GODZINA ŁASKI
sobota, 01 gruddzień 2018

"Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski." - takie obietnice złożyła Maryja objawiając się Pierinie Gilli w 1947 r. Godzina Łaski rozpoczyna się 8 grudnia w samo południe.

Choć w wielu parafiach przyjęło się już nabożeństwo zwane “Godziną Łaski”, to niewiele osób w naszym kraju słyszało o objawieniach Matki Bożej w Montichiari-Fontanelle. Godzina łaski przypada w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia) między godziną 12 a 13. U jej początków są właśnie objawienia Matki Bożej Róży Duchownej we włoskim Montichiari. To właśnie w jednym z tych objawień Maryja wyraziła pragnienie, by nazywać ją Różą Duchowną. Powierniczką objawień była Pierina Gilli, pielęgniarka z miejscowego szpitala. Najszerzej z tych objawień znana jest natomiast prośba Maryi, by w dzień jej Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia, obchodzono Godzinę Łaski.

“Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. – zapowiedziała Pierinie Maryja – Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

Forma modlitwy w Godzinie Łaski jest dowolna. Szczególnie ważna jest modlitwa za grzeszników, uczczenie Maryi jako Róży Mistycznej i Matki Kościoła. Można spędzić ten czas na różańcu, można z litanią do Niepokalanego Poczęcia NMP.