Rok św. Józefa

Katecheza z siostrą Anną Bałchan
piątek, 11 październik 2019

Zapraszamy we wtorek 15 października o godz. 19.00 na katechezę w Bazylice siostry Anny Bałchan: KOCHAĆ TO NIE ZNACZY ZAWSZE TO SAMO.

Katecheza poprzedzona jest Mszą św. o 18.15

Siostra Anna Bałchan pracuje w Stowarzyszeniu im. Maryi Niepokalanej na rzecz Pomocy Dziewczętom i Kobietom, które chcą porzucić prostytucję. Siostra Bałchan pokazuje, że Kościół nie ma murów i przypomina, że świat nie jest stworzony dla sprawiedliwości, ale dla miłości.

Siostra Anna z zawodu jest mechanikiem obróbki skrawaniem. Nigdy nie pracowała w zawodzie. Skończyła teologię, szkoliła się w Instytucie Ericksonowskim i zaliczyła kilka innych kursów, które teraz pomagają jej w pracy z ludźmi. Świetnie gra na gitarze i pięknie śpiewa. Przez dziesięć lat pracowała z dziećmi – prowadziła grupy teatralne, muzyczne i turystyczne. Kilka lat temu prezydent Katowic poprosił matkę generalną Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej, aby wskazała siostrę, która zajęłaby się pomocą osobom zmuszanym do prostytucji. Oddelegowano do tego zadania siostrę Annę Bałchan. Dwa lata temu siostra Anna założyła Stowarzyszenie im. Maryi Niepokalanej na rzecz Pomocy Dziewczętom i Kobietom. Działa ono w Katowicach. Jego celem jest udzielanie pomocy kobietom, które chcą porzucić prostytucję i rozpocząć normalne życie oraz tym, które mogą być prostytucją zagrożone.