DALSZE KORZYSTANIE Z WITRYNY OZNACZA ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW
COOKIES, ZGODNIE Z AKTUALNYMI USTAWIENIAMI PRZEGLĄDARKI. WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ W POLITYCE COOKIES
Parafia
Nawiedzenia N.M.P.
Parafia Nawiedzenia N.M.P.
Ogłoszenia

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 25 IX 2022 R.

1. Nieszpory Niedzielne o 17.45.

 

2. W tym tygodniu:
- we wtorek wspomnienie św. Wincentego à Paulo,
- w środę wspomnienie św. Wacława, po Mszy wieczornej zapraszamy do domu parafialnego
na krąg biblijny dla dorosłych. Krąg biblijny to wspólne czytanie i rozważanie Bożego Słowa, odnajdywanie jego prawdy w naszym życiu, poznawanie Ewangelii i zgłębianie jej  przesłania. To propozycja dla każdego! Zapraszamy!
- w czwartek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
- w piątek wspomnienie św. Hieronima,
- w sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus

 

3. W piątek 30 września zapraszamy na kolejne Hałcnowskie Czuwanie. Tym razem w prowadzenie modlitwy włączą się duszpasterze i wierni parafii Św. Maksymiliana M. Kolbego z Nowej Wsi. Początek o godz. 18.00, Msza św. o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy na to szczególne nabożeństwo parafian i gości. Spowiedź od godz. 18.00.

 

4. W sobotę 1 października pierwsze Nabożeństwo Różańcowe. Przez cały październik nabożeństwa będą odprawiane o 17.30. Serdecznie zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do tej szczególnej modlitwy.

 

5. Wspólnota Samuel i przyjaciele zapraszają na Kurs Alfa - wspólne rozmowy o wierze przy kawie. Kurs rozpocznie się w przyszłą niedzielę 2 października o godzinie 19.15 i będzie trwał przez 11 tygodni. Szczegółowe informację na plakatach oraz ulotkach, które wspólnota rozdaję przed kościołem oraz na Facebooku Wspólnota Samuel. Jest to okazja do ożywienia wiary i pogłębienia relacji z Bogiem oraz spotkania ciekawych ludzi. Zapisu na kurs można dokonać w zakrystii albo na jeden z kontaktów podanych na ulotkach. alfahalcnow@gmail.com

 

6. W przyszłą niedzielę po Mszy o 7.30 zmianka tajemnic Różańca. Po spotkaniu w kościele zapraszamy na śniadanie do kawiarenki.7. Także w przyszłą niedzielę po Mszach o 10.30 i 12.15 zapraszamy na koncert Janusza Kohuta. Więcej informacji na plakatach.

 

8. Zbiórka makulatury na misje do Boliwii będzie trwała do środy 28 września.
Akcję można dodatkowo wesprzeć wpłacając na konto misyjne Zgromadzenia Córek Bożej Miłości: 40 1240 4650 1111 0010 6151 0215 z dopiskiem: Misje.

 

9. Przypominamy, że Kawiarenka parafialna czynna jest w niedzielę od 10.00 do 20.00 i sobotę od 17.00 do 20.00.

 

10. Od najbliższej soboty (1.10) wznawia swoją działalność Biblioteka Maryjna, która znajduje się obecnie na parterze w małej sali. Będzie ona czynna w soboty, w godzinach otwarcia kawiarenki.

 

11. W minioną sobotę odbył się pogrzeb śp. Jadwigi Niedźwieckiej, polecajmy ją Bożemu miłosierdziu.

 

ODPUST KU CZCI MB BOLESNEJ 18 IX 2022 R.

1. Dziś obchodzimy odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej i Jubileusz 29-lecia koronacji Piety Hałcnowskiej. Sumę o godz. 12.00 odprawi i wygłosi kazanie ks. Jerzy Musiałek – proboszcz z Kęt Osiedla. W zakrystii po każdej Mszy można nabyć rozważania Drogi Krzyżowej, których autorem jest ks. Jerzy. Dziś podczas Sumy nasza parafia przeżywa także Dożynki. O godz. 13.30 na boisku przy plebanii rozpocznie się piknik rodzinny.

 

2. Po każdej Mszy św. na specjalnym stoisku młodzieżowym można kupić „Hałcnowskie Krówki”. Dochód w całości przeznaczony jest na duszpasterstwo młodzieży. Przez cały dzień odpustu zapraszamy także na dobrą kawę, lody i pyszne ciastka do kawiarenki parafialnej. Pragniemy poinformować, że oprócz niedzieli, kawiarenka będzie czynna w każdą sobotę od 17.00 do 20.00.

 

3. Krąg Biblijny dla młodzieży w niedzielę po Mszy wieczornej w domu Parafialnym.

 

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 8 odbędzie się w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej w kościele. Na spotkanie kandydaci obowiązkowo zabierają indeksy!


5. W najbliższy wtorek 20 września zapraszamy do bazyliki na pierwszą po wakacjach katechezę poświęconą Bożemu przykazaniu „Nie cudzołóż”. Wygłosi ją dominikanin O. Jarosław Kupczak. Początek o godz.19.00.

Wcześniej O Jarosław odprawi Mszę św. o godz. 18.15

 

6. W środę 21 września po wieczornej mszy świętej w kościele odbędzie się spotkanie dla wszystkich rodziców dzieci klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.


7. Msza Święta w intencji członków Apostolatu Maryjnego i ich rodzin odbędzie się w czwartek 24 września, a po niej spotkanie w domu parafialnym.

 

8. W przyszłą niedzielę o 10.30 Msza św. w intencji dzieci rocznych. Prosimy o zgłaszanie dzieci w zakrystii kościoła. Chrzest św. o godz. 12.15. Przygotowanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św.

 

9. Od 19 do 26 września przy boisku parafialnym będziemy zbierali makulaturę na misje.

 

10. Dziękujemy za składane dziś ofiary na prace remontowe i inwestycyjne w naszej parafii.

 

11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb, śp. Heleny Błasiak i Jana Nycza, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 11 IX 2022 R.

 

1.Nieszpory niedzielne dziś o godz. 17.45.

