DALSZE KORZYSTANIE Z WITRYNY OZNACZA ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW
COOKIES, ZGODNIE Z AKTUALNYMI USTAWIENIAMI PRZEGLĄDARKI. WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ W POLITYCE COOKIES
Rok św. Józefa

Parafia
Nawiedzenia N.M.P.
Parafia Nawiedzenia N.M.P.
Ogłoszenia

V NIEDZIELA WIELKANOCNA 2 V 2021r.

1. Wczoraj nasza parafia przeżywała Uroczystość I Komunii św. 79 dzieci po raz pierwszy przyjęło Pana Jezusa w Komunii św. do swojego serca. Rodzicom dzieci komunijnych dziękujemy za złożoną ofiarę, z której zostały zakupione nowe cyboria i ampułki

2. Dziś i przez wszystkie dni tygodnia Nabożeństwo Majowe o 17.45.
Także dziś po Mszy wieczornej krótkie uwielbienie poprowadzone przez
wspólnotę Samuel.

3. Zapraszamy także do modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych o godz. 19.30. W najbliższym tygodniu majówki odbędą się:
4.05 Kapliczka przy ul. Janowickiej (P. Włoch)
5.05 Krzyż przy ul. Serdecznej, kapliczka w Księżym Lesie
6.05 Krzyż przy ul. Sucharskiego, kapliczka przy ul. Macierzanki (P. Gacek),
kapliczka przy ul. Deszczowej (P. Jasiura)
7.05 Krzyż przy ul. Witosa, kapliczka przy ul. Pod Kasztanem (P. Włosińska)

4. W tym tygodniu:
- jutro 3 maja Uroczystość Królowej Polski, Msze św. w naszym kościele jak w niedzielę. Msza za Ojczyznę o godz. 10.30
- we wtorek wspomnienie św. Floriana – patrona strażaków. Msza wieczorna w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, po Mszy spotkanie w kościele.
- w czwartek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

- w sobotę 8 maja Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu o godz. 10.00 w Aleksandrowicach ks. Bp Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszego seminarium, wśród nich jest nasz parafianin Kamil Bywalec, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Msza w intencji ks. Stanisława Śmietany z okazji jego imienin będzie odprawiona 10 maja w poniedziałek o godz. 18.15

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W I czwartek Msza św. wynagradzająca NSPJ o godz. 18.15. Po Mszy adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św., w I piątek po południu od 17.30.

6. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w piątek. Chorych, którzy pragną odwiedzin księdza prosimy zgłaszać w zakrystii kościoła.

7. W przyszłą niedzielę 9 maja 2021 r. odbędzie się przy bazylice Akcja Krwiodawstwa w godz. 9.00 - 13.30

8. Zapraszamy w najbliższą środę do Biblioteki Parafialnej od 16.30 do 18.00. Przypominamy, że biblioteka znajduje się w domu parafialnym na pierwszym piętrze.

9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Henryka Kucharskiego, polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

Od 4 maja 2021 roku do odwołania w naszym kościele może przebywać jednocześnie 40 osób.Do kościoła wchodzimy i przebywamy w nim z zasłoniętymi ustami i nosem (maseczka). W kościele zachowujemy bezpieczną odległość.IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 25 IV 2021r.

1. Dziś w czasie Mszy o godz. 13.15 będzie udzielany Sakrament Chrztu. Przypominamy, że Msza z 12.15 będzie o 12.00. Nieszpory dziś o 17.45.

2. W piątek zapraszamy na pierwsze w tym roku Czuwanie Hałcnowskie. Całoroczny plan czuwań znajduje się w Dniu Pańskim, w gablotce i stronie internetowej parafii. Modlitwom najbliższego czuwania przewodniczyć będą księża z katedralnej parafii św. Mikołaja. Początek o godz. 18.00. Msza św. o godz. 20.00.

3. W sobotę 1 maja dzieci kl. III przystąpią do Pierwszej Komunii. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

4. W sobotę 1 maja we wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika, rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Nabożeństwa majowe w naszym Sanktuarium odprawiane będą o godz. 17.45.
Majówki przy kapliczkach i krzyżach będą odbywać się w drugiej połowie maja z zachowaniem zasad epidemiologicznych.

5. Od przyszłej niedzieli Msze św. w naszym kościele wracają do dawnego porządku:   6.15, 7.30, 9.15, 10.30, 12.15 i 18.15

6. Z okazji zbliżających się Świąt: Flagi Państwowej oraz Konstytucji 3 Maja, gorąco zachęcamy do udekorowania naszych domów flagami narodowymi.

7. Od najbliższej środy otwarta będzie biblioteka parafialna.

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Heleny Olmy, Jana Matyjaszka i Czesławy Zielińskiej, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

III NIEDZIELA WIELKANOCNA 18 IV 2021r.

1. Dziś w Polsce obchodzimy Niedzielę Biblijną i 5 Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W czasie dzisiejszych Nieszporów o 17.45 przeczytamy 6 rozdział Ewangelii św. Jana. Gorąco też zachęcamy wszystkich, do przynajmniej 5-minutowej lektury Ewangelii św. Jana w swoich domach.

2. Dziś dodatkowa Msza św. o 13.15. Msza z 12.15 będzie o 12.00.

3. Dziękujemy za składane dziś ofiary na prace remontowe i inwentaryzację cmentarza.

4. Przed kościołem u ministrantów, w księgarence, a także w kiosku Ruchu można kupić najnowszy numer naszego miesięcznika parafialnego. W nim między innymi o ciszy w życiu dziecka, wychowywaniu po rycersku i przekazywaniu wiary nastolatkom.

5. W najbliższy poniedziałek rozpoczyna się bezpośrednie przygotowanie dzieci do I Komunii Świętej. Spotkanie dla wszystkich rodziców dzieci komunijnych odbędzie się online na kanale YuoTube Bazylika Hałcnów w środę po Mszy wieczornej.

6. Jeszcze dziś w zakrystii kościoła można odebrać wyróżnienia za udział w konkursie na palmę wielkanocną.

7. W przyszłą niedzielę na dodatkowej Mszy o 13.15 będzie udzielany Chrzest Święty. Dzieci do Chrztu można jeszcze zgłosić w kancelarii parafialnej do czwartku włącznie. Przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św.

