Diecezjalna Pielgrzymka Osób Chorych, Starszych i Niepełnosprawnych
poniedziałek, 21 maj 2018

Caritas wraz z parafią Nawiedzenia NMP w Bielsku-Białej Hałcnowie zaprasza na III Diecezjalną Pielgrzymkę Osób Chorych, Starszych i Niepełnosprawnych do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie.

Pielgrzymka odbywa się corocznie w poniedziałek w oktawie Uroczystości Zesłania Ducha Świętego (drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła). W tym roku przypada ono 21 maja.

W programie pielgrzymki:

godz. 13.30 – możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.

godz. 14.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Piotra Gregera.

Po Mszy św. błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na sposób lourdzki.

Po nabożeństwie ok. godz. 15.30 – spotkanie przy stole przed ołtarzem polowym przy bazylice.

W zeszłym roku w pielgrzymce uczestniczyło ponad 480 osób z różnych parafii z terenu całej diecezji. Mszę św. sprawował bp Roman Pindel, który pobłogosławił również chorych Najświętszym Sakramentem. Po liturgii pielgrzymi mogli wypocząć i posilić się na świeżym powietrzu w ogrodzie przy bazylice.