2.Wspólnota Samuel po wieczornej Mszy Świętej w niedzielę zaprasza na uwielbienie.

3.Po każdej Mszy św. Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

4.Krąg Biblijny dla młodzieży odbywa się w każdą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy młodzież na oazę w każdy piątek: Msza Święta o godzinie 18:15, a po niej spotkanie w salce!

4. W czwartek 15 września będziemy obchodzić odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej. W tym dniu Msze św. w naszym kościele o 6.30, 9.15, 18.15. Kazania w tym dniu będzie głosił ks. Tomasz Sroka – dyrektor liceum katolickiego w Cieszynie. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. 18 września będziemy obchodzić niedzielne uroczystości odpustowe. Sumę o godz. 12:00 odprawi i wygłosi kazanie ks. Jerzy Musiałek proboszcz z Kęt - Osiedla. Podczas Sumy nasza parafia przeżywać będzie Dożynki. Wejście orszaku dożynkowego od sióstr o godzinie 11:45. Podziękowanie za plony przygotowuje w tym roku Rada Parafialna. Na to szczególne święto zapraszamy przedstawicieli wszystkich wspólnot parafialnych, poczty sztandarowe, dzieci do sypania kwiatów, parafian i gości. Po Mszy odbędzie się wręczanie corocznych nagród naszego Sanktuarium. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na prace remontowe w naszej parafii.

6. Po Sumie o godz. 13.30 na boisku przy plebanii rozpocznie się hałcnowski dzień sportu i piknik rodzinny. W czasie niego wiele atrakcji: dla dzieci, młodzieży i starszych. Szczegółowy program znajduje się w Dniu Pańskim.

7. W sobotę 17 września po Mszy wieczornej zapraszamy do bazyliki na koncert wokalno-organowy oparty na utworach chwalących Maryję. Wystąpią Małgorzata Rocławska - sopran i Krzysztof Karcz - organy. Koncert poprowadzi ks. Jacek Pędziwiatr.

8.Już dziś zapraszamy do Bazyliki na pierwszą po przerwie wakacyjnej katechezę o Bożych przykazaniach. We wtorek 20 września O. Jarosław Kupczak wygłosi katechezę na temat Bożego wezwania „Nie cudzołóż!”. Początek o godz. 19.00.

9. Od 19 do 26 września będziemy zbierali makulaturę na misje w Boliwii.

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 04 IX 2022 R.

 

 

1. W tym tygodniu:
- we wtorek Msza wieczorna w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy spotkanie
w domu parafialnym,
- w środę wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego
- w czwartek Święto Narodzenia NMP.

2. W środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej na Kalwaryjskie Dróżki. Wyjazd w sobotę 10 września o godz. 7.00.

4. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie scholi, które odbędzie się w najbliższą niedzielę 11 września po Mszy o godz. 10.30 w domu parafialnym. Młodzież zapraszamy na próbę scholi „Verba Dei” w czwartek o godzinie 19.00.

5. Z ogromną radością i nadzieją Oaza Dzieci Bożych w Sercu Maryi rozpoczyna nowy rok formacyjny. Pierwsze spotkanie ODB odbędzie się 10 września o godz. 10:30 w sali nr 1
w domu parafialnym.

6. W przyszłą niedzielę (11.09) Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku.

7. W Dniu Pańskim znajdują się propozycje dla Seniorów.

8. We wrześniu kawiarenka parafialna będzie czynna w niedzielę od 10.00 do 20.00 i w sobotę od 17.00 do 20.00. Zapraszamy na super kawę, pyszne ciasta i desery.

9. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Zofii Herman, polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

Propozycje dla seniorów:
22.09.2002r. godz. 7:00 wycieczka do Zakopanego (koszt 60,00zł),

4.10.2022r. godz. 15:15 SPOTKANIE Z OKAZJI DNIA SENIORA - Dom Weselny Bartek.

KOSZT: 50,00 zł członek koła, 60,00 zł osoba nie będąca członkiem koła.

Zapisy oraz uregulowanie płatności można dokonać podczas dyżuru Zarządu koła nr 7 w dniu:
- 5 września w godz. 9:00-11:00 Rada Osiedla Hałcnów.
- 7, 14, 21 września 16:00-17:00 Dom Parafialny Hałcnów.

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 28 VIII 2022 R.

1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. Waldemara Niemca, który będzie pełnił posługę duszpasterską w naszej parafii. Witamy także nowe Siostry Serafitki z Siostrą przełożoną Benigną. Życzymy im dobrego pobytu w Hałcnowie, Bożego błogosławieństwa i opieki Pani Hałcnowskiej.

 

2. W dzisiejszą niedzielę odbędzie się III Hałcnowski Rajd Rowerowy. Zapisy na rajd są jeszcze możliwe w kawiarence do 11.45. Rajd przejeżdżać będzie między innymi ulicami: Wyzwolenia, Siostry Małgorzaty Szewczyk, Janowicką, Nowy Świat, Sucharskiego, Przyjaźni i Serdeczną. Bardzo prosimy o niezostawianie samochodów na powyższych ulicach w godzinach od 13.00 do 15.30. Przepraszamy także za moż-liwe utrudnienia w ruchu.

 

3. Nieszpory niedzielne o 17.45.

 

4. Spotkanie Rady Parafialnej w sprawie organizacji tegorocznych dożynek odbędzie się w środę po wieczornej Mszy św. Na spotkanie zapraszamy także hałcnowskich rolników chcących włączyć się w organizację tego wydarzenia.

 

5. W czwartek 1 września Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego o 7.15 dla klas IV-V, o 8.15 dla klas I-III, wieczorem o 18.15 dla klas VI -VIII i uczniów szkół ponadpodstawowych. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św.

 

6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta od 17.30, o 18.15. Msza wynagradzająca NSPJ, adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. W piątek udamy się do chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą Mszą św., w pierwszy piątek od 17.30.

 

7. Od czwartku (1 września) godziny Mszy św. wracają do porządku rocznego. W dni powszednie pierwsza Msza ranna o godz. 6.30, druga o 7.15, wieczorem o 18.15.