8. Ks. Krzysztof Porosło – teolog, duszpasterz akademicki, pasjonat liturgii wygłosi 20 kwietnia w Bazylice Hałcnowskiej katechezę „Wróć do Eucharystii”. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00, poprzedzona będzie Mszą św. o 18.15. Katechezę będzie można wysłuchać także dzięki transmisji internetowej.

9. Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
Po Mszy wieczornej zapraszamy na Drogę Światła. To wielkanocne nabożeństwo, ułożone na wzór drogi krzyżowej, jest formą rozważania tajemnicy zmartwychwstania Jezusa Chrystusa i otwarcia się na Jego światło.

10. W przyszłą sobotę w naszym kościele całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. Zapraszamy wszystkich do zarezerwowania sobie chwili czasu na to szczególne spotkanie ze zmartwychwstałym Chrystusem.

11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ferdynanda Klimczaka i Gertrudy Zolich, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA 11 IV 2021r.

1. Dziś Święto Miłosierdzia. Dodatkowe Msze św. o 13.15 i 17.00, Msza z 12.15 będzie o 12.00. Dziś o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, po niej możliwość przyjęcia Komunii przez te osoby, które z racji ograniczonej ilości miejsc nie uczestniczyły we Mszy św.

2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną. Msze św. dopołudniowe według porządku wielkanocnego 6.15, 7.30, 9.15, 10.30, 12.00 i 13.15, po południu tylko Msza o 18.15. Składka przeznaczona będzie na cele remontowe i inwentaryzacje cmentarza w naszej parafii.

3. Dzieci i rodziny, które więzły udział w konkursie na palmę wielkanocną prosimy o odbiór nagrody lub wyróżnienia w zakrystii kościoła.

4. W roku św. Józefa w każdą środę o godz. 18.00 w czasie nowenny do MB Nieustającej Pomocy, modlimy się także przez wstawiennictwo św. Józefa. Prośby i podziękowania można składać na bocznym ołtarzu.

5. Chrzest będzie udzielany w ostatnią niedzielę kwietnia. Dzieci do Chrztu należy zgłaszać w kancelarii parafialnej.

6. Przed kościołem i w księgarence można nabyć najnowszy numer naszego miesięcznika parafialnego. Jego temat przewodni to „Czas na Młodzież”. W miesięczniku znajdziemy wiele ciekawych artykułów dotyczących przekazywania wiary młodemu pokoleniu, jego dylematów, formacji i wychowaniu. Przeczytamy także ciekawy artykuł o tym jak w Hałcnowie oświetlano domy, znajdziemy także wiele bieżących informacji dotyczących naszej dzielnicy i parafii.
7.  W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Janiny Kwaśnej, Stanisławy Mynarskiej, Józefa Izydorka, Sandry Dawid i Józefa Gorczycy, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

WIELKANOC 5 IV 2021r.

1. Pragniemy serdeczne podziękować wszystkim, którzy przez swoją pracę i zaangażowanie pomogli nam pięknie i owocnie przeżyć Triduum Paschalne. Dziękujemy wszystkim Księżom, Służbie Liturgicznej, Panu Organiście, Scholi młodzieżowej, Oazie Rodzin. Wyrażamy wdzięczność Pani Kościelnej i S. Zefirynie, Panu Zbyszkowi, wszystkim Paniom i Panom, którzy przygotowali w tym roku Ciemnicę i Grób Pański, w sposób szczególny Panu Piotrowi, jego bliskim oraz firmie Pionex. Dziękujemy Pani Katarzynie za piękny dobór i ułożenie kwiatów. Dziękujemy wszystkim osobom i grupom prowadzącym modlitwy i adoracje. Dziękuję wszystkim, którzy zadbali o czystość i piękno kościoła oraz placu wokół niego.
Niech wszystkim Zmartwychwstały Chrystus wynagrodzi.
2. Przypominamy, że w dzisiejszą uroczystość dodatkowo Msza św. o 13.15 i 17.00, Msza z 12.15 będzie o 12.00.

3. Nowenna do Bożego Miłosierdzia dziś 16.00, po nowennie także będzie możliwość przyjęcia Komunii dla tych osób, które z racji ograniczonej ilości miejsc nie uczestniczyły we Mszy św., Komunia będzie rozdawana także przed kościołem.

4. Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. tak, jak w Wielkanoc. Msza o 13.15 jest tylko dla osób, które chrzczą swoje dzieci.

5. Od wtorku do soboty Nowenna do Bożego Miłosierdzia będzie o godz. 15.00.

6. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia, Msze św. tak jak w Wielkanoc.

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Henryka Barańskiego i Aliny Duźniak, Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Jeszcze raz dziękujemy Pani Renacie Zuber, Grupie Gharytatywnej i wszystkim, którzy w różny sposób pomogli zorganizować i rozwieść 230 świątecznych paczek dla hałcnowskich Seniorów i rodzin.

NIEDZIELA PALMOWA 28 III 2021r.

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Z racji bardzo trudnej i niebez-piecznej sytuacji epidemiologicznej świętowanie największych tajemnic wiary musimy połączyć z troską o zdrowie i życie naszych bliskich i nas samych. Dlatego gorąco prosimy o przestrzeganie obecnie obowiązujących zasad służb sanitarnych i wskazań duszpasterskich naszej diecezji.
Pełna treść wskazań dla naszej diecezji znajduje się na stronie facebookowej i interne-towej parafii. Podczas liturgii w naszym kościele może przebywać 30 osób z zachowa-niem 1,5 m odległości oraz zasłaniając usta i nos maseczką.
Bardzo prosimy o przestrzeganie tego limitu i niezajmowanie miejsc w kościele, gdy widzimy, że limit jest już osiągnięty. Prosimy o zajmowanie miejsc w całej świątyni, także z przodu, w kaplicy Miłosierdzia oraz kaplicy MB na chórze. Nadal obowiązuje dyspensa Księdza Biskupa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej dla wszystkich osób, które pragną w niej uczestniczyć, ale z powodu obostrzeń, lęku lub wieku nie mogą.
Przypominamy, że wszystkie Msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła są transmitowane na kanale YouTube Bazylika Hałcnów.

2. Dziś Gorzkie Żale o godz. 17.15. Podczas nabożeństwa będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu, przygotowanie Ciemnicy i grobu Pańskiego. Ofiarę na ten cel można złożyć także do puszek przed kościołem przez całą niedzielę i Wielką Sobotę.

