Wielka Tajemnica Wiary

poniedziałek, 23 marzec 2020

25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego
Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego
Dzień duchowej adopcji życia najbardziej zagrożonego

W czasach epidemii pamiętajmy o tych, których życie jest najbardziej zagrożone:
dzieciach poczętych,
lekarzach,
pielęgniarkach,
sanitariuszach,
zarażonych wirusem,
starszych i schorowanych,
innych walczących w różny sposób z epidemią.
zaadoptujmy ich duchowo i otoczmy naszą stałą modlitwą

Tradycyjnie w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, kiedy wspominamy poczęcie się Jezusa w łonie Maryi, obchodzimy Dzień Świętości Życia. Podejmujemy duchową adopcję dzieci, które żyją już pod sercem matek, a ich życie jest zagrożone. W sposób szczególny w tych trudnych czasach epidemii, życie ich może znaleźć się w wielkim niebezpieczeństwie. Dlatego warto, abyśmy o tych dzieciach pamiętali tym bardziej teraz i podjęli się ich duchowej adopcji.
   W tym czasie warto, abyśmy także pamiętali o tych wszystkich którzy walczą z epidemią, którzy ratują życie zarażonym i chorym, pielęgnują ich, starają się pomóc. Trzeba, abyśmy pamiętali o już zarażonych i otoczyli ich życie modlitwą.
   Dlatego proponujemy, aby w tym roku duchową, modlitewną adopcję rozszerzyć. Bądźmy jeszcze bardzie wspaniałomyślni i ofiarujmy stałą modlitwę za dziecko poczęte i dodatkowo za jedną osobę, której życie jest najbardziej zagrożone (lekarza, pielęgniarkę, sanitariusza, człowieka zarażonego wirusem, starszego i schorowanego, inną osobę walczącą z epidemią). Tak jak w przypadku dziecka poczętego ofiarujmy za nią stałą modlitwę (np. jedną dziesiątkę różańca i jakiś dobry uczynek)
Czas adopcji dziecka poczętego 9 miesięcy, innych do ustania zagrożenia.
Naturalnie zachęcamy, aby akt duchowej adopcji, w tym roku uczynić w swoim domu.

Z bazyliki hałcnowskiej będziemy transmitować nabożeństwo duchowej adopcji na kanale You Tube: Bazylika Hałcnów 25 marca o godz. 18.15 w czasie, którego będzie można ten piękny akt miłości bliźniego podjąć.

Plan nabożeństwa transmitowanego w Hałcnowa:
18.15 Msza św.
19.00 Nabożeństwo duchowej adopcji i różaniec

* Na stronie Bazyliki Hałcnowskiej można pobrać plik z deklarację i modlitwą duchowej adopcji!
* Jeżeli ktoś chciałby zgłosić podjętą adopcję, prosimy o zgłoszenie tego na adres: parafiahalcnow@wp.pl lub facebook bazyliki hałcnowskiej

(dane osobowe naturalnie nie będą publikowane)

PLIK Z DEKLARACJĄ I MODLITWĄ

Duchowa_Adopcja_Dziecka_Poczetego-2020.pdf