DALSZE KORZYSTANIE Z WITRYNY OZNACZA ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW
COOKIES, ZGODNIE Z AKTUALNYMI USTAWIENIAMI PRZEGLĄDARKI. WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ W POLITYCE COOKIES
Wielka Tajemnica Wiary

Rok św. Jana Sarkandra

Parafia
Nawiedzenia N.M.P.
Parafia Nawiedzenia N.M.P.
Ogłoszenia

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 28 II 2021 R.

1. W dzisiejszą niedzielę, w ramach dzieła AD GENTES, modlitwą i ofiarą do puszek możemy pomóc polskim misjonarkom i misjonarzom.

2. Dziś po wieczornej Mszy św. zapraszamy na konferencję „Jak czytać Biblię, aby usłyszeć słowa Boga?” Konferencji będzie można także wysłuchać dzięki transmisji internetowej. Po Mszy wieczornej odbędzie się także Krąg Biblijny dla młodzieży.

3. Gorzkie Żale dziś o godz. 17.15. Droga Krzyżowa w piątki o 17.30 i po Mszy o 18.15, w niedzielę po Mszy o godz. 12.15.

4. We wtorek Msza św. o godz. 18.15 za żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy spotkanie w kościele.

5. W środę, w piątek i sobotę o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

6. W tym tygodniu wypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek Godzina Święta od 17.30, Msza o 18.15 Msza wynagradzająca NSPJ, po Mszy ado-racja Najśw. Sakramentu w ciszy do 20.00. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., a w pierwszy piątek od godz. 17.30. Chorych, którzy pragną odwiedzin księdza z po-sługą sakramentalną prosimy zgłaszać w zakrystii. Chorych odwiedzimy w I piątek lub w inny uzgodniony dzień. Do chorych udamy się także przed świętami, w ostatnim tygodniu marca.

7. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ w najbliższą sobotę o 16.45 w domu parafialnym.

8.W przyszłą niedzielę po Mszy o 7.30 zmianka tajemnic różańca, a po wieczornej Mszy św., mo-dlitwa uwielbienia prowadzona przez Wspólnotę „Samuel”.

9. Ksiądz Piotr zaprasza do wysłuchania krótkich konferencji pt.: Droga do czystości serca" w formie podcastów, nagranych z myślą o wszystkich, którzy w czasie Wielkiego Postu chcą pogłębić swoje życie duchowe i poprzez konkretną pracę nad sobą przybliżyć się do Pana Boga. Konferencje będą ukazywały się każdego wieczoru od poniedziałku do piątku. Link do konfe-rencji dostępny na stronie parafialnej.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnią niedzielę uczestniczyli w Akcji Krwiodawstwa. Łącznie zebrano 7,200 ml krwi pełnej.

11. W Dniu Pańskim znajdują się informacje Hałcnowskiego Koła Emerytów.

 

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21 II 2021 R.

1. Wszystkich parafian oraz gości serdecznie zapraszamy do wspólnego rozważania męki i śmierci Chrystusa podczas wielkopostnych nabożeństw. Gorzkie Żale dziś o godz. 17.15.
Droga Krzyżowa w piątki o 17.30 i po Mszy o 18.15, w niedzielę po Mszy o godz. 12.15.

2. W dzisiejszą niedzielę od 9.00 do13.30 w ambulansie przed domem parafialnym odbywa się Akcja Krwiodawstwa.

3. Spotkanie kręgu Biblijnego dla młodzieży we wtorek po wieczornej Mszy Św., dla dorosłych w środę po wieczornej Mszy Św. w domu parafialnym.

4. W środę, w piątek i sobotę o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Zapraszamy do tej szczególnej modlitwy.

5. W czwartek Msza wieczorna w intencji członków Apostolatu Maryjnego i ich rodzin, po Mszy spotkanie.

6. W przyszłą niedzielę 28 lutego, w ramach dzieła Ad gentes, modlitwą i ofiarą do puszek możemy pomóc polskim misjonarkom i misjonarzom.

7. Także w przyszłą niedzielę o 10.30 Msza św. z błogosławieństwem dzieci rocznych, a w czasie dodatkowej Mszy o 13.15 będzie udzielany Sakrament Chrztu. Msza wcześniejsza normalnie o 12.15. Przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy wieczornej.

8. Przed kościołem u ministrantów i w księgarence można kupić najnowszy numer naszego miesięcznika parafialnego. W nim między innymi ciekawe artykuły i wywiad o pracy na oddziale covidowym, cierpieniu i miłości bliźniego, praktyczne informacje o namszczeniu chorych, praktyczne porady jak czytać zrozumiale Pismo Święte i dbać o czystość serca.

9. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych odbędą się w naszej parafii od 14 do 17 marca

10. Serdecznie dziękujemy za złożone w zeszłą niedzielę i przelane na konto ofiary na prace remontowe w naszej parafii.

11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Anny Kocierz i Zofii Kliś, polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.

Biblioteka Maryjna czynna w domu parafialnym (I piętro)
w każdą środę od 16.30 do 18.00

 

 

VI NIEDZIELA ZWYKŁA 14 II 2021 R.

1. Dziś, jutro i we wtorek od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której pragniemy przeprosić Pana Boga za nasze grzechy i przygotować się do zbliżającego się Wielkiego Postu. Serdecznie zapraszamy wszystkich do znalezienia chwili czasu na osobistą modlitwę, przeproszenie i uwielbienie Boga.

2. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane dziś na cele remontowe w naszej parafii.

3. W najbliższy wtorek 16 lutego zapraszamy do bazyliki na katechezę znanego biblisty ks. Wojciecha Węgrzyniaka „Wróć do Bożego Słowa”. Początek katechezy o godz.19.00. Wcześniej o 18.15 ks. Wojciech odprawi Mszę św. i wygłosi kazanie.

4. Od dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu. Zachęcamy do konkretnych postanowień i podjęcia abstynencji na czas Wielkiego Postu. Na ołtarzu św. Józefa znajduje się Księga Trzeźwości.

5. W najbliższą środę wypada Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem odprawiane będą o godz. 6.15; 7.30; 9.15; 17.00 i 18.15. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

6. Wielki Post to czas szczególnego rozważania męki i śmierci Pana Jezusa. Niech nie zabraknie nas na Drodze Krzyżowej oraz na nabożeństwie Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w naszym kościele odprawiana będzie w każdy piątek o 17.30 oraz po Mszy św. o 18.15. W każdą niedzielę po zakończeniu Mszy św. o godz. 12.15 dla tych wszystkich, którzy z różnych względów nie mogą uczestniczyć w tym nabożeństwie w ciągu tygodnia.
Gorzkie Żale w każdą niedzielę o 17.15.

7. Najbliższy piątek obchodzony jest w Kościele jako dzień modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania małoletnich. W tym dniu Droga Krzyżowa po Mszy wieczornej zostanie odprawiona w intencji wynagradzającej za te grzechy.

8. Przed kościołem u ministrantów i w księgarence można nabyć nowy - lutowy numer naszego miesięcznika „W Moim Kościele”. Przez szereg artykułów i wywiadów podejmuje on temat ludzkiego cierpienia. Znajdziemy w nim ciekawy wywiad z lekarką pracującą na oddziale cowidowym, felieton „Ostry dyżur” oraz praktyczne informacje dotyczące Namaszczenia Chorych. W tym numerze także o przydomowych ogrodach w Hałcnowie, świadectwo sióstr Serafitek oraz o tym jak czytać Biblię ze zrozumieniem. Miesięcznik można nabyć także w kiosku ruchu. Po południu z myślą o osobach słabo widzących zostanie udostępniona na stronie parafialnej wersja audio. W całości dochód z miesięcznika jest przeznaczony na duszpasterstwo dzieci i młodzieży.

9. W przyszłą niedzielę od 9.00 do13.30 w ambulansie przed domem parafialnym, zostanie przeprowadzona akcja krwiodawstwa.

10. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jana Michnowicza, Heleny Mynarskiej, Bogusława Olearczyka i Jana Barańca, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

V NIEDZIELA ZWYKŁA 7 II 2021 R.

1. Dziś Nieszpory o godz. 17.45. Po Mszy wieczornej wspólnota Samuel poprowadzi modlitwę uwielbienia.

2. We wtorek po Mszy wieczornej spotkanie grupy charytatywnej w domu parafialnym.

3. W środę, w piątek i sobotę o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Zapraszamy do tej szczególnej modlitwy.

4. W czwartek, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, obchodzony jest w Kościele Światowy Dzień Chorego. W ten dzień szczególnie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji ludzi chorych oraz tych, którzy im w różny sposób posługują. Od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji ludzi chorych i umierających, o 17.30 Różaniec. W intencji osób chorych i starszych będziemy modlić się także w czasie Mszy wieczornej.

5. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na prace remontowe
i inwentaryzację cmentarza.

6. Także w przyszłą niedzielę ukaże się nowy numer naszego miesięcznika „W moim Kościele”. Po oraz pierwszy, z myślą o osobach starszych i chorych, na stronie parafialnej ukaże się równolegle wersja audio.

7. Wszystkie osoby, które wypożyczyły stroje komunijne, prosimy o ich zwrot
w najbliższym tygodniu do zakrystii kościoła.

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ireny Kruk, Franciszka Damka, Janiny Kuligowskiej i Zdzisława Jamroza, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

9. Już dziś zapraszamy do Bazyliki we wtorek 16 lutego na katechezę „Wróć do Bożego Słowa”. Wygłosi ją krakowski biblista ks. Wojciech Węgrzyniak. Początek o 19.00

BIBLIOTEKA MARYJNA czynna w domu parafialnym

w każdą środę od 16.30 do 18.00.IV NIEDZIELA ZWYKŁA  31 I 2021 R.

1. Dziś o 17.45 zapraszamy na Nieszpory kolędowe, w czasie których będziemy modlić się i wychwalać Pana Boga śpiewem tradycyjnych kolęd.

2. We wtorek 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego - zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. odprawiane będą o godz. 6.30, 9.15, 17.00 i o 18.15. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy św. Świece moż-na nabyć w księgarence. Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone jest jako Dzień Życia Konsekrowanego. W sposób szczególny za osoby konsekrowane mieszkające Hałcnowie i pochodzące z niego będziemy się modlić w czasie Mszy o 6.30. Składka przeznaczona będzie na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

Z racji święta kancelaria parafialna będzie nieczynna!

3. We wtorek Msza św. o godz. 18.15 za żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy spotkanie w kościele.

4. W tym tygodniu wypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek Godzina Święta od 17.30, Msza o 18.15 Msza wynagradzająca NSPJ, po Mszy adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do 20.00. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., a w pierwszy piątek od godz. 17.30. Chorych, którzy pragną odwiedzin księdza z posługą sakramentalną prosimy zgłaszać w za-krystii. Chorych odwiedzimy w I piątek lub w inny uzgodniony dzień.

5. W środę, w piątek i sobotę o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Zapraszamy do tej szczególnej modlitwy.

6. Do biblioteki Maryjnej mieszczącej się w domu parafialnym zapraszamy w każdą środę od 16.30 do 18.00. Można w niej wypożyczyć ciekawe książki, audiobooki i religijne filmy.

7. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic Różańca po Mszy o godz. 7.30.

8. W ostatnią niedzielę na pomoc dla Chorwacji zebrano 4660 zł. Dziękujemy.

9. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Ludwika Lukasa. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

 

NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO 24 I 2021 R.

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Po południu o 17.30. zapraszamy na szczególne nabożeństwo, w czasie którego wysłuchamy 5 fragmentów Pisma Świętego, w których Bóg kieruje słowo do każdego z nas. Pragniemy w ten sposób oddać cześć naszemu Panu i umocnić swoją wiarę.

2. Dzisiaj przeżywamy także w Polsce Dzień Solidarności z Chorwacją, która ucierpiała w wyniku trzęsienia ziemi. Mieszkańcom tego pięknego, zniszczonego kraju można pomóc składając ofiarę do puszek znajdujących się wokół kościoła.

3. Z racji wspomnienia liturgicznego św. Franciszka Salezego, patrona chrześcijańskich dziennikarzy, w poniedziałek Msza wieczorna w intencji redakcji i czytelników naszego parafialnego miesięcznika „W moim Kościele”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. U ministrantów i w księgarence można nabyć najnowszy numer naszego miesięcznika. W nim między innymi przeczytamy o maratonie, który przebiec musi każdy z nas, podpowiedzi mamy bł. Carla Acutisa: jak nie marnować czasu oraz artykuł o tym jak wyglądał Hałcnów przed I i II wojna światową.

