Drodzy Pielgrzymi pragnący nawiedzić nasze Sanktuarium, poniżej znajdziecie kilka przydatnych informacji, które pomogą Wam zaplanować wizytę w naszych skromnych progach. Ojciec Święty Franciszek 28 sierpnia 2015 r. podniósł kościół Nawiedzenia NMP w Bielsku-Białej Hałcnowie do godności Bazyliki Mniejszej. Z racji tego wyróżnienia nawiedzający nasze Sanktuarium mogą uzyskać dodatkowe odpusty.

Porządek Mszy Świętych i nabożeństw:

W niedziele:

• 6.15, 7.30, 9.15, 10.30, 12.15, 18.15

W dni świąteczne:

• 6.30, 9.15, 18.15

W dni powszednie:

• w ciągu roku o godz. 6.30, 7.15, 18.15
  • w czasie wakacji o godz. 7.15, 18.15

Nabożeństwa stałe:

• różańcowe (w październiku)  o 17.30
  • majowe o 17.45
  • Gorzkie Żale o 17.15 w okresie Wielkie Postu
  • Godzina Święta w I czwartek miesiąca zazwyczaj o 17.30
  • do Najświętszego Serca Pana Jezusa w I piątek miesiąca przed wieczorną Mszą św.
  • do Miłosierdzia Bożego w każdy piątek o godz. 15.00, Koronka i Adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy św.
  • Katechezy w Bazylice prowadzone przez znanych duszpasterzy, rekolekcjonistów
    i kaznodziejów - w każdy trzeci wtorek miesiąca o godz. 19.00. Katecheza poprzedzona jest Mszą św. o godz. 18.15

Nabożeństwa maryjne:

• do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę przed wieczorną Mszą św.
  • do Matki Bożej Bolesnej w każdą sobotę przed wieczorną Mszą św.
  • Nabożeństwo Pierwszosobotnie o 17.15
  • czuwania modlitewne ku czci Matki Bożej Hałcnowskiej od kwietnia do października w ostatni piątek miesiąca od godz. 18.00 - do 21.00

Czuwania modlitewne

Pielgrzymi indywidualni oraz zorganizowane grupy są zaproszeni do uczestnictwa w czuwaniach modlitewnych ku czci Matki Bożej Hałcnowskiej, które odbywają się od kwietnia do października w ostatni piątek miesiąca.

Program Czuwania:

• 18.00 - Uroczyste odsłonięcie Cudownej Piety Hałcnowskiej
    - Droga Krzyżowa wokół kościoła (w kwietniu może być Droga Światła)
    - Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa
  • 20.00 - Msza św. koncelebrowana z kazaniem
  • 21.00 - Apel Jasnogórski
    - Zasłonięcie Figury Matki Bożej Bolesnej

Istnieje również możliwość zamawiania intencji mszalnych, wyczytywanych przed Mszą św. odprawianą podczas czuwania. Kapłani odprawiają Mszę św. zbiorową we wszystkich podanych intencjach. Msze św. można zamawiać w zakrystii Sanktuarium.

Zgłaszanie grup zorganizowanych:

Zorganizowane grupy pragnące nawiedzić hałcnowskie Sanktuarium i pokłonić się przed Cudowną Pietą proszone są o uprzedni kontakt telefoniczny: 33 81 07 250, 515 599 350 lub osobisty. Prosimy o podanie następujących informacji, które pomogą w sprawnym przygotowaniu wizyty:

• Data i godzina przyjazdu ,
  • Telefon kontaktowy,
  • Orientacyjna wielkość grupy,
  • Specyfika grupy (z kapłanem lub bez, dzieci, młodzież, emeryci, Żywy Różaniec itp.),
  • Ilość czasu przeznaczona na wizytę,
  • Chęć dołączenia się do parafialnej Mszy świętej lub odprawienia osobnej,
  • Istnieje możliwość skorzystania z oferty gastronomicznej (kawa, herbata, ciasto) kawiarni parafialnej „DoloRosa”, mieszczącej się w Domu Parafialnym, jednak prosimy o uprzednie zgłoszenie pod nr tel. 609 772 177

Zgłaszając grupę pragnącą odwiedzić nasze Sanktuarium można również poprosić ks. Kustosza o oprowadzenie po terenie Sanktuarium i o przybliżenie historii związanej z kultem Matki Bożej Hałcnowskiej oraz obejrzeć 45 min. film o historii Sanktuarium.

Msza Święta przed Cudowną Figurą Matki Bożej

Każda grupa, która nawiedza Hałcnowskie Sanktuarium może uczestniczyć w Mszy świętej w ramach harmonogramu przewidzianego na dany dzień tygodnia, jak również poprosić o udostępnienie Bazyliki w innej porze, jednak warunkiem koniecznym dla odprawienia dodatkowej Mszy świętej jest wcześniejsze zgłoszenie takiego zamiaru oraz zapewnienie WE WŁASNYM ZAKRESIE obecności kapłana mogącego odprawić taką Mszę świętą.

Zgłoszenie grupy, która pragnie skorzystać z możliwości odprawienia osobnej Mszy świętej powinno mieć miejsce najpóźniej 7 dni przed planowanym terminem wizyty. W szczególnych sytuacjach zgłoszenie może nastąpić później, jednak wówczas należy liczyć się ze ograniczeniami czasowymi lub brakiem możliwości odprawienia dodatkowej Mszy świętej.

Infrastruktura do dyspozycji Pielgrzymów

• Sale w Domu Parafialnym im. Jana Pawła II

Grupy zorganizowane mogą skorzystać z sal Domu Parafialnego dokonując uprzedniej rezerwacji pod nr tel. 33 81 07 250 lub 515 599 350.

• Kawiarnia parafialna „DoloRosa”

Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty gastronomicznej kawiarni parafialnej. W okresie wiosenno-letnim są również dostępne miejsca w ogródku na zewnątrz. W kawiarni można także nabyć książki z zakresu duchowości, o tematyce maryjnej oraz nowości.

• Sklepik, w którym można nabyć pamiątki z Sanktuarium
  • Parkingi w pobliżu Sanktuarium