Wielka Tajemnica Wiary

Rok św. Jana Sarkandra

Katecheza o odbudowie wiary
sobota, 16 styczeń 2021

Pierwszą katechezę, która odbędzie się 19 stycznia, rozpoczniemy od przybliżenia postaci św. Franciszka z Asyżu. To właśnie do niego Pan Jezus skierował słowa, które stały się inspiracją tematyki i zagadnień tych katechez: „Franciszku, odbuduj Mój Kościół”. Prześledzimy, w jaki sposób św. Franciszek zrealizował to niełatwe zadanie, które Pan mu powierzył, ponieważ wiadomo, że nie chodziło tylko o odbudowę zrujnowanego budynku. Misja i przesłanie św. Franciszka stały się jednym z filarów odnowy Kościoła, odnowy, którą Franciszek rozpoczął od siebie, pozostawiając wszystko, żeby odnaleźć Wszystko – Boga Żywego.

Wtorek 19.01.2021 godz. 19.00

Katecheza poprzedzona jest Mszą św. o 18.15