 

8. W piątek 2 września na wieczorną Mszę zapraszamy wszystkie grupy działające przy parafii. Pragniemy w czasie tej Eucharystii zainaugurować nowy rok formacyjny i prosić o Boże bł. dla wszystkich wspólnot.

 

9. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci, a szczególnie pierwszoklasistów na Eucharystię o godz. 10:30 podczas, której zostaną poświęcone ich tornistry szkolne.

 

10. Także w przyszłą niedzielę (4.09) od 9.00 do 13.30 przy bazylice zostanie przeprowadzona Akcja Krwiodawstwa, a po wieczornej Mszy św. odbędzie się krąg biblijny dla młodzieży.

 

11. Oaza młodzieżowa zaprasza młodzież naszej parafii w najbliższy piątek na Mszę Świętą o godz. 18.15, a następnie na spotkanie integracyjne w domu parafialnym.

 

12. Spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów z  księdzem opiekunem
odbędzie się w sobotę 3 września o godz. 9.00 w domu parafialnym. Obecność obowiązkowa.


13. Apostolstwo Dobrej Śmierci wraz z ks. Tomaszem zaprasza do wspólnego pielgrzymowania na dróżki kalwaryjskie w sobotę 10 września. Zapisy w zakrystii.

 

14. Są jeszcze wolne miejsca na warsztaty rozwojowe dla rodzin i warsztaty z języka włoskiego. Więcej informacji w Dniu Pańskim, stronie internetowej i facebookowej.

 

15. Wyjazd pielgrzymki do Włoch w sobotę o 5 rano, Msza o 4.15.

 

16. We wtorek odbył się pogrzeb śp. Adama Walusia, polecajmy go Bożemu Miło-sierdziu.

 

 

 

XXI Niedziela Zwykła 21 VIII 2022 r.
1. Nieszpory niedzielne o godz. 17. 45.
2. Dziękujemy za ofiary składane dziś na cele remontowe i inwestycyjne w naszej parafii.
3. W tym tygodniu:
- w poniedziałek wspomnienie NMP Królowej
- w środę święto św. Bartłomieja Apostoła,
- w piątek Uroczystość MB Częstochowskiej,
- w sobotę wspomnienie św. Moniki,
4. W czwartek o godz. 18.15 Msza św. w intencji ks. Kamila, którą pragniemy Panu Bogu podzię-kować za jego posługę w naszej parafii i prosić dla niego o Boże bł. w dalszej jego pracy.
5. Dziękujemy za dary materialne oraz finansowe przekazane w ramach akcji „Solidarni z Ukrainą”. Oprócz darów rzeczowych P-SKS „BESKIDY” zebrał 6012,90 zł. Fundusze te zostaną przeznaczone na zakup artykułów spożywczych i chemicznych, które w sierpniu zostaną dostarczone na Ukrainę. Bóg zapłać!
6. W piątek 26 sierpnia, w uroczystość MB Częstochowskiej zapraszamy wszystkich parafian i gości na kolejne hałcnowskie czuwanie. W czasie sierpniowego czuwania będziemy modlić się, aby Eucharystia byłą źródłem pojednania z Bogiem, w rodzinie i naszej Ojczyźnie. Początek, jak zawsze o godz. 18.00. Msza św. o godz. 20.00. Modlitwie przewodniczyć będzie parafia Św. Michała Archa-nioła z Witkowic.
7. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ odbędzie się w sobotę 27.08.2022 o godz. 16.45
8. W przyszłą niedzielę (28.08) błogosławieństwo dzieci rocznych na Mszy o 10.30, dzieci do błogo-sławieństwa prosimy zgłaszać w zakrystii kościoła. Chrzest na Mszy o godz. 12.15. Przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy wieczornej.
9. W niedzielę, 4 września, zapraszamy dzieci szkolne z klas I szkoły podstawowej na mszę św. o 10.30, po Mszy św. odbędzie się błogosławienie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci rozpoczy-nających przygodę ze szkołą.
10. W tym roku o przygotowanie Parafialnych Dożynek podczas Odpustu 18.09.2022 prosimy Radę Parafialną.
11. Propozycje dla seniorów:
3 września 2022 godz. 17:00: SALA REDUTOWA pod Orłem, "Spotkanie Gwiazd". Barbara Bursz-tynowicz, aktorka, bielszczanka i wspaniała sopranistka Edyta Piasecka. W ich wykonaniu usłyszy-my piękne arie operetkowe oraz poezje.
21 wrzesień godz. 18:00 BCK:VI edycja "Operetka z humorem", znakomici soliści i Krzysztof Pru-sik - Zwycięzca Voice Senior.
Bilety w cenie 10 zł. Zapisy w dniu 22 sierpnia podczas dyżuru Zarządu koła nr 7.
12. W niedzielę 28 sierpnia odbędzie się III Hałcnowski Rajd Rowerowy. Zapisy na rajd dziś w kawiarence po każdej Mszy Św. W tygodniu po Mszy wieczornej. Zapisy są możliwe także w dniu startu, ale bardzo prosimy o dokonanie ich jak najszybciej z racji konieczności ubezpieczenia i ewentualnego dodruku koszulek. Więcej informacji na stronie internetowej parafii. Rajd przejeżdżać będzie między innymi ulicami: Wyzwolenia, Siostry Małgorzaty Szewczyk, Janowicką, Nowy Świat, Sucharskiego, Przyjaźni i Serdeczną. Bardzo prosimy o niezostawianie samochodów na powyż-szych ulicach w godzinach od 13.00 do 15.30. Przepraszamy także za możliwe utrudnienia w ruchu.