5. W środę 27 stycznia odbędzie się spotkanie online Kręgu Biblijnego na platformie Google Meet o 19:30. Link do spotkania znajduje się na stronie internetowej naszej parafii. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

6. W środę, w piątek i sobotę o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Zapraszamy do tej szczególnej modlitwy.

7. Msza Święta w intencji członków Apostolatu Maryjnego i ich rodzin w czwartek o 18.15.

8. W piątek spotkanie online dla wszystkich oazowiczów o 19:00 na platformie Discord.

9. Powstaje w naszej parafii Krąg Biblijny dla młodzieży, gdzie można będzie wspólnie zmierzyć się z trudnymi fragmentami Słowa Bożego. Zainteresowani proszeni są o zgłaszanie się do księdza Piotra Bułki.

10. W przyszłą niedzielę o 10.30 Msza św. z błogosławieństwem dzieci rocznych, a w czasie dodatkowej Mszy o 13.15 będzie udzielany Sakrament Chrztu. Msza wcześniejsza normalnie o 12.15. Przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy wieczornej.
11. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Beaty Gaweł. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

 

II NIEDZIELA ZWYKŁA 17 I 2021 R.

1. Nieszpory Niedzielne o 17.45.

2. Dziękujemy za składane dziś ofiary na prace remontowe i inwestycyjne w naszej parafii.

3. Przed kościołem u ministrantów i w księgarence można nabyć nowy - styczniowy numer naszego miesięcznika „W Moim Kościele”. Przez szereg artykułów i wywiadów próbuje on podpowiedzieć „jak dobrze wystartować w nowy rok. Znajdziemy w nim niezwykły wywiad z mamą bł. Carla Acutisa, udzielony specjalnie dla naszego miesięcznika, wyniki sondy: czy pandemia oddaliła nas od Pana Boga?, podsumowanie starego roku, artykuł o czystości serca i o tym jak usłyszeć Pana Boga w modlitwie. Miesięcznik będzie można nabyć także w kiosku ruchu.

4. Jutro rozpoczynamy w całym Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

5. W tym tygodniu ostatnie Msze kolędowe. Przedstawicieli poszczególnych ulic zapraszamy na wieczorną Eucharystię w czasie, której modlimy się o błogo- sławieństwo dla naszych rodzin w nowym roku.

6. We wtorek 19 stycznia rozpoczniemy w Bazylice nowy cykl katechez zatytułowanych „ODBUDUJ MÓJ KOŚCIÓŁ, … ODBUDUJ SWOJĄ WIARĘ”. Pierwszą z nich „Franciszku, odbuduj Mój Kościół?” wygłosi franciszkanin O. Andrzej Zając. Początek o godz. 19.00. Zapraszamy na katechezę wszystkich parafian i gości.

7. W czwartek swoje święto obchodzą Babcie, a w piątek Dziadkowie. Pamiętajmy o nich w modlitwie i naszej codziennej postawie. Niech dobry Bóg obdarzy żyjących darem zdrowia, pokoju i radości, a zmarłych przyjmie do swojego Królestwa.

8. W środę, w piątek i sobotę o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Zapraszamy do tej szczególnej modlitwy.

9. Przyszła niedziela obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Przeżywana ona będzie w Polsce także jako Dzień Solidarności z Chorwacją, która ucierpiała wyniku trzęsienia ziemi. Mieszkańcom tego pięknego, zniszczonego kraju będzie można pomóc składając ofiarę do puszek.

10. W niedzielę 31 stycznia w czasie dodatkowej Mszy o 13.15 będzie udzielany Sakrament Chrztu. Dzieci do Chrztu prosimy zgłaszać w czasie najbliższego tygodnia.

11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Józefa Nycza, Alfreda Wiewióry, Stanisławy Martyniak oraz Wilhelma Satławy. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 10 I 2020 R.

1. Dziś Nieszpory o 17.45. Po Mszy wieczornej konferencja „Jak usłyszeć Boga w modlitwie?”. Rozważanie to będzie można wysłuchać także w domu dzięki transmisji internetowej.

2. W księgarence można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego, w nim znajdziemy szczególny dodatek – modlitewnik wydany z okazji roku św. Józefa. W przyszłą niedzielę ukaże się styczniowy numer naszego miesięcznika parafialnego.

3. Zapraszamy przedstawicieli poszczególnych ulic naszej parafii na Msze wieczorne w czasie, których prosimy Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku. Cały plan Mszy św. za poszczególne rejony kolędowe znajduje się w miesięczniku „W moim Kościele” i stronie internetowej parafii.

4. W środę, w piątek i sobotę o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Zapraszamy do tej szczególnej modlitwy.

5. Przypominamy, że w każdą środę od 16.30 do 18.00 czynna jest w domu parafialnym na pierwszym piętrze Biblioteka Maryjna.

6. Od wtorku 19 stycznia rozpoczniemy w Bazylice nowy cykl katechez zatytułowanych „ODBUDUJ MÓJ KOŚCIÓŁ, … ODBUDUJ SWOJĄ WIARĘ”   Pierwszą z nich „Franciszku, odbuduj Mój Kościół?” wygłosi franciszkanin
O. Andrzej Zając. Początek o godz. 19.00.

7. Mimo trudności, jakie niesie czas pandemii, pragniemy podjąć pewne prace gospodarcze i inwestycyjne. Planowane są między innymi prace remontowe na plebanii, inwentaryzacja cmentarza, umożliwiająca szybkie odnajdywanie w systemie Grobonet grobów zmarłych i potrzebnych informacji. Składka z 3 niedzieli miesiąca przeznaczona będzie na powyższe cele.

8. Serdecznie dziękujemy za przekazywane ofiary na kościół i z okazji Mszy kolędowych.

9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jarosława Kowalskiego, polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

II NIEDZIELA BOŻEGO NARODZENIA –  3 I 2020 R.

1. Przypominamy, że Msze św. od dzisiejszej niedzieli są odprawiane według starego porządku. Dziś Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.30

2. Zapraszamy przedstawicieli poszczególnych ulic naszej parafii na Msze wieczorne w czasie, których prosimy Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku. Cały plan Mszy św. za poszczególne rejony kolędowe znajduje się w miesięczniku „W moim Kościele” i stronie internetowej parafii.

