Wielka Tajemnica Wiary

Rok św. Jana Sarkandra

Zapraszamy na wrześniową pielgrzymkę do Włoch
niedziela, 05 styczeń 2020

PIELGRZYMKA DO WŁOCH
Termin: 19-28.09.2020       10 dni            Cena: 380 EUR+1200PLN

RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI
Dzień 1: Wyjazd w godzinach porannych, przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch, kolacja, nocleg w okolicy Padwy.

Dzień 2: Śniadanie, przejazd do Padwy, zwiedzanie bazyliki św. Antoniego, przejazd w okolice San Gimignano, kolacja, nocleg.

Dzień 3: Śniadanie, przejazd do San Gimignano – spacer po średniowiecznym Manhattanie, przejazd do Sieny - kościół św. Dominika, dom św. Katarzyny, Plac del Campo, Katedra, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Asyżu.

Dzień 4: Śniadanie, przejazd do Asyżu – bazylika św. Antoniego i św. Klary, nawiedzenie Casci – sanktuarium św. Rity przejazd do Mentorelli – Sanktuarium MB Łaskawej, przejazd do Rzymu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

Dzień 5: Śniadanie, przejazd do Watykanu, [środa] audiencja generalna u Ojca Świętego (jeśli Papież będzie w Rzymie), po audiencji zwiedzanie Bazylik patriarchalnych: św. Jana na Lateranie, Santa Maria Maggiore, św. Pawła za Murami, powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 6: Śniadanie, przejazd do Rzymu, Bazylika św. Piotra – Msza św. przy grobie Jana Pawła II, Bazylika Rzym barokowy m. in.: Plac Navona, Fontanna di Trevi, Plac Wenecki, Rzym antyczny m.in.: Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Koloseum, Bazylika św. Pawła za murami, powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 7: Śniadanie, przejazd do Neapolu, Katedra - Duomo San Gennaro, kościół Matki Bożej z Lourdes i św. Józefa z grobem Sługi Bożego ks. Dolindo Ruotolo – autora modlitwy „Jezu Ty się tym zajmij”, kościół San Paolo Maggiore (grób i relikwie św. Andrzeja z Avellino), Piazza Plebiscito, Galeria Umberto (z zewnątrz). przejazd do Pompeji- starożytnego miasta zniszczonego przez wybuch Wezuwiusza w 79 r. n. e. - zwiedzanie wykopalisk i sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

Dzień 8: Śniadanie, przejazd do San Giovanni Rotondo – sanktuarium związanego z życiem i działalnością Ojca Pio. Nawiedzenie grobu Ojca Pio. Czas na modlitwę indywidualną. Przejazd do sanktuarium Świętego Michała Archanioła w Monte Sant’ Angelo. Kolacja i nocleg w San Giovanni Rotondo.

Dzień 9: Śniadanie, przejazd do Lanciano, miejsce cudu Eucharystycznego, przejazd do Manopello sanktuarium Świętego Oblicza. Przejazd do hotelu w okolicy Rimini. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 10: Śniadanie, wyjazd w kierunku Polski, powrót w godzinach późno wieczornych.

Informacje dodatkowe :
• Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
• W programie przewidziany jest czas na codzienną Mszę św.
• Cena pielgrzymki obejmuje:
– przejazd klimatyzowanym autokarem (odbiór z parafii),
– 9 noclegów w pokojach dwu- i trzyosobowych w hotelach **/***,
– wyżywienie w postaci śniadań wzmocnionych (9) i obiadokolacji (9),
– wino do kolacji, opieka pilota,
– ubezpieczenie KLiA, CP do kwoty 20.000 EUR,
– ubezpieczenie NNW do kwoty 4.000 EUR,
– składka na UFG – 10 PLN.
• Cena pielgrzymki nie obejmuje:
- biletów wstępu, przewodników miejscowych, biletów komunikacji
miejskiej Rzym, San Giovani Rotondo, system Tour guide ok. 100 EUR.

- Wpłaty: 200 zł (przy zapisie),
1000 PLN do 04.20120,
380 EUR do dnia 19.06.2020 r.,
100 EUR w dniu wyjazdu

Zapisy w zakrystii bazyliki  (przed lub po każdej Mszy św.) oraz w kancelarii parafialnej (w godzinach urzędowania) !