 

XX NIEDZIELA ZWYKŁA 7 VIII 2022

1. Nieszpory niedzielne o 17.45.
2. Dziś w domu parafialnym od 10.00 do 18.00 zbierane są dary dla pol-skiej parafii na Ukrainie spieszącej z pomocą najbardziej potrzebującym w wyniku działań wojennych.
3. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. tak jak w każdą niedzie-lę. Poświęcenie ziół i kwiatów po każdej Mszy św. W naszym Sanktuarium można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
4. Można jeszcze zapisać dzieci na parafialne wyjazdy wakacyjne. Program znajdziemy w zakrystii oraz na facebooku parafii. Zapisy u ks. Tomasza.
5. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej na kawę i świetne desery. W wakacje jest czynna od piątku do soboty od 16.00 do 20.00 i w niedzielę od 10.00
do 20.00.
6. Zapraszamy na parafialny seans filmu: „Notre-Dame płonie” w kinie Helios. Odbędzie się on w niedzielę 28 sierpnia o godz. 14.50. W zakrystii można na-być bilety w cenie 10 zł.
7. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na cele remontowe
i inwestycyjne w naszej parafii.
8. W tym tygodniu:
- we środę wspomnienie św. Jacka,
- w sobotę św. Bernarda.
9. W niedzielę 28 sierpnia odbędzie się III Hałcnowski Rajd Rowerowy. Do-kładne informacje znajdują się w Dniu Pańskim i stronie internetowej parafii. Zapisy na Rajd Rowerowy w kawiarence od przyszłej niedzieli po każdej Mszy św.
10. Dostępne jest nowe wydanie „W moim Kościele”, znajdziemy w nim arty-kuły m.in. o obozie zorganizowanym przez P-SKS „BESKIDY”, o warsztatach dla kobiet organizowanych w Domu Parafialnym, Pielgrzymce Dzieci Komu-nijnych czy podsumowanie akcji Pola Nadziei, które miało miejsce w naszej szkole.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 7 VIII 2022

Dzisiaj członkowie Bielskiego Towarzystwa św. Brata Alberta kwestują przed kościołem na rzecz Kuchni Społecznej, która codziennie w Bielsku wydaje 500 gorących posiłków dla bezdomnych, samotnych oraz rodzin wielodzietnych.

 

1. Nieszpory niedzielne o 17.45

 

2. W tym tygodniu obchodzimy:
- w poniedziałek wspomnienie św. Dominika
- we wtorek wspomnienie św. Teresy Benedykty - Edyty Stein patronki Europy,
- w środę św. Wawrzyńca,
- w czwartek św. Klary,
- w sobotę wspomnienie NMP Kalwaryjskiej.

 

3. W przyszłą niedzielę 14 sierpnia br. w naszej parafii odbędzie się zbiórka produktów spożywczych o przedłużonej trwałości, środków czystości i opatrunkowych przeznaczonych dla polskiej parafii w Przemyślanach na Ukrainie. Parafia ta przyjęła znaczną grupę uchodźców ze wschodu Ukrainy oraz wysyła pomoc na tereny najbardziej potrzebujące pomocy. Produkty będzie można przynosić do Domu Parafialnego (do małej auli) w godz. 10:00 - 18:00. Można będzie również złożyć ofiarę na ten cel do puszki.

 

4. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Józefy Sawy i Małgorzaty Wojtyła, polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.

 

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 31 VII 2022

1. Nieszpory o godz. 17.45.

 

2. Jutro rozpoczynamy mie¬siąc trzeźwości i abstynencji. W tym czasie modlimy się w intencji ludzi uzależnionych i ofiarujemy w ich intencji nasze wyrzeczenia. Na ołtarzu św. Józefa znajduje się księga trzeźwości.

 

3. We wtorek Msza św. wieczorna w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.

 

4. W czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya.

 

5. W sobotę 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego, w tym dniu wyrusza
z Wilamowic Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Częstochowy.

 

6. W tym tygodniu wypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta od 17.30, o 18.15 Msza wynagradzająca NSPJ. Po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00.

 

7. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godziny 6.45, po południu od 17.30.

 

8. Do chorych w sierpniu ks. Proboszcz i ks. Piotr udadzą się w pierwszy piątek (5.08) od 8.30, a ks. Tomasz w piątek 12 sierpnia. Chorych prosimy zgłaszać w za-krystii.

 

9. W przyszłą niedzielę (7.08) zmianka tajemnic różańca po Mszy o 7.30. po spotkaniu w kościele wszystkie Róże Różańcowe zapraszamy na śniadanie do kawiarenki parafialnej.

 

10. Prosimy osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę do Włoch o wpłacenie do poniedziałku (1.08) brakującej sumy. Pragniemy także poinformować, że są jeszcze wolne miejsca. Więcej informacji w zakrystii i stronie internetowej parafii.

 

11. W przyszłą niedzielę członkowie Bielskiego Towarzystwa św. Brata Alberta będą zbierać przed kościołem ofiarę do puszek na obiady dla bezdomnych naszego miasta.

 

12. Fundacja Prowadź mnie Światło Łagodne oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Hałcnowa zapraszają na bezpłatne warsztaty rozwojowe dla rodzin, które rozpoczną się we wrześniu. Więcej informacji w Dniu Pańskim i na plakatach gablotce.

 

13. Kawiarenka parafialna przez pozostałą cześć wakacji będzie czynna

                      w niedzielę od 10.00 do 20.00

              oraz w piątek i sobotę od 16.00 do 20.00

 

14. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Bronisława Tlałki i Marii Sadowskiej, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 24 VII 2022

Dziś gościmy w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego z Krakowa. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszy świętej będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na projekt wspierający działalność oratorium w Bangladeszu.

 

1. Dziś Nieszpory o 17.45.

2. W tym tygodniu:
- w poniedziałek 25 lipca obchodzimy Święto św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie
św. Krzysztofa, patrona kierowców. Z tej racji poświęcenie pojazdów mechanicznych odbędzie się po rannej i wieczornej Mszy św. na placu za ołtarzem polowym.
- we wtorek wspomnienie św. Joachima i Anny – rodziców NMP
- w piątek wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza

 

3. W piątek zapraszamy na lipcowe Hałcnowskie Czuwanie. Modlitwom przewodniczyć będzie parafia św. Jana Kantego z Malca. Rozpoczęcie o 18.00.
W programie: Droga Krzyżowa, Różaniec, Modlitwa zawierzenia. Msza św. o godz. 20.00.

 

4. W sobotę 30 lipca spotkanie Straży Honorowej NSPJ w domu parafialnym o 16.45

 

5. W niedzielę 31 lipca na Mszy św. o godz. 10.30 błogosławieństwo dzieci rocznych, o 12.15 będzie udzielany sakrament chrztu św. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św.

