Rok św. Józefa

Błogosławieństwo URBI ET ORBI
poniedziałek, 23 marzec 2020

Dzisiaj o godzinie 18:00, papież Franciszek poprowadzi modlitwę na dziedzińcu bazyliki św. Piotra, przy pustym placu, jak ogłoszono 22 marca na zakończenie modlitwy Anioł Pański – przypomniało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Ojciec Święty zaprosił wszystkich do duchowego uczestnictwa, poprzez media, do wysłuchania Słowa Bożego, do wzniesienia błagania w tym czasie próby i do adoracji Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie uroczystości udzieli błogosławieństwa „Urbi et Orbi”, do którego dołączona będzie możliwość otrzymania odpustu zupełnego.

Wydarzenie to potrwa około godziny. W pobliżu bramy centralnej bazyliki watykańskiej zostanie umieszczony obraz Matki Bożej - Salus Populi Romani i Krucyfiks z kościoła św. Marcelina. Po wysłuchaniu Słowa Bożego, papież Franciszek wygłosi rozważanie.

Najświętszy Sakrament zostanie wystawiony na ołtarzu w atrium bazyliki watykańskiej. Po modlitwie błagalnej o ustanie pandemii nastąpi obrzęd błogosławieństwa eucharystycznego "Urbi et Orbi". Formułę odpustu ogłosi kardynał Angelo Comastri, archiprezbiter bazyliki św. Piotra.

Modlitwę będzie transmitowała m.in. Telewizja Polska w kanale TVP Info., Telewizja TRWAM oraz wiele portali internetowych