3. We wtorek Msza św. wieczorna w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci.

4. W środę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Poświęcenie kredy i kadzidła na każdej Mszy św. O 10.30 Msza św. w intencji Szkolno-Parafialnego sportowego Klubu „Beskidy” w 20 rocznicę jego powstania.

W uroczystość Objawienia Pańskiego zapraszamy na kolędowanie z naszą parafialną scholą. Niestety z racji braku możliwości wspólnego kolędowania w kościele, zapraszamy po Mszy o 10.30 oraz o godz. 19.00 na transmisję internetową nagranego koncertu. Transmisja odbędzie się na kanale YouTube Bazylika Hałcnów. Polecamy też płytę z kolędami w wykonaniu scholi.

5. 7 stycznia wypada pierwszy czwartek miesiąca. Godzina Święta od 17.30. Po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00

6. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do Mszy wieczornej.

7. W przyszłą niedzielę 10 stycznia obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego, kończy ona liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Zwyczajowo zachowujemy dekorację świąteczną i śpiewamy kolędy do 2 lutego.

8. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Tadeusza Paweli, Jana Orawczaka i Mariusza Haja. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.


NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 27 XII 2020 R.

1. Dziś Nieszpory o godz. 17.45

2. Od poniedziałku zapraszamy na Msze wieczorne przedstawicieli poszczególnych rejonów kolędowych.

3. W ostatnich dniach starego roku zapraszamy na Koronkę do Bożego
Miłosierdzia o 15.00, następnie adorację w ciszy Najświętszego Sakramentu.
4. W czwartek ostatni dzień starego roku. O godz. 16.15 zostanie odprawiona wieczorna Msza św. połączona z nieszporami za zmarłych w 2020 r. Nie będzie więc Mszy o 18.15! Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich parafian i gości, a szczególnie z tych rodzin, z których odszedł ktoś do wieczności w minionym roku.

5. W piątek w Nowy Rok - Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi. Z powodu zakazu poruszania się w tym dniu do 6.00 rano, nie będzie Mszy o 6.15. Będzie za to dodatkowa Msza o 13.15. Pozostałe Msze jak w czasie świąt Bożego Narodzenia. Msza z 12.15 będzie o 12.00.

6. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek tak jak w niedzielę, w sobotę pół godziny przed każdą Mszą św.

7. Chorych, którzy pragną odwiedzin księdza z posługą sakramentalną proszę zgłaszać w zakrystii. Termin odwiedzin będzie ustalany indywidualnie.

8. Z kościoła można jeszcze zabrać zestawy z wodą święconą, pobłogosławioną kredą i modlitwą błogosławieństwa domu. Zestawy można zabrać i przekazać także swoim znajomym.

 

 

IV NIEDZIELA ADWENTU – 20 XII 2020 R.

1. Dziś Nieszpory Adwentowe o 17.45

2. Zespół Charytatywny przed kościołem rozprowadza wigilijne świece Caritas. W zakrystii kościoła można jeszcze nabyć opłatki wigilijne.

3. Przed kościołem można nabyć hałcnowski kalendarz na rok 2021, który wydała nasza parafia. Oprócz pięknych zdjęć pana Andrzeja Rojka, znajdziemy w nim myśli świętych oraz wiele informacji dotyczących roku liturgicznego i życia parafialnego. Dochód w całości przeznaczony jest na duszpasterstwo dzieci i młodzieży w naszej parafii. Koszt 15 zł.

4. Możliwość do Spowiedzi pół godzinny przed Mszą ranną i po południu od 17.30.

5. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnie roraty o 6.30 i 7.15 dla dzieci. Na Mszę o 6.30 zapraszamy osoby, które podjęły przygotowanie do zawierzenia swego życia Jezusowi przez Maryję. Po Komunii św. odmówimy wspólnie akt zawierzenia. Zostanie on odmówiony także w czasie Mszy o 7.15. Osoby, które nie mogą uczestniczyć we Mszy św. mogą odmówić go w swoim domu. Słowa zawierzenia znajdują się w Dniu Pańskim i stronie internetowej parafii. Od Wigilii na balaskach umieszczona będzie księga Zawierzenia. Wszystkie osoby, które podjęły tę szczególną decyzję w swoim życiu, prosimy o dokonanie wpisu. Informację o zawierzeniu można przesłać także pocztą. Zostanie ona następnie przepisana do księgi.

6. Gorąco zachęcamy do zachowania chrześcijańskich tradycji w czasie wieczerzy wigilijnej, Zacznijmy wieczerzę odczytaniem Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa, następnie pomódlmy się i podzielmy się opłatkiem, pamiętajmy także o śpiewie kolęd. Przypominamy, że w naszym kościele w noc Bożego Narodzenia zostaną odprawione dwie Paterki o 22.30 i o 24.00. Jeszcze raz informujemy, że w pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia zostanie zaś odprawiona dodatkowo Msza o 13.15. Wcześniejsza Msza będzie nie o 12.15 ale 12.00.

7. Przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych w środę o 19.15

8. W niedzielę 27 grudnia obchodzimy święto św. Rodziny z Nazaretu. Msze św. tak jak w Boże Narodzenie. Błogosławieństwo dzieci rocznych w czasie Mszy o 10.30.

9. Ponieważ w tym roku nie będzie kolędy - tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich, przygotowaliśmy dla każdej rodziny z naszej parafii zestaw świąteczny składający się z wody święconej, pobłogosławionej kredy i kartki zawierającej życzenia, formułę błogosławienia domu, oraz instrukcję opisania drzwi chrześcijańskimi symbolami. Zestawy będzie można zabierać z kościoła od środy wieczora. Przedstawicieli poszczególnych ulic zapraszamy na Mszę św według planu, który umieszczony jest w miesięczniku parafialnym i stronie internetowej.

 

III Niedziela Adwentu 13 XII 2020 r.

1. Dziś Nieszpory o godz. 17.45.

2. Przypominamy, że Msza św. roratnia odprawiana jest o 6.30 i 18.15 z kazaniem dla dzieci. Codziennie o 7.00 rano i po wieczornej Mszy św. czytane są rozważania przygotowujące do zawierzenia swego życia Jezusowi przez Maryję.

