DALSZE KORZYSTANIE Z WITRYNY OZNACZA ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW
COOKIES, ZGODNIE Z AKTUALNYMI USTAWIENIAMI PRZEGLĄDARKI. WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ W POLITYCE COOKIES
Wielka Tajemnica Wiary

Rok św. Jana Sarkandra

Parafia
Nawiedzenia N.M.P.
Parafia Nawiedzenia N.M.P.
Ogłoszenia

Niedziela Palmowa  5 IV 2020

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Wszystkie Msze św. i nabożeństwa tego tygodnia będą transmitowane na kanale YouTube Bazylika Hałcnów. Dziś Gorzkie Żale o godz. 19.00.

2. Palmy wielkanocne zgłoszone do wirtualnego konkursu można oglądać na stronie facebookowej parafii.
3. W poniedziałek i wtorek o godz. 19.00 zapraszamy do modlitwy różańcowej.

4. Z powodu braku możliwości przystąpienia wiernych do spowiedzi sakramentalnej, pragniemy w Wielką Środę o godz. 19.00 przeżyć Nabożeństwo Pokutne, w czasie którego każdy będzie mógł wzbudzić w sobie akt żalu doskonałego, i przygotować swoje serce na spotkanie z Jezusem. Nabożeństwo w całości będzie transmitowane przez internet. Przypominamy także, że na naszej stronie parafialnej znajdują się wszystkie potrzebne informacje na temat Żalu Doskonałego i Komunii Duchowej. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie całą parafię.

5. Zgodnie ze wskazaniami duszpasterskimi przekazanymi przez księdza Biskupa, tegoroczne obrzędy Triduum Sacrum będą odbywać się bez udziału wiernych! W tym czasie nie będzie możliwości prowadzenia osobistych adoracji w kościele! Wszystkie modlitwy będą prowadzone przez księży z pomocą pana Organisty! Nie będzie w tym roku typowego ołtarza Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Najświętszy Sakrament będzie przechowywany
w Tabernakulum. Mimo tych trudności starajmy się przeżyć ten czas prawdziwie po chrześcijańsku. Pojednajmy się z bliskimi, wzbudźmy w sobie akt żalu doskonałego. Starajmy się wziąć udział w nabożeństwach transmitowanych przez internet lub inne media. Przyjmijmy Jezusa w Komunii Świętej Duchowej. Pełny program Triduum Sacrum znajduje się na stronie internetowej i facebookowej parafii oraz w Dniu Pańskim, którego format PDF można pobrać ze strony parafialnej.

6. Na naszej stronie internetowej znajdują się także pliki z modlitwami rodzinnymi na każdy dzień Triduum oraz modlitwa przed posiłkiem wielkanocnym, która zastępuje poświecenie pokarmów.

7. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek początek liturgii o 18.15, w Sobotę Wigilia Paschalna o 19.15. W sobotę, w godzinie rozpoczęcia się Wigilii Paschalnej, bardzo prosimy wszystkich parafian o ustawienie w oknach zapalanej świecy. Będzie to znak naszej duchowej jedności i zaproszenia Jezusa zmartwychwstałego do naszego domu.

8. W Wielki Piątek obowiązuje Post ścisły, Droga Krzyżowa o godz. 14.00, a o 15.00 pierwszy dzień Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Cały program znajduje się na stronie internetowej parafii i w DNIU PAŃSKIM pdf.

9. Msze św w Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny tak jak w każdą niedzielę.
Pierwsza Msza w Wielkanoc, z racji braku procesji rezurekcyjnej o 6.15

10. Jeszcze raz dziękujemy serdecznie za wszelkie wyrazy duchowej więzi: dobre słowa, modlitwę, podejmowany post, przelewane na konto ofiary. Dziękuję wszystkim za wszelką pomoc i życzliwość. W każdą środę wieczorem sprawujemy Mszę św w intencji wszystkich parafian i dobroczyńców.

11. Inne ogłoszenia: Konieczna wycinka drzew!
Z przykrością pragniemy poinformować wszystkich parafian o konieczności wycięcia,w okresie poświątecznym 5 lip rosnących wokół kościoła, które są poważnym zagrożeniem dla ludzi i świątyni. W ocenie rzeczoznawcy - dendrologa wskazanego przez Urząd Ochrony Środowiska oraz komisji UOŚ drzewa są w takim stanie, że powinny być jak najszybciej usunięte. Drzewa są w dużej części obumarłe, posiadają bardzo znaczące ubytki przechodzące w część korzenną. Rada Miasta Bielska-Białej swoją uchwałą zdjęła z nich ochronę pomnikową. Na miejsce starych drzew, zasadzone zostaną nowe, także lipy.

 

 

V Niedziela Wielkiego Postu 29 III 2020

1. Przypominamy, że Msze św. w naszym kościele, sprawowane są o dotychczasowych godzinach, ale bez udziału wiernych. W Eucharystii mogą uczestniczyć tylko osoby, który zamówiły wcześniej intencje, ilość obecnych nie może jednak przekroczyć 5 osób. Wszystkie Msze św. i nabożeństwa transmitowane są drogą internetową na kanale YouTube: Bazylika Hałcnów.

 

2. Ks. Biskup Ordynariusz 26 marca przekazał Wskazania Duszpasterskie w diecezji Bielsko-Żywieckiej na czas epidemii. Pełny ich tekst znajduje się na stronie internetowej naszej diecezji i stronie parafialnej.


3. Zgodnie z tymi wskazaniami, w obecnym okresie epidemii, w parafiach nie będzie spowiedzi w zwyczajnej formie. Ksiądz Biskup zachęca do skorzystania z drogi pojednania z Bogiem poprzez akt żalu doskonałego, z równoczesnym mocnym postanowieniem dopełnienia wyznania grzechów przy najbliższej możliwej okazji. Spowiedź w Bazylice zostaje więc zawieszona. W sytuacji niebezpieczeństwa śmierci i pytań dotyczących aktu żalu doskonałego prosimy dzwonić na telefon księdza dyżurnego: 515 599 350. Na stronie parafialnej znajdują się wszystkie potrzebne informacje na temat wzbudzenia w sobie żalu doskonałego.


4. Odwiedziny osób starszych i chorych z posługą sakramentalną są możliwe tylko w przypadku zagrożenia życia. W razie pilnej potrzeby proszę dzwonić na telefon księdza dyżurnego.

