Zapraszamy do włączenia się w piękną tradycję modlitewnych czuwań przy Maryi i razem z Nią.

Minęło już ponad 30 lat od pierwszego uroczystego spotkania modlitewnego u stóp hałcnowskiej Pani.

Spotykamy się w hałcnowskim Sanktuarium, aby czuwać z Maryją. Jednak bardzo często, to właśnie Ona czuwa przy nas, podnosząc na duchu wątpiących i przygarniając zatroskanych.

W sposób szczególny czuwamy w każdy ostatni piątek miesiąca od kwietnia do października.

Plan czuwania

check 18.30 przywitanie pielgrzymów i odsłonięcie cudownej figury MB
check 18.40 Nabożeństwo:
(IV Droga Światła, V i X Różaniec, VI i VIII Droga Krzyżowa, VII i IX Różaniec do 7 Boleści)
check 19.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy
check 19.35 intencje ze śpiewami, modlitwa zawierzenia
check 20.00 Msza św
check od 18.00 Możliwość Spowiedzi

W tym roku obchodzimy X lecie kanonizacji św. Jana Pawła II.

Tematy i intencje czuwania w 2024
Z MARYJĄ UCZESTNICZYMY WE WSPÓLNOCIE KOŚCIOŁA

calendar_month26.04.24  Temat: Troszcząc się o świętość, uczestniczymy we wspólnocie Kościoła.

X lecie kanonizacji św. Jana Pawła II
Intencja: Abyśmy wdzięczni za św. Jana Pawła II szli drogą wskazywaną przez Niego.
Przewodniczy parafia: Przenajświętszej Trójcy (Wilamowice)
Uczestniczą także Rycerze św. Jana Pawła II.

---

calendar_month 31.05.24 Temat: Wraz z Maryją uczestniczymy we wspólnocie Kościoła.

Intencja: Abyśmy na wzór Maryi uczestniczyli we wspólnocie Kościoła.
Przewodniczy: Apostolstwo Dobrej Śmierci

---

calendar_month 28.06.24 Temat:  Eucharystia źródłem siły i szczytem uczestnictwa w Kościele.

Intencja: Aby Eucharystia była dla nas źródłem i szczytem życia chrześcijańskiego.
Przewodniczy parafia: Św. Józefa Robotnika ( Janowice)
Uczestniczą także Neoprezbiterzy.(Mszy przewodniczy i kazanie głosi ks. Bp Piotr Greger)

---

calendar_month 26.07.24 Temat: Rodzina miejscem dojrzewania do życia we wspólnocie Kościoła.

Intencja: Aby nasze rodziny stawały się domowym Kościołem, wspólnotami wiary i miłości.
Przewodniczy parafia: św. Marcina (Pisarzowice)  oraz Św. Urbana (Hecznarowice)

---

calendar_month 30.08.24 Temat: Uczestnicząc we wspólnocie Kościoła, troszczymy się o ziemską i niebieską Ojczyznę.

Intencja: O pokój, zgodę, szacunek wobec każdego ludzkiego  życia w naszej Ojczyźnie.
Przewodniczy parafia: Podwyższenia Krzyża Świętego (Stara Wieś) oraz Św. Wojciecha (Dankowice)

---

calendar_month 27.09.24 Temat: Uczestniczyć we wspólnocie Kościoła, to poznawać jego naukę i według niej żyć.

Intencja: Abyśmy potrafili przekazać wiarę młodemu pokoleniu.
Przewodniczy parafia: Wniebowzięcia NMP (Bestwina)  oraz Św. Sebastiana (Bestwinka)

---

calendar_month25.10.24 Temat: Wszyscy przez Chrzest uczestniczymy we wspólnocie Kościoła

Intencja: Abyśmy byli wierni sakramentowi Chrztu Świętego. Za Ojca Świętego, biskupów, kapłanów, osoby konsekrowane i wszystkich wierzących.
Przewodniczy parafia:  Niepokalanego Serca NMP (Kaniów)
(Mszy przewodniczy i kazanie głosi ks. Bp Roma Pindel)