3. Zespół Charytatywny rozprowadza dziś przed kościołem świece Caritas, z których ofiary przeznaczane są na pomoc potrzebującym. Przed kościołem, w zakrystii i księgarence można nabyć najnowszy numer naszego miesięcznika parafialnego. Miesięcznik oraz świece Caritas w dni powszednie można kupić także w kiosku naprzeciw kościoła. W zakrystii bazyliki można nabyć opłatki wigilijne.

4. Od przyszłego czwartku będzie można nabyć tradycyjny kalendarz hałcnowski z pięknymi zdjęciami pana Andrzeja Rojka.

5. Jeszcze raz prosimy, aby już teraz zatroszczyć się o spowiedź świąteczną.
Przypominamy, że spowiedź w Bazylice odbywa się pół godziny przed każdą Msza świętą. Z racji różnych ograniczeń, nie będzie przed świętami kilkugodzinnej spowiedzi z większą ilością spowiedników, dlatego starajmy się w najbliższym tygodniu pojednać się z Bogiem.

6. Bardzo prosimy, aby maksymalnie do czwartku zgłosić chorych, którzy pragną odwiedzin księdza z posługą sakramentalną.

7. W zeszłą niedzielę na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebrano 3200 zł. W ramach świątecznej pomocy Polakom na Wschodzie, dodatkowo w dniu 14 grudnia od 17:00 - 18:00 w Domu Parafialnym, zostanie przeprowadzona zbiórka paczek mikołajowych dla dzieci, przyborów szkolnych, artykułów żywnościowych oraz chemicznych.

8. Pragniemy także poinformować, że w czasie zeszłoniedzielnej akcji krwiodawstwa przy naszym kościele oddano ponad 12 litrów pełnej krwi.

9. Przypominamy, że biblioteka parafialna znajdująca się w domu parafialnym na pierwszym piętrze, otwarta jest w każdą środę od 16.30 do 18.00.

10. Pragnąc umożliwić jak największej ilości wiernych uczestnictwo we Mszy św. z okazji zbliżających się świąt, informujemy, że w noc Bożego Narodzenia dodatkowo zostanie odprawiona pasterka o 22.30. W pierwszy i drugi dzień świąt zostanie zaś odprawiona dodatkowo Msza o 13.15. Wcześniejsza Msza będzie nie o 12.15 ale 12.00. Pełny wykaz Mszy świątecznych znajduje się na stronie parafialnej. Chrzest będzie udzielany w drugi dzień świąt na dodatkowej Mszy o 13.15.

11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Józefa Gawędy i Jadwigi Kołbuz, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

II Niedziela Adwentu 6 XII 2020 r.

1. Dziś obchodzony jest w Polsce „Dzień modlitwy i pomocy materialnej dla katolików na Wschodzie”. Ofiary na ten cel można złożyć do puszek umieszczonych wokół kościoła.
Dziś przy naszej Bazylice odbywa się Akcja Krwiodawstwa od 9.00 do 13.30.

2. Nieszpory o godz. 17.45.

3. Przypominamy, że Msza św. roratnia odprawiana jest o 6.30 i 18.15 z kazaniem dla dzieci. Codziennie o 7.00 rano i po wieczornej Mszy św. czytane są rozważania przygotowujące do zawierzenia swego życia Jezusowi przez Maryję.

4. Bardzo prosimy osoby uczestniczące we Mszy św. o zachowywanie wszystkich zasad chroniących przed zakażeniem. W celu zachowania właściwego odstępu, zachęcamy do zajmowania także miejsc w kaplicy i na chórze. Przypominamy, że wszystkie Msze św. i nabożeństwa z naszej Bazylki są transmitowane przez internet.

5. Jeszcze w najbliższy poniedziałek w domu parafialnym od 17.00 do 18.00 organizowana jest zbiórka żywności, środków chemicznych, przyborów szkolnych dla potrzebujących z naszej parafii.

6. We wtorek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.30, 9.15 i 18.15. Z racji tej maryjnej uroczystości w naszej parafii można zyskać odpust zupełny. W tym dniu o godz. 12.00 zapraszamy także do bazyliki na tzw. Godzinę Łaski - adorację Najświętszego Sakramentu.
O godz. 15.00 w bazylice Msza św. z obrzędem konsekracji dziewic. (Msza tylko dla rodziny i zaproszonych gości).

7. Przed kościołem, w zakrystii i księgarence można nabyć najnowszy numer naszego miesięcznika parafialnego. Znajdziemy w nim między innymi wspomnienie o ks. Janie, artykuł o współczesnym Betlejem oraz o tym jak usłyszeć Pana Boga przez głos naszego sumienia. W najnowszym miesięczniku umieszczony jest również plan Mszy św. za parafian z poszczególnych rejonów kolędowych. Miesięcznik w dni powszednie będzie można kupić także w kiosku naprzeciw kościoła.
W zakrystii bazyliki można nabyć opłatki wigilijne i świece Caritas. Świece do dostania są także w księgarence. Od przyszłej niedzieli Zespół Charytatywny będzie rozprowadzał świece przed kościołem.

8. Spowiedź w Bazylice odbywa się pół godziny przed każdą Msza świętą. Gorąco zachęcamy, aby już teraz zatroszczyć się o wcześniejszą spowiedź świąteczną. Spowiedź w ostatnich dniach przed świętami może być bardzo trudna. Z racji różnych ograniczeń, nie będzie przed świętami kilkugodzinnej spowiedzi z większą ilością spowiedników. Już teraz pojednajmy się z Bogiem.

9. Od najbliższej środy wznawia działalność biblioteka parafialna. Przypominamy, że znajduje się ona w domu parafialnym na pierwszym piętrze. Otwarta jest w każdą środę od 16.30 do 18.00.

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jadwigi Korowackiej, polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

 

I Niedziela Adwentu 29 XI 2020 r.

1. Dziś Nieszpory o godz. 17.45.

2. Zaczęliśmy Adwent. Chcąc go przeżyć owocnie i dobrze przygotować się do Świąt Bo-żego Narodzenia, zapraszamy do udziału we Mszy św., przystąpienia do Spowiedzi, słucha-nia codziennych rozważań. Msza św. roratnia będzie odprawiana w tygodniu: o 6.30 i 18.15 z kazaniem dla dzieci, rano odprawiana będzie także Msza o 7.15. Z racji ograniczonej ilości miejsc w kościele i chcąc umożliwić wysłuchanie rozważań i kazania jak największej ilości osób, przypominamy, że wszystkie nabożeństwa z naszego kościoła są transmitowane internetowo. Wszystkie dzieci zachęcamy do aktywnego obserwowania na Facebooku strony: Roraty w Bazylice 2020, gdzie znajdą się konkursy i aktywności dla dzieci. Link można znaleźć na stronie parafialnej.

