1. Dziś Gorzkie Żale o 17.15, a po wieczornej Mszy wspólnota Samuel zaprasza na uwielbienie Jezusa Ukrzyżowanego.

2. We wtorek o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych do domu parafialnego na spotkanie kręgu biblijnego.

3. Od najbliższej środy włączając się w ogólnopolską nowennę będziemy modlić się po każdej Mszy w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowanie życia ludzkiego. Więcej informacji o nowennie znajduje się na stronie internetowej i facebookowej parafii.

4. Droga Krzyżowa w piątek o 17.30 i po Mszy wieczornej. Droga Krzyżowa ulicami Hałcnowa odbędzie się w piątek 22 marca po Mszy wieczornej.

5. W sobotę 16 marca odbędzie się w naszej bazylice spotkanie Róż Różańcowych Rodziców. Początek o godz. 9.00.

6. Już dziś zapraszamy do bazyliki, we wtorek 19 marca na katechezę ks. Adriana Mętla: Skąd wiemy, że Jezus istniał? Historyczność życia, męki i zmartwychwstania Jezusa. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00.

7. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych do wzięcia udziału w Parafialnym Konkursie Palm Wielkanocnych. Konkurs odbędzie się w Niedzielę Palmową po Mszy Św. o godz. 10.30 przy ołtarzu polowym. Więcej informacji o konkursie znajduje się w Dniu Pańskim i stronie internetowej parafii. Komisja konkursowa dokona oceny palm, a liczyć się będzie pomysłowość i oryginalność. Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać tradycyjne palmy wielkanocne z wykorzystaniem przede wszystkim materiałów naturalnych, np.: bukszpanu, bazi, żarnowca, suchych kwiatów, w tym wstążek, bibuły itp. Konkurs stwarza okazję i zachęca do międzypokoleniowej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego robienia palm, stąd też praca konkursowa może być wykonana wspólnie z rodzicami, dziadkami lub rodzeństwem. Do czego serdecznie zachęcamy. Dla wykonawców wyróżnionych palm zostaną przyznane nagrody.

8. Od dzisiejszej niedzieli grupa charytatywna rozprowadza wielkanocne baranki i paschaliki Caritas. Ofiara z nich wspiera potrzebujących.

9. U ministrantów przed kościołem, w księgarence i kiosku Ruchu można kupić najnowszy numer naszego miesięcznika parafialnego. Znajdziemy w nim między innymi informacje na temat naszej parafii i dzielnicy oraz artykuły pomagające przeżywać z wiarą Wielki Post.

10. W zakrystii można kupić bilety do kina Helios na dzisiejszą projekcję filmu „Powołany 2”

11. W Dniu Pańskim znajdują  się informacje na temat przekazania 1,5% z odpisu podatkowego na Klub Parafialno-Szkolny Beskidy oraz informacje o szczepieniu psów w Hałcnowie.

12. W sobotę odbył się pogrzeb naszego parafianina †Bartłomieja Smolarskiego. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

Zarząd Parafialno-Szkolnego Klubu Sportowego "BESKIDY" zwraca się z prośbą o wsparcie realizowanych działań i  przekazanie 1,5% z podatku dochodowego na rzecz Klubu. P-SKS "BESKIDY" NR  KRS 0000232640. Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie.