1. Dziś Droga Krzyżowa po Mszy o 12.15,  Gorzkie Żale o 17.15. W czasie Gorzkich Żali będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu.

2. Przed kościołem panie z zespołu charytatywnego rozprowadzają wielkanocne świece „Caritas”. Dochód przeznaczony jest na ubogich i potrzebujących.

3. Dziękujemy za składaną dziś ofiarę na nowy Ołtarz Polowy, którego budowa rozpocznie się w kwietniu.

4. W poniedziałek spotkanie Rady Parafialnej w Kawiarence o godz. 19.00.

5. We wtorek 19 marca, w Uroczystość św. Józefa zapraszamy do bazyliki na katechezę ks. Adriana Mętla: Skąd wiemy, że Jezus istniał? Historyczność życia, męki i zmartwychwstania Jezusa. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00. Wcześniej ks. Adrian odprawi Msze i wygłosi kazanie o 18.15.

6. W czwartek spotkanie Apostolatu Maryjnego - czcicieli Cudownego Medalika. O 17.30 Różaniec, Msza św., spotkanie w domu parafialnym.

7. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ w sobotę o 16.45.

8. W najbliższy piątek (22.03) serdecznie zapraszamy wszystkich parafian po Mszy wieczornej na Drogę Krzyżową ulicami Hałcnowa. Na to nabożeństwo prosimy o przyniesienie świec z osłonkami.

9. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na niedzielę czy późniejsze dni. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św., w piątek od godz. 17.00, w sobotę od godz. 16.00.

10. Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa rozpoczynająca obrzędy Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. W tym roku inaczej niż dotychczas będzie wyglądała procesja z palmami. Zbierzemy się o 10.00 przy Klasztorze Sióstr Serafitek, następnie zostanie odczytana Ewangelia i poświęcone palmy i przy radosnym śpiewie ruszymy do Bazyliki. Msza św. rozpocznie się tak jak zawsze o godz. 10.30. Zapraszamy dzieci, rodziców, wszystkich parafian. Zapraszamy także dzieci wraz z rodzinami do udziału w Konkursie Palm Wielkanocnych organizowanym przez naszą parafię. Odbędzie się on po Mszy św. o 10.30 przy ołtarzu polowym. Przypominamy, że regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej parafii.

11. W przyszłą niedzielę w domu parafialnym w godzinach: 7.00 - 13.30 odbędzie się Charytatywny Kiermasz Wielkanocny. Jego dochód przeznaczony będzie na Dom Dziecka w  Tarnopolu i szkołę dla dzieci niepełnosprawnych na Ukrainie. W czasie Mszy Świętych będzie śpiewać zespół muzyczny TaRuta, który swoją działalnością wspiera powyższe dzieła. W tym celu po każdej Mszy św. członkowie zespołu będą rozprowadzać swoje płyty.

12. Oaza młodzieżowa zaprasza na autorskie przedstawienie pt. „Nieidealna", które odbędzie się w niedzielę palmową 24 marca, o godz. 15:00 w Domu Kultury. Będzie ono powtórzone 1 kwietnia.

13. Ks. Piotr Bułka organizuje wakacyjny wyjazd dla młodzieży od 14 roku życia na FESTIWAL MŁODYCH DO MEDJUGORIE w terminie od 26 lipca do 8 sierpnia br.  Więcej szczegółów o przedstawieniu i pielgrzymce w Dniu Pańskim.

14. 20 marca zapraszamy Seniorów na warsztaty "Wielkanocne inspiracje", a 21 i 22 marca na warsztaty florystyczne „Palmy Wielkanocne”. Ważne informacje na temat warsztatów znajdują się w Dniu Pańskim.

15. Także w Dniu Pańskim znajdują się inne ciekawe propozycje dla seniorów oraz informacje o programie „na codzienne zakupy” organizowanym przez Caritas Polska i Fundację Biedronka.