3. Przypominamy, że rozważania przygotowujące do zawierzenia swego życia Jezusowi przez Maryję, pomagajcie dobrze przeżyć Adwent czytane są w naszym kościele codziennie o godz. 7.00 i po Mszy wieczornej. Rozważania, można wysłuchać także w domu dzięki transmisji internetowej.
4. Codziennie w naszym kościele o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do 17.30, następnie Różaniec.

5. W tym tygodniu:
a) W poniedziałek święto św Andrzeja Apostoła.
b) we wtorek Msza wieczorna w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci,
c) w piątek wspomnienie św. Barbary, patronki górników
d) w niedzielę wspomnienie św. Mikołaja, biskupa,

6. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie codziennie pół godziny przed każdą Mszą św., w I piątek od godz. 17.30. W czwartek Msza św. wynagradzająca NSPJ o godz. 18.15. Godzina Święta połączona z Różańcem o 17.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 15.00.
7. Przypominamy, że w czasie epidemii odwiedziny chorych z posługą sakramentalną odbywają się tylko na wyraźną prośbę chorego lub jego rodziny. Chorych, którzy pragnęliby takich odwiedzin z okazji Świąt prosimy zgłaszać w zakrystii lub bezpośrednio księżom. Odwiedziny będą w przedostaniem tygodniu Adwentu, dokładny termin zostanie ustalony
z chorym lub rodziną.

8. W zakrystii można nabyć opłatki wigilijne i świece Caritas. Ofiara składana za opłatki przeznaczona jest na całoroczne utrzymanie pracowników kościelnych, a za świece na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz inne cele charytatywne.

9. W przyszłą niedzielę po raz kolejny w Polsce organizowany jest „Dzień modlitwy i pomocy materialnej dla katolików na Wschodzie”. Ofiary na ten cel zbierane będą do puszek przed kościołem. Zmianka tajemnic Różańca po Mszy o 7.30.

10. Także w przyszłą niedzielę 6 grudnia odbędzie przy naszym kościele się Akcja Krwiodawstwa. Dokładne informacje o akcji, a także o możliwości oddania osocza ozdrowieńców znajdują się w Dniu Pańskim oraz na stronie internetowej parafii.

11. W dniach 5 i 7 grudnia w domu parafialnym od 17.00 do 18.00 przeprowadzana będzie zbiórka żywności, środków chemicznych, przyborów szkolnych dla potrzebujących z naszej parafii. Dokładne informacje znajdują się w Dniu Pańskim i stronie internetowej parafii.

12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ludwiki Peterko, Marii Worek, Elżbiety Jancza, Eugeniusza Wiercińskiego, Grzegorza Blachury, Marii Lindert. Polecajmy ich Bo-żemu Miłosierdziu.

 

Chrystusa Króla Wszechświata 22 XI 2020 r.

1. Dziś i przez pozostałe dni tygodnia Różaniec za zmarłych z wypominkami o 17.30. W czasie różańca modlimy się także za wszystkich chorych, służbę zdrowia, powstrzymanie epidemii, pokój w naszej Ojczyźnie.

2. Codziennie o godz. 15.00, z wyjątkiem dni, w które wypada pogrzeb, odmawiana jest w naszym kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczyna się adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. W minioną sobotę rozpoczęliśmy przygotowanie do zawierzenia swego życia Jezusowi przez Maryję. Codziennie o godz. 7.00 i po Mszy wieczornej czytane są rozważania, które można wysłuchać także w domu dzięki transmisji internetowej. Od środy w zakrystii będą znów dostępne książki z rozważaniami.

4. W tym tygodniu:
a) w środę wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej,
b) w czwartek Msza wieczorna w intencji Apostolatu Maryjnego.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się czas Adwentu przygotowujący nas do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty będą odprawiane o godz. 6.30 i 18.15. z kazaniami dla dzieci. Dzieci zachęcamy o przychodzenie na roraty z lampionami, a dorosłych ze świecami z osłonkami.

6. Sakrament Chrztu będzie udzielany w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 10.30. Przygotowanie dla rodziców i chrzestnych będzie się w sobotę o godz. 19.15. Błogosławieństwo dzieci rocznych podczas Mszy o godz. 10.30. Dzieci prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

7. Nowy numer miesięcznika parafialnego „W moim Kościele” ukaże się na początku grudnia. Listopadowy numer z powodu trudności z kolportażem ukazał się tylko w wersji pdf. Można go czytać lub pobrać ze strony internetowej parafii.

8. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Antoniego Giertlera i Czesławy Jędrzejko, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

XXXIII Niedziela Zwykła - 15 XI 2020 r

1. Dziś i przez pozostałe dni tygodnia Różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 17.30. W czasie różańca modlimy się także za wszystkich chorych, służbę zdrowia, powstrzymanie epidemii, pokój w naszej Ojczyźnie. Zachęcamy do przekazywania intencji za żywych, które będą odczytywane w czasie modlitwy różańcowej.

2. Codziennie o godz. 15.00 odmawiana jest w naszym kościele Koronka do Bożego Miło-sierdzia i rozpoczyna się adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do wykorzystania tego czasu na indywidualne spotkanie z Panem Bogiem.

3. W najbliższy wtorek 17 listopada o godz. 19.00 ks. Robert Woźniak znany teolog i rekolekcjonista krakowski wygłosi w bazylice katechezę „Chrystus i współczesny człowiek w myśli Jana Pawła II” Będzie ona transmitowana na kanale YouTube Bazylika Hałcnów i w Radiu Anioł Beskidów. Wcześniej ks. Robert odprawi Mszę i wygłosi kazanie.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, wspominamy także św. Cecylię patronkę muzyki kościelnej, w czasie Mszy wieczornej będziemy modlić się w intencji chóru parafialnego, scholi dziecięcej i młodzieżowej oraz Pana Organisty.

