Młodzież ŚDM w naszej diecezji
sobota, 16 lipiec 2016

W dzisiejszą niedzielę 17 lipca przyjazdem pierwszych pielgrzymów do naszej diecezji rozpoczniemy przeżywanie ŚDM. Mając świadomość wartości tego czasu łaski, prosimy o modlitwę. Chcemy, aby ten czas pobudził młodych ludzi do życia wiarą. Szczególnym znakiem jedności tego czasu będzie Apel Jasnogórski, który będziemy przeżywać we wszystkich parafiach goszczących pielgrzymów. Nasza parafia również gościć będzie młodzież, lecz do udziału w apelu zapraszamy od czwartku do soboty o godz. 21.00.

ks.Stanisław Morawa - proboszcz

PLAN POBYTU MŁODZIEŻY ŚDM W NASZEJ DIECEZJI

Środa - piątek (20-22 lipca br.) - w tych dniach nasi goście będą zwiedzać naszą diecezję, zdobywać Beskidzkie szczyty oraz gromadzić się na Eucharystiach w naszych diecezjalnych sanktuariach i modlić się o pokój w czasie wizyty w Muzeum Auschwitz Birkenau w Oświęcimiu.

Sobota (23 lipca br.) - to dzień Zaangażowania Społecznego. Nasi goście wezmą udział w różnych akcjach charytatywnych i dobroczynnych w naszych parafiach i miejscowościach.

Niedziela (24 lipca br.) - uroczyste zakończenie Dni w Diecezji. Wszystkich pielgrzymów i wiernych naszej diecezji zapraszamy na spotkanie do Bielska-Białej na tereny Hali Widowisko-Sportowej pod Dębowcem. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Kulminacyjnym punktem będzie Finałowy Koncert Warsztatów Gospel (około godziny 19:00) oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólny Apel Jasnogórski (20:30). Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy, aby skorzystać z komunikacji miejskiej (od godziny 14:00 do godziny 20:00 autobusy linii nr 7 i 8 z dworca PKP/PKS będą odjeżdżać co 15 minut. Po zakończonej uroczystości autobusy będą odwozić w kierunku centrum do dworca wszystkich uczestników.

Ze względów organizacyjnych prosimy, aby samochody osobowe pozostawiać na parkingach w centrum Bielska-Białej i korzystać z komunikacji miejskiej, gdyż ruch na ulicach wokół hali będzie zamknięty.

Wszystkim serdecznie dziękuję za zaangażowanie i pomoc w organizacji Dni w Diecezji. Ks. Piotr Hoffmann
                                                Diecezjalny Koordynator ŚDM