 

5. W razie jakichkolwiek pytań i potrzeby, prosimy dzwonić na telefon stacjonarny parafii lub komórkę księdza dyżurnego. Tą drogą można zamówić Msze św. i załatwić wiele spraw kancelaryjnych. Telefon stacjonarny 33 8107250, komórka dyżurnego: 515 599 350

 

6. Jeszcze raz zachęcamy do zaglądania na stronę internetową i facebookową parafii. Na stronie internetowej znajduje się specjalna zakładka WARTO ZOBACZYĆ z wieloma pomocnymi informacjami i modlitwami.

 

7. Serdecznie zapraszamy młodzież do wysłuchania rekolekcji, które od dziś będą umieszczane na stronie naszej diecezji. Link do tych rekolekcji znajduje się także na naszej stronie parafialnej.

 

8. Przypominamy, że prasę katolicką możemy kupić w formie e-wydania.

 

9. Jeszcze raz dziękujemy serdecznie za wszelkie wyrazy duchowej więzi: dobre słowa, modlitwę, podejmowany post, przelewane na konto ofiary. Dziękuję wszystkim za wszelką pomoc i życzliwość. W każdą środę wieczorem sprawujemy Mszę św w intencji wszystkich parafian i dobroczyńców.

 

10. Na stronie parafialnej w zakładce WARTO ZOBACZYĆ można dowiedzieć o akcji Caritas niosącej pomoc lekarzom walczącym z epidemią oraz osobom starszym. Znajdziemy też informacje dotyczące możliwości oddania krwi. Mimo ograniczonych możliwości, możemy pomóc innym, bardzo konkretnie pomóc w walce z koronawirusem.

 

11. Zapraszamy też do wirtualnego konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Więcej informacji na stronie parafii i w e-wydaniu DNIA PAŃSKIEGO.

Fotograficzny /internetowy konkurs palm wielkanocnych

Zapraszamy Wszystkich do udziału w konkursie na najciekawszą palmę wielkanocną. Prace wykonujemy z dowolnych materiałów, które posiadamy w domu lub w ogrodzie. Nie korzystamy z gotowych materiałów sklepowych. Gotowej palmie należy zrobić zdjęcie wraz z jej autorem, podając imię, nazwisko, wiek autora oraz telefon kontaktowy. Fotografie należy wysyłać...bb_1970@o2.pl....
Jury wyłoni laureatów konkursu a wyniki zostaną podane na stronie internetowej parafii lub Facebooku. Nagrody zostaną wręczone w najbliższym możliwym terminie(po ustąpieniu epidemii). Organizatorem konkursu jest Akcja Katolicka przy parafii Hałcnów .
Zgłaszając się do konkursu uczestnicy wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz publikację zdjęć na stronie internetowej parafii lub Facebooku.

 

12. Z uwagi na trwającą epidemię koronawirusa odwołany został

XIV CHARYTATYWNY KIERMASZ WIELKANOCNY na rehabilitację po wypadku Pawła Lassaka

NADAL MOŻNA DOKONYWAĆ BEZPOŚREDNICH WPŁAT NA KONTO BANKOWE
LUB PRZEKAZAĆ 1% PODATKU W ROZLICZENIU ROCZNYM.

• darowizna:

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA BIELSKO-BIAŁA HAŁCNÓW

NR konta bankowego do wpłat 28 8111 0009 2001 0000 0390 0001

Tytułem: dla Pawła

• 1 %

OSP Hałcnów KRS: 0000022761

CEL SZCZEGÓŁOWY Paweł Lassak.

• Zbiórka pieniężna https://zrzutka.pl/bw57xf

Darowizny - odliczenie darowizny od podatku PIT

Od uzyskanego w roku podatkowym dochodu odliczeniu podlega kwota dokonanych darowizn na rzecz organizacji zajmujących się działalnością pożytku publicznego.

Podatnik odliczenia darowizny pieniężnej dokonuje:

- do 6% dochodu,

- wyłącznie na podstawie dowodu wpłaty na rachunek bankowy obdarowanego.

 

 

13. Zachęcamy do przysyłania na adres parafii lub facebooka parafialnego zdjęcia swojej rodziny przeżywającej w domu ten trudny czas. Stworzona galeria lub umieszczenie zdjęć w kościele może być pięknym wyrazem życia i jedności naszej wspólnoty.

 

14. Dzisiaj, w niedzielę 29 marca, o godz. 12.00 zapraszamy wszystkich parafian z Hałcnowa i tych wszystkich, którzy łączą się z nami dzięki transmisjom internetowym, do wspólnej, krótkiej modlitwy, którą zakończy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie będzie także mała niespodzianka. Mimo odległości fizycznej możemy stworzyć więź modlitewną, która przekracza wszelkie granice, umacnia jedność i wnosi w serca pokój!

 

15. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Antoniego Adamaszka, Anny Haręża i Józefa Szkabrata, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

IV Niedziela Wielkiego Postu 22 III 2020r.

1. Przypominamy, że w czasie epidemii Msze św. w naszym kościele, sprawowane są o dotychczasowych godzinach, ale bez udziału wiernych. Decyzją ks. Biskupa w Eucharystii mogą uczestniczyć tylko osoby, który zamówiły wcześniej intencje. Wszystkie Msze św. i nabożeństwa transmitowane są drogą internetową na kanale YouTube: Bazylika Hałcnów. Kościół oprócz wieczornych nabożeństw jest otwarty na indywidualną modlitwę. Przypominamy jednak o bezwzględnym zachowywaniu zasad bezpieczeństwa.
2. Takie rozwiązanie chociaż dla wielu z nas trudne, jest konieczne dla powstrzymania epidemii, ochrony zdrowia i życia nas wszystkich.

3. Serdecznie zachęcamy do modlitwy w domach i uczestniczenia przez internet w Mszach i nabożeństwach. Oprócz Mszy św. codziennie z naszego kościoła transmitowane są następujące nabożeństwa:
Różaniec od poniedziałku do czwartku o godz. 19.00
Koronka do 7 boleści Matki Bożej w sobotę o godz. 19.00
Droga Krzyżowa w piątek o godz. 19.00
Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 19.00
Koronka do Bożego Miłosierdzia codziennie o 15.00

4. Według nowych wskazań duszpasterskich spowiedź indywidualna w kościele jest niemożliwa. Zachęcamy do skorzystania z innej drogi pojednania z Bogiem poprzez akt żalu doskonałego z równoczesnym mocnym postanowieniem dopełnienia wyznania grzechów przy najbliższej możliwej okazji. Jest to żal, który wypływa z miłości do Boga miłowanego nade wszystko. Taki żal odpuszcza grzechy powszednie i śmiertelne (por. KKK 1452). W przypadku wątpliwości można skontaktować się telefonicznie z księdzem swojej parafii.

5. W razie jakichkolwiek pytań i potrzeby, prosimy dzwonić na telefon stacjonarny parafii lub komórkę księdza dyżurnego. Tą drogą można zamówić Msze św. i załatwić wiele spraw kancelaryjnych.
Telefon stacjonarny 33 8107250, komórka dyżurnego: 515 599 350

6. Gorąco zachęcamy do zaglądania na stronę internetową i facebookową parafii. Na stronie internetowej znajduje się specjalna zakładka WARTO ZOBACZYĆ z wieloma pomocnymi informacjami i modlitwami. Ze strony internetowej można pobrać e-wydanie Dnia Pańskiego, które można wydrukować i przekazać osobą starszym. Znajduje się w nim piękna modlitwa Komunii Duchowej.

7. Od dziś na stronie naszej diecezji można wysłuchać rekolekcji wielkopostnych. Zakładka z rekolekcjami będzie także na naszej stronie parafialnej. Gorąco zachęcamy wszystkich dorosłych, młodzież i dzieci do zatroskania się o chwilę wyciszenia, słuchania Bożego Słowa, refleksji i modlitwy.

8. Gorąco zachęcamy w tym czasie do lektury prasy katolickiej w formie e-wydania. Więcej informacji w zakładce WARTO ZOBACZYĆ.

9. Dziękujemy serdecznie za wszelkie wyrazy duchowej więzi: dobre słowa, modlitwę, podejmowany post, przelewane na konto ofiary. Dziękuję wszystkim za wszelką pomoc i życzliwość. W każdą środę wieczorem sprawujemy Mszę św w intencji wszystkich parafian i dobroczyńców.

Drodzy Parafianie jeszcze raz chcemy Was zapewnić, że jesteśmy z Wami, modlimy się za Was i jesteśmy do Waszej dyspozycji! Prosimy śmiało dzwonić czy pisać do nas drogą mailową. Gdyby ktoś chciał otrzymywać na skrzynkę mailową wiadomości, przemyślenia, modlitwy pomagające dobrze przeżyć ten czas, prosimy o przesłanie informacji na adres parafii : parafiahalcnow@.wp.pl

Pragniemy wszystkich poinformować, że dziś w niedzielę 22 marca, chcąc oddać chwałę Bogu obecnemu w Najświętszym Sakramencie oraz powierzyć Bożej opiece wszystkich mieszkańców naszej parafii, przejedziemy ulicami Hałcnowa z Najświętszym Sakramentem. O godz. 15.00 spod Bazyliki wyruszą dwa samochody, w których będzie wieziony Najświętszy Sakrament. Wykaz i kolejność ulic znajduje się na stronie internetowej i facebookowej parafii. Zachęcamy, aby w tym czasie w naszych domach odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji całej naszej parafii. Można w tym czasie stanąć w oknach czy w drzwiach domów. Prosimy jednak, aby nie gromadzić się przed domami. Niech Bóg będzie uwielbiony i nam błogosławi.

 

Informacje duszpasterskie

parafii Nawiedzenia NMP w Hałcnowie 15.03.2020

1. W trosce o nasze dobro i dobro bliźnich serdecznie prosimy o przestrzeganie Apelu księdza Biskupa Ordynariusza.

2. Bazylika jest dostępna na modlitwę indywidualną każdego dnia.

3. Przypominamy, że na kanale Youtube Bazylika Hałcnów można oglądnąć transmisję każdej Mszy i modlitwy z naszego kościoła.

4. Codziennie w Bazylie o godz. 19.00, przy drzwiach zamkniętych, księża będą modlić się w intencji zatrzymania epidemii koronawirusa, o powrót do zdrowia dla zarażonych i chorych, o Boże światło, siły i skuteczność działania dla służby zdrowia oraz wszystkich walczących z epidemią. Będziemy prosić Dobrego Boga o zdrowie i pokój serca dla wszystkich ludzi. W niedzielę będą to Gorzkie Żale, w piątek Droga Krzyżowa, w sobotę Koronka do 7 boleści Matki Bożej, w pozostałe dni Różaniec. Mimo zamkniętego Kościoła, w tym czasie w naszych domach, będziemy mogli wszyscy zjednoczyć się w modlitwie. Jeszcze raz przypominamy wszystkie Msze i modlitwy będą transmitowane przez Internet.

5. Uczyńmy wszystko, aby ten czas stał się okazją do odnowienia rodzinnej modlitwy w naszych domach, z ufnością powierzajmy Panu Bogu siebie, nasze rodziny, Ojczyznę, Kościół i cały świat.

6. Gorąco zachęcamy, aby już teraz skorzystać ze Spowiedzi św. Przeżywajmy ten trudny czas pojednani z Bogiem i między sobą. Spowiedź indywidualna w naszym kościele będzie codziennie od 17.00 do 18.00. Na spowiedź będzie można także umówić się telefonicznie z każdym księdzem. Prosimy jednak zachować roztropność, by nie wchodzić do kościoła w którym znajduje się już duża liczba osób!

7. Przypominamy telefony do parafii i księdza dyżurnego:

        33 8107250, dyżurny: 515 599 350

9. Bardzo prosimy zatroszczyć się o osoby starsze, wyręczmy ich w zakupach, pomóżmy im oglądnąć transmisję Mszy z naszego Kościoła.

10. Pragniemy poinformować, że jako hałcnowscy duszpasterze w intencji wszystkich parafian, wszystkich chorych i walczących z epidemią, ofiarowujemy codzienny post. Do świąt Zmartwychwstania Pańskiego codziennie jeden ksiądz będzie pościł o chlebie i wodzie w powyższej intencji.

11. W Księgarence bazyliki codziennie o 17.30 będzie można nabyć prasę katolicką, najnowszy numer gazetki parafialnej, baranki wielkanocne i paschaliki CARITAS.

12. Ponieważ nie odbędą się tradycyjne rekolekcje wielkopostne skorzystajmy z rekolekcji internetowych lub transmitowanych przez radio. Więcej informacji o rekolekcjach będzie podanych za tydzień.

13. Zachęcamy do zaglądania na stronę internetową i Facebookową parafii. Będziemy na tam umieszczać informacje pomagające dobrze przeżyć ten trudny czas.
Strona internetowa www.parafiahalcnow.pl nowa zakładka WARTO ZOBACZYĆ

14. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisława Dziedzica i Tomasza Blachury, polecajmy ich Bożemu miłosierdziu.