3. Przypominamy o możliwości przesłania na adres internetowy parafii zdjęć zrobionych palm. Palmy będzie można zobaczyć na stronie facebookowej. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Miłosierdzia.

4. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o 17.00 i 18.15. Adoracja w Ciemnicy do 22.00

5. W Wielki Piątek obowiązuje Post ścisły, Droga Krzyżowa o godz. 14.00, a o 15.00 pierwszy dzień Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Początek Liturgii Wielkiego Piątku o godz. 18.15. Adoracja przy Grobie Pańskim przez całą noc i Wielką Sobotę. Gorąco zachęcamy do adoracji według proponowanego porządku umieszczonego w programie Triduum. Całość tego programu znajduje się w Dniu Pańskim i stronie internetowej.

6. Święcenie pokarmów co pół godziny od 9.00 do 14.00. Odbywać się będzie przy ołtarzu polowym. W czasie poświęcenia prosimy o zachowanie odstępów. Cały teren kościoła będzie nagłośniony, a ksiądz podejdzie z błogosławieństwem do wszystkich.

7. W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny będą dodatkowe Msze o 13.15 i 17.00. Dotychczasowa Msza z 12.15 będzie o 12.00. Z racji uproszczonej procesji rezurekcyjnej, w której bierze udział tylko asysta liturgiczna, pierwsza Msza w Wielkanoc o 6.00. W poniedziałek Msza o 13.15 tylko dla osób, które chrzczą swoje dzieci.

8. Z radością pragniemy powiadomić, że nasz parafianin Kamil Bywalec przygotowuje się do święceń diakonatu. W tym szczególnym czasie, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

9. Spowiedź w poniedziałek, wtorek i środę rano pół godziny przed każdą Mszą św., po południu od 17.00.

10. Przygotowanie do Chrztu w środę po Mszy wieczornej.

11. W minioną sobotę odbył się pogrzeb śp. Cecylii Więcek. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

12. Jeszcze raz dziękujemy serdecznie za wszelkie wyrazy duchowej więzi: dobre słowa, modlitwę, życzenia, przekazywane ofiary. Dziękuję wszystkim za wszelką pomoc i życzliwość.

13. Z racji możliwości uczestniczenia w liturgii Triduum bardzo małej ilości osób (tylko 30), bardzo prosimy parafian, do uczestniczenia w kościele tylko w jednym dniu Triduum Paschalnego. W zakrystii bazyliki od poniedziałku do wtorku będzie możliwość odebrania zaproszenia na dany dzień liturgii. Zaproszenie daje pewność uczestnictwa w liturgii w bazylice. Chęć uczestnictwa można zgłosić dzwoniąc w poniedziałek od godz. 8.30 do 16.30 na telefon ks. Dyżurnego: 515 599 350.V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21 III 2021 R.

1. Gorzkie Żale dziś o godz. 17.15. Droga Krzyżowa w piątki o 17.30 i po Mszy o 18.15, w niedzielę po Mszy o godz. 12.15.

2. Grupa charytatywna rozprowadza przed kościołem paschaliki i baranki, z których ofiara przeznaczona jest na pomoc dla potrzebujących.

3. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na prace inwestycyjne i remontowe w naszej parafii.

4. W czwartek obchodzimy święto Zwiastowania NMP, a zarazem Dzień Świętości Życia. W naszym kościele w tym dniu można zyskać odpust zupełny. Msze o 6.30, 9.15 i 18.15. W czasie każdej Mszy, a także na różańcu o 17.30 będziemy modlić się, aby każe życie ludzkie było chronione i kochane. Naszą modlitwą pragniemy objąć także wszystkich chorych i walczących z epidemią. W czasie Mszy wieczornej będzie obrzęd podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Serdecznie zapraszamy do tego pięknego gestu miłości bliźniego. Tekst podjęcia duchowej adopcji znajduje się pod chórem i stronie internetowej parafii.

5. Na wyraźną prośbę chorego lub jego rodziny, w najbliższy piątek udamy się z posługą sakramentalną. Chorych, którzy pragną odwiedzin księdza, proszę zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie do czwartku włącznie.

6. Osoby, które jeszcze nie skorzystały z sakramentu pokuty, bardzo prosimy, aby uczyniły to w najbliższych dniach. Przypominamy, że Spowiedź w bazylice jest codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. W przyszłą sobotę po południu spowiedź będzie od 17.30.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Z racji panującej sytuacji epidemiologicznej w procesji uczestniczyć będzie tylko asysta liturgiczna. Konkurs na najpiękniejszą palmę odbędzie się tylko w formie online. Zdjęcia z tegorocznymi palmami wraz z danymi, proszę przesyłać na adres parafii: parafiahalcnow@wp.pl

8. U ministrantów przed kościołem i w księgarence można kupić najnowszy numer naszego miesięcznika parafialnego. Znajdziemy w nim wiele informacji na temat naszej parafii i dzielnicy oraz artykuły pomagające przeżywać z wiarą dany nam czas. Miesięcznik można kupić także w kiosku RUCHU obok kościoła.

9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Rudolfa Olmy, polecajmy go Bożemu miłosierdziu.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 14 III 2021 R.

1. Rozpoczęliśmy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Pamiętajmy w naszych modlitwach o prowadzącym ks. Bogdanie Kuliku oraz całej naszej parafii. Przypominamy, że nauki w kościele będą tylko dla osób dorosłych, potrwają one do środy 17 marca. W niedzielę w czasie każdej Mszy i Gorzkich Żali, w dni powszednie do wyboru o 6.30, 9.15. 17.00 i 18.15. We wtorek dodatkowo o 19.00 w ramach rekolekcji odbędzie się katecheza ks. Andrzeja Muszali: WRÓĆ DO MODLITWY. Po katechezie będzie możliwość kupienia książek pomagających w życiu modlitwy.
Dzieci i młodzież zapraszamy do wysłuchania nauk rekolekcyjnych korzystając z transmisji internetowej. Program rekolekcji podany jest w miesięczniku parafialnym, w gablotkach i stronie internetowej parafii.
Zróbmy wszystko, abyśmy wszyscy wzięli udział w rekolekcjach. Dajmy szansę Bożemu słowu, aby nas dotknęło i przemieniło. Już dziś zarezerwujmy sobie czas na nauki rekolekcyjne. Spowiedź w czasie rekolekcji będzie codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. We wtorek i środę będzie zbierana składka na cele rekolekcyjne.