 

6. U ministrantów, w księgarence i w Kiosku Ruchu można nabyć wakacyjny numer miesięcznika parafialnego „W moim Kościele”.

 

7. W Dniu Pańskim znajdują się wakacyjne propozycje dla Seniorów.

 

8. Trwają zapisy na PIESZĄ PIELGRZYMKĘ DO CZĘSTOCHOWY. W tym roku
pielgrzymka wyruszy 6 sierpnia z Wilamowic. Informacje i zapisy na stronie interne-towej pielgrzymki: pielgrzymka.bielsko.pl

 

9. Serdecznie zapraszamy do kawiarenki parafialnej, która czynna jest w niedzielę od 10.00 do 20.00

 

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Mirosława Bieńka, polecajmy go
Bożemu Miłosierdziu.

 

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 17 VII 2022

1. Nieszpory niedzielne o 17.45.


2. W tym tygodniu:
- w poniedziałek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy
- w środę bł. Czesława
- w piątek święto św. Marii Magdaleny
- w sobotę święto św. Brygidy Szwedzkiej, patronki Europy

 

3. U ministrantów, w księgarence i w kiosku Ruchu można nabyć nowy numer miesięcznika parafialnego "W moim Kościele".


4. Są jeszcze wolne miejsca na wrześniową pielgrzymkę do Włoch. Informacje na stronie internetowej.

 

5. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej, która czynna jest w niedzielę od 10.00 do 20.00.

 

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp.  Kazimierza Habdas, polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

 

NIEDZIELA ODPUSTU HAŁCNOWSKIEGO 3 VII 2022

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy tradycyjny Odpust Hałcnowski. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo dzieci oraz matek oczekujących potomstwa. Suma o godz. 12.00, Nieszpory o godz. 17.45. Po wieczornej Mszy ok. 19.15 przy ołtarzu polowym zapraszamy na koncert zespołu ANTI BABYLON SYSTEM.

 

2. Po każdej Mszy św. na specjalnym stoisku młodzieżowym można kupić słodką nowość: „Hałcnowskie Krówki”. Dochód w całości przeznaczony jest na rekolekcje wakacyjne młodzieży. Przez cały dzień odpustu zapraszamy także na dobrą kawę, lody i pyszne ciastka do kawiarenki parafialnej. Pragniemy poinformować, że od nowego tygodnia, oprócz niedzieli, kawiarenka będzie czynna od wtorku do soboty od 16.00 do 20.00.

 

3. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w dni powszednie odprawiane są o godz. 7.15 i 18.15. Spowiedź św. jest codziennie pół godziny przed Mszą św.

 

4. We wtorek Msza wieczorna w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci.

 

5. Spotkanie dla rodziców i dzieci, które wyjeżdżają na obóz sportowy do Rewala, odbędzie się w poniedziałek 4 lipca po Mszy św. wieczornej (około godz. 19:00) 

w Domu Parafialnym im. Jana Pawła II.

 

6. W najbliższy czwartek wypada pierwszy czwartek miesiąca, Godzina Święta o 17.30. Msza wynagradzająca NSPJ o 18.15. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. W tym dniu w czasie Mszy wieczornej będziemy modlić się w intencji ks. Tomasza z okazji jego imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

7. W czasie wakacji biblioteka parafialna będzie nieczynna.

 

8. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Józefy Jurdygi i Ewy Furmańskiej. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 26 VI 2022

1. Dziś Nieszpory z litanią do Serca Pana Jezusa o 17.45, przez kolejne dni Nabożeństwo Czerwcowe codziennie o 18.00.

 

2. W okresie wakacji, od piątku - 1 lipca Msze św. w tygodniu odprawiane będą rano o godz. 7.15; po południu o godz. 18.15. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.30 rano (z wyjątkiem uroczystości i odpustu).

 

3. We wtorek Msza wieczorna w intencji Apostolatu Maryjnego, a po niej spotkanie w domu parafialnym.

 

4. W środę uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła, Msze w Bazylice o 6.30, 9.15 i 18.15. Msza wieczorna w intencji ks. Proboszcza i ks. Piotra wikariusza z okazji imienin.

 

5. W czwartek (30.06) po wieczornej Mszy św spotkanie Rady Parafialnej.

 

6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek Godzina Święta od 17.30, Msza wynagradzająca NSPJ o godz. 18.15, po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą Mszą Św., a w pierwszy piątek od 17.30. Chorych w lipcu odwiedzimy z posługą sakramentalną w pierwszy piątek od 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

 

7. W sobotę 2 lipca tradycyjny Odpust Hałcnowski i 6 rocznica ogłoszenia naszego kościoła Bazyliką. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 9.15 i 18.15.

 

8. Niedzielne obchody Odpustu Hałcnowskiego odbędą się 3 lipca. Kazania będzie głosił ks. Adrian Mentel - wikariusz z Kęt, a Sumie o godz. 12.00 będzie przewodniczyć ks. Józef Jończyk - tegoroczny złoty Jubilat. Na Sumę serdecznie zapraszamy poczty sztandarowe, dziewczynki do sypania kwiatów, przedstawicieli wszystkich wspólnot i organizacji parafii oraz dzielnicy. Przez całą niedzielę po każdej Mszy św. udzielać będziemy specjalnego błogosławieństwa dzieciom oraz matkom oczekującym potomstwa. Jeszcze raz zwracamy uwagę, że w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy o 12.15, tylko o 12.00! Po wieczornej Mszy przy ołtarzu polowym odbędzie się koncert zespołu „Anti Babylon System”, grający muzykę reegae i muzykę chrześcijańską. Serdecznie zapraszamy.

 

9. Decyzją księdza Biskupa Ordynariusza ks. Kamil Kaczor odchodzi z naszej parafii do pomocy duszpasterskiej w Janowicach. Msza św. z okazji jego imienin oraz w czasie której podziękujemy za jego posługę w Hałcnowie zostanie odprawiona 25 sierpnia o 18.15. Do pomocy duszpasterskiej w naszej parafii przychodzi ks. Waldemar Niemiec.