Pragniemy także poinformować, że codziennie dezynfekowane są wszystkie klamki od drzwi kościoła i kratki konfesjonału. Na kratkach konfesjonału jest umieszczona chroniąca folia. Spowiadając się prosimy nie zbliżać głowy do kratek.

15. Dzień Pański: DZIEŃ PAŃSKI 15.03.2020.pdf

 

 

II Niedziela Wielkiego Postu 8 III 2020r.

1. W dzisiejszą niedzielę, w ramach dzieła Ad gentes, modlitwą i ofiarą do puszek możemy pomóc polskim misjonarkom i misjonarzom. Akcja Katolicka po każdej Mszy św. zaprasza na pyszne ciasta domowego wypieku.

2. Gorzkie Żale dziś o godz. 17.15. Droga Krzyżowa w piątki o 17.30 i po Mszy o 18.15, w niedzielę po Mszy o godz. 12.15.

3. We wtorek Akcja Katolicka zaprasza po Mszy wieczornej do wspólnej lektury Katechizmu Kościoła Katolickiego.

4. Ks. Robert Woźniak – ceniony wykładowca teologii dogmatycznej i rekolekcjonista, tłumacz papieża Franciszka, we wtorek 17 marca wygłosi w Hałcnowskiej Bazylice katechezę: „Chrystus w życiu i nauczaniu Jana Pawła II” Jest to kolejna katecheza z cyklu spotkań z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00, poprzedzona będzie ona Mszą św. o 18.15

5. Przypominamy, że od przeszło miesiąca czynna jest w domu parafialnym Biblioteka Maryjna, w której za darmo można wypożyczyć książki, audiobooki i filmy związane z pobożnością maryjną oraz pomagające wzrastać w życiu chrześcijańskim. Biblioteka czynna jest obecnie w niedzielę po Mszy o 7.30 i w środę po Mszy wieczornej. W Dniu Pańskim będziemy informować o ciekawych nowościach książkowych, które będzie można wypożyczyć w Bibliotece. Biblioteka znajduje się na pierwszym piętrze domu parafialnego.

6. W księgarence do dostania najnowszy numer Gościa Niedzielnego.

7. Dziś obchodzony jest Dzień Kobiet. W Dniu Pańskim umieszczone jest piękne podziękowanie kobietom napisane przez św. Jana Pawła II. Jako hałcnowscy duszpasterze dołączamy się do tych podziękowań Ojca Świętego i życzymy wszystkim Paniom: zdrowia, radości i pokoju, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

8. Siostry Serafitki zapraszają dziewczęta od16 do 30 roku życia na Rekolekcje Franciszkańskie do Hałcnowa. Rekolekcje odbędą się od 20-22 marca 2020 r. Więcej informacji w Dniu Pańskim.

9. W przyszłą niedzielę w naszym kościele wystąpi kwartet muzyczny „Głosy Aniołów” z Ukrainy. Artyści w czasie Mszy zaśpiewają pieśni postne, a po Mszy dadzą krótki koncert pieśni i muzyki chwalącej Boga.

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Czesława Golasika, Ignacego Satławy i Mirosława Ładzińskiego, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

I Niedziela Wielkiego Postu 1 III 2020r.

1. Wszystkich parafian oraz gości serdecznie zapraszamy do wspólnego rozważania męki i śmierci Chrystusa podczas wielkopostnych nabożeństw. Gorzkie Żale dziś o godz. 17.15. Droga Krzyżowa w piątki o 17.30 i po Mszy o 18.15, w niedzielę po Mszy o godz. 12.15.

2. Serdecznie zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców i opiekunów dzieci przygotowujących się do I Komunii, które odbędzie się w poniedziałek, 2 marca o godz. 19:00 w naszej Bazylice.

3. We wtorek Msza św. wieczorna w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci, po Mszy spotkanie w domu parafialnym.

4. W środę po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta o 17.30, Msza wynagradzająca NSPJ o 18.15. Po Mszy adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św., w pierwszy piątek dodatkowo od 17.30. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

6. W przyszłą niedzielę 8 marca, w ramach dzieła Ad gentes, modlitwą i ofiarą do puszek możemy pomóc polskim misjonarkom i misjonarzom. Także w przyszłą niedzielę Akcja Katolicka zaprasza na ciasta domowego wypieku.

7. Wszystkich chętnych którzy chcieliby się włączyć w przygotowanie śpiewu na Triduum Paschalne zapraszamy na próby scholi w środę o godzinie 19.00 w domu parafialnym.

8. W księgarence do dostania najnowszy numer Gościa Niedzielnego. W nim między innymi artykuł o fundacji Nadzieja i domu dziecka w Hałcnowie oraz ciekawy dodatek – magnes z myślami Kardynała Wyszyńskiego.

9. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży odbędą się w naszej parafii od 29 marca do 1 kwietnia.

10. W zakrystii kościoła można jeszcze kupić bilety na film „Najświętsze Serce”, który zostanie wyświetlony w kinie Helios 8 marca o godz. 15.00.

11. W Dniu Pańskim znajdziemy informacje Hałcnowskiego Koła Emerytów oraz Urzędu Skarbowego.

12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Józefa Misiarza, polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

 

VIII Niedziela Zwykła 23 III 2020r.

1. Dziś po Mszach dopołudniowych rozpoczniemy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne, którym pragniemy przeprosić Pana Boga za nasze grzechy i przygotować się do zbliżającego się Wielkiego Postu. Szczegółowy plan Nabożeństwa znajduje się na stronie internetowej parafii oraz w Dniu Pańskim.

2. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane dziś cele inwestycyjne w naszej parafii.

3. Od dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu. Zachęcamy do konkretnych postanowień i podjęcia abstynencji na czas Wielkiego Postu. Na ołtarzu św. Józefa znajduje się Księga Trzeźwości.

4. W najbliższą środę wypada Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem odprawiane będą o godz. 6.15; 7.30; 9.15; 17.00 i 18.15. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

5. W czwartek Msza wieczorna w intencji Apostolatu Maryjnego. Po Mszy spotkanie w domu parafialnym Apostolatu i Grupy Charytatywnej.

6. Wielki Post to czas szczególnego rozważania męki i śmierci Pana Jezusa. Niech nie zabraknie nas na Drodze Krzyżowej oraz na nabożeństwie Gorzkich Żali. Przypominamy, że Droga Krzyżowa w naszym kościele odprawiana jest w każdy piątek:
a) o godz. 17.30 dla dzieci,
b) po Mszy św. o godz. 18.15 dla młodzieży i dorosłych,
c) w każdą niedzielę po zakończeniu Mszy św. o godz. 12.15 dla tych wszystkich, którzy z różnych względów nie mogą uczestniczyć w tym nabożeństwie w ciągu tygodnia.
Gorzkie Żale w każdą niedzielę o 17.15.