2. Gorzkie Żale dziś o godz. 17.15. Droga Krzyżowa w piątki o 17.30 i po Mszy o 18.15, w niedzielę po Mszy o godz. 12.15.

3. Grupa charytatywna rozprowadza przed kościołem paschaliki i baranki, z których ofiara przeznaczona jest na pomoc dla potrzebujących.

4. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania.

5. Dziękujemy za ofiary składane dziś na prace inwestycyjne i remontowe w naszej parafii.

6. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. z okazji 30-lecia istnienia domu „Nadzieja”.

7. W piątek obchodzimy Uroczystość św. Józefa. Msze św. w Bazylice o 6.30, 9.15 i 18.15. Intencje z 7.15 będą odprawiane o 9.15. Podczas każdej Mszy św. zostanie odmówiony akt poświęcenia się św. Józefowi. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. Nowenna przed uroczystością św. Józefa odmawiana jest w naszym kościele po rannej i przed wieczorną Mszą św.

9. U ministrantów przed kościołem i w księgarence można kupić najnowszy numer naszego miesięcznika parafialnego. W marcowym numerze znajdziemy wiele artykułów pokazujących jak św. Józef inspiruje do dobra wielu współczesnych mężczyzn, artykuł o potrzebie ojca w rodzinie, o tym jak owocnie przeżyć Wielki Tydzień, a także o modlitewnym czytaniu Pisma Świętego. W numerze znajdziemy również pełny program rekolekcji wielkopostnych. Miesięcznik można kupić także w kiosku RUCHU obok kościoła.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7 III 2021 R.

1. Gorzkie Żale dziś o godz. 17.15. Droga Krzyżowa w piątki o 17.30 i po Mszy o 18.15, w niedzielę po Mszy o godz. 12.15.

2. Dzisiaj po Mszy wieczornej modlitwa uwielbienia, którą poprowadzi wspólnota „Samuel”.

3. Spotkanie członków Akcji Katolickiej we wtorek po Mszy wieczornej.

4. W środę 10 marca rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa.

5. W tym tygodniu odbędą się w kościele spotkania dla kandydatów do Bierzmowania. Spotkanie dla dziewcząt odbędzie się w środę (10 marca), a dla chłopców w czwartek (11 marca) po wieczornej Mszy św. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania od-będzie się w przyszłą niedzielę (14 marca) w kościele, po wieczornej Mszy św.
6. W przyszłą sobotę wieczorem rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Potrwają one do środy 17 marca. Poprowadzi je ks. Bogdan Kulik - Misjonarz św. Rodziny. Nauki w kościele będą tylko dla osób dorosłych. W niedzielę w czasie każdej Mszy i Gorzkich Żali, w dni powszednie do wyboru o 6.30, 9.15. 17.00 i 18.15. We wtorek dodatkowo o 19.00 w ramach rekolekcji odbędzie się katecheza: WRÓĆ DO MODLITWY.
Dzieci i młodzież zapraszamy do wysłuchania nauk rekolekcyjnych korzystając z transmisji internetowej. Program rekolekcji podany jest w dzisiejszym Dniu Pańskim, w gablotkach i stronie internetowej parafii. Umieszczony będzie także w miesięczniku „W moim Kościele”, który ukaże się w przyszły piątek.
Zróbmy wszystko, abyśmy wszyscy wzięli udział w rekolekcjach. Dajmy szansę Bożemu słowu, aby nas dotknęło i przemieniło. Już dziś zarezerwujmy sobie czas na nauki rekolekcyjne. Spowiedź w czasie rekolekcji będzie codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.

7. Jutro obchodzony jest Dzień Kobiet. Życzymy wszystkim Paniom: zdrowia duszy i ciała, radości i pokoju, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

8. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę dla polskich misjonarzy. Zebrano 4493 zł.

9. Grupa charytatywna od przyszłej niedzieli będzie rozprowadzać paschaliki i baranki, z których ofiara przeznaczona jest na pomoc dla potrzebujących. Paschaliki i baranki już teraz można nabyć w zakrystii kościoła. Z powodu trwającej nadal pandemii nie będzie corocznej zbiórki produktów w sklepach. Osoby, które chcą przyjść z pomocą innym, mogą przynieść produkty spożywcze i chemiczne do domu parafialnego 13 i 15 marca do domu parafialnego w godzinach od 17.00 do 18.00. Można także zamiast produktów przekazać ofiarę na ich zakupienie.

10. W Dniu Pańskim znajdują się także informacje dotyczące nowego naboru do szkoły nr 28 oraz terenowego szczepienia psów.

11. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na prace remontowe i inwentaryzację cmentarza.

12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Dawida Magudy, Genowefy Dyczek i Józefa Farona, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.


II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 28 II 2021 R.

1. W dzisiejszą niedzielę, w ramach dzieła AD GENTES, modlitwą i ofiarą do puszek możemy pomóc polskim misjonarkom i misjonarzom.

2. Dziś po wieczornej Mszy św. zapraszamy na konferencję „Jak czytać Biblię, aby usłyszeć słowa Boga?” Konferencji będzie można także wysłuchać dzięki transmisji internetowej. Po Mszy wieczornej odbędzie się także Krąg Biblijny dla młodzieży.

3. Gorzkie Żale dziś o godz. 17.15. Droga Krzyżowa w piątki o 17.30 i po Mszy o 18.15, w niedzielę po Mszy o godz. 12.15.

4. We wtorek Msza św. o godz. 18.15 za żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy spotkanie w kościele.

5. W środę, w piątek i sobotę o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

6. W tym tygodniu wypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek Godzina Święta od 17.30, Msza o 18.15 Msza wynagradzająca NSPJ, po Mszy ado-racja Najśw. Sakramentu w ciszy do 20.00. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., a w pierwszy piątek od godz. 17.30. Chorych, którzy pragną odwiedzin księdza z po-sługą sakramentalną prosimy zgłaszać w zakrystii. Chorych odwiedzimy w I piątek lub w inny uzgodniony dzień. Do chorych udamy się także przed świętami, w ostatnim tygodniu marca.

7. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ w najbliższą sobotę o 16.45 w domu parafialnym.

8.W przyszłą niedzielę po Mszy o 7.30 zmianka tajemnic różańca, a po wieczornej Mszy św., mo-dlitwa uwielbienia prowadzona przez Wspólnotę „Samuel”.

9. Ksiądz Piotr zaprasza do wysłuchania krótkich konferencji pt.: Droga do czystości serca" w formie podcastów, nagranych z myślą o wszystkich, którzy w czasie Wielkiego Postu chcą pogłębić swoje życie duchowe i poprzez konkretną pracę nad sobą przybliżyć się do Pana Boga. Konferencje będą ukazywały się każdego wieczoru od poniedziałku do piątku. Link do konfe-rencji dostępny na stronie parafialnej.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnią niedzielę uczestniczyli w Akcji Krwiodawstwa. Łącznie zebrano 7,200 ml krwi pełnej.

11. W Dniu Pańskim znajdują się informacje Hałcnowskiego Koła Emerytów.

 

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21 II 2021 R.

1. Wszystkich parafian oraz gości serdecznie zapraszamy do wspólnego rozważania męki i śmierci Chrystusa podczas wielkopostnych nabożeństw. Gorzkie Żale dziś o godz. 17.15.
Droga Krzyżowa w piątki o 17.30 i po Mszy o 18.15, w niedzielę po Mszy o godz. 12.15.

2. W dzisiejszą niedzielę od 9.00 do13.30 w ambulansie przed domem parafialnym odbywa się Akcja Krwiodawstwa.

3. Spotkanie kręgu Biblijnego dla młodzieży we wtorek po wieczornej Mszy Św., dla dorosłych w środę po wieczornej Mszy Św. w domu parafialnym.

4. W środę, w piątek i sobotę o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Zapraszamy do tej szczególnej modlitwy.

5. W czwartek Msza wieczorna w intencji członków Apostolatu Maryjnego i ich rodzin, po Mszy spotkanie.

6. W przyszłą niedzielę 28 lutego, w ramach dzieła Ad gentes, modlitwą i ofiarą do puszek możemy pomóc polskim misjonarkom i misjonarzom.

7. Także w przyszłą niedzielę o 10.30 Msza św. z błogosławieństwem dzieci rocznych, a w czasie dodatkowej Mszy o 13.15 będzie udzielany Sakrament Chrztu. Msza wcześniejsza normalnie o 12.15. Przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy wieczornej.

8. Przed kościołem u ministrantów i w księgarence można kupić najnowszy numer naszego miesięcznika parafialnego. W nim między innymi ciekawe artykuły i wywiad o pracy na oddziale covidowym, cierpieniu i miłości bliźniego, praktyczne informacje o namszczeniu chorych, praktyczne porady jak czytać zrozumiale Pismo Święte i dbać o czystość serca.

9. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych odbędą się w naszej parafii od 14 do 17 marca

10. Serdecznie dziękujemy za złożone w zeszłą niedzielę i przelane na konto ofiary na prace remontowe w naszej parafii.

11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Anny Kocierz i Zofii Kliś, polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.

Biblioteka Maryjna czynna w domu parafialnym (I piętro)
w każdą środę od 16.30 do 18.00

 

 

VI NIEDZIELA ZWYKŁA 14 II 2021 R.

1. Dziś, jutro i we wtorek od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której pragniemy przeprosić Pana Boga za nasze grzechy i przygotować się do zbliżającego się Wielkiego Postu. Serdecznie zapraszamy wszystkich do znalezienia chwili czasu na osobistą modlitwę, przeproszenie i uwielbienie Boga.

2. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane dziś na cele remontowe w naszej parafii.

3. W najbliższy wtorek 16 lutego zapraszamy do bazyliki na katechezę znanego biblisty ks. Wojciecha Węgrzyniaka „Wróć do Bożego Słowa”. Początek katechezy o godz.19.00. Wcześniej o 18.15 ks. Wojciech odprawi Mszę św. i wygłosi kazanie.

4. Od dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu. Zachęcamy do konkretnych postanowień i podjęcia abstynencji na czas Wielkiego Postu. Na ołtarzu św. Józefa znajduje się Księga Trzeźwości.

5. W najbliższą środę wypada Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem odprawiane będą o godz. 6.15; 7.30; 9.15; 17.00 i 18.15. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

6. Wielki Post to czas szczególnego rozważania męki i śmierci Pana Jezusa. Niech nie zabraknie nas na Drodze Krzyżowej oraz na nabożeństwie Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w naszym kościele odprawiana będzie w każdy piątek o 17.30 oraz po Mszy św. o 18.15. W każdą niedzielę po zakończeniu Mszy św. o godz. 12.15 dla tych wszystkich, którzy z różnych względów nie mogą uczestniczyć w tym nabożeństwie w ciągu tygodnia.
Gorzkie Żale w każdą niedzielę o 17.15.

7. Najbliższy piątek obchodzony jest w Kościele jako dzień modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania małoletnich. W tym dniu Droga Krzyżowa po Mszy wieczornej zostanie odprawiona w intencji wynagradzającej za te grzechy.

8. Przed kościołem u ministrantów i w księgarence można nabyć nowy - lutowy numer naszego miesięcznika „W Moim Kościele”. Przez szereg artykułów i wywiadów podejmuje on temat ludzkiego cierpienia. Znajdziemy w nim ciekawy wywiad z lekarką pracującą na oddziale cowidowym, felieton „Ostry dyżur” oraz praktyczne informacje dotyczące Namaszczenia Chorych. W tym numerze także o przydomowych ogrodach w Hałcnowie, świadectwo sióstr Serafitek oraz o tym jak czytać Biblię ze zrozumieniem. Miesięcznik można nabyć także w kiosku ruchu. Po południu z myślą o osobach słabo widzących zostanie udostępniona na stronie parafialnej wersja audio. W całości dochód z miesięcznika jest przeznaczony na duszpasterstwo dzieci i młodzieży.

9. W przyszłą niedzielę od 9.00 do13.30 w ambulansie przed domem parafialnym, zostanie przeprowadzona akcja krwiodawstwa.

10. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jana Michnowicza, Heleny Mynarskiej, Bogusława Olearczyka i Jana Barańca, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

V NIEDZIELA ZWYKŁA 7 II 2021 R.