 

10. W dzisiejszą niedzielę pragniemy otworzyć w domu parafialnym kawiarenkę
„Dolorosa”. Chcemy przez nią stworzyć przestrzeń integracyjno-duszpasterską dla parafian i gości. Będzie ona otwarta we wszystkie niedziele wakacji od 10.00 do 18.00.,a w zależności od zainteresowania także w godzinach popołudniowych w dni powszednie. Dochód z kawiarenki przeznaczony będzie na cele duszpasterskie. Osoby, które będą chciały ufundować komuś kawę mogą zostawić ofiarę w słoiku z napisem KAWA OD SERCA DLA CIEBIE.

 

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 19 VI 2022

1. Dziś i w czasie całej oktawy Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe z procesją
eucharystyczną o 17.45.

 

2. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. Akcja Katolicka zaprasza na pyszne ciasta domowego wypieku oraz ukraińskie przysmaki.

 

3. Przykazanie „Nie Zabijaj!” - to temat katechezy, którą wygłosi O. Zdzisław Kijas – franciszkanin mieszkający w Rzymie, profesor, chętnie słuchany wykładowca, autor wielu niezwykłych książek i artykułów, pracownik Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Katecheza odbędzie się w najbliższy wtorek 21 czerwca w Hałcnowskiej Bazylice i rozpocznie się o godz. 19.00. Wcześniej o godz. 18.15 Ojciec Zdzisław odprawi Mszę św. i wygłosi kazanie. Po katechezie będzie możliwość kupienia jego książek.

 

4. Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do wspólnej modlitwy, w czasie której będziemy dziękować Bogu za miniony rok szkolny i prosić o błogosławieństwo na czas wakacji. Msza św. dla młodzieży klasy VII i VIII oraz szkół ponadpodstawowych w środę o godz. 18.15. Dla dzieci klas I-III w piątek o godz. 7.15, a dla klas IV-VI o 8.15. Spowiedź w dni powszednie codziennie pół godziny przed Mszą św.

 

5. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, po procesji błogosławieństwo wianków.

 

6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, z tej racji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu zapraszamy na kolejne Hałcnowskie Czuwanie. Modlitwy w czasie tego czerwcowego czuwania będzie prowa-dzić parafia  św. Wojciecha z Bulowic. Mszę o godz. 20.00 celebrować będą tegoroczni Neoprezbite-rzy pod przewodnictwem ks. bp Piotra Gregera. Początek czuwania o 18.00, w pro-gramie Droga Krzyżowa, Różaniec. Spowiedź od 18.00.

 

7. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ odbędzie się w sobotę 25 czerwca o 16.45.

 

8. W przyszłą niedzielę o 10.30 błogosławieństwo dzieci rocznych. Dzieci można zgłaszać w zakrystii kościoła lub w kancelarii. Także w przyszłą niedzielę w czasie Mszy o 12.15 będzie udzielany Sakrament Chrztu. Przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św.

 

9. Dziękujemy za ofiary składane dziś na prace remontowe i inwestycyjne w naszej parafii.

 

10. Serdecznie dziękujemy za przyniesione płatki kwiatów do sypania w czasie procesji.

 

11. U ministrantów, w księgarence i kiosku Ruchu można kupić najnowszy numer naszego miesięcznika „W moim Kościele”.

 

12. W przyszłą niedzielę pragniemy otworzyć w domu parafialnym kawiarenkę „Dolorosa”. Chcemy przez nią stworzyć jeszcze jedną przestrzeń integracyjno-duszpasterską dla parafian i gości. Będzie ona otwarta we wszystkie niedziele wakacji od 11.00 do 18.00., a w zależności od zainteresowania także w godzinach popołudniowych w dni powszednie.

 

13. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ryszarda Paszka i Edwarda Michalaka. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘSZEJ TRÓJCY 12 VI 2022 R.

1. Dziś Nieszpory połączone z litanią do NSPJ o 17.45. Krąg Biblijny dla młodzieży po wieczornej Mszy św.

 

2. Dom Kultury, Rada Osiedla Hałcnów i Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Hałcnowa zapraszają w dzisiejszą niedzielę, na PIKNIK W OGRODZIE przy Domu Kultury w Hałcnowie od 16.00 do 20.00. W programie liczne atrakcje dla każdego.

 

3. Litania do Serca Pana Jezusa w poniedziałek i wtorek po Mszy wieczornej. W oktawie Bożego Ciała nabożeństwo do Serca Pana Jezusa z procesją eucharystyczną będzie o 17.45.

 

4. Spotkanie dla osób wyjeżdżających we wrześniu do Włoch odbędzie się w najbliższy poniedziałek 13 czerwca o 19.00 w domu parafialnym.

 

5. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
- Boże Ciało. W tym dniu Msze św. odprawiane będą o godz. 6.15, 7.30, 9.15, po procesji ok. godz. 11.15 i o godz. 18.15. Po zakończeniu Mszy św. o godz. 9.15 wyruszy tradycyjna procesja ulicami: Siostry Małgorzaty Szewczyk, przez ogród Sióstr Serafitek, Sucharskiego i Wyzwolenia. Mieszkańców prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji. Elementy do dekoracji naszych domów można nabyć przy zakrystii kościoła. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci kl. III, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. oraz dziewczynki do sypania kwiatów. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy procesji. Przypominamy, że w Boże Ciało każdy katolik powinien uczestniczyć we Mszy św. Niech nasze uczestnictwo w Eucharystii i procesji będzie wyrazem naszej wiary i miłości do Jezusa Chrystusa.

 

6. Próba sypania kwiatów dziewczynek z klas 0 - 3 w środę (15 czerwca) o godz. 17.00. Bardzo prosimy o przyniesienie kwiatów na procesję Bożego Ciała, szczegóły na plakatach.

 

7. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne i remontowe w naszej parafii. W ostatnim czasie zamontowano nowe nagłośnienie zewnętrzne kościoła, odnowiono ołtarz polowy, zakupiono niezbędne rzeczy do otwarcia parafialnej kawiarenki.

 

8. Także w przyszłą niedzielę (19.06) spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klas 7 o godz. 19.00 w kościele, a Akcja Katolicka zaprasza po każdej Mszy św. na ciasta domowego wypieku.

 

9. W zakrystii można jeszcze kupić bilety na film ŻYWY - Największa Tajemnica Wiary, który zostanie wyświetlony 16 czerwca w kinie Helios.

