Katecheza w Bazylice

Data wydarzenia

Już dziś zapraszamy do bazyliki na nowy cykl katechez zatytułowanych POZNAJ HISTORIĘ SWOJEGO KOŚCIOŁA. Pierwszą z nich we wtorek 16 stycznia zatytułowaną Historia Kościoła – czy jesteśmy dobrymi uczniami? wygłosi historyk, redaktor Gościa Niedzielnego Franciszek Kucharczak .Początek katechezy o godz.

26.11.2023 Nowi ministranci w naszej LSO

Data wydarzenia

W niedzielę 26 listopada, w Uroczystość Chrystusa Króla, 11 chłopców zostało pobłogosławionych do posługi ministranta w naszej parafii. Uroczystość Chrystusa Króla to patronalne święto LSO - Liturgicznej Służby Ołtarza: ministrantów i lektorów. W tym roku, dotychczas szczęśliwa 11stka, a w sumie do końca grudnia 14stka szczęśliwców poszerzy grono LSO! Chłopcy, po rocznym przygotowaniu, zapragnęli służyć przy ołtarzu Pana.

21.11.2023 Katecheza w Bazylice

Data wydarzenia

We wtorek 21 listopada odbyła się w hałcnowskiej Bazylice kolejna katecheza z cyklu "O Kościele w Bazylice". Tym razem, prelegentka pani Agata Rujner - doktor teologii moralnej, wykładowca Akademii Katolickiej w Warszawie oraz autorka kanału "Prawie morały", próbowała odpowiedzieć na pytanie: po co czytać Katechizm i czy jest on potrzebny do życia?

11.11.2023 Msza za Ojczyznę z okazji Święta Niepodległości

Data wydarzenia

W sobotę 11 listopada o godz. 9.30 obchodziliśmy w Bazylice Narodowe Święto Niepodległości. Ks. Proboszcz Piotr Konieczny wraz z ks. Tomaszem i ks. Waldemarem sprawowali uroczystą Eucharystię w intencji naszej Ojczyzny. W Mszy Św. uczestniczyli przedstawiciele instytucji i organizacji działających w naszej dzielnicy, poczty sztandarowe, strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej, nasze Seniorki w tradycyjnych strojach liczni parafianie i goście.

31.10.2023 Hałcnowski Orszak Świętych

Data wydarzenia

We wtorek 31 października radosnym Orszakiem od Klasztoru Sióstr Serafitek dzieci wraz z rodzicami, opiekunami, dziadkami, babciami, ks. Tomaszem i s. Anitą przeszły do parafialnego kościoła. Razem, przebrani za swoich ulubionych świętych, zapatrzyli się w tych, którzy są dla nich inspiracją: normalni, zwyczajni, zakochani w Bogu i ludziach stają się przykładem dla nas!

27.10.2023 Czuwanie Hałcnowskie z bp Romanem Pindlem

Data wydarzenia

W piątek 27 października odbyło się w naszym Sanktuarium ostatnie w tym roku czuwanie u stóp Matki Bożej Bolesnej. Celebracja Eucharystii przez biskupa Romana Pindla i kapłanów diecezji bielsko-żywieckiej zamknęła tegoroczny cykl czuwań maryjnych. Na czuwanie przybyli liczni parafianie i pielgrzymi oraz panie w tradycyjnych strojach hałcnowskich. Modlitwie przewodzili wierni z parafii śś. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Kozach. Modlono się wspólnie z biskupem Romanem o odnowę miłości w rodzinach.

17.10.2023 Katecheza w Bazylice

Data wydarzenia

We wtorek 17 października gościliśmy w Bazylice Panią Małgorzatę Nawrocką, która wygłosiła katechezę na temat: "Bóg jest zawsze po Twojej stronie, czyli 10 pomysłów na wychowanie bez zmęczenia." Pani Małgorzata jest pisarką, autorką ponad 60 książek dla dzieci i młodzieży, publicystką oraz, co najważniejsze, mamą trójki dzieci i jak sama przyznaje - praktykującą optymistką.

29.09.2023 Czuwanie Hałcnowskie

Data wydarzenia

W piątek 29 września odbyło się kolejne Hałcnowskie Czuwanie. Modlitwom przewodniczyły: parafia Matki Bożej Pocieszenia ze Straconki i św. Barbary z Mikuszowic. Czuwanie rozpoczęło się tradycyjnie o godz. 18.00 odsłonięciem Cudownej Piety. Podczas rozważań Drogi Krzyżowej oraz wspólnej Eucharystii o godz. 20.00 modlono się o dar pokoju, którego tak bardzo potrzeba w naszych rodzinach, w sercach i na całym świecie, zważywszy na ilość wojen i konfliktów, jakie mają miejsce w różnych zakątkach świata.

24.09.2023 Dożynki Parafialne

Data wydarzenia

W niedzielę 24 września odbyły się tradycyjne dożynki parafialne. W tym roku zostały one przygotowane przez parafialną grupę: Apostolstwo Dobrej Śmierci. Dziękowaliśmy Bogu za chleb i pożywienie, które daje nam każdego dnia. Nie zabrakło dożynkowego chleba, owoców, warzyw, miodu, kwiatów, dożynkowych przypinek oraz oczywiście cudownie pięknego wieńca dożynkowego - wykonanego niezwykle misternie - który przygotował Pan Adam Fiałek.

19.09.2023 Katecheza w Bazylice

Data wydarzenia

We wtorek 19 września o godz. 19.00 odbyła się w Bazylice kolejna katecheza z cyklu "O Kościele w Bazylice". Tematem katechezy było: "Matka Kościół. Matka Kościoła. O jednym z najważniejszych zadań Kościoła i Maryi." Katechezę wygłosił o. Piotr Szczepański OFMConv, redaktor naczelny "Rycerza Niepokalanej", który na co dzień posługuje i pracuje w Niepokalanowie. Ojciec Piotr w prostych słowach wyjaśnił, że Kościół jest matką, który dzięki łasce Bożej daje życie wieczne. Odniósł się również do tego, dlaczego Maryja jest Matką Kościoła.