Nawiedzenie rodzin przez obraz Jezusa Miłosiernego
sobota, 07 maj 2016

Od 7 maja rodziny naszej parafii nawiedza obraz Jezusa Miłosiernego. 10 obrazów zostało skierowanych na poszczególne trasy. Do rejonów nie wyznaczonych obraz zostanie skierowany po zakończeniu peregrynacji na danej trasie; o czym poinformujemy w odpowiednim czasie.

PEREGRYNACJA OBRAZU JEZUSA MIŁOSIERNEGO 2016

TRASY NAWIEDZENIA

1. ul. Witosa od nru 230 /P. Waluś/lewą stroną, łącznie z ul. Wysłouchów, Mikołajczyka, Ametystową, Kępną, Zakole, Bzową, Oliwkową, Czeremchowa
2. ul. Witosa od nru 213 /P. Kmieć /prawą stroną, łącznie z ul. Saską, Skrzatów, Krasnoludków i M. Dąbrowskiej
3. ul. Orchidei 17 /od P. Kotońskich/, ul. Orchidei 13, 11, 19, 21, 21 A, ul. Wyzwolenia nr 120 oraz domy jednorodzinne/numery nieparzyste/przy ul. Orchidei/
4. ul. Krzemionki /od P. Gajda/, ul. Suchy Potok, ul. Porąbki,
ul. Księżycowa /od P. Błasiak do P. Trąba/, ul. Zagrody /od. P. Włosińskich do P. Olma/
5. ul. Jowisza /od P. Kostka/, ul. Taternicza, ul. Do Lasu, ul. Pisarska, ul. Okręgowa i ul. Wawelska
6. ul. Wyzwolenia prawą i lewą stroną od nru 601 /P. Musiał/
7. ul. Obca/od P. Bohaczyk/, ul. Macierzanki, ul. 13 Zakrętów wraz z ul. Pod Dębem, ul. Oksywską, ul. Iliady, ul. Helską i ul. Marynarską
8. ul. Odysei/od P. Czubała/, ul. Grenady, ul. Barkowska, ul. Architektów, ul. Rodzinna, ul. Spartakusa i ul. Hałcnowska/od P. Lindert/ wraz z ul. Żurawinową i ul. Chemików
9. ul. Jasińskiego /od P. Damek/, ul. Sucharskiego łącznie z ul. L. Czarnego, Nowy Świat, Zbyszka z Bogdańca, Teligi i Kubika
10. ul. Wyzwolenia /lewą i prawą stroną/od nr 169 P. Kostka w stronę kościoła

INFORMACJE DOTYCZĄCE NAWIEDZENIA

1. Obraz przebywa w danym domu przez jedną dobę. Jeżeli mieszka więcej rodzin, mogą one przyjmować obraz wspólnie lub każda indywidualnie.
2. Trasy peregrynacji zostały ustalone. W przypadku wątpliwości należy kierować się zasadami, jakie obowiązują podczas kolędy na danej ulicy. Do rejonów i ulic nie wyznaczonych obraz zostanie skierowany zaraz po zakończeniu peregrynacji na wytyczonych trasach.
3. Rodzina przyjmująca obraz zatroszczy się o to, aby został przekazany do następnej (oczywiście do tej, która zechce go przyjąć). Po zakończeniu peregrynacji na danym rejonie obraz należy przynieść do kościoła.

4. Przekazanie następuje wieczorem o umówionej godzinie przed domem przyjmującego. Przechodząc z obrazem można śpiewać pieśni lub odmawiać dziesiątkę różańca św.
5. Zaleca się, aby na wspólnej modlitwie gromadzili się nie tylko domownicy, ale również krewni i znajomi. Program spotkania modlitewnego jest dowolny (można skorzystać z propozycji modlitw zamieszczonych w podręczniku). Niech pomocą będzie również modlitewnik. Nie obwieszamy obrazu różańcami lub innymi dewocjonaliami.
6. Przyjmujący obraz proszeni są o wpis do specjalnej Księgi Pamiątkowej.
7. Rodziny oraz osoby, które przyjmują obraz zapraszamy w danym dniu do uczestnictwa we Mszy św. rano lub wieczorem oraz do przyjęcia Komunii św.
8. Wypraszajmy łaski tak bardzo potrzebne Kościołowi, Ojcu św., współczesnemu światu, naszej Ojczyźnie, parafii, a nade wszystko naszym rodzinom. Niech owocem peregrynacji będzie ożywienie życia religijnego, jak również pojednanie w rodzinach i sąsiedztwie.