Wielka Tajemnica Wiary

Rok św. Jana Sarkandra

Błogosławionych Świąt!
wtorek, 24 gruddzień 2019

Na początku naszej ery w palestyńskim mieście Betlejem, stało się coś, co nie mieści się w ludzkich głowach. Wszechmocny i miłosierny Bóg stał się człowiekiem. W Jezusie Chrystusie, który narodził się z Maryi Dziewicy, przyjął ludzką naturę: ludzkie serce i oczy, usta i uszy, ręce i nogi; stał się jednym z nas. A wszystko po to, aby nas zbawić, być blisko każdego człowieka i przekonać go o Swojej miłości. Uświadamiając sobie tę niepojętą prawdę na usta cisną się słowa, które kapłan wypowiada w czasie każdej Mszy św.: OTO WIELKA TAJAMNICA WIARY.
Życzymy wszystkim Parafianom i Gościom, aby ta wielka tajemnica miłości Boga i chrześcijańskiej wiary wlała w Wasze serca pokój i siłę, przywróciła w ludzkich relacjach zgodę i wzajemną dobroć, pozwoliła na nowo doświadczyć radości i piękna życia.

Pięknych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku
życzą