7. Najbliższy piątek obchodzony jest w Kościele w Polsce jako dzień modlitwy
i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich. W tym dniu Droga Krzyżowa po Mszy wieczornej zostanie odprawiona w intencji wynagradzającej za te grzechy.
8. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 7.30 zmianka tajemnic Różańca, a o 9.15 Msza św. z okazji 15-lecia Ruchu Domowego Kościoła w Hałcnowie.

9. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zeszłą niedziele w Akcję Krwiodawstwa. Szczegółowe informacje o Akcji i planach na ten rok znajdziemy  w Dniu Pańskim. W dodatku parafialnym znajdziemy także informacje o Charytatywnym Kiermaszu Wielkanocnym, którego dochód zostanie w całości przeznaczony na rehabilitację naszego parafianina Pawła Lassaka.

10. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisława Kumora, polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

 

VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 II 2020 R.

1. Dziś na parkingu przy Domu Parafialnym od 9.00 do 13.30 odbywa się Akcja Krwiodawstwa. Nieszpory o godz. 17.45
2.
W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na prace inwestycyjne
w naszej parafii.

3. „Człowiek w życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II” - to temat katechezy, którą wygłosi w najbliższy wtorek 18 lutego o. Jarosław Kupczak – dominikanin, dyrektor Ośrodka Badań nad myślą Jana Pawła II w Krakowie. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00. Poprzedzona będzie ona Mszą św. o godz. 18.15. Na Katechezę zapraszamy wszystkich parafian i gości, szczególnie kandydatów do Bierzmowania.

4. W piątek wspólnota Samuel zaprasza po Mszy wieczornej do uwielbiania Boga w Najświętszym Sakramencie. Adorację zakończy Msza św. o godz. 20.30

5. W sobotę przypada święto Katedry św. Piotra. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ojcu Świętym.

6. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy o godz. 10.30 błogosławieństwo dzieci rocznych, a o 12.15 będzie udzielany sakrament Chrztu. Na Mszę św. o godz. 10:30 zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Dzieci roczne prosimy zgłaszać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę
po Mszy wieczornej.

7. Przed kościołem i w księgarence do nabycia najnowszy numer naszego miesięcznika parafialnego „W Moim Kościele”, a w nim: relacja z zimowiska parafialnego oraz wiele ciekawych artykułów.

8. Nasza parafia organizuje seans filmu „Najświętsze serce”, który opowiada o śledztwie znanej dziennikarki odnośnie kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Seans odbędzie się 8 marca 2020 r. o godz. 15:00 w kinie Helios. Koszt 10 zł. Zapisy w zakrystii. Po seansie zapraszamy na Gorzkie Żale w naszej Bazylice.

9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Wiktorii Wróbel, Janiny Likus, Roberta Wackowicza oraz Bernardyny Nycz, polecajmy ich Bożemu miłosierdziu.

 

 

V Niedziela Zwykła 9 I 2020 r.

1. Dziś po każdej Mszy św. Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na pyszne ciasta domowego wypieku. Nieszpory o godz. 17.45.

2. W tym tygodniu:
- we wtorek, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, obchodzony jest w Kościele Światowy Dzień Chorego. W ten dzień szczególnie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji ludzi chorych oraz tych, którzy im w różny sposób posługują. W tej intencji modlić się będziemy wraz z Zespołem Charytatywnym w czasie modlitwy różańcowej o godz. 17.30 oraz podczas wieczornej Mszy Św.;

- Także we wtorek po Mszy wieczornej Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego do wspólnej lektury Katechizmu Kościoła Katolickiego;

- w piątek, święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy;

3. W przyszłą niedzielę 16 lutego odbędzie się Akcja Krwiodawstwa w ambulansie zaparkowanym przy naszym kościele.

4. W księgarence można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa dla dzieci.

5. Już dziś zapraszamy do Bazyliki we wtorek 18 lutego na katechezę „Człowiek w życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II”. Wygłosi ją dominikanin O. Jarosław Kupczak – dyrektor Ośrodka Badań nad myślą Jana Pawła II w Krakowie. Serdecznie zapraszamy parafian i gości.


Święto Ofiarowania Pańskiego 2 II 2020 r.

1. Dziś Nieszpory o godz. 17.45. Po wieczornej Mszy św. wspólnota Samuel zaprasza do domu parafialnego na konferencję „Jak na co dzień ufać Bożemu Słowu?”

2. W tym tygodniu:
- w poniedziałek po każdej Mszy św. tradycyjne błogosławieństwo i modlitwa przez
wstawiennictwo św. Błażeja;
- we wtorek Msza Św. wieczorna za żyjących i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy spotkanie w Domu Parafialnym;
- w środę wspomnienie Św. Agaty, po każdej Mszy św. tradycyjne błogosławieństwo chle-ba i wody. Po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego;
- w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź co-dziennie pół godziny przed każdą Mszą św., w piątek od 17.30;
- w czwartek Godzina Święta o 17.30, Msza św. w intencji wynagradzającej NSPJ o 18.15, po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00.
- w sobotę o 16.45 spotkanie Straży Honorowej NSPJ.

3. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek, chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

4. W przyszłą niedzielę Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

5. Akcja Krwiodawstwa przy naszym kościele odbędzie się w niedzielę 16 lutego.

6. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły rozebrać szopkę i dekoracje świąteczną. Dziękujemy także za ofiary złożone na cele inwestycyjne w naszej parafii. Całość podziękowań znajduje się w Dniu Pańskim.

7. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Janiny Prorok, polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu

Niedziela Słowa Bożego 26 I 2020 r.

1. Dziś Nieszpory o 17.45, a po Mszy wieczornej koncert kolędowy Orkiestry Dętej z Bestwiny.

2. W tym tygodniu:
- we wtorek wspominamy św. Tomasza z Akwinu;
- w środę spotkanie Kręgu Biblijnego;
- w czwartek Msza wieczorna w intencji Apostolatu Maryjnego, po Mszy spotkanie;
- w piątek wspomnienie św. Jana Bosko;

3. W niedzielę 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego - zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. odprawiane będą tak jak w każdą niedzielę. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy św. Świece można nabyć w księgarence. Święto Ofiarowa-nia Pańskiego obchodzone jest jako Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona będzie na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

4. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic Różańca po Mszy o godz. 7.30.

5. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ odbędzie się w sobotę 7 lutego o 16.45.

6. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza w piątek 31 stycznia o godz. 18.00 do sali Domu Kultury w Hałcnowie na koncert laureatów XX Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Naj-większą atrakcją wieczoru będzie koncert kolęd w wykonaniu zespołu Tekla Klebetnica.

7. Są jeszcze ostatnie miejsca na wrześniową pielgrzymkę do Włoch! Zapisy w zakrystii.

8. Także w zakrystii można zapisać się na wakacyjny wypoczynek nad pięknym jeziorem w Gibach. Więcej informacji w Dniu Pańskim i u ks. proboszcza.

9. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Romana Damka i Marianny Szpak. Polecaj-my ich Bożemu Miłosierdziu.

10. Dziś przed kościołem Klub Inteligencji Katolickiej kwestuje na Katolicki Dom Opieki „Józefów.

 

 

II NIEDZIELA ZWYKŁA 19.01.2020

1. Wczoraj rozpoczęliśmy tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan. Dziś Nieszpory z modlitwą o jedność wszystkich wyznawców Chrystusa o 17.45.

2. Dziękujemy za składane dziś ofiary na prace inwestycyjne w naszej parafii.

3. Przed kościołem u ministrantów i w księgarence można nabyć nowy - styczniowy numer naszego miesięcznika „W Moim Kościele”. W księgarence można kupić także najnowszy numer Gościa Niedzielnego, wiele ciekawych książek oraz gromnice na zbliżające się świę-o Ofiarowania Pańskiego.

4. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
- we wtorek wspomnienie Św. Agnieszki,
- w piątek Św. Franciszka Salezego, Wspólnota Samuel zaprasza w tym dniu na wspólne uwielbienie Pana Boga w Najświętszym Sakramencie. Rozpoczęcie o godzinie 19.00, za-kończenie Eucharystią o godzinie 20.30
- w sobotę Święto Nawrócenia Św. Pawła

5. We wtorek swoje święto obchodzą Babcie, a w środę Dziadkowie. Pamiętajmy o nich w modlitwie i naszej codziennej postawie. Niech dobry Bóg obdarzy żyjących darem zdrowia, pokoju i radości, a zmarłych przyjmie do swojego Królestwa.

6. Także we wtorek 21 stycznia o godz. 19.00 rozpoczynamy nowy cykl katechez po-święconych życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II. Najbliższą katechezę wygłosi ks. Bogusław Mielec ceniony rekolekcjonista i wykładowca teologii moralnej. Temat ka-techezy „św. Jan Paweł II – ojciec, przewodnik i nauczyciel moralności”. Katechezę poprzedzi Msza Św. o godz. 18.15, po której usłyszymy archiwalny zapis słów papieża. Każdy z uczestników otrzyma piękne zdjęcie Jana Pawła II z jego wskazówkami na temat dobrego, prawdziwie chrześcijańskiego życia. Zapraszamy na katechezę wszystkich parafin i gości.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 Msza św. w intencji dzieci rocznych. Prosimy o zgłaszanie dzieci w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Na tę Eucharystię zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do I-Komunii Świętej wraz z rodzicami. Msza będzie połączona z kazaniem dla najmłodszych parafian oraz błogosławieństwem dzieci. Także w przyszłą niedzielę, w czasie Mszy św. o godz. 12.15 będzie udzielany sakrament Chrztu św. Przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św. Obecność rodziców i chrzestnych obowiązkowa!

8. W przyszłą niedzielę Klub Inteligencji Katolickiej będzie kwestował na Katolicki Dom Opieki „Józefów”.

9. Także w przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej ok. 19.00 zapraszamy do Bazyliki na koncert kolędowy Orkiestry Dętej z Bestwiny. Jest ona jedną z bardziej cenionych or-kiestr w naszym regionie. Uczestniczyła w licznych konkursach, zdobywając wiele nagród i wyróżnień. Występowała także we Francji, Niemczech, Grecji i we Włoszech. Serdecznie zapraszamy parafian i gości.

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Antoniego Węglarczyka, Gertrudy Tomaszek oraz Bronisława Fudali. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

 

Niedziela Chrztu Pańskiego 12 I 2020

1. Dziś Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku. Nieszpory niedzielne o 17.45.

2. U ministrantów i w księgarence można nabyć najnowszy, styczniowy numer gazetki para-fialnej „W moim Kościele”. Znajdziemy w niej między innymi podsumowanie roku 2019, wspomnienia z pobytu w Ziemi Świętej naszej parafianki, propozycje dla seniorów na rok 2020 oraz wiele innych informacji dotyczących naszej parafii i dzielnicy.

3. W tym tygodniu:
- we wtorek 14 stycznia po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym spotkanie zelatorek i zelatorów "Róż różańcowych", a Akcja Katolicka zaprasza do wspólnej lektury Katechizmu Kościoła Katolickiego;
- w piątek wspomnienie św. Antoniego - opata. Kościół w Polsce w tym dniu obchodzi Dzień Judaizmu;
- w sobotę w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

4. We wtorek 21 stycznia rozpoczniemy nowy cykl katechez w Bazylice. W roku 2020, w którym obchodzimy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II wszystkie katechezy będą poświęcone Jego życiu i nauczaniu. Najbliższą katechezę wygłosi ks. Bogusław Mielec ceniony rekolekcjonista i wykładowca teologii moralnej. Temat katechezy: „św. Jan Paweł II – ojciec, przewodnik i nauczyciel moralności”. Początek o godz. 19.00.

5. Dziś kończymy kolędę - wizytę duszpasterską w domach naszych parafian. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie, możliwość spotkania, wspólną modlitwę i przekazane ofiary. Ofiary przeznaczane są na potrzeby diecezji, naszego kościoła, część z nich do osobistego wykorzystania przez duszpasterzy. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy. W przyszłą niedzielę księża odprawią Msze św. za rodziny, które odwiedzili w czasie kolędy. Gdyby ktoś jeszcze życzyłby sobie odwiedzin księdza, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii.

           

             Wspaniała pomoc i szansa dla chrześcijańskich małżonków!
6. Wszystkich małżonków pragnących umocnić swoją jedność, poznać elementy duchowego wzrostu w małżeństwie i rodzinie, zapraszamy w sobotę 18 stycznia 2020 r. na godz. 19.00. do domu parafialnego. W czasie spotkania będzie można poznać zasady Ruchu Domowego Kościoła, który od lat pomaga małżonkom kroczyć drogą miłości i wiary.

