Dzień Chorego w Hałcnowie
sobota, 03 czerwiec 2017

I Diecezjalna Pielgrzymka Osób Chorych, Starszych i Niepełnosprawnych do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie

Pielgrzymka odbywa się corocznie w poniedziałek w oktawie Uroczystości Zesłania Ducha Świętego (drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła). W tym roku przypada ono w dniu 5 czerwca.

W programie pielgrzymki:

godz. 13.30 – możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.

godz. 14.00 – Msza św. pod przewodnictwem biskupa.

Po Mszy św. błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na sposób lourdzki.

Po nabożeństwie ok. godz. 16.00 – spotkanie przy stole przed ołtarzem polowym przy bazylice.

W zeszłym roku w pielgrzymce uczestniczyło ponad 500 osób z różnych parafii w diecezji. Mszę św. sprawował bp Piotr Greger, który pobłogosławił również chorych Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. pielgrzymi mogli wypocząć i posilić się na świeżym powietrzu w ogrodzie przy bazylice.