Wielka Tajemnica Wiary

sobota, 05 gruddzień 2020

Apel Biskupa Bielsko-Żywieckiego o oddawanie osocza dla chorych na COVID-19

Drodzy Diecezjanie,

Lekarze oddziałów zakaźnych szpitali naszej diecezji, dzięki których ofiarnej pracy udało się powrócić do zdrowia wielu naszym krewnym i bliskim, proszą o przekazanie gorącego apelu do wszystkich, którzy przeszli zwycięsko walkę z koronawirusem:
Wasze osocze zawiera przeciwciała pomocne w leczeniu chorych na COVID-19 z ciężkimi objawami.

W celu oddania osocza osoby w wieku od 18 do 60 lat (wielokrotni dawcy krwi do 65 lat), które zostały wyleczone z COVID-19 lub przeszły bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2 proszone są o zgłaszanie się w Oddziale Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Bielsku-Białej przy ul. Wyspiańskiego 21 (na terenie Beskidzkiego Centrum Onkologii-Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II). Jest możliwość wejścia od ul. Grunwaldzkiej, naprzeciwko Tesco.
Wcześniej należy ustalić, czy spełnia się wszystkie konieczne warunki – numery telefonów podane są w gablotce: 33 812 21 90, 33 822 18 39
Przez taki adwentowy czyn miłości można najpiękniej wyrazić wdzięczność Bogu za odzyskane zdrowie i wspomóc leczenie, a może nawet uratować życie naszych chorych sióstr i braci.

† Roman PINDEL
Biskup Bielsko-Żywiecki