DALSZE KORZYSTANIE Z WITRYNY OZNACZA ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW
COOKIES, ZGODNIE Z AKTUALNYMI USTAWIENIAMI PRZEGLĄDARKI. WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ W POLITYCE COOKIES
Parafia
Nawiedzenia N.M.P.
Aktualności
33 DNI DO CHWAŁY PORANKA
piątek, 20 listopad 2020

 

W tym trudnym czasie, w którym uświadamiamy sobie jak niepewne i kruche jest nasze życie, w czasie licznych niepokojów społecznych, skrajnych ludzkich postaw, bolesnych i przerażających nas wiadomości, pragniemy zachęcić wszystkich do zawierzenia swego życia Jezusowi przez Maryję. Głęboko wierzymy, że w Nim jest źródło pokoju, światła i siły, które pozwolą nam przejść mądrze przez ten trudny czas, nie zagubić się, zachować dobro, miłość i wiarę.

Proponujemy, abyśmy zawierzyli nasze życie Panu Jezusowi, życie naszych rodzin, naszej parafii w Wigilię Bożego Narodzenia, a przez poprzedzające 33 dni podjęli do niego przygotowanie.


To przygotowanie nie zajmie nam więcej niż 10 - 15 minut dziennie. Będzie polegało na przeczytaniu lub wysłuchaniu rozważania i odmówieniu krótkiej modlitwy. Rozważania będą zaczerpnięte z książki ks. Michaela Gaitleya „33 dni do Chwały Poranka”, która w przystępny sposób przybliża Maryjną drogę do Jezusa, przekazaną przez św. Ludwika Grigniona de Montforta.


Zaczniemy nasze przygotowanie do Zawierzenia w sobotę 21 listopada i będziemy kontynuować przez cały adwent. Rozważania będą czytane codziennie w naszym kościele o godz. 7.00 i powtarzane ok. 19.00 po Mszy wieczornej. Tekst rozważań naturalnie będzie można wysłuchać w domu dzięki transmisji internetowej na kanale YouTube Bazylika Hałcnów.

Rozważania można także przeczytać sobie samemu, korzystając ze wspomnianej książki, którą można nabyć w zakrystii naszej Bazyliki.


Dla tysięcy ludzi zawierzenie życia Jezusowi przez Maryję było najtrafniejszą decyzją w ich życiu, a dzień zawierzenia prawdziwą chwałą poranka. Mocno ufając, że to może dokonać się także w naszym życiu, serdecznie zapraszam do podjęcia tej radosnej drogi. Drogi prowadzącej do dnia, w którym naprawdę oddamy nasze życie Jezusowi i doświadczymy Jego błogosławieństwa.Sanktuarium
Matki Bożej Bolesnej

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Nawiedzenia N.M.P.
43-344 Bielsko-Biała Hałcnów
ul. Wyzwolenia 336
tel. 33 81-07-250