1. Dziś Nieszpory o godz. 17.45. Po Mszy wieczornej wspólnota Samuel poprowadzi modlitwę uwielbienia.

2. We wtorek po Mszy wieczornej spotkanie grupy charytatywnej w domu parafialnym.

3. W środę, w piątek i sobotę o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Zapraszamy do tej szczególnej modlitwy.

4. W czwartek, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, obchodzony jest w Kościele Światowy Dzień Chorego. W ten dzień szczególnie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji ludzi chorych oraz tych, którzy im w różny sposób posługują. Od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji ludzi chorych i umierających, o 17.30 Różaniec. W intencji osób chorych i starszych będziemy modlić się także w czasie Mszy wieczornej.

5. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na prace remontowe
i inwentaryzację cmentarza.

6. Także w przyszłą niedzielę ukaże się nowy numer naszego miesięcznika „W moim Kościele”. Po oraz pierwszy, z myślą o osobach starszych i chorych, na stronie parafialnej ukaże się równolegle wersja audio.

7. Wszystkie osoby, które wypożyczyły stroje komunijne, prosimy o ich zwrot
w najbliższym tygodniu do zakrystii kościoła.

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ireny Kruk, Franciszka Damka, Janiny Kuligowskiej i Zdzisława Jamroza, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

9. Już dziś zapraszamy do Bazyliki we wtorek 16 lutego na katechezę „Wróć do Bożego Słowa”. Wygłosi ją krakowski biblista ks. Wojciech Węgrzyniak. Początek o 19.00

BIBLIOTEKA MARYJNA czynna w domu parafialnym

w każdą środę od 16.30 do 18.00.IV NIEDZIELA ZWYKŁA  31 I 2021 R.

1. Dziś o 17.45 zapraszamy na Nieszpory kolędowe, w czasie których będziemy modlić się i wychwalać Pana Boga śpiewem tradycyjnych kolęd.

2. We wtorek 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego - zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. odprawiane będą o godz. 6.30, 9.15, 17.00 i o 18.15. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy św. Świece moż-na nabyć w księgarence. Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone jest jako Dzień Życia Konsekrowanego. W sposób szczególny za osoby konsekrowane mieszkające Hałcnowie i pochodzące z niego będziemy się modlić w czasie Mszy o 6.30. Składka przeznaczona będzie na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

Z racji święta kancelaria parafialna będzie nieczynna!

3. We wtorek Msza św. o godz. 18.15 za żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy spotkanie w kościele.

4. W tym tygodniu wypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek Godzina Święta od 17.30, Msza o 18.15 Msza wynagradzająca NSPJ, po Mszy adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do 20.00. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., a w pierwszy piątek od godz. 17.30. Chorych, którzy pragną odwiedzin księdza z posługą sakramentalną prosimy zgłaszać w za-krystii. Chorych odwiedzimy w I piątek lub w inny uzgodniony dzień.

5. W środę, w piątek i sobotę o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Zapraszamy do tej szczególnej modlitwy.

6. Do biblioteki Maryjnej mieszczącej się w domu parafialnym zapraszamy w każdą środę od 16.30 do 18.00. Można w niej wypożyczyć ciekawe książki, audiobooki i religijne filmy.

7. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic Różańca po Mszy o godz. 7.30.

8. W ostatnią niedzielę na pomoc dla Chorwacji zebrano 4660 zł. Dziękujemy.

9. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Ludwika Lukasa. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

 

NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO 24 I 2021 R.

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Po południu o 17.30. zapraszamy na szczególne nabożeństwo, w czasie którego wysłuchamy 5 fragmentów Pisma Świętego, w których Bóg kieruje słowo do każdego z nas. Pragniemy w ten sposób oddać cześć naszemu Panu i umocnić swoją wiarę.

2. Dzisiaj przeżywamy także w Polsce Dzień Solidarności z Chorwacją, która ucierpiała w wyniku trzęsienia ziemi. Mieszkańcom tego pięknego, zniszczonego kraju można pomóc składając ofiarę do puszek znajdujących się wokół kościoła.

3. Z racji wspomnienia liturgicznego św. Franciszka Salezego, patrona chrześcijańskich dziennikarzy, w poniedziałek Msza wieczorna w intencji redakcji i czytelników naszego parafialnego miesięcznika „W moim Kościele”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. U ministrantów i w księgarence można nabyć najnowszy numer naszego miesięcznika. W nim między innymi przeczytamy o maratonie, który przebiec musi każdy z nas, podpowiedzi mamy bł. Carla Acutisa: jak nie marnować czasu oraz artykuł o tym jak wyglądał Hałcnów przed I i II wojna światową.

5. W środę 27 stycznia odbędzie się spotkanie online Kręgu Biblijnego na platformie Google Meet o 19:30. Link do spotkania znajduje się na stronie internetowej naszej parafii. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

6. W środę, w piątek i sobotę o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Zapraszamy do tej szczególnej modlitwy.

7. Msza Święta w intencji członków Apostolatu Maryjnego i ich rodzin w czwartek o 18.15.

8. W piątek spotkanie online dla wszystkich oazowiczów o 19:00 na platformie Discord.

9. Powstaje w naszej parafii Krąg Biblijny dla młodzieży, gdzie można będzie wspólnie zmierzyć się z trudnymi fragmentami Słowa Bożego. Zainteresowani proszeni są o zgłaszanie się do księdza Piotra Bułki.

10. W przyszłą niedzielę o 10.30 Msza św. z błogosławieństwem dzieci rocznych, a w czasie dodatkowej Mszy o 13.15 będzie udzielany Sakrament Chrztu. Msza wcześniejsza normalnie o 12.15. Przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy wieczornej.
11. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Beaty Gaweł. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

 

II NIEDZIELA ZWYKŁA 17 I 2021 R.

1. Nieszpory Niedzielne o 17.45.

2. Dziękujemy za składane dziś ofiary na prace remontowe i inwestycyjne w naszej parafii.

3. Przed kościołem u ministrantów i w księgarence można nabyć nowy - styczniowy numer naszego miesięcznika „W Moim Kościele”. Przez szereg artykułów i wywiadów próbuje on podpowiedzieć „jak dobrze wystartować w nowy rok. Znajdziemy w nim niezwykły wywiad z mamą bł. Carla Acutisa, udzielony specjalnie dla naszego miesięcznika, wyniki sondy: czy pandemia oddaliła nas od Pana Boga?, podsumowanie starego roku, artykuł o czystości serca i o tym jak usłyszeć Pana Boga w modlitwie. Miesięcznik będzie można nabyć także w kiosku ruchu.