5. Od przyszłej niedzieli w zakrystii kościoła będzie można nabyć opłatki wigilijne i świece Caritas. Ofiara składana za opłatki przeznaczona jest na całoroczne utrzymanie pracowników kościelnych, a za świece na cele charytatywne.
6. Od dzisiejszej niedzieli czytane są nowe wypominki. Ewentualne błędy czy braki prosimy zgłaszać w zakrystii lub przesyłając informację na pocztę emailową parafii.

7. W zakrystii i księgarence kościoła można kupić nowy numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Dla tych, którzy jeszcze nie czytali, polecamy także październikowy numer „W moim Kościele”, w którym znajdziemy ciekawy artykuł o wspominanym dzisiaj zawierzeniu.

8. W sobotę odbył się pogrzeb śp. Karola Trębli, polecajmy go i wszystkich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

Dziękujemy za wszelkie słowa życzliwości, modlitwę i przekazywane ofiary.

Za wszystkich dobroczyńców naszej parafii i sanktuarium modlimy w sobotę w czasie Mszy wieczornej.

 

XXXII Niedziela Zwykła - 8 XI 2020 r 

1. Pragniemy poinformować, że po wprowadzeniu ostatnich obostrzeń epidemiologicznych, od 7 listopada w naszym kościele może przebywać jednocześnie tylko 39 osób. Bardzo prosimy o zachowywanie wszystkich zasad chroniących przed zakażeniem. Dezynfekowanie rąk, zachowywanie dystansu, noszenie maseczki to konkret miłości bliźniego. Wszystkie Msze św., nabożeństwa oraz spowiedź odbywają się normalnie w naszym kościele. Bardzo prosimy ludzi starszych, osoby mające różne choroby o pozo-stanie w tym czasie w domach. Wszystkie nabożeństwa z bazyliki są transmitowane na ka-nale YouTube.

2. Dziś i przez pozostałe dni tygodnia różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 17.30. W czasie różańca modlimy się także za wszystkich chorych, służbę zdrowia, powtrzymanie epidemii, pokój i zgodę w naszej Ojczyźnie. W tej intencji codziennie o godz. 15.00 odmawiana jest także Koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczyna się ado-racja Najświętszego Sakramentu.

3. W zakrystii kościoła można przekazać jeszcze wypominki za zmarłych. Jednorazowe wy-pominki są odczytywane przez cały listopad w czasie wieczornego różańca. Nowe roczne wypominki, będą wyczytywane od przyszłej niedzieli po Mszy o 7.30 i przed Mszą o 12.15.

4. W środę 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Msza św. w intencji
Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 9.30. Mimo ograniczonej możliwości świętowania, nie zapomnijmy o modlitwie i udekorowaniu naszych domów flagą narodową!

5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ks. Jana Sosnowskiego i Heleny Nycz, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli godnie pożegnać ks. Jana. Dziękujemy za ofiarowane modlitwy, udział w Eucharystii, zamówione Msze św., piękne świadectwa o jego człowieczeństwie i kapłaństwie. Przy wejściach do kościoła i pod chórem znajdują się kartki ze zdjęciem i krótką charakterystyką osoby ks. Jana.Wszystkich Świętych - 1 XI 2020 r

1. Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele odprawiane są tak jak w każdą niedzielę. Dodatkowo, z powodu zamknięcia cmentarza i braku wszelkich nabożeństw na nim, w kościele zostanie odprawiona Msza św. o godz. 15.00. Różaniec z wypominkami o 17.30.

2. Jutro Dzień Zaduszny, Msze św. w naszym kościele odprawiane będą o 6.30, 7.15, 9.15 i 18.15. Nie będzie Mszy na cmentarzu. Różaniec za zmarłych o 17.30.

3. Wypominki roczne i jednorazowe przyjmowane są w zakrystii Bazyliki. Dodatkowo 1 i 2 listopada od 7.00 do 15.00 wypominki będą przyjmowane w starej zakrystii. Wypominki można także przekazać pocztą internetową na adres parafii.

4. Przypominamy, że w tym roku decyzją Ojca Świętego odpust zupełny za zmarłych, będzie można uzyskać przez cały listopad, a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych.

5. W naszym kościele przez listopad różaniec z wypominkami będzie o 17.30. W czasie modlitwy różańcowej będziemy modlić się także za wszystkich chorych, służbę zdrowia, powtrzymanie epidemii, pokój i zgodę w naszym społeczeństwie. W tej intencji codziennie o godz.15.00 odmawiana jest także Koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczyna się adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. We wtorek Msza wieczorna za żyjących i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, po Mszy nie będzie spotkania w domu parafialnym.

7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza wynagradzająca NSPJ o 18.15. Możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 15.00 do różańca.

8. Z racji wielkiego wzrostu zakażeń i zagrożenia życia ludzi starszych, odwiedziny chorych z posługą sakramentalną odbywają się tylko na wyraźne pragnienie chorych i rodziny. Osoby, które pragną odwiedzin księdza w pierwszy piątek, prosimy zgłosić w zakrystii.

9. Dziękujemy za wszelkie słowa życzliwości, modlitwę i przekazywane ofiary. Wszystkich ogarniamy naszą modlitwą, w razie potrzeby jakiejkolwiek pomocy, prosimy dzwonić na telefon parafialny lub księdza dyżurnego. Zachęcamy wszystkich parafian do sąsiedzkiej pomocy i życzliwości, do szczególnej wrażliwości na ludzi starszych i chorych.

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Janiny Jaros polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.XXX Niedziela Zwykła - 25 X 2020 r

1. Od soboty w naszym kościele może przebywać jednocześnie 82 osoby. Bardzo prosimy o zachowywanie wszystkich zasad chroniących przed zakażeniem. Dezynfekowanie rąk, zachowywanie dystansu, noszenie maseczki to konkret miłości bliźniego. Wszystkie Msze św., nabożeństwa oraz spowiedź odbywają się normalnie w naszym kościele. Bardzo prosimy ludzi starszych, osoby mające różne choroby o pozostanie w tym czasie w domach. Wszystkie nabożeństwa z bazyliki są transmitowane na kanale YouTube.

