W Niedzielę Miłosierdzia zbieramy na defibrylator
niedziela, 08 kwiecień 2018

W Niedzielę Miłosierdzia będzie zbierana ofiara do puszek na defibrylator, który znajdowałby się na wyposażeniu naszego sanktuarium i służyłby wszystkim w sytuacjach nagłego zatrzymania krążenia. Ten środek ratujący życie byłby konkretnym wyrazem naszego miłosierdzia i pięknym darem z okazji Jubileuszu koronacji Hałcnowskiej Piety.

W zależności od zebranych ofiar planujemy także zakup zestawu tlenowego.

Co to jest defibrylator AED?

AED to przenośny aparat, który może przywrócić poprawny rytm pracy serca u pacjenta z nagłym zatrzymaniem krążenia (NZK). Po rozpoznaniu rytmu do defibrylacji AED udziela elektrycznego wstrząsu defibrylacyjnego o odpowiednim poziomie energii.

Pełna nazwa urządzenia AED to automatyczny defibrylator zewnętrzny (Automated External Defibrillator).