Rok św. Józefa

Co musisz wiedzieć o koronawirusie?
sobota, 29 luty 2020

Podstawowe środki ochronne przeciwko nowemu koronawirusowi.
Co musisz wiedzieć o koronawirusie?

W związku z pojawieniem się nowego koronawirusa w Europie Minister Zdrowia prof. Łukasz Szumowski wzywa do zachowania ostrożności, unikania kontaktu z osobami kaszlącymi i kichającymi, zachowania zasad higieny (zwłaszcza częstego mycia rąk). Jeżeli nie byliśmy za granicą a mamy wysoką gorączkę, kaszel lub duszności to udajmy się do lekarza pierwszego kontaktu.
Jeżeli byliśmy w ostatnich 14 dniach w północnych Włoszech lub Chinach i mamy gorączkę i kaszel to powinniśmy się natychmiast skontaktować z sanepidem i udać się do najbliższego szpitalnego oddziału chorób zakaźnych, ale nie środkami transportu publicznego.
Jeżeli wróciliśmy z zagranicy gdzie wystąpiły zarażenia koronawirusem i nie mamy żadnych objawów chorobowych, to kontrolujmy dwa razy dziennie temperaturę i ograniczmy kontakty towarzyskie przez najbliższe 14 dni.
Lista oddziałów chorób zakaźnych oraz potrzebne numery telefonów znajdują się na stronie www.mz.gov.pl.

Polecam także mądre rady Michała Rożka z kanału Nauka. To lubię. https://www.youtube.com/watch?time_continue=691&v=1UDGIePu-nY&feature=emb_logo