4. Jutro rozpoczynamy w całym Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

5. W tym tygodniu ostatnie Msze kolędowe. Przedstawicieli poszczególnych ulic zapraszamy na wieczorną Eucharystię w czasie, której modlimy się o błogo- sławieństwo dla naszych rodzin w nowym roku.

6. We wtorek 19 stycznia rozpoczniemy w Bazylice nowy cykl katechez zatytułowanych „ODBUDUJ MÓJ KOŚCIÓŁ, … ODBUDUJ SWOJĄ WIARĘ”. Pierwszą z nich „Franciszku, odbuduj Mój Kościół?” wygłosi franciszkanin O. Andrzej Zając. Początek o godz. 19.00. Zapraszamy na katechezę wszystkich parafian i gości.

7. W czwartek swoje święto obchodzą Babcie, a w piątek Dziadkowie. Pamiętajmy o nich w modlitwie i naszej codziennej postawie. Niech dobry Bóg obdarzy żyjących darem zdrowia, pokoju i radości, a zmarłych przyjmie do swojego Królestwa.

8. W środę, w piątek i sobotę o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Zapraszamy do tej szczególnej modlitwy.

9. Przyszła niedziela obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Przeżywana ona będzie w Polsce także jako Dzień Solidarności z Chorwacją, która ucierpiała wyniku trzęsienia ziemi. Mieszkańcom tego pięknego, zniszczonego kraju będzie można pomóc składając ofiarę do puszek.

10. W niedzielę 31 stycznia w czasie dodatkowej Mszy o 13.15 będzie udzielany Sakrament Chrztu. Dzieci do Chrztu prosimy zgłaszać w czasie najbliższego tygodnia.

11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Józefa Nycza, Alfreda Wiewióry, Stanisławy Martyniak oraz Wilhelma Satławy. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 10 I 2020 R.

1. Dziś Nieszpory o 17.45. Po Mszy wieczornej konferencja „Jak usłyszeć Boga w modlitwie?”. Rozważanie to będzie można wysłuchać także w domu dzięki transmisji internetowej.

2. W księgarence można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego, w nim znajdziemy szczególny dodatek – modlitewnik wydany z okazji roku św. Józefa. W przyszłą niedzielę ukaże się styczniowy numer naszego miesięcznika parafialnego.

3. Zapraszamy przedstawicieli poszczególnych ulic naszej parafii na Msze wieczorne w czasie, których prosimy Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku. Cały plan Mszy św. za poszczególne rejony kolędowe znajduje się w miesięczniku „W moim Kościele” i stronie internetowej parafii.

4. W środę, w piątek i sobotę o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Zapraszamy do tej szczególnej modlitwy.

5. Przypominamy, że w każdą środę od 16.30 do 18.00 czynna jest w domu parafialnym na pierwszym piętrze Biblioteka Maryjna.

6. Od wtorku 19 stycznia rozpoczniemy w Bazylice nowy cykl katechez zatytułowanych „ODBUDUJ MÓJ KOŚCIÓŁ, … ODBUDUJ SWOJĄ WIARĘ”   Pierwszą z nich „Franciszku, odbuduj Mój Kościół?” wygłosi franciszkanin
O. Andrzej Zając. Początek o godz. 19.00.

7. Mimo trudności, jakie niesie czas pandemii, pragniemy podjąć pewne prace gospodarcze i inwestycyjne. Planowane są między innymi prace remontowe na plebanii, inwentaryzacja cmentarza, umożliwiająca szybkie odnajdywanie w systemie Grobonet grobów zmarłych i potrzebnych informacji. Składka z 3 niedzieli miesiąca przeznaczona będzie na powyższe cele.

8. Serdecznie dziękujemy za przekazywane ofiary na kościół i z okazji Mszy kolędowych.

9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jarosława Kowalskiego, polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

II NIEDZIELA BOŻEGO NARODZENIA –  3 I 2020 R.

1. Przypominamy, że Msze św. od dzisiejszej niedzieli są odprawiane według starego porządku. Dziś Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.30

2. Zapraszamy przedstawicieli poszczególnych ulic naszej parafii na Msze wieczorne w czasie, których prosimy Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku. Cały plan Mszy św. za poszczególne rejony kolędowe znajduje się w miesięczniku „W moim Kościele” i stronie internetowej parafii.

3. We wtorek Msza św. wieczorna w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci.

4. W środę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Poświęcenie kredy i kadzidła na każdej Mszy św. O 10.30 Msza św. w intencji Szkolno-Parafialnego sportowego Klubu „Beskidy” w 20 rocznicę jego powstania.

W uroczystość Objawienia Pańskiego zapraszamy na kolędowanie z naszą parafialną scholą. Niestety z racji braku możliwości wspólnego kolędowania w kościele, zapraszamy po Mszy o 10.30 oraz o godz. 19.00 na transmisję internetową nagranego koncertu. Transmisja odbędzie się na kanale YouTube Bazylika Hałcnów. Polecamy też płytę z kolędami w wykonaniu scholi.

5. 7 stycznia wypada pierwszy czwartek miesiąca. Godzina Święta od 17.30. Po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00

6. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do Mszy wieczornej.

7. W przyszłą niedzielę 10 stycznia obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego, kończy ona liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Zwyczajowo zachowujemy dekorację świąteczną i śpiewamy kolędy do 2 lutego.

8. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Tadeusza Paweli, Jana Orawczaka i Mariusza Haja. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.


NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 27 XII 2020 R.

1. Dziś Nieszpory o godz. 17.45

2. Od poniedziałku zapraszamy na Msze wieczorne przedstawicieli poszczególnych rejonów kolędowych.

3. W ostatnich dniach starego roku zapraszamy na Koronkę do Bożego
Miłosierdzia o 15.00, następnie adorację w ciszy Najświętszego Sakramentu.
4. W czwartek ostatni dzień starego roku. O godz. 16.15 zostanie odprawiona wieczorna Msza św. połączona z nieszporami za zmarłych w 2020 r. Nie będzie więc Mszy o 18.15! Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich parafian i gości, a szczególnie z tych rodzin, z których odszedł ktoś do wieczności w minionym roku.

