DALSZE KORZYSTANIE Z WITRYNY OZNACZA ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW
COOKIES, ZGODNIE Z AKTUALNYMI USTAWIENIAMI PRZEGLĄDARKI. WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ W POLITYCE COOKIES
Parafia
Nawiedzenia N.M.P.
Aktualności
"W moim Kościele" 10/2021
sobota, 09 październik 2021

Nowy numer "W moim Kosciele"

Jednego serca, jednego ducha - siła Wspólnoty


W świecie, w którym ludzie w coraz większej ilości żyją tak jakby Boga nie było, trudno żyć zgodnie z wiarą i wzrastać w niej bez wspólnoty. W pojedynkę bardzo łatwo jest ulec sile większości, zniechęcić się, pobłądzić, zdezerterować. W życiu chrześcijańskim rola wspólnoty jest niezastąpiona. Chrystus powołując uczniów, od samego początku kształtował ich we wspólnocie i dla wspólnoty. Chrześcijaństwo nie jest zbiorem nauk czy zasad postępowania, ale wspólnotą osób, które uznają Chrystusa za Boga i Zbawiciela. To wspólnota, która ma jedno serce i jednego ducha kształtowanego przez Mistrza z Nazaretu.


Październikowy numer naszego miesięcznika poświęcamy roli wspólnoty w życiu chrześcijańskim. Piszemy w nim jak wspólnota pomaga w rozwoju wiary, przedstawiamy grupy i wspólnoty działające przy naszej parafii oraz gorąco zachęcamy do odnalezienia swojego miejsca w jednej z nich. Im bardziej doświadczamy kryzysu wiary w nas samych i wokół nas, im częściej słyszymy o kryzysie Kościoła, „warto zabiegać, by parafia tworzona jako wspólnota wspólnot mogła się stać miejscem spotkania, doświadczenia wiary, wzajemnej modlitwy, środowiskiem, w którym ludzie będą się znali, troszczyli się o siebie wzajemnie i uczyli współpracy” (O. Andrzej Potocki OP) .


Gorąco zachęcam do lektury, mając nadzieję, że pomoże ona czytelnikom być sobą - uczniami Jezusa Chrystusa, radosnymi i mężnymi członkami wspólnoty Jego Kościoła.

Ks. Piotr KoniecznySanktuarium
Matki Bożej Bolesnej

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Nawiedzenia N.M.P.
43-344 Bielsko-Biała Hałcnów
ul. Wyzwolenia 336
tel. 33 81-07-250