 

10. Już dziś zapraszamy we wtorek 21 czerwca o godz. 19.00 na katechezę prof. O. Zdzisława Kijasa poświęconą przykazaniu „NIE ZABJAJ!”.

 

11. W najbliższym czasie rozpoczną się w naszej parafii ciekawe warsztaty dla kobiet, które będą odbywać się raz w miesiącu w soboty w domu parafialnym. Więcej informacji o warsztatach i zapisach znajduje się na stronie Facebookowej parafii oraz w gablotce.

 

12. U ministrantów, w księgarence i w kiosku Ruchu można nabyć nowy numer naszego parafialnego miesięcznika. W nim druga część wywiadu z Ks. Stanisławem oraz informacje oraz zdjęcia z I Komunii Świętej i Bierzmowania.

 

13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Teresy Mazur i Stanisławy Honkisz, polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.

 

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 5 VI 2022 R.

 1. Dziś Nieszpory połączone z litanią do NSPJ o 17.45.

 

 2. Przypominamy, że przez cały czerwiec będziemy modlić się o dar pokoju litanią do Serca Pana Jezusa. W środę, piątek, sobotę i niedzielę przed Mszą św.; w pozostałe dni po wieczornej Mszy św.


3. Jurto w poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt - święto NMP Matki Kościoła, Msze św. w naszym kościele o 6.30, 9.15, 14.30 i 18.15. W jutrzejsze święto w naszym sanktuarium obchodzimy Hałcnowski Dzień Chorych. Zapraszamy wszystkich chorych i starszych wraz z opiekunami do naszego sanktuarium. Msza św. z modlitwą zawierzenia i błogosławieństwem lourdzkim o 14.30, wcześniej od 14.00 możliwość Spowiedzi. Po Mszy poczęstunek przy ołtarzu polowym.

 

 4. We wtorek Msza wieczorna w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci, po Mszy spotkanie w domu parafialnym.

 

 5. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po Mszy wieczornej zapraszamy na krąg biblijny połączony z małym kursem biblijnym, w czasie którego poznamy zasady pozwalające czytać ze zrozumieniem Pismo Święte.

 

 6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Trójcy.

 

 7. W zakrystii można kupić bilety na film ŻYWY - Największa Tajemnica Wiary, który zostanie wyświetlony 16 czerwca w kinie Helios o godz. 14.50.

 

 8. W uroczystość Bożego Ciała 16 czerwca odbędzie się tradycyjna proce-sja eucharystyczna ulicami Hałcnowa. Procesja przejdzie ulicą Siostry Małgorzaty Szewczyk, przez ogród Sióstr Serafitek, ulicą Sucharskiego i Wyzwolenia. Mieszkańców prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji, natomiast Siostry Serafitki, Oazę Rodzin wraz z Szafarzami Eucharystii, społeczność szkoły 28 oraz rodziców dzieci komunijnych - prosimy o przygotowanie ołtarzy.

 

 9. W Dniu Pańskim znajdują się propozycje dla Seniorów.

 

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jakuba Bodzka, pole-cajmy go Bożemu Miłosierdziu.

 

 

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 29 V 2022 R.

 

1. W dzisiejszą niedzielę o godz. 12.00 ks. Neoprezbiter Kamil Bywalec odprawi
w naszym kościele Mszę Prymicyjną. Po niej udzieli wszystkim prymicyjnego
błogosławieństwa. Po Mszy na boisku przy plebanii rozpocznie się Rodzinny
Piknik z okazji Hałcnowskich Dni Sportu.

 

 

2. Dziś i przez ostatnie dni maja Nabożeństwo Majowe o godz. 17.45. Jutro (30.05) ostatnie majówki przy kapliczkach, ich wykaz znajduje się w Dniu Pań-skim.

 

 

3. We wtorek 31 maja w naszym kościele Odpust ku czci Nawiedzenia NMP. Msze św. w tym dniu o 6.30, 9.15 i wieczorem o godz. 18.15.

 

 

4. Przez cały czerwiec będziemy modlić się o dar pokoju litanią do Serca Pana
Jezusa. W środę, piątek, sobotę i niedzielę przed Mszą św.; w pozostałe dni po wieczornej Mszy św.

 

 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta o 17.30, Msza św. wynagradzająca NSPJ o godz. 18.15. Po Mszy adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św., w pierwszy piątek po południu od 17.30. W piątek księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

 

 

6. W czwartek po Mszy wieczornej zapraszamy parafian i gości do domu parafialnego na Krąg Biblijny połączony z małym Kursem Biblijnym.

 

 

7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Po Mszy o 7.30 zmianka tajemnic Różańca. W Wigilię Uroczystości w sobotę 4 czerwca odbędzie się modlitewne czuwanie, w czasie którego będziemy się modlić o umocnienie naszej wiary i dar niesienia pokoju. Modlitwę poprowadzi Wspólnota „Samuel”. Początek o godz. 20.00. Czuwanie zakończy Msza św. o 22.00.

 

 

8. Ks. Bp Roman Pindel zaprasza do udziału w dorocznej pielgrzymce Diecezji
Bielsko-Żywieckiej ku czci św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę w niedzielę,
5 czerwca 2022 r. o godz. 10.30.

 

 

9. 6 czerwca w Święto Matki Kościoła zapraszamy wszystkich chorych i starszych wraz z opiekunami do naszego sanktuarium. W programie: od 14.00 okazja do
Spowiedzi, o 14.30 Msza św. z modlitwą zawierzenia i błogosławieństwem lourdz-kim. Po Mszy poczęstunek przy ołtarzu polowym.

 

 

10. W zakrystii można kupić bilety na film ŻYWY - Największa Tajemnica Wiary, który zostanie wyświetlony 16 czerwca w kinie Helios o godz. 14.50.VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 22 V 2022 R.

1. Dzisiaj ks. Stanisław Śmietana w czasie Mszy o godz. 12.15 dziękuje Panu Bogu za 50 lat Kapłaństwa. Czcigodnemu Jubilatowi życzymy zdrowia duszy i ciała, radości i pokoju serca, życzliwości ludzi i siły pozwalającej wytrwale podążać za Mistrzem, który Go powołał.