 

7. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na nowe cele inwestycyjne w naszej parafii.

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Tadeusza Furtaka, polecajmy go Bożemu miłosierdziu.

 

 

II Niedziela Bożego Narodzenia 5 I 2020 r.

1. Dziś Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.45

2. Jutro 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli. Jest to tzw. święto nakazane, w które katolik powinien uczestniczyć we Mszy św. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Poświęcenie kredy i kadzidła na każdej Mszy św. Spod domu Sióstr Serafitek o godz. 10.15 wyruszy do Bazyliki Dziecięcy Orszak Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy do orszaku rodziców z dziećmi. Każdy uczestnik orszaku otrzyma ko-ronę. Po Mszy o 10.30 odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy strój króla i słodki poczęstunek.

3. Jutro 6.01.2020 po Mszy wieczornej ok. 19.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu zespołu KOLĘDANOVA.

4. We wtorek Msza św. wieczorna w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy spotkanie w domu parafialnym.

5. W przyszłą niedzielę 12 stycznia obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego kończy ona liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Zwyczajowo zachowujemy dekorację świąteczną i śpiewamy kolędy do 2 lutego. Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

6. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które przyjęły kolędników misyjnych. Dzieci zebrały 3200 zł., które przekazały na misje.

7. W Dniu Pańskim znajdziemy informacje na temat XX Przeglądu Kolęd i Pastorałek.

8. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Adama Kościelniaka, Jacka Kózki, Gotfrydy Zuziak, Anieli Zontek, Jerzego Chluzowa, Anny Bagier, Antoniego Węglarczyka. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

Niedziela Św. Rodziny z Nazaretu 29 XII 2019 r.

 1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny, o godz. 12.15 Msza św. z okazji Diecezjalnego Dnia Rodzin Wielodzietnych.

2. Po Mszy wieczornej o godz. 18.15 zapraszamy do wspólnego parafialnego kolędowania. W pierwszej części wieczoru usłyszymy najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy w wykonaniu grup wokalnych z naszej parafii. Początek o godz. 19.00

3. We wtorek ostatni dzień starego roku. O godz. 16.15 zostanie odprawiona wieczorna Msza św. połączona z nieszporami za zmarłych w 2019 r. Nie będzie więc Mszy o 18.15! Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich parafian i gości, a szczególnie z tych rodzin, z których odszedł ktoś do wieczności w minionym roku. O godz. 21.00 w naszym Sanktuarium rozpocznie się modlitewne czuwanie u stóp Matki Bożej Bolesnej. Ostatnie pół godziny będzie czuwaniem w ciszy. O północy zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie Nowego 2020 Roku.

4. W środę w Nowy Rok - Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. tak jak
w każdą niedzielę.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.15. Godzina Święta o 17.30. Po Mszy wieczornej Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00. Okazja do spo-wiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. W pierwszy piątek dodatkowo od 17.30.
6. Świąteczne, opłatkowe spotkanie grup parafialnych (Rady Parafialnej, Akcji Katolickiej, Straży Honorowej NSPJ, Apostolstwa Dobrej Śmierci, Grupy Charytatywnej, Apostola-tu Maryjnego oraz Chóru Parafialnego) odbędzie się w piątek 3 stycznia po Mszy wieczornej.

7. W sobotę o 16.45 spotkanie Straży Honorowej NSPJ.

8. W niedzielę 5 stycznia o godz. 16.00 zapraszamy do Domu Kultury na przedstawienie „Wilki dwa” przygotowane przez młodzież oazową.

9. Już dziś zapraszamy w poniedziałek 6 stycznia do wzięcia udziału w parafialnym, dziecięcym Orszaku Trzech Króli. Wyruszy on spod domu Sióstr Serafitek o godz. 10.15 do Bazyliki na Mszę św. Serdecznie zapraszamy do orszaku rodziców i dzieci z koronami.

10. W wieczór 6 stycznia o godz. 19.00 zapraszamy na niezwykły koncert kolęd w wykonaniu zespołu Kolędanova.

IV Niedziela Adwentu 22 XII 2019 r.

1. Zespół Charytatywny przed kościołem rozprowadza wigilijne świece Caritas. W zakrystii kościoła można jeszcze nabyć opłatki wigilijne.
2. Dziś Nieszpory o 17.45
3. We wtorek Wigilia. Ostatnie roraty o 6.30 i 7.15 dla dzieci. Gorąco zachęcamy do zachowania chrześcijańskich tradycji w czasie wieczerzy wigilijnej, Zacznijmy wieczerzę odczytaniem Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa, następnie pomódlmy się i podzielmy się opłatkiem, pamiętajmy także o śpiewie kolęd. Pełne obrzędy wieczerzy wigilijnej możemy znaleźć w świątecznym wydaniu Gościa Niedzielnego i Niedzieli, które można dostać w naszej księgarence. Zapraszamy wszystkich o północy na Pasterkę.

4. W środę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego.

5. W czwartek Święto Św. Szczepana. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. W drugi dzień świąt w czasie Mszy o 12.15 będzie udzielany Sakrament Chrztu. Przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych jutro po Mszy wieczornej.
6. W piątek 27 grudnia święto św. Jana Ewangelisty, po każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa wina. W tym dniu rozpoczynamy w naszej parafii kolędę. W czasie tej duszpasterskiej wizyty pragniemy spotkać się, w miarę możliwości, z wszystkimi mieszkańcami danego domu, razem pomodlić się, poznać radości i smutki poszczególnych osób, porozmawiać, wsłuchać się w propozycje i uwagi. Plan kolędy znajduje się w „Dniu Pańskim”, na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej parafii.

7. W niedzielę Świętej Rodziny z Nazaretu 29 grudnia o godz. 10.30 błogosławieństwo dzieci rocznych Na zakończenie Mszy św. odbędzie się także rozesłanie i błogosławieństwo Kolędników Misyjnych. W ogólnopolskiej akcji Kolędników Misyjnych po raz kolejny wezmą udział dzieci z naszej parafii. W niedzielę od 14.00 do 18.00 dzieci będą chodzić po kolędzie, zbierając datki na cele misyjne. Prosimy o życzliwe przyjęcie dzieci. Wieczorem po Mszy
o godz. 18.15 zapraszamy wszystkich na parafialne kolędowanie. Wystąpią grupy wokalne z naszej parafii .
8. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli osoby potrzebujące, kupując świecę Caritas oraz przekazując produkty w czasie przeprowadzanej zbiórki w domu parafialnym. Dziękujemy paniom z grupy charytatywnej za przeprowadzenie zbiórki i przygotowanie paczek. Dziękujemy także wszystkim organizatorom i uczestnikom Kiermaszu Bożonarodzeniowego. Na terapię Oskara Banacha zebrano ponad 20 tysięcy złotych.

