Rok św. Józefa

ZASADY UCZESTNICTWA WE MSZY ŚW. NIEDZIELNEJ
piątek, 24 kwiecień 2020

ZASADY UCZESTNICTWA WE MSZY ŚW. NIEDZIELNEJ W BAZYLICE HAŁCNOWSKIEJ

Od 20 kwietnia w Bazylice w Hałcnowie może uczestniczyć jednorazowo 40 osób. We wszystkich Mszach niedzielnych od soboty wieczora do niedzieli wieczora może więc uczestniczyć niespełna 280 osób. Normalnie przed epidemią uczestniczyło ponad 3000 osób. W związku z bardzo ograniczoną możliwością uczestnictwa we Mszy św. w naszym kościele proponujemy następujące zasady.

1. Bardzo prosimy, aby osoby starsze, schorowane, dzieci, wszystkie lękające się o swoje zdrowie oraz osoby podwyższonego ryzyka, pozostały w domach i włączyły się w modlitwę dzięki transmisji internetowej.
Obowiązuje wciąż dyspensa ks. Biskupa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św.

2. Chcąc umożliwić chętnym uczestnictwo we Mszy niedzielnej i zachować zasady bezpieczeństwa proponujemy, aby naszą parafię podzielić na 4 części. W jedną niedzielę mogliby uczestniczyć parafianie tylko 1 części oraz osoby związane z intencją Mszy św.

Proponowany podział na 4 części: Jako punkt odniesienia przyjmujemy rondo im. M. Wójcik.
(część 1) W pierwszą niedzielę zapraszamy parafian mieszkających w pasie terenu od prawej strony ul. Wyzwolenia w kierunku Pisarzowic do lewej strony ul. Wyzwolenia w kierunku B-B.
(część 2) Na drugą niedzielę zapraszamy parafian mieszkających w pasie terenu od prawej strony ul. Wyzwolenia w kierunku B-B do lewej strony ul. Hałcnowskiej.
(część 3) W trzecią niedzielę zapraszamy parafian mieszkających w pasie terenu od prawej strony ul. Hałcnowskiej a lewej strony ul. Janowickiej.
(część 4) W kolejną niedzielę zapraszamy parafian mieszkających w pasie terenu od prawej strony ul. Janowickiej do lewej strony ul. Wyzwolenia w kierunku Pisarzowic.

3. W najbliższą niedzielę (26 .04) proponujemy uczestnictwo parafianom (części 1) tj. prawej strony ul. Wyzwolenia w kierunku Pisarzowic do lewej strony ul. Wyzwolenia w kierunku B-B. ) + osobom, które zamówiły intencje Mszy św.

4. Starajmy się przyjść na godzinę, na którą dotychczas chodziliśmy (aby nie wszyscy przyszli na jedną godzinę)

5. W razie potrzeby w przyszłą niedzielę zostanie zwiększona ilość Mszy św.

6. Osoby, które chciałyby uczestniczyć we Mszy św. z innych części, a którym ciężko jest czekać na swoją część, zapraszamy w dni powszednie na jedną z Mszy św. 6.30, 7.15, 18. 15

7. W kościele można zajmować tylko miejsca oznaczone białą kartką, gwarantują one zachowanie przynajmniej dwumetrowej odległości od innej osoby.

8. Uczestnictwo we Mszy jest możliwe tylko w maseczce zasłaniającej usta i nos.

9. Możliwość spowiedzi w niedzielę będzie tylko w starej zakrystii (wejście z tyłu kościoła)

Jest to propozycja na chwilę obecną. Będzie on weryfikowana w zależności od sytuacji. Mamy nadzieję, że przyjdzie czas, który pozwoli nam swobodnie uczestniczyć we Mszy św.