5. W piątek w Nowy Rok - Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi. Z powodu zakazu poruszania się w tym dniu do 6.00 rano, nie będzie Mszy o 6.15. Będzie za to dodatkowa Msza o 13.15. Pozostałe Msze jak w czasie świąt Bożego Narodzenia. Msza z 12.15 będzie o 12.00.

6. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek tak jak w niedzielę, w sobotę pół godziny przed każdą Mszą św.

7. Chorych, którzy pragną odwiedzin księdza z posługą sakramentalną proszę zgłaszać w zakrystii. Termin odwiedzin będzie ustalany indywidualnie.

8. Z kościoła można jeszcze zabrać zestawy z wodą święconą, pobłogosławioną kredą i modlitwą błogosławieństwa domu. Zestawy można zabrać i przekazać także swoim znajomym.

 

 

IV NIEDZIELA ADWENTU – 20 XII 2020 R.

1. Dziś Nieszpory Adwentowe o 17.45

2. Zespół Charytatywny przed kościołem rozprowadza wigilijne świece Caritas. W zakrystii kościoła można jeszcze nabyć opłatki wigilijne.

3. Przed kościołem można nabyć hałcnowski kalendarz na rok 2021, który wydała nasza parafia. Oprócz pięknych zdjęć pana Andrzeja Rojka, znajdziemy w nim myśli świętych oraz wiele informacji dotyczących roku liturgicznego i życia parafialnego. Dochód w całości przeznaczony jest na duszpasterstwo dzieci i młodzieży w naszej parafii. Koszt 15 zł.

4. Możliwość do Spowiedzi pół godzinny przed Mszą ranną i po południu od 17.30.

5. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnie roraty o 6.30 i 7.15 dla dzieci. Na Mszę o 6.30 zapraszamy osoby, które podjęły przygotowanie do zawierzenia swego życia Jezusowi przez Maryję. Po Komunii św. odmówimy wspólnie akt zawierzenia. Zostanie on odmówiony także w czasie Mszy o 7.15. Osoby, które nie mogą uczestniczyć we Mszy św. mogą odmówić go w swoim domu. Słowa zawierzenia znajdują się w Dniu Pańskim i stronie internetowej parafii. Od Wigilii na balaskach umieszczona będzie księga Zawierzenia. Wszystkie osoby, które podjęły tę szczególną decyzję w swoim życiu, prosimy o dokonanie wpisu. Informację o zawierzeniu można przesłać także pocztą. Zostanie ona następnie przepisana do księgi.

6. Gorąco zachęcamy do zachowania chrześcijańskich tradycji w czasie wieczerzy wigilijnej, Zacznijmy wieczerzę odczytaniem Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa, następnie pomódlmy się i podzielmy się opłatkiem, pamiętajmy także o śpiewie kolęd. Przypominamy, że w naszym kościele w noc Bożego Narodzenia zostaną odprawione dwie Paterki o 22.30 i o 24.00. Jeszcze raz informujemy, że w pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia zostanie zaś odprawiona dodatkowo Msza o 13.15. Wcześniejsza Msza będzie nie o 12.15 ale 12.00.

7. Przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych w środę o 19.15

8. W niedzielę 27 grudnia obchodzimy święto św. Rodziny z Nazaretu. Msze św. tak jak w Boże Narodzenie. Błogosławieństwo dzieci rocznych w czasie Mszy o 10.30.

9. Ponieważ w tym roku nie będzie kolędy - tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich, przygotowaliśmy dla każdej rodziny z naszej parafii zestaw świąteczny składający się z wody święconej, pobłogosławionej kredy i kartki zawierającej życzenia, formułę błogosławienia domu, oraz instrukcję opisania drzwi chrześcijańskimi symbolami. Zestawy będzie można zabierać z kościoła od środy wieczora. Przedstawicieli poszczególnych ulic zapraszamy na Mszę św według planu, który umieszczony jest w miesięczniku parafialnym i stronie internetowej.

 

III Niedziela Adwentu 13 XII 2020 r.

1. Dziś Nieszpory o godz. 17.45.

2. Przypominamy, że Msza św. roratnia odprawiana jest o 6.30 i 18.15 z kazaniem dla dzieci. Codziennie o 7.00 rano i po wieczornej Mszy św. czytane są rozważania przygotowujące do zawierzenia swego życia Jezusowi przez Maryję.

3. Zespół Charytatywny rozprowadza dziś przed kościołem świece Caritas, z których ofiary przeznaczane są na pomoc potrzebującym. Przed kościołem, w zakrystii i księgarence można nabyć najnowszy numer naszego miesięcznika parafialnego. Miesięcznik oraz świece Caritas w dni powszednie można kupić także w kiosku naprzeciw kościoła. W zakrystii bazyliki można nabyć opłatki wigilijne.

4. Od przyszłego czwartku będzie można nabyć tradycyjny kalendarz hałcnowski z pięknymi zdjęciami pana Andrzeja Rojka.

5. Jeszcze raz prosimy, aby już teraz zatroszczyć się o spowiedź świąteczną.
Przypominamy, że spowiedź w Bazylice odbywa się pół godziny przed każdą Msza świętą. Z racji różnych ograniczeń, nie będzie przed świętami kilkugodzinnej spowiedzi z większą ilością spowiedników, dlatego starajmy się w najbliższym tygodniu pojednać się z Bogiem.

6. Bardzo prosimy, aby maksymalnie do czwartku zgłosić chorych, którzy pragną odwiedzin księdza z posługą sakramentalną.

7. W zeszłą niedzielę na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebrano 3200 zł. W ramach świątecznej pomocy Polakom na Wschodzie, dodatkowo w dniu 14 grudnia od 17:00 - 18:00 w Domu Parafialnym, zostanie przeprowadzona zbiórka paczek mikołajowych dla dzieci, przyborów szkolnych, artykułów żywnościowych oraz chemicznych.

8. Pragniemy także poinformować, że w czasie zeszłoniedGaleria


Sanktuarium
Matki Bożej Bolesnej

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Nawiedzenia N.M.P.
43-344 Bielsko-Biała Hałcnów
ul. Wyzwolenia 336
tel. 33 81-07-250