapraszamy na konferencję „Jak czytać Biblię, aby usłyszeć słowa Boga?” Konferencji będzie można także wysłuchać dzięki transmisji internetowej. Po Mszy wieczornej odbędzie się także Krąg Biblijny dla młodzieży.

3.

GaleriaParafia Rzymskokatolicka
p.w. Nawiedzenia N.M.P.
43-344 Bielsko-Biała Hałcnów
ul. Wyzwolenia 336
tel. 33 81-07-250