9. Bóg zapłać Panu Łukaszowi, Pani Kościelnej i wszystkim, którzy przygotowali szopkę i dekorację świąteczną w naszym kościele. Serdecznie dziękujemy Panu Kazimierzowi Duźniakowi, Pani Jolancie Nikiel oraz Państwu Klisiom za dar choinek. Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się, abyśmy pięknie i godnie przeżywali święta.

10. Oaza Młodzieżowa zaprasza na przedstawienie „Wilki dwa” o odwiecznej walce światła i ciemności, dobra i zła wokół nas oraz w nas samych. Przedstawienie odbędzie się w Domu Kultury 26 grudnia oraz 5 stycznia o godz. 16.00.
11. W świątecznym numerze Niedzieli i Gościa Niedzielnego znajdują się szczególne dodatki: list Papieża Franciszka o znaczeniu i wartości żłóbka oraz płyta z kolędami.

 

III Niedziela Adwentu 15 XII 2019 r.

1. Dziś zapraszamy do Domu Parafialnego na Charytatywny Kiermasz Bożona-rodzeniowy. Na kiermaszu można nabyć m.in. ozdoby świąteczne oraz smaczne do-mowe wypieki. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na terapię Oskara Banacha, mieszkańca naszej parafii. Na ten cel można także złożyć ofiarę do puszek przed kościołem.

2. Zespół Charytatywny przed kościołem rozprowadza wigilijne świece Caritas. Ofiara z nich wspiera Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz przeznaczona jest na świąteczne paczki dla potrzebujących z naszej parafii. W zakrystii kościoła można nabyć opłatki wigilijne.

3. Przed kościołem i w księgarence można nabyć świąteczny numer naszego miesięcznika parafialnego „W moim Kościele”, w którym umieszczony jest plan kolędy. Przed kościołem można także nabyć kalendarz na rok 2020, który wydała nasza parafia z pięknymi zdjęciami pana Andrzeja Rojka, i myślami św. Jana Pawła II. Dochód przeznaczony jest w całości na duszpasterstwo dzieci i młodzieży.

4. Dziś Nieszpory o godz. 17.45.

5. Przypominamy, że Roraty w naszym kościele odprawiane są w dni powszednie rano o godz. 6.30 oraz wieczorem o godz. 18.15 dla dzieci.

6. Nowenna do Dzieciatka Jezus odmawiana jest codziennie w czasie rannych rorat.

7. W czwartek Msza św. wieczorna w intencji Apostolatu Maryjnego, po Mszy spotkanie w domu parafialnym.

8. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pojednania, aby w radości i pokoju przeżyć czas Świąt Bożego Narodzenia. Spowiedź jest codziennie rano i wieczorem pół godziny przed Mszą św. Dodatkowo w czwartek, piątek i sobotę od godz. 17.00. W sobotę dodatkowo spowiedź będzie od 8.00 do 10.00. Bardzo prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnie dni. Zróbmy wszystko, aby do soboty skorzystać z Sakramentu Pokuty.

9. Z racji zbliżających się Świąt udamy się do chorych z posługą sakramentalną
w piątek od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

10. Chrzest w grudniu będzie w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w czasie Mszy o godz. 12.15, a błogosławieństwo dzieci rocznych 29 grudnia w niedzielę Świętej Rodziny o godz. 10.30. Przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w poniedziałek 23 grudnia po wieczornej Mszy św.

12. Dziękujemy także za ofiary składane dziś na tacę, przeznaczone na spłatę tegorocznych prac remontowych w naszej parafii.

13. W drugiej połowie września nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Włoch. Program pielgrzymki znajduje się w Dniu Pańskim. Zapisy w zakrystii.
14. W przyszłą niedzielę nasza Schola będzie rozprowadzała płytę z kolędami, która została nagrana podczas koncertu bożonarodzeniowego. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby scholi.
15. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marzeny Bizoń, polecajmy ją
Bożemu Miłosierdziu.


II Niedziela Adwentu 8 XII 2019 r.

1. Dziś obchodzimy „Dzień modlitwy i pomocy materialnej dla katolików na Wschodzie”. Ofiary na ten cel można złożyć do puszek przed kościołem.

2. Zespół Charytatywny rozprowadza wigilijne świece Caritas. Ofiara z nich wspiera Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz przeznaczona jest na świąteczne paczki dla potrzebujących z naszej parafii.

3. W zakrystii kościoła można nabyć opłatki wigilijne.

4. Przed kościołem można nabyć kalendarz na rok 2020, który wydała nasza parafia. Oprócz pięknych zdjęć pana Andrzeja Rojka, znajdziemy w nim myśli św. Jana Pawła II oraz wiele informacji dotyczących roku liturgicznego i życia parafialnego. Dochód w całości przeznaczony jest na duszpasterstwo dzieci i młodzieży w naszej parafii. Koszt 15 zł.
U ministrantów i w księgarence można także kupić najnowszy numer naszego parafialnego miesięcznika. W nim obok wielu ciekawych artykułów i wywiadów, znajdziemy plan kolędy.
5. Dziś Nieszpory o godz. 17.45.

6. Przypominamy, że Roraty w naszym kościele odprawiane są w tygodniu:
a) o godz. 6.30 rano dla dorosłych i młodzieży
b) o godz. 18.15 dla wszystkich dzieci z opiekunami

7. W najbliższy wtorek 10 grudnia siostra Anna Maria Pudełko – wygłosi w naszej Bazylice katechezę „Maryja dziewczyna o oczach jaśniejących Duchem Świętym.”. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości. Dziś w księgarence i we wtorek po katechezie można będzie nabyć audiobooki i książki z rozważaniami siostry. NIE PRZEGAP!

8. W środę po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

9. W piątek wspólnota Samuel zaprasza po Mszy wieczornej do uwielbiania Boga w Najświętszym Sakramencie. Adorację zakończy Msza św. o godz. 20.30

10. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na spłatę prac remontowych w naszej parafii.

11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Anny Jarosz, polecajmy ją Bożemu MiłGaleria


Sanktuarium
Matki Bożej Bolesnej

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Nawiedzenia N.M.P.
43-344 Bielsko-Biała Hałcnów
ul. Wyzwolenia 336
tel. 33 81-07-250