Droga Krzyżowa na wzór Ekstremalnej Drogi Krzyżowej
piątek, 26 luty 2016

Zapraszamy na kolejną Drogę Krzyżową na wzór Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Hałcnowa do Krzyża na wzgórzu Trzy Lipki w Starym Bielsku - w piątek 4 marca 2016 r. Trasa o długości ok. 9,5 km powiedzie z Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bielsku-Białej Hałcnowie, poprzez Komorowice, do Krzyża na wzgórzu Trzy Lipki w Starym Bielsku:
Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, ul. Wyzwolenia, rondo im. M. Wójcik, ul. Hałcnowska, ul. Daszyńskiego, ul. Olimpijska, ul. św. Jana Chrzciciela, modlitwa i odpoczynek w kościele św. Jana Chrzciciela w Komorowicach, ul. Komorowicka, ul. Mazańcowicka, most na rzece Białej, przez rondo, pod wiadukt w ciągu ul. Warszawskiej, za wiaduktem skręt w lewo w ul. Poligonową, ul. Zuchów i poprzez wiadukt nad drogą ekspresową S1,ul. Pienińska, ul. Portowa, Krzyż na wzgórzu Trzy Lipki w Starym Bielsku.

Droga krzyżowa rozpoczyna się modlitwą w naszym Sanktuarium od godz. 21.00. Uczestnicy drogi krzyżowej otrzymają teksty modlitw i treści do kontemplacji. Przemarsz odbywa się w ciszy i milczeniu.
Przemarsz odbywał siębędzie w kilku grupach oddalonych od siebie. Wszyscy uczestnicy biorą udział w drodze krzyżowej na własną odpowiedzialność, uczestniczą w ruchu zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym. Korzystają głównie z chodników, przekraczają jezdnie ulic na przejściach dla pieszych, a w razie braku chodnika poruszają się zgodnie z obowiązującymi zasadami.
Dbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo. Prosimy o wyposażenie się w latarki, czołówki, a przede wszystkim w elementy odblaskowe - zalecane są odpowiednie kamizelki. Dostosujmy ubiór do warunków atmosferycznych.
Powrót uczestników do domów odbywa zasadniczo się na własną rękę. Bardziej wysportowani wracają piechotą tą samą drogą, którą przyszli. Możliwe jest zapewnienie sobie transportu prywatnego. Na mniej wytrzymałych czekał będzie autokar.