KIM JEST TA, CO WYŁANIA SIĘ Z CUDOWNEGO WIZERUNKU?

Maryja jest z nami w wizerunku Cudownej Piety od kilku wieków.

Artysta i miejsce powstania figury nie są znani.

Technika wykonania wskazuje, że Figura MB Bolesnej mogła powstać jako Pieta Radosna w XVI w.

Kapliczka „nieopodal dębu” była przez długi czas Jej mieszkaniem, do którego pielgrzymowano licznie z wielu stron.

Ale w 1784 r. Pieta została uroczyście przeniesiona do wybudowanego w Hałcnowie kościoła.

Nazywana przez Hałcnowian „Naszą Panienką”, jest Gospodziną na ziemi Podbeskidzia.

Anatol Nowak, biskup, dokonał koronacji Cudownej Figury biskupimi koronami w 1926 r.

Skutkiem działań wojennych w 1945 r. było zniszczenie hałcnowskiego kościoła wraz z Cudowną Figurą MB Bolesnej.

Zaradni parafianie wraz z ówczesnym proboszczem odbudowali swój kościół w 1948 r., powstała również nowa Pieta.

A warto przypomnieć, że w 2023 r. obchodzimy Jubileusz 30-lecia koronacji Cudownej Piety, która w 1993 r. została ukoronowana koronami papieskimi. To kolejna wspaniała okazja, aby odwiedzić Maryję w hałcnowskiej świątyni.

Zapraszamy, abyś zawitał do naszego Sanktuarium i odkrył kim jest Ta, która z matczyną czułością spogląda na Ciebie z tego cudownego wizerunku.