2. Nabożeństwa różańcowe dzisiaj i przez ostatnie dni października o 17.30.

3. W tym trudnym okresie, który przeżywamy zapraszamy do codziennej modlitwy za chorych, służbę zdrowia, nasze rodziny i powstrzymanie epidemii. Codziennie w naszym kościele od godz. 15.00 odbywa się Adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W niedzielę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. odprawiane będą tak jak w każdą niedzielę. Z powodu zakazu odprawiania Mszy na cmentarzu, w tym dniu zostanie odprawiona dodatkowo Msza św w kościele o godz. 15.00. Różaniec z wypominkami o 17.30.

 5. Tych, którzy mogą, gorąco zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania, aby uzyskane odpusty oraz Komunię św. móc ofiarować za zmarłych. Okazja do spowiedzi codziennie rano i wieczorem pół godziny przed każdą Mszą św. W tym roku odpust zupełny za zmarłych, będzie można uzyskać przez cały listopad, a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych.

6. W poniedziałek Dzień Zaduszny, Msze św. w naszym kościele odprawiane będą o 6.30, 7.15, 9.15 i 18.15. Nie będzie Mszy na cmentarzu. Różaniec za zmarłych o 17.30

7. W piątek 30 października odbędzie się ostatnie hałcnowskie czuwanie. Będzie ono miało trochę inną formę: o 17.30 Różaniec, o 18.15 Msza św., po Mszy nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

8. Wypominki jednorazowe i roczne przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Wypominki będzie można składać przez cały listopad.
Dodatkowo 1 i 2 listopada od 7.00 do 15.00 wypominki będą przyjmowane w starej zakrystii.
W tym roku wypominki nie będą zbierane na cmentarzu.

9. Szacunek wobec naszych zmarłych wyraża się także w trosce o porządek
i czystość na cmentarzu. Bardzo prosimy o wrzucanie do kontenerów cmentarnych tylko odpady z cmentarza. Przed wrzuceniem prosimy o segregację odpadów oraz umieszczenie ich w odpowiednich kontenerach.
10. Przed kościołem i w księgarence można nabyć najnowszy numer parafialnego miesięcznika „W moim Kościele”. W księgarence można kupić także znicze. Dochód ze sprzedaży miesięcznika i zniczy przeznaczony jest na duszpasterstwo dzieci i młodzieży.

11. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 7.30 zmianka tajemnic różańca.
12. W ostatnią niedzielę na fundusz wspierający zdolną ubogą młodzież zebrano 2384 zł, a na Radio Anioł Beskidów 990 zł.
13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb w naszej parafii Władysławy Zawiła, Karoliny Kuc, Anny Ek, Adama Bigaja, Anieli Mynarskiej, Gertrudy Maślanki.
14. Dziękujemy wszystkim za słowa wsparcia, modlitwę i przekazywane ofiary. Od jutra wszyscy księża z naszej parafii są już poza kwarantanną. Niestety kwarantanną objęty jest pan Organista. Cały czas prosimy o modlitwę w intencji ks. Jana, którego stan jest ciężki.


XXIX Niedziela Zwykła - 18 X 2020 r

1. W związku z ogłoszeniem nowych rozporządzeń bezpieczeństwa sanitarnego w Polsce, ks Bp Roman Pindel, określił zasady posługi duszpasterskiej w najbliższym okresie. Całość zasad znajduje się na internetowej stronie parafii i diecezji.
W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną Biskup Bielsko-Żywiecki udziela aż do odwołania dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. dla wszystkich wiernych Diecezji i przebywających na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej.
Zachęca do uczestnictwa we Mszy św. poprzez środki masowego przekazu oraz wspólną modlitwę w rodzinach.
Zachęca, w miarę możliwości, do uczestniczenia we Mszy św. w tygodniu, zachowując wszystkie zalecenia sanitarne (zakrywanie ust i nosa, dezynfekcja rąk, zachowywanie odstępu).

2. Informujemy, że zgodnie z ogłoszonymi krajowymi zasadami bezpieczeństwa obecnie w naszym kościele może przebywać jednocześnie 145 osób. Jest zakaz gromadzenia się wokół kościoła. Wszystkie Msze św. odprawiane są normalnie. Spowiedź w dni powszednie pół godziny, a w niedzielę 15 minut przed Mszą św. Kancelaria otwarta jest normalnie.

3. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odprawiane są codziennie o godz. 17.30.
W czasie nabożeństw modlimy się za wszystkich chorych i zarażonych, służbę zdrowia, wszystkie rodziny z naszej parafii i gości naszego sanktuarium, w tym tygodniu także w intencjach misyjnych Kościoła.

4. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po Mszach Św. o godz. 9:15, 10:30 i 12:15 przed kościołem na stoisku młodzieżowym można nabyć znicze na groby naszych najbliższych. Dochód ze sprzedaży młodzież przeznaczy na wyjazdy rekolekcyjne. Bardzo prosimy, aby przy stoisku stosować wszelkie zasady bezpieczeństwa. Dziękujemy za wsparcie okazane naszej młodzieży.

5. Informujemy, że najbliższa katecheza w Bazylice została przeniesiona na późniejszy termin.

6. W środę 21 października, po Mszy św. o godz. 18:15 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I-Komunii Św. W przypadku choroby lub kwarantanny, bardzo prosimy o uczestnictwo w tym spotkaniu ONLINE, za pośrednictwem kamery internetowej.

7. Informujemy wszystkich kandydatów do Bierzmowania, że w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną przygotowanie do bierzmowania rozpocznie się w niedzielę 25 października od spotkania online. Na stronie parafialnej i facebooku można znaleźć link do specjalnej strony dla kandydatów do bierzmowania. Tam znajdują się wszystkie niezbędne dla nich informacje.

8. W sobotę po Mszy wieczornej odbędzie się przygotowanie do Chrztu.

9. Przypominamy, żę Wypominki roczne i jednorazowe można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

10. W związku z potrzebą osocza od osób, które wyzdrowiały po przechorowaniu COVID-19 na stronie internetowej i w Dniu Pańskim podajemy potrzebne informacje.
11. Przed kościołem, w księgarence i zakrystii można nabyć nowy numer naszego miesięcznika parafialnego. Polecamy w nim szczególnie rozmowę o nowGaleria


Sanktuarium
Matki Bożej Bolesnej

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Nawiedzenia N.M.P.
43-344 Bielsko-Biała Hałcnów
ul. Wyzwolenia 336
tel. 33 81-07-250