Wielka Tajemnica Wiary

Rok św. Jana Sarkandra

Boże Ciało 2020
wtorek, 09 czerwiec 2020

W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. W tym roku z racji trwającej epidemii nasze świętowanie będzie mia-ło trochę inną formę.

Msze św. odprawiane będą o godz. 6.15, 7.30, 9.15, ok. 11.00 po procesji i 18.15.

Po Mszy św. o godz. 9.15 wyruszy procesja eucharystyczna wokół kościoła. W czterech miejscach placu kościelnego odczytamy Ewangelię, zaśpiewamy pieśń i pobłogosławimy mieszkańców parafii.

W czasie procesji z racji trudności w zachowaniu bezpiecznych odległości, obowiązują maseczk i!!!

Procesja eucharystyczna wokół kościoła będzie także po południu w czasie nabożeństwa do Serca Pana Jezusa o 17.45.

W tym dniu będzie także możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00.

Zapraszamy wszystkich do uczczenia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie przez udział we Mszy św., procesji czy adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele. Starajmy się wszyscy na tę Uroczystość udekorować nasze domy. Nich bę-dzie to wyrazem naszej miłości i wdzięczności wobec Jezusa, znakiem naszej wiary w Jego obecność w Najświętszym Sakramencie