 

2. Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiane są w naszym kościele o 17.45, przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych o 19.30. Wykaz majówek na ten tydzień znajduje się w Dniu Pańskim i stronie internetowej.

 

3. We wtorek Msza wieczorna w intencji Apostolatu Maryjnego, po niej spotkanie
w domu parafialnym, w środę po Mszy spotkanie grupy charytatywnej, w sobotę o 16.45 Straży Honorowej NSPJ.

 

4. W czwartek 26 maja o 17:30 na placu naszego Kościoła będzie miała miejsce szczegól-na niespodzianka przygotowana przez dzieci naszej Parafii dla swoich MAM. Po pierwszej części wydarzeń przejdziemy do naszej świątyni, by naszej Hałcnowskiej Matce po-wierzać nasze kochane mamy. Serdecznie zapraszamy.

 

5. Także w czwartek o 19.00 rozpocznie się w domu parafialnym Mały Kurs Biblijny. Pierwsze spotkanie poprowadzi ks. Sławomir Szczotka. Z racji przygotowywanych materiałów prosimy o zgłoszenie w zakrystii chęci udziału w kursie.

6. W piątek 27 maja zapraszamy na drugie w tym roku Czuwanie Hałcnowskie. Modlitwom przewodniczyć będą księża i parafianie parafii Najdroższej Krwi Pana Naszego Jezusa Chrystusa z Kęt - Podlesia). Początek o godz. 18.00. W programie Droga Krzy-żowa, Różaniec i Nabożeństwo Majowe. Msza św. o godz. 20.00. Z tej racji nie będzie nabożeństwa majowego o 17.45.

 KAWIARENKA W CZASIE CZUWANIA

W tym dniu w domu parafialnym od 17.30 do 20.00 będzie czynna kawiarenka, gdzie będzie można pokrzepić się czymś słodkim oraz napić się ciepłych lub zimnych napojów.

 

7. W przyszłą sobotę nasz parafianin diakon Kamil Bywalec przyjmie Sakrament Kapłaństwa, a w niedzielę 29 maja o godz. 12.00 odprawi w naszym kościele Mszę Prymicyjną. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Jeszcze raz pragniemy zaznaczyć, że w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy o 12.15, ale o 12.00. Po Mszy prymicyjnej rozpocznie się na boisku przy plebanii Rodzinny Piknik z okazji Dni Sportu.

 

8. W ubiegłą sobotę 82 młode osoby z naszej parafii przyjęły Sakrament Bierzmowania. Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili do pięknego i godnego przeżycia tej uroczystości. Dziękujemy również rodzicom za dar ołtarza.

 

9. Przypominamy, że do końca maja trwają zapisy dla uczniów klas 7, którzy w przyszłym roku pragną przyjąć sakrament bierzmowania. Formularze zgłoszeniowe można zabrać z zakrystii i do 30 maja złożyć w kancelarii parafialnej.

 

10. Dziękujemy serdecznie Pani Wiesi, Laurze i Gieni za posadzenie kwiatów wokół kościoła. Bardzo prosimy rodziców o zwrócenie uwagi, aby małe dzieci nie wrzucały kamieni do donic i nie chodziły po kwiatach.

 

11. Przypominamy, że do poniedziałku, do 7 rano prowadzona jest zbiórka makulatury.

 

12. W Dniu Pańskim znajduje się informacja o Kursie Pisania Ikon w naszej parafii.

 

13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Bolesława Fiołka i Andrzeja Ślęczki, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA 15 V 2022 R.

1. Nabożeństwo Majowe dziś i przez wszystkie dni tygodnia o 17.45.

 

2. Modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych o 19.30.
W najbliższym tygodniu majówki odbędą się:
16.05 Kapliczka przy ul. Janowickiej (P. Włoch), oraz krzyż przy ul. Wyzwolenia (P. Budzyna)
18.05 Kapliczka przy ul. 13 Zakrętów (P. Pysz) oraz przy ul. Marglowej (P. Nikiel)
19.05 Kapliczka przy ul. Deszczowej (P. Maślanka) oraz ul. Pod Dębem (P. Worek)
20.05 Krzyż przy ul. Janowickiej (P. Rapacz)
21.05 Kapliczka w Księżym Lesie, oraz przy ul. Zagrody (P. Holisz)


3. W tym tygodniu:
- w poniedziałek święto św. Andrzeja Boboli Patrona Polski
- w sobotę wspomnienie św. Jana Nepomucena
- w niedzielę wspomnienie św. Rity z Casci, z tej racji po Mszy św. 6.30 i 18.15 obrzęd błogosławieństwa róż.

 

4. Uczniów klas 7, którzy pragną rozpocząć przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania oraz ich rodziców zapraszamy w środę o godz. 19.00 na spotkanie w kościele.


5. Ks. Bogusław Mielec – ceniony rekolekcjonista i wykładowca teologii moralnej, wygłosi we wtorek 17 maja w Bazylice Hałcnowskiej katechezę „Czcij ojca i matkę swoją”. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00, poprzedzona będzie Mszą św. o 18.15.

 

6. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy o 12.15 ks. Stanisław Śmietana będzie dziękował Panu Bogu za 50 lecie swoich święceń kapłańskich. Przedstawicieli wszystkich wspólnot parafialnych zapraszamy z tej okazji na Mszę wieczorną i spotkanie przy stole w piątek 20 maja.

 

7. Chrzest Święty będzie udzielany w przyszłą niedzielę 22 maja w czasie Mszy o 10.30. Przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych odbędzie w sobotę po Mszy wieczornej.

 

8. Wszystkich, którzy chcieliby czytać ze zrozumieniem i pożytkiem duchowym Pismo Święte zapraszamy na mini kurs biblijny, który rozpocznie się w czwartek 26.05, po wieczornej Mszy Św. w Domu Parafialnym. Więcej informacji w Dniu Pańskim. Zapisy w zakrystii.

GaleriaSanktuarium
Matki Bożej Bolesnej

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Nawiedzenia N.M.P.
43-344 Bielsko-Biała Hałcnów
ul. Wyzwolenia 336
tel. 33 81-07-250